Reklama

čtvrtek 25. března 2021

Štefec: Pro Západ nejsme partnery a pro NATO jsme jenom kanonenfuter

Jaroslav Štefec
25. 3. 2021  Facebook autora

Aféra "opice z Glasgow" by měla být varováním pro všechny, kdo si stále ještě naivně myslí, že nás západní Evropa bere jako sobě rovné, že nás bere jinak než Rusy, Slováky, Maďary, Bulhary a další "východní sebranku", počítaje v to i německé "Ossis".


(Na snímku Jaroslav Štefec)

Nikdo na nás v EU ani v NATO nečekal s otevřenou náručí, nikdo ani na chvíli neuvažoval, že bychom mohli být skutečnými partnery. Pro opěvovaný "západ" jsme byli a stále zůstáváme jen východním póvlem, poraženou stranou studené války, exploatovanými koloniemi, montovnami, odkladišti levného zboží a zdrojem levné práce, píše na acebooku Jaroslav Štefec.

Pro NATO jsme navíc i potenciální kanonenfuter a cílová plocha pro odvedení co největšího počtu jaderných úderů v případě války s Ruskem. Množství potenciálních cílů pro tyto údery, vytvořených Aliancí během posledních 20 let ve východní Evropě, je až zarážející. Stejně jako faktická likvidace našich armád a skutečnost, že prakticky veškeré velitelské systémy a struktury s rozhodovacími pravomocemi zůstávají dislokačně na západ od nás.

Zdeněk Zbořil: Fair play a Evropské hodnoty

Rozhodně to pro budoucnost ČR není příliš povzbudivé a nebudí to ani tu "správnou důvěru" v naše tak zvané západní spojence. Nebylo by to ostatně poprvé, kdy by naše "neznámá zemička kdesi v Evropě" byla obětována ve prospěch jejich "míru a prosperity".
42 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Pán Štefec zapomněl zmínit Poláky a Rumuny.

   Smazat
  2. Generál Šedivý si myslí o naší armádě něco jiného než Štefec
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/General-Sedivy-prichazi-s-vaznym-varovanim-Zasadni-problem-Odpor-verejnosti-Vlada-vubec-netusi-co-se-ve-spolecnosti-deje-658337
   Armáda je lepší než dříve. Šedivý by si přál, aby policie měla pomocníky. Ne jako tomu bylo u nás, ale vidí vzor v Německu.

   Smazat
 2. Kdo čekal jakoukoliv rovnoprávnost v spolupráci se západem byl snílek a kdo to čeká i nadále je idiot.

  OdpovědětSmazat
 3. Je málo lidí, kteří to vědí stejně jako autor Štefec, který býval Národním ředitelem pro vyzbrojování.
  To mu dalo jedinečnou příležitost nerušeně nahlédnout do útrob NATO (a způsobu tamního myšlení), jakož i zájmů záp. dodavatelů válečných nástrojů pro ničení, a vyvodit z toho závěry. To na rozdíl od podobně vysoce posazeného gen. v.v. Pavla.

  OdpovědětSmazat
 4. Tohle pak je kazdej. Germani nesmi mit treba NS-2.
  Ovsem germani,britove atd. tohle masove milujou a vzdycky milovali..
  A tesi se opet.
  Usa elity bojuji zasadne tzv. proxy wars.
  Tedy vy budete bojovat a vykrvacite za nas, na vasem uzemi..
  Nejdrive my vas po zuby vyzbrojime, az se zadluzite na tisic let dopredu. Vyhody nemale..
  Jdou jen tam ,kde si mysli ze nemohou prohrat.
  Az doslo k velke policejni akci/po Vietnamu/, v Iraku , kde si zase nabehli..
  Musi prikaz uposlechnout ,kazda vlada,uz kvuli ziskum zbrojnich konglomeratu..
  Zisky za drogy v Afganistanu pak jsou pomerne mensi nez vydaje a pytle s mrtvymi vojaky, taky neprijdou levne..
  Pozustali si stezuji a placi..

  OdpovědětSmazat
 5. naše "neznámá zemička kdesi v Evropě"

  ... poblíž Azerbajdžanu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žeby Čečna?
   Mimochodem, dopis z Besalú (Katalánsko) přítelkyni (s přiloženými foto) do Litoměřic, kam jsem pod adresu napsal ČESKÁ REPUBLIKA cestoval do Čech právě přes Čečnu. No, po měsíci jí, kupodivu, došel.
   Už si nepamatuji kde všude se toulal a s přítelkyní jsme dopřátelili, takže ho nemám k dispozici, ale bylo to podnětné. Myslím ta zeměpisná znalost evropské pošty. Jojo.

