Reklama

sobota 20. března 2021

Volný obchod v EU neexistuje, nekalé obchodní praktiky ano

Ivan David
20. 3. 2021
Potvrdila to vyšetřovací komise francouzského Národního shromáždění. Její předseda Grégory Besson-Moreau o tom referoval na slyšení Zemědělského výboru Evropského parlamentu. Francouzští poslanci vyšetřovali vztahy v potravinářském obchodu a zjistili, že obchodní řetězce svobodně diktují ceny, za jaké jsou ochotni nakoupit od potravinářů a zemědělců a zcela volně a svobodně určují prodejní ceny. Oni jsou ti, kteří diktují výkupní i prodejní ceny. Protože mají na trhu prakticky monopol (v zemích EU 80-99%), nemohou zemědělci a potravináři jinam prodávat a občané jinde nakupovat.

Nelze hovořit o volném trhu, když volnost na něm mají jen monopolní obchodní řetězce. Poslanci 
Evropského parlamentu se shodli na tom, že volný trh v potravinářském obchodu nefunguje, protože neexistuje a vztahy mezi zemědělci, potravináři a obchodníky je nutné regulovat, protože výkupní ceny jsou natolik stlačeny, že to ohrožuje zemědělskou produkci v zemích EU. Od místních drobných zemědělců řetězce ve Francii nakupují 1,8% produkce, polovinu od obrovských zemědělských a potravinářských podniků, polovinu od středních.

Na videu se každý může přesvědčit, že zatímco VŠICHNI europoslanci z MNOHA ZEMÍ a ze VŠECH POLITICKÝCH FRAKCÍ se shodli na nutnosti kontroly a regulace cen, protože „volný trh“ je iluzí, čeští senátoři a poslanci z KDÚ-ČSL, TOP09, „starostů“, ODS a Piráti věří, že je úplně v pořádku, když o nabídce na potravinářském trhu rozhodují nadnárodní řetězce na neexistujícím „volném trhu“.

Dusit snahu o větší zastoupení domácí zemědělské a potravinářské produkce pomocí novely Zákona o potravinách pomohla v ČR kampaň řízená obchodními řetězci.

Oponenti také věřili, že novela pomáhá jimi nenáviděnému premiérovi, který ji ve skutečnosti sám odmítá, a prospěje drobným zemědělcům, kteří svou produkci na pulty řetězců prakticky stejně nedostanou.

53 komentářů :

 1. Vyřešil by to předpis, nejlépe EU, o maximální povolené marži, česky hrubého zisku či přirážky, proti kupní ceně od producenta. Schválně, prošlo by to? U poslanců či komisařů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednak by to nestačilo, pomoci zemědělcům, protože by to nezabránilo dovozu dotovaných produktů a nezmenšilo tlak na snižování výkupních cen pod výrobní náklady, ale naopak by to tento tlak zvýšilo, akcionáři chtějí svoje zisky, ale také by to neprošlo u komisaře, zejména pro obchod, v případě poslanců je to otázka víry nebo korupce, případně obojího.

   Smazat
  2. jbskalensky
   Člověče, komisaři mají přece úplně jiné starosti, než řešit takovéto prkotiny. Politruk Jourová třeba řeší takové zásadní věci, jako "hodnoty a průhlednost". Sice se neví čeho, ale to není podstatné. Hlavně že řeší. Ve svém minulém období trochu zazlobila s tím dovozem potravinových sraček, tak jí "za odměnu" šoupli na odpovědnější místo.

   Smazat
  3. Netvrdím, pane doktore, že by to bylo všespásné, to ani náhodou. Ale, pokud by koncový prodejce nakoupil za dotovanou cenu, směl by si přidat pouze, například, 25%. Z toho by musel uhradit své náklady a po jejich odečtení daň, a zůstatek by byl čistý zisk. Skoro bych se s Vámi vsadil, že by to netrvalo dlouho, a ceny by se začali "narovnávat". Je to, mimochodem i má osobní zkušenost, z "levného" zboží je za těchto podmínek menší, nebo dokonce žádný "vývar". Než jsme kdysi pochopili tuto zvláštní filosofii velkoobchodů a řetězců, přišli jsme o velmi kvalitní a cenově přijatelnou (pro zákazníka) výrobu. Je to jistě složitější, ale mohlo by to něco srovnat. Ale nedělám si iluze, vím, že Vaše argumenty sedí.

