Reklama

čtvrtek 25. března 2021

Takto jsem se vyléčila z covidu. Sama. To nikdo nepíše

Lenka Procházková
25. 3. 2021
Spisovatelka Lenka Procházková má za sebou čerstvou zkušenost s koronavirem, která ji ale nepřiměla změnit názor na infekci a její předcházení. Stále si myslí, že nejdůležitější by měla být prevence v podobě budování imunity. Lidé by podle ní neměli propadat strachu, že covid je něco, kvůli čemu by vůbec neměli vycházet z domu.
 
Naše země se už rok potácí v krizi a velmi omezeném způsobu života, kdy kromě 25 tisíc mrtvých je kvůli covidu likvidována ekonomika a mnozí upadli do existenčních problémů. Jak to celé vnímáte? Podnikala něco vláda výrazně špatně, jak někteří míní?

Kdo tohle může kvalifikovaně vědět? Jsou různé teorie podložené (různě zpracovávanými) statistikami. Vládní přístup ke zvládání epidemie působí jako metoda pokusu a omylu. Ale je fakt, že trpělivost lidí, kteří se dlouho chovali disciplinovaně, už narazila na své meze. Zvlášť když některé země, které měly rozvolněno, teď mají „promořeno“ a mají lepší čísla.

Téměř od počátku epidemie je veřejnost rozdělená. Jeden silný tábor podporuje nejtvrdší opatření a nošení ochrany dýchacích cest všude a druhá skupina pak naopak vyzdvihuje osobní odpovědnost každého, varuje před škodami, které to vše způsobí, a prosazuje liberálnější podobu opatření. Kam se řadíte vy?

Nouzový stav (vyvolaný epidemií) omezuje občanské svobody jedince takříkajíc ve prospěch bezpečnosti celku (tedy společenství). Ale i při omezení vnějších svobod by dospělý člověk měl mít možnost zachovat si svobodu vnitřní. To ovšem předpokládá, že má přístup k informacím a schopnost vyhodnotit je rozumem. Již dlouhá léta považuji péči o vlastní imunitu za osobní zodpovědnost a vedla jsem k tomu i děti. Nikdo z nás tedy neměl v první vlně, kdy informací bylo pomálu, strach o sebe. Když nemáte strach, tuto velmi silnou emoci, neomezuje to vaši schopnost vnímat věci s nadhledem.

Po celou dobu pandemie dodržujeme všechna opatření týkající se ochrany zdraví ostatních občanů, ale některá opatření, která se snaží chránit občana proti jeho vůli, považujeme za nesmyslná. Proč by například neměl mít senior v domově důchodců možnost vidět svá vnoučata, pokud při tom všichni zúčastnění dodrží hygienické předpisy? Proč jsou zavřené malé obchůdky a firmy, kde nikdy nehrozilo hromadění zákazníků? A tak dále.

V současné době nicméně dokončujete domácí samoléčbu covidu. Změnila u vás přímá zkušenost některé pohledy na tuto nemoc a řešení epidemie, jaká stát zvolil?


Nikoli. Od počátku postrádám osvětu týkající se prevence. Média hlásají především nové aktivní případy a žádné z nich nevěnuje náležitý prostor pro informace, jaké vitamíny, minerály a další látky vám pomohou připravit tělo na případný střet s virem. Mnoho lidí tak žije v pocitu, že covid je něco fatálního, před čím je třeba se schovávat, protože nic jiného se nedá dělat. Kromě toho, že novinami proběhlo několik článečků o vlivu vitamínu D na imunitu proti covidu, není nikde přehledně sepsáno, co a v jakých dávkách by měli lidé brát. Já jsem svým dětem kupovala vitamíny už za totality a v současnosti se jedna z mých dcer zabývá problematikou suplementace na plný úvazek, takže už roky doplňujeme celou řadu prvků pro podporu imunity.

Smířila jsem se s tím, že pravděpodobně všichni časem přijdeme do kontaktu s virem, a snažila jsem se na ten den připravit své tělo co nejlépe. K pravidelným dávkám vitamínů D, C, E, B a K2 jsem přidala zinek, selen, hořčík a probiotika. Když jsem chytla covid, bezpečně jsem to rozpoznala do 48 hodin, tělo okamžitě nastartovalo imunitní reakci. Přišla horečka, zimnice, bolesti svalů, kloubů i hlavy. Léčila jsem se isoprinosinem, bromhexinem, ibalginem a zvýšila dávky vitamínu D, C a zinku. Také jsem brala kvercetin a melatonin na podporu spánku, protože právě nespavost je v prvních dnech nemoci velmi nepříjemná a oslabující. Během čtyř dnů jsem se z toho nejhoršího vypotila a za deset dní jsem začala znovu dělat domácí práce a psát. Nyní jsem už negativní a dnes jsem byla na dlouhé rekonvalescenční procházce ve Stromovce.

Co se týče vládních restrikcí, část veřejnosti vedla dlouho debatu o tom, že opatření tvrdě zasáhla celou zemi, všechny generace, přestože covid v největších důsledcích postihl především nejvyšší věkové skupiny, což dokládají vládní statistiky. Co říci na místy až vyhrocené argumenty, že nelze omezovat produktivní občany kvůli ochraně starých? Nevytrácí se ze společnosti mezigenerační solidarita?

Ohroženou komunitu, do které samozřejmě patří i ti nejstarší, lze chránit ohleduplností. Zavírání živností s tím moc nesouvisí. Takže jde spíš o sílící nenávist vůči vládě, která používá starostlivost o ohrožené skupiny jako alibi pro nadbytečné a mnohdy absurdní restrikce. Jen primitiv hledá viníka v seniorech, oni jsou rukojmí.

