Reklama

neděle 21. března 2021

Svět ruskýma očima 603

Zajoch

21. 3. 2021     Outsidermedia

Zavedení očkovacích pasů má prý být záchranou turistické sezóny * Úkolem ruské vlády je připravit dobré podmínky pro investování doma * Jak dlouho již trvá hloupě páchnoucí historie kolem ruského sportu * Krize s kovidem, aneb začátek konce EU * Čeká nás eskalace vztahů RF a USA


Namísto opony železné bude opona vakcínová?

Anton Kulikov
12. března 2021


V EU se už několik týdnů posuzuje „očkovací pas“. S takovými certifikáty je dost problémů, ale zavedení pasů je nevyhnutelné.

Zdroj z EU informoval, že „očkovací pas“ bude v EU respektovaný, jen pokud bude očkováno preparáty schválenými Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA). Návrh ohledně pasu bude podán dne 17. března. Proč budou platná jen očkování preparátem schváleným EMA, je jednoduché. Vakcíny jiných společností nespadají pod odpovědnost EU a ta nekontroluje jejich kvalitu.

Člen EK pro justici Didier Reinders „jasně uvedl, že členové EU mohou své občany očkovat jinými než schválenými vakcínami, avšak tito občané nedostanou licencované cestovní doklady“. Dosud byly schváleny jen čtyři očkovací látky, a to Pfizer-BioNtech, Astra-Zeneca, Moderna a Johnson & Johnson. Samozřejmě je přislíbeno, že „očkovací pasy“ budou existovat jen do skončení pandemie. Ale je známo, že není nic stálejšího, než to dočasné.


Vakcínová opona?

Úředníci EU fakticky spouštějí „závoru“ před občany zemí EU, kteří jsou očkováni ruskou nebo čínskou vakcínou, protože ty nejsou registrovány EMA. Nyní se v EMA pracuje na Sputniku-V, ale nelze vyloučit, že schvalovací postup bude uměle zpožděn. Nedá se ani vyloučit pokus o znemožnění rozšíření ruské vakcíny v zemích EU.

Zavedení „očkovacích pasů“ prý má být záchranou turistické sezóny. Není jasné, jak se například bude hledět na ruské turisty očkované Sputnikem-V. Zda budou moci navštěvovat evropské země.

Perspektiva vydání „očkovacích pasů“ je naprosto reálná. Ale být to nemusí. Kolem toho je pořád relativně hodně otázek, ale méně odpovědí na ně.

Převzato z Pravda.ru

***


Putin poradil podnikatelům, aby raději investovali doma

13. března 2021

Při nejistotě na světových trzích je pro ruské společnosti výhodnější investovat doma. Doporučil to Vladimir Putin na jednání o opatřeních ke zvýšení investiční aktivity. Uvedl: „Vedoucí společností a akcionáři musí sami přijímat rozhodnutí spojená s investiční aktivitou a plány. V podmínkách velké nejistoty je lépe investovat doma. Je zde klidněji a je to nadějnější.“

Podle prezidenta musejí ruské společnosti „směrovat dividendy a rozmisťovat prostředky na rozvoj vlastních nebo nových podniků v Rusku“, a ne je umisťovat do „tichých přístavů“. Nyní je úkolem vlády připravit dobré podmínky pro takové domácí investování.

Putin dále uvedl: „Kvůli tomu bych chtěl pověřit vládu, aby společně s podnikatelskými sdruženími vypracovala návrh pro daňovou legislativu. Je potřeba systém opatření ke stimulování společností k tomu, aby šly zisky na financování investičních projektů v Rusku.“

Prezident pověřil Federální daňovou službu, aby sledovala zisky a investiční aktivity největších domácích společností a v každém čtvrtletí bilancovala stav příjmů, jak jsou příjmy použity, zda jsou peníze vkládány do nových investic, infrastrukturálních, sociálních nebo ekologických projektů.

Prezident Putin poznamenal, že v průběhu krize byly efektivní společnosti, které pracovaly pro dlouhodobou perspektivu. Zdůraznil: „A naopak, i v naší zemi vidíme, jako je tomu v celém světě, s jakými vážnými problémy se střetávají společnosti, které v honbě za okamžitým výsledkem zapomínají na práci pro budoucnost.“ Navrhl vládě, aby spolu s největšími ruskými společnostmi posoudila možnost podpory takových dlouhodobých podnikatelských modelů.

Převzato z News.mail.ru

***


Hlas Mordoru: Jak dlouho bude ještě pokračovat neutrální potupa


13. března 2021

Dnes došly podivné sportovní zprávy. Sportovní arbitrážní soud zakázal ruskému národnímu týmu používat namísto státní hymny píseň Kaťuša. Je prý nepřijatelná, že je příliš vlastenecká a příliš spojená s Ruskem a vyzývá k vítězství. Je celkově nepřijatelná, její užití je prakticky na pokraji trestného činu.

Ano a ruská sborná v podstatě není. Lépe řečeno fyzicky je, ale nemá právo nazývat se národním týmem země. Jako kdyby to byla potupa. Musí nastupovat pod neutrální vlajkou, v neutrální uniformě a celkově musí být všechno neutrální. Dokonce i píseň. Asi by to měla být nějaká Billlie Jean do Jacksona. Ale jaká drzost a umanutost, oni si zvolili Kaťušu. A z ní padá asi na dost lidí jakási nepříjemná tíseň.

Churchill prý řekl: „Pokud země zvolí mezi válkou a potupou potupu, dostane se jí válka i potupa“. Neznám všechno, co se vaří v ruském sportovním světě. Možná tam někdo myslí, že v daném případě byla zvolena válka, jenže nejsou vidět žádné její výsledky. Ani vítězství, ani porážka. A to co je, to je, promiňte, jedna velká potupa.

Jak dlouho již trvá hloupě páchnoucí historie kolem ruského sportu? Všechno začalo, když Rodčenkov očernil Rusko. Samozřejmě, že v Rusku existuje doping. Je přece v každém sportu každé země. A Rusko zde zdaleka není na předním místě. Doping je legalizován z důvodů lékařských indikací, jinak tupě odstraňují sportovce, u nichž byl zjištěn. Podobně jako když se do organismu dostal náhodně s potravou, nebo během sexu. Takových případů jsou stovky, ale ani jedna ze zemí, v nichž se to stalo, nebyla postižena takovým divokým útokem jako Rusko.

Zlé je, že Rusko mohlo tuto válku vyhrát. Ano, těžce, bylo potřeba hodně peněz na dobré právníky, ale šlo to. Důkazem je množství vyhraných soudů, u nichž se samotní sportovci rozhodli hájit svoji čest a důstojnost. A soudy je uznali nevinnými a někdy jim dokonce vraceli ceny dříve jim odebrané. Další důkaz je účast ruských sportovců na mezinárodních soutěžích federací v různých disciplínách. Tam málo koho znepokojuje tato historie a kontrola dopingu je tam přísnější. Ruští sportovci jsou prakticky pod mikroskopem.

Existují jakési dva světy – olympijský s WADA, a ten, v němž žije ostatní sport. Vypadá to, že nemají svůj průsečík. Ruští sportovci mají v mnoha soutěžích dobré výsledky, nikdo si na ně nestěžuje, ale u olympiád jako kdyby byla neporazitelná zeď. Nekonečná obvinění a co jiného říci – potupa. Jaké to budou olympiády, na nichž nebude ruská vlajka. Jako kdyby toto byl hlavní cíl olympiády, to je nepochopitelné. Když už to nejde jinak, tak alespoň takto Rusko potrestat. Potrestat za to, že se lidé z Krymu chtěli spojit s Ruskem, za to, že Rusko zachránilo Sýrii před zničením, za to, že Rusko stále ještě existuje. Tak alespoň ať není na olympiádě.

Dá se pochopit, že vést válku s protivníkem, který nedodržuje žádná pravidla, by dalo nejasný výsledek. Ale přesto by mohli ruští sportovní funkcionáři alespoň zkusit se poprat o čest země. Nemuseli by se sklánět před MOV a WADA. A nejen oni. I sportovci. Oni sami rádi vystupují pod „neutrální vlajkou“? Je jasné, že smyslem jejich života je sport, dává jim výdělek, mohli by hodně ztratit. Ale mělo by jim stát za to zachovat cosi vyššího.

Tato historie neskončí s touto olympiádou. Rusko budou hanobit jak to jen půjde, i když jen na tomto bitevním poli. Mohou jen to, ale pocítili svoji sílu. Bohužel Rusko ukázalo svoji slabost.

Převzato z News-front.info

***


Evropská unie se podobá paprsku světla mrtvé hvězdy

Vladimir Malyšev
16. března 2021


Francouzský list Le Figaro publikoval článek Laurenta Herbleho „Krize s kovidem, aneb začátek konce EU“. V období koronaviru se na Západě stalo módní přičítat mnoho politických a hospodářských událostí jeho vlivu. Francouzský novinář učinil totéž tím, že poukázal na to, jak silně za rok koronaviru poklesla evropská ekonomika. Vinu klade na vedení EU. Odchod Británie z EU pokládá za precedent, neboť se ukázalo, že může být výhodnější stát mimo EU než uvnitř.

Herble píše: „EU, to je parazitující byrokratická struktura, která nijak neslouží našim zájmům. EU nás nezachránila před finanční, hospodářskou, ani zdravotní krizí. EU … byla pouze trhem pro nadnárodní korporace USA nebo Číny. … USA nám i nadále vnucovaly svoji vůli, pokutujíce naše společnosti, odstoupily od jaderné dohody s Íránem, když se jim zachtělo. … EU nás zbavila zbraní proti krizi v ochraně zdraví. … Když byla dříve menšina Francouzů, kteří si přáli opustit EU, dnes je to jiné. V poledních měsících se stále zvyšuje počet těch, kteří by to chtěli.“

Herble si také všímá množství peněz, které USA i EU vyčlenily na „boj s koronavirem“ na podporu hospodářství a obyvatel. Jde o 5 bilionů USD a 300 miliard EUR. Pomoc, krom plnění svého zadání, se také využívá k nafukování finančních bublin, které jednou prasknou.