   Smazat
  4. Marže pro obchodníky mělo, co vím z literatury, stanoveno už Rakousko-Uhersko a obdobně i První čs. republika. Berní úřady, je psáno, prováděly cenové kontroly. JiH

   Smazat
  5. Jbskalensky 20.března. Jsem přesvědčen, že by to neprošlo. Evropská Unie je plně pod kontrolou "neviditelných" lidí, které reprezentují majitelé korporací, bank (z nichž mnozí jsou z řad šlechty). Když jsme vstupovali do EU, měl jsem toto tušení a proto jsme celá rodina v referendu řekli ne. Stačilo např. sledovat, že Nestlé koupil naše čokoládovny. Ale ten Nestlé byl tou dobou jen jedním z podniků skupiny Danone. Takto pár lidí ovládá v EU vše pomocí největších monopolů. Pod kontrolou mají také Evropskou centrální banku. V době, kdy jí šéfoval italský Mario Draghi, vystoupila proti němu evropská ombudsmanka s tím, že je s jeho funkcí neslučitelné, aby navštěvoval pravidelně ve 14 denních intervalech jednání do té doby neznámé skupiny vlivných bankéřů G30. Chodil si tam pro pokyny. Skupina G 30, která patří do bankovních skupin D.Rockefellera, poté Draghiho ihned z funkce uvolnila a dosadila tam Lagardeovou (v minulosti vyšetřovanou za korupci), která do té doby šéfovala MMF (tuto instituci G30 v podstatě také ovládá). Takže se nic nezměnilo a vše běží dál...

   Smazat
  6. Ne náhodou bankovní skupina G30 má své kanceláře téměř naproti ECB.

   Smazat
  7. 31:22. Pane Kalenský, já myslím, že ten předpis by řešil mnohé. Musel by být asi doprovázen i zákazem prodeje pod výrobní náklady.
   Ona jedna věc je řešení, které by bylo dobré, druhá ho prosadit. To je asi v současné situaci nereálné, nicméně proč neotvírat Overtonovo okno, v tomto případě, prospěšné věci.
   Pan doktor David znínil zisky akcionářů. Ovšem tak jako akcionáře nezajímají moje zisky, moje náklady, tak mě zase nezajímají zisky akcionářů. Každý bojuje za své.

   Smazat
 2. Ono to bude se vším korporace si diktují ceny a tomu oni říkají volný obchod a demokracie ale jenom pro ně.

  OdpovědětSmazat
 3. Nemci pred valkou rikali "Es kommt der Tag" a ten den taky prijde sem az si Bartos sedne do vladniho kresla

  Mimo jine, tady si kecame a remcame, a "zarizujeme" ale realita je jina, ze?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaší druhé poznámce nerozumím...

   Smazat
  2. Basos Vy věříte prolhaným rádoby průzkumům že mají pyjáti 37% nenechte se vysmát. Smažák vládnout nebude vy realito.

   Smazat
  3. cablik
   Taky bych chtěl být optimistou, že se to nestane. Otázkou ovšem je, co na to jejich duchovní otec Soroš? Ten je přece neplatí za to, aby Piráti pořád seděli v opozici. A jistě pro to udělá všechno, aby je dostal do Strakovky a jeho investice se mu nějak zúročily.
   O USA jsme si až do podzimu taky asi nikdo nemyslel, že by tam mohl vládnout takový dement, jako je tam dnes. A ejhle, stalo se.

   Smazat
  4. Kubrt Stát se to může ale pokud nebudeme věřit tak nebudeme moci vyhrát.

   Smazat
  5. 23:43
   Věř a víra tvá tě uzdraví. - No já bych tomu jak probíhají volby moc nevěřil. Protože i u nás se již objevily pokusy volby změnit v losovačku. Ale to mne neodrazuje o toho, abych využil svého volebního práva (alespoň do doby než bude zrušené. Všimněte si jak dokonale vydělali určití právnici na pohadrákové reformně práva. Místo prostého odstranění vedoucí úlohy strany rosekali na padrť vlastnické právo, zasáhli nepřiměřeně k možnosti prodávat českou půdu a státní podniky. Prostě chlív. A dnes ještě popírají to co dříve napsali. Pohádka o Pyšné princezně přenesená do soudních rozhodnutí.