   Smazat
  2. s vlastenectvim Jsi asi 30 +++ let pozadu, to jste si sami prodali kdyz jste vlezli do NATO

   Smazat
 6. 24.března 1999 se ukázali ti "naši přátelé"

  /noční zasedání vlády k požadavku nechat B52 přeletět nad Českem - na Zemana řvalo US ambassador, že už letěj

  OdpovědětSmazat
 7. Vůči Rusku se chováme nepřátelsky my. Pro NATO jsme opravdu jen podřízený kanonenfutr.

  OdpovědětSmazat
 8. 8.49

  My chceme z NATO! Máme NA TO !!!

  OdpovědětSmazat
 9. 9.17
  Hele, blbe, a jak se to nepřátelství Ruska k nám projevuje?

  OdpovědětSmazat
 10. 9/15
  Víš co bych rád udělal, howne, kdyby to bylo v mé moci? To, co svého času Fidel, když "přátele USA" ze své země vypakoval do země jejich snů, ať má od nich klid.
  Naložit vás, a hurá s vámi do USA!
  A starejte se, idioti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pardon, zmýlená. 10.48 nebylo na 9/15 ale na 9/21

   Smazat
 11. Pan Štefec napsal pravdu tak to funguje neustále nikdy jsme pro ně nebyly kamarádi ale nepřátelský cíl. Nejhorší je že západ bez nepřátel neumí žít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

   SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

   To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

   Smazat
  3. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

   Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

   A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

   Smazat
 12. Západ námi pohrdá a opovrhuje a podle toho se k nám chová. Aféra ve Skotsku to jenom potvrdila, resp. to, co si k nám ti skotští barbaři dovolili, by na nikoho jiného nezkoušeli. Strašně rád bych Západu tuhle neuvěřitelnou aroganci vrátil.

  OdpovědětSmazat
 13. 10/45
  Ty jsi krymský Tatar či snad Ukrajinec, blbe?
  Škoda jen, že jako obvykle chrlíš naučené fráze v rozporu se skutečností a ve svém hlupství si ani neuvědomuješ, kolik občanů ČR by to tvé obávané rozštěpení NATO a EU uvítalo jako vysvobození.

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Pteranodone,
  že západ námi pohrdá a opovrhuje, je jen jedna strana mince, ta druhá je na naší straně. Naše elitky stále hledají vrchnost v zahraničí a proto z nášeho státu stále vyrábějí gubernii. Možná pandemie nám otevře oči a pochopíme, že - jeden za všechny a všichni za jednoho - platí jen někdy.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 16. Indický běžec je druh kachny.
  Velmi hloupý pták ale vyhledávaná pochoutka.
  Ročník 1956 a člen SSM.

  OdpovědětSmazat
 17. Srbský prezident prohlásil, že za bombardování Jugoslávie nikdo nebyl pohnán k odpovědnosti

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021032513376948-srbsky-prezident-prohlasil-ze-za-bombardovani-jugoslavie-nikdo-nebyl-pohnan-k-odpovednosti/

  USA rekordně zvýšily import ropy a ropných produktů z Ruska

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021032513376759-usa-rekordne-zvysily-import-ropy-a-ropnych-produktu-z-ruska/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AMERICKÁ VAKCÍNA U NÁS PROKAZATELNĚ VRAŽDÍ STARÉ LIDI !!!!!

   SÚKL prověřuje osm podezření na úmrtí po očkování proti covidu-19

   To nemusíte číst, je to "léčebný" nápis pro psychotické a prolhané grafomany, jako je Unknown, Indický běžec a další podobné klony, kteří nás zde denně obtěžují svým "mozkovým blitím", aby si také užili a viděli, co jsou za blbečky a ubožáky!!!!!!!!!

   Smazat
 18. Včera, mě kámoš přeposlal videoroozhovor, s Jožo Rážem.
  Na plnou hubu tam řekl: Jo já som vlastně komunista. Rusko mám rád a mám procestované křížem krážem. Tam si v autobuse s lidma pokecáme o čemkoliv. Třeba i o filozofii nebo o poezii atp .
  ASA mám taky procestované křížem krážem.
  Ale tam si s lidma v autobuse pokecáme maximálně o cocacole a podobných nesmyslech.

