Reklama

sobota 27. března 2021

Tři blázni a zločinec hosty České televize

Jan Schneider

27. 3. 2021  Prvnizpravy
Opravdu jen pro otrlé bylo vystoupení opozičních poslanců a jednoho vládního zmocněnce na čt24 (Události, komentáře 26.3.2021) na téma rozšíření jaderné elektrárny Dukovany. Velmi těžkou pozici měl vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který hájil krok vlády. Ta začala proces vedoucí k bezpečnostnímu posouzení projektů od oslovených uchazečů, z jejichž řad byla vyloučena Čína, ale růstal ruský RosAtom.

Shrnuto, vláda se chová tržně, kapitalisticky, podle principu svobodného trhu a férové konkurence, tedy hodnot, jimiž se jindy zaštiťuje i opozice – nesmí ale jít o Rusko. V ten okamžik se opozičníci začnou chovat po starém normalizačním způsobu, a všechno ideologizují.

Jak napsal kdysi G. K. Chesterton, totalita se vždy vrací v novém kabátě a zaklíná se ochranou proti totalitě. Zde jsme toho byli svědky v přímém přenosu. To, čeho jsme se chtěli se starým režimem zbavit, se nám zčerstva vrací, včetně zapálených, arogantních až agresivních výroků novodobých svazáků.

Je paradoxní, že Rusko se – zejména v energetice – chová ryze tržně. Když ho někteří aktivisté chtěli nařknout, že by mohlo například dodávky plynu zneužít k vydírání, Rusové je naprosto vyvedli z omylu. Řekli – vy chcete zajistit bezpečnost energetických dodávek, avšak my jsme na druhé straně téhož potrubí, a nám jde o dosažení téhož, z druhé strany, tedy o bezpečnost energetického odběru. A pravdou je, že ruské dodávky plynu byly vždy spolehlivé – pokud nezačal hrozit jejich přerušením Západem podporovaný zlopověstný ukrajinský premiér Jacenjuk.

Stejně tak – a ministr Havlíček to zdůraznil – co se výstavby jaderných bloků týče, RosAtom realizuje dvě elektrárny v Evropské unii, a nikdo kolem toho nevyšiluje, jak předvedli lidoveci Jan Bartošek a Marián Jurečka pirát Jan Lipavský. Tito ideologové nejsou schopni pochopit (nebo ochotni připustit), že Rusko má zájem o kšefty a sebemenší dodavatelská nespolehlivost by je obchodně velmi poškodila.

Věcné polemiky tito opoziční poslanci nebyli schopni, namítali pouze jakási stanoviska zpravodajských služeb, která jsou ovšem z definice utajená, takže by se měl do práce pustit Národní bezpečnostní úřad (NBÚ), aby zjistil, zda se poslanci nedopustili nějaké bezpečnostní indiskrece, což je trestněprávní delikt.

(Tento nešvar se šíří jak mor již nejméně dvacet let, zejména ve Spojených státech působí naprosto rozkladně, když se argumentuje s odvoláním na tajné služby, jejichž výstupy jsou utajené a velmi obtížně soudně přezkoumatelné – čili zpravodajci si v nich mohou napsat, co chtějí, a někdy ještě i něco více, čímž ovlivňují politiku, což je ovšem daleko za hranou jejich ústavní role.)

Lidovec Jan Bartošek ve své nadutosti zřejmě nabyl dojmu, že může osočit kohokoliv jakkoliv. Vypadl z něj výrok, že oslovení RosAtomu je podobné zvacímu dopisu, který sloužil jako záminka k invazi do Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968.

Důkazem pomatenosti jeho kolegy Mariána Jurečky je požadavek, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) písemně schvaloval vládě její kroky. Tento výrok je v podstatě protiústavní, Jurečka chce zavádět móresy, které nemají v zákonech sebemenší oporu, naopak, jsou s nimi v absolutním rozporu.

BIS totiž není orgán ani exekutivní, ani správní, nýbrž informační, jehož výstupy, v rámcích jeho zákonné působnosti, mají směřovat zákonným adresátům. Nikoliv obráceně! Je absurdní vyžadovat, aby vláda o svých krocích informovala BIS.

pirát Jan Lipavský

Pirát Jan Lipavský nejprve popletl, kdo koho začal považovat za nepřítele (nikoliv Rusové nás, ale my jsme vstoupili do vojenské aliance, která Rusko označuje za nepřítele), a pak začal neomaleně lhát o důvodech, proč ministerstvo obrany platilo pokutu – nebylo to proto, že by v někom „vzbudilo naději“, ale proto, že uzavřelo smlouvu dříve, než vypořádalo námitky jednoho účastníka tendru.