Jak jsem řekla, senioři jsou rukojmí, dokonce i svého (médii vsugerovaného) strachu. Mnohdy získávají informace jenom z televize. My máme maminku (92) v domácí péči. Žije ve svém pohodlném bytě, denně jí přijde zdravotní sestra nadávkovat léky a vitamíny a zkontrolovat tlak. V poledne jí rozvážková služba přiveze vybraný oběd. Třikrát týdně ji někdo z rodiny navštíví, přinese nákup, uklidí, vypere a vezme ji na procházku. Je její svobodná volba takto žít, nepřipadá si v prostředí, na které je zvyklá, osamělá a věřím, že je spokojená. Ovšem i v domovech seniorů lze i během nouzového stavu zorganizovat bezpečné návštěvy dětí a vnuků za použití respirátorů, štítů, rukavic, dezinfekce atd. Je ovšem mnohem jednodušší návštěvy plošně zakázat. Byla bych ráda, kdyby i vakcinace v těchto domovech byla dobrovolná na základě informovanosti. Moje maminka se chtěla dát naočkovat a my (tři dcery) jsme to s respektem k její volbě zařídily. Když se dozvěděla, že mám covid, nevyděsilo ji to. „Lenka je silný jedinec, ta to za pár dní překoná!“ A protože už jsem podle testu z lékárny negativní, o víkendu ji konečně zase navštívím. Udělám jí humrový salát, který miluje, a zapijeme to šampaňským.

Loni po Vánocích začalo očkování populace, které se ale rychle zadrhlo a kvůli nedostatku vakcín máme po třech měsících naočkované jen zanedbatelné množství populace. Na rozdíl třeba od Británie či Izraele, kde většina obyvatel vakcínu má a život se tam vrací do normálních kolejí. Jedni tady viní EU za špatné smlouvy, druzí vládu, že si neporadila jinak. Kdo je za to podle vás zodpovědný?

Poradní výbor, který EU doporučil tento způsob přerozdělování vakcín, se zřejmě řídí heslem rozděl a panuj. Členské státy tzv. první kategorie mají přednostní právo. Připomíná mi to dětskou říkačku: „Vařila myšička kašičku na zeleném rendlíčku. Tomu dala, tomu nic; tomu kousek, tomu víc. A ten maličký? Utíkal do komůrečky na homolečky, tam se napapal.“ Británie a Izrael v EU nejsou a řeší vakcinaci svých obyvatel samostatně. I Maďarsko. Rakousko si ústy svého kancléře aspoň veřejně stěžuje na nespravedlnost a vidí za ní korupci. Je ovšem otázka, zda by se u nás po vakcinaci vracel život do starých kolejí. Politici přece upozorňují, že očkování vás nezbaví povinnosti nosit roušku, protože nakazit se a přenášet virus můžete i po vakcinaci. Nepatřím k těm, kteří věří na to, že když se necháme všichni očkovat, vše se bude moct znovu otevřít. Už jen z toho důvodu, že na nové mutace viru všechny vakcíny nefungují.

Poslední zhruba měsíc se výrazněji mluvilo o možných dodávkách ruské nebo čínské vakcíny, které nemají certifikaci EU. Tomu však kromě ministra zdravotnictví bránil i silný politický odpor ze strany opozice. Slyšeli jsme i výroky typu, že Rusové svým Sputnikem V vedou hybridní válku a ohrožují naši liberální demokracii. Co na tyto názorové roztržky říkáte?


Rusko přece „ohrožuje“ naši liberální demokracii už pouhou svou existencí. Zaujatost EU vůči Sputniku V je iracionální. Ruští vědci a politici jistě nemají zájem na tom, zničit si vlastní populaci „závadnou“ vakcínou. Možná že pod rouškou nedůvěry k ruské a také k čínské vakcíně se skrývá konkurenční boj farmaceutických firem.

Zhruba za půl roku čekají naši zemi sněmovní volby. Průzkumy začínají ukazovat zlom v podobě konce dominance hnutí ANO a některé již otevřeně favorizují koalici Pirátů s hnutím STAN. Potřebovala by Česká republika takovou změnu kurzu ve Strakově akademii?

Česká republika potřebuje pronárodně smýšlející politiky. Což Piráti opravdu nejsou. Znám několik mladých lidí, kteří to v minulých volbách Pirátům „hodili“. Tehdy jim prý imponovala jejich proklamovaná svobodomyslnost, horování pro svobodu názorů na internetu a podobně. Dnes už „podle skutků jejich“ poznali, že to byla jen vábnička a že Piráti naopak svobodu jedince, ale i práva národních států vnímají jako „přežitek“ a horují pro tzv. nový světový řád, jehož všudypřítomné kontrolující mechanismy včas odhalí každý pokus o vzpouru novodobých otroků. Nedávno jsem na serveru Nová republika zveřejnila článek pana Marka Adama, v němž stručně předvídá, co by nás čekalo, kdyby Piráti vyhráli volby a vytvořili se STAN a uskupením SPOLU ústavní většinu: vřele doporučuji každému tento text k přečtení ZDE.

O výsledku říjnových voleb do Sněmovny a dalším osudu České republiky rozhodne to, zda jsou občané ochotní věnovat dost času na vyhledávání informací z různých zdrojů včetně sociálních sítí a sestavit si z nich (i na základě vlastních zkušeností) mozaiku zcela odlišnou od vnucovaného obrazu. Mainstreamová média už hodně dlouho nepřinášejí objektivní informace, ale průběžně regulují tok našich myšlenek. Není snadné překonat návyk na tuto každodenní drogu, která nám zatemňuje úsudek. Vyžaduje to odhodlání a pevnou vůli. A taky intuici, která u mnohých už zakrněla pod vlivem dlouhodobě vstřebávaných lží. Máme posledních šest měsíců na to, abychom setřásli svou apatii a probudili i další „spáče“. Obrazně řečeno – loď s pirátskou vlajkou na stěžni nás nezaveze k ostrovu pokladů, ale do bezčasí a bezpráví, v němž budeme veslovat s okovy na rukou podle rytmu bubnů. Může to být i bubnování do války, ale toto téma už nechci na konci rozhovoru načínat. Raději zakončím nadějnější vizí, že říjnové volby (navzdory cinknutým průzkumům) mohou být prvním krokem k záchraně českého národního státu. Nic ještě není ztraceno, pokud to nevzdáme my sami.

