Reklama

neděle 14. března 2021

Volby v době epidemie

Jaroslav Bašta

14. 3. 2021   prvnizpravy
Občas ve svých komentářích píšu o tom, že některé události jsem už kdysi zažil. Nejen proto, že už hodně pamatuji, ale kvůli svému poněkud pestrému životu. V zimě 2009/10 jsem byl na Ukrajině a paralelně jsem sledoval souběh dvou událostí – epidemie prasečí (mexické) chřipky a důležitých prezidentských voleb. V nich proti sobě stáli dva oligarchové, kteří se opírali o naprosto odlišné voliče. Na východě to byl Viktor Janukovyč, pět let předtím poražený ve vynuceném třetím kole Oranžovou revolucí a na západě Julia Tymošenková, stávající premiérka a vítězka té barevné revoluce.

Až do příchodu prasečí chřipky byl jejich souboj o voličské hlasy víceméně vyrovnaný. Potom vláda musela reagovat na zhoršenou epidemiologickou situaci, takže vydala nařízení o povinném nošení roušek. To mělo dva bezprostřední důsledky – nejprve se jejich cena zvedla ze dvou hřiven na 12, přesto byly druhý den vyprodané. A nové nikdo nedodával, protože dva měsíce předtím zkrachovala jediná fabrika, která je na Ukrajině vyráběla. Julia Tymošenková požádala mezinárodní společenství o pomoc a záhy se v zemi objevilo několik desítek milionů roušek dodaných zdarma. Ty se pak prodávaly za dvacet hřiven. Desetinásobně vzrostly ceny všech antivirotik a běžných léků na nachlazení, na pětinásobek podražily citrony.

Volby se slušným náskokem vyhrál Viktor Janukovyč, a do roka skončilo ve vězení 17 z 20 členů minulé vlády. Následovali tam svoji premiérku. O čtyři roky později přišel Majdan a občanská válka, která doznívá dodnes.

Ten starý příběh vyprávím hlavně proto, že některé jeho paralely zažíváme u nás v České republice již rok. Jen se nacházíme na vyšším vývojovém stupni, neboť na pandemii se dá vydělat podstatně více než na pouhé epidemii. Skoro to vypadá, že Ukrajina před těmi dvanácti lety fungovala jako jistý druh laboratorního poloprovozu pokusů o změnu budoucnosti západní civilizace. Oligarchizace politiky zřetelně vede k obdobným projevům všude. Dá se předpokládat, že ukrajinizace Evropy v rámci Velkého resetu bude pokračovat až do těch hořkých konců.
Zůstává nám asi jediná šance, jak tento nepříznivý vývoj zvrátit. Tou jsou podzimní volby do Poslanecké sněmovny, které se odehrají ve stínu pandemie. Ač to není na první pohled patrné, zažijeme po více než třiceti letech tvrdé ideologické střetnutí mezi progresivisty a konzervativci. Když budu parodovat blábolení prorežimních novinářů, oba tábory nás potáhnou na východ. Progresivisté na Ukrajinu, konzervativci do Polska nebo Maďarska.

Pokrokářům na současné Evropě vadí, že je příliš bílá, bohatá, vzdělaná, s výkonným průmyslem a zemědělstvím. Velkým resetem a Zeleným údělem to chtějí změnit, věří, že současná pandemie funguje v jejich prospěch, proto jim současné velké umírání není proti mysli, neboť to dle jejich názoru urychlí kolaps ekonomiky a uvolní prostor nově příchozím z Afriky a Blízkého východu.

Konzervativci u nás jsou pak všichni, komu se nelíbí budoucí politická ukrajinizace či dokonce afrikanizace České republiky, a chtějí se po covidu vrátit k normálnímu životu. Zdá se, že jediná možnost, jak se toho dosáhnout, představuje maďarský příklad. Předpokladem je přesvědčivé volební vítězství vlasteneckých stran. Po zkušenostech s tím, jak Evropská unie a všichni na ní napojení nezvládá současnou krizi, ohrožuje nejen naše zdraví, ale samotnou existenci, to není tak nereálné.

74 komentářů :

 1. Na hungarytoday není jediná zmínka o vazbě nárusty nemocných na vakciny odkudkoliv. Jen konstatují, že vakcín je zatím málo, i přes dodávku z Ruska a Číny ( má dorazit letadly Maďarska)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan BASTA asi nema kontakkt k ĆSV awantgarde a proto nemusi znat

   navrh dnes uz legendarniho NARODNIHO PROGRAMU VOLICU,ktery je odmitan panem GR TV ho vysilat dnem i noci v jeho verejnopravni ve skutecnosti jeho "soukrome" televizi.
   Proto bude zarazen do NPV bod, kdy bude pozadovan info system FIFTY,FIFTY tj at polovina koncesinarskych poplatku bude urcena k uskutecnovani

   OKAMZITE PRIME DEMOKRACII IHNED a to ve forme instalace nasi vlastni obcanske internetove site po cele ĆR to predpoklada,aby to volici chteli prosazovat solidarne, jinak nebude info podvodum a ohlupovani verejnosti nikdy konec!