Nakonec se mu to ale v hlavě všechno zdrclo a on pronesl naprosto šílenou větu, kterou ocituji: „RosAtom je součástí ruského vojenského komplexu, vyrábí atomové bomby a ty na nás míří. To je úplně jednoduché.“

No, doufejme, že čeští voliči se vyvarují experimentu, abychom žili v Lipavského jednoduchém světě, tolik jsme snad nehřešili, abychom si zasloužili takový trest.

diplomat Václav Bartuška

Jenže to nebylo všechno. Po dvou bláznech si Česká televize pozvala vládního zmocněnce pro energetiku Václava Bartušku, který prokázal svou ideologickou vykovanost a beze studu vykládal nesmysly, podpořené údajnými stanovisky zpravodajských služeb, které však nejsou za své (des)informace trestně zodpovědné, a navíc jsou z definice tajné, takže Bartuška si snad vykoleduje přezkum své bezpečnostní spolehlivosti od NBÚ, pokud tam jsou profesionálové a ne třasořiťky.

Nicméně to není u Bartušky to nejhorší. Skandální je sama jeho existence coby státního úředníka. Ten by neměl zaměstnávat kriminální živly (a NBÚ by jim neměl dávat bezpečnostní prověrku).

A Bartuška je odporným autorem výroku z května 2015, který se vztahuje k Ukrajině:

„Na druhou stranu jsme velmi podrobně sledovali model, který byl použit na východě Ukrajiny, v Doněcku, Luhansku a v dalších městech. Šlo to jakoby přes kopírák a popírá to teorii o lidovém povstání. Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé.“

Na tento nelidský výrok (jeho autentičnost lze ověřit ZDE) se vztahují přinejmenším paragrafy trestního zákoníku o schvalování trestného činu a podněcování k trestnému činu. Pokud na tu Bartuškovu zhovadilost nezareagovalo státní zastupitelství a policie, patří jim hanba. Pokud takovou zrůdu zaměstnává stát, padá odpovědnost na jeho hlavu. Pokud něco takového prověří NBÚ, je zcela zbytečný. A pokud se toto má objevovat na televizní obrazovce, jsme na cestě k další totalitě.

65 komentářů :

 1. Myslím že každému je jasné, že výzvědné služby velkého bratra tu mají své placené lidi. No a ti si musí svůj penízek nějak zasloužit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bartuška je mimořádné hovado, které radí opozici střílet a zahrabávat do pankejtu u cesty. Jako na Ukrajině a "bude pokoj". Řekl doslova. Tohoto člověka - prase měl ze Zamini vyrazit už Zadolárek, ale asi se s ním v jeho fašistických názorech ztotožňuje. protože tak neučinil.

   Smazat
  2. Bartuška je guru všech "správně myslících lidí" a hodně se cituje. Říct něco podobného treba o Cikánech, tak nejen že se ozve spravedlivý protest, ale řečený autor by se z basy nevyhrabal.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Já si to na jeho čele vysvětluji jako špunt na díře, kterou mu v Americe lili rozumy do hlavy.

   Smazat
  5. Druhé vysvětlení je, že je to poupě rašícího fašizmu, které mu brzy vykvete na hlavě jako doklad naší dnešní geopolitické orientace.

   Smazat
  6. Koalice Pirati a Stan planuji krach republiky a to mohutne

   chteji pry co nejvice migrantu a zavedeni eura,abychom jako jejich volici rucili za dluhy celeho EU.
   Co ale jimi zubozene OS(obcanske spolecnosti)nove zatajili a udelali je otresne jako jejich volice blbe je neuveritelne.
   Vite,ze naoko jsou proti Babisovi,ale pry to byli oni,kteri ho chudaka doposud volici oblibeneho premluvili dat do Parlamentu vladni navrh na pohled nenapadny,ale pritom nejpodlejsi od doby "cinkalistickeho vystoupeni lidu" a po neomaxisticku pry neboheho precedu,ktery je prozatim mezi OS volici velmi oblibeny k tomu podlemu kroku,ktery je velice opakuji nenapadny tim i mozna tezko neodhalitelny,ale na konci obere vsechny jejich volice OS do nahata!!