Francouzského pozorovatele znepokojuje to, kdo zvítězí v konkurenčním boji korporací, výrobců léků. Lituje, že EU vede jednání pomalu (s USA), takže většina evropských zemí začíná namísto americké nakupovat ruskou a čínskou vakcínu, .

Napětí mezi francouzskými zastánci a oponenty odchodu z EU ukazují i Le Monde: „Půl druhého roku do prezidentských voleb ve Francii by pro pro Marine Le Penovou hlasovalo přibližně tolik voličů jako pro Macrona.“ Jeden z hlavních bodů předvolebního programu Marine Le Penové může být referendum ohledně dalšího členství Francie v EU.

Le Penová ve své vítězství v prezidentských volbách v roce 2022 věří. Říká, že má nyní na zodpovědnosti uklidnit Francouze. Má rok na to, aby jim vysvětlila svůj program, aby politice dala nový význam a především, aby obnovila spojení s francouzským lidem, jak sama říká.

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění pro Le Monde a francouzský rozhlas si 56 % Francouzů myslí, že by Le Penová mohla v prezidentských volbách zvítězit a vést stát.

Podle informace The Washington Post navrhoval prezident Trump francouzskému prezidentovi, aby Francii z EU vyvedl. Sliboval mu, že v případě vystoupení Francie z EU navrhne Francouzům dvoustrannou obchodní dohodu za lepších podmínek, než má Francie s EU.

Marine Le Penová ještě v roce 2016 říkala, že pokud Francie opustí EU, ta přestane existovat.: „Důvod je prostý. Obě opory, na nichž je postavena Evropská unie, to je Schengen a euro, se bortí. … EU je podobná paprsku světla mrtvé hvězdy.“

Převzato z Fondsk.ru

***


Biden vyjevil americký strach z Vladimira Putina


Oleg Ladogin
18. března 2021


Nedá se předpokládat, že odvolání velvyslance RF z USA povede k normalizaci vztahů Moskvy a Washingtonu, čeká nás jejich eskalace.

Ruská média otupila prohlášení Bidena pro ABC News. Originál zněl tak, že Biden považuje Putina za vraha, ale RIA Novosti z toho udělaly prohlášení, že Biden Vladimira Putina zná. Ve většině ruských publikování této zprávy se Bidenovo prohlášení prezentuje v souvislosti s údajným zasahováním do prezidentských voleb v USA v roce 2020. Podle autora článku je to zbytečné a překrucuje to skutečnost. Moderátor se ptal: „Tak znáte Vladimira Putina. Myslíte, že je vrah?“ Biden zřetelně odpověděl: „Ano, myslím.“ Rozhovor byl připraven k úmyslné provokaci. Osmasedmdesátiletý Biden už vykazoval známky demence a bylo vidět, že se při čtení ze čtecího zařízení pletl.

Za připomenutí stojí, že před ním jediný americký politik nazval Vladimira |Putina vrahem, a to byl McCain. Ten tvrdil, že s ruským prezidentem nelze najít společný jazyk a že je potřeba vrátit se k Reaganově koncepci „mír za pomoci síly“.

Personalizace hrozby v projevech americké administrativy byla i dříve. Na Mnichovské konferenci o bezpečnosti Biden vykládal, že se „Putin snaží oslabit Evropany, evropský projekt a naši alianci NATO. Akcent na Putina je náznakem pro elity, že má být zbaven moci.“ Tvrdí se, že „Putin musí odejít“. Podobně se mluvilo o Asadovi v Sýrii.

K velké nelibosti zástupců Demokratické strany se nepodařilo marginalizovat a vytlačit z politické scény Trumpa. Nyní využívají téma „ruských zásahů“ do amerických prezidentských voleb, aby připomenuli údajné nepřátelské akce Ruska spojené s Trumpem.

Americká liberální media často obviňovala Trumpa z jeho obdivu k Putinovi. Biden je pravý opak „měkkého“ Trumpa a slibuje Putina ztrestat.

Nová administrativa Bílého domu nedává důvod k iluzím. Bidenův tým je složen z úředníků nainstalovaných Clintonovými, a ti zorganizovali válku v Jugoslávii, v Gruzii a dopomohli ke státnímu převratu na Ukrajině. Stará kolej jejich politiky bude dříve či později směřovat ke konfrontaci s Ruskem, i když logičtější by byl pravý opak, aby nedošlo ke sblížení Ruska a Číny kvůli americkému nátlaku.

Hlavní podíl občanů si nyní plně neuvědomuje, jak velké je „žhavení“ mezistátních vztahů USA a RF. Zřetelný důraz na takové zprávy by mohl silněji spojit veřejnost okolo ruského prezidenta, protože hrozba vážných střetů ruských a amerických zájmů není nijak virtuální. Příkladem toho je zostření situace na Ukrajině.

Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že velvyslanec RF v USA Anatolij Antonov byl odvolán ke konzultacím do Moskvy. K jeho povolání byla použita měkká formulace:

Zacharovová uvedla: „Pro nás je hlavní stanovit, jaké mohou být cesty k nápravě rusko-amerických vztahů, které Washington v posledních dnech přivedl do slepé uličky. Máme zájem, aby nedošlo k jejich nevratné degradaci, pokud si Američané uvědomí rizika s tím spojená.“

Dokonce i v takové situaci ruské ministerstvo zahraničí hledí „otupit ostří“ a očekává, že si Američané budou vědomi rizik toho, co řekli. K tomu je dobré se podívat na komentář zástupkyně šéfa vedoucí tiskové služby ministerstva zahraničí USA Porterové: „Co se týká spolupráce s Ruskem, dali jsme na vědomí, že s nimi budeme spolupracovat tak, jak to vždy bude vyhovovat jen zájmům USA. Jsou-li možnosti, aby naše vztahy s Ruskem byly konstruktivní, je v našich zájmech spolupracovat.“ Ještě jasnější postoj předvedla Psaki: „Naše administrativa bude ke vztahům s Ruskem přistupovat jinak než předešlá. Budeme přímočaří a přímo konat tam, kde se vyskytnou otázky, které u nás vyvolají znepokojení.“

Útok Bidena na adresu ruského prezidenta Putina nebyl žádnou chybou a tím víc ne nepovedenou improvizací, ale promyšlený a věcný postoj USA. Budou následovat další kroky. Proto se musí Rusko připravit ne toliko promyšlenou strategií komplexních a koordinovaných akcí, ale také tak, aby  Američané byli nuceni uvažovat, jak zareagují.

Převzato z Russtrat.ru


124 komentářů :

 1. Loutka Biden kývla na slovo "killer", tj. zabiják. To není vrah. Ten se řekne "murderer". To tam nepadlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Forkie, to te naucili v USA, kdyz jsi na nocnich smenach uklizel supermarkety? Poklekl jsi pred kazdou smenou na vyraz nesouhlasu s rasove motivovanym nasilim:-)

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Biden nevládne USA. On tam není od toho. Je mimo. Za něj vládnou jiné loutky z Deep State a Obamovců. Ve Velké Británii se vymyslí tah, Amerika jako jejich biorobot ho provede, kontrolou USA jsou jsou pak pověřeni úředníci v pozadí a na tohle Amerika dojede. GP provádí manévry řízení pomalu, ale jsou prováděny - kdyby nebyly prováděny pak by byla HArisová informována o všem. Není - viz americké útok v Sýrii. Neměla info o nich, jen ji ukázali kde jej její místo.

   Smazat
  4. Stando, Británie už nevymyslí nic. Po 2.sv.válce musela definitivně ustoupit USA a tak se stal hlavní světovou měnou dolar. Británie pochopila a přizpůsobila se. Jenže ono ani tak ani tehdy nešlo o zmíněné země, ale o globální elitu, která se začala výrazněji prosazovat někdy na počátku 19.století. Teď už vedou přímý boj, i když natolik skrytý, že si to drtivá většina lidí neuvědomuje.


   Čili DS&DS slouží této elitě a celé USA dnes už také EU a GB používaní jako nástroj. Kdo vzdoruje, je Putinovo Rusko, které už bylo skoro na lopatkách. U Číny se ještě uvidí, jak to proti mohutné trockistické opozici zvládne Si.

   Smazat
 2. V řiti si hlavně ty, přemřelo, už ti jebe a jenom se opakuješ. Už ti to končí, čípáku, brzy odsud odtáhneš a bude od tebe klid. Stejně, neplatíš - nepřepínej, čípáku.

  OdpovědětSmazat
 3. „Ruský prezident Vladimir Putin si otevřeně dělá legraci z prezidenta Spojených států ke svému vlastnímu pobavení…Upřímně řečeno, jako americkému občanovi mi to připadá ponižující,” sdělil svůj názor americký expert. https://cz.sputniknews.com/svet/2021031913351504-putin-si-otevrene-dela-legraci-z-prezidenta-usa-americka-media-komentuji-zamer-necekane-vyzvy-vuci/ 19.3.2021

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin si z toho dementa dělá legraci. Ale ne pro svoje potěšení. Už jen výzvou na rozhovor v přímém přenosu z něj udělal pitomce. Američani nemohou riskovat celosvětovou ostudu. Brilantně myslící a vyjadřující se Putin s ohromným rozhledem si toho senilního dědka namaže na chleba a to vědí a nedopustí. Už odmítli s tím, že dědek nemá čas a jede odpočívat do Virgínie. Ale všichni vědí svoje.