   Kdo je proti,at to tady napise a zduvodni,mlceni bude povazovano za souhlas a bod bude zarazen natvrdo do NPV...

   Smazat
  2. Krtečku, včera jsem kontroloval zahradu. Celá je plná krtinců. Jestli máte kontakt na jiné krtečky, domluvte jim.

   Smazat
  3. Vtipné, přidávám se. Aspoň k sousedům.

   Smazat
  4. Pane incognito,na jare dojde k houfovani nas malych zvirat

   puste si film.KRTECEK A TELEVIZE zavolejte deti,pokud je mate a pro vas je tam na boku vedle i "Tom a JERRY" od nestastnych AMI pratel,kteri dostali do placu ten neomarxisticky trockismus.
   To vas muze potesit,kdyz ted v te ejmerice umrelo vice nez 500 000 nasich spojencu a zly strejda Putin brani EU ve vyrobe toho SPUTNIKU V a i v republice,aby jsme se vsichni mohli dat vystrelit na orbit, to by byla bašta!
   Pan president USA se dokonce priznal otevrene,ze sfalśoval volby,ale vse udelal v zajmu nebohych tamnich domorodcu,a ne ze ne ANO!.
   Proto vam preji hezkou jarni zabavu s mymi soukmenovci,uz dnes hrdiny horniku podzemi,nebo taky ne,kdyz budou sorosćaty snad vyhubeni!.
   No ni?


   Smazat
  5. Mam napad,co tak zkusit ziskat pana Bastu do nasi awantgardy

   valecniku z alternativy,cili lidovych komentatoru,ze zdejsi certovy zahradky.
   Nemusel by nic delat jen zkritizovat navrh Programu volicu legendarni NPV!
   Je stejne clenem ĆSV a predstavte si situaci,ze se rozvineme a vyzveme k podpore ĆSV i male a stredni podnikatele a zivnostniky,ktere nici politika zmaru sorosćat,ktere i oni stejne nepotrebuji,no kdyz se nikdo neozve do protivky,tak se to muze zkusit,kdyby se tady mezi nami neobjevil sam v diskusi.
   No ni?

   Smazat
  6. Krtečku, na horníka máte velmi dobrý politický přehled, připomíná mi to staré heslo: jsem horník, kdo je víc? Nemyslím to pejorativně. Možná píšete z ciziny, nevadí mi psaní bez diakritiky, spíše že stále nemám v podvědomí Vaše zkratky a body programu.

   Dejte občas nějaký bod a uvidíte, zda se u něj rozvine diskuze. Potom je zcelte do skutečného programu Vaší vize.

   Smazat
  7. dekuji pane Povolny za odpoved,zkusim se vasemu navrhu prizpusobit,

   celkem jsou nyni v NPV cili Navrhu PROGRAMU VOLICU vcetne dnesniho bodu FIFTY;FIFTY deleni poplatku za televizi 4 cisla.programu.
   Je znamo,ze programy nynejsich stran jsou tezkopadne,nikdo je temer necte a polit.subjekty je stejne nehodlaji plnit.
   31 let to bylo k nicemu.Myslim si,ze je treba proto vytvorit dynamicky blok obdahujici HESLOVITE JAKESI POZADAVKY OBCANU VOLICU a zkusit je postupne i vysvetlovat s cilem pro ne ziskat obcany,kteri by se ztransformovali z OS tj uplne znicene a uz apaticke obcanske spolecnosti na cilevedomou ĆSV tj Ćeskou spolecnost volicu vybavenou z pekla dobrymi puskami a dely pravdy,jinak postupne dojde k jeji vyrabovani,coz je cilem nami śpatne zvolenych zastupitelu,pro ktere pasuje vyraz z ruskeho parlamentu SOROSĆATA.
   dnes je to videt v tom postoji k verejnopravni TV,ktera je vedena kamarilou GR mensiny ta mava nasimi zastupitel v Parlamentu nadava stale vice nemohoucimu panu Babisovi,ktery se toci jako kaca a vidite sami nedkaze pochopit ani jednoduchy fakt,ze pokud nedojde k dodavce SPUTNIKU V,zniceni tohoto viru pak jeho "opatreni"zpusobi totalni krach eknomiky cele republiky a nepomuze mu opijet nas rohlikem.
   Proto se domnivam je treba,aby se naucili volici formulovat co chteji a to se permanentne deje a drive nebo pozdeji si toho obcane vsimnou.
   Zkusim tu dat odkat na rozhovor s dr Pekovou,pokud se mi to podatri a preklad clanku z 9.11.2015 z casopisu NATURE,kde se jasne pise,ze skupinou mezinarodnich "vedcu"dobre zaplacenych byl tento vir,nikde se v prirode nevyskytujici vyvolan za tzv GRANTY tj penize odmeny k zivotu a bude hubit obyvatele planety dal!
   To je pry ta Quota GATES tj pobiti v CR nejmene 50 000 volicu toho Babise a ne ze ne ANO!