78 komentářů :

 1. Paní Procházková řekla jednu důležitou věc:

  "Od počátku postrádám osvětu týkající se prevence. Média hlásají především nové aktivní případy a žádné z nich nevěnuje náležitý prostor pro informace, jaké vitamíny, minerály a další látky vám pomohou připravit tělo na případný střet s virem."

  V tomto blatantně selhává "veřejnovpránví" neČT vedená podržtaškou Dvořákem a jeho kohortou, kdy tento exot, který ČT úspěšně tuneluje, má ještě tu drzost si žádat milionové roční odměny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik jste už poslal stížností na objektivitu vysílání ČT? Odhaduji to na počet menší než jedna.

   Smazat
  2. V tomto bodě (ČTv) má p. Lenka určitě pravdu. Nejsem si však jistý, jestli lze masově léčit koronavirus vitamíny. Ono se totiž těžko určuje, jestli je to zásadní vliv na průběh nemoci nebo jestli je za tím dobrá genetická výbava, zdravotní stav nebo obyčejné štěstí. Řekl bych, že to může pomáhat v prevenci proti nemoci. V každém případě zdravím a přeji bezpříznakový Covid p. Lence a celé její rodině.

   Smazat
  3. Toto 18:33
   Máte naprostou pravdu. Ono to ani nejde dokázat. Jak? Jisté je, že dobrou životosprávou nemůžeme svému organismu ublížit, ale spíš prospět. Toť vše.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Vše se poslední dobou podceňovalo a pokud někdo měl zdravotní problém, řešil ho nějaký lékem. Obezitu lékem nevyléčíš, stejně jako závislost na alkoholu. Je prokazetelné, že člověk, který je v kondici, netrpí nadváhou, nekouří a dodává svému tělu potřebné vitamíny i látky pro správnou funkci těla, zvládá onemocnění lépe než obezní diabetik. V mé rodině jen tři případy covidu a jen domácí léčba. Jak je to možné? Jednoduše, všichni tři nemocní má sestra, synovec a zeť nespadají do skupiny líným tlusťochů. Pohybu mají opravdu dost i přes hloupá omezení chodí do přírody, mají aktivní život i díky svým dětem. Konzumují vitamín D, C, Zn včetně zeleniny. Udělal jsem takovou domácí osvětu ohledně užívání vitaminů a pohybu na čertvém vzduchu. Za to vše děkuji panu doktoru Bukovskému, který před rokem s tím začal na youtube. Česká zelevize stejně jako vláda neudělal nic pro informovanost občanů.

   Smazat
 2. Diky Bohu , pani Lenko, ,ze jste prezila.
  Jiste by jste nam vsem chybela. Bez Vas by se nas svet
  zmenil a nikoliv k lepsimu.
  Preji uplne uzdraveni a hodne zdravi a stesti...Pavel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I já se připojuji a přeji paní procházkové hodně zdraví a síly!Věra.

   Smazat
  2. Přeji p. Lence a celé její rodině pevné zdravi.

   Smazat
  3. Piráty a urazit Imboši?
   Chčij kurvě do očí a řekne: "Oj! Toť vlahý deštíček."

   Smazat
  4. Milan , jdete se lecit.

   Smazat
  5. Milan reagoval na urážky Unknowna, který byl adminem smazán.

   Smazat
 3. Mám stejnou zkušenost s prevencí s vitamíny a doplňky stravy jako paní Procházková. Jen jsme měli větší štěstí. U mně se covid projevil několik dní trvajícím kašlem a dalšími, lehčími příznaky, bez horečky. Léčil jsem se sám. Doznívání potíží s dýcháním trvalo pět měsíců. Manželku asi půlden silně bolela hlava, neměla žádné jiné potíže, měla/neměla covid?. Já protilátky mám, manželka ne. Nejsme zrovna mladí.
  Nejvíce mi vadí, jak s námi manipulují "oficiální" experti s očkováním, i úředníci z EK: "Všichni se musí očkovat vč. těch kteří covid prodělali!" Využívají k tomu nátlak - strašení i zřízení očkovacích pasů. Nenamáhají se doložit svůj nátlak čísly a doložit, že prodělaná nemoc chrání méně než očkování. Od čtyř odborníků z oboru mám potvrzeno, že se očkovat nemusím, určitě ne hned.
  A tak se očkují lidé kteří očkování nepotřebují (přinejmenším ne ihned). A na druhé straně jsme bombardování informacemi o zoufalém nedostatku vakcín - ano je to tak, výsledkem je, že chybí vakcíny pro potřebné. Ale říci pravdu by znamenalo snížit kšefty s vakcínami. Nebo jak jinak to mám pochopit? Chucpe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:19 tak k té odpovědi sedne Hitlerova fotografie ..... jako ulitá!

   Smazat
  2. A teď jsem si přečetl jasné a tvrdé hodnocení chyb oficiálního očkovacího programu, tak to se už snad ledy prolomí
   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/imunolog-thon-uprimne-o-ockovani-i-o-svych-kolezich-40355027

   Smazat
 4. Souhlas se vším. Doufám že si lidi do voleb srovnají priority. Jinak národ Český jde do kopru. Více takových rozumných jako tato dáma.

  OdpovědětSmazat
 5. Skvely clanek. Posileni prirodni imunity by melo pro kazdeho, nepropadleho propagande, byt priorita. Vzdyt nas tato imunita chrani uz miliony let. A uci se nove finty pri setkani s novymi viry.

  Vakciny nejsou zrovna dobrou volbou na sezonni onemocneni dychacich cest; tyto viry rychle mutuji. Ale je to dobry biznys.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vítám Vás, paní Věro!
   Toho blba nade mnou ignorujte, je to takovej náš domácí Geblsíček.

   Smazat
  2. Dobře Běžče Indický, ale jak potom vysvětlíte, že většina neočkovaných lidí atak covidu přežila, většina z nich dokonce s malými nebo žádnými příznaky?

