Reklama

úterý 23. března 2021

Vladimir Putin: Americká vláda bude muset počítat se zájmy Ruska - Biden ztratil tvář, nyní za ni bude muset zaplatit Amerika

Aleksandr Vladimirov
23. 3. 2021   institut RUSSTRAT

Americký novinář, politický konzultant a analytik George Stephanopoulos provedl 16. března 2021 za ABC News rozhovor s americkým prezidentem Joe Bidenem.


Začněme s Georgem Stephanopoulosem. Jeho postava si zaslouží zvláštní pozornost, především kvůli jeho blízkosti ke Clintonům, jednom z nejvlivnějších klanů ve Spojených státech. Během prezidentské kampaně Billa Clintona v roce 1992 působil Stephanopoulos jako jeho ředitel komunikace a po Clintonových volbách působil v řadě administrativních pozic, včetně pozice vyššího politického a strategického poradce.

Stephanopoulos, který již jako novinář několik let věnoval Clintonově nadaci značné částky, aniž by o tom informoval svého zaměstnavatele ABC News. Celková částka darů činila 75 tisíc dolarů. To se stalo známým, propukl skandál a byla zpochybněna nestrannost Stephanopoulose jako novináře.

Je třeba poznamenat, že Stefanopoulos dělal rozhovory s ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem v roce 2010 a ruským prezidentem Vladimirem Putinem v lednu 2014.

Velmi důležitý detail. Otevřené zdroje tvrdí, že George Stephanopoulos je členem Bilderberg Clubu, každoroční soukromé konference se 120 až 150 nejvlivnějšími světovými osobnostmi ze zákulisí.

Je zřejmé, že člověk jako Stefanupolos nedělá nic náhodou, zvláště během rozhovoru s první osobou ve státě. Proto jeho otázka na Joe Bidena „Takže znáte Vladimíra Putina. Myslíte si, že je zabiják? (Takže znáš Vladimíra Putina. Myslíš si, že je zabiják?) „Byl to domácí úkol. Joe Biden okamžitě odpověděl a souhlasně přikývl: „No jo. Ano. (Uh-huh. Ano.) “. Mimochodem, Biden našpulil spodní ret, když začal s odpovědí.


Bližší pohled na video z rozhovoru Joe Bidena s Georgem Stephanopoulosem vyvolává dojem, že mluví dva známí lidé a oba dělají totéž. Můžete také s velkou jistotou říci, že americký prezident věděl o této otázce, a verze, kterou Stephanopoulos Bidena zaskočil je po přehrání videa okamžitě smetena. Tuto práci potvrzují také lidé, kteří osobně dobře znají Bidena, kteří vždy předem obdrží seznam otázek položených během pohovoru.

Odpověď ruského prezidenta Vladimira Putin na tuto provokaci se podmíněně skládala ze čtyř částí. V první části osobně odpověděl Bidenovi. Jak řekl turecký prezident Recep Erdogan: „Putin odpověděl rozumně a elegantně.“ Erdogan rovněž označil Bidenovo prohlášení za nepřijatelné pro hlavu státu.

Vladimir Vladimirovič dne 18. března, během setkání se zástupci veřejnosti Krymu a Sevastopolu, které se konalo prostřednictvím video odkazu, si vzpomněl na své oblíbené rčení „Jak se na někoho volá tak se i jmenuje“, a také „bez ironie, bez vtipů“ popřál Bidenovi dobré zdraví. Mimochodem, Vladimir Putin dříve toto přísloví v roce 2009 veřejně použil v reakci na tvrdá prohlášení vůdce malého státu přátelského k Rusku.

Přání dobrého zdraví přišlo Bidenovi vhod. Následujícího dne, 19. března, Joe Biden, který hovořil o opatřeních k boji proti epidemii koronavirů ve Spojených státech, jmenoval americkou viceprezidentku Kamalu Harrisovou prezidentkou. Ve stejný den se Biden, který chtěl předvést dobrou fyzickou kondici, pokusil rychle vyběhnou po schůdcích do letadla, ale třikrát zakopl a spadl.

Druhá část odpovědi Vladimíra Putina byla adresována celému americkému establishmentu, tj. Bidenovi, lidem kolem něj a lidem za ním - takzvaným „neznámým otcům" - deep state. Zde Vladimir Vladimirovič vysvětlil základy amerického světonázoru o jejich výjimečnosti, podle kterého zaujímají Spojené státy zvláštní místo mezi ostatními národy, pokud jde o jejich národního ducha, politických a náboženských institucích.