   Smazat
  2. 23:27
   No bylo by to krásné, Bidet jako zabiječ králiků Drahoš. V uchu sluchátko, falešné brýle a přiblblá komentátorka. To by bylo mezinárodní šou.

   Smazat
  3. Pane 23,27 u Bidena by žádné takové napovidání asi nešlo. On je na rozdíl od Drahoše více senilní a již pomalý v myšlení nestihl by rychle zpracovat a reagovat na nápovědu. V tomto případě bude americký prezident dělat mrtvého brouka...VIP 🕷️

   Smazat
  4. Je vidět, že Putin je čím dál silnější v kramflecích. Konsolidoval Rusko, musí vymést lidi dosazené Američany do pozic v 90. letech. V armádě se mu to povedlo. V policii to postupuje pomaleji a v justici má problém, předpokládám, že to vyřeší později. Musí nejprve upozadit další politiky pracující ve prospěch USA a taktéž vyčistit tzv. poradce na ministerstvu financí, poradce ovládající tzv. národní banku a pod.

   Smazat
  5. Je otázkou, jak to je s těmi poradci v ekonomické oblasti. Ekonomika je strašně komplikovaná věc a pokud někdo tvrdí, že to lze řídit a predikovat pomocí šíleně komplikovaných matematických modelů, tak nemá až tak pravdu.

   Národní ekonom, a platí to pro všechny země, by měl být především národohospodář. Je dost problém se rozhodnout, který postup použít a někdy to může z dálky vypadat jako zrada, což ovšem nemusí být pravda. Pokud dotyčný ministr nebo vysoký úředník nespolupracuje s nepřítelem v jeho prospěch, nemusí vždy jím proklamovaná ekonomická politika, ať se to jeví z počátku jakkoliv, vést je škodě země, ale v konečném důsledku právě naopak.

   Dost často se uvádí Kudrin. Přiznám se, že o něm toho moc nevím, jen to, že působil ještě za Jelcina v liberální vládě, pak dlouhodobě za Putina na pozici ministra financí, teď je šéfem Státní kontrolní komise. Je o něm známo, že ne vždy byl s Putinem ve shodě a nebyl jediný. Je proti němu z opozice i z bežné populace spousta lidí, kterým se nelíbí jeho liberální názory. Jenže po takové době se snad asi dostatečně projevil a země potřebuje schopného ekonoma, ne Žirinovského č.2. A taky není třeba zapomínat, že to byl Kudrin, kdo stabilizoval rubl po té šílené devalvaci po bankrotu. A také platí pravidlo: přítele si drž blízko, nepřítele ještě blíž.

   Smazat
 4. Myslím, že se doba mění a bude stále méně lidí, kteří budou "naskakovat" na provokace proti Rusku ze strany USA!!! Už to kouká jak sláma z bot, kdy USA ohlupují několik desetiletí světovou veřejnost a sám nevím, kam se bude politika USA ubírat, ale nic dobrého to není!My starší jsme měli všichni k USA velký obdiv a ten se bohužel za posledních cca 30 let někam vytratil a teď jenom koukáme, kam se stále hlouběji USA propadají! Do jakého politického a ekonomického zmaru jsou ještě schopni zapadnout!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Hodný člověče 19:49 Já jsem obdiv k parazitizmu neměl od dětství a považuji parazitizmus za příčinu všech lidských problémů na celém světě od nepaměti.

   Smazat
  3. Hodnaku,
   trosku odbocim od Rusaku, k Cinanum na Aljasce.
   Dival jsem se dnes na FOX TV a tam Amici rvali vztekem jak je Cinska delegace peskovala k vuli historii USA.
   Pokud umis Americky najdi si na webu FOX kde jeden bejvalej US vyslanec se rozciloval ze ti Kitajci si dovolili na Americke pude kritizovat chovani USA od minulosti az doted... najdi si to a pak se mozna poucis

   Smazat
  4. A vo čom se má poučovat, Basosi? Nemá pravdu, že "My starší jsme měli všichni k USA velký obdiv"? Jak to bylo u tebe?

   Já bych měl jen strach s našimi rodiči (jakož že oni to maj teď už dávno vyřešeno), co vždy měli na jazyku, "až to jednou praskne". Neb oni - a my mladší také - neměli ty správné informace, jak to opravdu tam je.

   A zdá se, že teď USA se už vůbec se nestará o ten svůj image, ten je tak trasparentní, že už ani žádný whistelblower nemusí nic blowit. Vše je tak jasné, důležité je jen urvat co se dá, než se to úplně po...praskne...

   Ale i nadále věřím, že je pořád dosti zabedněnců, kteří ještě neprohlídli ten opravdový "imidž". A proto je i nadále nutno vymýšlet nějaké Skřípaly, Navalný a pod. (dneska prej zase v Anglii něco maj, ti jsou furt dobrý pro špinavou práci)

   Smazat
  5. relly really u are right, ale cesky mohl jsem se z Ameriky posrat stestim - tenkrat, ale to jsem byl mladej a blbej, ale v 69 jsem se poucil a tvrde, Proste rok 1969 bych uz nechtel znova zazit. Sice jsem tam byl 47 let po 69 se mi zacalo darit dobre.

   ohledne tve otazky o poucovani, pokud nevis tak dobry, fakt je ze nekomu to nedojde co Kitajci jim na Aljasce rekli, ale ted jse cela oficialni Amerika pekne nasrana na "Cinskou drzost". Pises docela vecne, a tak se divim, no ale nic

   Smazat
  6. Basosi, a když tedy se ti od 1969 daří už dobře, proč nepíšeš česky? Bez háčků, čárek to není čeština...
   Možná, že by ti zpak dejší osazenstvo lépe rozumělo, cos nám chtěl sdělit...

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Vážení přátelé, ano uznávám, že je to mimo program, ale po dnešním dni a projevech dementa Hamáčka a spol. Prohlašuji naprosto jasně: Blatný, Petříček, Plaga, Hamáček a jejich fírer Babiš jsou nám hovno palatní.
  Jejich naprosto idiotské výmysly překonávají i naprosté sociální parodie. Pokud je někde někdo ve světě bude chtít prodejme je, pokud ne zaplaťne za deportaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemam sice zadne iluze o Babisove statecnosti vzhledem k Berlinu (EU) ale rad bych se te zeptal kdo bude lepsi premier nez Babis??? Bartos, s jeho pohunky?

   Smazat
  2. No je v této době celkem jedno, jestli nás nechá vychcípat pomalu nebo příjde někdo jiný a ten zvrátí tento neudržitelný pád, nebo už nás konečně nějaký prirát nebo přiblblý demoblok donutí k revoltě. Ale určitě je lepší zemřít v stoje než lízat prdele kdejaké verbeži.

   Smazat
  3. Hádám, že Lenin, dát na václava z plzně 20:59, vycítí revoluční situaci, rozloží zbylou moc a ujme se vlády. Nastolí nový pořádek. Lenin tu není. Zbývá se dozvědět, co Václavovi nejvíc, konkrétně, vadí. A kdo, podle Václava, problém dokáže vyřešit. Když třeba SPD, tak s kým. S Piráty? JiH

   Smazat
 8. No nic Rusové budou muset konat činy na skutky fašistických dlužníků z usa. Korák pas bude zamezovat cestování Ruských občanů do západní žumpy protože nebudou očkováni jejich vakcínou.

  OdpovědětSmazat
 9. Koronavirové pasy jsou jasným důkazem jakou mají farmaceutické společnosti moc. EMA je jenom jejich krycí a výkonný orgán, kterému o žádné životy občanů EU nejde. Geniálně byl celý ten parazitický systém uveden ve filmu Limonádový Joe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvidíme pradědo, až se bouře přežene. Většina Rusů je očkována Sputnikem. A o ruské turisty je docela rvačka. Kypr se pojistil jako první a bude uznávat očkování Sputnikem. Až dojede na lámaní chleba, v květnu červnu tak jsem zvědav na Italy, Španěly Chorvaty, jak odmítají Rusy:)))) Celá EMA se může jít klouzat.

   Smazat
  2. Podezírám EU, že úmyslně slíbila zajistit dodávky vakacín a jako důkaz lze použít jimi uzavřené smlouv, které jsou v rozhodujících údajích začerněny a tak vytvořila situaci, kdy ohrožení občané 65+ nemohly být dostatečně brzy naočkováni a z těchto důvodů zemřelo statisíce důchodců. Také celá politická a státní správa svojí pasivitou v prověření a zajištění vakacin v podstatě odsoudila tisíce lidí ke smrti.

