Reklama

neděle 7. března 2021

USA nebyly s to podnítit ruskou elitu proti Putinovi

Vladimír Gladkov

8. 3. 2021     politnavigator
USA marně doufaly, že protiruské sankce vyprovokují politickou elitu RF ke státnímu převratu. Ve vysílání televizního kanálu TV Centr to prohlásil Vjačeslav Nikonov, předseda výboru Státní dumy po vzdělání a vědu, vnuk lidového komisaře pro zahraniční věci SSSR Vjačeslava Molotova, informuje korespondent PolitNavigatora.
na tričku: "čekám na sankce"

"Součástí americké propagandy a stereotypního vnímání Ruska na Západě je to, že všichni ruští úředníci jsou maximálně zkorumpovaní a mají účty na Západě, proto silný úder na tuto "zkorumpovanou elitu" ji přiměje bojovat proti Putinovi - to je jeden z pilířů víry americké propagandy a politiky.

Je to ale fikce, protože ruští úředníci nemají právo vlastnit účty a nemovitost v zahraničí. Ale kromě toho byly zavedeny sankce, jako zákaz na prodej Rusku americké výzbroje a poskytnutí amerických úvěrů: "Nikdy jste je nebrali, a nyní vás jich ještě zbavujeme", řekl poslanec.

Poslanec také poznamenal, že Američané ze sebe sami udělali nepřátele ruské elity, která je jako nikdy konsolidovaná na protiamerických pozicích.

"Problém mají Američané v případě jejich přání domlouvat se se zástupci ruské elity v tom, že budou potřebovat s někým mluvit, ale už nejsou subjekty, s nimiž je možné vést alespoň nějaký dialog, jelikož celá elita je pod sankcemi.

Kromě toho spočívá důležitý vedlejší efekt sankčního působení Američanů v tom, že nyní je ruská elita konsolidovaná jako nikdy", uzavřel Nikonov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

32 komentářů :

 1. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-norsku-jsou-poprve-rozmistene-americke-strategicke-bombardery-b-1-jako-vzkaz-rusku-40353199

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pak že USA nechce nepadnout Rusko!

   Smazat
  2. 6:58 Z ceho tak proboha usuzujete?

   Smazat
  3. Útočné "neviditelné" strategické bombardéry zaoceánské mocnosti na hranicích s Ruskem. To je jako nic?!

   Smazat
  4. 8:06 Jsou na uzemi spojence.

   Smazat
  5. Rusko ví o přeplněných tunelech v Norsku americkými zbraněmi. V případě konfliktu mají Norové smůlu, tunely vyletí do povětří, jejich letadla budou budou lítat jako potrefené kachny pokud by vůbec. Vzkaz Ruska Americe je jasný - pokud by zahájily USA konflikt přes někoho, plné zásahy dostane i Amerika do velitelských míst, které Rusko zná perfektně a zbraně jsou na ně zamířeny. To jim Putin řekl jasně a srozumitelně. Takže Norskem nemá cenu se zabývat, nic by odtamtud nevyjelo a ni nevyplulo. Jen pitomci si neuvědomují, že vyřazení evropských elektráren stačí ke kanibalismu v EU.

   Smazat
  6. Unknown 8:28 No kde jinde by je chtěli mít, co? Na území Ruska snad? A na hranicích Norska je mají proč? Asi aby RF pomohli se bránit, kdyby je napadl nějaký zlý nepřítel, že? Proč mají Američané na hranicích Norska útočné zbraně? Protože se připravují k útoku. Nebo alespoň k zastrašování. Až si Rusáci vybudují na Kubě raketovou základnu, tak to bude taky v pořádku? To by byl řev, co? Celý svět by musel protestovat.

   Smazat
  7. Indický běžče 9:08 obuj tretry a utíkej do Ruska a podívej se, jak to tam teď vypadá. Do batohu si dej pár pecnů chleba, bys hlady nezahynul. A pak si zaběhni konkrétně na Sibiř, kde je v zemi Mendělejevova tabulka prvků. Snad ti to v tu chvíli "sepne". PROČ je území Ruska TAK cenné.

   Smazat
  8. 9:34 Proc by mel behat do Ruska? Staci, kdyz to tobe politicky mysli a je videt, ze ti to hned sepnulo:-)

   Smazat
  9. Kachno, s těmi devadesátkami a Ruskem na kolenách máte pravdu. Sám jsem si to kdysi myslel. Jenže před dvacetipěti lety jsem byl ještě mladý, hloupý a bez internetu. Pak mi došlo, že útok nebyl možný protože Rusko bylo stále jadernou državou. V jednom pořadu jsem pak také zachytil, jak Jelcin pohrozil, aby při pomyšlení na intervenci do Ruska pomyslel Západ taky na to, že Rusko má ještě stále jaderné zbraně.. A to bylo v době, kdy Rusko škemralo o další tranši z MMF. Bombardování Srbska bylo tou zkouškou porážky Ruska po bankrotu a na Zapadě si mysleli, že už je vhodný čas. Nebyl.

