Reklama

neděle 28. března 2021

Strýček Shmuel je opravdu vygumovaný...

The Saker

28. 3. 2021 TheSaker, překlad Zvědavec

Už jste to jistě všichni slyšeli. Zde je oficiální přepis:

GEORGE STEPHANOPOULOS: Ředitel Národní zpravodajské služby dnes přišel se zprávou, že Vladimir Putin během voleb schválil operace, aby vás pod -- očernil, podpořil prezidenta Trumpa, podkopal naše volby a rozdělil naši společnost. Jakou cenu musí zaplatit?
PREZIDENT JOE BIDEN: Zaplatí cenu. Já, měli jsme dlouhý rozhovor, on a já, když jsme -- znám ho poměrně dobře. A já -- konverzace začala, já jsem řekl: „Znám vás a vy mě. Jestliže zjistím, že k tomu došlo, tak pak buďte připraven.“

GEORGE STEPHANOPOULOS: Řekl jste, že víte, že nemá duši.

PREZIDENT JOE BIDEN: Ano, skutečně jsem mu to řekl, ano. A -- a jeho reakce byla: „Rozumíme si navzájem.“ Bylo to -- nezachoval jsem se moudře. Byl jsem s ním v jeho kanceláři sám. A tak -- takhle k tomu došlo. Bylo to, když prezident Bush řekl: „Podíval jsem se mu do očí a spatřil jsem jeho duši.“ Řekl jsem: „Podíval jsem se vám do očí a nemyslím si, že máte duši.“ On se ohlédl a řekl: „Rozumíme si.“ Podívejte, nejdůležitější věc pro jednání se zahraničními lídry, je, podle mé zkušenosti, a já jsem během své kariéry jednal s obrovskou spoustou z nich, prostě znát toho druhého chlápka. Neočekávejte něco, co vy -- co -- neočekávejte, že on – nebo ona -- se dobrovolně objeví ve druhém vydání Profiles in Courage (tj. svazek krátkých životopisů z roku 1956, který popisuje činy statečnosti a bezúhonnosti osmi senátorů USA, pozn. překl.).

GEORGE STEPHANOPOULOS: Takže vy znáte Vladimíra Putina. Myslíte si, že je zabiják?

PREZIDENT JOE BIDEN: Mh-mhm. Ano.

GEORGE STEPHANOPOULOS: Takže jakou cenu musí zaplatit?

PREZIDENT JOE BIDEN: Cena, kterou zaplatí, to uvidíme -- uvidíte brzy.////


Tohle je skutečně historický rozhovor a zlomový okamžik ve vztazích mezi USA a Ruskem. Pojďme si kriticky rozebrat, co se zde odehrálo:

„Ředitel Národní zpravodajské služby přišel se zprávou“: Od 11. září je americká zpravodajská komunita pod ohromným tlakem, ne aby přicházela s informacemi od rozvědky, ale aby sloužila jako jakési měřítko pravdy, náhražka za jakákoli pravidla dokazování. Například když zítra budou chtít Bidenovi manipulátoři obvinit Putina z toho, že si dává novorozené děti k snídani, stačí jim přimět americkou zpravodajskou komunitu, aby jim vytvořila zprávu, která bude s „velkou jistotou“ tvrdit, že to je „vysoce pravděpodobné“, že Putin skutečně, vskutku, rád začíná svůj den tím, že si pochutnává na dětech. „Logika“ v tomto případě funguje takto: „jelikož my (Západ) jsme ti dobří lidé, naše zpravodajské služby jsou objektivní, nepolitické a důvěryhodné“. Q.E.D. („což mělo být dokázáno“) Nezáleží přitom na faktu, že historie CIA a FBI dokazuje mimo jakoukoli pochybnost, že obě tyto agentury byly po celá desetiletí naprosto zpolitizované. Proč? Protože americká média, která jsou rovněž „objektivní, nepolitická a důvěryhodná“, nám tvrdí, že zpravodajské komunitě musíme důvěřovat, protože je, hádáte správně, „objektivní, nepolitická a důvěryhodná“. Ach, jaká krása kruhové logiky...