Zde je plný citát: „Co se týče amerického establishmentu, vládnoucích a vládnoucí třídy, její vědomí se formovalo za určitých a obtížných podmínek, protože rozvoj severoamerického kontinentu Evropany byl spojen s vyhlazováním místního obyvatelstva, s genocida, jak se nyní říká, s přímou genocidou indiánských kmenů. 

Poté následovalo těžké, velké a obtížné období otrokářství a otroctví, období velmi kruté. A to vše prochází historií až do současnosti, doprovází život Spojených států. V opačném případě, odkud by se vzalo hnutí Black Lives Matter - Na životě černých záleží? Afroameričané dosud čelí nespravedlnosti a vyhlazování. “


Vladimir Putin tak ukázal pravou tvář americké elity, s níž musí Rusko a další země jednat. Tvář šelmy je ale ve skutečnosti skryta pod maskou americké demokracie: mentalita amerického establishmentu je založena na masovém vyhlazování jiných lidí (genocida), stejně jako na krutém vykořisťování (otroctví).

Při této příležitosti Vladimir Putin také připomněl americké elitě jaderné bombardování Hirošimy a Nagasaki. USA jsou jedinou zemí na světě, která použila atomové zbraně na konci druhé světové války proti mírumilovným městům Japonska, proti nejadernému státu. Současně „v tom nebyl absolutně žádný vojenský smysl, šlo o přímé vyhlazení civilního obyvatelstva“.

Uveďme počet obětí amerického jaderného bombardování. Celkový počet úmrtí při samotné atomové explozi se pohyboval od 90 do 166 tisíc lidí v Hirošimě a od 60 do 80 tisíc lidí v Nagasaki. Poté zemřelo asi 200 tisíc lidí na nemoc z ozáření.

Ve druhé části odpovědi prezident Ruské federace naznačil, že Rusko může pracovat také na domácí americké agendě. USA jsou znepokojeny problémy Alexeje Navalného a Rusko je zase znepokojeno některými problémy obyčejných Američanů. Z nějakého důvodu jsem si okamžitě vzpomněl na frázi z reklamy na prací prášek: „A teď k tobě přicházíme.“

Vladimir Putin ve svém projevu vzdal hold celému americkému lidu, oddělil jej od amerického establishmentu: „Pokud jde o americký establishment, ne americký lid jako celek, je zde hlavně mnoho čestných, slušných, upřímných lidí, kteří chtějí žijte s námi v míru a přátelství a my o tom víme, vážíme si toho a budeme se na ně v budoucnu spoléhat.“ A výše v tomto textu byly zmíněny problémy afroameričanů ve Spojených státech.

Mimochodem, tato zpráva byla okamžitě slyšet ve Washingtonu. Tisková Bílého domu Jen Psakiová téhož dne, komentujíc prohlášení ruského prezidenta Vladimira Putina, uvedla na vysílání kanálu MSNBC: „V tomto případě můžeme být sebekritičtí. USA uznaly, že musíme bojovat proti rasové nespravedlnosti a zlepšit se. Pracujeme na tom “. Washington se obává zachycení vnitřního příběhu zvenčí protože existuje spousta vnitřních, prakticky neřešitelných problémů.

Třetí část reakce Vladimíra Putina na provokaci, stejně jako druhá, má geopolitickou povahu. 
To bylo vyjádřeno 18. března v jeho uvítacím projevu na koncertě v Lužnikách na počest státního svátku - Dne znovusjednocení Krymu a Sevastopolu s Ruskem.

Ruský prezident zaznamenal dva důležité body. První citát: „Ve 20. letech minulého století bolševici, kteří formovali Sovětský svaz, z nějakého důvodu stále nejasného, přenesli významná území, geopolitické prostory na adresu kvazistátních útvarů. A poté, co se zhroutili sami, zhroutili svou zemi zevnitř, zhroutili Sovětský svaz, vedli k tomu, že Rusko ztratilo kolosální území a geopolitické prostory.

Chci ale říci, že jsme připraveni žít v nových geopolitických podmínkách. Kromě toho považujeme naše sousedy nejen za geograficky blízké sousedy, považujeme národy těchto zemí za bratrské národy, jsme připraveni jim poskytnou rameno a paži, abychom zajistili rozvoj, postupovali společně, kupředu pomocí našich konkurenční příležitosti, a je jich dost.“


Druhý citát Vladimíra Putina hovoří o nevyhnutelné reakci Ruska na negativní scénář: „Nikdy však nebudeme souhlasit s jedinou věcí: že by si někdo měl dovolit použít ruské velkorysé dary k poškození samotné Ruské federace. Doufám, že to je slyšet. 