   Smazat
  3. Haku
   to se vysvetluje tezko, jedine se dat otestovat, ale proc??????

   Smazat
  4. Ahoj Milane, vsak vim. :-) Dnes slo kolem video, ze Norska vlada otocila na obrtliku.... uz nerika, ze vakciny jsou bezpecne, ale ted rika, ze i kdyz jsou nebezpecne, lidi se maji podvolit a obetovat se pro dobro lidstva. To jsme to dopracovali. Huuuuu

   Smazat
  5. Buďte ráda že jste za "velkou louží", tady to jde ke dnu a jestli to patriotické strany nezarazí, budou naši potomci v prdeli až do dalšího národního obrození - budou-li mít ještě vůbec o sobě, jako o národě, povědomí.

   Smazat
  6. Milane, myslim, ze to narodni obrozeni uz prichazi... ale tentokrat asi bude muset byt "podzemni"...

   Strany nezarazi nic. Kulturou na to. Cekat na politiky je predem prohrana hra.

   Smazat
 6. Pane neznámý, tím, co o svém údajném kolegovi z práce, který údajně na covid zemřel, uvádáte, vůbec neprokazuje, že byl zdravý. nezáleží totiž na delklaracích, ale na skutečné životosprávě. SPCN

  OdpovědětSmazat
 7. Nikoli, národní síly se ještě neukazaly, co dovedou. SPD není jejich reprezentant. Pracujeme tak, aby tato země vzkvétala jako celek a většinově a aby směřovala k tomu být příkladem pro jiné země. K tomu je třeba plně funkční stát a komplexní změna pardigmatu.

  OdpovědětSmazat
 8. Milý admine!

  Udělej prosím v tom bordelu s NICKy pořádek, třeba doplněním pořadové číslovky za nickem, aby bylo jasno kdo je kdo. Jinak je diskuse trapácká až nesmyslná. Jediný smysl mnohdy má v osobních atacích a poměřování údů, což nás sice také obohacuje, ale nikoliv poznáním.

  OdpovědětSmazat
 9. Ti kteří již překonali covid mají tendenci těch 25 tis. mrtvých (zatím) předkládat jen jako pouhou statistiku. Prevenci jako vitamíny a podobně nikdo vážně nemohl brát jako nejdůležitější opatření, když ani léky dosud používané nejsou brány jako zásadní ochrana. Zemřel mi známý, jehož vnuk také hrdině nedbal opatření proti covidu a s teplotou chodil do práce. Ten i se svojí sestrou nemoc také přešli snadno jako autorka článku.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. By,lo by to dobre a nemuseli bychom uvazovat o nakupech neoverenych vakcin:

  https://www.lidovky.cz/domov/cesko-chce-omezeni-vyvozu-vakcin-z-eu-verim-ze-se-pochlapi-a-zakaze-export-rekl-hamacek.A210325_094058_ln_domov_lidr

  OdpovědětSmazat
 12. jedna osobní zkušenost nic nevypovídá, kromě toto jsem shlédla pořad o tom, že umělé vitamíny spíše škodí než prospívají,

  OdpovědětSmazat
 13. Hloupý článek od Procházkové, který bude mít za účinek jen to, že bude více mrtvých.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Manipulace Jak poznáte, že s vámi někdo manipuluje. 1. vystraší vás. 2. přesvědčí vás, že si za to, co se vám děje, můžete sami. Očkování je dobrovolné, takže kdo se chce nechat očkovat ruskou, či čínskou vakcínou, má se mu to umožnit, stejně jako postupovali v Srbsku a Rusku,kde už jsou z epidemie venku. V Bělehradě a Moskvě,můžete večer do kavárny a hospody a tady musíte sedět doma jako v kriminále a koukat z okna! Obchod se zdravím je už dlouhodobá záležitost , jak říká MUDr. Hnízdil, "nový" typ medicíny nespočívá v uzdravení , ale je snaha , aby se pacient vracel a hodně konzumoval léků a jiných medicínských výkonů!! Zrovna tak EMA nebude pospíchat, každý den , kdy se prodávají "západní" vakcíny je dobrý a provize jistě nemalé!! Pokud si někde seženete svojí vakcínu a přinesete k lékaři a podepíšete revers, tak vám bude aplikována!! Tělo je vaše a žádná darebná EMA nemůže rozhodovat, co si nechám aplikovat do těla!! A navíc Ema ju nemá.

   Smazat
 14. Správně paní Procházková dokud tu jsme tak jsme neprohráli. Článek co by nás od pyjátů čekalo jsem četl děkuji nemám zájem.

  OdpovědětSmazat
 15. Pane Buffere, mezi lékaři se traduje názor,že neexistuje zdravý člověk, ten je jen nedokonale vyšetřen.
  Je roztomilá představa, že podzimní volby vše vyřeší.

  OdpovědětSmazat
 16. Dodržování základních parametrů v epidemii dělá problémy hlavně typům vynálezce demokratického tunelu profeséra Klause. Za 30let se skutečně rozmnožil tento patogen úměrně ke kapitalistické demokracii ,skóda.

  OdpovědětSmazat
 17. "Můj kolega z práce zemřel na covid ve 45 letech, sportoval, jedl vysloveně zdravě, nekouřil, štíhlý. Ta nemoc má u každého jiný průběh." - pouze tento odstavec je snad pravdivý. Vše ostatní je zřejmá lež nebo demagogie. Hodnota příspěvku je nulová až záporná...