   Smazat
 4. To je mi teda překvapení, že řetězce diktují ceny. Vždyť právě za tímto účelem byla ta slavná EU přece vytvořena. Aby nadnárodním gigantům nebránily v jejich kšeftování hranice, zákony jednotlivých států a nemusely platit clo. Nebo si snad někdo doteď myslel, že EU byla vytvořena pro drobné chovatele a pěstitele??? Těm jsou otevřené hranice EU spíš na obtíž, protože to co vypěstují, by byli v pohodě schopni prodat doma. Pokud by ovšem nadnárodní řetězce neurčovaly výkupní ceny. Rozkaz ten zněl jasně: Drobný podnikatel nesmí projít za žádnou cenu!
  Ale zase si můžeme z dotací EU milostivě postavit lavičku kulisáka Vency Flašky. A to je přece super, ne?;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:20 - Jednoduché a výstižné!

   Smazat
  2. Kubrte 20. března 2021 22:20 a na té lavičce Václava Havla si pobrukovat, kdeže ty rodinné farmičky a kamenné obchůdky jsou ... cos sliboval, ty lháři!

   Smazat
 5. Ha ha s tím indický debílek otravoval dopoledne:

  „Novinky udělaly tímto článkem medvědí službu.“ Ondráček se vysmál médiím kvůli článku o koncertu Krymské jaro v Moskvě

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021032013353995-novinky-udelaly-timto-clankem-medvedi-sluzbu-ondracek-se-vysmal-mediim-kvuli-clanku-o-koncertu/

  OdpovědětSmazat
 6. Samozrejme. Dotace EU jsou pak neco jako "zebracenka" pro nezamestnane. Stale vice nezamestnane..
  Stat/narod, je ten stale mene zamestnavany, az do nezamestnanosti..Zebracenky vladnou.
  V nekterych zemich si pracujici praci nevydela na zivobyti a tak jeste dostane podporu od statu/zebracenku/.
  Dve nebo tri zamestnani pak jeste udrzi pri zivoreni..
  EU je zlepsena podobne demokracie, druh globalizace.
  Pro bohace.Zvyseni jejich moci.
  Priklad je u nas Bata, kdy svec tvoril individualni boty a ty vydrzely dlouho. Bata pomoci zakazek pro armadu zbohatl a mohl si dovolit jit pres mrtvoly sevcu. Vyhody Vyroby Standartnich bot/vyrobku, kdy potom kazda korporace zacne sidit na kvalite/mnozstvi a zaroven pohodlne zvysovat ceny, kdyz neni konkurence./Je mrtva/.
  Nekteri po Batovi placou dodnes..Podminkou je zavedeni stale vetsi tez standartni a totalnejsi demokratizace..
  Nejlepsi priklady jsou z USA a obcanske valky.
  Jinak revoluce a modernizace v zotrocovani.
  /Bohac nemusel do valky vedene superdemokratem Lincolnem, pratelstvi s bohacem Clayem napovida skutecne cile valky/.
  Mimo vydrancovani Jihu.
  Otrok dostal pravo se starat sam o sebe a rodinu.O Zdravi, bydleni,osaceni, jidlo atd. Ale to bylo podminene vyzebranim otroka prace u bohace .Tedy totalni ovladnuti otroka, bez jedine starosti pro korporace.
  Ale kdyz se moderni otrok nelibil..Vyhodil se na ulici, dostal pokuty za spatnou praci, stotisic umrti pri urazech otroku za rok v praci v USA ...Nebo.
  Priveze se otrok poslusnejsi a levnejsi odjinud. Priklad je budovani zeleznic v USA. Armady cinanu byly privezeny az z Ciny. Doslova otrok nejlevnejsi, za misku rejze denne..
  Potom adie. Cinan si porizoval pradelny../J.London nam vysvetlil co znamena prace v pradelne/.
  Zkratka cinan neni spokojenej dokud nepracuje,neotroci do umoru ,za misku rejze...
  Vyhodou pak jsou lidska prava a svoboda ,zvolit si porad stejnou vladu sprazenou se stale stejnymi bohaci.
  Politik vlady je sluha. Kdyz se nelibi vydira se, nebo se rovnou odstrani. Tech metod jsou tisice.
  Nebo dostane penize na zvoleni..
  Neco se lidem musi casem predhodit, tak se zavedlo zebracenkovani a neco zdravotni pece v prubehu.
  Take vzdelani dulezite pro zvyseni zisku pro bohace.Ale.
  Vsechno to, si ale pracujici krvave zaplati, plus nekonecne vydaje na armadu, politiky urady a vsecko mozny.
  Reaganova a Thatcher privatizace znamena totalni ovladnuti sveta korporacemi, predevsim zdroju,vody, elektriny, surovin,bez kterych zivot neni mozny a tak upevneni moci plutokraticke demokracie..Zbohatli nepricetne.
  To uz se u as vedelo pred 89.

