Reklama

úterý 30. března 2021

Srovnávání Jaroslava Foldyny s Pavlem Novotným? Trapná manipulace…

Ivan David

30. 3. 2021

PrimaNews v pořadu moderovaném Pavlínou Wolfovou pozvala Pavla Novotného a Jaroslava Foldynu. Moderátorka opakovaně Foldynovi předhazovala, že se „z politika oddaného umírněným levicovým myšlenkám najednou stal stejně oddaný pravičák“. Uvěřila Wolfová prostoduchým schématům a nálepkám „extrémní pravice“, nebo jde o cílenou dehonestaci? SPD není ani levicová, ani pravicová. Jsme přesvědčeni, že společnost, aby přežila, musejí v ní mít možnost najít uplatnění všichni, nejen úspěšní podnikatelé nebo parazitní zbohatlíci, nebo jen utlačované či domněle utlačované většiny nebo menšiny. 

Označovat oba politiky za „lokální stranické hvězdy“ znamená srovnávat Řeporyje s Ústeckým krajem. Foldyna má pravdu, on se nezměnil, změnila se sociální demokracie. Možná to nepostřehla Pavlína Wolfová, ale postřehli to voliči, proto jich ubylo z 32% na 5%. Foldyna se ale mýlí, že změna ČSSD začala podrazem na Miloše Zemana v prezidentských volbách. Ten byl důsledkem probíhající změny. 

Moderátorka pokládá za extrémismus Foldynovu účast na květnovém připomínání porážky fašismu, což je podle ní akce ruského nacionalistického motorkářského klubu. Co je extrémistického na tom, že se Rusové hlásí k hrdinství svých dědů. Rusové jsou zase už národ. To vadí, doba žádá masu anonymních spotřebitelů a nelidskou potřebu „lidských zdrojů“. 

Jaroslav Foldyna konstatoval, že politická kultura je na sestupu, „ale přispívají k tomu zejména také média“, „politické pokrytectví se vykládá jako politická kultura, to není to žádná kultura…, to je prasárna, jak se voblbujou lidi… Někomu za šest slov chtějí dát šest let natvrdo a někdo jinej řekne rozřežeme prezidenta, a oni z toho udělají přestupek…“.

Následně moderátorka pozvala politologa Kubáčka aby odborně srovnával Novotného a Foldynu. „Politologie“ je jen zřídkakdy vědou, zpravidla manipulativním mediálním komentováním událostí tak, aby bylo u diváků dosaženo žádoucího mínění, které budou, pokud možno, pokládat za svůj vlastní naprosto nezávislý názor. Jde o typicky podvodné jednání, tedy uvedení lidí v omyl za účelem dosažení vlastního prospěchu. Tím je pro Wolfovou příležitost nadále moderovat a pro Kubáčka příležitost nadále exhibovat s výklady reality pro potřeby médií. 

Pavel Novotný velmi trefně ironicky vystihl „téma tohoto pořadu, kdy se má odcházet ze strany, já myslím, že nikdy, že člověk má bejt loajální do poslední chvíle, i kdyby mu ublížili sebevíc…“.

Podle Kubáčka „oba neztratili kontakt s těmi cílovými skupinami…“, to je opravdu vědecký závěr, když Novotný svoje další vyhlídky realisticky hodnotil slovy: „Kdo by chtěl takovýho vola…?“, zatímco Foldyna má v Ústeckém kraji stále vysokou podporu, ČSSD ji ztratila. „Oba umějí vyhmátnout atmosféru doby…“, pokračoval Kubáček. Je atmosférou doby stavění pomníků Vlasovcům a bourání pomníků symbolům sovětské armády, jak ji „vyhmátl“ Novotný, nebo kulturní a sociální bída, jak ji popisuje Foldyna? 

Není přece jen zásadní rozdíl mezi ostentativním primitivismem politického outsidera Novotného a lidovým rétorem Foldynou, který se jako někdejší úspěšný boxer stylizuje jako přímočarý drsný politik, za kterým lidé jdou? Jinak by o něj SPD nestála. Nebezpečné je podle Kubáčka, že oba mohou být následováni „některými pomatenci“. Je pomatené stavět pomníky vrahům, nebo bez obalu upozorňovat na nebezpečný vývoj ve společnosti? Paušální tvrzení o politických „lídrech“ jako o psychopatech je už hodně za hranou vědy, ale Kubáčkovi, jako mediálnímu politologovi to nevadí.