   Nesmim vam to primo vyzradit mi drazi volici a proto to zkusim dat jako hadanku a vy muzete odhalit jak to s vami streli v blizke budoucnosti o shnile vrata Ceske republiky,zastoupene bandami spise zlocincu nez poslancu,kteri si zahravaji s OS jako pan Diktator Chaplin ve stejnojmennem filmu!.

   TU NAPROSTO NEHORAZNOU VEC ODSOUHLASILI TI KRIVACI V

   87 schuzi s 297 hlasovanim 24.3.2021 v 16.21!
   Stejne jako pred casem,kdy na zadost vnitraku CSSD byl odsouhlasen zakon o policejnim state al hamajdy,ktery si muzete cist 100x a stejne neodhalite v cem je ten policejni stat v nem obsazen nejde asi pravdepdobne normalnimu volici odhalit co tam ti "zastupci"zase zpizdili a jak.
   Tak to zkuste valecnici SVOBDY a PRIME DEMOKRACIE SPD a zkuste i tak odhalit co bude kredencovano temi podhazy dal v navaznosti.
   Preji dobrou zabavu mi drazi volici,pratele i nepratele!!


   Smazat

  7. strana NEVOLITELNA !!!!
   perla - co by měla být tesána do kamene - je, že president této"Pirátské internacionály"je - MUSLIM - Guillaume SAOULI (Švýcarsko) a viceprezidentkou Ms. Bailey LAMON - ULTRABOLŠEVICKÁ aktivistka, hlásící se k anarchismu a MARXISMU, obdivovatelka Baader a Meinhoff i dalších vrahů z "Rotte Brigaden" v NSR!

   Smazat
  8. Takže trouba dostal za píčovinu šest let natrvdo a tenhle vřed si spokojeně vegetuje?
   Fuj !!!

   Smazat
  9. UZ JSEM SI MYSLEL,ZE NIKDO Z 8 395 142 VOLICU NENAJDE VO CO DE

   ale pozor zmylil jsem se! Pravdepdobne zena anonym pod clankem SPRAVNE SPATNE tady nahore prisla na to co se stalo na 87 schuzi 297 hlasovni 24.3.2021 v CR Parlamentu.
   Podivam se tam jeste jednou,protoze se mi zda,ze asi nedokaze identifikovat co vlastne za giga svinstvo naseho parlamentu objevila a zrejme nevi jake to bude mit v brzke budoucnosti asi 15let pro kazdeho obyvatele cili domordce republiky nasledky.
   Bude tady nekdo,kdo i to pomuze objevit?
   Tento clanek opet zacazi za obzor a tak co to bude dale znamenat pro ohlupovanou OS mohu uz uvolnit v dalsich vhodnych clancich.
   Jinak sekuji,ze jste se ozvali a zacinate mozna premyslet co s nami vlastne za nasimi zady nasi "zastupci" provadeji!

   Smazat
  10. Já se ani nedivím,že ČT zve k diskusi o dostavbě jaderné elektrárny osvědčená hovádka. To odpovídá roli ČT jako nejmocnějšího orgánu v ČR který dbá o bezpečnost ČR a neriskuje možnost ,že by o tak závažné problematice mluvil někdo normální. Bartuška,Jurečka,Bartošek a Lipavský prostě odpovídají vkusu šéfů ČT. Všichni jsou to pytlíci
   bez charakteru o odbornosti nemluvě.

   Smazat
 2. Všechny naše JE jsou ruské a také palivo jsme zakoupili u firmy TVEL v Rusku na celou životnost bloků, protože to americké stálo za houby, tyče se zhroutily ještě před vyhořením a s ruskou jadernou energetikou je všeobecná spokojenost, nikdy nedošlo k havárii, Černobyl byla chyba obsluhy!! Myslím, že se ale nic dostavovat nakonec nebude, protože to nevychází ekonomicky!! Němci nejsou hlupáci a tam probíhala velice odborná diskuze více jak deset let a nakonec padlo rozhodnutí, že od jádra ustoupí!! Nejsem odborník, ale Němcům bych technická hodnocení nezpochybňoval a že nešlo o politiku nakonec uznala i bába Merklová a ta hodně za jádro původně orodovala!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hodnaku

   Nevim jestli Nemci....ale ne, tak ne... takze to vychvalovani Memecke techniky nevunm ale zazil jsem casy kdy veci ktere k nam chodily z Nemecka jsme povazovali za ausschus, mozna ze se ti to nebude zdat co rikam.....