Čtvrtá část odpovědi
ruského prezidenta na drzý útok Spojených států je adresována osobně Joe Bidenovi. Vladimir Putin nabídl, že uspořádá veřejnou debatu s prezidentem Spojených států, ale pouze naživo. Ve stejný den vyšlo najevo, že se s Bidenem „spojili“. Jaké jsou možnosti? Progresivní demence se neustále projevuje v těch nejnevhodnějších okamžicích.

Syn 45. amerického prezidenta Donalda Trumpa mladšího se k této situaci vyjádřil na své stránce na Twitteru : „Putin právě vyzval Joe Bidena k živé debatě. Celý svět ví, že na samém vrcholu nemáme žádné vedení, pouze prázdný oblek s teleprompterem (a ten nedokáže ani správně pouužívat). Právě teď se dívají na slabost Ameriky a slintají. “

Na závěr čtvrté části odpovědi ruského prezidenta je vhodné citovat prohlášení členky Výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti, ředitelky institutu RUSSTRAT Eleny Paninové: „Je třeba připustit, že fungovala metoda politického aikida, kterou použil Vladimír Putin tím, že pozval Bidena na živou debatu. Úder zasáhl nejslabší místo americké administrativy a odhalil neschopnost současného prezidenta USA celému světu. “

Pojďme tedy shrnout. Odpověď na Bidenovo americké dovádění začala Bidenem a tím i skončilo. Kruh se uzavřel.

Ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov byl 17. března odvolán do Moskvy ke konzultacím. Uvádíme slova ruský ministr zahraničí: „Ruský velvyslanec ve Washingtonu A. A. Antonov byl odvolán do Moskvy ke konzultacím s cílem analyzovat, co dělat a kam směřovat v kontextu vztahů s USA.“

18. března během denního briefingu tisková tajemnice Bílého domu Jen Psaki řekla: „Náš velvyslanec Sullivan zůstává v Moskvě. Podporujeme ... on a jeho tým jsou v kontaktu s Rusy. “ Washington tedy ještě není připraven vážně prohloubit vztahy s Ruskem. V diplomatické praxi je zpravidla odvolání velvyslance jedné země doprovázeno symetrickou reakcí jiné země.

Promluvme si o vyhlídce na válku. Hrozná válka v plném rozsahu nebude, hybridní konfrontace bude pokračovat. Strategické jaderné zastrašování stále funguje a program START III byl  prodloužen do 5. února 2026. Přestože spojenci USA v Evropě i v asijsko-pacifickém regionu jsou mimochodem z tak nedostatečného chování současné americké vlády v mírném šoku. Mimochodem, v šoku je i část jejich populace.

Pro Rusko vznikla dobrá příležitost pro  informační práci zaměřenou na zničení severoatlantické solidarity a omezení její role nebo dokonce konečného rozpadu NATO. USA v NATO hrály vždy dominantní roli a používají Alianci jako nástroj přísné kontroly svých spojenců a partnerů.

Směřování ke strategické autonomii Evropské unie byl díky Bidenovu výroku dán nový impuls: nikdo nechce zemřít kvůli špatně předvídatelným krokům hegemona.  Mimochodem, Trump, přes veškerou svou výstřednost, tolik neděsil spojence a partnery a nevyvolával na ně tlak.

Pokud jde o stav rusko-amerických vztahů, charakterizují je slova Vladimíra Putina z listopadu 2020: „Poškozený vztah nemůžete zkazit“. Je zřejmé, že existuje také vyhlídka na zlepšení, ale pouze při zohlednění ruských zájmů.

Ruský prezident shrnul  18. března 2021 vyhlídky na vývoj vztahů se Spojenými státy během setkání se zástupci veřejnosti na Krymu a v Sevastopolu formou videokonference: „A budeme s nimi pracovat, ale v těch v oblastech, které nás samy zajímají, a za podmínek, které považujeme za výhodné pro sebe. A oni [americký establishment] s tím budou muset počítat, navzdory všem pokusům o zastavení našeho rozvoje, i přes sankce, urážky, s tím budou muset počítat. “

Věnujte prosím pozornost hlavní myšlence, která se opakuje třikrát pro ty, kteří nerozumí: „Budou s ní muset počítat .


50 komentářů :

 1. Tak to je to jsou známá fakta co jsou švorcáci z usa zač. Velkou válku si dovolit nemůžou protože mají zastaralé zbraně. Kdo opravdu vládne v usa je naprosto jasné a s Ruskem opravdu musí počítat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako kluci jsme říkávali: "kdo to říká, ten to je, tomu se to rýmuje". Když tedy president USA, za jehož vicepresidentování bylo rozpoutáno 7 válek o někom řekne že je vrah, tak na koho tím asi mohl mířit.