   Smazat
  8. Ano, tomu rozumím lépe, jde o nadnárodní tlak i za pomoci koronaviru na naši ekonomiku. Jak se bránit?

   Smazat
  9. Samozrejme mame nakroceno k obrane.OK SPD prislo na to,ze je treba

   pozadovat zmenu systemu,ale pak ztratilo odvahu,nebo i ji to nekdo zakazal a prace se jakoby zastavila.
   Beze zmeny systemu na opravdu,ale opravdu skutecne pravicovy nepujde opravit vadny exekucni zakon,NEVZNIKNE zadna Stredni trida a to co se za ni dnes povazuje bude bez pardonu zniceno vadnym zakonem o exekucich.
   Volici zvoli do parlamentu nefunkcni polit.subjekty Ty se tam budou jeste vice dohadovat o puncosce a co chvili se rozpadat.
   Babis se uz dnes mota po svete nema a mozna i nesmi mit zadny program a nedovede si poradit ani s malymi viry ocividne vyrobou toho SPUTNIKU V,tak komu chce vlastne vladout,kdyz mu pred nosem vybijeji volice a on chodi jako okolo horke kase!?
   K dispozici je uz prvni program volicu,ale GR TV a jeho kamarila mensiny chce vladnout vetsiné
   spolecne s trockistymi piratskymi neomarxisty a pomahat v rozvalu a jejich pochodu institucemi za vedeni ASPEN institutu zalozenem pry Bakalou jehoz clenem se pry stal i tajne Babis!

   No jstli to neni maglajs a material k naprave silami,ktere byly ukradeny volicum, tak potom nevim co b meli delat a opravdu chtit vice nez je jim v NPV predkladano primo na stribrnem taliri...

   Smazat
  10. Krtečku,je to dobré že se snažíte,ale já to nedokáži číst a hlavně pochopit.Chce to koupi českou(s češtinou) klávesnici-a míň je někdy víc.Nic ve zlém.

   Smazat
  11. Bruciore cenim si,ze se snazite,tak zkuste tady prepsat vetu,


   kterou potrebujete prelozit,nebo radsi vymyslete hned neco navic sam a dejte to tady.
   Jsem zvedav cemu vlastne "presne"nerozumite a cekam,abych to mohl napravit a mozna se mi podari ozivit i cestinu,ktera je tady v mem neposlusnem a rozbitem pocitaci na sracku!.

   Smazat
  12. Bruciore,dela mi zvlastni poteseni cist programy politickych uskupeni

   napiste prosim,ktere volite PIRATY a STAN?
   Ja bych se klidne bavil s vami jak jim rozumite,nebot cesky narod je pry mistrem sveta ve skoku na śpek dnes by tato koalice pry prave zvitezila,dokonce pred panem Babisem,ktery je uplne bez programu,tedy "nahy" a prece mu davaji obcane volebni hlasy.
   Poradil by jste mu,ze ma prevzit prvni 4 body navrhu NARODNIHO PROGRAMU VOLICU,tedy i vas nebot je to bomba a nedivim se,ze mu nerozumite on to totiz vrchni ohlupovatel dobre zaplaceny z nasich penez zbesile taji.
   Tak tady muzeme pane Bruciore zacit s vysvetlujici diskusi NO NI?

   Smazat
  13. Krtečku celkem beru tvoje komntáře, ale to co se týká zahrad a tebou preferovaných skutečný krtků je mimo tvé omezené možosti. My co máme zahrady považujeme krtky za stejné zlo jako migranty, zloděje, prostě jakoukoukoliv svoloč v četně EU, Nato a Blatníka.

   Smazat
  14. Pane Vaclave,ja jsem Krteček filmovy,narodni hrdina

   muzete si moji cinnost prohlidnout ve filmu,doporucuji KRTECEK a TELEVIZE,to staci dat do hledacku a muzete zavolat i deti.
   Je pravda,ze po totalnim selhani verchusky strany KSČM,tera ji drti na sracku jsem nucen,kdyz se to tak vezme delat vsechno sam.
   Tak transformovana ohlupena a pomotana OS by mela probehnout na ČSV (tj vlastne 8 395 132).
   zubozenych dusicek a mohll by vzniknout zase blok obcanu a ti uz navrhuji sami Narodni program volicu.
   Za komunistu byli vsichni zvykli,ze to za delniky a rolniky vse vyridilo vedeni,ale dnes to asi padlo.
   No nevadi,cerstvy vitr z NPV zacina uz vanout a pokud budou obcane chtit tu rasantni zmenu rezimu,tak to asi bude,jinak ne!
   Proto nemuzete krtecky na zahradce nemit radi nebot zahradkaru je taky jen mensina.