  No a můj postřeh: Jožo ty nejsi komunista, ty jsi pouze člověk a to mě stačí.
  Naše národy, vždy čelili největším hrozbám a pohromám ze strany toho slavného přátelského západu.
  Anglosaská rozpínavost a nadutost nezná hranic. Nejhorší na tom je že na kamarádíčkování našich elit, vždy doplatí celý národ.

  OdpovědětSmazat
 19. Pane Štefec, my likvidaci našeho národa a jeho tradic jen přihráváme. Včera např. hrála naše fotbalová reprezentace v barvách Kanárských ostrovů, nebo snad nedozrálých banánů. Nevím, jestli by se tak zachovali Němci, Italové, Angličané. Prý barva Slovanské lípy. No takovou barvu jsem na ni neviděl. Snad tato barva nenahradí barvu Slovenského klínu na naši vlajce. I když Všeslovanská vzájemnost...A rozčepýřený lev na dresech hokejových reprezentantů? Kde je hrdost ke státním barvám a symbolům? O to více jsme zranitelní!!!

  OdpovědětSmazat
 20. Závislé státy východní Evropy nemají velkou šanci
  svůj "osud" ovlivnit. Postupně je realizována změna
  Evropy ve velkou kolonii zcela závislých států vlastněných a řízených malým procentem západní oligarchie - prostřednictvím bank. V ČR je to vidět i na komedii, kdy se Andy Babiš utrhl a po vzoru Německa si dovolil požádat jedinou banku která jakoby papírově patřila státu - ČNB - aby přispěla ČR do rozpočtu pár miliard ze zisku. Mocná ČNB proslulá svojí operací masívního umělého snižování hodnoty koruny ve prospěch Eura, odpověděla
  ústy kolaborujícího Rusnoka, že žádné peníze nemá.
  Ani vláda ani občané ani volby nemají Západním vlastníkům všeho co nám kdysi patřilo - co kecat.
  Taková je skutečnost. Národní vláda se scvrkává a je bezmocná. Dobře je to vidět na frašce s vakcínami,
  které mají řešit epidemii - ale nejsou. Zazdila je
  EU "tajnými" smlouvami s Astra Zenecou atd. Jde o skoro nezvratný proces změny EU na kolonii a nejde s tím nic moc dělat. Odejít z EU nelze. Už to nejde i kvůli šílenému papírovému zadlužení ČR a kvůli připravenému výsledku voleb v ČR - kde jsou na lidi vystrkovány prostituujícími médii Serešovi Piráti a starosti (podle jména) co mají starostů tak 5%.
  Můžeme si z toho ale dělat srandu. I té však média
  a zkorumpovaná ČT brání. O podstatných problémech ČR dnes (výhledy budoucnosti ČR v EU) se média nezmiňují a krmí nás denně a masově těkavou vatou dat,která jsou málo důvěryhodná nebo pitvají žaloby protistátního Senátu na vlastní stát a vládu. Vypadá to všechno opravdu blbě. Omlouvám se všem - ale na závěr bych chtěl vzkázat politikům Pirátů,STAN,TOP, KDU a ODS ať jdou do ... a už tam zůstanou. Je to totiž ta parta která bude vládu EU nad ČR zařizovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pregnantně vyjadřeno. Bohužel.

   Nejsme strůjci vlastních osudů. Proč by taky měli být otroci strůjci vlastních osudů?
   Nikdy samozřejmě nebyli. Nikdy nebudou.

   Smazat
 21. 12:23
  Ty Sputnik Unknown, tady je něco pro tebe, prázdné regály, hladoví mužici - ty sankce jim dávají zabrat. Je mi těch lidí líto.
  https://www.youtube.com/embed/b8nvPjKMDh0

  OdpovědětSmazat
 22. Helevole, a muzes mi jmenovat nase NATO pratele?

