Reklama

středa 31. března 2021

Srbsko otevře archivy o rozkazech NATO k útoku proti Jugoslávii

31. 3. 2021 Informer, překlad PrvníZprávyCz

Skupina bývalých zpravodajských důstojníků z bývalé jugoslávské armády předložilo ministerstvu obrany návrh na odtajnění zpravodajských informací zasílaných vojenským a státním orgánům od jugoslávských zdrojů z celého světa.

Informoval o tom generál Jovan Milanović, bývalý zpravodajský důstojník jugoslávské armády, a znovu opakuje, že „SRJ nikdy na nikoho nezaútočila, a to ani v roce 1999“.


„SRJ a Srbsko neměly v těchto letech žádnou šanci,“ souhlasí generál Milanović souhlasí se slovy prezidenta Vučiće, která pronesl minulý týden při příležitosti výročí agrese NATO.

Milanović tvrdí, že ve státních archivech jsou tisíce zpravodajských dokumentů z období rozpadu Jugoslávie, zejména z let 1995 a 1999, které by vrhly nové světlo na tehdejší události.

„Mezi zprávami zaslanými z Bruselu byly zprávy o přípravách prvního velkého bombardování Srbské republiky, které mělo charakter pomsty. Rozhodnutí bylo učiněno 24. května 1995 a bylo rozhodnuto, že bombardování začne v noci z 24. na 25. Vojenské a státní vedení od RS dostalo informace ve stejný den. Opatření a rozhodnutí přijatá v noci vedením RS donutila NATO na začátku agrese stáhnout vydaný rozkaz velení jižnímu křídlu NATO,“ říká Milanovic.

Milanović odhaluje „konspirační plán“ zločinů proti civilnímu obyvatelstvu v Sarajevu, jehož scénář byl později použit v Račaku (masakr v Račaku, kdy zahynulo 45 vesničanů).

„Otto von Habsburg byl v té době „hvězdou v EP a zajímalo ho pouze, jak propagovat návrat habsburské monarchie,“ pokračuje generál.

„Nehlídal papíry, dokumenty k jednání, tak jsem využil jeho materiály. V Bělehradě tak skončilo mnoho dokumentů od Habsburků a naše státní vedení mohlo zjistit, co se připravuje,“ informuje generál.

„Kolega z NATO, který nahlédl do dokumentů americké armády o Markale, mi sdělil důkazy, že tato akce byla zkoušena na americkém cvičišti poblíž města Alexandrie za účasti důstojníků armády Bosny a Hercegoviny. Tam vytvořili kopii sarajevského trhu a před únorem 1994 měli „nácvik“ tragédie."

Tento bývalý zpravodajec souhlasí s tím, že vrcholem jeho profesionální práce bylo, když 1. října 1998 poslal zprávu z Bruselu s údaji od Bunela (Pierre-Henri Bunel, bývalý francouzský dělostřelecký a zpravodajský důstojník se stal známým poté, co během kosovské války prozradil citlivé dokumenty NATO, za které si v letech 2001–2002 odpykal trest odnětí svobody) o cílech NATO na srbském území. Dodává, že kromě francouzského majora existovaly desítky „Bunelů“ ve všech strukturách NATO, EU a evropského vojenského křídla, kteří předložili údaje o nadcházející agresi proti Jugoslávii.
Připomíná, že rozhodnutí provést útok NATO na Jugoslávii bylo učiněno v květnu 1998 na summitu Aliance v Lisabonu, přičemž, jak sám říká, „přes zdrženlivý postoj Řecka, Španělska, Portugalska, Francie, Itálie ...“ ministři zahraničí, říká, dostali za úkol představit světu nutnost provedení tohoto barbarského rozhodnutí v médiích, zatímco ministři obrany jako další článek v rozhodovacím systému měli za úkol vypracovat postup .

V srpnu 1998 byly plány hotové a v září byl vydán „plán agrese“.

Již 3. září na schůzce, na kterou byli pozváni členové Partnerství pro mír, představili Američané tzv. schéma humanitární katastrofy v Kosovu a Metohiji. Na schůzce tvrdili, že se spoléhali na záběry svých špionážních letadel a satelitů, které ukazují, že proti uprchlíkům, kteří se vracejí domů z lesů, jsou neustále páchány trestné činy. Tvrdili, že bylo zničeno více než 26.000 albánských domů, většinou v Metohiji, a že bylo zničeno 640 albánských vesnic.