   Mezi nami, pokdu Andula chce Nemecko odatomovat, tak a pri tom aby bylo energeticky sobestacne, tak musime u nas postavit jeste 2 Telemeliny navici a Polaci tak 3, a Nemci pak budou v cajku ze?

   Jinak Andula se bude muset poucit od nasich pred 68 komousu, kdy ti "porouceli vetru, desti, a rozsvecovali Slunce stesti

   To ze Ukrove delali pitomosti v Cernobylu, je norlmalni, Ukr kdyz se nazere cibule a nachlasta vodky, tak dela veci.... mimo toho Cernobylskej reaktor byl Uhlikovej, toho nejstarsiho typu, takze horel. U tezkovodniho by se to nestalo

   Pises ze nejsi odbornik, tak laskave pis o cem vis a nese$#$ se do veci o kterycych vis kulove $%%@&^

   Smazat
  2. Pak se ale smiřme s tím, že elektřina nebude běžně dostupná. Tím méně pro chudé. Bude drahá a bude jí málo. Tak že nebude běžné, jako dnes, svítit, topit a pohánět elektrické stroje. Pokud nebude foukat a svítit slunce, může nastat výpadek. A Evropa už k němu měla několikrát velmi blízko. Že se tak nestalo může poděkovat, mimo jiné, i našim jaderným a uhelným elektrárnám.

   Smazat
  3. HČ, nemáte přehled, ale píšete. Dělal jste to i vakcíny. To obdivuju. Mimochodem, palivo se v žádném případě nemůže "hroutit" ani po úplném vyhoření.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Rabčice, neporozuměl jsem. Jaký experiment?

   Smazat
  6. 16,41
   Palivové tyče se kontrolují za provozu průběžně a ty americké se "kroutily" a proto musely být vyměněny ještě před "vyhořením" za nové a to je drahé!

   Smazat
  7. Basosi, a ty jsi odborník, že se síříš? A víš něco o německé atomové technice? Vlastně i ta ruská technika, kterou byl Temelín původně vystavěn - ale pak nahrazen pracně Westinghousem, (jistě jistě, po 1989 jsme chtěli vše emerické, že) - byl na úrovni té německé/švýcarské...

   Takže o čem se vlastně bavíme?
   (Ještě sis nepořídíl háčky, čárky?)

   Smazat
  8. 16,41
   Ještě jsem možná zapomněl poznamenat, že to nemá co dělat s politikou! Ty americké palivové kazety, prostě nejsou konstruovány na tak vysokou teplotu a tlak a proto se začaly geometricky "ohýbat" a protože by se opřely o vedlejší články, tak se musely vyměnit!

   Smazat
  9. Někteří ubožácí si bez vyjádření EU, nedojdou ani na velkou stranu,z obavy že nebudou mít tu správnou barvu stolice. Copak my už nejsme suverénní stát? My k vůli neschopné EU snad vymřeme. Západ je plémě hadí. Kdo ho hladí, toho zradí. Jezdil,jsem,jako tremp na vandry od 13 let na Jokec na Jihlavku a to ještě nestála,anipřehrada,ani atomovka. „U báby“v Kozlanech,stále visí můj starej cech(dluh) Tam jsme do sebe rvali oltecky škopky s ingóstem(Starobrno a rum)Jó to byly časy.
   Teď bydlím pár kilometrů od Dukovan.S ruskou atomovkou ,která sice fachčí přes čáru,žádný problém. Měli by to Ti kecálci nechat na odbornících.Nedovedu si však představit ani v nejhorším snu,že by nové bloky stavěl někdo jiný než rusáci.Všechno se vším souvisí a do sebe perfektně zapadá. Jádro ruské,část odpadu rusové odebírají zpět,S úložištěm minimální problém,perfektně vyškolená obsluha.A teď sem pustíme jiného dotavatele?Pěkně by se to prodražilo,dvě obsluhy (každý pes,jiná ves).problémy s odpadem.Budou mít-
   Geisslerka,Wůllner,Fendrych,Petříček a další rusofobové úložiště odpadu v Praze?Když tomu tak rozumí.A výsledek skokové zdražení elektřiny.Jelikož jsem ve vyšším věku (očkovaný satanem) a za pár osmdesát,tak už by mě to nemuselo bolet.Aani očkovat se nenechám.Raděj si vemu pingl,klofnu(kytara)a zdechnu pod Ketkovákem.Ale nedalo mi to se k tomu vyjádřit.Je to na Vás mladších,jaké voly si s odpuštěním zvolíte.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  11. HČ, americké palivo je v Temelínu zavezené i teď a nic se nekroutí. V Temelínu se používá ruské i americké spolu. Každé z nich má svoje výhody a nevýhody. A ty prvotní nedostatky paliva Westinghouse určitě nebyly kvůli tlaku a teplotě.