   Smazat
  2. Nejhorší na tom je, že jestli že začnou válku, není jiná šance než totální.

   Smazat
  3. Kamensky
   Já nevěřím že by se našel takový magor, který by spustil totální válku. Protože každý ví, že by celou zemi udělala na desítky let neobyvatelnou. A že i vítězové, pokud by vůbec nějací byli, by museli žít desítky let v podzemí kvůli radiaci.
   To Amíci jen tak straší jako za studené války. Jenže vlastně ani nemají čím strašit, protože ve zbrojních technologiích zaostávají za Ruskem i Čínou.
   Letadlové lodě, které by se přiblížily k Rusku, by šly okamžitě ke dnu raketami Kaliber. Jak to Rusové předvedli za války v Sýrii, když ze svého území z zlehkých raketových korvet v Kaspickém moři poslali pozdrav na vzdálenost 2000 km až k Perskému zálivu, zrovna když tam připlula strašit letadlová loď Ronald Reagan. Tak se raději obratem hned sbalila a z Perského zálivu vypadla.
   Američani si u svých raket s plochou dráhou letu o doletu na takovou vzdálenost mohou nechat jen zdát.

   Smazat
 2. „Staří zvolí podle vnučky.“ Hampl: Piráti, banda fetek? Nic nechápete. Zde je pravda

  Vezměme třeba migraci. Je nesporné, že Piráti skutečně plánují zaplavit Českou republiku statisíci migrantů z muslimských zemí. Najdete to i v jejich dokumentech, byť je to cudně schováno pod výrazy jako „evropské řešení“ nebo „přijetí mezinárodních závazků“. Plánují také tvrdě stíhat jakoukoliv kritiku migrace.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Stari-zvoli-podle-vnucky-Hampl-Pirati-banda-fetek-Nic-nechapete-Zde-je-pravda-658216

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 4. výše je uvedený nepřesný překlad/význam Putinova rčení:

  кто так обзывается
  тот так и называется

  správný význam je:

  Kdo jiné častuje takovými jmény. (Bidenem označený 'údajný' vrah Putin)
  Sám takový je. (myšlen vrah USA/Biden)

  Ekvivalentní význam je: "Vždy ten největší zloděj křičí: Chyťte zloděje!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V překladu je víc nepřesností. Autor evidentně nevládne ruštinou a k překladu zřejmě použil Google překladač.
   Putinovo videokonference byla (nevím zda stále je) na youtube v originálu. Sám jsem jí vyslechl den po, to je 19.3. Je zřejmé, že Rusům stoupá sebevědomí. A myslím, že oprávněně. Navzdory otevřenému nepřátelství většiny západních zemí Rusko ekonomicky i vojensky sílí. Na rozdíl od západu, který dělá vše proto, aby zanikl. A my s ním, bohužel.

   Smazat
  2. Kdo to říká, ten to je
   Na toho to pasuje
   Tak jsme to říkali jako děcka. A koukám, že v Rusku taky.

   Smazat
  3. Další verze z mého dětství:

   Kdo to říká, ten to je,
   Tomu se to rýmuje.

   Prostě ta stará dětská "moudrost" platí. 😄

   Smazat
  4. Viděl jsem už i v mainstreamu daleko horší překlady.

   Ještě takový detail. Každému českému čtenáři není hned úplně srozumitelné přirovnání k „neznámým otcům". To je narážka na SF Obydlený ostrov bratří Strugackých, a navíc na jeho původní nezcenzurovanou resp. obnovenou variantu. V Rusku je to přitom jasné víceméně každému (mnohé Strugackých citáty a hlášky zlidověly), u nás to sepne spíš fandovi.

   V profesionálním překladu by se to zřejmě řešilo substitucí za domácí idiomatický obrat, ponecháním holého "deep state", vysvětlivkou pod čarou.

   Ale je prostor i pro v kontextu dost zlověstnou hru s významy. Sovětské cenzuře se nelíbili ti Neznámí Otcové (důstojníci, kteří v rozvratu po jaderné válce na jiné planetě uchopili moc a zavedli systém totální psychosociální kontroly pomocí záření měnícího chování občanů a vysílaného z všudypřítomných věží. Napsáno před padesáti lety, prosím pěkně.) No a v upravené verzi už se "Neznámým Otcům" raději říká "Ohněstrůjci" (v českém překladu).