Dále,

„Jakou cenu musí zaplatit?“ Tohle je tak důležité, že Stephanopoulos pokládá tuto otázku dvakrát a Biden ho o tom dvakrát „ujistí“. Sdělení je takové, že to není Stephanopoulos, kdo požaduje odvetu, ale je to vox populi, pobouřený lid Spojených států. Ale proč by lidé v USA měli nenávidět Putina a Rusko a požadovat odvetu? Proč? Protože objektivní, nepolitická a důvěryhodná americká média plně souhlasí s tvrzením objektivní, nepolitické a důvěryhodné americké zpravodajské komunity! Jak může vůbec někdo pochybovat o těchto dvou vzorech poctivosti?! Pouze „Putinův agent“ by pochyboval, že?

Dále,

„Putin nemá duši“. To je docela ubohé, protože Stephanopoulos pochází z řecké pravoslavné rodiny a měl by vědět, že všichni lidé mají duši, a tvrdit opak je ve skutečnosti totální a kategorické odmítání všeho, co znamená křesťanství. Je to také jasný případ odlidštění, něčeho, co dělají všichni politici předtím, než se obrátí k násilí a válce. Je nepravděpodobné, že by měl Biden vůbec nějaké ponětí o tom, co řekl či neřekl Putinovi, když se setkali, ale i když budeme předpokládat, že Biden skutečně řekl Putinovi, že nemá duši, umím si představit ten údiv (a vnitřní smích) Putina, když to slyšel. Mimochodem, „oficiální“ reakce Putina byla „rozumíme si“, což nedává absolutně žádný logický smysl. Takže tady máme v podstatě vygumovaného „pseudoprezidenta“, který je naprogramován svými manipulátory tak, aby řekl americké veřejnosti, že Putin nemá duši, a že mu to Biden řekl tváří v tvář. Ohledně toho, jaký skutečný záměr toto prohlášení sleduje, nepadne žádný dotaz, ani odpověď.

Nakonec,

„Je Putin zabiják?“ Za prvé, proč se ptát na tak zcela stupidní věc. Proč? Protože tato otázka nemá žádný objektivní význam, pokud není určen kontext nebo rozsah. Mohlo by to znamenat, že „spáchal vraždu“, což je nezákonné zabití a podle ruského práva zločin. Nebo by to mohlo znamenat, že „on, ruský prezident, nařídil ruským speciálním službám, aby zabily Litviněnka, Skripala, Navalného a další osoby?“. To by bylo podle ruského práva legální a Rusové ve skutečnosti nikdy nepopřeli nařízení popravy, řekněme, wahábistických teroristů (v Rusku, i za hranicemi země). To by bylo politické rozhodnutí podobné tomu, když USA (domněle) popravily Usámu bin Ládina nebo generála Sulejmáního. A konečně by tato otázka také mohla znamenat, zda „nařídil Putin jako vrchní velitel ruských ozbrojených sil vojenské operace, které vedly ke ztrátám na životech, včetně zřejmě nevinných lidských životů?“ To by také bylo politické rozhodnutí, které musí učinit každý vrchní velitel. Tohle všechno jsou úplně jiné otázky, ale pro takové mikromozečky, jako jsou Stephanopoulos nebo Biden, není účelem otázek získat odpovědi, ale nastavit emocionální tón, jakési „mentální pozadí“, které Orwell velmi trefně nazval „dvě minuty nenávisti“.

Ano, všechno výše uvedené je zcela bezprecedentní: ani v nejhorších chvílích studené války západní politici nepoužívali takovýto jazyk. To, čeho jsme dnes svědky, není jen skutečně extrémně nebezpečné, je to také konec diplomacie. Ano, vím, od dob administrativy prezidenta Obamy byli američtí „diplomaté“ většinou neprofesionální političtí pověřenci s neuvěřitelně nízkou úrovní vzdělání, což bylo u nich plně kompenzováno nehorázně vysokou úrovní arogance a pokrytectví. Ale i když lidé, jako je mluvčí Psakiová, chrlí kdejakou hloupost, američtí prezidenti nikdy neklesli na úroveň Bidena.

Zřejmě si říkáte, jaká byla reakce Ruska?