  OdpovědětSmazat
 7. Překvapivé to není vůbec, ale většina lidí tomu nevěří...

  OdpovědětSmazat
 8. Jen taková malá vsuvka. Baťa taky zbohatl na výrobě holínek jednotky SS a Gestapo. Ty navíc požadovaly kovové klínky(podkůvky) na špičkách bot! O to byly dražší. Pamětník mi kdysi vyprávěl, že když do něj gestapák kopal tak si všiml, že byly provedeny ve zlaté barvě...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Baťa zbohatl na dodávkách vojenských křusek pro rakousko-uherskou armádu
   O jednu válku dřív.

   Smazat
  2. Tak to už “pamětníkovi” přeskočilo, nebo byl Němec. Protože Baťa zemřel sedm let před 2.sv. válkou a tehdy jednotky SS kopaly pouze do Němců.

   Smazat
  3. Martine a co dělal jeho syn? Honil krávy po Argentině?

   Smazat
  4. Byl Tomáš Baťa zakladatel firmy a ten zbohatl na 1. svět. válce, a pak jeho synovec (ne syn!) Jan Antonín Baťa a ten pomáhal obouvat Hitlerovu armádu a zásobovat svou flotilou námořních lodí 3.říši nedostatkovými surovinami (např. barevné kovy). Proto u amerických i kanadských soudů projel majetky na které Spojenci dosáhli. Malý Tomík, syn Tomáše, byl v té době na učení v kanadských filiálkách a jeho jménem se vedly proti J.A.Baťovi soudní spory, které Tomík vyhrál. Po 89. se objevilo mnoho demagogií a lží a činnosti J.A.Bati, aby se majetek mohl "vrátit" rodině Baťů.

   Smazat
  5. Na válkach kapitál a zloději bohatnou, stát a společnost chudne. To je prastaré pravidlo. Válka je velmi výnosná.

   Smazat
  6. Pane Dvořák, díky za upřesnění.

   Smazat
  7. Pan Dvořák to upřesnil hodně špatně:

   Jan Antonín Baťa nebyl synovec ani syn - nýbrž nevlastní bratr Tomáše Bati (co zbohatnul na 1.sv.válce a zahynul 1932 při letadlovém zřícení).

   A ten J.A.Baťa tedy převzal 1932 tu zlínskou firmu a její světové afilace, přivedl firmu e té předválečné slávě. Před Protektorátem vycestoval do Ameriky za účelem účasti na světové výstavě v New Yorku, díky této zámince mohl vyvést mnoho strojního zařízení jakož i Baťovských odborníků.

   Zatímco vdova po Tomáši Baťovi se vrátila do Protektorátu, převzala firmu Baťa a spolu s ředitelem Hugo Vavřečkou - bývalým ministrem propagandy (jeho projev proč odmítnout nabídku SSSR po Mnichovu je audio na internetu čs. Rozhlas My jsme to nevzdali), dědečkem jistého Václava Havla (otce jeho matky Boženy)a dvou dalších direktorů, se vyrábělo celý Protektorát pro 3. Říši.

   Zatímco J.A.Baťa po výstavě v NY stavěl v USA Pennsylvánii továrnu na boty, což asi nebylo pro 3. Říši. Mnoho se mu nevedlo, neb byl blokován US úřady proti konkurenci, navíc blokován Benešem v Anglii, který ho považoval za svého konkurenta na prezidenta.

   Ano, mladý Tomáš, syn nebožtíka Tomáše a matky ve Zlíně, mezitím v Anglii, soudil se s nevlastním strýcem za pomoci curyšského advokáta, jehož dceru si pak vzal. A po válce, ještě před 1948, udělali v ČSR za Beneše z J.A.Bati kolaboranta a odsoudili ho v nepřítomnosti. Zatímco ti, co pilně vyráběli ve Zlíně, vyvázli bez ztráty kytičky.

   Něco o té anabázi J.A.Bati před Protektorátem a v USA je popsáno Edvardem Valentou v knize "Žil jsem s miliardářem".

   Tolik k "demagogiím a lžím"...

   Smazat
  8. Ať tak či tak, adorovaní Baťovci byli opravdu povedená rodinka....
   Podle rčení "Ať padouch či hrdina my jsme jedna rodina!" ?-:-)

   Smazat
 9. Souhlas. Ale obchod existuje. Jaký tedy je, když není volný? Přece svévolný. Jak prosté! Teď, když už to víme, víme rovněž, že je potřeba ho osvobodit (svévole zbavit). Jak na to? To je ta správná otázka. Hledejme na ni odpověď!

