Reklama

sobota 6. března 2021

To by v tom byl čert, abychom tu republiku nepoložili

Jaroslav Štefec a -rp-

6. 3. 2021  PrvníZprávy

Od minulého týdne mi vrtá hlavou, od čeho odvozuje tak zvaná Bezpečnostní rada státu svůj název. Tahle skupina amatérů totiž viditelně nemá ani potuchy o tom, co je bezpečnost státu a jak ji zajistit, píše na facebooku Jaroslav Štefec.


(Na snímku plk. v.z. Ing. Jaroslav Štefec, CSc.)

Nenechte se zmást tím, že ji tvoří ministři. Být ministrem automaticky neznamená mít patent na rozum. Krásně to v červnu 1990 „vysvětlil“ Jan Ruml, takto náměstek federálního MV bez byť jen náznaku relevantního vzdělání, reportérce ČT. Na dotaz, zda se domnívá, že Ján Langoš, čerstvě jmenovaný MV ČSFR, je dostatečně profesionální na to, aby zvládl tak složitý resort, jakým je vnitro, odpověděl „Paní redaktorko, uvědomte si laskavě, že profesionalitu získáváte jmenováním do funkce!“ Šel jsem do kolen a tehdy jsem si definitivně uvědomil, že tohle nemůže skončit dobře.

Proč od minulého týdne? To pánové moudře poseděli, probrali problémy NATO a EU (o čem asi diskutovali? Že by o připravované likvidaci národní suverenity nad vzdušným prostorem ČR?) a potlachali o "aktuální bezpečnostní situaci v České republice", aby se pak vrhli na něco, co otvírá zcela nový prostor pro rozkrádání státních peněz – na tzv. Národní strategii pro čelení hybridnímu působení. „Neviditelný“ ministr obrany Metnar s ní opět (po kolikáté už?) prokázal, že má perfektní smysl pro načasování podobných kroků tak, aby vládě a premiérovi co nejvíce namydlil schody. Naposledy svým návrhem na posílení pravomocí vlády a premiéra v době ohrožení státu. Sice vloni, ale také v březnu. Nejspíš to je tím nadcházejícím jarem.

K mému obrovskému překvapení jsem se totiž v dokumentu mimo jiné dočetl, že mezi cíle hybridní války může patřit zpomalení či paralyzování politického rozhodovacího procesu, oslabování důvěry občanů v ústavněprávní uspořádání a demokratické instituce a mechanismy, narušování ekonomických procesů, získání vlivu v klíčových hospodářských sektorech a strategických podnicích, manipulace či ovládnutí informačního prostředí a oslabení či ovlivnění fungování kritické infrastruktury. Nevěřil jsem vlastním očím: perfektní popis naší současné situace, dosažené ovšem nikoliv prostřednictvím nějakých ruských nebo čínských „agentů s ricinem“, ale neúnavnou pílí vlády a opozice při vytváření chaosu v souvislosti (nejen) s koronavirovou pandemií, samozřejmě za vydatného přispění ústavního soudu ČR.

Uvědomil jsem si zároveň, že schválení tohoto dokumentu otvírá vládě a ke státním financím přisátým vykrmeným pašíkům úplně novou dimenzi defraudací, korupce a odklánění peněz. Sázka na obranu proti hybridním hrozbám má totiž oproti budování obrany proti hrozbám skutečným jednu obrovskou výhodu. Hybridních hrozeb si můžete vymyslet, kolik jen chcete, a na „boj“ s jednou každou z nich nárokovat libovolné množství peněz. A když se někdo zeptá na jejich osud, prostě prohlásíte, že jste hrozbu a) potlačili, takže už neexistuje, b) podcenili a chce to víc peněz, nebo za c) přecenili, ale jenom dobře - nestihla se díky tomu vůbec rozvinout. Nic se vám nestane, a peníze zpátky nikdo chtít nebude.

Hybridní působení v podání našich "hybridních stratégů" je něco jako to nehmotné fluidum nezapomenutelného magistra Kellyho z filmu Pekařův císař. Nemusíte nijak prokázat jeho existenci, stačí, když ho vhodně pojmenujete a směle a bez váhání označíte jeho zdroj. Na výběr máte ze tří možností: Rusko, Čína, resp. vnitřní odpůrci demokratického zřízení. A zatímco v případě prostředků nárokovaných na boj s drony musíte být schopni doložit, že jste a) něco proti dronům vybrali a nakoupili, za b) že to skutečně funguje, a za c) umíte to efektivně použít, u hybridních působení či hrozeb je tomu jinak.