  A "Vo co?" ze mi neodpovis - no to mozna neco blektnes ale nikoho nevyjmenujes.

  kdyz si predstavim ze skoro milonove armady za Bolsevika (pozor nikdy jsem nebyl jeho pritel) tak ted mame asi 60 000 vojaku, z toho 1000 generalu, 30 000 lampasaku, 15 000 nizsich dustojniku a kolem 14 000 vojaku, kteri jsou rozpujcovani jako hlidaci Ameroarmady v Afgu, Africe, a v Kosovu, aby zajistovali bezpecnost NATA, ty volecku

  Helevole nekdy pises dobre, mas i pravdu ale mam dojem, ze pises proto aby jsi se zviditelnoval, coz ti chvalim, zrejme jsi si nejste nezasou#$$# a tak ti preji "To get laid" a prijdes na jine myslenky

  mej se

  OdpovědětSmazat
 23. V roce 1968 mělo 99% obyvatel ČR plné zuby "Rusáků", namísto neutrality ve smyslu Rakouska jsme se po roce 1989 patolízalsky spřáhli s "novými kamarády" u kterých o mírumilovnosti může mluvit pouze naprostý idio-t či zaslepený fanatik, který není schopen vidět realitu, bohužel tito fanatici se nám zde nějak přemnožili a nechtěně donutili myslící k objektivního přehodnocení kdysi záporného postoje vůči Rusku. Všichni ti Fischerové, Štětinové, Koláři a další včetně ČT si mohou za svůj fanatismus pouze pogratulovat..........

  OdpovědětSmazat
 24. Rusko? Otevřeno. Bary, hospody, všechno. Nechcete Sputnik? To nezajímá, přišlo nám z Moskvy
  Otevřené restaurace, bary či divadla. Nákupy dle libosti. Dramatické snížení covidových pacientů. To není science-fiction počesku, ale realita v Ruské federaci. I když se tam blíží parlamentní volby, jsou zrušená veškerá omezení ohledně shromažďování lidí. Ve všech zdravotnických střediscích se očkuje nyní již celkem třemi druhy vakcín. To hlásí z Moskvy mladý bohemista, novinář, turistický průvodce a znalec České republiky Alexandr Naumov. Reaguje rovněž na rétoriku nového amerického prezidenta Bidena.

  Ve státě panuje optimismus a o nějaké vlně není prý ani řeči. Je to zvláštní situace, kdy si připomínáme rok od tragického nástupu covidu v Itálii a ruské zdravotnické pomoci této zemi, která se s novým vyměněným vedením opět propadá do velmi pesimistických čísel a nekonečných uzávěr.

  Počty nemocných klesají, všechno se otevírá

  „Počet lidí nemocných covidem v Rusku neustále klesá,“ „Tak třeba 24. března počet nově nemocných lidí činil 8 861. V Rusku jsou zrušena všechna omezení spojená se shromážděním lidí. Otevřené jsou restaurace, kavárny, muzea, divadla. Děti chodí do školy. Očkování se provádí ve všech poliklinikách,“ doslova šokuje mladík. O nějaké covidové vlně se v Ruské federaci prý nedá ani mluvit.

  „Lidé, kteří mě obklopují, jsou upřímně rádi, že ruská vakcína Sputnik V pomáhá zachraňovat životy v jiných zemích,“ konstatuje dále Naumov. Nejde jen o Maďarsko nebo Srbsko, ale také Izrael a četné jihoamerické státy. „Nechápou, proč některé země tuto vakcínu neschvalují,“ podivuje se nad českým i eurounijním váháním. „Toto téma však v Rusku není předmětem veřejného diskurzu. Pokud některé země nechtějí ruskou pomoc, pak tato pomoc nebude nikomu vnucována.“ A co se týká České republiky, o její aktuální situaci se v Ruské federaci podle Naumova téměř nikdo nezajímá.
  Vakcinace jede na plné obrátky, další vývoj pokračuje

  Rusko však vyvíjí další vakcíny, nezůstalo zdaleka jen u Sputniku V. Ten je nyní připravován i ve formě „light“. „V Rusku jsou kromě vakcíny Sputnik V vyvinuty, registrovány a používány další dvě vakcíny: Kovivak a Epivakkorona. Klíčové vlastnosti vakcín jsou následující,“ obsáhleji popisuje mladý bohemista Naumov. „Sputnik genoinženýra Vektorova používá dvou kmenů živých adenovirů člověka, které jsou zbaveny schopnosti se množit. Podává se dvakrát v intervalu třech týdnů. Účinnost je 91,4 procenta, u závažného průběhu onemocnění pak dokonce sto procent. Očekává se, že imunita se vytvoří na dva roky – na devět měsíců – již byla prokázána. U štěpu lze pozorovat chřipce podobný syndrom – zvýšenou teplotu – někdy i do 38 až 39 stupňů, bolesti svalů a kloubů, bolest v místě podání, celkovou slabost či bolesti hlavy. V případě potřeby se doporučuje užívat antipyretika. Symptomy obvykle probíhají během jednoho až dvou dnů.“ To je tedy podle Naumova Sputnik V.