Vzpomínky na bombardování NATO jsou v Srbsku stále živé

Podle generála Milanoviče podporovali Němci v Bruselu 21. září „válku proti civilistům“ v Kosovu a Metohiji, což byl eufemismus pro genocidu. Podle jejich názoru byly vraždy a znásilnění masivní. O dva dny později, 23. září NATO aktivovalo ActWarn - první ze třístupňového neodvolatelného mechanismu k zahájení agrese proti suverénní zemi.

„Spojencem z Bruselu mi bylo sděleno 23. března 1999 prostřednictvím kódu „Zítra si obujte boty“, kdy přesně začne agresivita."

Generál uvádí, že mnozí si myslí, dokonce i někteří politici, kteří se účastnili, že Rambouillet byl příležitostí k zastavení války. Úkolem tohoto setkání však nikdy nebylo zabránit NATO, ale pouze získat mediální podporu agrese.

Generál Milanović uvádí, že jeho zpravodajská síť „fungovala“ v průběhu měsíce dubna, dokud, jak říká, Clark a Blair se souhlasem Solany a Clintona nepřesunuli rozhodovací systém do Londýna. Generál říká, že „oklamali všechny členy NATO, protože konsensus o začátku agrese byl schválen na zničení 25 cílů po dobu 96 hodin, protože se předpokládalo, že poté bude Jugoslávie kapitulovat. Fáze „Apokalypsa“ však začala prakticky okamžitě poté, co na naši zemi dopadly první bomby - 25. března.“24 komentářů :

 1. Zadny otevreni, jenom skromnej navrh.
  Akce teroru Jugoslavii v zajmech USA,ISIL a Turecka, vedla jako vsechny utoky NATO ve prospech islamizace EU,nacpavani stovek miliard Erdoganovi a sireni Turecka vsude.
  Uighurovejsou turci asi 25milionu a ta bitva zapadu za jejich zajmy v Cine,v Burme/Maynmar/ byli tez, ale poradali vyhlazovani vesnic, v Syrii jsou turci, Karabach ,Azarove jsou turci, v Rusku jsou 10mil. turku, v EU take okolo 10mil.v Nemecku a jinde jeste vice turku , desitky tisic mesit v EU,islamskych organizaci jejich zajmu postavenych a placenych EU, tisice teroristu aktivnich v EU a jinde atd.
  Snaha za kazdou cenu prinutit Erdogana do clenstvi EU aby ovladl s vetsinou 80 a brzy 100 mil.a podlezanim vyse uvedenych aby ovladl EU jako diktator, nejak asi vinou Erdogana nedoslo..
  Tedy at zije ,zkveta a vladne vsude Turecko na vecne casy..
  Ovsem bez nas...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co teprve , kdyby se otevřely naše archívy o začlenění naší země do zločineckého paktu NATO ? Nebo o zřízení americké kolonie Česko a vůbec o něžném majetkovém puči v roce 89 !!!

   Smazat
  2. Nevím, že by EU nutila Turecko ke vstupu. Léta to vypadá tak, že EU váhá a klade podmínky. Snad i lidskoprávní. A Turek naznačuje, že by mohl ztratit zájem ... JiH

   Smazat
 2. No jasné, že kdyby se otevřeli archivy u nás a zveřejnily na netu, bylo by to považováno dnešními mocipány za fejk.

  OdpovědětSmazat
 3. Že jsme souhlasili a podíleli se tím na agresi proti Srbsku,je podlost,kterou nám již nikdy nikdo "neodpáře".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím jak vy ale já s tím nesouhlasil tak nemůžu být vinný kdo za to může víme. Bohužel ostudu ponese národ v historii.

   Smazat
  2. Ale jsme všichni vinní, protože jsme se nedokázali postavit proti vládě a prezidentovi a nezabránili účasti na té agresi. Ono se to může příště týkat i nás. Když nebudeme skákat, jak páni pískají, tak nás klidně taky vybombardují.

   Smazat
  3. 17:24 Tak to jste mě opravdu „potěšil" vašim komentářem.

   Smazat
 4. Všichni se těch amerických teroristů bojí! Už dost!

  OdpovědětSmazat
 5. Rusko? Otevřeno. Bary, hospody, všechno. Nechcete Sputnik? To nezajímá, přišlo nám z Moskvy
  Otevřené restaurace, bary či divadla. Nákupy dle libosti. Dramatické snížení covidových pacientů. To není science-fiction počesku, ale realita v Ruské federaci. I když se tam blíží parlamentní volby, jsou zrušená veškerá omezení ohledně shromažďování lidí. Ve všech zdravotnických střediscích se očkuje nyní již celkem třemi druhy vakcín. To hlásí z Moskvy mladý bohemista, novinář, turistický průvodce a znalec České republiky Alexandr Naumov. Reaguje rovněž na rétoriku nového amerického prezidenta Bidena.