Oč jednodušší a elegantnější přece je prohlásit za hybridní působení ruskou vakcínu nebo možnost dostavby Dukovan! Pak už jen stačí zadat partě kamarádíčků za těžké peníze mediální kampaň, vytasit se se zfalšovaným průzkumem veřejného mínění, prohlásit, že by nám Rusové mohli ukrást naše atomová tajemství a vakcíny stejně neumí, přizvat k tomu Člověka v tísni a dvacet miliónů je doma, ani se nenadějete. Prémie navíc – můžete být v daném oboru s odpuštěním blbý jako tágo, o (jaderné energetice, virologii, vakcinaci – nehodící se škrtněte) nevědět ani zblo, proton považovat za proslulý pražský gay klub – a VŮBEC NIČEMU TO NEVADÍ!!

Zdá se, že rozhled a znalosti jsou v oboru hybridní války na český způsob nežádoucí překážkou. Hloupost vesele kvete, rozum se stydí v koutě a ve spirále se nám v podstatě profesionálnější podobě vrací vysoce vyprecizovaný amatérismus a diletantství pana Rumla, zde obojí dovedeno téměř k dokonalosti. To by v tom byl čert, abychom tu republiku nepoložili. Nám přece nic nehrozí!28 komentářů :

 1. A co když položení republiky je cílem některých? Merkel nás na jednom důležitém zasedání nazvala Spolkovou republikou Německa. Možná předčasné ale možné. Třeba díky některým bude naše země tak zhuntovaná, že s povděkem přijmeme, když nás Němci opět vezmou pod svá křídla! No ono to tak už skoro je po zástěrkou EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8.43
   To mi cosi připomíná.
   Když jsem makal r. 1986 v Milovicích, narazil jsem na haldu litinových trubek, do kterých bylo od sovětského výrobce vlisováno: Čechoslovackaja socialističeskaja sovětskaja respublika.
   Tak jsem honem mazal pro foťák, jenže Ivani mě zaregistrovali a hnali mě svinským krokem.
   Upřímně - to už bych se radši tulil pod ruskými křídly než pod germánskými.
   Za prvé že trpím ke Germánům "předsudečnou nenávistí" a za druhé z čirého pragmatismu.
   Jo, zatím je tam ještě, oproti nám, fajn. Ale za dejme tomu deset roků? A za dvacet? Ne, nemám zájem žít v chalífátu.
   I když to už tu asi nebudu. Ač-li kdo ví?

   Smazat
  2. Nemám zájem o skopčáky a o jejich panství snad se taková hrůza nikdy nestane.

   Smazat
  3. Kam nemuze cert,/dabel/, nastrci babu.
   Cert,dabel, policajt a stara baba nikdy nespi.
   Beda muzum, kterym, zena ,vlastne neco podobnyho zene, vladne.
   Kolikrat jsem to slysel.
   Muzou to bejt predsudky a nemusi.

   Smazat
  4. PAW nastrčí babu z NDR!!! Ta by měla mít porozumění!?

   Smazat
  5. Přesně tak pane Milane 10:03. Také bych byl s postfašistickou kolonii nespokojený. Ale tou kolonií jsme se už neoficiálně stejně stali. A to je pro lém, který zadělaly především minulé vlády. JFK.

   Smazat
  6. milane 6. března 2021 10:03, vysvětlete mi prosím, co závažného onen nápis na těch trubkáh (Čechoslovackaja socialističeskaja sovětskaja respublika), podle vás, vlastně znamenal, proč tam asi byl a jak se tam vzal. Já bych hádal, že autor nápisu se mohl domnívat, že když socialistická republika, tak se neobejde bez "sovětů", což bývalo překládáno jako "rad" tedy orgánů "lidové" moci, povězeno dnes, nositelů přímé demokracie. DD, JiH

   Smazat
  7. Pane Kutnohorsky,zdravim, jste zatracene rychlej ve vasi "myslivne"..Jeste treba ,dlouhy vlasy kratkej sexrozum, kratky vlasy,zadnej rozum.
   Jenom ten sex jim zbyl a zadnej nevi ani jakej.
   Mely zustat u toho "narovnavani" bananu, proc si pridelavat dalsi problemy, na ktery nemuzou stacit.
   Konec koncu s bananem je to urcite lepsi,nez nic.