   Vydrák, je pravda, že Dukovany problémy konktrétně s palivem nemají a na palivo je, mám dojem, nějaká dlouhodobá rámcová smlouva. Je otázkou, jestli se to může zrušit.

   Račice, to si SRN bude muset řešit sama. Jen se obávám, že nás k tomu použije, hlavně naši přenosovou soustavu. Ono na druhou stranu se bude stejně muset v střednědobém horizontu řešit problém s energií. Neříkám, že nutně fotovoltaika klasickým způsobem, ale ty zdroje bude nutno hledat už teď. Navíc Německo nechce být závislé na dodavatelích fosilního paliva a z uhlí + ropy lze získávat i něco jiného, než to jen spálit a s nízkou účinností proměnit na teplo a elektřinu.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  13. Račice, byly ale už nejsou.

   Souhlasím, že FVE nevyřeší energetické problémy EU, to ani nejde. Ale jako distribuovaný malý zdroj může být součástí energetické strategie už jen proto, že je reálná šance jednou raketou zlikvidovat zdroj centrální a tak zlikvidovat celou oblast. Ale tenhle zdroj by neměl být preferován na úkor centrálního, myslím tím v oblasti základního výkonu, to je hodně špatná strategie.

   Je renesance výzkumu thoriových reaktorů různých konstrukcí po celém světě, ale je otázkou, co z toho bude, zvlášť v dnešní hystericky ekologické době, protože běžné tlakovodní provozy nesou nižší kontaminační zátěž a tedy i nižší riziko.
   Stále jsou tady pokusy s fúzními reaktory. Limitou, pokud se nepletu, jsou používané materiály.

   Myslím, že ještě dost dlouhou dobu bude energetickým zdrojem metan, už je proto, že se stále tvoří. A perspektivní je i ten vodík.

   Smazat
  14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  15. Džej-Džeji a Račice, radši zanechte toho mokrého snění o vodíku z metanu. :-)
   Kdepak se ten metan stále tvoří, to jako myslíte pšouky?
   Poněkud jste zanedbali měřítka spotřeby. To na co současná civilizace jede, jsou fosilní zásoby metanu, o kterých se věří, že jsou převážně biologického původu.
   A to by tedy Gretě určitě nešlo pod nos, zas by musela jít za školu.

   Kromě dopravy, je tu ještě elektroenergetika a teplárenství.
   Kdo si ještě dokáže představit život bez kvalitní elektrické sítě? Až přijde blackout, tak nás to tak rozhodí, že se budeme jen divit.
   Vodík možná získá nějaké místo v dopravě, ale komplikace s ním jsou nemalé.
   A to nejde jen o jeho záskání.
   Má-li se průmyslová civilizace dekarbonizovat, tak to prostě bez jaderného štěpení nejde. Jsou šťastnější státy s příhodnějšími přírodními podmínkami, kde mají i řadu přírodních příležitostí, ale nepovažoval bych za slušné, kdyby tyto státy ukazovaly prstem nebo dokonce vydíraly ty méně obdařené v tom, jakou si oni zvolí cestu.

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 3. Opravdu pozoruhodné, že na Úřadu vlády zaměstnává Andrej Babiš úředníka, který schvaluje trestné činy a dokonce k nim podněcuje !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to si není tak jednoduché, to vše pročistit z jedné vody načisto. Nikdo není u nás 100% černý nebo 100% bílý.

   A každý patří do nějakého klubu, kde jsou chlapci co spolu mluví a taky ti, co spolu moc nemluví...

   Takže vočajslich, když tam ten Babiš chce přežít...

   Smazat
 4. Kdo je Schneider, bývalý disident, dnes ruský AGENT.