  OdpovědětSmazat
 10. Paw 23:53 výborně popsaný parazitizmus zvaný kapitalizmus. Můžem si dělat naděje ale to je tak asi všechno.

  OdpovědětSmazat
 11. Pokusím se definovat pojmy svévole, svoboda a nesvoboda.
  Definice svévole:
  Svévole je, když mohu dělat co chci.
  Definice svobody:
  Svoboda je,když mohu dělat vše v rámci zákonů jejichž přijetí mohu být účasten.
  Nesvoboda je, když mohu dělat vše v rámci zákonů, jejichž přijetí nemohu být účasten.
  Platí to pro jednotlivce, skupiny i celky.


  OdpovědětSmazat
 12. Díky naším destruktivním stranám, jsme sami sobě bičem.

  OdpovědětSmazat
 13. Něco málo se dá ovlivnit přemýšlením u nakupování, i když tenhle koloniální systém se tím nezvrátí, i kdyby se tak chovala většina. Když beru z regálu potravinu, zajímají mě především dvě věci - složení a původ. Potravina z Česka či Slovenska (jo, nostalgie) má u mně přednost. I vyšší cenu zkousnu. Včera to bylo kysané zelí Sk původu, jediné z asi deseti položek bez přidané chemie.
  Proti tomu stojí argument, že lidé jsou chudí a musí koukat na cenu. Kdyby to byla obecně pravda, tak nebudu vidět nákupní košíky naplněné různými drahými, promiňte, srágorami. Stačí nebýt líný, kupovat základní suroviny a doma zpracovat. Uvařit, upéct, i kvalitní jogurt jde s minimem práce pořídit za méně než polovinu ceny v obchodě. A vzdělávat se, vědět že třeba mochovská zelenina není česká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco jako ananas z "Babiččiny zahrádky?" a domácí jogurt, zaručeně čerstvý, od české kravičky se záruční dobou dva měsíce?

   Smazat
  2. Tak ananas a jogurt jsem nejedl asi 10 let a vůbec mi to nechybí!

   Smazat
 14. Čím dříve si většina lidí připustí myšlenku, že politici vyslaní z ČR do evr. parlamentu nemají sílu, aby dopomohli reformovat byrokratickou EU, tím lépe. EU je beztak jen nástrojem moci nadnárodních korporací a oligarichií, kterým jsou české nár. zájmy šumafuk.
  A je již jedno, zda-li ti politici o zreformování mají či nemají svůj (ideologicky motivovaný) zájem nebo se jen tak vezou. Protože i těch, kteří by opravdu chtěli, je nepatrná menšina, která EP a ani EU byrokracií nehne o píď.
  Náprava problému, na který v článku poukázal dr. David, je sice možná, ale mimo rámec EU.
  Cestou trpělivého znovuvybudování tuzemské potravinářské (prvovýrobní a zpracovatelské) základny a na ni navázané obchodní sítě. Jinak se tu nic v tom směru nestane a nezmění. EU a její hybatelé na tom nemají zbla zájmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sílu něco zvrátit co nám škodí u řady z nich nečekám, naopak. Když narazím na informace o činech třeba paní Jourové říkám si smutně tu starou moudrost, že peníze korumpují. V těchto případech to jsou nemravné platy a další požitky, které by ti lidé nikdy, nikde, jinde neměli.

   Smazat
 15. Máte nedorozumění se svým milencem, které vedlo k rozchodu, a pokusili jste se s ním smířit, ale nedává vám pozitivní odezvu a máte pocit, že se ve vašem vztahu něco nedaří a potřebujete rychlé řešení , kontaktujte Dr. Ajayi ještě dnes a postarejte se o to, aby se váš milostný život vrátil k tomu nejlepšímu s vaší bývalou, Dr. Ajayi mi pomohl obnovit mír v mém domě, protože můj manžel mě opustil po dobu 9 měsíců a žil s jinou ženou a nikdy Vraťte se domů, ale s pomocí sesilatele kouzel Dr. Ajayiho se vrátil domů po 3 dnech poté, co Dr. Ajayi provedl silné kouzlo obnovy. Pokud tedy potřebujete rychlé řešení ve vztahu nebo manželství pomocí kouzelníka, kontaktujte Dr. Ajayiho nyní na e-mailu: drajayi1990@gmail.com nebo Viber / Whatsapp: +2347084887094

  Může také provést následující kouzlo níže
  1. Loterie kouzlo
  2 Kouzlo štěstí
  3. Kouzlo k výhře u soudu
  4. těhotenství kouzlo
  atd..

