Reklama

neděle 14. března 2021

Uhlíkové clo z Bruselu. Ivan David už viděl návrh a je to hrůza. Očekávejme státní bankroty

14. 3. 2021 parlamentnilisty facebook.com/MUdrIDavid
Můžeme se těšit na další „zelené opatření“ z Bruselu? Europoslanec za SPD Ivan David na svém facebooku informoval, že spíš bychom měli očekávat novou evropskou daň. Útěk firem z Evropy do Číny nebo obrovské ztráty pracovních míst Bruselu, zdá se, tak moc nevadí. Vše má prý vyřešit „uhlíkové clo“. Jenže i to má háček. Doslova hák. Může to vést až k bankrotu EU a jejích členských států.

Výbor pro životní prostředí Evropského parlamentu (ENVI) podle Davida tento týden předložil v Evropském parlamentu iniciativní zprávu, v níž údajně navrhuje zavést novou platbu za vypouštění uhlíku a jeho sloučenin do atmosféry.

„Tuto daň z uhlíku by měli platit všichni výrobci. V praxi by provedení návrhů z dílny ENVI znamenalo zdražení všech výrobků a služeb. Novou daň z uhlíku, kterou by odváděli výrobci nejen všech průmyslových výrobků, ale i elektřiny, plynu, uhlí a pohonných hmot, by firmy samozřejmě promítly do cen. K dosavadním cenám by musely připočítat výši uhlíkové daně. Fungovalo by to podobně jako spotřební daň u cigaret nebo u pohonných hmot. Jen by ji platily i holičky a poskytovatelé dalších služeb, kteří ke vé činnosti potřebují elektřinu,“ píše David.

Výnos z této uhlíkové daně by měl být novým výlučným příjmem Evropské unie a pomoci zaplatit její dluhy. „Daň by vybíraly finanční úřady členských států, ale celý výnos by měl být odesílán do Bruselu. Z výnosů této daně by měl být splácen dluh EU ve výši 750 miliard eur, které si Komise půjčila na projekty z Fondu obnovy. Z něj mají být financovány další granty v rámci Zeleného údělu – a to nad rámec již chváleného Víceletého fiskálního rámce pro léta 2021 až 2027 neboli sedmiletého rozpočtu EU.“

Už i rakouský kancléř Sebastian Kurz vyjádřil obavy z toho, že zelená opatření EU mohou ve výsledku vést k obrovským ztrátám pracovních míst a odsunu evropského průmyslu do cenově přívětivější Číny. Europoslanec David k těmto vyjádřením napsal: „Obávám se, že předseda vlády našeho jižního souseda má pravdu, a že výsledkem zavedení uhlíkové daně nebude ani tak naplněný unijní rozpočet, jako snížení příjmů státních rozpočtů členských států EU. Pokud firmy přestěhují výrobu do Asie, státní rozpočty členských států přijdou o daně z příjmů a pojistné na zdravotní a sociální zabezpečení od zaměstnanců, kteří ztratí práci.“

Europoslanci z výboru pro životní prostředí si dle Davida myslí, že celou věc vyřeší uvalením nových „uhlíkových kvazicel“ na dovoz ze třetích zemí do EU. „Členové ENVI ve zprávě tvrdí, že jednostranné zavedení uhlíkové daně v EU a souběžné zavedení uhlíkového kvazicla je v souladu s pravidly Světové obchodní organizace (WTO). Odvolávají se přitom na jediné ustanovení Všeobecné dohody o clech a obchodu (GATT), které vyžaduje uplatnění zásady rovného zacházení s domácími výrobci i s dovozci ze třetích zemí. Jaksi se přitom nenamáhali pročíst si celou GATT a všechny přílohy k ní ani Smlouvu o WTO,“ píše europoslanec.