Podle Kubáčka oba „nejsou týmoví hráči“. Jak by tedy vědec Kubáček vysvětlil, proč chce SPD Foldynu do týmu, a tým ODS Novotného nechce?. „Oba pánové se potřebují“, míní Kubáček. Nevím, k čemu by Foldyna potřeboval Novotného, který je zcela mimo hlavní proud. Snad lze občas zmínit, že ODS disponuje vedle sudetoněmeckého aktivisty Petra Fialy také sprosťákem Novotným.

Jaké „pevné jádro“ může Novotný mobilizovat, Kubáček neobjasnil. Rozhodně oba nespojuje „hrubiánský styl“, jak tvrdí Kubáček. Házet Foldynu a Novotného do jednoho pytle současné „politické kultury“, to je jen další faul Pavlíny Wolfové a politologa Kubáčka. To spíš do stejného pytle mediální manipulace patří Wolfová s Kubáčkem.

35 komentářů :

 1. Zřejmě jsem nepochopil smysl tohoto článku,a neb nemá žádná fakta.Je zbytečný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smysl toho clanku je dale vsemi moznymi triky z krabice podvodu

   ohlupovat OS tj Obcanskou spolecnost,ktera je uz tak laxni a ohlupena,ze splnuje cil techto ohlupovatelu,kteri jsou bez sebe radosti,ze uz OS neklade zadny viditelny odpor a dava najevo,ze ji unavili a tak bude podupana OS znovu srozumena,ze ji ukradou volebni hlasy a bude volit stejne darebaky a ocekavat jine vysledky.
   Tak z OS delaji systematicky doslova blazny a ti na svuj udel maji dale bezmocne vyvalovat ociska a nic proti darebakum tzv zastupitelum nedelat a jeste je volit znovu s potleskem, namisto svobody a opravdove obcanske prime demokracie SPD,ktera uz vzorove a zive existuje na tomto webu budouci NOVE REPUBLIKY nebo taky ne nebot ji doposud nevidany SOCIALNI STAT neochrani a bude znicena cenzurou nami zvolenych zlcincu!

   Smazat
  2. Vsimnete si,ze pravicovy Socialni stat byl instalovan sousedy

   kteri valku prohrali ihned v dobe,kdy se mezi ruinami zpusobenymi spojeneckym letectvem jeste kourilo a pohyboval se mezi nimi zbytek muzu,kteri vymenovali vajicka za cigarety.
   Dnes tento stat,ktery byl zcela zamerne vyloucen z prvniho clanku nasi Ustavy plati ZE ZAKONA nejmene 10 eur na hodinu a nekteri "nasi" politici chteji podvadet zubozenou OS tim,ze si davaji do progrmu odstraneni minimalni mzdy a snizeni dani,hlavne koncernum a to v dobe C19 a to mame na techto oslech pry rajtovat dal?

   Usilujme splecne o to,aby si SPD stanovila v bode 10sveho programu tj rasantni zmena rezimu, instalaci pozor SOLIDARNIHO STATU,jinak se ze zadluzovani a stale vice rostoucich sracek nikdy nedostaneme a propad bude pokracovat dalsim zavodem ke dnu podporovanym C 19,kteremu zakazou SPUTNIK V aby vir,ktery na nas pry poslali mohl podle planu GATES vybit co nejvice ohlupenych volicu tzv OS v republice!

   Smazat
  3. Nevim co zde tak remcate, ohledne Foldyny a Novotneho, mimo toho tenhle clanek ac - no vyjadrovat se k nemu nebudu, ale je to aspon neco jineho nez o Piratech Babisovi, atd, atd atc

   Smazat
  4. No, dehonestovat..., pomlouvat..., urážet..., pokřivovat rovné...atd. atd. Tohle establishmentu jde na jedničku. Viz zde:
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zebricek-nejuspesnejsich-dezinformatoru-vede-spd-i-csakova-148558#seq_no=2&source=hp&dop_id=148558&dop_ab_variant=0&dop_req_id=8yJpY1URhCb-202103301934&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   A proč? No, oni se toho bojííííí...
   A čeho se bojí, to je potřeba volit...