  OdpovědětSmazat
 16. Za daných podmínek není žádná jiná reálná cesta z průšvihu, do kterého se řítíme, než volit strany, jež mají za cíl tomuto průšvihu čelit. Do této kategorie samozřejmě nepatří ty, které uvádí ve svém článku pan David. Nejen v této záležitosti se zmíněné strany ukázaly jako v podstatě protinárodní. Ostatně naprostá většina senátorů se už dávno projevila jako banda obyčejných škůdců, která umí jen žalovat soudům nebo přímo Bruselu. Nedávno se dokonce skupina senátorů obrátila na ústavní soud se stížností na vlastní hlasování. To je pojistka demokracie jak z humoristického časopisu!

  OdpovědětSmazat
 17. Svazáci z TOP 09, udeřil Hrnčíř z SPD. A připomněl pána, na kterého jste už raději zapomněli. Ale on nezmizel...

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Svazaci-z-TOP-09-uderil-Hrncir-z-SPD-A-pripomnel-pana-na-ktereho-jste-uz-radeji-zapomneli-Ale-on-nezmizel-657937

  OdpovědětSmazat
 18. Trochu mimo téma.
  Jak se panstvo kouká na plebs, jestli je to k pobavení nebo ke vzteku, sám nevím...
  Dnešní titulek e15 (Křetinský, Tkáč a spol.)
  "Konec tučných let, důchodci si polepší maximálně o pětistovku".

  Takže podle této zlodějské bandy, důchodci u nás dosud měli tučná léta...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Heriot
   A to máme šesté nejnižší důchody z 28 zemí EU. Jestli toto byla tučná léta, tak ani nechci vědět jak budou vypadat ta hubená.

   Smazat
 19. Volný obchod? Nevím jestli je to k věci, ale Američané a Rusové si obchodně vzájemně neublíží. Obchod mezi oběma státy neustále vzkvétá. Američané obcházejí restrikce vůči Rusku jak se dá. Přes druhé firmy,nebo státy...A nedejme na oficiální čísla, jak Američan sankcemi Rusa drtí. Překvapilo mě, co Američané od Rusa kupují ropy a dřeva, i když mají Aljašku. Jen my jsme pitomci, kteří neumí své obchody s Ruskem zakrýt a když se něco provalí, tak nás za nedodržování sankcí ještě EU sankcionuje. Možná, že se v něčem mýlím, možná, že by to pan MUDr.David upřesnil. Já do toho až tak nevidím. Z mé zkušenosti vím, že se sankce proti Rusům dají obejít. Ale málo kdo má odvahu. Američani ji zcela určitě mají!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak budete obchodovat, když se i pri pripravovanému schématu ocitnete na černé listině? Česko není Izrael. Chtěl bych vidět do budoucnosti a nasimulovat si případ, že k trendu na Dukovany jsoy přizváni i Rusko a Čína a Rusko to vyhraje. Schválně, co by se stalo?

   Smazat
  2. J.J. No to snad oba víme...A v Izraeli žijí ruští oligarchové, keří tam prchli před zákonem (Putinem) a mají stále v Rusku své aktivity. Tam obchod opravdu nelze přerušit. To si ruští Židé ohlídají!

   Smazat
  3. No co by se tak asi tak mohlo stát J.J.? Že by zase nějaký dopis 99 , ne tentokrát 1999 pragokavárníků s žádostí o bratskou pomoc? Od NATO a EU, "v zájmu civilizace"?

   Smazat
  4. Volný obchod? Proč ne? Zrušme geopolitické zájmy!

   Jen výkřik do tmy.

   Smazat
  5. "Američané od Rusa kupují ropy a dřeva". Dřeva asi ne, neb dřevo je jeden z největších vývozních artiklů USA, posílaj do Asie nesmírný přebytek vlastního dřeva (nakoupeného taky z Kanady), našlapané do kontejnerů - doprava za hubičku - které se musí jinak prázdné vrátit do Asie, co jinak tam poslat?

   Smazat
 20. Kapitalizmus je parazitizmus a nebere zřetel na žádnou morálku nebo lidství. Za mamonem jde přes mrtvoly a jenom blázni se radují, když kapitalizmus likviduje vše co mu stojí v cestě.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.