  EpivakKorona je produkt genoinženýrství na základě umělých peptidů, které kopírují fragmenty koronaviru. Podává se dvakrát intramuskulárně s intervalem 2–3 týdnů. Imunologická účinnost je podle Naumova stoprocentní. „Imunní ochrana bude fungovat jeden rok. Nebyly zjištěny silné nežádoucí jevy spojené s působením vakcíny, byla zaznamenána pouze bolest v místě vpichu a zvýšení teploty na 38,5 stupně.“

  „KoviVak je celovirionová inaktivace na základě ‚zabitého‘ celého koronaviru. Jedná se o klasický typ vakcín, které se masivně vyrábějí a používají již od minulého století. Podává se dvakrát intramuskulárně v intervalu dvou týdnů. Dne 23. března byl Vladimir Putin očkován jednou z těchto vakcín."

  Zahraniční vakcíny se v Ruské federaci nepoužívají, země má prý dost svých vědeckých kapacit.

  OdpovědětSmazat
 25. Je to všechno jen v lidech. Pokud se budeme nadále chovat jako ovčané a podrážet si navzájem nohy/viz. např. chování serátu a debilbloku/, tak nemůžeme čekat nejakou změnu.A je to např. v tom nekritickém nakupování západních potravin. Žádná národní hrdost, jen bezmyšlenkovité nakládání do nákupního vozíku. No a volby, to už je tragedie sama o sobě. Jako hrdinství je považováno nejít k volbám a pak se stane, že zase jen VOLI VOLÍ VOLY.

  OdpovědětSmazat
 26. Záložáku, vem to třeba od spodu.
  Když chtěl někdo půjčku, tak musel mít potvrzení o příjmu, to byl základ a půjčující si to ověřoval. Poté ověřil i jiné půjčky a následoval přepočet minima na domácnost.
  Díky dnešnímu systému, který je založen na exekucích a nízkých mzdách, existuje obrovská skupina lidí, jež tomuto systému nevěří a k volbám nepůjde. Další skupina lidí je rozladěná a znechucená, dosavadním plněním slibů jednotlivých stran a jejich zlodějinama.
  Takže tam je zklamání ze všeho. No a mnoho těch pilných a poctivých, když vidí, co za verbež se snaží o ty koryta.....
  Není to jednoduché prosadit osobní i finanční zodpovědnost a odvolatelnost.
  To by byla cesta.
  Ale předtím zgruntu přestavět trestní zákoník.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo a ještě bych zavedl povinnou volební účast po vzoru: Belgie, Švýcarska, Francie, Austrálie a mnoho dalších.
   Argument lidských práv je nesmysl. Žiješ tady, tak budeš volit a né nadávat u piva.

   Smazat
  2. Bylo by kolem toho hodně keců a nakonec by to neprošlo. Změna volebního zákona.

   Smazat
 27. Lubez 22:02. Největší problém je v tom, že ovčané neznají volební matematiku. Serát a debilblok bude mít vždycky voliče, protože jde o jejich rodiny, podržtašky a další přikrádače. To znamená, že když půjdou volit jenom oni, tak to zase mají v kapse. Mají prostě finanční motivaci. Bylo by to na dlouhé úvahy, ale souhlasím s názorem povinné volby. Podobné to je u odvádění daní do daňových rájů. Neplatíš tady daně, nebudeš mít bezplatné užívání přístupových komunikací, služby policie, hasičů atd. Ale to jsem udbočil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo a ještě to školství.
   Vychovávat blbečky, bez znalostí základních matematických a přírodních věd a oborů je také zločin. Ale naše školství vedou již dlouho sorošovští aktivisté, jež toto ničí.
   Tam v těchto oborech je vlastně to vedení k logice. Pak dějiny vlastního národa. Ale to je kapitola sama o sobě. Neznáš svoji historii, nemáš hrdost. Ale historii pravdivou (ne podle Krystlíka sudeťáckýho parchanta a podobně).

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.