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha,tak odtud je ten danajsky dar,kde pry v rouskach jsou

   instalovani pry NANO CERVI,vyrobeni jako dalsi novinka gejc v 3D tiskarnach o kterych nas nikdo nechce informovat proc tam a dokonce i jinde pry jsou a jak funguji!
   Je to dalsi podvod,ktery nam tu poslali,aby se C19 siril dal a opet "politikou"zastaveni vakcinace opravdovou vakcinu SPUTNIK V chce "preceda"vybit co nejvice svych volicu coz je taktika tzv CHUCPE tj podrezu si pod sebou vetev na ktere sedim,stejne vsichni vymrou?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Možná by si chtělo vygoogleovat proč je původně spolupracující česká firma s tou thajwanskou už mimo hru a co k tomu vedlo. Dále je skutečností, že linky jsou vyrobeny v kontinentální Číně; nejméně dvě. Zbytek je licenční a není to dar. Neřešila to nakonec "darující" thajwanská firma se senátem, ale velvyslankyně Thajwanu s vládou, která to musela "zamáznout", rozuměj ZAPLATIT! To nám ale MSM nesděluje...

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Nakonec to asi skonci,ze kazdej bude muset dostavat aspon asi 10 tech spravnych vakcin denne..
   Podarilo se mi neco vystrachat..
   Argentina se rychle otocila ke Sputniku a Brazilie rovnez a zde je proc.
   Pfizer prispechal s vakcinou a nadiktoval Brazili tyto pdminky,ktere ukazuji ze to neni s Covidem jen tak a ze je nastroj toho nejhorsiho imperialismu,ktery zneuziva straslive ohrozeni na zdravi lidi a dale ukazuje jakou moc maji dnesni konglomeraty.
   Dale muzeme s klidem pocitat s tim ze neco podobneho nadiktoval EU a proto s tim nechteji ven..
   Dale to ukazuje priciny ty zurivosti proti Sputniku.

   1/ Brazilie musi odevzdat sve zahranicni majetky Pfizeru.
   2/Pfizer je mimo postih Brazilskych zakonu.
   3/Brazilie musi tolerovat nedodrzovani smlouvy Pfizerem.
   4/Nasledky a vsechny ockovani Pfizerem jsou na zodpovednosti Brazilske vlady. /Tedy smrt, dozivotni invalidita, zmrzaceni,brazilskych obcanu, atd./.
   5/ Zadne postizeni pro Pfizer od brazilske vlady na Pfizer.
   6/Brazilska vlada musi povolit vystaveni vojenskych zakladen na jejim uzemi..
   Vlastnictvi zucastnenych korporaci ,ktere jsou tak aktivni kolem Covidu ,ukazuji na Gatese, Sorose, dr. Fauci atd.
   Jak se jim Covid, kterej se udajne sam, z niceho nic objevil na svete hodi do kramu?
   Jak rychle pospichali s neotestovanou vakcinou a jak rychle na "pomoc" lidskemu zdravi..
   Tedy jen to nepredstavitelne nejhorsi muzeme od nich ocekavat..
   Neco jako kdysi teroristicke kolonizace Ciny,Konga ,Iraku, Lybie atd..

   Smazat
  6. 2:06
   Kšeft se rozjel globálně, při tom se sem tam přiživí i náš malý tuneláříček. Politická akcentace, se také hodí a není na zàvadu. Počítat s přelstěním zvědavých "čecháčků" se jim možná před volbami vyplatí.

   Smazat
 3. Jardu mam rad, jen s tim "zlepsovakem" stavebniho zakona to dost podelal.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Debílka Novotného už také vyrazili z ODS, protože by jim ubral hlasy a blbeček Novotný a prolhaný Unknown je tak na stejné úrovni!!!

   Smazat
  3. 18:25 novotny to je nejvetsi pasquil lidskeho zivota co znam!
   jak tohoto potrata si mohli reporyjsti obcane zvolit do cela
   asi tam ziji "ofcane"

   Smazat
  4. Pilne sledovani poradu Televize vede bud k bliti a nebo k napsani clanku jako ten nahore.

   Smazat
 5. Budu se docela radovat z keců pana "U" po Velikonocích...