Nejdříve došlo k tomu, že ruská média vše zaznamenala a zveřejnila klíčové výňatky z tohoto rozhovoru s mluveným komentářem v ruštině, to stejné udělal i ruský internet. Cíl byl jednoznačný: ukázat naprosto každému Rusovi, jak moc Západ nenávidí Rusko a všechno ruské. Kromě toho člověk nemusí být génius, aby pochopil důsledky kombinace těchto dvou následujících faktů:
 • Putin je zdaleka nejpopulárnějším ruským politikem, přinejmenším od dob Stalina
 • Západ vnímá Putina jako nějaké vtělení ďábla
 • Tudíž: Západ nenávidí veškerý ruský lid kvůli tomu, že pravidelně volí Putina
Jednoduché a zcela nesporné. Ve skutečnosti stále více Rusů říká: „jsme Židé 21. století“. Abych byl upřímný, s tím nemohu nesouhlasit. Je zde však velký rozdíl - Židé 20. století neměli tisíce jaderných zbraní na svou obranu. Rusové je mají.

Zajímalo by mě, zda to Stephanopoulos a ostatní chápou? Pochybuji o tom. Ve Spojených státech je kultura naprosté beztrestnosti, která vychází ze skutečnosti, že USA nikdy ve své historii nevedly válku na obranu svého území, a ze skutečnosti, že USA byly dříve chráněny dvěma oceány a dvěma absolutně mírovými sousedy.

Rusko je v ostrém kontrastu - nemá žádné přirozené hranice a má 1 000 let zkušeností s válkami, většinou existenčními, přičemž většina z nich se odehrála na ruské půdě.

Dále bych k tomu dodal, že mnoho ruských představitelů k tomu ještě učinilo další komentář, že Biden prostě postrádá dokonce i základní společenské chování. Aby bylo jasno: neříkají pouze to, že Biden má nulové znalosti diplomacie, ale tvrdí také to, že Biden prostě nemá žádné základní společenské chování, které by měl mít každý, alespoň napůl vzdělaný člověk. Reportéři na hlavní ruské televizní stanici se dokonce dnes dotazovali, zda by Rusko mělo zcela přerušit diplomatické vztahy s USA! To by byla velmi nebezpečná chyba a osobně si nemyslím, že Kreml zajde tak daleko, alespoň oficiálně, ale ruští představitelé zcela jasně chápou, že i když oficiálně mají obě země diplomatické vztahy, ve skutečnosti je USA v podstatě ukončily.

Opravdu musím vysvětlovat, jak je to šíleně nebezpečné?

I když je pro některé kmeny (např. Sentinelce), stále žijící v době bronzové, naprosto normální, že provádějí rituální hrozby a projevy chlapácké udatnosti, aby zapůsobily na protivníka, vidět (pouze formálního) lídra jaderné supervelmoci, jak se chová jako takový kmenový vůdce z doby bronzové, je přinejmenším zarážející.

A stejně jako členové kmene Sentinelců věří, že jejich luky a šípy mohou zahnat kovové lodě a dokonce vrtulníky, tak i „Bidenovi členové kmene“ (říkejme jim tak) doufají, že sankce nebo vojenský potenciál USA vyděsí Rusko natolik, že se úplně podrobí.

Kromě toho Stephanopoulos nikdy během rozhovoru nevyslovuje pochybnosti o morálním a zákonném právu prezidenta USA „potrestat“ Rusko a/nebo Putina. Opakováním této otázky ve skutečnosti silně naznačuje, že potrestání Ruska a/nebo Putina není jen právem amerického prezidenta, ale také jeho morální a zřejmě i dokonce zákonnou povinností. To je přesně to, co Dr. John Marciano nazývá „impérium jako způsob života“ (podrobnosti viz zde a zde). To je ignorantská, arogantní, narcistická, mesiášská a zcela klamná víra, že USA jsou jakýmsi „kolektivním mesiášem“, jehož příroda nebo nějaký bůh pověřili policejním dohledem nad naší planetou. Sentinelci se snaží „bránit“ své vlastní břehy a půdu, a nemají miliony členů v organizaci, zvané „Veteráni zahraničních válek“ (což nemají ani kousek studu?), a neutrácejí za „obranu“ více, než zbytek planety dohromady.

Nakonec si můžeme být jisti tím, že kdokoli, kdo velí Sentinelcům, ať už je to on či ona, je mnohem chytřejší a poctivější lídr, než ta vygumovaná živá mrtvola, která se dostala k moci kvůli ukradeným volbám v roce 2020.