A dodává: „Kdyby si kolegové z ENVI celý ten mohutný balík papíru přečetli, zjistili by, že k bezkonfliktnímu zavedení uhlíkové kvazidaně by s jejím zavedením museli souhlasit všichni ministři členských států WTO odpovědní za oblast mezinárodního obchodu na ministerské konferenci WTO. Pouze tento nejvyšší orgán WTO je oprávněn sjednat změnu smluv řady GATT, nebo Smlouvy o WTO, či případně vypracovat dodatek k některé z těchto smluv. Podle pravidel WTO lze zavést novou překážku dovozu, která má charakter cla, pouze formou smlouvy podepsané na ministerské konferenci WTO zástupci všech členských států. Tato smlouva by následně musela být ratifikována parlamenty smluvních stran. Podle Smlouvy o WTO má každý členský stát při sjednávání nové smlouvy na půdě této organizace právo veta. Jedná se tak dlouho, až všichni souhlasí.“

Představa, že třeba čínský ministr zahraničního obchodu bude ve světové obchodní organizaci souhlasit s dohodou, která by čínské vývozy do EU zatížila uhlíkovým clem, je podle Davida „sci-fi“. „Čína nepodepsala ani Kjótský protokol ani Pařížskou dohodu. Se souhlasem s takovou smlouvou nelze počítat u mnoha desítek dalších států světa.“

V případě, že by se Brusel pokusil takto jednostranně zavést uhlíková kvazicla na dovoz výrobků ze třetích zemí, musí podle europoslance počítat s tím, že EU může být v arbitrážním řízení potrestána obrovskými pokutami. „Sazba odškodného se počítá nikoli z výše nelegálně zavedeného cla, ale z objemu zmařených obchodů. Takový rozsudek by mohl zruinovat nejen celou EU, jejíž rozpočet je ubohým zlomečkem ročního objemu obchodu s Čínou, a na krytí pokut by nestačil ani v řádech jednotek procent. Za dluhy EU ručí členské státy. Uhlíkové kvaziclo by tedy mohlo vést ke státním bankrotům všech členských států EU.“

67 komentářů :

 1. Uhliková daň no tou se ovzduši nevyčisti,ale naplni se kapsy parlamentu EU a budou moct více financovat jak své už vysoké platy tak běžence a jiné nesmysly, které my by jsme nechtěli ani náhodou,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady ale přece vůbec nejde o žádnou ekologii. To musí už chápat každý s IQ nad 80.
   Evropa se podílí cca 9% z celosvětové produkce skleníkových plynů. Každé procento dalšího snížení tvrdě zaplatíme. A nebude to jenom penězi a naší životní úrovní. Bude to především svobodou. Vysvětlím. Utahování ekologických šroubů sebou přinese i utahování opasků. To se brzy přestane líbit i skalním "ekologům", kteří brzy zjistí, že si v této hře zahráli pouze roli užitečných idiotů. Ale aby jsme se nebouřili, utáhnou se šrouby nejenom v ekologii. K cenzuře se rychle připojí i represe. Bylo to tak v minulosti, není důvod aby to nebylo i v budoucnosti. Tak že nás čeká ještě tvrdší cenzura na straně jedné, a drakonické tresty na straně druhé.
   Rychle se blíží doba, kdy budeme považovat Československo před rokem 1989 za svobodnou zemi.

   Smazat
 2. Jak říkám a píši, pryč ze zas...né EU a NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také se přidám protože takhle vládnout dokážou jen zelení fanatici.

   Smazat
  2. Jen volání nestačí. Musíme, my, patrioté, táhnout za jeden provaz a volit SPD ať již je nám Okamura sympatický či nikoli (mě osobně například sympatický není). Protože jediná SPD od počátku trvá na tdtržení od Eurounie současné podoby.
   Pokud budu mluvit za sebe - já hlasoval pro vstup do jiné Eurounie, než jaká je teď! V té původní bych zůstal a jen bych trval na přehodnocení přístupové dohody.