  OdpovědětSmazat
 5. Začínám pochybovat o nějakem vychvalovani Slovanů.
  V poslední době co se u nás udělá,tak nefunguje, víz covid a dnes sčítání lidu, nic nefunguje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za to můžou Slované? Jaké národnosti seš ty? Že nám západ dodává vakcíny po troškách a neplní objednávky? Hlavně že tady funguješ ty!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. 14/49
   Škoda, že se toho Šimek nedožil.
   Vzpomínám, jak si jednou dělal šprťouchlata z Kotle a navrhoval svou alternativu Kotle.
   Posadil by tam jednoho normálního člóbrdu a všichni by mu nadávali a uráželi ho. Byla ta alternativa.
   No, a je to tady.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. 10/48
   Nějak se mi do toho motá ještě Bubílková. Takže nejspíš s politiky netančím? Nejspíš jo, ale přece jen je to už drahně let.

   Smazat
 6. Svazáci nechápou, že v Rusku dnes panuje takový kapitalismus, jaký si tyto modré košile ani nedovedou představit.
  Spousta idiotů stále spojuje současné Rusko s komunismem. Asi jsou jim podezřelí Rusové, že po vzoru naprosto debilních Čechů nebourají staré pomníky. Na druhou stranu nestaví nové, jako soudruzi z Bruselu. Viz socha Marxe v Trevíru.
  Já se skutečně obávám návratu komunismu. Ale ne z východu. To západ se mění v rudou sračku. Regulace, příkazy a zákazy. Cenzura a kriminál za názor. Inu, rudohnědá sračka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Je paradoxem dnešní doby, že s Ruskem dnes nejlépe vycházejí pravicové strany EU, USA a světa a komouši co dnes vládnou mu nemohou přijít na jméno.

   Smazat
 7. Ten zmrd, který kdysi figuroval ve vyšetřovaci skupině po listopadu ja prase hovado!

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 9. Autor článku patří k nejlepším a nejcharakternějším českým mozkům. S radostí lze číst každé jeho vyjádření. Zmíněný pořad jsem viděl. Naprostý šok! Bartošek i Jurečka nasadili laťku hodně vysoko, jejich doslova gestapácké výrazy na tváři i slovník těžko kdo překoná. Fiala i Pekarová se budou muset začít více snažit, i když posledně jmenovaná má dobře našlápnuto. A ten Bartuška je hovado, které mělo už dávno bručet a ne se rozvalovat v křesle vládního zmocněnce. Dá se ale celkem bez potíží odhadnout, kdo nad ním drží ocharnnou ruku. Pokud tahle banda bude sestavovat vládu, tak tenhle národ bude definitivně v kopru...

  OdpovědětSmazat
 10. Když debatují o jádru politici,tak to pak takhle dopadá.
  Proč si ČT nepozve skutečné odborníky na jadernou energii?
  Dalo by se říci,mnoho alternativ na výrobu elektřiny nemáme,jenom to jádro.Dokud nevymyslí,jak zásobovat elektřinu na zimu,musíme se držet osvědčené výroby.

  OdpovědětSmazat
 11. Jak jsem očekával demokratizaci země,tak jsem dnes těžce zklamán z výsledku.Že si každý "kecá" co chce,by bylo normální,ale že některé politické strany-obzvláště KDU-ČSL,TROP 09,ti co se vydávají za starosty i Pyjáti vytváří totalitu a svoje názory prosazují málem silou,to jim vychází-totalita je za rohem.A nevidím sílu či osobnost,která by to ukočírovala.

  OdpovědětSmazat
 12. Kdesi jsem článek o České firmě, která má patentován vynález malé atomové výrobny elektřiny nebo teplé vody a používat může vyhořelé palivové tyče z našich atomových elektráren. Takže pokud stát nebude takovéto věci podporovat, koupí to kapitalistický parazitický žralok a my z toho budem mít hovno, jako ze všeho co jsme jim darovaly za almužny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se mi vůbec nezdá. Spracování a výroba paliva je mimořádně obtížné a nákladné.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Dejte do vyhledávače slovo "Teplátor", tak tomu autoři vynálezu říkají, pokud se nemýlím...

   Smazat
  4. Takže jak vidím, oni chtějí využívat zbytkové teplo, ne přepracované palivo. Je pravda, že i po letech to stále hřeje a věřím, že to mají spočítané, ale nechce se mi věřit, že by se stavěly nové objekty. Atomčíci při vyvážení paliva do meziskladu často říkají, že by uvítali podobný zdroj třeba nedaleko sídliště, jen mám obavu, že UJD by to zatrhnul.