   Smazat
 10. Politika USA vůči ostatnímu světu, zejména Rusku a Číně zločinecká. Potvrzuje to známý dokument o tom, jak USA více jak 200 let terorizují a masakrují svět. A pokračují v tom na všech frontách. Vždyť i to ponižování ruských sportovců je nepřípustné. Zatímco sportovci z USA, Norska a dalších zemí dopují, anebo jim byl prokázaný doping (např. atleti USA jako Gates, norka Juahngová...) tak to nevadí. Myslím si, že Rusko nesmí dovolit, aby se měřilo neruským sportovcům jinak než ruským. Stejně je to s vakcínou Sputnik. Copak je možné politicky zasahovat do věcí jako je zdraví a dělat z toho byznys? Ano všechno zlo pochází z USA ve jménu ideje First America. A v tom se USA snaží znemožnit společenský a technický rozvoj jiným zemím, které dominanci USA zastíňují. Nesmíme ani u nás trpět poskoky USA (agenty CIA a pod. šmejd) ničit přátelské vztahy s jinými národy. Nesmíme trpět, aby čeští politici byli školeni v centrálách CIA , jako byl Havel a někteří nynější ministři!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlocinecka??? bane kamo, to je ciste Americka politika, kterou zacali po 1945. Totiz Amerika na svetove valce vydelala balik a vlezlo jim to do hlavy-- takze to co rikal Donik Trumfu.."Emerika first" je tu uz davno, a proste oni jsou vlastenci, nejchytrejai nejvlastenejsi a vubec nej... a kdyz tam nahodou jsi, a otevres si hubu (tedy neco neamerickeho kvaknes) tak s tebou cela vesnice ci ulice prestane mluvit, nebo ti da nekdo po hube. Oni jsou vlastne Americane, takovi vztekli poserove, perou se jen kdyz vidi ze te zbijou nebo jsou na tebe dva a pak se vymlouvaji, ze jsi jim urazil bud Vlajku Vlast, nebo jsi mu rekl ze jeho stara je svine.

   proste je to zeme plna paranoidnich idiotu, kteri nevi co se na ne chysta, ze Pax Americana je definivne v prdeli

   Smazat
 11. To se těm ruským sportovcům divím. Katjuša? Bláhoví. Měli si zvolit Strana maja narodnaja, vstavaj .....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste trefil.Z toho by se olympijsky vybor po..lal uplne.Bagoun

   Smazat
 12. Nebrala jeho matka Contergan?Bagoun

  OdpovědětSmazat
 13. 22:35- bezejmenný, je mi jedno kterou vakcínou budu očkován, budu-li ji chtít. S tebou by to asi seklo, kdyby jsi se dozvěděl, že jsi očkován Sputnikem "made in Izrael".

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 15. unknowne, unknowne. Zase jsi za blbce. Covid není jednorázovka. Je to průšvih na léta létoucí a jedno očkování rozhodně stačit nebude. Zatím se počítá výdrž na dva roky. A potom repete. Všichni, nebo skoro všichni. Proč si asi velké země pojistily smlouvami s Ruskem licence na výrobu Sputniku? Jde o Německo, Francii, Itálii a Španělsko. Jedná i Dánsko a Rakousko. Tedy žádné kolonie. Řecko už vyhlásilo, že uzná očkování Sputnikem. Ví proč. Čím víc idiotů ho neuzná, tím na tom bude lépe, protože ruští turisté pojedou tam. A Ruskové umí pustit chlup. Všichni se ně perou. I my, i když to neříkáme nahlas. Takže lze očekávat, že i ostatní země s rozvinutým turismem očkování Sputnikem uznají. Rusové pracují s velkou perspektivou. Nemají politiky na čtyřleté použití. vědí, že jejich chvíle přijde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. unknowne, v Rusku probíhají volby. A kdyby ses podíval na jejich weby, viděl bys, že je tam daleko větší cvrkot a (zpravidla velmi ostrá) výměna názorů. Kam se hrabe impotentní ČT se svými sedánkami. Dále, Rusové požádali o certifikace, ale EMA najednou váhá a zdržuje. Ale není jí to nic platné. Rusové už stihli zaregistrovat vakcínu ve 40 zemích světa. Najdi si je na mapě a snad ti dojde, že to zase měli vymyšlené. EU je unknowne malý flíček na ohromné mapě světa. Rusové věděli, že jim bude Brusel házet klacky pod nohy, protože má vlastní vakcíny. A že se bude snažit proočkovat jako první svoje vlastní obyvatelstvo. Ale dost materiálu nemá ani pro ně a už vůbec ne na vývoz. Tak Rusko využilo situace a začalo urychleně obsazovat dosud volné trhy. Až se EU proočkuje začne hledat prostor pro svoje vakcíny. Ale tam už jsou a budou Rusové se svými osvědčenými a levnými vakcínami. Protože jak jsem psal: covid není jednorázovka. Z dětí vyrostou odběratelé. A tam je dětí jako smetí. Takže zase jsme zaspali. Jo a kde nejsou Rusové, jsou Číňani. Včera bylo na Aktuálně srovnání vakcín. Velmi zajímavé. testy ukazují, že jsou +/= všechny stejné, až na cenu. Že tvoje okolí odmítá Sputnik? To mně nijak nepřekvapuje. Při tvojí inteligenci.

   Smazat
  2. Unknown, "nas mnogo" už hodně dávno neplatí. Minimálně s příchodem Putina je každý lidský život ceněn. Měl bys vidět odezvu tamní spoločnosti na událost v Kemerově. Odezvu i ve státních strukturách i mezi "obyčejnými" lidmi. Tentokrát padaly hlavy, tohle nikdo neodpustil.

   Smazat
  3. Danny, moc bych nejásal nad tou výrobou a uznáním ruské vakcíny. Chystá se obří protikampaň, jejíž součástí bude označení ruské vědy za pavědu a tamních vědců za šarlatány. Pokysy už býky a ne jen primitivní výkřiky o mužicích v zemljankách, ale sofistikované "studie". Už se mnohokrát pokoušeli u zbraní. Když se to nedařilo, přece jen SSSR měl svůj věhlas, začaly sankce. Tohle bude u všeho, co Rusko vyprodukuje, protože se kupodivu v Rusku stále rodí talenty všeho druhu, kteří nemíní opustit svoji rodnou zem a sloužit nadnárodnímu kapitálu proti ní. A to je pro globalisty nebezpečné. Ještě uvidíme, jak to vše dopadne. Kdybych byl ve vedení EU, zcela určitě bych měl spoustu nápadů. Ty pitomce to po čase napadne určitě taky. Když ne, pak jejich kurátory spoza Atlantiku ano.

   Smazat
  4. Obří protikampaň?

   PARÁDA !!!
   Lepší reklamu Rusku, po zkušenostech (zatím) 40 zemí se Sputnikem, už ani udělat nemůžou.
   Není nad protikampaně!

   Smazat
  5. Milánku, až se cestování do USA, EU, Austrálie, Británie a jinam podmíní vlastnictvím očkovacího průkazu, kde nebude uvedena ani jedna z ruských vakcín, tak tobě jako důchodci nad hrobem to může být fuk, ale my mladší, co jezdíme na dovolené, za příbuznými a na služebky, to může trochu vadit. Možná Číňanům to vadit nebude, kdoví, ale Argentinci nebo hlavně Mexikáni možná jednou zapláčou. Ale ty nedokážeš domýšlet takové podrazy, ty jsi takové nezáludné holátko a proto tě chápu.

   Mimochodem Putin má být příští týden očkován, vakcína ještě není upřesněná. Nějak si pospíšil, možná chce popohnat národ k vakcinaci.

   Smazat
  6. 21.17

   I ty kluku jedna fikaná.
   Opravdu nemohu za to, žes nepochopil, že jsem psal o kontraproduktivním efektu jakékoli protikampaně a ne o vakcíně, tím méně o cestování. Ale ty už jinej nebudeš, viď?
   Protožes dobře pochopil, Vejvrtko. Leč neodolal.
   Tu drobet ukročit, tam drobet posunout, a ejle - důchodcům to může být fuk, ty už čeká komín a urna, ale co vy, moji mladí přátelé?
   Třes se lide! Nepodíváš se za hranice! Vari vari vrahu, vari Sputníku od našeho prahu!
   Už chápeš, proč tvému "prozření", jak to nazval pan Povolný, nevěřím?

   Smazat
 16. Parlamentní shromáždění Rady Evropy vyzvalo v rezoluci evropské vlády, aby nediskriminovaly své občany, pokud odmítnou očkování
  Parlamentní shromáždění Rady Evropy již 27. ledna/januára tohoto roku přijalo rezoluci [5] č. 2361 s názvem Vakcíny Covid-19: etické, právní a praktické aspekty, kde se v části 7.3.1 a 7.3.2 nachází výzvy jednotlivým parlamentům evropských zemí, aby obyvatelstvo nebylo nuceno k očkování a rovněž aby nedocházelo k diskriminaci neočkovaných lidí. Rezoluce je vůbec prvním mezinárodním aktem na ochranu lidských práv proti národním vládám a parlamentům, které se dopouští zločinů proti lidskosti a humanitě, mučí a terorizují obyvatelstvo špejlemi, jehlami a vakcínami, ale především vyhrožují občanům sociální likvidací, protože netestovaným a brzy i neočkovaným lidem bude zamezeno vstupovat na pracoviště.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodny cloveče 21. března 2021 23:55, nebýt vás, nedošlo mi, co všechno je mučení. Proto se mi nechtělo a nechce chodit k obvoďákovi na preventivky. Už je mi to jasný. Mučení. JiH

   Smazat
 17. Rusko nemusí nic podnikat, díky neposouzene vakcině padne na Slovensku vláda. A SPUTNIKEM si můžet Matovič mazat nohy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown napsal: kvůli Sputniku padne slovenská vláda...

   Ano. Již nepokrytě v té věci zasahuje americká ambasáda. Všichni to vidí a nikomu to nepřekáží. Matovič je sice poloblázen, který neumí řídit stát, ale nebyl nikdy součástí Matrixu. Už od samotného počátku se sledovalo, jak bude jednat a bylo mu naznačeno, že bude muset brát v úvahu pokyny jisté ministryně z pětiprocentní strany a prezidentky ze strany, co neprošla do parlamentu, jinak bude zle.

   A ňák se s tím Sputnikem utrhnul ze řetězu. Takže Matovič dostane po hubě, do premiéského křesla nastoupí gestapačka ze strany, co sotva prošla do parlamentu anebo trestně stíhaný bývalý prezident zvaný Mastný vlas a bude zas dobře. Od této chvíle začnou přez Slovensko do Čech pronikat tisíce a tisíce migrantů a Slovensko bude dáváno na obdiv jako jediný demokratický stát V4. Ale my v Česku tohle přece chceme, ne? Chceme Drahoše. Tys ho neslyšel, jak se rozplývá nad islamskou imigrací?