   UJME SE ASI VETSINA A TA BY TEN SOLIDARNI STAT NASTOLIT MOHLA!

   No ni?

   Smazat
 2. Jste lhář a manipulant pane Unknown

  OdpovědětSmazat
 3. Tady si můžete přečíst autentický výrok Unknowna alias Indický běžec ze včerejška a udělat si obrázek, o koho jde! Zde už nejde o žádnou diskuzi ,ale tihle podlidé chtějí Novou republiku zničit, ona jim vadí! Nevím zda Cemper, nebo Elfové , nebo někdo jiný za tím stojí , ale to je teď jedno!
  "POJĎME TENHLE HNŮJ ZAHLTIT PŘÍSPĚVKY
  AŤ SI TA SVINĚ DVOŘÁK NEODPOČINE MY TÉ PARCHANTE ZNIČÍME"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Přesně takovou reakci jsem očekával. A je potřeba tyto příspěvky nemazat, aby byla zřejmé jaký duševní rozhled mají voliči "bruselské pětky".

   Smazat
 4. 11:28- jistě v souvislosti s vakcínou! Polsko také vakcinuje Sputnikem?

  OdpovědětSmazat
 5. Od normálního přispěvatele by to byl ubohý popis k odkazovanému článku. Nicméně od tebe, Unkowne, je to standardní stupidita.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. unknowne, kromě toho že lžeš nebo přebíráš lži jsi i blbý. Koukni se na mapu a uvidíš, proč firmy Pfitzer nebo Astra Zeneca omezily dodávky vakcín. A proč Rusko má relativně malou proočkovanost (už se prudce zvedá). Všechny vakcíny, i ty "správné" byly schváleny v tzv. nouzovém režimu. Ale Rusko ji začalo vyvíjet první a vyvinulo ji. Proto EU zadotovala "svoje" výrobce a protože jde o velké riziko, podepsala děravé smlouvy. Šlo o čas. Rusko ovládlo miliardovou Indii (v první rundě objednáno 100 miliónů dávek), po ní i Pákistán (přes 200 miliónů), Egypt (95 miliónů), Izrael, Arabské emíráty, JAR19 miliónů), Keňa (47 miliónů), Guinea, Argentina (40 miliónů), Uruguay, Venezuela, Belize, Honduras... V Evropě Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, Srbsko, Monako a Itálii. Investice do pomoci Bergamu se Rusku vrátí ne 100x, ale 1000x. Tam se bude dokonce vyrábět. Smlouvy už jsou podepsány. A další země jednají. Včetně Německa, Dánska a Rakouska. Pfitzer a Astra honí čas. Už letmý pohled na mapu ti ukáže, že Rusko obsáhlo celý svět. Proto ten fofr. Ale ten vlak už jim ujel. Sputnik je nejbezpečnější, nejjednodušší na manipulaci a nejpevnější. Rusové mají další tři vakcíny a na dalších pracují. Navíc nemá ty chyby jako jeho konkurenti. Po AZ umírají lidé na trombózu, Pfitzer způsobuje anafylaktický šok. To jsou ověřená a doložená fakta. Z Evropy i Japonska. O Sputniku kolují mezi blbci jako ty pouze temné spiklenecké historky typu JPP (jedna paní povídala). A ty si strč za klobouk. Jestli se nestane zázrak, tak EU bude muset Sputnik schválit. A to rychle.

   Smazat
  2. 13/23
   Rusko "" ovládá "" především země třetího světa a prudce se v Rusku nic nezvedá, Max tak policejní zákroky na opozicí.
   V Rusku bude ještě veselo, malá proočkovanost, vše rozvolneno, ti budou ještě USA a EU prosit o vakcínu
   Nikdo ve světě nevyzdvihuje svou vakcínu jako Rusko.
   Rusku dnes sputnik slouží jen jako nástroj propagandy.

   Smazat
  3. 13.23
   Souhlas
   a dík za úsporu času. Už jsem začal Imbošovi odepisovat, ale pak mě napadlo přelétnou diskuzi.

   Smazat
  4. 13:23
   No jistě, hlupče,v Rusku žádný problém, tak jako vždy, tomuto může věřit pouze taková RUSOFILCKA jako ty. Co ty jseš za rusomrda, zalezleho v ruské řiti.
   Vždy, po každé vakcinací několika milionů lidí, se najde několik jedinců, kteří mají problémy.

   Smazat
  5. Unknowne 13:34 (s tím druhým debilem se nebavím. Vy jste bratři?) O ty země třetího světa je právě ta rvačka. Ale to by sis už mohl všimnout. No a Rusko zase vyhrálo. Spolu s Čínou. Po Sputniku lidi nechcípají jako po AZ. To je holý fakt.

