Reklama

pátek 26. března 2021

Vražedné výročí humanitárního zločinu: Etičtí zabijáci a genocida v Kosovu. Jsme již 22 let ve zločinecké organizaci. Jeden tank na třicet zničených škol? Útok připravovaný dlouho dopředu. Havlova krvavá Madla. A poučení?

Ivan Lehotský

26. 3. 2021 HlavnéSprávy a ProtiProud

IVAN LEHOTSKÝ připomíná jeden z nejšpinavějších aktů, do kterých se Česká republika ve své novodobé historii zapojila

(Na grafice ProtiProudu Madeleine Albrightová, státní tajemnice tehdejší vlády USA, jedna z hlavních režisérů agrese proti Jugoslávii v roce 1999)

Je tomu právě 22 let ode dne (24.3.1999), kdy se vojska severoatlantické teroristické organizace NATO dopustila zločinné agrese vůči Jugoslávii, suverénnímu členskému státu OSN. Každý rok je toto datum příležitostí, ba dokonce morální povinností stále a znovu si připomínat okolnosti, oběti a viníky tohoto barbarského činu. Nejen proto, že se týkal bratrského národa, ale protože se kdykoli můžeme stát předmětem stejného "humanitárního bombardování" (slovy Václava Havla) také my.

Šlo o cynické pošlapání mezinárodního práva, zločin za který se pachatel, "demokratický Západ", dosud nejenže neomluvil, ale stále jej vydává za projev oprávněného, spravedlivého, div že ne dobročinného jednání (Havel krom jiných známých výroků rovněž řekl, že to byla "etická válka").

Česká republika si stihla střihnout svůj podíl na zločinu - vstoupila do NATO jen několik dní předtím,12. března, během operace povolila přelety bombardérů NATO přes svoje území, a poté se na americkém vraždění podílela ještě další technickou podporou.

Západ svou agresi proti Svazové republice Jugoslávie zdůvodňoval a dodnes zdůvodňuje soustavou cynických účelových lží ze Srebrenice, Račaku či Rambouillet, lží o srbských masových vraždách a koncentračních táborech. Tuto demagogii však vyvrací i samotný vrchní velitel agrese NATO v Jugoslávii, americký generál Wesley Clark ve své knize Vedení moderní války, kde přiznává, že plánování operace NATO proti Jugoslávii bylo "v plném proudu již v polovině června 1998" - tedy ještě před údajnými srbskými zločiny.


Humanitární mise


Samotnému útoku předcházelo jako záminka ponižující ultimátum, které dostal srbský prezident Slobodan Milošević. Bylo předem jasné, že ho nemůže přijmout. Skutečný cíl této "humanitární operace" byl už i tehdy jasný: zastrašit Rusko, zničit nezávislou Jugoslávii a zejména Srbsko jako tradičního slovanského spojence Ruské federace a vybudovat vojenskou strukturu USA na Balkáně.

24. března 1999 večer začalo tříměsíční bombardovací peklo. Kdo chce najít pravdu o zločinech, které se tam děly, je jich i na internetu dostatek. Ti, kteří deklarovali, že jdou do Jugoslávie přinést mír, bombardovali mosty, továrny, státní televizi a dokonce čínskou ambasádu. Za 78 dní "humanitárního bombardování" NATO zničilo pouze 14 jugoslávských tanků, ale zato 48 nemocnic a 422 škol.

V Srbsku v podstatě neexistuje město, které by se během jedenácti týdnů nepřetržitých leteckých útoků nestalo terčem bombardérů. Během 2300 leteckých náletů na 995 objektů v celém Srbsku 1150 bojových letadel útočících hlavně z lodí v Jaderském moři a ze čtyř leteckých základen v Itálii, vystřelilo téměř 420.000 kusů munice s celkovou váhou 22 tisíc tun. Třetinu z více než dvou tisíc civilních obětí tvořily děti.

Akce proběhla bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN, a tedy jako taková je válečným zločinem, za který jednoho dne bude muset být někdo alespoň dodatečně odsouzen, pokud má mít mezinárodní právo nějakou váhu, a pokud není pouze kladivem impéria na neposlušné.

Výsledek agrese


Výsledky agrese NATO v Jugoslávii lze vidět i dnes na každém kroku. Dodnes tam v některých oblastech je doslova epidemie rakoviny v důsledku cynického užívání radioaktivní munice našimi spojenci z NATO - jako prostředku k šíření míru, demokracie a lidských práv.