V nádherné pohádce Císařovy nové šaty od Hanse Christiana Andersena dochází ke zlomovému okamžiku, kdy nevinné dítě řekne, že císař „na sobě nic nemá!“, zatímco ostatní lidé jsou v moci čar, jimž se říká „pluralitní ignorance“.

Na závěr mi dovolte otázku: za jak dlouho si myslíte, že tvrzení, například „strýček Shmuel je vygumovaný...“, se stane trestným činem v tzv. „zemi svobodných a domově odvážných“?29 komentářů :

 1. Myslím,že ruská zdrženlivost už je dávnou za hranicí racionality diplomacie i diplomaticko politického vkusu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bych ani neřekl, nakonec je pro širokou veřejnost poučné srovnání obou představitelů velmocí, kde Biden silou své "osobnosti" jen demonstruje upadání bývalého hegemona USA !!

   Smazat
  2. To je opravdu železná vůle jak je oslovují Rusové naši „partneři" a přitom by nejradši Rusům zakroutili krkem.

   Smazat
  3. 8/18
   Naopak. Myslím, že je to brilantní strategie.
   A až to jednou amíci přepísknou, před tváří světa bude Rusko z obliga.

   Smazat
  4. Je to skoro jako vyhlášení horké války. Uvědomme si, že tyto rozhovory jsou pečlivě připravována, ne Bidenem, ale protiruskými zpravodajci a lidmi v pozadí, co chtějí Rusko jako surovinový přívěšek bez lidí. Byla to velmi detailně připravena provokace a Overtonovo okno. Nejedná se o bezvýznamné slovíčkaření. Je to jako výzva k zavraždění Putina. Biden jinými slovy (slovy lidí v pozadí) řekl, že Putin je vrah a tudíž je možno ho beztrestně zamordovat. Z toho plyne strašná věc - velká válka s Ruskem se přiblížila do Evropy. Rusko změnilo zcela svoji vojenskou strategii - vyměňilo většinu zrádných generálů dosazených Američany v 90.letech do funkcí, řeklo, že nepřipustí válku na svém území a válku bude vést na území nepřítele. Jestli nás Amíci zatáhnou do téhle války, jako že jo, pak fyzicky končíme díky Amíkům. Shoříme za zájmy USA a USA také půjdou s námi - nevyhnou se tomu - 2.ww proti nastávající byla procházkou rajskou zahradou !

   Smazat
  5. Stando, va jste poslouchal Pjakina, že?

   Smazat
 2. 8:18
  Naprosto nerozumím Vašemu komentáři. Žijeme na jedné planetě a každý má jiný názor. To co dělá USA je jistě pepřístojné, ale kdyby jsme každý z nás odpověděli na urážky a provokace pěstí - no nevím. Dle mého názoru Rusko stejně jako Čína postupují klidně a vyrovnaně. A pokud už udeří tak to určitě bolí. Na žvásty senila se nedá opovídat jenak, než ho nechat žvanit. Chyba USA je, že už dávno není v sanatoriu amerického Dr. Chocholouška.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Václav z Plzně.
   Přesně,chválím.
   Prát se můžou v hospodě,ale v případě těchto velmocí,by to asi neskončilo jen u pěstí a proto zdrženlivost Putina,jde i v tomto duchu.Putin má dost problémů právě ze židy,kteří musí poslouchat nařízení židů z USA,jak jim říká Pjakin rusionisté.

   Smazat
  2. Právě na CNN píší že Čína bude sankcionovat několik amerických činitelů. USA protestují! No to je teda pěkné. Myslím že ještě před 5 lety nemožná drzost! VIP 😐

   Smazat
  3. No ono to nastavovani druhe tvare taky nekdy musi skoncit, ale mimo toho V USA uz se mnozi i demokraticke hlasy sebrat Bidenovi ten Foootbal - kufrik s atomovymi knofliky... a dal i liberarni tedy protiTrumpovska media uz zacinaji remcat o Bidenovi

   Smazat
  4. Vzpoura vzteklych senilu ve Starobinci..
   Vzal Putin vedome na sebe zodpovednost za cely svet?
   Ma umisteniBajdena ukazat pro svet vzor neschopnosti a nas chlapu z dejin odchazejich,dle zpatlanych predstav revolucnich feministek ?
   Mimo dalsi prusery, ktere nadela a ktere na nej hodi az potom..
   Aspon dokazat ,ze chlap neni lepsi..