   Smazat
 18. Vážení.Kdo prosadí Sputnik V,ten vyhraje podzimní volby.
  Babiš snad vydrží do těch podzimních švestek.Jasně se ukazuje,že Babišovi jde víc o svůj majetek,než o zdraví občanů.Proto čekám,že vznikne strana,která se chopí možnosti,udělat tady pořádek.Piráti,demoblok-katastrofa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne, nenadávej, zase tě smažou. Sputnik v Evropě nekončí. Kdyby končil, neuzavřelo by Německo, Francie, Itálie, Španělsko smlouvy na licenční výrobu. A zájem má i Rakousko a Dánsko. To jsou oficiální zprávy. A dále. To je dnešní situace. Ale ono bude i nějaké zítra. A to si, na rozdíl od nás a Bruselu uvědomují Rusové a Číňani. A zatímco my vedeme žabomyší ideologické války proti ruským a čínským vakcínám, tak tyto dvě země obsazují ohromný a perspektivní trh v Asii, Africe a Jižní a Střední Americe. I za cenu toho, že mají aktuálně menší proočkovanost vlastního obyvatelstva. Vědí, že jejich chvíle přijde a EU přijde zase pozdě. USA i do zbytku Ameriky nepustí (už mají Kanadu a Mexiko) a všude jinde je Rusko a Čína. Asi tak ty troubo.

   Smazat
  2. danny.
   Jen pro upřesnění.
   Proč ty státy budou vyrábět licenčně Sputnik V.
   Rusko prodává Sputnik za 50 kč,jenže tito výrobci ho budou prodávat ha 200 kč a o to jde.

   Smazat
  3. 9:39
   Tak proč sputnik v dostatečném množství nevyrábí Rusko a neprodává za těch 200 kč.Proč nabízejí státum licenci ?? Asi každý dolárek se dnes Rusku hodí.
   Dnes už Francouzi nabídli Rusku, že je mohou v dohledné době zásobit licenčním sputnikem,kde udělalo zase Rusko chybu, že nestačí vyrábět !!??

   Smazat
  4. Lukáš, žádný Sputnik nikdo prosazovat nebude, právě přesně naopak. Koneckonců to vidíme u korouhvičky jménem Prymula, který nejenže naznačil, že ruské vakcíny nebude potřeba, ale už ji označil za zastaralou. Prozatím. Později jí označí za škodlivou, protože to bude ten hlavní argument pro její odmítnutí.

   Jeden z ministrů EK se už vyjádřil jak k očkovacím průkazům, tak k ruské vakcíně, kterou označil za extrémně nežádoucí. Na evropský trh se vrací Astra s plnou slávou a také nový J&J, který, světe div se, používá stejnou technologii jako Sputnik. Už se ozvaly hlasy, že Sputnik je vlastně ukradená technologie Astry a J&J. Někteří vyzvali na okamžité ukončení produkce. "Plagiátorství" a "neschopnost kvalitní produkce" přez EMA neprojde.

   Zároveň v těchto časech Mexiko zadrželo obří zásilku s falešnou ruskou vakcínou. Nejenže neměla platný certifikát a byla špatně skladována, ale po kontrole se ukázalo, že v ampulích jsou nebezpečné patogeny. Po pachatelích se ještě jen pátrá, ale v USA se rozebíhá antisputniková kampaň na základě nálezu v Mexiku.

   V článku se také dočtete to, o čem jsem tady psal už dávno a z vaší strany prišly jen nadávky na mojí adresu. Očkovací průkaz. Do EU bude moci přijet JENOM ten, kdo ho bude mít. A Sputnik osvědčení nedostane. Může platit i extrateritoriálně a malé státy, jako třeba Thajsko, Srí Lanka a další, kam Rusové hodně často jezdí na dovolenou, a nejsou to jenom boháči, ale úplně obyčejní lidé, pak těmto státům může být pod různými hrozbami dán příkaz, aby lidi očkované ruskou vakcínou nepouštěli.

   A na závěr. I kdyby se Sputnik v EU vyráběl, očkovací průkaz dostane JENOM ten, kdo bude očkován vakcínou vyrobenou v EU. Ne v Rusku. Čili i Rusové si budou muset připlatit za svoji vlastní vakcínu Evropské unii a ještě být vděční. A protože výroba v EU je drahá, může se toto schéma dohnat k dokonalosti tím, že se sice bude vyrábět v Rusku, ale tzv. pod dohledem "kvalifikovaného dozoru". Samozřejmě, že veškerý zisk až na pár drobných bude platit Rusko.

   Smazat
  5. 10:43 Obycejni lide (Rusove) do Thajska, Sri Lanky na takovou dovolenou prece jen nejezdi. Obycejny Rus, pokud se zadari, tak jede treba do Turecka, ktere neni tak daleko a letenka pro nej neni tak draha.

   Smazat
  6. Ty blbe unkhovne, já jsem od tebe v Thajsku na dovolené byl a ruština tam jela hodně. Takže asi od pornobukvice Jandy nebudete s kuřbuřten morkou alias indickým běžcem patřičně odměněni pichem do komína ale jen bičíkem přes tlamu.

   Smazat
  7. Ne unknowne, mám to přímo od nich. Ti z Pitěru, Voroněže.. lítají spíš k Turkům, ti z Novosibirska a Krasnojarska spíš k Thajcům, mají to blíž.

   Smazat
 19. unknowne. Ti nemocní to chytili PO očkování, nebo jde o nové případy? Právě totiž přišla další vlna. Do celé Evropy. I do Polska, které uvolňovalo i jinam. Takže chybu neudělal. Bude očkovat dál a situace se bude zlepšovat. Ale podívej se na Novinky, jak vláda hospodařila s miliardami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No právě v tom to vězí indiáne. V Izraeli se s tím nemazali a očkovali vším co jim přišlo pod ruku a mají vystaráno. Tam může přijít vln kolik chce. V Maďarsku ještě ne a u nás, hanba plít.

   Smazat
  2. Izrael, Británie, Španělsko, Portugalsko jsou země, kde se snižuje počet nakažených, ale výraznější proočkování má jen Británie a Izrael. Snižuje se i v Rusku, kde je vše otevřeno a moc neočkují. Disciplína a očkování je určitě dobrá věc, myslím, že zásadní, ale proč začíná nástup třetí vlny treba v Německu, Maďarsku nebo u nás, bude treba ještě prošetřit. Ani Franciee a Holandsko na tom nejsou nijak slavně.

   Smazat
  3. J.J.
   Už to řekl Volný o tom letadle a čemu věřím.
   Nevím jak postupuje nakaženost v Německu,ale v Polsku je dost vysoké číslo.Možná to chytí i Maďatsko

   Smazat
  4. Lukáš, Maďary to už chytlo. Nevím, jakou mají proočkovanost a možná to bude souviset s kombinacemi mutací, jak píše kachna o poschodí výše. Teda pokud to na kontinentu někdo nešíří záměrně :) Vtip.

   Smazat
  5. Morko 10:21, mutace u tebe už proběhla, mutace debility debility, to je tu jasné každému.

   Smazat
  6. Zelený chrchel, tímto jsi nás velmi obohatil.

   Smazat
 20. indiáne. To pochopil každý jen trochu inteligentní člověk, že je to kachna. Ten blábol byl určen takovým géniům jako jsi ty a unknown. A ti se nachytali.

  OdpovědětSmazat
 21. Mimo téma: v Německu v r.2015 během té velké vlny příchodu skoro milionu imigrantů byly obce přinuceny, aby vyklidili sociální byty a uvolnili pro nově příchozí. Co budou dělat třeba samoživitelky s dětmi, které musely urychleně hledat levný podnájem, to úřady nezajímalo. Následovalo aktivní vyhledávání volných bytů určených na kšeft, které musely být také dány k dispozici. Pak přišly na řadu penziony, v Itálii i luxusní hotely s kompletní službou. Začala zrychlená výstavba nového bydlení pro nové imigranty. Pokud by se ta vlna nezastavila, od metrové výměry byl jen krůček. Západní Evropa měla dosud štěstí, protože je bohatá a tu sociální stránku se skřípěním zubů zvládla. Nás před podobným konáním mnozí varovali. Neumíme si poradit s půl milionem již dávno "domestikovaných" Cikánů a chceme živit Afričany? Upozorňuju, že pojem "domestikovaný" nemyslím pejorativně, právě naopak. Cikány považuju za spoluobčany, dávno zde žijící.

  OdpovědětSmazat
 22. Už ti tady bylo mnohokrát odpovězeno a stále to sem tapetuješ.

  OdpovědětSmazat
 23. 10:11 Opakovani matka moudrosti.

  OdpovědětSmazat
 24. unknowne ty volekde žiješ? To je přece už nejméně 30 let naprosto běžná praxe! Všude a ve všem! V "německé" pračce AEG není německého vůbec nic. To samé auta, PC, mobily, boty, trika, prostě všechno. Vše je z Číny, Tai-wanu. Malajsie, Indie a zejména u Američanů překvapivě i z Vietnamu. "Holandské" tulipány se dovážejí denně letecky z Keni. Jistě že se bude Sputnik z Francie a Itálie či Německa vozit do Ruska. S tím počítají obě strany a oběma se to vyplatí. Obrat je spíš to, že Rusové budou vymýšlet a západní Evropa vyrábět. Zatím to bylo naopak. Ale časy se mění, jak vidíš. I ta Čína není co bývala.

  OdpovědětSmazat
 25. unknowne u tebe to neplatí. Ty budeš blbej furt.