   Smazat
  8. Kutnohoraku, jsi zrejme dlouho pod zemi, takze ti uniklo ze Republika tedy Ceskoslovenska uz neexistuje, a ten Cesky zbytek byl polozen Ekonomickym zazrakem jisteho Bullshitra Vency Klause.

   takze Shalom, a klidne zalez dal kutat

   Smazat
  9. 19:43
   Kde se tam vzal?
   Já měl za to že rozumíte psanému textu: "...litinových trubek, do kterých bylo od sovětského výrobce vlisováno...atd." Vysvětlete mi prosím, co je vám na tom nejasné a proč. Pravda, dopustil jsem se malé nepřesnosti. Napsal jsem vlisováno, jako že je to tak chápatelnější, správně je však vylito - neb litina je, jak sám její název napovídá, litý výrobek; slitina železa s uhlíkem. Jo a prohodil jsem to nechtěně - Čechoslovackaja sovětskaja socialističeskaja..." je správně. Prostě jedna ze svazových republik Sovětska. Co je na tom k nepochopení?
   S tím autorem nápisu a "jak se tam vzal" to myslíte vážně, nebo si děláte kozy? Myslel jsem, že je každému jasné, že "autorem" je (přeneseně) sovětská vláda. Byl to sovětský výrobek, litý v Sovětsku, a sověty do Československa dopraven - ne československý výrobek.
   Jinak jsem ale pochopil proč to tam bylo výrobcem vlito. Existuje jen jediné vysvětlení - "vlitina" byla jednoduše místem určení. Bumáška místa určení se může zatoulat, trubky zrovna tak, ale takto to bylo každému sovětskému ajznboňákovi jasné - trubky jdou do naší sovětské československé republiky. Barvou (bílou) na každou trubku čárli azbukou Milovice a bylo. Vlastně to bylo geniální. Jo, a proč sovětskaja? A proč jsem si to chtěl kvůli tomu vyfotit? Hádejte.

   Smazat
  10. Milane ze Zahrady Čech 6. března 2021 23:21, děkuji za informaci, co že je litina a že formou byl dán text na výrobku patrný. Já jsem si dovolil vyjádřit názor, že z onoho textu neplyne to, co vy vyvozujete. Domnívám se to také proto, že Kreml, v těch dobách, se ze všech sil snažil budit dojem, že jeho satelity jsou státy suverénní, výhradně a jedině socializmu natolik oddané, že vzor a oporu vidí v Sovětském svazu. A za takový nápis, který by budil natolik nežádoucí asociaci, za ten by se Kreml na výrobce zlobil. Domnívám se, že výrobce oněch trubek, tak jak uměl, naplnil zkratku ČSSR. Že vás s tím foťákem hnali? Nedivím se. Pro ně všechno bylo tajné, vojenský objekt, exteritoriální území a kolem samý číhající imperialista. A nevím nevím, pokud jste se tam tak nablízku plácal, nebyl jste, náhodou, abyste mohl, zvlášť k tomu prověřen? JiH

   Smazat
  11. 2:57
   Ne e e. Nebyl jsem pověřen, alébrž jsme v oné době podbíjeli v Milovicích koleje a já se toho zúčastnil coby jeřábník. Pokládka kolejí a pod. No a koleje, i v Milovicích, byly majetkem ČSSR a spravovány ČSD.
   Tak třeba ty jejich slavné nádrže na naftu, sestávající z buldozerem vyhrabané díry vyložené igelitem, tam rovněž byly. Nebo když měl přijet jakýsi komandír a sovětvojsko nafáralo a stříhalo trávníky nůžkami na plot a jiné kouzelnosti jsem tak mohl statřit na vlastní oči.
   Ale já měl vůbec v životě kliku na zajímavé náhody.
   Takže tak.