   Smazat
  10. Tak to jsou tedy v dosahu Ruskejch radaru, ze? takze po vzletnuti.......Unku neblbni, nemusis mit Rusaky rad, a muzes milovat Amiky a odstehovat se do Chicaga, nebo Rochestru (prezijes tam tak par dni) ale nejasej nad blbinama, co ma co delat ze Putin nepadl kvuliva oligarchum s Americkyma B52 v Norsku? vis vubec ty vole jak je Rusko velky? a vis vuvec ze sice bojova moralka ameroletectva a ameromarinaku je dobra, ale jen do te doby nez zacnouu padat dolu, nebo se topit a pak to bude jako za Vietnamske valky kdy protestovali proti valce a utikali do Kanady a Mechika..makovice

   Smazat
  11. Indický běžec je správnej potrat, bacha na covid, číhá všude a pracuje skrytě.

   Smazat
  12. Nejsou jelita, nejsou,/neni/ elita

   Smazat
 2. Lidi já už jsem tak v hajzlu, že sinormálně tu válku přeju, aby si dal ten západ pořádně na držku a aby byla zastavena invaze Islámu do Evropy. Tak nějak už nevěřím v demokratické a právní řešení dnešní situace. Vždyť tu máme represivní totalitní zákon odporující Ústavě a Listině základních lidských práv a svobod, politici jsou v tom nejvěším střetu zájmů co pamatuji a schvalují zákony umožňující jim obohatit se na úkor uměle vytvořeného zdravotního problému a co se děje? NIC!

  OdpovědětSmazat
 3. 9:18
  Hoď sem odkaz na těch 300-350000, to mně dost zajímá. Díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown 9:33 zjevně je to problém i pro vás!.

   Smazat
 4. Tak nevím.skutecnost je ale úplně jiná.jsou to USA které přepadávají jiné státy,rozbombarduji města,zabíjí prezidenta,dosazují dovezené vínové vlády složené z emigrantů,organizují barevné revoluce,od svého vzniku USA neustále válčí a zabírají území a nebo násilím v různých zemích světa dosazují do čela státu spřízněné kádry.podivejte se na dějiny USA!prostě samé války,jen od konce 2 svět.valky oni válčili v Koreji,Vietnamu,chtěli okupovat Kubu,napadli Kuvajt,Irák, Sýrii prostřednictvím najatých rebelů,přepadli Grenadu,Panamu atd.usa podporují diktátorské surové režimy v latinské Americe,pomáhají jim potlačovat jakoukoliv opozici,no prostě USA by měli stát před mezinárodním soudem!

  OdpovědětSmazat
 5. Pan vůbec netuší jake podmínky mají lidé v USA k životu.prostudujte si to.uvidite že v Rusku mají lidé mnohokrát lepší možnost jak důstojně žít jako člověk a ne jako v USA na ulici ve stanech,o hladu,horší jako psi,bez zdravotního pojištění, atd.ale to vy asi nevíte, že?

  OdpovědětSmazat
 6. V USA maji lide moznost si neplatit zdravotni pojisteni a nekteri to tak delali. Takze v pripade problemu je nikdo neosetril. Pokud byste to zavedl v CR, tak vam garantuji, ze by se naslo dost lidi, kteri by taky neplatili zdravotni pojisteni a pak by se divili.
  V Rusku mate garantovanou lekarskou peci, ale jeji kvalita je opravdu pofiderni. Doporucuji se podivat na nejake snimky z ruskych nemocnic.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. 9:32 Co si děláte starosti s Rusákama, co budou jíst. Dělejte si starost, co budete za čas jíst vy. Tedy jestli máte nějakou zahrádku, kurník, či chlívek, tak to je výhra! Gratuluji.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Unknowne. Vaše informace jsou VŽDY cenné. A VŽDY hodně nepřesné. To víte sám, že?

  OdpovědětSmazat
 10. Kachna. 1) Biden je loutka a omakávač dětí, co si musí dávat pozor na únik moči. Má ohromné problémy přečíst text, nežto mu porozumnět - což po něm ani nikdo nechce. Mám Ameriku rád, tohle jí skutečně nepřeju.
  2) USA spoza oceánu vypravili na ruské hranice bombardéry a Rusko chce napadnout USA? To je dobré chucpe. Protože nevím o žádných ruských bombardérech v Kanadě nebo Mexiku.

  OdpovědětSmazat
 11. Soused má Rusku dva spolužáky ze střední, jeden bydlí v okolí SPB druhý v Krasnojarsku. Už jsem četl několik blogů, článků nebo diskusích příspěvků od lidí z ČR, SR žijících v RF. Ráj to není, ale žijí normálně, včetně dobrých potravin a lekařské péče.

  OdpovědětSmazat
 12. Svědectví českého občana, jak v Rusku zvládají epidemii Covid-19, které uvádíme v celém znění v nepozměněné formě.