   Smazat
  3. Myslím, že bude - (pokud to teda vůbec bude možné) moc a moc těžké z EU odejít, Nejde jen o politickou vůli, ale o hospodářský dopad na naše země. Protože naše samostatnost už je dávno minulostí a EU by nám to dala hodně sežrat.
   Já byl od začátku proti vlezu do tohoto podivného spolku, protože jsem si vždy pamatoval slova mého tchána, ža ani čert nemiloval spolky a taky proto, že mi bylo od začátku jasné, že je jednodušší někam nevlézt jak odtud odejít.
   K tomu SPD...byl bych všemi deseti pro, ale... mám takový hloupý dojem, že se v tom Okamura plácá tak trochu jako kdysi Sládek s republikány. A to mi dost vadí. A taky proto jsem republikány nikdy nevolil, ač mi byli jinak docela sympatičtí.

   Smazat
  4. Kasteláne, vím, že to bude těžké odejít. Jenže, když si to promítnu dejme tomu o deset dopředu, obávám se, že ještě více bychom doplatili, resp. doplatíme, na to, když v ní zůstaneme. Vezmi si jen pět let zpátky, jak nám utáhli šrouby a omezili naši suverenitu. Jenže nyní to ještě graduje, utahování se stupňuje. Myslím, jak znám své pappheimenské, že bychom to zvládli - ovšem za předpokladu, že bychom DŮVĚŘOVALI vládě která by potřebné kroky zahájila. Sám si musíš pamatovat, že když lezou tlustý do tenkejch, dovedeme se nadchnout pro budoucnost a být obětaví a solidární.
   Jistě, unie by se mstila - a co by nám bránilo, uzavřít obchodní a bankovní projekty s východem? A tím nemyslím jen Rusko. Ač právě na to bych se obrátil nejdříve, protože Kreml by příležitost, dát tímto Eurounii výchovný pohlavek, myslím si že uvítal. Ostatně vidíš to sám se Sputnikem. Nebo vezmi si Indii, Indonésii, ale i Jížní Ameriku atd. Ale Číně bych nevěřil. Oni mají tu "měkkou sílu" až moc brilantně vymakanou. A také že jiná kultura, jiné vnímání.
   Na rovinu - Západ jde ke dnu, zatímco východ je na vzestupu. A, na to nezapomínej, stále ještě jsme naši pověst, tím myslím průmyslovou, na východě neprojebali. Nebyla by to sranda, ale naši potomci by měli před sebou budoucnost. Ale takhle? Vždyť to je horší totáč než za Brežněva!!!

   Smazat
  5. Pouze pro přesnost milane 14. března 2021 12:58. KSČM byla proti už při onom "vítězném" referendu o vstupu do EU. Jakpak jste hlasoval vy? A SPD, SPD tou dobou ani neexistovala. JiH

   Smazat
  6. 21.25
   Já to přece nikdy nezastíral, že jsem hlasoval pro EU. A s radostí!
   Hodně brzy se mi však spokojený úsměv začal protahovat do hořkého úšklebku. Neuměl jsem jsi, ač už dost starý kokot v té době, ani ve snu představit, že ta sebranka bude měnit pravidla za pochodu. V době, kdy vznikla SPD už jsem EU proklínal.
   Spokojen s přesností?

   Smazat
  7. Jistěže milane 15. března 2021 3:08. Já s přáteli značně rozmanité politické orientace hlasoval proti. Bylo to v době, kdy už bylo patrné, co se s národním hospodářstvím děje. JiH

   Smazat
  8. 9.44
   Nemám problém přiznat si, že jsem z radosti, že se plní touha Jirky Poděbradskejch, pro les neviděl stromy. Hele, nechte už toho měření pinďourů.
   Vy jste hlasoval proti, já pro. No a? Nehledě k tomu, že vaše otázka pro co jsem hlasoval byla zbytečná - ve 12.58 jasně uvádím, že jsem byl pro.

   Smazat
  9. Milane 21:22
   Já fakt uznávám všechny argumenty, co píšeš pro vystoupení a jen bych uvítal, kdyby se tak stalo, dokonce bych si i opasek utáhll a ledacos byl ochotný vydržet. Dokonce i věřím, že bychom to dokázali zvládnout. Jenže ti parchanti nám tady přece jen trochu zvedli životní úroveň a lidi dokud nebudou rýt držkou v zemi tak raději přijmou ruku která je sice bije, ale dá jim nějaký drobný kousky masa z hostiny než aby se spokojili se suchým chlebem ale narovnali si hřbet a sebevědomí. (viz můj spor s Heriotem) A v naší momentální politické situaci si nedovedu představit vládu, která by nás dokázala stmelit. Takže to vidím černě, asi si na to budeme ještě muset počkat. Ale jsem trochu optimista když bylo úplně nejhůř, dokázali jsme se vždycky zvednout. A už bylo téhe zemi párkrát hodně hůř.