  OdpovědětSmazat
 18. Keller: Celé vesnice stěhovat k nám. Pravda o Pirátech a migraci

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Keller-Cele-vesnice-stehovat-k-nam-Pravda-o-Piratech-a-migraci-658385

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Legální migraci. To chtějí Piráti. Peníze za přijetí migranta. Ten si vybere stát

   https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Legalni-migraci-To-chteji-Pirati-Penize-za-prijeti-migranta-Ten-si-vybere-stat-658205

   Smazat
  2. „Další důvod, proč nevolit Piráty!“ Demokracie na Hřibův způsob lidi nezaujala

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021032413375399-dalsi-duvod-proc-nevolit-piraty-demokracie-na-hribuv-zpusob-lidi-nezaujala/

   Smazat
 19. Ale ale helejmese koukejme se!
  Janda se nám vypařil a pádíci idiot s Hownem povstali!
  To je panečku frmol u PC! Abyste o sebe nezakopli, blbečci.
  Piráti, dopředu! Piráti, dopředu!
  Jak vás taky jinak nakopat do prdele.

  OdpovědětSmazat
 20. 9/12
  Ty si už ani neuvědomuješ co píšeš za hovadiny, viď Imboši.
  Jednou tu bojuješ za západní vakcíny, co jediné prevenci proti covidu, a pak zvěstuješ světu, že "nějaká prevence na covid nemá prakticky žádný vliv."

  To máš tak, idiote. Když vynecháme tuhou karanténu (tak tuhou, že se NIKDO! nehne z bytu), a přirozenou imunitu a její posilování, jedinou prevencí za současného stavu vědy je vakcinace.
  Léky a léčení nejsou prevencí, ale léky a léčení nemoci, chápeš? Nebo je to na tebe přespříliš náročné?
  Tak jak je to s tou prevencí, hlupče? Už chápeš proč tě mám za imbecila?

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat

 22. Paní Lenko, díky za článek.
  Moje dcera si tím také prošla (vyhlásila si přísnou karanténu, tak jsem jí byl, s vírou ve svou imunitu, pro sichr k ruce, aby nenakazila manžela a holčičky), takže vím o čem mluvíte. Jo, a sebevyléčila se jen s pomocí Isoprinosinu a Ibalginu (to proti urputnému hlavybolení). Takže:
  Stoprocentní souhlas s Vaším článkem !!!

  OdpovědětSmazat
 23. Paní Procházková popsala svoje marodění přesně tak, jak probíhá u mnohých dalších a bez zásahu lékaře dojde k uzdravení! Je veliká otázka, kdy a zda vůbec vyhledat lékaře, který v tomto případě nemá prakticky žádné možnosti progresivní léčby, choroba se musí vyležet a nikde i z počátku nechodit do práce a do společnosti, jenom proto, že si člověk namlouvá, že je nenahraditelný!! Rozhodnutí, zda se vydat k lékaři a eventuelně do nemocnice je nutné zvážit a záleží na potížích a také na individuelním přístupu! Někoho píchne v zádech a už běží do nemocnice, kde se může ještě nakazit a někdo přechází těžký stav a pokud není na prkně , tak lékaře nevyhledá!! To je problém! Uvedl bych zde známý případ Dušana Vančury ze Spirituálu, kterého chytil těžký zánět zubu a protože nechtěl jít v neděli na zubní pohotovost, tak zemřel, ale byl také už hodně starý!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. 12/08

   Právě mi došla ještě jedna věc.
   Moje dcera se nikde co "nemocná s covidem" z více důvodů nehlásila. Tak by mě zajímalo, kolik je celonárodně takových nikde nehlášených "nemocných s covidem" co se vyléčí svépomocí.

   Smazat
  3. Milane, a kdyby se byla hlasila, byli by ji dostrkali do spitalu?

   Smazat
  4. 18.04
   V každém případě by zeť nemohl do práce, protože karanténa, takže finanční problémy, ale hlavně se nechtěla dostat do hledáčku státních struktur, protože jim, a oprávněně, nevěří.
   No, vyléčila se sama a nikdo jiný se od ní nenakazil.
   Zrovna včera jsem si z ní dělal šprťouchlata, že to bych nečekal, že kolem ní budu poskakovat ještě v jejích pětatřiceti.
   Hm... všechno zlý je ale k něčemu dobrý. Měli jsme na sebe, když ji to nejhorší asi po dvou dnech přešlo, konečně po letech čas. Vlastně na to budeme oba rádi vzpomínat. Pochybuji, že na sebe budeme ještě kdy mít tolik času, jako jsme měli díky covidu.
   A teď si představte, že by byla v nemocnici.

   Smazat
 24. Je skutečností, že žádný lékař neví co použít jako prevenci proti covidu. Nevědí to ani hlavouni. Střílí od boku a neví jestli trefí. Měl jsem covid a jako prevenci proti dalšímu používám hlavně česnek, vitamín C, D, hořčík a vitamím B obsažený v pivu. K vitamínu B přidám jednoho malého. A kuřáci by neměli kvůli kovidu přestat kouřit. Kovid prý nemá rád nikotin, to fakt nevím, ale vidím kolem, že silní kuřáci ho snášejí lépe. To doporučuji(mimo kouření) i svým zaměstnancům, z nichž zatím ani jeden (zatím) neonemocněl!

  OdpovědětSmazat
 25. Mno něco na tom bude u mě v práci onemocněli pouze sportovní typy.
  Ona je zdravá strava a pak strava bohatá na potřebné minerály, které určují zdraví. Zvířata se též lečí především přidáváním minerálů do žrádla. Když máte drahého dostihového koně, tak ho žádná vakcína nechrání, ale především péče o jeho kondici.
  Miky

  P.S. Gratuluji vám Lenko ke zdraví nejen těla, ale i ducha.