   Smazat
  6. unknowne. Tahoun jsi ty. Ale ten rohatej nebo ušatej:)))Když nedodají vakcíny do EU, tak asi kam? Do USA nebo Británie jistě ne. Ty mají svoje. Snaží se probít právě na ty tebou opovrhované země. Tam jsou stamilióny a miliardy obyvatel, tedy spotřebitelů, tam jsou zdroje surovin i laciných otroků, které navíc nemusí živit a nikam převážet. Protože tam je věrchuška, kterou si lze zavázat a ta jim ty pracanty pohlídá. To je cílem. A ne nějací kašpárci v EU.

   Smazat
  7. Jo unknowne, očkování Astrou Z právě pozastavilo i Irsko. A pokud nějaký stát pozastaví očkování kvůli problémům, tak situace bude asi horší, než se dostane na internet. A těch států už je dost. A zrovna ti tvoji tahouni mezi nimi.

   Smazat
 7. Právě pozoruji na Primě Partií paní Tománkové s panem exprezidentem Klausem. Debata je o pandemii, vlastně chřipčičce, jen se divím, že s teplotou 37,3° (kterou nazval horečkou) šel do Vojenské nemocnice. Víru v jeho vlastní imunitu nezpochybňují. Vadí mi, že když je sám o své neporazitelnosti přesvědčen, tak že debatuje s paní redaktorkou s nemá respirátor a vzdálenost je menší než 2m. Více takových Kožených...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.30
   Jestli ho má Tománková, tak ji Klaus přece nijak neohrožuje, ne?
   Buď respirátor k něčemu je, pak je Tománková chráněna, nebo není k ničemu, a pak je jedno zda ho má či nikoli, ale rozhodně ji Klaus neohrožuje.
   Jinak Klause "miluji" asi jako vy. Jenže tady nejde o něj, ale o princip.

   Smazat
  2. Paní Tománková, snad ze sympatií, ho neměla též. Dá se říct - je to jejich svobodná volba, ale co když to odnese někdo další. Nemám rád takové manifestace v médiích. O aerobním šíření virů můžeme pochybovat asi tak, jako o heliocentrismu. Že roušky nejsou příjemné souhlasím, ale hodinu v nich se dá vyržet. Dokud nepochopíme elementární zásady, potom si o rozvolňování nechejme zdát.

   Smazat
  3. Dobrý den.
   Jen poznámka k "Partii". Pan Klaus, já jej nemusím, tak mezi řečí zmínil, že paní Tománková rovněž prodělala COVID-19, takže "jsou na tom stejně", tj. nemají respirátor. Pan Klaus jej vytáhl z kapsy.
   Hezký den.

   Smazat
  4. Zajímalo by mne, kolik lidí z těch 23.000 zemřelých mělo možnost se okamžitě po zjištění nákazy odebrat do Vojenské nemocnice a dostat Isoprinosine. Že se pan Klaus nestydí tato svoje privilegia zveřejňovat.

   Smazat
  5. Za Klausem stojí jeho "velké dílo". Všichni víme o co jde. Vyniká hlavně jeho amnestie zejména pro členy ODS co příliš kradli ale ani bezmocná slaboučká policie řízená týpky jako byl taxikář Kubice je nezavřela. Je pozoruhodné,že po pádu slavné ODS do hajzlu si její spolutvůrce najde odvahu vylézt z díry a lanařit lidi na Staromáku aby nenosili roušky a nevěřili vládě která neví co dřív a není ani schopna MikiMause Klause zatknout a odsoudit za porušování zákonných opatření. A ten hrdina pak zatěžuje nemocnici plnou těžce nemocných se svojí teplotou.
   No fuj.

   Smazat
  6. Paní Věro,
   já jen nevím, jak dlouho je možné spoléhat na imunitu. Možná to neví ani experti. Nebaví mě naše národní hra na přetlačovanou o roušky, či chřipčičku. Končí moc smutně a přání na rozvolñování se jen vzdaluje.

   Smazat
  7. 16:31.
   Dobrá poznámka.

   Smazat
  8. adonisi
   Na pořad jsem se díval a ač mám jinak paní Tománkovou fakt rád, tentokrát svou očividnou marnou snahou dostat Klause na lopatky, byla úplně trapná. A Já Klause fakt od plyšáku přímo nesnáším. Ale ten pořad byla jedna velká trapárna. A co se týká respirátorů, je naprostá blbost jen pro to divadýlko je mít. Klaus je imunní, když to prodělal a Tománková to myslím už měla také. Je to jen na jejich dohodě a dělat to pro divadýlko je myslím zbytečné. Doma respirátor taky asi nenosíte.