   Smazat
 3. Z toho rozhovoru je jasné návodné jednání Stephanopoulose a infantilní odpovědi Bidena. Určitě se Kamala řechtala jak kobyla. No zvolily si co potřebovaly a že je to trapné se nikdo neodváží říct. Naše elity utřou nudli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dedku

   ona se rehtala nejen Kamalalala ale i Nancy Pelosi, vcera jsem to videl jak si delala (podle medii trosku naparena) soufky z Bidena

   Smazat
 4. Rusové vědí, že musí na psychopaty s citem, protože už jednou shodili atomovky na civilní obyvatelstvo. Kovboj neumí prohrávat, je tak vychován svými přiblblými filmy od dětství!

  OdpovědětSmazat
 5. Myslím si, že Biden je názorným představitelem USA. Zmatenost, nerozhodnost, povýšennost, která už je spíše usměvná a naprosto obnažená primitivnost. USA musí hledat nové cesty jak spolužít se světem. Kroucení rukama je u mnohých už pasé a stále jich přibývá. Zatím Američané ztrácejí půdu pod nohama, tápou a neví kudy kam. No a s Bidenem tu zprávnou cestu, možná určité pokory, že už nejsme co jsme byli, nenajdou. Ono je to navíc jako u nás. O kloudnou uznávanou osobnost nebo autoritu tam nezavadíš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kontrolní otázka pro zdejší politology. A z jakého důvodu si demokraté vybrali v primárkách Bidena?
   Nápověda - celou dobu byl vzdadu, než se zázračně v poslední fázi vyhoupl do čela.

   Smazat
  2. Pane kolokol, já to vidím tak že na poslední chvíli demokraté poznali že prostě lepší mezi nimi není!? VIP 👍😀

   Smazat
  3. Vzpomen si co vzdy rikal Sherlock Holmes Watsonovi... a dojde ti to

   Smazat
 6. Končím tady, trolové sprostě nadávají, já jim to oplatit nesmím? Fízluje se tady taky?

  OdpovědětSmazat
 7. Putin pracuje stejně jako Stalin. Je mu jasné, že k válce nakonec dojde. Stejně jako Stalin, hraje o čas. Nikde se o tom nemluví, ale dokážeme si představit, kolik nových superzbraní sjíždí každý den a noc z výrobních pásů? Každý den v míru je krok k vítězství. USA mají hodně válečného šrotu a na jeho zničení potřebuje Rusko hodně zbraní.

  OdpovědětSmazat
 8. Včera Biden odpověděl na zlomyslný dotaz novináře zda pozval Čínu a Rusko na klimatický samit, že neví zda jsou přihlášeni a že s nimi ještě netelefonoval. Jeho jemný humor je jak od Švejka. Doufejme, že vydrží být prezidentem alespoň 2 období. Konečně mohou nepřebalení evropští politici a firmy dělat politiku a byznys vzájemně výhodný i s Čínou a Ruskem. Obavy o nějaký kufřík nejsou na místě. Je nepochybné, že by jej Biden neuměl ani otevřít.