  Když to shr

  OdpovědětSmazat
 26. Naprostý souhlas s paní Lenkou Procházkovou.
  Mám stejné zkušenosti s léčením z COVID-19 u sebe,celé mojí rodiny a mých známých :

  ISOPRINOSINE jsem si sehnal a vyzkoušel resp.použil k léčení u všech členů mojí rodiny i u mých přátel.
  Všichni se velmi rychle uzdravili a po vyléčení se cítí navíc mnohem lépe než před onemocněním na to svinstvo nazývané COVID-19.
  Sám jsem byl ve velmi těžkém stavu,protože mám respirační problémy a to svinstvo mně již lezlo do plic.Měl jsem doporučení na JIP na ventilátor,ale odmítl jsem jít do nemocnice.Použil jsem na sobě Isoprinosine a již za cca 48 hod jsem pocítil obrovskou úlevu a po cca 8 dnech jsem již lék nebral,cítil jsem se na 100% uzdraven .Bral jsem první dva dny 3×2 prášky potom již jen 2×2 prášky.Ostatní v rodině neměli tak vážný stav tak brali jen 3 dny 2×2 prášky a daší cca týden je 2×1 prášek.Po vyléčení jsme na žádanku lékaře (musí být)šli na test a ten byl negativní.
  Isoprinosine mohou užívat již děti od 1 roku věku.Tento lék vypucuje všechny viry v těle a léčí další nemoci ,či napadení lidského organizmu jako Herpes či jeho formu pásový opar a ženské některé choroby.Jenže!Nějací zločinci,asi z Ministersva zdravotnictví zakázali všem praktickým lékařům předmětný lék předepisovat .Jde o již spáchaný zločin,protože kolik asi již bylo zbytečných úmrtí !Jde o zločin,protože vás případně i dají na JIP a ventilátor,kde kasírují 500 000,-Kč za 1 týden na lůžku.Nebo vás šoupnou do márnice a podělí se s pohřební službou na kšeftuIsoprinosin se dá volně koupit např. v Polsku,je možno si ho objednat i po internetu.To je skutečnost v tomto zuboženém státě-HAVLOOBLUDÁRIU.

  A zločin pokračuje současným pliváním na lék IVERMEKTIN,který je velmi účinný na COVID-19 a vynikající úspěchy s ním mají slovenští lékaři a u nás pan MUDr.Rezek z nemocnice v Brně.Ti ostatní "MUDr.",kteří špiní úspěchy v léčbě tímto lékem se zpronevěřili lékařské přísaze a etice.Jde jim výlučně o peníze od farnmaceutických firem....

  OdpovědětSmazat
 27. Pro sprosté hovado 9.12:co jsi vykonal pro naši zem? Nesaháš paní Procházkové ani po kotníky .Táhni na svůj server k chudáku Cemperovi blbe.

  OdpovědětSmazat
 28. Blíží se volby do Parlamentu. Je čas hodnotit práci
  vlády,opozice,zahraniční vlivy i třeba špičky katolické církve co díky prasárně ODS,TOP,KDU a Starostů - sedí dnes na miliardách korun,místo aby je v době krize použili pro potřebné.
  Vyhodnoťme si co ti - kteří politici a jejich strany
  pro občany a stát udělali. Dejme jim známky. Jsou mezi nimi poměrně velké rozdíly. Dle mého soudu
  jsou největším nepřítelem ČR politici co makají v zájmu 5% oligarchie a bank a velmocí . Víme, že to jsou pacholci z ODS,TOP,KDU,STAN i Pirátů kteří se snaží podvést voliče tvrzením,že jsou sociálně citliví a levicoví.
  Už ale dávno "makají" pro oligarchii s šílené projekty vlastníků bank v EU -která má být plná uprchlíků a podléhat centrálnímu řízení prostřednictvím nikým nevolených politiků. Nevolme ty lidi. Není to v zájmu velké většiny lidí.

  OdpovědětSmazat
 29. Který podvodník šíří v ČT zprávy o tom,že prý Piráti
  jsou levicová strana ? Jsou to mainstremová média
  a ČT provádějící masáž občanů před volbami. Copak Piráti řeší důvody proč mají Češi třetinové platy a nemají peníze na vlastní bydlení ? Vadí Pirátům šílená propagace zbrojení a přípravy na útočnou válku. Každá slušná levicová i pravicová strana by na prvním místě hájila bezpečnostní zájmy občanů a jejich ochranu před hrozbou útočné - rabovací války. Piráti zbrojení a zatahování ČR do války podporují. Jsou zalezlí v zadnici zbrojní loby USA a EU ,která
  má hodně špinavé ruce. Fuj.

  OdpovědětSmazat
 30. Paní Lence hodně a moc zdraví a štěstí, bez kterého se nic neobejde. Bohužel, Isoprinosine praktičtí lékaři tvrdě odmítají s nařčením , že jde o desinformaci, když se pacient nechce dát a trvá na léku, je mu doporučeno, aby si našel jiného praktického lékaře-má osobní zkušenost. Lze tedy poděkovat těm praktickým lékařům kteří dávají přednost zdravým pacientům i přes zákaz SUKLU a krytím razítkem od této nedůvěryhodné instituce, která dává přednost v povolení kdejakému rychloléku či vakcíně c ciziny za "miliony" před 40 let starým ověřeným lékem téměř bez vedlejších účinků a prokazatelně v mnoha případech účinným. Nic dobrého o jednání uvedených institucí si myslící člověk nemůže odvodit

  OdpovědětSmazat
 31. Průzkumy ČT? Ani nos mezi očima, udeřil Vondra. Dodal důkaz

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pruzkumy-CT-Ani-nos-mezi-ocima-uderil-Vondra-Dodal-dukaz-658406

  OdpovědětSmazat
 32. Na polskem internetu je ke koupi isopronosin pod jménem groprinosin. Ovcím se tvrdí, že na virozy léky nejsou a už vůbec ne specificky na c19 a podobně manipulace. A co je teda acylpyrin? Původně vrbova kůra, používaná na malaricke horečky v africe, a teď se pouziva při virozach, i c19. Podle psychopaticke logiky šéfů planety by se mělo mlčet i o aspirinu, protože nebyl vyvinut na anginu. Že se k tomuhle doktoři propůjčili, je katastrofa a zlocin, vzdělaní, ale zastrašení nebo nemorální nebo bojují proti rusku nebo něco takového. Leky jim nevoni! Nebo nekdo z organizatoru pandemie s hruzou zjistil, ze leky na virozy jsou, a tak o nich siri mezi lidi fake news. Hlavne uvolnit leky co nejpozdeji a napakovat se na vakcinach, drahych patentovanych experimentalnich lecich, a kdo mezitim umre, ma smulu. Delat se da jen to, ze se budou šířit informace o lécích a zadat po politicích jejich dostupnost. Okamura o isoprinosinu v parlamentu mluvil (Podle PL), ale vláda dělá, že nerozumí česky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14/00
   Okamura mluví o podpůrných lécích na covid už rok! A neminou snad jediné "Okamurovi aktuality", v nichž by se o podpůrných lécích při onemocnění covidem nezmínil. Sleduji totiž na YT všechny jeho aktuality. (Tak trochu si ho hlídám; to mě naučil Klaus jun., hlídat si politiky zda hudou stále tu svou.)