   Smazat
 8. Pan Bašta má pravdu a konzervativní síly by se měli spojit stejně jako to dělají liberálně zelení fašisti. Zatím v tomhle směru má snahu Trikolora SPD stále nic. Pokud by vyhráli oni tak se může stát že vlastenecké strany zakáží snahy už byly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane kabliku,pokud propagujete trikkolonu musite se podivat

   na jeji program.Je pokracovanim byvaleho presidenta ODS,ktery nam vsem povesil na krk kapitalismus bez privlastku vychazejici z gangsterismu.
   Dukazem je,ze se v trikklone propaguje dokonce zruseni zakonne minimalni mzdy.
   Myslim,si,ze pan Klaus ml.by melprevzit navrh Narodniho programu volicu,nasi mu to ukazali a on UTIKAL az se za nim prasilo!!
   K cemu vlastne jsou takovi "zastupitele"spise diversanti snahy SPD o zmenu rabovaciho dnesniho systemu,to je treba podle meho nazoru odsifrovat!

   Smazat
  2. Skuteční vlastenci by měli potlačit svoje ega a volit SPD, pokud nám ty volby teda nezakážou. Jinak jsou to vlastizrádci, kteří se za vlastence jen vydávají. Nebo si snad někdo myslí, že by Gabčík s Kubišem byli schopni sprovodit ze světa tu nacistickou bestii, pokud by se hádali kdo je Čech a kdo je Slovák?

   Smazat
  3. juro 14. března 2021 16:38, skuteční vlastenci by se měli spojovat s ostatními vlastenci namísto toho, aby se mezi sebou přetahovali o vlastenecky cítící voliče. V tom se predátorsky chová právě SPD. Vlastencem může být jak pravičák, tak levičák. Škůdci jsou TOP, STAN, KDU ČSL, Piráti a čím dál víc i ODS. V křeči je ČSSD.

   Smazat
 9. Volby budou zajímavé z pohledu demokracie , jak se znovu znemožní.Všichni proti všem, ale hlavně ,Babiš musí skončit. Karanténa národa dokazuje jak jsme na tom špatně nejen s vlastenectvím , ale všeobecnou mírou solidarity.

  OdpovědětSmazat
 10. Pan Vystrcil to rekl jasne. Rusko ma dnes proockovanost 3.5%. Ceska rep. 7%. Pokud by se vyrabela vakcina v CR a CR mela proockovanost 3.5%, bude svoji vackinu nabizet nekomu jinemu, jak to dnes dela Rusko s pochybnym sputnicokem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (15:15):
   ... zbývá ještě i doplnit drobnost, totiž, jaká je poměrná nemocnost a smrtnost na CoViD v Rusku a jaká v ČR. I tyto ukazatele vypovídají cos o stavu "vod na řekách".

   Smazat
  2. https://360tv.ru/news/tekst/sputnik-v-na-eksport/
   Tady je článek o exportu Sputniku. Rusko těm 50 zemím vyváží strukturu a technologii.

   Smazat
  3. unknowne, ty blbče! Kolikrát jsem se ti snažil vysvětlit, že údaj o proočkovanosti sám o sobě nic nevypovídá o situaci v zemi! Musíš mít i jiné údaje, protože kromě očkování jsou nasazeny i jiná opatření. Proto je v Rusku sice nižší proočkovanost, ale systém dalších opatření ve výsledku počty nakažených snižují a zvyšují počty vyléčených. Navíc proočkovanost prudce roste. Začínají pracovat očkovací centra, která byla rozmístěna promyšleným způsobem. takže obyvatelé jsou vyzývání k očkování, ale mohou se nechat očkovat i v místě, kde se právě nalézají. Produkce vakcín (mají tři schválené a další jsou ve fázi zkoušek) roste. Jen za dnešní dopoledne bylo očkováno 30 tis. Moskvanů. Takže se přestaň ohánět tou kravinou. Jsi tu za vola. Mimo jiné i proto, že se dovoláváš takového xindlu jako je vystrčil.

   Smazat
 11. unknowne díky za informaci. A teď nám ještě vysvětli, jakou souvislost má počet nakažených s očkováním a pokud možno i souvislost se Sputnikem. Kdyby ve zprávě bylo, že se nakazili lidé PO očkování, nebo PO očkování Sputnikem (v obou zemích je očkování dobrovolné a i výběr vakcíny je na očkovaném), tak to by byla jiná! Ale samotný nárůst počtu nakažených může být způsoben nárůstem mezi dosud neočkovanými obyvateli, nebo zvýšeným testováním, jak s oblibou vysvětlují naši politici, když mají zdůvodnit svoje neumětelství. Takže tvoje čísla jsou stejného charakteru jako pana Blatného - nic neříkající a tedy nedůvěryhodná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha,uz se na toho unknowna vy...te.Proste ho ignorujte.Bagoun

   Smazat
  2. Dokud není sprostý (moc), tak se s ním bavím. Když ho to chytne a je nepříčetný, tak ho ignoruji.:)))