   Lze pochopit, proč tehdy "Ohněstrůjci" Strugackým prošli spíš než ti "Neznámí Otcové". Naopak se lze obávat, aby se "Neznámí Otcové" z článku neukázali spíš jako ohněstrůjci.

   Smazat
  5. A neni to takhle?

   :"kdo jinemu jamu kopa, sam do ni pada"

   Smazat
  6. A neni to takhle?

   :"kdo jinemu jamu kopa, sam do ni pada"

   Smazat
  7. Mne takova odpoved zdaleka neuspokojuje.
   Znamena to, ze na infantini senilnosti se ma odpovedet nejakymi detskymi prupovidkami ?
   Ze na miliony mrtvych, utrpeni bez konce s kterymi Bajden nejen souhlasil ,ale primo aktivne podporoval a pomahal vyssavat sve obeti s hrozbami a masakry vsude na svete..
   A chlap.
   Na tohle ma prijit s nejako detskou prupovidkou ? Opravdu ?

   Smazat
  8. A to si koleduje, Putin, prave s takovou "odpovedi" ,aby priste a co nevidet ,na nej prisli s
   necim horsim ?
   A na vsechny co se s Putinem vytahujou , misto aby neco udelali..
   Proti evidetnimu zvysenemu nebezpeci svetove valky.
   Kdy verbalni napadeni, zrejme poslouzilo jako Sonda , jak se veci opravdu maji.
   Ze po napadeni dalsich a horsich ,ze jim nehrozi zadne velke nebezpeci v USA ,ze misto padne durazne odpovedi, se jim dostane neco rikanek z detstvi..

   Smazat
  9. A nezapomente si tu odpoved Putina, spravne prelozit.
   Pan Bakule bydlel v 2.poschodi a kazde rano na ceste do prace se vozil na zabradli.
   Domovnice to nemela rada a jedno v noci na zabradli natloukla hrebiky.
   Rano cekala az pan Bakule prijede dolu a zdravila ;"Dobre rano pane Bakule".
   Pan Bakule se ohledl a pravil :" Jen Ba, koule zustali na zabradli".
   A jine odpovedi..

   Smazat
  10. Paw, a vy jste viděl na ČT tu Putinovu odpověď? Byla skvělá. A ano, zmínil tu dětskou říkačku, ale taky uvedl, že má hlubší psychologický smysl. A adresoval ji pak v dalším především současné v USA vládnoucí věrchušce, a to už naprosto jasně a seriozně.
   A s tou ČT to byl samozřejmě fórek.

   Smazat
 5. Cenobito 24. března 2021 2:32, pokud se nepletu, označil prezident USA prezidenta RF Putina slovem "killer", které je překládáno jako "zabiják", zatímco slovo "vrah", je překládáno jako "murder". To jsou, jak tomu ve své mateřštině rozumím, slova s rozdílným významem. Vrah zbavuje života s předchozím úmyslem, zabiják tak koná bez předchozího úmyslu (česká právní teorie i praxe pak rozlišuje mezi vraždou a zabitím významně rozdílnou trestní sazbou). Biden tedy neřekl, že Putin zamýšlí brát životy, ale že to od něho lze (za možných okolností) očekávat. Domnívám se, že pokud to tak prezident USA cítí, je to jedině dobře. Dokonce, jestli bere Putina za nepřítele, tak je takový výrok i oceněním. Rozumí se ovšem, že v mezinárodních vztazích je takový výrok vrcholného politika signálem na pokraji vyhlášení války. To už rozhodně dobře není. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "murder" je vrah z momentálního stavu bez přípravy, většinou jednou a dost.

   "killer" je vrah který zabíjí neustále, dokud ho nedostanou.

   "terorist" vrah civilních obyvatel v cizí zemi, taky okupant

   Miky

   Smazat
  2. Myslím, že takový rozdíl v tom není, zejména v běžném hovoru nebo nikoli právnickém textu. Záleží i na tom, kdo to říká. Úmyslně jedná killer i murderer, a např. "serial" může být ten i ten. Spíš mi přijde, že killer se víc používá jako jednodušší a hovorovější slovo, které prostě nenese ten prvek právní kvalifikace.

   Smazat
  3. A nezapomeňte, že tam zaznělo jednak killer, a vzápětí na to, že za to taky zaplatí. To není zrovna vyjádření respektu. Spíš příprava "mohli bysme ti rozbít palici nacimprcampr, kdybysme chtěli, takže když tě jenom kopneme do kotníku, tak jsme hodný."