  Ve státě panuje optimismus a o nějaké vlně není prý ani řeči. Je to zvláštní situace, kdy si připomínáme rok od tragického nástupu covidu v Itálii a ruské zdravotnické pomoci této zemi, která se s novým vyměněným vedením opět propadá do velmi pesimistických čísel a nekonečných uzávěr.

  Počty nemocných klesají, všechno se otevírá

  „Počet lidí nemocných covidem v Rusku neustále klesá,“ „Tak třeba 24. března počet nově nemocných lidí činil 8 861. V Rusku jsou zrušena všechna omezení spojená se shromážděním lidí. Otevřené jsou restaurace, kavárny, muzea, divadla. Děti chodí do školy. Očkování se provádí ve všech poliklinikách,“ doslova šokuje mladík. O nějaké covidové vlně se v Ruské federaci prý nedá ani mluvit.

  „Lidé, kteří mě obklopují, jsou upřímně rádi, že ruská vakcína Sputnik V pomáhá zachraňovat životy v jiných zemích,“ konstatuje dále Naumov. Nejde jen o Maďarsko nebo Srbsko, ale také Izrael a četné jihoamerické státy. „Nechápou, proč některé země tuto vakcínu neschvalují,“ podivuje se nad českým i eurounijním váháním. „Toto téma však v Rusku není předmětem veřejného diskurzu. Pokud některé země nechtějí ruskou pomoc, pak tato pomoc nebude nikomu vnucována.“ A co se týká České republiky, o její aktuální situaci se v Ruské federaci podle Naumova téměř nikdo nezajímá.
  Vakcinace jede na plné obrátky, další vývoj pokračuje

  Rusko však vyvíjí další vakcíny, nezůstalo zdaleka jen u Sputniku V. Ten je nyní připravován i ve formě „light“. „V Rusku jsou kromě vakcíny Sputnik V vyvinuty, registrovány a používány další dvě vakcíny: Kovivak a Epivakkorona. Klíčové vlastnosti vakcín jsou následující,“ obsáhleji popisuje mladý bohemista Naumov. „Sputnik genoinženýra Vektorova používá dvou kmenů živých adenovirů člověka, které jsou zbaveny schopnosti se množit. Podává se dvakrát v intervalu třech týdnů. Účinnost je 91,4 procenta, u závažného průběhu onemocnění pak dokonce sto procent. Očekává se, že imunita se vytvoří na dva roky – na devět měsíců – již byla prokázána. U štěpu lze pozorovat chřipce podobný syndrom – zvýšenou teplotu – někdy i do 38 až 39 stupňů, bolesti svalů a kloubů, bolest v místě podání, celkovou slabost či bolesti hlavy. V případě potřeby se doporučuje užívat antipyretika. Symptomy obvykle probíhají během jednoho až dvou dnů.“ To je tedy podle Naumova Sputnik V.

  EpivakKorona je produkt genoinženýrství na základě umělých peptidů, které kopírují fragmenty koronaviru. Podává se dvakrát intramuskulárně s intervalem 2–3 týdnů. Imunologická účinnost je podle Naumova stoprocentní. „Imunní ochrana bude fungovat jeden rok. Nebyly zjištěny silné nežádoucí jevy spojené s působením vakcíny, byla zaznamenána pouze bolest v místě vpichu a zvýšení teploty na 38,5 stupně.“

  „KoviVak je celovirionová inaktivace na základě ‚zabitého‘ celého koronaviru. Jedná se o klasický typ vakcín, které se masivně vyrábějí a používají již od minulého století. Podává se dvakrát intramuskulárně v intervalu dvou týdnů. Dne 23. března byl Vladimir Putin očkován jednou z těchto vakcín."

  Zahraniční vakcíny se v Ruské federaci nepoužívají, země má prý dost svých vědeckých kapacit.

  OdpovědětSmazat
 6. „Principy jsou pro papaláše důležitější než životy občanů.“ Davida zklamalo řešení Rady EU v otázce nedostatku vakcín

  https://cz.sputniknews.com/politika/2021033013407024-principy-jsou-pro-papalase-dulezitejsi-nez-zivoty-obcanu-davida-zklamalo-reseni-rady-eu-v-otazce/

  OdpovědětSmazat
 7. Skupina důstojníků, kterých, jejich jména bych přivítal. Pouze nějaký Milanovič.mele nesmysly. Je zajímavé až po dvaceti letech. Lež a nesmysly v přímém přenosu.
  Jenom dobře ze strany NATO, válka kterou vyvolal Srb, se tím podstatně zkrátila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak vyvolal Srb? To vis urcite, nebo je to klasika ve stylu....vsichni vedi, zapad nelže, se vi, jeden chorvat my rekl atd?
   Kdyby nebylo Srbu, tak tam ted vsichni mluvi Turecky a v ČR nemecky.