   Smazat
 3. Blbeček trolíček, a čo ti ukradol?Rozum? Veď nemal aký, že?

  OdpovědětSmazat
 4. Odpovědi
  1. no jo, ale mládež se chystá volit Piráty! A Babiš je taky pro EU... mimochodem, řekl bych, že ho někdo"drží za koule"... Proti Unii je asi jenom DSSS, Okamžura o MOŽNÁ komunisti... Budu volit SPD, ale nevím, jestli to vytrhnu. Ale jinak to vidím špatně. Ony jsou i jiné strany pro czechxit, ale nespojí se, hlasy pro ně "propadnou". I tihle vůdčíci pidistran se určitě chtějí spojit. Ale každý říká: "Spojme se, pod MÝM vedením!"
   Nedopadne to, pane Ševečku, Czechxit nebude, škoda.

   Smazat
  2. INDIANE, jak je možné, že nejste ve vedení EU nebo NATO? Mám pocit, že pod vašim vedením by se to všechno rychle vyřešilo. Takhle jenom mrháte svými schopnostmi mezi lidmi, kteří chtějí jen vlastní nezávislý stát.

   Smazat
  3. 8.41
   Je zcela logické, že pokud se jakékoli spolky, organizace, firmy etc. etc. spojí, dominantní postavení získává, přinejmenším v počátku, ta bohatší, větší atd. podmnožina v rámci spojené množiny. Teprve až později, v rámci oné nově vzniklé množiny, dochází uvnitř této, z důvodu vyšší efektivity, k přeobsazování postů, funkcí atakdále. A já osobně nevidím jediný důvod, proč by toto neměli akceptovat i náčové všech těch různých pidistran. Protože - buď jim jde o věc - a pak MUSÍ své ego upozadit, nebo jim jde o sebe a své ego. V tom případě by samo uskupení, které ten který náča založil, mělo na náču tlačit.
   Protože pokud se tak nestane...

   P.S.
   Vidím v tom analogii. Neschopnost, pramenící z řevnivosti českých stavů, takže nebyli schopni vybrat ze svého středu nejschopnějšího velmože k založení domácí královské dynastie.
   A měli jsme tu Habsburky.

   Smazat
 5. Už desítky příspěvků od "tupce" ind.chodce, ale jen neznalost světa ho může omluvit! Ale spíš ta neznalost bude v něčem jiném!

  OdpovědětSmazat
 6. Americka firma ma lek proti covidu:

  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/svatym-gralem-v-lecich-na-covid-je-molnupiravir-tvrdi-vedci-40353894

  OdpovědětSmazat
 7. Když se nechtějí vůdci "pidistran" spojit s SPD v koalici a posílit tak velmi naději ve volbách, nedopadne to nejlépe. Jsme holt v Česku. Uvažující vlastenci a voliči těchto stran by v tom případě měli volit SPD, byť mají třeba nějaké výhrady. To teď není důležité.

  OdpovědětSmazat
 8. 9:35 Soudruh generalni tajemnik naridi rozvolnovat, i kdyby to stalo spoustu zivotu. A az k tomu dojde, tak tady mistni ruda uderka bude vyrvavat, ze je to spravne, tak to ma byt!

  OdpovědětSmazat
 9. Všechny tyto unijní ,,vymoženosti" a patří sem i akce VAKCÍNA, by se daly označit jedním pojmem. ,,Daň za členství v EU."