   Smazat
 6. Putin tomu dal!!! On ví o lidech, kteří chtějí s Ruskem žít v pohodě a pochválil čestné, slušné a upřímné Američany. Proboha, kteří to jsou? Zcela jasně to jsou agenti Putina a přisluhovači Ruska. Nedovedu si představit, že by pochválil Zemana za rozumnou politiku vůči Rusku. Co si vytrpěl chudák Nohavica, když dostal Puškinovu cenu za své nesporné umění. Ihned to byl agent Ruska! Oni teda všichni lidé v USA jsou sledovánitajnými tajnými službami, u FBI mají své složky již od narození, ale o to více budou teď mít práce. Budou hledat ty slušné a poctivé co označil Putin. Jsou to pro ně zcela jistě agenti Ruska. A podle mojich zkušeností s Ameriky jich málo nevbude...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, jsou to hlavně ti, co volili Trumpa. Tedy vnitřní teroristé a nepřátelé liberálně-demokratické moci lidu. A lid určitě jejich seznamy má!

   Smazat
  2. Promiň, ale takoví lidé tady jsou. Já bych například rád žil s američany v míru a spolupráci, i když dnes těch možností moc nevidím. Ale pořád doufám, že na sebe nebudeme střílet.

   Smazat
  3. Vojto, naprosto, ale naprosto s tebou souhlsím!

   Smazat
 7. EU: Lavrov nedávno prohlásil, že vztahy s EU jsou tak poškozené, že napravit je půjde jen velmi těžko. Už taky kvůli tomu, že nejen že EU nemíní absolutně v ničem akceptovat podmínky partnera a její požadavky jsou úplně absurdní, ale vlastně vůbec se nedokážou věnovat tématům, která se bežně na střetávkách probírají.

  EU žije jen tou svojí agendou, jako kdyby nic jiného na světě nebylo: migrace, LBGTI, BLM, uhlíková stopa a klimatické změny, a ohledně Ruska Navalnyj, Skripal, Krym a jiné agrese, lidská práva v Rusku, hackeři... O ničem jiném se bavit nedokážou. Přijdete na schůzku, stojí vás to čas přípravami a pak tam celou dobu posloucháte, jak jste zlý zlý a co MUSÍTE udělat, abyste byl dobrý. A ta schůzka se měla týkat rámcových dohod ohledně nastartování ekonomických vztahů.

  Už v minulosti, tři čtyři roky dozadu vyjádřil Lavrov rozčarování z toho, že uspořádali na požadavek EU schůzku na nejvyšší úrovni a ta nakonec z podnětu Ruska byla předčasně ukončena proto, že zástupci EU opět nedokázali celou dobu mluvit o ničem jiném, než o svojí propagandě. Žádný byznys, jak to vždy bývalo a kvůli čemu se sešli, žádné vyhlídky, plány, nic, jen debilní žvásty, kterých jsou plná média. Tehdy si na jejich adresu velmi šťavnatě ulevil, dnes je nazývá šílenci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU nemá žádnou právní subjektivitu. Na stát si jenom hraje. Papaláši si rozdávají tituly ministrů a prezidentů asi jako když si kluci hrají na vojáky a dávají si hodnosti generálů. Ale nemohou nic podepsat bez toho, že to nějakou formou schválí členské země. A ty se vždy začnou hádat a nelze se spolehnout, že všichni vše dodrží. Teď nemyslím Maďary nebo Poláky, na které se obvykle nadává. Stačí se podívat na situaci dneska. Krize koronaviru a je po jednotě. Silnější prostě převálcuje slabšího a ani se nesnaží to nijak zakrývat. Německo prostě zkonfiskuje ochranné pomůcky slabším, s tím, že je potřebuje. A je to! Jiná věc byla, když to bylo Evropské hospodářské společenství (EHS). To se zabývalo obchodem a politiku nechalo vládám. A bylo jich sedm nejsilnějších. Ti se dohodli vždycky a co dohodli, platilo.

   Smazat
  2. Ano, nemá. Mám dojem, že většina je podplácena zdroji, které platí také DS&DS USA. Alespoň Soros se chlubil, že má pod palcem dve třetiny EP. U jednotlivých států jsou vyjednávání v mnohém průchozí. Na jedné straně oboustranné sankce, na druhé NS2. EU s tím nic nezmůže, jen vykřikuje, že Rusko podkopává jednotnost, přitom c19 jasně ukázala, že každý jede výhradně za sebe a EK je tady nahovno.

   Smazat
 8. Vy jste smazali kutnohorského, který odpověděl na příspěvek unknowna, že prý se Putin nechal očkovat Pfizerem. Kutnohorský na to odepsal něco v tom smyslu, že pokud to je pravda, tak to je špatně. Než jsem dopsal odpověď kutnohorskému, všechno jste smazali a mně nešel vložit komentář. Takže znovu moje odpověď kutnohorskému.
  ---

  Kutnohorský, samozřejmě, že ne. Putin se nechal očkovat jednou ze tří ruských vakcín, které jsou momentálně k dispozici. Zdroj Kreml.