   Smazat
  2. Jovane, odpovídate prevítovi, který sem chodí provokovat a ne diskutovat.

   Smazat
  3. Hele Howne, a kterej Srb to byl?
   Karel z Brna, nebo Karel z Jindřicova Hradce? Či snad Fanouš Srbů z Prahy?
   Tak zase někdy jindy, Imboši.

   Aspoň že je stebou prdel, když už jsi blbej až zvoníš.

   Smazat
 8. Až to Srbové udělají, dozvíme se podrobnosti o plánování a provedení agrese NATO proti Srbsku s následkem definitivního rozbití Jugoslávie, tisíců mrtvých civilistů včetně žen a dětí, zničené infrastruktury a občanské vybavenosti za desítky miliard EUR. Padnou konkrétní jména a konkrétní slova. Kdo bude na podzim volit stranu, která nemá v programu vystoupení ze zločinecké/ho EU-NATO, je ...

  OdpovědětSmazat
 9. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/srbsky-prezident-prohlasil-ze-za-bombardovani-jugoslavie-nikdo-nebyl-pohnan-k-odpovednosti/
  Kosovo - Slobodný vysielač https://www.youtube.com/watch?v=VickVKP-Zv4 9.10.2014
  Nepoužívané bomby nalezené v moři u Benátek. https://www.irishtimes.com/news/unused-bombs-found-in-sea-off-venice-1.185097
  Informační válka 09.10.2014 KOSOVO https://www.youtube.com/watch?v=C22TS_68Icg

  OdpovědětSmazat
 10. Bulharský politolog: USA si stěžují, že Trumpa zvolili ruští hackeři a samy se snaží ovlivnit naše volby

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021033113413987-bulharsky-politolog-usa-si-stezuji-ze-trumpa-zvolili-rusti-hackeri-a-samy-se-snazi-ovlivnit-nase/

  „Američtí digitální giganti znásilnili svobodu slova.“ Maria Zacharovová se pustila do USA kvůli ruské televizi

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021033113413759-americti-digitalni-giganti-znasilnili-svobodu-slova-maria-zacharovova-se-pustila-do-usa-kvuli-ruske/

  OdpovědětSmazat
 11. Unknown31. března 2021 19:32, taky názor. Zcela ignoruje souvislosti a prokázané skutečnosti. Totiž to, že USA si tak, jako obvykle prosadily válečnými prostředky svoje mocenské zájmy. Bomby doprovázely pokřikem o lidských právech nehledě na lidské životy. A jestli jsem do té doby byl ostře proti velmocenské politice nejen USA, od jejich zásahu vůči Srbsku si to beru osobně. Nikoli předsudečně. Na základě nepopíratelných faktů. A to, že se Srbové bránili, je nanejvýš úctyhodné. JiH

  OdpovědětSmazat
 12. Ještě bych dodal, že nejen Oto von Habsburg, ale i náš Karel Schwarzenberk byl velkým zastáncem útoku proti Srbsku a dodnes ho kosovští albánci adorují.
  Problém dnešního Srbska je v tom, že v zemi působí západem financované neziskovky a po útoku NATO vyrostla nová generace která nemá historickou paměť. V Srbsku je obrovský počet lidí financován ze západu. Proto má Srbsko vstoupit do EU a i když současný prozident Vučič dnes říká, že nikdy Srbsko nevstoupí do NATO, tak si myslím, že korumpováním a vymýváním mozků se to nakonec podaří zlomit právě u té generace bez historické paměti. Už jen vstupem do EU bude mnoho lidí na vlivných místech korumpováno vysokými platy a dotacemi a jejich povinností bude hájit ne srbské, ale tzv."evropské hodnoty", tj. zájmy USA a Německa.

  OdpovědětSmazat
 13. Srbové,Chorvati,Muslimové i Albánci se dopoušteli zvěrstev,ale jen Srbové dostali vysoké tresty.Od té doby,kdy západ používá dva metry jsem na straně Srbů.

  OdpovědětSmazat
 14. a bude tam i zminka o vaskovi flaskovi a krvave madle korbelove a jejich "humanitarnimu bombardovani jugoslavie"?🤮🤮🤮🤮🤮

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.