  OdpovědětSmazat
 10. Green deal jede. To je kamikadze v přímém přenosu. Kurz aspoň "vyjádřil obavy", co k tomu řekl babis? Nem. ekonom Prof. Sinn navrhl (pred c19) např. Odkup brazilských pralesů od brazílie a zákaz kácení dřeva a hospodaření tamtéž. Sice tam žijou indiáni, ale o tech se nezminil. Další jeho návrh byla uhlikova povolenka na celém světě, k té současné emisní, stejná cena pro všechny. Taky dobra utopie. Nem. politici kritizují kritiku naftaku, takze ekologisti už mluví o škodlivosti všech spalovacích motorů. Prostě vždycky si najdou nějakou, i nejnesmyslnejsi skulinku.
  Jeden nem. komik navrhoval, že by emise snižoval tím, že by jezdil rychleji, ale kratší dobu. Jeho 2. návrh byl, že je sníží na polovinu, tedy z CO2 na CO. Smejou se tomu jen nekteri, zbytek se predzasobuje na horsi casy.

  OdpovědětSmazat
 11. Lufthansa pořádá pro bohaté Němce speciální zpáteční lety do Moskvy (viz odkaz). Na letišti je naočkují tou špatnou a evropsky zatím neschválenou vakcínou Sputnik a hned letí domů. """Proč to, proboha, ti "nerozumní" Němci dělají,""" když má Evropa svoje prověřené vakcíny?

  Zdroj :
  *ttps://intellinews.com/lufthansa-to-launch-a-first-class-corona-lounge-in-moscow-to-immunise-rich-germans-203885/

  OdpovědětSmazat
 12. Pane Dvořák, zase je tady ten plevel Uknown a Indický běžec a prosím o úklid. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 13. INDIANE Vy jste skutečný demokrat, takže určitě uznáte právo každého občana svobodně se rozhodnout, jakou vakacinou se nechá naočkovat. Stát má povinnost občanům tuto možnost zajistit co nejdříve. Pokud tak nejedná, jedná nedemokraticky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.19
   Vítám vás opět ve světě živých, kmene. Jsem rád, že jste se z toho vylízal.

   Smazat
 14. INDIANE vysvětlete nám tupcům a hlupcům, co je podle vás demokracie? Jak se u nás projevuje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím, nereagujte na Indického běžce. Nemá tu co dělat a je proto soustavně mazán.

   Smazat
  2. MAŽEŠ BLBE ALE MAŽEŠ POZDĚ IDIOTE
   FIGURKO UBOHÁ NIC JINÉHO ANI NEUMÍŠ NEŽ ZDE JAK TUPÝ IDIOT VYSEDÁVAT ČÍHAT NA TEN "" SPRÁVNÝ " PŘÍSPĚVEK A POTOM S VELKOU RADOSTÍA SE SKROUCENOU DRŽKOU A SE ŽABÍM USMĚVEM MAŽEŠ PŘÍSPĚVKY NEVADÍ KARMA TY PARCHANTE JE ZDARMA VŠAK SE DOČKÁŠ

   Smazat
 15. Falšování výsledků testů vakcíny Sputnik ze strany EU? Podstrčený sajrajt lidem? A pak... Jaroslav Foldyna se obává tohoto scénáře

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Falsovani-vysledku-testu-vakciny-Sputnik-ze-strany-EU-Podstrceny-sajrajt-lidem-A-pak-Jaroslav-Foldyna-se-obava-tohoto-scenare-657156

  Pamatujete? Ukrajina, volby během epidemie prasečí chřipky? Bašta nabízí ohromující srovnání s námi. Takto to může dopadnout

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pamatujete-Ukrajina-volby-behem-epidemie-praseci-chripky-Basta-nabizi-ohromujici-srovnani-s-nami-Takto-to-muze-dopadnout-657168

  OdpovědětSmazat
 16. Svědectví českého občana, jak v Rusku zvládají epidemii Covid-19, které uvádíme v celém znění v nepozměněné formě.

  Právě jsem se vrátil z krátké služební cesty z Ruska, konkrétně z 20ti milionové metropole Moskvy a nedá mně to, abych se s Vámi nepodělil jak si tam ti Rusové žijí v té strašné době kovidové, když tedy podle našich mainstream médií jim vše kolabuje, hlavně zdravotnictví a ta strašná podvodná vakcína nefunguje...