   Smazat
 12. Nejedná se o sci-fi, ale hodně tvrdou realitu dnešní doby. Jednou větou řečeno, z lidí udělají loutky nebo zombie, jak chcete, ovládané z řídícího centra.
  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/predelavame-lidi-na-stroje-pravda-o-chemtrails-morgellonech-a-dalsich-technikach.html?hitcount=0
  Jak se projevuje zasažení chemtrails na fyzickém těle? Problémy s krví a krvetvorbou, zvýšená hustota krve, trombózy, krvácení z nosu, silné a opakované častější krvácení při menstruaci, bolesti hlavy, rozostřené vidění, pálení očí, rýma, kašel, těžké dýchání, zápaly plic, embólie plic, bolesti svalů, těžko léčitelné nákazy boreliózou, chlamydie, výrazné zhoršení paměti, ztráta ostrého vidění a jasného slyšení, aj.
  Poľsko, Švédsko a Nórsko žalujú who za infikovanie Europy:

  https://ctrlv.sk/ruaL

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevíte někdo a nebo neslyšeli jste, nečetli? Kde dnes pomáhají všechny ty neziskové organizace Člověk v tísni ?? a další?? nebo v té tísni nejsme?? děkuji Jaroslav

   Smazat
  2. Re (16:12):
   Co vás, prosím, vede k domněnce, že by snad organizace ČvTí měla komu pomáhat?!
   Ta byla přece založena a k tomu financována s jediným posláním, a to podvracet nepohodlné režimy. Na čemž se zpravidla podílí mediálně zprostředkovanou "pomocí" podvratným živlům, které se leckde ocitají v tísni. Tím je jejich poslání vyčerpáno.
   Kdepakže jakási tíseň v US/EU gubernii zvané snad jen ze zvyku jako ČR. V takové již z podstaty věci tíseň nenastává, protože nemůže ...

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 14. Nejspíš opravdu musí vzniknout nějaká protikreténská koalice. Nebo snad strana?

  OdpovědětSmazat
 15. Na konci článku pan Bašta píše:
  Konzervativci u nás jsou všichni, komu se nelíbí budoucí politická ukrajinizace či dokonce afrikanizace České republiky, a chtějí se po covidu vrátit k normálnímu životu. Zdá se, že jediná možnost, jak se toho dosáhnout, představuje maďarský příklad. Předpokladem je přesvědčivé volební vítězství vlasteneckých stran.
  Mám dotaz: Volební potenciál vlasteneckých stran činí: KSČM 10%, SPD 15%, Trikolóra 10%, ostatní 1%. Chápou voliči, že to nebude stačit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastíku, chápu i to, že mediální masáž svými "prognostiky" uměle snižují % těchto stran, proto bude záležet na výsledku ANO, ač nejsem jejich volič. Demoblok jen využívá koronovirus a bude záležet na střední třídě, zda to pochopí dřív, než bude, i pro ně hůř!

   Smazat
  2. Pane VLasto,mate pravdu,ze to stacit nebude a proto je treba

   najit neco opravdu noveho.Ono to vypada,ze vami jmenovane polit.subjekty jsou "vlastenecke".
   Neni tomu tak.Nemaji zadny spojovaci element a bude treba,aby ve vlastnim zajmu takovy hledali a prevzaly navrh NPV tj body PROGRAMU VOLICU.
   Jinak i v pripade vitezstvi to bude slepenec ROZPADU a nic jineho.
   K usktecneni SPD programu tj zmeny systemu ,je dokonce treba,aby se dosahlo VETSINY v Paramentu a neni tu zadna znamka,ze by pan OK SPD mel zajem ve spolupraci s volici svuj program na tuto uroven posilit.
   Pokud to tak nepujde budou si muset obcane volici na dosazeni vetsiny v Parlamentu neco dopsud nevidaneh co tu dotedka nebylo vymyslet!

   Smazat
 16. Lež! Počet kolísá okolo 9000 a kles. Roste počet očkovaných a to řádově. Astra Zeneca: 22 úmrtí v deseti zemích Evropy! Očkování zastavili: Rakousko, Itálie, Litva, Estonsko, Lotyšsko, Island, Bulharsko, Dánsko, Norsko, Lucembursko a jiné. Vakcíny Pfizer od Moderny je kritický nedostatek. Proto je situace jaká je. Lidem se to nelíbí a demonstrují. Ne v Rusku, v Dánsku, Nizozemí, Německu... A policie je mlátí, tráví plynem, štve na ně psy, zavírá je do vězení. To jsou fakta ze západních médií.

  OdpovědětSmazat
 17. Ano, je to o uvědomění si priorit.

  OdpovědětSmazat
 18. "Národ může přežít své blázny - a dokonce i své nejambicióznější občany." Ale nemůže přežít zradu zevnitř. Nepřítel před branami je méně nebezpečný, protože je známý a nosí své vlajky, aby ho všichni viděli. Zrádce se ale volně pohybuje mezi městskými hradbami, jeho zákeřný šepot šustí všemi ulicemi a je slyšet i ve vládních síních. Protože zrádce jako takový nevypadá.
  Mluví známým jazykem, má známou tvář, používá známé argumenty a apeluje na podlost, která leží hluboko v srdcích lidí. Pracuje na tom, aby duše národa hnila. Svou šibalskou noc řídí - tajně a anonymně -, dokud nebudou podkopány pilíře národa. Infikuje politické tělo národa, dokud neztratí svoji obranu. Nebojte se tolik vraha. Bát se zrádce. On je skutečný mor. “

  Marcus Tullius Cicero

  OdpovědětSmazat
 19. A Dvořákovic televize a i ten ostatní povl. NIC.