  Rusko očkuje třemi národními vakcínami, čtvrtá je v klinickém testování. EU - nula. Pardon, němečtí Turci (BioNTech) se podíleli na vývoji vakcíny Pfizer.

  USA a GB očkují jako o život a epidemie ustupuje. EU právě prožívá třetí vlnu. EMA Sputnik zřejmě neschválí, protože to nedoporučilo víc členů EK. Sputnik, byť vyráběný v Německu, je hybridní hrozba.

  Mimo USA a spolupráce GB a Švédska (Astra) se vakcíny vyrábí už jen v Číně a Indii.

  Pozn.: Rusko je podle EU zaostalé. Včera jsem si to přečetl v Lidovkách.

  Můžete mě taky smazat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odepsal jsem pouze, že vakcinu Pfizer zakázali na Tajvanu a v Macau. Jestli, že byl Putin očkován touto vakcínou tak by si měl dát pozor. Astra Zeneka se k nám valí, protože ji lidé v západních státech nechtějí, přestože je tam doporučena. A teď se přidá zřejmě i Pfizer. Johnoson end Johnson nám do května nic nedá, možná že jen pudry na dětské prdelky. Kdo tuto díru zaplní? No jen tak mimo, žádný stát odebírající Sputnik ho nereklamoval.

   Smazat
 9. No, pan Dvořák má svou hlavu. I své pochlebovače. Doufám, že až bude opuštěn Blogger, bude mít pan Dvořák nástroj, kterým jediným kliknutím smázne nežádoucí, ale zanechá o své práci stopu, tedy hlavičku smáznutého. Brání tomu něco? JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JiHu, s tím svým hloupým požadavkem už přestáváte bavit. Kde jste viděl, aby zabanovaný subjekt po sobě v diskuzích "zanechával stopu"?

   Smazat
  2. Pane Dvořáku, ono je to tak. Když někdo přijde s něčím novým, je za blbce. Poprvé. Když se to ujme, je za blbce podruhé. Protože s tím přišel první. Já nechápu, proč Vám myšlenka o zanechání hlavičky po smazaném vadí. Sled diskuze by byl přehlednější. Opravdu, opravdu to chcete to popřít? JiH

   Smazat
  3. Pane JiHu vy tu máte ale starosti...VIP 🥴

   Smazat
  4. Unknowne VIP 24. března 2021 16:02, a vidíte to. Vy si zas děláte starosti, se starostmi, které snad nemám mít. To jsou mi paradoxy, co? JiH

   Smazat
  5. Ale já si vůbec nedělám starosti s vašimi starostmi, jen v diskusi komentují, co jste tu napsal. V diskusi to tak bývá. Veřejně se trápíte a já vám chtěl jen pomocí. Jinak vás tu moc nečtu. Promiňte. Jsou tu lepší, co nemají vaše starosti. VIP 😊

   Smazat
  6. Unknowne 24. března 2021 18:44, vida, je mezi námi rozdíl. Já se zas snažím číst všechno. Nemajíc křišťálovou kouli, co z koho vypadne, předem nevím nic. JiH

   Smazat
  7. Ano, ano,je mezi námi
   velký rozdíl. Lepší už nebudete, já taky ne. VIP 😐

   Smazat
  8. Unknown VIP 25. března 2021 6:42, rád bych měl Vaše jistoty. Kde je berete? JiH

   Smazat
 10. Jediný opravdu státník,je v současné době-a již i dost dlouho-Vladimír Putin.

  OdpovědětSmazat
 11. Je štěstí, že Rusko má v čele člověka, kterému to myslí. Rusko bylo ve své historii mnohokrát v těžké situaci, od napoleových dob až dodnes a vždy zvítězil zdravý rozum. Akorát v EU jsou ještě takoví, kteří nic nepochopili a kopou za imperialisty USA. Přitom Rusko už není SSSR, je to standardní demokratická země s daleko lepší situací než v USA. V USA se má dobře a velmi dobře 10 % populace, ale 90 % jsou na tom hůř než v Rusku. Běžte se podívat na ty slumy, kolem velkých amerických měst a té bídy, kterou tam mimo centra vidět, a také nebezpečí života. Vždyť poslední události v USA. když v supermarketu jakýsi nespokojenec postřílel 10 lidí a o takových událostech v USA se dovídáme skoro každý den!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. USA staví v těsné blízkosti Krymu námořní základnu. Západní média se tomuto tématu nevěnují

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a co mají Američané jiného dělat, když ji nemohou postavit na Krymu s čímž počítali???