  Takže po příletu a cestou do centra Moskvy klasické zácpy. Po ubytování krátká vycházka a světe div se večeře v otevřené restauraci plné lidí. Vše je otevřeno, obchody, centra, restaurace, kavárny, kluby, kina i divadla. Život funguje naprosto normálně, vše otevřeno.

  Většina ale poctivě nosí roušky nebo respirátory.Všechny sporty i naše sportovní střelba fungují také.

  Rusko dnes má na 100 tisíc obyvatel 100 pozitivních. Mluvil jsem osobně s mnoha lidmi a všichni jsou víceméně v klidu a v pohodě. V lékárnách mají mnoho různých léků (tablety proti virovým onemocněním). Vakcína Sputnik V je očkována starým lidem a těm, kdo mají zájem, zcela bez problémů a je jí dostatek. Dokonce i mně nabízeli možnost bezplatné vakcinace. Nyní finálně testují novou vakcínu Sputnik Light.

  Každý večer v tv jedou reklamy jakým způsobem se mají lidé a starší lidé preventivně bránit onemocnění, tedy užívat vitamíny C, D a Zinek, pít dostatek tekutin a každý den být na čerstvém vzduchu a také nosit roušky nebo respirátory a mít pohybové aktivity.
  Testování PCR testy z dutiny ústní nebo nosu probíhá také témeř všude, bez front a davů.

  A teď to hlavní! Ceny testů PCR! Testy PCR jsou ve třech cenových úrovních pro samoplátce.

  PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 24 hodin je v převodu za 550,- Kč.
  PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 3 hodin je v převodu za 750,- Kč.
  No a pecka největší, PCR stěr z dutiny ústní i nosu s výsledkem do 90 minut je za celých 1000,- Kč.


  TO PÍŠI PROTO, ABY JSTE VĚDĚLI, JAK NÁS TADY DOMA V ČR NESTOUDNĚ OKRÁDAJÍ!!!!!

  Já jako samoplátce před touto cestou jsem za PCR test se špejlí strčenou asi až do mozku a mezinárodním potvrzením s výsledkem čekal 24 hodin a zaplatil 1700,- Kč!!!!!

  Nejsem Rusofil, ale myslím, že tam je svět ještě v pořádku.

  O rozčarování, vzteku a bezmoci po příletu domů do ČR je zbytečné psát. Někde je něco špatně a jsem zvědavý, jak dlouho ze sebe necháme dělat okrádané, tupé stádo.

  OdpovědětSmazat
 17. „Pan prezident opět řekl, co si myslí, a to si v této republice nesmí dovolit. Tedy pokud nepodlézá pražské kavárně a pravdě a lásce. A tak se do něho pustili. Proč?“ pokládá herec řečnickou otázku a hned vysvětluje. „Jediná záchrana proti té pitomé nemoci je vakcína. Slavná EU, která to všechno zařídí a ve výsledku zařídí velké hovno, pro nás vakcínu nemá. A už vůbec ne v dostatečném množství. Kdysi jsem o ruské vakcíně psal, proč je kolem ní takové podezřelé ticho. Nyní se se zprávami o vakcíně Sputnik roztrhl pytel. Řada států ji kupuje nebo zavádí licenční výrobu,“ pokyvuje herec.

  „Jestli se pan prezident zasazuje o její užití u nás, není to dle mého nadbíhání Kremlu, ale starost o české lidi, kteří jen proto, aby západní firmy neutrpěly menší kšeft, budou čekat a případně umírat, než se silnější státy EU nažerou a pak teprve, co zbyde, půjde k nám. Proč se tedy máme spoléhat na neschopnou EU? Lepší by přece bylo pomoci si sami. Tak to pan prezident zajisté myslel a nejspíš tím vyjádřil i to, co si myslí většina lidí,“ domnívá se Ivan Vyskočil a pokračuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prznitel je soudem uznány lhář, pomlova naprosto bezdůvodně herce, cpe sem ruskočinske neověřené vakciny,co s takovým nefunkčním přez. ODVOLAT

   Smazat
  2. Máte pravdu, Hodný člověče! Taky si myslím, to co Vy!
   kde to mám podepsat?