  OdpovědětSmazat
 26. unknowne, Evropa bude pro Rusko vyrábět ráda. Proč ne? Vydělají oba. A pro Rusko to bude výhodné. Ale ono je v tom lepším postavení. Může si Sputnik vyrábět i samo a odebírat jen tolik, kolik potřebuje. Ne jako my, kteří musíme dovážet potraviny, ale nesmíme si je sami vyrábět. Rusko právě proto nabízelo Evropě Sputnik, aby ho pro něj vyráběla a tedy obsadilo její trh. A vidíš, povedlo se. A troubové jako ty a indián se z toho ještě radujete.

  OdpovědětSmazat
 27. 64. pohlaví v občance je lidským právem!

  http://svobodnenoviny.eu/64-pohlavi-v-obcance-je-lidskym-pravem/

  Moje připomínky k článku: „Kdo je připraven odejít z EU, není ohrožen“

  http://svobodnenoviny.eu/moje-pripominky-k-clanku-kdo-je-pripraven-odejit-z-eu-neni-ohrozen/

  Devět znamení, která dokazují, že elita plánuje velkou válku na Blízkém východě

  http://svobodnenoviny.eu/devet-znameni-ktera-dokazuji-ze-elita-planuje-velkou-valku-na-blizkem-vychode/

  OdpovědětSmazat
 28. Kachno, četl jsi můj příspěvek? Když tak zasvěceně píšeš o těch důchodcích...

  OdpovědětSmazat
 29. Unknowne nedělej ze sebe histerika. Rusko neumí vyrobit svou vlastní vakcínu? A ty miliony dosud distribuovaných vakcín vyrobil asi kdo, Ukrajina?

  Němci spolu s Francouzi co do počtu obyvatel Rusáky skoro přečíslí a jedná se o vyspělé země. Přesto nedistribují vlastní vakcínu a ani já nepochybuju, že v tomto druhu vědního odvětví mají schopné vědce. Francie - vlast Louise Pasteura! Jenže jak se zdá, něco podobného není vůbec jednoduché a ani bohatství nemusí nutně znamenat bezvýhradný úspěch úplně ve všem. Právě proto Rusové ještě více zaujali. Teď je jisté, že se jedná i o slibnou technologickou velmoc s dobrým potenciálem, která, zdá se, navazuje na úspěchy SSSR. V SSSR se sice někde žilo jako v zemích třetího světa, ale ve vědě velice slušně napředovala. Vím to proto, že v mojí oblasti je mnoho publikací a citací právě ze SSSR, který byl považován za špičku.

  Ale u nás je běžné se vysmívat třeba i stanici MIR, jako o smradlavém dlabaném ingotu vystřeleném z praku. Ti chytřejší označují MIR za ukradenou technologii vybudovanou německými vědci žijícími v gulagu. No a v současnosti se zas smějí, že tu smradlavou pixlu museli s hanbou sestřelit, aby neohrožovala americké výzkumníky. A lidé na to slyší, každý jsme nějaký. U nás víc než na Západě.

  OdpovědětSmazat
 30. Unknowne alias Indický běžec, tohle už chce psychiatra a co nejdřív, protože to je nějaká utkvělá představa a choroba by mohla progradovat a to by jsi potom mohl někoho vzteky pokousat a to chce léčit,i když sehnat dobrého psychiatra je dnes velmi obtížné, ale když jim ukážeš svoji tvorbu , co tady předvádíš, tak tě vezmou přednostně !!
  TY ZASRANÝ DOBYTKU DVOŘÁKU SMAZEŠ VŠECHNY SLUŠNĚ PŘÍSPĚVKY KTERÉ SE JEN TROCHU ODCHYLUJÍ OD TVÝCH POMATENÝCH ZVASTU POKUD PÍŠU SLUŠNĚ NEBO VULGÁRNĚ VŽDY SMAZÁNO OPRAVDU ZASRANÀ POLITICKÁ NEKOREKTNÍ SVINĚ V PŘÍMÉM PŘENOSU. ZASRANÝ RUDÝ DOBYTKUZ
  DVOŘÁK A SYN HODNÝ CL DVA VYMRDANCI VY DVA IDIOTI KONCITE
  VYZÝVÁM VŠECHNY UNKROWTY POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVEKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME

  OdpovědětSmazat
 31. Kachno, na Mljetu nedaleko Korčuly je americká základna a určitě neslouží k rekreaci. A v Rusku se až tak rychle válčit nebude, protože by to znamenalo okamžitou odezvu. Nelze než doufat, že si toto riziko uvědomí alespoň generálský stav USA, když už politici ne. Ono totiž z Ruska přišlo varování, že každá vystřelená raketa na jejich území bude považována za jadernou.

  Mimochodem, na Blízkém východu se válčí už dost let. Začalo to bojem za svobodu a demokracii v Iráku, kde byl svržen a zabit vrah Husajn. Pak to pokračovalo v Severní Africe v Tunise, pak v Lybii, kde byl svržen a zabit vrah Kaddáfí. A nakonec boj za svobodu a demokracii pokračoval v Sýrii, kde se místního vraha zabít ještě nepodařilo, jelikož mu přišel na pomoc největší zabiják všech dob, válečný zločinec, hrozivá nestvůra a antikrist Putin.
  Ale ještě tomu není konec, neboť Írán taktéž touží po svobodě a demokracii a taktéž evropskývh hodnotách jako třeba Parade Pride. Ty demokratizace a zabití kolektivu tamních vrahů ještě čeká (Sulejmáního už dostali), jelikož ropné zásoby v tamním rezervoáru jsou ohromné.
  A nelze zapomínat na regionální škádlení v Jemenu, jenže to my máme u prdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JJ,
   a to je na tom prave to nejAmerictejsi, protoze Amici si troufnou jen na toho na ktereho staci. takze z Afgu pryc, ti kurvy se perou, v Syrii tam strcime Turky, Irak nejdrivejc starej Bush nakrap, ale to bylo Izraeli malo tak to mladej Bush musel dokoncit (sice nerad ale musel podivej se na zaznam z Amerokongresu v unoru po inauguraci mladeho Bushe)

   Ale naprosto s tebou souhlasim ze gauner, vrah, zabijak, asasin, trhac musich nozicek Putin je fuj, fuj, fuj, ale do drzky mu dat nemuzeme ci nemuzou on ma v ruce poradny klacek, a za prdeli kitajce

   Smazat
 32. Indická morko AEG je klasická šuňtácká firma vyrábějící ten svůj hnůj kdekoliv kde mají volné výrobní pásy viz. pšoni, rumuni. Vím o čem mluvím, už jsem několik krámů opravoval. Obyčejný šunt zabalený v hezké krabici, který by neprošel ani základními elektronormami ČSN. Jsi prostý blb, který se nechá opít reklamou.

  OdpovědětSmazat
 33. 12:05, příteli, BioNTech je firma vlastněná manžely z Turecka, vědci, kteří by se na trh nedostali a proto se uvádí ani ne tak jako BioNTech, ale Pfizer. Prípadně Pfizer/BioNTech.

  Jedná se o úspěch a technologický pokrok, i když se BioNTech věnovala spíš onkologickým preparárům. Ale vakcína je spojením této firmy s americkým gigantem. Takže vakcína označovaná jako Pfizer není tak úplně nemecká, že?

  Ovšem nikdo o nich a jejich potenciálu nepochybuje. USA a Nemecko, technologičtí obři v boji proti pandemii! Jenže my se bavíme o něcem jiném. A tím je Rusko.

  Jen málo zemí na světě má natolik komplexní systém v této oblasti, aby byly schopné v tak krátkém čase zateagovat. Čína, již dnes ekonomická a technologická velmoc, která jako první měla díky explozi infekce daný patogrn k dispozici, prišla se dvou vakcínou po Rusku a po západních vakcínách. Další obr, Indie, dávno už ne jen země špíny a slonů, získala certifikát WHO až teď nedávno. Něco takového vyvinout vyžaduje zázemí a tradici.

  Rusko bylo první. A co neustále slyšíme? Ruský ožralý mužik vyrobil v zemjance další dryják, kterým chce otrávit planetu, zastavme ho! O tomhle mluvíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne, podle všeho je schopné. Jen tam to je podmíněno dobrovolností a jak je vidět, ženou se do toho se stejným "nadšením", jako my.

   Rusko je velká země s nízkym zalidněním, značná část se s pandemií setkává jako s něčím vzdáleným, protože hodně oblastí není príliš zasažených a už měsíc dozadu se počty snižují. Navíc se tam nejspíš rozšířila hlavně ta původní mutace, co nezpůsobuje extrémní odezvu organismu. I když jsem loni viděl kolony sanitek a nestíhající nemocnice, teď už dlouho ne.

   O očkování mají zájem (a někde to je povinnost) lidé v první linii, armádě, atd. Pak obyvatelé větších měst, hlavně Moskvy. Jinde ani moc ne. Ale vakcína je k dispozici. Chodím i na ruské weby a dosud nezaregistroval stížnost na nedostupnost očkování. A že Rusáci umí na jakýkoliv prohřešek vydatně nadávat jako pohani. V tomto ne. Dokonce se o covidu ani moc nemluví. Takže jinak, než takhle, si to vysvětlit neumím. A pokud to netrápí je, proč by mělo nás?

   Pozn.: odpovídám na Unknowna ohledně nedostupnosti jejich vakcíny na vlastním území.

   Smazat
  2. J.J. někdy mám dojem, že u nás se politickou idiocií vytvořila averze vůči právě těm povoleným EMou. Sám uvažuji neočkováním vyjádřit protest a na just si počkat na sputnik. Asi nebudu sám. Nevyužité skladové zásoby mohou být způsobeny šlendriánem nebo malým zájmem, mimo těch povinných, co to potřebují k výkonu zaměstnání, či pasu.