   Pokud používáte něco podobného, musí to obsahovat mnohé bezpečnostní prvky, protože se stále jedná o jaderné palivo. Není to uhelná kotelna. Ty doby, kdy se předpokládalo, že každé větší město bude mít svou jaderku, jsou pryč. Pokud něco takového, pak spíš využít a rekonstruovat ty mezisklady a vybudovat teplovody. Podobných projektů a nových postupů jsou haldy, jen málokdy dojdou realizaci. Nějaké ty teplovody jsou určite v Trnavě, tam jsem to viděl, jinde nevím.

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak to je vrchol, taková odporná cháska chce být po volbách ve vládě a řídit stát.Tisíckrát fuj!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Musím se omluvit Bartošovi za svůj včerejší výrok. Nazval jsem ho placenou kurvou za evidentní snahu poškodit ČR a prosazovat zájmy západních korporací. Musím se opravit.

  VĚTŠINA DEMOŽUMPY JSOU PLACENÉ KURVY včetně BARTOŠE

  JUREČKA Je PLACENÁ KURVA a provalený TUNELÁŘ

  Tento tunelář byl na ministerstvu zemědělství ve středu zájmů úplně stejném, z jakého obviňují Babiše !! Prosím, nezapomeňte na to. Podobná věc se řeší u ministra Staňka, Jurečka je stejný případ.


  BARTOŠEK je PLACENÁ KURVA a egoistický psychopat

  Tento prospěchářský šmejd Babiše nejdřív podporoval za Sobotky a po volbách hned vyměnil kabát a označoval ho za Satana, s nímž se nesmí nikdo spojit. Co dodat.


  BARTUŠKA JE PLACENÁ KURVA A ZLOČINEC

  zejména podle současných zákonů, kde je Hamajda? Za co dostal trafiku na diplomacii? Bartuška je přesně ten typ šmejda, co by byl schopen jako diplomat pašovat zbraně.


  LIPAVSKÝ je.. změna... přitroublý POLITRUK a BLBEČEK

  On opravdu asi není placená kurva. Takový naivní podprůměrně inteligentní otrok, toho je zbytečné platit. I někteří piráti se mu prý tajně smějí, což by přesně odpovídalo.

  Pro všechny ale platí:

  - Chtějí finančně poškodit ČR pro svůj osobní prospěch
  - Prosazují cizí zájmy bez ohledu na zájmy ČR
  - Podporují štvaní mezi národy a válku
  - OHROŽUJÍ BEZPEČNOST ČR pro svůj osobní prospěch

  Tak mi řekněte, co dělat s takovými hovady?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19,51
   Nazvat skutečného kokota jeho "funkcí" není urážkou. Pouze definicí faktu.

   Smazat
 16. Co na to všechno říká paní Drábová? VIP 😳

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane unkrown, jste chudák, který si tu léčí své mindraky. Nemáte ženu a nevíte jak se vybít tak se ukajite tu.vDoporučuji navštívit nějaký gay club, kde se dobře pobavite, naučíte slušnosti a možná ulovite nějakého chlapa. A budete mít duševní klid. VIP 😋

   Smazat
 17. Unknovne, tvoje rudé sny mě pobavily. Díky :-)

  OdpovědětSmazat
 18. Pánové prosím nehádejte se, pouštíte tak vodu na mlýn naším politikům. Potom výsledkem není racionální politika, ale chaos. Každý se cítí odborníkem od virologie, přes ekologii, po jadernou energii. Výsledkem jsou zbytečné desetitisíce mrtvých a stamiliardové dluhy a konec tunelu je v nedohlednu.

  OdpovědětSmazat
 19. Prosím, já vám taky netykám. Chtěl jsem nebohému pomoci. Zvrácený jste tu akorát vy! VIP 😊

  OdpovědětSmazat
 20. Pane unkrown, když vás čtu, nejsme stejní ale cítím se nad vámi povýšen! VIP😀

  OdpovědětSmazat
 21. Pánové,
  to se mi líbí. Příště čekám vaše sekundanty a vhozenou bílou rukavici.

  OdpovědětSmazat
 22. Ako sa môžu z ľudí stať takéto hovná? Alebo sa ako hovná už rodia?!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.