   Smazat
 18. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:57
   Tu demenci máš ty!!
   USA, ti ""chudáci"", dnes do státu nacpou 2 biliony dol. 44 bilionu korun, po Marsu ji jezdí 4 vozítko, mejí nejmocnější ekonomiku , armádu světa a ty rudý pomatetenec tady budeš čmárat o nějakém krachu chudáku!!

   Smazat
  2. Americane uz svoji predluzenost resi, zrejme odmitnou zaplatit Cine svuji dluh, a je to asi neco pres TRILION dolaru, vcera to rikal jeden senator na FOX TV, ted jen ceka jestli to Biden prohlasi- duvod je, ze Cina nedodrzuje demokraticky rad, zrejme Ujgurovw,

   Smazat
 19. Mě osobně velice těší zájem o očkování ruskou a čínskou vakcínou. Vy všichni, kteří se bráníte těmto vakcínám, nepřemýšlíte v širších souvislostech. Čím více lidí se nechá naočkovat ruskou a čínskou vakcínou, tím více schválených vakcín zbyde pro ty, kteří věří vakcínám z vyspělých zemí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:59
   RUSKOU VAKCÍNU SI STRČ DO PRDELE MAGORE, TADY NIKDY NEBUDE JAK JSI TOUŽEBNĚ OČEKÁVAL UŽ ZÍTRA UŽ ZÍTRA DORAZÍ A ONO BLBE VELKÝ HOVNO CO !!

   Smazat
  2. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna alias Indický běžec ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
   "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
   AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

   Smazat
  3. 12,00
   Člověče, to už je buď na vyšší honorář, nebo vyšší dávku uklidňujících léků. Podle toho, zda jsi za ty krávoviny placený, nebo je myslíš vážně.

   Smazat
 20. Vážení, kromě toho blbečka neznámého. Nemáte pocit že jste odbočili až na druhý konec světa. Pokud se nepletu tak téma článku je jiné než o čem vy tady bla bla bla.

  OdpovědětSmazat
 21. Josefe, NR dává poměrně volný prostor. Nemusí se tedy tematicky, otrocky krýt s článkem. Možná ta volná výměna názorů je důležitější.

  OdpovědětSmazat
 22. A ZASE NEFALŠOVANÝ IDIOT DVOŘÁK MAŽE SLUŠNÉ A ROZUMNÉ NÁZORY ZDE A NECHÁ TADY POMATENCE HODNÝHO KTERÝ UŽ14 DNÍ TADY MELE STÁLE DOKOLA SVÉ TOTÁLNÍ HOVADINY
  DVOŘÁK POŘÁD NEHLÍDÁŠ KDO CHTĚL PŘEČETL TY TUPÝ RUSKORUDÝ BLBE!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna alias Indický běžec ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
   "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
   AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

   Smazat
  2. Jenom naprostý debil spojuje současné Rusko s komunismem. Blíž k Marxovi už jsou v Americe, nebo Bruseli, než v současném Rusku, debile.

   Smazat
  3. 17,18
   Omyl. Oni se pouze nezříkají vlastní minulosti. Ano, jako v každé skutečně demokratické zemi jsou i tací, kteří na Stalina vzpomínají v dobrém. Ale oni mají možnost volby. Na druhou stranu jsem nezaznamenal, že by stavěli nějaké nové. Na rozdíl od bruselských dutolebců, kteří odhalili oficiálně NOVÝ POMNÍK Marxovi v Trevíru.
   Když jsi nakousl USA, tak Sanders je čistokrevným komunistou a současné Democratic Party USA ke komunistům schází jen nepatrný krůček. Asi i proto si tak Biden tak rozumí s čínskými komunisty. Na rozdíl od Trumpa.
   Poradil bych ti, aby jsi víc četl a přemýšlel. Ale proto, že to druhé je nad tvé možnosti, je i to první zbytečné.

   Smazat
  4. 17:18- to jsou paradoxy bezejmenný, V USA kácí sochy svých zakladatelů!