   Smazat
  2. Dr.Beranuv článek o isoprinosinu jsem četla někdy na podzim, po silvestru řekla rodine a nikdo z nich netušil, že by na to leky byly. Mezitim bez pomoci lekaru jeden clen rodiny zemrel, ale to uz jsem psala. Takze, lidi to neznají, okamuru nesledují, zprávy z parlamentu taky ne, to se není co divit teda, jsou závislí jen na telefonátu s doktorem. Jestli okamura leky už rok se snaží propagovat, tak klobouk dolů, to jsem netušila. Junior je asi dobry učitel, že vás něco priučil! A on se svý linie celkem držel, nez ho vyřídili, ne. Ale to uz je ted celkem jedno, už ma klid.

   Smazat
  3. 19/53

   On se spíše sebevyřídil.
   Začalo to tím, jak napřed hlásal nezbytnost vystoupení ze Čtvrté říše národa německého a pak udělal kotoul a označil to za dětinství, aby pak udělal další kotrmelec, kdy opět začal nenápadně pobrukovat o vystoupení.
   Já mám tyhle poliitikářský kamvýtrpáště strašně nerad, protože právě oni nás vždy oblbli jacíže nejsou bojaři, aby nás poté v krizových situacích, kdy lezly tlustý do tenkejch, stáhli do sraček - Benešem v novodobých dějinách počínaje.
   Jinak propaguje Okamura léčení covidu podpůrnými léky konkrétně už od března minulého roku, kdy dodávku jednoho (název mi vypadl) japonského podpůrného léku na covid vyjednal ve své druhé vlasti, tedy v Japonsku, tato dospěla na místo určení, kterým je Všeobecná nemocnice v Praze, a v této se také, od doby kdy ji z Japonska obdržela, k léčení covidu používá.
   Na což Okamura jak veřejnost, tak vládu, snad každý týden upozorňuje a vládu v tomto smyslu už rok vytrvale interpeluje.
   Že o tom nevíte se nedivím. Je to dáno "objektivitou" naší ČT. I ta má tímto svým konáním mimochodem podíl na oněch zbytečně mrtvých jen proto, že neinformuje veřejnost o relevantních skutečnostech.
   Ale nejen to; vytrvale je potlačuje. Viz vytěsnění Prof. Berana z jejích pořadů, to samé vytěsnění Okamury, Pekové a dalších a dalších - výčet by byl předlouhý.
   Nejde o to, zda má např. doktorka Peková pravdu, ale o to, že správně by měla ČT proti sobě v nějakém diskuzním pořadu posadit Pekovou a oponenty, nebo Okamuru a oponenty, případně Prof. Berana a oponenty, s minimálními zásahy moderátora. Další by už měla nechat na divácích, čemu uvěří a čemu ne.
   Jo, a co se týká Klause jun., strašně bych jak jemu, tak národu, přál, aby získal post ministra školství.
   Jsem se nějak rozkecal.
   Hezkej den, děvče.

   P.S. Jen pro pořádek.
   Oznamuji všem Benešfilům, že zmínka o Benešovi není provokací, ale můj názor a proto odmítám dohady na téma Beneš. Prostě
   já názor - vy názor
   a nějaké další spory po tom, co jsme se zde v tomto ohledu už mnohokrát tvrdě utkali, považuji za ztrátu času a zasírání diskuzí jalovým měřením pinďourů.

   Smazat
 33. Makovce, zrejme prevence existuje a to:
  moc nechlastat
  nebejt moc tlustej
  trosku se pohybovat,
  sem tam si vzit vitamin C
  neprochladnout nekde vozralej v pankejtu
  a mozna se davat rocne ockovat proti normalni chripce,
  v mejch 87 jsem se citil blbe od zimy, ale teplotu jsem nemel, takze nevim jesstli jsem covida mel ci ne, ted jsem ockovanej nejakou GMBH vakcinou - zatim dobry

  OdpovědětSmazat
 34. tome
  Pirati jsou vychcani realisti, a mam dojem, ze premysli o tom, ze by se meli dat dohromady s Ano, protoze STANisti jsou asi vetsi neduveryhodna pakaz nez oni...uvidime dnes ci zitra jak budou hlasovat

  OdpovědětSmazat
 35. 11/12
  Ty až budeš mluvit slušně tak rozkvetou hrábě a otelí se vůl, kašpare.

  OdpovědětSmazat
 36. Unknowne 25. března 2021 10:16 nevím, proč vám záleží na tom, zda a kde bylo očkováno Sputnikem V. Já považuji za podstatné, zda očkováno je, nebo ne. Ber, kde ber. Musíte mít nepřítele? Nestačí vám Covid 19? JiH

  OdpovědětSmazat
 37. Rusko? Otevřeno. Bary, hospody, všechno. Nechcete Sputnik? To nezajímá, přišlo nám z Moskvy
  Otevřené restaurace, bary či divadla. Nákupy dle libosti. Dramatické snížení covidových pacientů. To není science-fiction počesku, ale realita v Ruské federaci. I když se tam blíží parlamentní volby, jsou zrušená veškerá omezení ohledně shromažďování lidí. Ve všech zdravotnických střediscích se očkuje nyní již celkem třemi druhy vakcín. To hlásí z Moskvy mladý bohemista, novinář, turistický průvodce a znalec České republiky Alexandr Naumov. Reaguje rovněž na rétoriku nového amerického prezidenta Bidena.