  Právě jsem se vrátil z krátké služební cesty z Ruska, konkrétně z 20ti milionové metropole Moskvy a nedá mně to, abych se s Vámi nepodělil jak si tam ti Rusové žijí v té strašné době kovidové, když tedy podle našich mainstream médií jim vše kolabuje, hlavně zdravotnictví a ta strašná podvodná vakcína nefunguje...

  Takže po příletu a cestou do centra Moskvy klasické zácpy. Po ubytování krátká vycházka a světe div se večeře v otevřené restauraci plné lidí. Vše je otevřeno, obchody, centra, restaurace, kavárny, kluby, kina i divadla. Život funguje naprosto normálně, vše otevřeno.

  Většina ale poctivě nosí roušky nebo respirátory.Všechny sporty i naše sportovní střelba fungují také.

  Rusko dnes má na 100 tisíc obyvatel 100 pozitivních. Mluvil jsem osobně s mnoha lidmi a všichni jsou víceméně v klidu a v pohodě. V lékárnách mají mnoho různých léků (tablety proti virovým onemocněním). Vakcína Sputnik V je očkována starým lidem a těm, kdo mají zájem, zcela bez problémů a je jí dostatek. Dokonce i mně nabízeli možnost bezplatné vakcinace. Nyní finálně testují novou vakcínu Sputnik Light.

  Každý večer v tv jedou reklamy jakým způsobem se mají lidé a starší lidé preventivně bránit onemocnění, tedy užívat vitamíny C, D a Zinek, pít dostatek tekutin a každý den být na čerstvém vzduchu a také nosit roušky nebo respirátory a mít pohybové aktivity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Testování PCR testy z dutiny ústní nebo nosu probíhá také témeř všude, bez front a davů.

   A teď to hlavní! Ceny testů PCR! Testy PCR jsou ve třech cenových úrovních pro samoplátce.

   PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 24 hodin je v převodu za 550,- Kč.
   PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 3 hodin je v převodu za 750,- Kč.
   No a pecka největší, PCR stěr z dutiny ústní i nosu s výsledkem do 90 minut je za celých 1000,- Kč.


   TO PÍŠI PROTO, ABY JSTE VĚDĚLI, JAK NÁS TADY DOMA V ČR NESTOUDNĚ OKRÁDAJÍ!!!!!

   Já jako samoplátce před touto cestou jsem za PCR test se špejlí strčenou asi až do mozku a mezinárodním potvrzením s výsledkem čekal 24 hodin a zaplatil 1700,- Kč!!!!!

   Nejsem Rusofil, ale myslím, že tam je svět ještě v pořádku.

   O rozčarování, vzteku a bezmoci po příletu domů do ČR je zbytečné psát. Někde je něco špatně a jsem zvědavý, jak dlouho ze sebe necháme dělat okrádané, tupé stádo.

   Smazat
 13. Indický běžče! Na Vás přesně sedí přísloví - "kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti". Vy vyjete opravdu ukázkově. Jsem zvědavá jak dlouho Vám to vydrží. Hej! Jen počkej, zajíci....!

  OdpovědětSmazat
 14. Drtivou většinu nerostného a jiného bohatsví ovládají nebo vlastní oligarchové. Takový ruský oligarcha dává na jevo své bohatsví(v Rusku se tolik nezávidí). Jezdí v opancéřované stonožkové volze nebo nějakém podobném americkém autě. Nosí pestré košile kolem krku zlaté řetězy,červenohnědé kalhoty, nejdražší boty ale bez ponožek! Mnohdy má i svou malou armádu(něco jako securitas), která mu ten jeho majetek střeží. Zpravidla ovládá nějakou ruskou oblast i třeba legálně, jako starosta(!) obce. Když se neplete do politiky, tak ho Putin nechá na pokoji. A oligarchové jsou zatím na Putina hodní a on na ně. Problém bude po Putinovi, neb tito bohatí hoši se motají kolem vojensko průmyslového komplexu. A oni dobře vědí oč Západu jde. Oni si na své majetky nedají sáhnout, budou je bránit a proto budou zatím podporovat prezidenta. Ale co pak. Až se tito hoši dostanou k moci, to teprve Západ uvidí jak s ním budou jednat. Zlatý Putin. A řeknu vám bohatsví oligarchů je až neuvěřitelné a rozhodně se o něj s nikým dělit nebudou jaksi myslí Olbrajktová. Doba velkého Ruska teprve přijde. A tomu nezabrání ani unkrovn. P.S. Žádná pravidelná ruská armáda na Urajině není ale jsou tam právě armády oligarchů, které jim tam střeží majetky aby jim je Ukrajinec nezabral.

  OdpovědětSmazat
 15. Jo to se Rusko třepe hrůzou z pár fašistických bombardérů. Ten hitler jich měl tisíce a skončil jako ohořelá mrtvola. Moc daleko by se na Ruském nebi nedostali S-400 je vidí.

  OdpovědětSmazat
 16. Útok na Rusko je zcela debilní story!! To jako chcete, aby to přežili nějací brouci a jiná havět? Já bych tedy ještě chvilku tahal pilku ! To snad toho tolik nechci!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.