   Smazat
  2. Oni nechteli nic stavet, pocitali se sevastopolem tehdy ukrajinskym. A kde to ted stavi, v gruzii, bulharsku nebo na ukrajine?

   Smazat
 13. Spojené státy jsou dítě Evropských koloniálních států. Vznikly tam nejvhodnější podmínky pro schopné parazity. Za oceány se cítily bezpečně a tak jejich žravost narůstala do současných rozměrů. Jenže pro současné technické zbrojní systémy oceány už pozbývají význam. Parazit si za ta léta zvykl na parazitování na celém světě a to už se stává pro mnoho států nepřijatelné. Bez konfliktu se to nevyřeší.

  OdpovědětSmazat
 14. Biden je pouze trapná,směšná,senilní loutka ktereho si vodí na vodítku jako cvičenou opici v cirkusu

  OdpovědětSmazat
 15. Jack Maxey o obsahu Hunterova notebooku a proč je důležitý pro každého Američana 3.3.2021 https://www.youtube.com/watch?v=aHQgTG4rGj8
  Nový Biden je herec aliancie (trumpov človek), slúži na prebúdzanie ľudí a darí sa mu to veľmi dobre. Skoro všetci z DS sluhov boli vymenený hercami aliancie. Je to všetko show na prebúdzanie stáda. Nový prezident USA? Jmenovaný Prezidentem trumpem? Velké divadlo či drsná realita? Zprávy jsou zatím nejasné a není vyloučeno, že je nyní vojenský prezidentem na přechodné období. Není potvrzeno! Mnoho zmatků a právě pro zamotání hlavy zbytku DS a CABALISTŮ. Boj se vede na všech úrovních.

  OdpovědětSmazat
 16. Zapad mluvil do SSSR tak dlouho, az Ustr. Vybor zjistil,ze musi neco delat..
  Vysledek byl Gorbacov a Jelcin. Ale take slib Bakera,ze NATO nepostoupi ani cm k ruskym hranicim.
  Ale take Deus EX Machina ,Putin.
  Vstup take CR,byl podminen clenstvim v NATO a tim byl slib /jako ty sliby Hitlerovy/ byl s vysmechem zrusen.
  Hitlerovsky a habsbursky teror NATO na Jugoslavii.
  Ted zase Putin neunavne hovori o tom jak se ma zapad zlepsit..
  Roberts to dobre vysvetlil/aspon nemusim /,na NWOO.
  Prohlasovat,kricet ,ze je Putin zabijak,je povinnost vsech v USA,NATO a EU,uradu a dalsich tisice hysterickych organizaci,medii uz davno, jinak by se zadny neudrzel ve stedre placenych funkcich..
  Nenavist a fanatismus vydelavaji miliardy..
  Mezi nami, co sledoval PUtin s vyzvou hovorit s Bidenem ?
  Dejme tomu ,ze k setkani dojde. O cem bude rec?
  "Hele ty si vo mne rek", atd..Nebo zase Putin chce dlouze rozpravet nahoru a dolu o pomerech a nedostatcich na zapade.
  Vedi to daleko nejlip.
  Ted se ukazuje proc byly ty fake volby. A na co.
  Kdyz si pozvali v USA teroristy do zeme a kdyz unosy a teror na civilni letadla pokracoval od let 50. a nezamykaly se vhodne pilotni kabiny, vysledek byl 9/11 a ted kdyz se jedna o odzbrojeni populace ,zase pozvanej terorista pomaha vrazdenim.
  Jde zase o stupnovani teroru /uprchlici/,na vlastni ppulaci.
  Zadnej rozdil..A dalsi jsou nepochybne v zaloze..
  A autori jako predtim zvatlajici o Studene Valce /Korea,Vietnam atd./,zase zvatlaji nekonecne o nedostatcich "demokracie".
  Teror na populaci se musi stupnovat jinak je konec a spravedlive tresty se blizi..

  OdpovědětSmazat
 17. Jo a ještě snad pro fajnšmekry, jak si Putinovo "kdo to říká, ten to je" překládají ve Státech: “I am rubber, you are glue; whatever you say bounce off me and sticks to you".

  Holt kulturní rozdíly. Já sem guma, ty seš lepidlo? Pravda, je to takové nějaké sofistikovanější. U nás by smradi hnedka řvali " to víš že seš guma". Ještě i dneska. Teda aspoň doufám.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.