   Smazat
  3. PS. bezejmenný s kachnou tomu dost napomáhají.

   Smazat
  4. Jo, jestli se toho dočkáte. Ale kdoví, možná motyka vystřelí.

   Smazat
  5. A ještě to PS. napomáhají, jenže ne vždy a občas se mi zdá, že spíš nahrávají.

   Smazat
  6. J.J.- pro mne jsou ta dvě slova synonyma. Na kachnu máte dobrý vliv, už zná i pojem pan.

   Smazat
  7. Pane Povolný, chvíli jsem nechápal vaši odpověď a pak jsem si všiml mojí odpovědi. Automat mi "nepomáhají" přepsal na "napomáhajú" a já jsem opravil jenom to "ú". To jsou zmatky. A taky jsem si všimnul toho "pána". Možná mám dobrý vliv. :)

   Smazat
  8. Tak zpět, opět jsem to domotal, tentokrát dvakrát. Raději toho nechme, dělat víc věcí naráz se nevyplácí.

   Smazat
 34. Unknown, já jsem tam jezdil taky, těsně před a tesně po válce i během bombardování Srbska, komunikoval s místními a taky na to nikdy nepřišla řeč. O Mljetu jsem slyšel od svého kolegy, který to měl i na fotce, když rejdil po Jadranu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednalo se o odpověď jednomu z unknownů, který psal, že o Američanech na Mljetu neslyšel. To byla jediná věta a zřejmě extrémně škodlivá. Smazali i kachnu, který psal o něčem podobném na Korčule. Nic sprostého ani trestného ani trolling. Přitom nechali vulgární výpady tzv. "hodného dědka", to je zřejmě v pořádku. Takhle diskutovat nemá význam. Vždyť nás smažte rovnou všechny, i tu moje odpovědi. Vždyť vidíte, že jsou o hovně a plné trollingu. Nechte tady Trula, Milánka, hodného dědulu a dědulu Krtečka... a máte vystaráno.

   Teď mě nezapomeňte za kritiku smazat. Nejlíp rovnou všechno. Šup, šup!

   Smazat
 35. Kačere, jakého pohlaví seš ty? Havla podporovali různí úchylové od normálu...! Jestli se bude válčit v Rusku tak to bude padat i na USA. A Američani to vědí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.06 No já se tu na Rusan stále nechystám jako ty unkrovne.

   Smazat
 36. Une, tobě není pomoci. S Kaddáfím se přece ještě nedávno miliskoval jak Sarközi, tak Berlusconi. Přisadil si i poloviční Afričan Barack O. neboť byli s Kaddáfím tak trochu krajani, a další a další kamarádi včetně Putina. Když třeba Topolánkova vláda prodávala Lybii české produkty, jak se sakra hodil náš kamaračoft z doby vývozů zbraní a kompletních cukrovarů! Sarkozimu Kaddáfí dokonce platil jeho volební kampaň, v Berlusconiho vile spolu chlípný gurmán Silvio a berberský stárnoucí plnokrevník Muammar ochutnávali mladé italské masíčko (náš statný Valach Topolíno také).

  No a pak ho prostě kopli do prdele. To se kamarádům kvůli něčemu tak přízemnímu jako jsou zisky z lybijské ropy nedělá, že? A už vůbec ne tehdy, když v OSN Kaddáfí jasně načrtnul, co se strane, když se hráz proti invazi Afriky do Evropy zboří. Ale to je jedno, už se to stalo.

  No a milý Saddám? Když ho Američani navzdory upozorněním dosadili do vedení země a tolerovali jeho zálibu ve splyňování Kurdů Sarinem, neboť jejich obce ležely na území s bohatými ropnými nalezišti, zjistilo se, že nám ten zkurvysyn vlastně až tak strašně nevadí. Jenže pak se okolo roku 2000 našlo další ohromné ropné ložisko těsně po povrchem písku a ten zkurvysyn se nechtěl dělit. Tak co s ním? Já bych ho zabil!

  OdpovědětSmazat
 37. Já sem přestanu psát. Kachna měl normální příspevky, já jsem mu odepsal a vy to všechno smažete. Jděte do prdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jste tady krátce na to, že s tímto Dr. Davidem diagnostikovným DEBILem, placeným provokatérem a rozjebávačem diskuze, je doporučeno nediskutovat, protože s DEBILem má právo diskutovat jenom psychiatr, i když ono to fakt jednomu často nedá. Dvořák ho nestačí mazat a až nNR naskočí na novou platformu, tak bude ten exot bude mít po ptákách. To Vám nestačí toto?
   TY ZASRANÝ DOBYTKU DVOŘÁKU SMAZEŠ VŠECHNY SLUŠNĚ PŘÍSPĚVKY KTERÉ SE JEN TROCHU ODCHYLUJÍ OD TVÝCH POMATENÝCH ZVASTU POKUD PÍŠU SLUŠNĚ NEBO VULGÁRNĚ VŽDY SMAZÁNO OPRAVDU ZASRANÀ POLITICKÁ NEKOREKTNÍ SVINĚ V PŘÍMÉM PŘENOSU. ZASRANÝ RUDÝ DOBYTKUZ
   DVOŘÁK A SYN HODNÝ CL DVA VYMRDANCI VY DVA IDIOTI KONCITE
   VYZÝVÁM VŠECHNY UNKROWTY POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVEKY
   AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME

   Smazat
  2. J.J. Do (_!_) můžeš jít tak ty ten us zmetek už mě zase nadával jako každý den. Běžte si na svoje stránky SDÍLENÉ CHUDOBY a tam se bavte (__!__)

   Smazat
  3. Ne Forkie, není to dobře. Vámi uvedený příklad je skutečně nechutný a ten je nutno dát pryč, to máte pravdu. Jenže pokud je příspěvek, který se možná někomu nelíbí, ale je slušný a existuje na něj odpověď, nebo už ta odpověď je dokonce napsána a je hodnotná (ne vulgární tapety jistých hodných přispěvatelů), pak by se to mělo samozřejmě nechat.

   Co je špatného na tom, když někdo označí Rusy za ubožáky, co nejsou schopni vypustit na Mars sondu a vy komplexně s jistými malými znalostmi odpovíte? Právě naopak. Tohle by se mělo nechat, protože názory, jako má třeba kachna, má značná část obyvatel. A jestli si budou někdy číst diskusi (pochybuju), tak si přečtou i ty odpovědi. Možná jim dojde, že s těmi láptěmi a zemjankami to není až tak pravda.

   Na druhou stranu tady máte diskuse plné vulgárních nadávek, z obou stran a nechá se jen jedna, ta druhá smaže. Jestli to jde spätným směrem, prosím, ale já jsem četl trefné odpovědi dannyho a pobavilo mě to. Když to cenzor smaže, nevíme, o co jde. Měli by dostat výstrahu a být mazáni až po opakovanému porušení. Pokud to nejsou úplní idioti, přestanou s vulgarismy a tapetami. A už vůbec se mi nepozdává mazání příspěvků, kde jsou jen odkazy na články v bežném tisku, jen proto, že v těch článcích se nachází něco, co se redakci nelíbí.

   Jenže to je jedno, redakce má o svobodě projevu jiný názor. Nevím, jestli všichni, kteří pro NR pracují.

   Smazat
  4. Unknown: Rusove vypustili sondu na Mars? A ze o tom nikdo nevi:-)

   Odpověď: že to nevíš ty, to se moc nedivím. Nejen fotky, ale hlavně data. A predstav si, že máme od nich první fotky a data z Venuše. Ale dálkové průzkumy, tam kraluje výhradně jen NASA. A těšíme sa na další poznatky, posledním významným byla heliopauza.

   Smazat
  5. A opět smazaný příspěvek, na který jsem normálně odpověděl.

   Smazat
  6. Asiže máš problém s důvěryhodností Vejvrtko.

   JAK JDE DOHROMADY TOTO, COS NAPSAL DNES O NĚCO VÝŠE:

   J.J.22. března 2021 10:09
   Mimo téma: v Německu v r.2015 během té velké vlny příchodu skoro milionu imigrantů byly obce přinuceny, aby vyklidili sociální byty a uvolnili pro nově příchozí. Co budou dělat třeba samoživitelky s dětmi, které musely urychleně hledat levný podnájem, to úřady nezajímalo. Následovalo aktivní vyhledávání volných bytů určených na kšeft, které musely být také dány k dispozici. Pak přišly na řadu penziony, v Itálii i luxusní hotely s kompletní službou. Začala zrychlená výstavba nového bydlení pro nové imigranty. Pokud by se ta vlna nezastavila, od metrové výměry byl jen krůček. Západní Evropa měla dosud štěstí, protože je bohatá a tu sociální stránku se skřípěním zubů zvládla. Nás před podobným konáním mnozí varovali. Neumíme si poradit s půl milionem již dávno "domestikovaných" Cikánů a chceme živit Afričany? Upozorňuju, že pojem "domestikovaný" nemyslím pejorativně, právě naopak. Cikány považuju za spoluobčany, dávno zde žijící.

   S TÍMTO, COS VYTROUSIL PŘEDE DVĚMA MĚSÍCI ?!


   J.J.13. ledna 2021 20:12
   Kdyby byly hranice pro migranti volné, kdyby ti nešťastníci byli dopravováni oficiálně, nemuselo by dochazet k tolika tragickým událostem. ČR zvládne poskytnout slušný život několika milionům běženců z Afriky a Asie.

   J.J.13. ledna 2021 20:09
   Zlo bude odplaceno zlem, Václave Dvořáku, pamatujte na to. To, čeho se dopustili Češi v průběhu 20.století, nesmí být zapomenuto! Pravda a spravedlnost musí zvítězit.