  OdpovědětSmazat
 9. Pred volbama sedel v bunkru. Myslim,ze byl zvolen, protoze je "plastelina" v rukach tech mnoha nezvolenych, ale chtivosti a miliardami povolanych vladnout.
  Vlastne jen poslusne posluhovat.
  Dale je "ucpavka", aby se do cela nedostal nekdo ,nezavisly a nespolehlivy. Aby se udrzel Status Quo.
  Zadrzuji podstatne zmeny, napr.fakt,uvedomit si, ze uz nejsou v bezpeci za vodou.
  Navic si rozmnozuji nepratele velmi aktivne.
  Vi,ze cely svet je proti nim ,ze nikdo normalni neni schopen vyplody z jejich chorych mozku porozumnet.
  Cely rozhovor je uboha fraska beze smyslu, kterym se dnes USA vyznacuji. Nejen ustup od slavy ,ale jsou primo nejaky neurcity Nesmysl, slintajicich iluzornich starcu a bab.
  Kdyz muz neni muz ani zena a je vsecko najednou.
  A kdyz neni tak je nenaviden.
  Bez moznosti cesty vpred. cesta avpred je korat na hrbitov .vykonstruovany rozhovor tomu odpovida.
  Chudak se zpovida,jaky je expert na duse $%^&*.
  Ze prijel do Moskvy ,jako spion dusi ve vedeni Ruska.
  Tedy chodi la,kolem a urc,oval ty nemas dusi, ty taky ne,ale neni schopen ani vysvetlit tato zjisteni.
  Ani to,ze za takovyhle blaboly by Bajdena vykopl ibez ceremonii. Tedy Fantasmagorie chorych mozku.
  A navic to je podminene ,ze Putina zna dobre ,ale nevime jak se s nim kamaradil a jak dlouho.
  Aby mohl potom "bezdusovyho" Putina odhalit.
  T

  OdpovědětSmazat
 10. Tedy Putin ani Bajden se neznaji navzajem.
  Zaruka zpatlanyho snu spise prani, neni.
  Konstrukce na brzke pomsty, nevedou zase k nicemu konkretnimu.
  Vyhruzky bez konkretnich trestu jsou samozrejme k smichu..
  Uz deti to vi..
  Nebyl nikdy duvod ruske vlady s nekym ,kdo vzdy byl asi padesatym kolem u vozu jednat o zakladnich otazkach vztahu atd..Dlouhy zmineny rozhovor je nesmysl ,kde se tahle obcas vyskakujici trapnost provzdy zbytecna snazi se dodatecne vypadat ted,jako dulezitej..
  Vzdy byl jen loutka do poctu..Ted se to snazi vykompenzovat.
  Cena za existenci bez duse musi byt potrestana a brzy.
  Samozrejme. Kazdej vi, ze prave Bajden je na rade.
  Ale nevi se jak. To je normalka. Nikdo z nich,
  Nevi nikdy nic a nic neumi. A tak skodi dal.
  Neuveritelne dlouho vykrikuji media a politici, ze Putin dal zabit toho, nebo tamtoho. Volby tez zfalsoval,ale dukazy nejsou zadne.
  Propaganda jako ta predtim komunisticka prohrava na cele care a slava a povest Putina jako mucednika fasistu zapadu roste a kazdym dnem.
  Muze ta cela taskarice slouzit jako "predehra" k zhynu Navalneho..Ktereho poslali do Ruska.
  A k dalsi ohlusujici hysterii a jekotu podvodu "Lidskych Prav" na Rusko a svet.
  Pres prave tyhle prava Hitler rozpoutal napadeni cele Evropy a Ruska..A CSR.
  Kdy nepratelstvi s Ruskem je stale vice iluzorni..
  Cele to vysvetleni nepotrebuje dlouhych komentaru.
  USA je ve slepe ulicce, co desorientovany Trump zapocal pokracuje a neslyseli jsme dlouho jednu dobrou zpravu, jeden pozitivni fakt, jediny rozumny skutek,nebo vetu, celeho zapadu, jen zoufalstvi, bezradnost vladnou ted bez konce a lide celeho sveta, predevsim v USA a po Covidu v cele EU, vzhlizeji k Putinovi podvedome s nadeji, ze vyresi silenstvi zapadnich vladnich elit. Kdyz neni nikdo jiny.
  A zaroven stale krecovitejsi a zoufalejsi jsou vylevy "strasaku" na ceste spiraly smrti.
  Jeden myslim vyznamny fakt hraje velkou roli, kdy nevidime na zapade a predevsim v USA jedinou osobnost.
  Nekde v prostoru a chystajiciho se co nevidet,vystoupit na scenu.
  Nekdo prece musi nahradit ty co zmizi co nevidet, ujmout se vedeni a zacit budovat od zacatku novy stat.
  Pritom cela dnesni situace prave tohle primo vyzaduje.
  Zadna nadeje zadne zlepseni..Na obzoru.To je horsi.
  Cela zalezitost tim nekonci. Odpoved Putina na ten vylev,prekvapive, neni lepsi./"Contaminated"/.
  Neocekavana od vudce statu. Korunovana absurdni pozvankou na setkani. Bez uvedeni cele zalezitosti na Pravou miru.
  Obvineni s nasledky dopada prece na cele Rusko.
  Velmi podobne utoky slyseli nasi rodice na Benese od Hitlera.