  Ve státě panuje optimismus a o nějaké vlně není prý ani řeči. Je to zvláštní situace, kdy si připomínáme rok od tragického nástupu covidu v Itálii a ruské zdravotnické pomoci této zemi, která se s novým vyměněným vedením opět propadá do velmi pesimistických čísel a nekonečných uzávěr.

  Počty nemocných klesají, všechno se otevírá

  „Počet lidí nemocných covidem v Rusku neustále klesá,“ „Tak třeba 24. března počet nově nemocných lidí činil 8 861. V Rusku jsou zrušena všechna omezení spojená se shromážděním lidí. Otevřené jsou restaurace, kavárny, muzea, divadla. Děti chodí do školy. Očkování se provádí ve všech poliklinikách,“ doslova šokuje mladík. O nějaké covidové vlně se v Ruské federaci prý nedá ani mluvit.

  „Lidé, kteří mě obklopují, jsou upřímně rádi, že ruská vakcína Sputnik V pomáhá zachraňovat životy v jiných zemích,“ konstatuje dále Naumov. Nejde jen o Maďarsko nebo Srbsko, ale také Izrael a četné jihoamerické státy. „Nechápou, proč některé země tuto vakcínu neschvalují,“ podivuje se nad českým i eurounijním váháním. „Toto téma však v Rusku není předmětem veřejného diskurzu. Pokud některé země nechtějí ruskou pomoc, pak tato pomoc nebude nikomu vnucována.“ A co se týká České republiky, o její aktuální situaci se v Ruské federaci podle Naumova téměř nikdo nezajímá.
  Vakcinace jede na plné obrátky, další vývoj pokračuje

  Rusko však vyvíjí další vakcíny, nezůstalo zdaleka jen u Sputniku V. Ten je nyní připravován i ve formě „light“. „V Rusku jsou kromě vakcíny Sputnik V vyvinuty, registrovány a používány další dvě vakcíny: Kovivak a Epivakkorona. Klíčové vlastnosti vakcín jsou následující,“ obsáhleji popisuje mladý bohemista Naumov. „Sputnik genoinženýra Vektorova používá dvou kmenů živých adenovirů člověka, které jsou zbaveny schopnosti se množit. Podává se dvakrát v intervalu třech týdnů. Účinnost je 91,4 procenta, u závažného průběhu onemocnění pak dokonce sto procent. Očekává se, že imunita se vytvoří na dva roky – na devět měsíců – již byla prokázána. U štěpu lze pozorovat chřipce podobný syndrom – zvýšenou teplotu – někdy i do 38 až 39 stupňů, bolesti svalů a kloubů, bolest v místě podání, celkovou slabost či bolesti hlavy. V případě potřeby se doporučuje užívat antipyretika. Symptomy obvykle probíhají během jednoho až dvou dnů.“ To je tedy podle Naumova Sputnik V.

  EpivakKorona je produkt genoinženýrství na základě umělých peptidů, které kopírují fragmenty koronaviru. Podává se dvakrát intramuskulárně s intervalem 2–3 týdnů. Imunologická účinnost je podle Naumova stoprocentní. „Imunní ochrana bude fungovat jeden rok. Nebyly zjištěny silné nežádoucí jevy spojené s působením vakcíny, byla zaznamenána pouze bolest v místě vpichu a zvýšení teploty na 38,5 stupně.“

  „KoviVak je celovirionová inaktivace na základě ‚zabitého‘ celého koronaviru. Jedná se o klasický typ vakcín, které se masivně vyrábějí a používají již od minulého století. Podává se dvakrát intramuskulárně v intervalu dvou týdnů. Dne 23. března byl Vladimir Putin očkován jednou z těchto vakcín."

  Zahraniční vakcíny se v Ruské federaci nepoužívají, země má prý dost svých vědeckých kapacit.

  OdpovědětSmazat
 38. Nedovedu posoudit zdejší téma. Sám nerad stahuji kalhoty, když brod je ještě daleko. Mám jiný názor, myslím si že všichni co mají křížky na Staromáku nebyli jen obézní a nesportovní, ale naopak třeba brali vážně všechna doporučení. Přesto měli smůlu, stačilo někde v metru, cestou do práce, dostat silný náboj. Měl jsem kolegu (46 let) jeho dítě dnes už nemá tatínka. Nechci aby se lidi strašili, ale respekt je určitě správný.

  OdpovědětSmazat
 39. Včelařím. Každé ráno si do pusy strčím kávovou lžičku medu. V zimě jsem k ní přidal druhou večer. Vím, že med nesmí projít tepelnou úpravou, aby si zachoval to cenné, kvůli čemu ho hlavně lidé konzumují. Proto si ho nedávám do čaje, jako většina, ale jím ho "syrový".
  Kovid nedávno navštívil naší rodinu. Manželka s ním bojovala tři týdny, přičemž v horečkál ležela čtrnáct dnů. Ještě dnes není zcela zdravá. Přetrvává kašel a únava. Děti ho měli také. Holka jeden den zvýšená teplota a mírná bolest hlavy. Kluk zcela bez příznaků. A já? Nic. Byl jsem s nimi tři týdny zavřený v jedné domácnosti. Bez jakékoliv ochrany. Nechápu to.
  Možná tomu pomohla moje "medová prevence". Možná pár včelých žihadel, která dostanu v průběhu sezóny. A nebo nic z toho. Ale byl jsem zavřený se třemi pozitivními, z toho byl jeden těžce nemocný a virus si mne nevšimnul.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jsem dodat. První, antigenní test jsem popdstoupil spolu s manželkou. Druhý PCR spolu s dětmi o týden později. Třetí PCR za další dva před ukončením karantény. A čtvrtý, opět antigenní, týden po mém návratu do práce. Je mi známá "spolehlivost" testování. Ale že by se mýlily čtyři testy v rozpětí pěti týdnů?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.