  OdpovědětSmazat
 20. Tobě nic memuseli napíchat. - tam už to hnije

  OdpovědětSmazat
 21. unknowne opakuješ se. Odpověď máš výše. Už minimálně 11 zemí zastavilo očkování Astrou Zenecou. I Pfizer má problémy. O Sputniku jsem nikde nic podobného nečetl a západní mainstream by si jistě nenechal ujít ani stín podezření!. Tak co je šmakuláda?

  OdpovědětSmazat
 22. Loutkové divadlo, jehož se právě účastníme se hraje podle předem připraveného scénáře. Nutno přiznat, že v něm má dobře popsanou roli pravice, která nás přesvědčuje kritikou i sliby, že jen ona nás vyvede ze chřtánu draka pandemie. Nejasný střed, pod praporem vlastenectví, točí kormidlo doprava k Demobloku. Levice se rozpadla a díky krátkozraké koketérii ztrácí cíl i sympatizanty mezi diváky. Občané jsou unavení pokusy a kličkami vlády bez výsledného efektu. Tajemní Piráti, s tváří hráče pokeru, odhodí svou masku až po volbách. Tak si občane vyber, jedni za 18 a druzí za 20-2.

  OdpovědětSmazat
 23. Všimněme si toho jak v ČR fungují a fungovaly koalice v Parlamentu,Senátu a Obcích. Bylo běžné, že v průběhu vlády se koalice změnily docela zásadně a často v jednotlivých případech. Vždy šlo o vzájemné vydírání- často velmi hnusné- a zradu, často i odpornou,kdy vyděrač změnil stranu
  místo aby složil hlavně mandát,když nesouhlasil. Toto se na nás hrne ve velkém v nastávajících volbách kde se zejména demostraničky budou snažit svrhnout Babiše. Opět jde o boj proti Babišovi a ne o kvalitní volební program a návody co zlepšit a co reformovat. S ohledem na to ,že představitele demostraniček,ODS i Pijátů známe z Parlamentu - tak víme,
  že si šli celou dobu vzájemně po krku hlavně kvůli křeslům.
  Tato pakáž pokud se dostane do vlády bude trestem všech voličů,kteří se nepoučili z výsledků vlád koalicí ODS a Pijátů. Stav Pijátů si vyhodnoťme podle výsledků působení a chování jejich pytlíka Hřiba co vede Prahu.
  Praha nepochybně zůstává nejhorším semeništěm zkažené administrativy v republice kde se neřeší problémy lidí ale zakázky kmotrů a finanční odměny. Závěr - nevolme tu
  sebranku - když ji z praxe už známe a víme,že jim fandí i předseda ÚS Rychetský,který jim vyhověl zásahem do volebního zákona - aby jejich koalice měli větší šanci -fuj. Babiš je i s chybami ve válce s virem (dělají je všechny vlády) stále o něco lepší a je to znát i na opatřeních co se týkají lidí. Tak si je připomeňme. Připomeňme si i jeho chyby. Ať se kouká polepšit. A jinak. Doba si žádá volit více vlastenců. Pokusů o destabilizaci ČR a její historie je už příliš.Volme proto SPD i KSČM. Jejich politici zastupují ČR dobře v EU i v Parlamentu a na sjezdy sudetů nejezdí.

  OdpovědětSmazat
 24. P.S. Právě si, na R+, pan Šídlo pochvaloval porazitelnost AB, podle výsledku předvolební ankety od Kantaru. Ve kterém vyhrává koalice Pirátů se STANem, tzv neposkvrněných. Nezdílím stejný perimetr s panem Šídlem a budoucnost brzy pravdu ukáže.

  OdpovědětSmazat
 25. Pozor - nenechme se při volbách zatáhnout do koalic které,
  propagují zbrojení a válku v EU - viz. soudruh Petříček,TOP,STAN a Lidovci. Na Ukrajině přihořívá a je docela možné,že brzy Benderovci zaútočí na Donbas a loutky jako Petříček tam mohou poslat naše vojáky.(Zbraně už tam posílají). Proboha jaký zájem má ČR na válce Ukrajiny s Ruskem ? S tím jděte šmejdi do řiti a už se nevracejte.

  OdpovědětSmazat
 26. Německo si pláclo s Ruskem. Bude vyrábět Sputnik! Unknowna jebne. Ve všech jeho mutacích:)))

  OdpovědětSmazat
 27. Danny máte-li dobrý zdroj,
  pak se těším jak se budou naše korouhvičky točit po větru.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.