   J.J.14. ledna 2021 13:16
   Buvole, co máte proti imigrantům a muslimům? Nejste tak trochu rasista?

   Ale jo, je to k nasrání, když ti mažou nadhazovače, že.
   Pokud to nejsi opět ty, že.

   Smazat
  7. Odpověď unknownovi, který se posmíval některým neúspěsným přistáním ruských sond na Marsu v 60. a 70. letech a tvrdil, že zatímco USA budují ISS ruská verbež zbrojí.
   ------

   Unknowne, když vyslali tolik sond a z toho jedna dokonce i přistála, což byl v té době fenomenální úspěch, tak proč píšeš, že nic takového nebylo?

   Ty ostatní sondy, značná část z nich, a byly to náročné projekty, nebyly vždy určené k přistání, ale pracovaly na orbitě. Z toho se získalo množství dat, stejně tak i z těch, které se po průchodu atmosférou zřítily na povrch. V každém případě se jednalo o pionýrské časy, které otevíraly okno do vesmíru. Bylo by zajímavé, kdyby současné vodítko NASA našlo nějaké stopy po svých "předcích".

   Fenomenální je přistání na Venuši. Vůbec nechápu, jak se jim to podařilo, protože tam prší kyselina sírová. Také tyhle informace máme už hodně dávno od těchto sond.

   Mimochodem, na Marsu leží i spousta amerických sond, to jsi jaxi neuvedl.

   Možná jsi také zapoměl na mise Saljut a Mir, odkud prišlo ohromné množství poznatků především o naší planetě. Například Francouzi tvrdě záviděli a nakonec s těmi blbými a neschopnými Rusáky začali spolupracovat a to už od Saljutů. Kdyby nebylo těchto zkušeností, ISS by byla postavena mnohem později.

   ISS financuje více států, ale ani jeden z nich nepochybuje, že Rusko má na vzniku stanice klíčový podíl, proto je na ISS vždy americká a ruská posádka. Tato stanice se začala budovat v době, kdy bylo Rusko v bankrotu a hrozil mu rozpad. Přesto tito lidé byli schopní dokončit svou práci a instalovat první klíčové díly této modulární stavby na orbitě, kam je i dopravili. Nehledě na teoretickou astrofyziku a matematiku, kde mají řadu významných jmen lidí, kteří přispěli k našemu poznání vesmíru. To nevypadá na Ugandu.

   Tvůj opravdu hloupý šplech o zbrojení nestojí za komentář, zvlášť když USA dává na zbrojení víc než zbytek planety a má ve světě skoro tisícku základen. Ale pravdu máš v tom, že i ten zlomeček stačí Rusku na zbrusu nové druhy zbraní. Kdo by to do nich řekl? Já myslel, že už jsou definitivně v prdeli a oni přijdou s Avantgardem.

   Holt čmajznout pro sebe tak ohromný kus souše, to už vyžaduje dostatek prostředků na odstrašení zlodějů. Zvlášť teď, když se v důsledku oteplování sice rozpouští permafrost a ohrožuje tamní stavby, ale na druhou stranu se mírné klimatické pásmo posouvá výše a kromě pěstování plodin umožňuje zprovoznění kratší lodní trasy z Asie. A ti hajzlové to chtějí podél svého rozlehlého arktického severního pobřeží provozovat sami, stejně jako tam těží americký plyn a dopravují do Evropy! To je k vzteku, uznávám.

   Smazat
  8. O5 se mazalo, než jsem dopsal.

   Smazat
  9. Zajimave ke ze pevni stupen Ameroraketk pohaneji Ruske motory

   Smazat
 38. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. indiáne, tvoje sprosťárny a debilní výlevy nám rozhodně chybět nebudou. A práce šlechtí. Tak vykasat rukávy a hurá do rachoty! O nás neměj starost. My budeme v pohodě.

   Smazat
  2. 16.18 osobně jsem Kačere přesvědčen, že si užíváš nějakého psychiatrického ústavu...

   Smazat
 39. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smažte se sám. Proč se vybavujete s idioty, kteří tu mají zaracha?!

   Smazat
  2. 14.13 Humanitární příznivec Havla se opět projevil. KAČERE, lžeš, lžeš a zase lžeš, nikdy si nebyl ženatý, nemáš žádné přátele a kamarády Před počítačem sedíš na vozíku a dívaš se do přírody zkrze zamřížované okno.Je to naprosto patrné z tvého vyjadřování. Ty mít manželku? Ta by si z takovým imbecilem(není urážka)dala...!

   Smazat
 40. Zvláštní. Článek pojednává o ruském podnikatelském prostředí, o ruském dopingu atd. a všichni melou jen o Sputniku. To fakt asi bude hybridní hrozba, nebo co...

  Hej, co takhle nějakou novou historku o Rodčenkovi, nebyla by? Anebo unknown by mohl rozvířit diskusi o ruských feťácích anebo říct něco podnětného o prodeji staré veteše na stadionech a o mafii...

  Asi to nikoho nezajímá.

  OdpovědětSmazat
 41. Odpovídáte trollům, hezky je platíte! Joudové.

  OdpovědětSmazat
 42. Boeing 737 max měl také všechny testy a schválení a stálo to život více jak 300 lidí a stejně to může dopadnout s Astrou Zenecou. Všechny dnes používané vakcíny mají pouze "podmíněné" schválení k aplikaci ,včetně Sputniku V , protože nemohla proběhnout plná testace , vzhledem k časovému limitu, takže nesplňují požadavky na vakcíny jinak kladené! Proto také žádný výrobce nedává záruku a nebere odpovědnost za škody, takže jsme svým způsobem "pokusní králíci" všichni a to je cena za včasné potlačení epidemie! Bude během roku, možná, že déle, další vlna očkování , již "trvalými" vakcínami, které budou účinné na všechny mutace kovidu a také budou chránit déle než 10 let, současné vakcíny jsou provizorní, chrání asi rok, ale jinak to udělat nelze.

  OdpovědětSmazat
 43. Očkování je dobrovolné, takže kdo se chce nechat očkovat ruskou, či čínskou vakcínou, má se mu to umožnit, stejně jako postupovali v Srbsku,kde už jsou z epidemie venku. V Bělehradě můžete večer do kavárny a hospody a tady musíte sedět doma jako v kriminále a koukat z okna! Obchod se zdravím je už dlouhodobá záležitost , jak říká MUDr. Hnízdil, "nový" typ medicíny nespočívá v uzdravení , ale je snaha , aby se pacient vracel a hodně konzumoval léků a jiných medicínských výkonů!! Zrovna tak EMA nebude pospíchat, každý den , kdy se prodávají "západní" vakcíny je dobrý a provize jistě nemalé!!

  OdpovědětSmazat
 44. Ruské vakcíny jsou kvalitní, o tom není sporu,nejenom Sputnik ale i ty další , co jsou ve vývoji, jenom teď se půjdou patologičtí rusofóbové nejspíše někam "picnout"!!! Udělám faktickou poznámku, kdy je jasné, že stát , který cca 50 let vyvíjí bakteriologické zbraně na nejvyšší úrovni o tomto oboru něco ví a umí se v něm patřičně otáčet!! Myslím, že tu vakcínu Sputnik ani nepotřebovali vyvíjet, jenom sáhli do starých vojenských magacínů a měli vakcínu! Jsem o tom přesvědčen a mohl bych citovat přátele, kteří v oboru pracovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown, on je tak trochu jednodušší. Ale ono to není tak úplně pravda. Vakcinace se vyvíjela tak, že bylo potřeba mít k dispozici patogeny k výzkumu, jinak to prostě nejde. Ty mohly být z dvojího zdroje, lékařského (hodně jich je z tropické oblasti) a vojenského. Velké země, nejen SSSR, samozřejmě využívaly oba zdroje. Velké země mají také většinu patogenů uložených, které nejsou nikde jinde. Třeba pravé neštovice jsou jen v některých špeciálních laboratořích ve velmi málo zemích a jednou z nich je Rusko. Vojenské patogeny se zkoumaly pro případ biologického útoku a vyvíjely se proti tomu vakcíny a léky. Rusko není jedinou zemí, která tohle používá.

   Pozn.: odpovědel jsem unknownovi na jeho reakci ohledně bakteriologických zbraní - víz HČ. Myslel jsem, že si naivního příspěvku HČ nikdo nevšimne. Všiml.

   Smazat
  2. Á než jsem dopsal, Unknowna smazali.

   Smazat
 45. Vakcína Sputnik V se bude vyrábět v Itálii.

  Rusko jedná o výrobě Sputniku s vládou a se dvěma různými farmaceutickými firmami.

  Jeden kontrakt už je uzavřený s firmou Adienne (italsko švýcarská firma), která přeprofiluje pro výrobu Sputniku svůj závod v Lombardii. Bude se v něm vyrábět 2 miliony setů dvojdávek měsíčně. Předpokládá se, že první vakciny přijdou na trh letos v červnu/červenci a do konce roku bude vyrobeno asi 10 milionů setů, poté bude výrobní závod zajišťovat asi 20-25 milionů setů ročně, tedy asi polovinu italských potřeb.

  V jednání je ještě výroba v jedné továrně, její jméno zatím nebylo oznámeno, tam by měla být zajištěna výroba asi 10-13 milionů setů ročně, příští rok už by pak mohla Itálie Sputnik také vyvážet.

  Výroba bude zahájena ještě před schválením Sputniku v EMA, Italové předpokládají, že Sputnik bude pro EU schválen centrálně, pokud se schvalování opozdí, chtějí jít cestou individuálního schválení, jako Maďarsko.

  OdpovědětSmazat
 46. Kačere, že ti ten Sputnik nedá spát...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.