   Smazat
  12. Jo, toto ještě. Já se naopak domnívám, že Kreml si byl tak jistý v kramflecích, že už na to sral, co si o něm kdo pomyslí.
   Jo, a vyrobeny byly zřejmě na Ukrajině - to ale jen logicky odvozuji. Vzdálenost a tak.
   V každém případě mě krká, že než jsem si doběhl do jeřábu pro foťák, už to ty kurvy hlídali. Tak mě utěšovalo, že snad aspoň šlápnou do toho hovna které jsem za trubkami vytvořil - proto jsem se totiž za ně uchýlil a proto jsem si, během jeho materializace, z nedostatku jiné zábavy, přečetl co na trubkách stojí.
   No, aspoň že byli natolik taktní, že mě nechali v klidu dokončit materializaci onoho fujtajbla.

   Smazat
  13. No, milane 8. března 2021 7:10, poněkud jiný životní styl a jednání mi není důvodem, abych druhé považoval za kurvy a pokud se jim vyprázdním na jimi užívaném pozemek, abych to se zadostiučiněním bral za pomstu. Příliš racionality neprojevujete. Možná, že pro mnohé z těch, kterým jste se tak účinně "pomstil" byl zdejší pobyt "totálním nasazením" a ten režim, který je sem nasadil, nenáviděli, z mnohem racionálnějších důvodů, víc než vy. Zdáte se mi tak nějak stejný, jako někteří dnešní Ukrajinci. JiH

   Smazat
 2. Vracíme se před 1918, stát nebude existovat! Budeme rejdištěm cizáků a kovbojů! Dobře nám tak!

  OdpovědětSmazat
 3. Český závazek zvýšit obranný rozpočet a otázka 5G sítí. Babiš prozradil detaily telefonátu s Blinkenem

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021030613286662-cesky-zavazek-zvysit-obranny-rozpocet-a-otazka-5g-siti-babis-prozradil-detaily-telefonatu-s/

  OdpovědětSmazat
 4. Každé tvoje slovo je důkazen,že máš k soudnosti dost daleko !!

  OdpovědětSmazat
 5. Pro ty dvě eurotelata z eurosajuzu .Až ráno vstanete tak si dejte před zrcadlem pořádně po hubě aby se vám ten eurohumus z palic vykouřil.

  OdpovědětSmazat
 6. 10:44
  Je mi líto naší vlasti, že všech stran se na ní útočí. I slušní občané jsou zmatení chaosem, který nás obklopuje. Tlaky EU, neziskovek, tisku, politických stran a navíc pandemie... Paradoxně dokonalí obhájci svobody dle Ústavy i s právem na shromažďění bojují proti rouškám a pandemii nám přirovnávají k chřipčice navíc vybízejí k občanské neposlušnosti. Ti všichni spolupodepsali ortel nad dnes už 21558mi občany. Proti nim je zdejší IB přehledný, nic nezastírá a navrhuje rovnou zrušení státu a jeho připojení k Německu. Věřím, že stále existuje dost skutečných Čechů, kteří nepodlehnou lži, nátlaku a přežijí.

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Štefče, naprosto dokonalé zhodnocení. Bohužel pravdivé a zároveň smutné.

  OdpovědětSmazat
 8. Ano, věci se jeví složitými, dokud za nimi nezačneme hledat stopu peněz. Vzpomínka na pana Rumla mi připomněla, že se ve vládní funkci profesionálem stal. To už, myslím, byl ministrem a na otázku novináře proč se ten určitý podnik privatizuje odpověděl s dokonalou logikou: Protože není ještě zprivatizovaný!

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Štefec, jako vždy dobrý.

  ... Zdá se, že rozhled a znalosti jsou v oboru hybridní války na český způsob nežádoucí překážkou. Hloupost vesele kvete, rozum se stydí v koutě...

  Ba ne, tohle není hloupost. Umět si vydělat i bez jakéhokoliv vzdělání v kterékoliv oblasti, tomu se říká v jistých kruzích inteligence.

  Jen dokdy jim to bude procházet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. J.J.- Ta inteligence je trochu narušena pohodlností, falešným kastovnictvím podpořeným i zneužitím práva na práci(v oboru). Normální lidé se nestydí za jakoukoliv práci, kterou ovládají. Patrně ale jde jen o "bílé límečky".
   Lékem bude "nouze Dalibora".