  OdpovědětSmazat
 11. Víte velký rozdíl je znát člověka (třeba i souseda), který se ke mne chová slušně. Ale v základu je to hovado, které je schopno obrat i svého příbuzného. Tedy podud se týče cizích, tak opatrně, aby se nenarazilo.
  Jednoho takového znám. Nedávno opustil vrcholnou politiku.

  OdpovědětSmazat
 12. Na závěr se zdá být jisté, že Biden je mentálně postižený. MSM a jeho obsluha se snaží chránit Bidena před vnímavou veřejností. Je však jen otázkou času, kdy si i jeho nejzanícenější příznivci uvědomí, že muž, kterému říkají prezident, je mentálně neschopný - nebo alespoň doufáme, že to dokážou rozpoznat a přiznat. https://realrawnews.com/2021/03/biden-loses-his-mind-thinks-its-1986-and-killer-bees-are-invading-usa/
  Lodní doprava Evergreen je s největší pravděpodobností zástěrkou pro obchodování s lidmi a sexem. Celý příběh si přečtěte zde: https://www.newsweek.com/qanon-ship-suez-canal-hillary-clinton-1578428 QAnon tvrdí, že uvízlá loď v Suezském průplavu používala Hillary Clintonová k přepravě dětí https://pbs.twimg.com/media/ExPIhjYWQAAg9Ge?format=jpg&name=900×900

  OdpovědětSmazat
 13. ALe vždyť je nad slunce jasné. Postavili Bidena, zmanipulovali kvůli tomu volby a teď mohou beztrestně (!!) dělat co si usmyslí - provokovat, sankcionovat, vydírat,terorizovat a nakonec i válčit. Kdo? Přece ti v pozadí... Kritika, nenávist, výsměch,atd. se snesou na dementa(který nic nechápe) a jeho nejbližší okolí, které se dá kdykoliv nahradit "dalším okolím" a jede se na plné pecky vstříc budoucnosti. Jaké? Migrace, covid, zelený úděl, velký reset, zlatá půlmiliarda, atd. Vždyť už to všichni známe - a pořád to nechápeme a smějeme se, jak Bidet padá ze schodů do letadla... nejsme o moc chztřejší než on, když nevidíme a nechápeme, k čemu všechny ty komedie, zákazy, sankce, omezení, respirátory, uhlíkové stopy, digitalizace, atd mají sloužit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes logika nemá logiku.
   Chápeš Vlasto?
   Kdo chápe smažky, starosty, Kraďouska,.....?
   Dnes vládnou tištěné peníze.
   Nepodložená vina.
   Všudepřítomné špiclování.
   Absence svědomí.
   Ideály magorů.
   Zločin je nadevše.
   Poctivost je zlo.
   Lži nad pravdu.
   Mám pokračovat?

   Smazat
 14. Ale kdyz je jejich vlastni propaganda porazi na hlavu.
  Je ted z nej Ilja Murmec, bohatyr..A vseho schopnej.
  Putin mrkne a nekdo ,daleko je zabitej.
  Pohne prstem a volby v USA jsou v prdeli.
  Kejvne hlavou a EU dostane NS2 a v Rusku vyrobi jedinou fungujici vakcinu. A co to neuveritelne zbrojeni..
  Zvoleni Bajdena je dalsim dukazem a desitky tisic se vali na USA,obcane ale i vojaci dostali rozkaz udavat jeden druheho ,miliony teroristu vseho schopnych se vymrstilo na vladu USA.
  Jeden z nich mel rohy.
  Nema dusi ,muze vsechno a snadno..
  Vsude se mluvi o nebezpeci vakua a nepratele USA ziskavaji odvahu utoci, kdyz vidi Bajdena, jak jde po schodech..
  Cely svet mluvi o nebezpeci anarchickeho bezvladi, stupnujicim silenstvi,nekonecnem obvinovani za slova i za mysleni a zbytecnych problemech ,ktere nova vlada hromadi na sebe i svet..Jejich propaganda utoci do vlastnich rad....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.