   Smazat
 23. A tohle je vysledek ockovani ruskou a cinskou vakcinou v Madarsku:

  https://www.lidovky.cz/svet/polsko-a-madarsko-hlasi-prudky-rust-poctu-nakazenych-budapest-vykazala-rekord.A210313_202710_ln_zahranici_lijk

  OdpovědětSmazat
 24. Unknowne alias Indický běžec jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 25. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americane uz svoji predluzenost resi, zrejme odmitnou zaplatit Cine svuji dluh, a je to asi neco pres TRILION dolaru, vcera to rikal jeden senator na FOX TV, ted jen ceka jestli to Biden prohlasi- duvod je, ze Cina nedodrzuje demokraticky rad, zrejme Ujgurovw,

   Smazat
  2. Basosi, tuto reakci na zadluženost USA vůči Číně jsem čekal. Až to přejde do vyšších pater, máme zaděláno na problém.

   Smazat
  3. 17:27- ony se nesplatitelné dluhy řešily v minulosti jinak než válkou? Vítěz bere vše.

   Smazat
 26. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
 27. Kolik ještě bude muset zemřít lidí, než tady budeme mít dostatek bezpečných vakcín a dalších léků, kde rozhodování o jejich způsobilosti nebude zatíženo politikou a kšeftem!! Jenom bych upozornil odpovědné politiky a "odborníky" , že občané budou chtít účet za mrtvé a tragické ekonomické ztráty a to už nebudou nějaké "onanistické" vyšetřovací komise v parlamentu ! To bude na tvrdo a rozuřený dav je horší než splašený býk!

  OdpovědětSmazat
 28. Hej! Blátošlape!
  Seru na tebe! Proč tě po dlouhé době oslovuji?
  Abych tě nasral, ještě než tě vymažou.

  OdpovědětSmazat
 29. Ještě je třeba vzít v úvahu, že státní bankroty jsou součástí plánu. Jsme poddaní. Další stupeň už je jenom otroctví. A co udělá ze svobodného člověka otroka? Dluhy. Přesněji, nesplatitelné dluhy. Pak už nebude možný žádný ...exit. Jak se říká, spolu je chytili, spolu oběsili. Budeme všichni ve stejné prdeli, ze které nebude úniku. Pouze válkou, nebo jinou podobnou apokalypsou.

  OdpovědětSmazat
 30. Angela Merklová dcera Hitlera - obrazový dokument Dívka Angely Merkelové z Hitlera https://www.youtube.com/watch?v=KJ5o3QdOjwY
  https://ceskoaktualne.cz/2021/02/zpravy-k-zamysleni/tajne-uniknuty-prejav-generalneho-tajomnika-trilateralnej-komisie-z-decembrovej-konferencie-v-bruseli-ktory-nam-umozni-pochopit-mnohe-z-dnesnych-svetovych-udalosti/

  OdpovědětSmazat
 31. Astra Zeneca je vadná vakcína, o tom není pochyb! Nevím jak, nejsem odborník, ale už 14 států jí zavrhlo, neočkuje s ní a Švýcarsko jí vůbec nepovolilo! Tak nevím koho a co chrání Blatný a SÚKL, spíše si chrání provize a budou tvrdit , že je AZ způsobilá vakcína, když si to již 14 států nemyslí!

  OdpovědětSmazat
 32. Tak já už tomu vůbec nerozumím.
  1. Z článku pro mě vyplývá, že snahou EU je ozbít sociáolní stát tím, že nejsou peníze na sociální programyy, hlavně na důchody
  2. Už vůbec nerozumím tomu, že nelze si pro stát nebo soustátí zavést nějaká cla, ale zcela bez skrupulí a postihu lze s plnou parádou zavést sankce na dovoz nebo vývoz nebo dokonce na firmy jiných zemí a zcela bez postihu. Kolik že metrů na měření tady máme?

  OdpovědětSmazat
 33. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 34. Jak dlouho asi těm i...tům bude trvat, než prohlácí kyslík za naprosto škodlivý a budou proti němu bojovat vší silou Grety.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.