   Smazat
  2. Náš stát je destabilizován skupinami s různými zájmy z nichž některé jsou napojeny na nadnárodní firmy a velmoci. To není nic co by se nedalo v dnešním světě nepochopit. Stali jsme se součástí systému založeném na zisku a ve kterém jsou nadnárodní společnosti a jejich neziskovky mocnější než oslabený stát.
   Důsledkem je ta šílená destabilita a rozjebanost
   zemí do kterého denně buší stovky různých zájemců
   a zisk. Virus jasně ukázal, že ani válka nepřinutí
   chuchvalce straniček sloužících 5% oligarchie k tomu aby spojily síly a řešily boj společně z jednoho centra. Je to ukázka slabosti státu a jeho omezených možností. Zdaleka nejsilnějším orgánem za této situace je televize a média. Ty rozhodují o tom co je pravda nebo lež a kdo je padouch. Tak se daří odvést pozornost lidí od faktu,že máme pouze třetinové platy
   Nestabilita se šíří v celém západním světě. Proto je reálné,že to nějaký mudřec bude chtít řešit odvedením pozornosti lidí přípravou na válkou a štvaním proti nepříteli.

   Smazat
  3. 13:41
   Mohl bys ty "jisté kruhy" specifikoavat?

   Smazat
  4. MZČ, mám vám napovídat? Pokud obdivujete pitomce v bavoráku, že je sice blbý, ale má vilu, pak tím kruhem můžete být i vy. Hodně žen na tohle letí a obdivuje, znám dvě takové.

   Smazat
 10. Rad bych navazal na prispevky V.Dvoraka pod clankem,Babis mluvil. Kdyz je tam precpano.Vidim,skulinu, prostor tady.
  Od vseobecnosti minulych k zjisteni spolecneho konkretna,taky dneska.
  Ze kdyz se veci i planovane a nepozorovane hromadi ,kus po kusu,pokazdy z jiny strany, tvrzeni za tvrzenim,zakon za zakonem, kdy neuprosna chobotnice moci ovlada,/kdy,nema nikdy dost/ a stale dusivejsimi chapadly uchvacuje sve obeti a stale vetsi prostor.
  Otevira potom dvere dokoran, zakony,narizenimi i tajnymi, postupne.Aby.
  Potom v zaverecny fazi to nahle nabralo velkej ,nepricetnej, fofr.
  Vyrve ty dvere predstirani z pantu.
  Prave tohle mne vytrhlo z mych snu. Obrovskej postreh.
  Tamhle se vcera tvrdilo ,ze bilej je rasista a nadrazenej, rozenej otrokar,zlocinec tuhle, ze za pouhe tri mesice po narozeni,uz je to nejhorsi v tom smeru. A nemuze bejt jinej.
  To se pak secte do Hlavniho zakona.
  A devastujici smrst,je tu.
  To se hodi ,prave na pripad germanu.
  Jejichnadrazenost,uberalles,rasismus,antislavismus,antisemitismus,notoricken antihumanismus, nevyskocily na ne presne v 1933. Vi se,my na vlastni kuzi,ze to v nich tradicne sidli uz snad tisic let.
  Tedy,ze ty Norimbersky zakony nevyhnutelne v nich kvasili, beze zmeny, po staleti, aby se vymrstily na povrch.
  Uplne snad stejny proces ,vedeny ted z USA se opakuje..
  Zrychluje,aby se vymrstil do zminene ,zaverecne faze..
  Pripad dnes aktualni, Sudetskych germanu osvetluje vse bajecne. Ukazuje se ,ze jejich tupost soutezi s tou polskou.
  Jako pysni obcane CSR, nezavisli,v zarucene spravedlnosti ve vsech moznych pravech ,hrdi, svobodni, ve vzorne demokracii, vzdelani zarucujici nemecky jazyk, rovnopravny s ceskym, s nejsilnejsi a nejpocetnejsi stranou,velke bohatstvi nabyli v prosperujicim state,atd., chteli jeste a co,vlastne.
  Aby se nadsene mohli uvrhnout do sileneho otroctvi,zkazy a smrti nacismu.
  Doprostred te smrsti niceni, zverstev,masakru,valek universalniho silenstvi bez hranic.
  Tak se osvobodili... Kdyz.
  Jako casto predtim, rozum mi tohle zase nebere..
  Taky proto, ze se to porad opakuje.

  OdpovědětSmazat
 11. Polovina národa je spokojená s ČR v dnešní podobě , tak se nic nezmění.Zázrak byl úspěch ANO ,ale pomalu se vytrácí.Strach že změny je devastující ,proto se bude čekat na západní proměny.Z východu nelze očekávat nic ,pokud nebouchne Ukrajina.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.