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. Pani Wolfova je proste neinteligentni husicka.Kdáka podle not CCN.Uroven techto novinariku je horsi nez Vejvoda kdysi v ČsT.Bagoun

  OdpovědětSmazat
 9. Stará známá pravda říká:"koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Sdělovací prostředky patří mezi pátou kolonu a jsou prostitutkou placenou prozápadními hajzlíky. To je celá problematika jejich vystupování. Žádná hrdost
  a stud. O peníze jde až v první řadě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzdy se plazi po kolenou smerem hlavni prdeli.
   Je to nuda..
   Nemecko zkveta ekonomickym "zazrakem", trochu od Marshalovy pomoci, ale predevsim z nekonecneho bohatstvi ukoristeneho cele Evrope nacisty ,dodnes ulozeneho v nedotknutelnych tajnych kontech svycarskych bank.
   Nacisti byli pozvani do USA a nebo do Jizni Ameriky a jejich cesty financovane take v dobre zasobenym zlatem ,Vatikanem..
   Dnes vyznamnym clenem svetove politiky..
   A vsude pobihajicim papezem s nalezitou propagandou..
   Volby Kohla a Merkel a vse potrebne ,bylo je zabezpecene a finacovane odtud.
   Kdyz mluvi ten Svab, ma za sebou prave tu vahu, hodnoty bohatstvi a vliv pokladu nacistickeho zlata.
   Ktere nekteri stale jeste marne hledaji v cele EU.
   Pak ma vlada Nemecka hlavni vliv a moc nad vsemi narody, vcetne CR, ktere byly uz davno pripraveny o veskere sve bohatstvi..
   I Svycarsko zkveta..

   Smazat
 10. Dělit strany - a vlastně cokoli 'politického' - na pravici a levici je eufemisticky řečeno přežitek. Nové rozdělení je mnohonásobně trefnější: první skupina chce 15x snížit světovou populaci, tedy vyvraždit 7 miliard lidí, druhá se staví proti tomu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšete nesmysly. Levice chce rovnost šancí, pravice chce výsady pro majetné. To platí stále, byť v různých podobách.

   Máte hodnověrný důkaz, že chce někdo vyvraždit 7 Mld. lidí? Uveďte, prosím, zdroj informace.


   Smazat
 11. Pane Dvorak a co by jste vy delal, kdybyste byl clenem elity, ktera zpusobila spoustu nekonecnych valek a revoluci, s pouzivanim napalmu, bojovych plynu,agentu Orange, gigantickeho zbrojeni, vydrzovani gigantickych armad a zhruba 120 milionu mrtvych ,mimo zbidaceni velke casti populace sveta a utrpenei bez konce,s covidem a vakcinai navrch, jako vysledek..
  Mimo to ze nyni stojime zase a zase tesne pred uvedenym nahore.
  Jiste by jste se snazil zachranit kazdeho zivacka a bez devastovani prirody a zivota vsude.
  Mozna vy ,ale kdo jeste ?
  Na socdem je uplne spolehnuti, protoze zradi vzdy a kazdeho a v dusledku i sebe.

  OdpovědětSmazat
 12. Nelze srovnávat tyto dva politiky pan Foldyna je pro Český národ a tlustý vlasovec je slouha slouhů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jede vtip končí slovy - poznal jsem obé, ale není to totéž.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 13. „Rusko a Čína jsou zcela prokazatelně bezpečnostním rizikem, což není pouze náš názor, ale také doporučení odborníků v oblasti bezpečnosti. Jejich přizvání do tendru by navíc mohlo znamenat budoucí arbitráž proti České republice, pokud vláda potvrdí své dosavadní sliby, že dojde nakonec k jejich vyřazení. Podzimní volby, které mohou překreslit politickou mapu se přibližují, proto ten tlak z různých stran stoupá, ale nesmíme mu podlehnout. Špatné rozhodnutí v této věci může naši zemi negativně poškodit na desetiletí dopředu,” řekl Rakušan.

  "... pokud vláda potvrdí své dosavadní sliby, že dojde nakonec k jejich vyřazení ..." tohle mi uniklo a nechce se mi to hledat. Ví někdo, o co jde?

  OdpovědětSmazat
 14. Foldyna je čestný chlap na rozdíl od vyhulenéno ultraidiota Novotného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17.43. Je to tak. A ma do politiky vybornou kvalifikaci boxera. Ani. na ukrajině by nebyl marný. Pěkného apríla!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.