Výsledkem této "humanitární mise" bylo také definitivní odtržení mafiánského narkostátu Kosovo od Srbska jako završení století genocidy Srbů v této jejich pravlasti. V této souvislosti je vhodné připomenout fakt, že dnes se v Kosovu nachází mamutí vojenská základna USA, po německém Rammsteinu druhá největší v Evropě.

Završením potupy Srbů pak bylo, když namísto skutečných zločinců odvlekli do Haagu za účelem "spravedlivého tribunálu" prezidenta Miloševiče. Za pět let, které tam strávil, přičemž se obhajoval sám, mu nedokázal haagský tribunál dokázat vinu. Miloševič nakonec v haagském vězení za velmi podezřelých okolností zemřel.

Přestože útok zločineckého útočného paktu NATO proti Jugoslávii byl prezentován jako akce devatenácti států, skutečným hlavním pachatelem je administrativa amerického prezidenta Billa Clintona v čele s tehdejší ministryní zahraničí USA, "krvavou Madlou" Madeleine Albrightovou.

Tato agrese vejde do historie jako klasická útočná válka impéria vůči slabší zemi, která se ve skutečnosti provinila jen tím, že byla nezávislá - a chtěla takovou zůstat.

Byl to vzkaz i pro nás.
15 komentářů :

 1. Proti NATO protestuje pouze KSČM a žádá vystoupení z teroristické organizace! Demokratům západního střihu vraždění žen a dětí vyhovuje!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KSČM podporou zlodějského oligarchy Babiše se naopak podílí na spolupráci s teroristickou organizací NATO a to pod zkorumpovaným vedením Filip, Dolejš a Kováčik !! Pouze SPD je zásadně proti členství jak v NATO tak i v EU !!

   Smazat
  2. spartak Je pravda že z nich občas vypadnou dobré věci ale nejsou to dávno komunisté. Nevadí jim soukromé vlastnictví výrobních prostředků a dokonce obdivují eu. Která je poskok západních korporací. Tak takové komunisty ani náhodou to by to musel vzít pan Skála.

   Smazat
  3. Tondo 26. března 2021 7:49, snad jste si mohl povšimnout, že KSČM svou podporou současné menšinově koaliční vlády znemožnila vládu ještě horšího profilu. Měl byste si povšimnout i toho, že sólo hra pana Okamury nebere ohled na nic, krom sbírání politických bodů nespoluprací a kritikou všeho.
   Při tom je zřejmé, že vlajka "přímá demokracie" žádnou změnu nepřinese, když vymanit se ze svazku NATO a politických osidel EU je, za současných mocenských poměrů, záležitostí politicko mocenské i hospodářské orientace státu. Politici, aby uspěli, vyvolávají dojmy. Realita, bohužel, ta je jinde. JiH

   Smazat
  4. 10:08 Běžte se bodnout nikdo nechce péci s Okamurou protože říká pravdu o tom jak to je a má vlasteneckou stranu.I kdyby na změny nedošlo tak aspoň nebude hůře a to je hlavní.

   Smazat
  5. Kasteláne

   nevím kdy sem přijdeš, tak to dám pro sichr pověsím pod pět článků. A také to třeba pomůže dalším diskutujícím, uvízlým v pasti státního idiotismu. Jedná se o tiskopis.

   Mohlo by to vyřešit tvůj problém se zajížděním na vinohrad atd. Například já na tvém místě bych měl na vinohradu (a obecně všude kde bych měl svůj majetek a musel na něm makat) na tuty dva hlídací rafany, které bych musel krmit a také kočky, případně jiné zvířectvo. Jak to myslím pochopíš, až naguglíš toto:

   Doklad podle bodu IV. usnesení vlády č. 216 ze dne 26. února 2021

   No a až ti to vyjede, tak si to už jenom vytiskneš. Nebo skákneš za kámošem tiskárnou.   Omluvám se těm, které to nezajímá a které tímto otravuji.
   Hodně štěstí lidem práce.

   Smazat
  6. cabliku 26. března 2021 11:56, proč bych se chodil bodat jen proto, že se vám můj názor nezamlouvá? JiH

   Smazat
  7. Dvojjediný milane 27. března 2021 0:58, je mi líto, ale vaše reakce je hloupá. Vyslovuji svůj názor, ten může být samozřejmě mylný. Račte ho ale vyvrátit fakty, pokud o ně jde, nebo logickými argumenty. Nenapadejte, i když chápu, pro vaši mentalitu to může být, i z bezradnosti, typické. JiH

   Smazat
 2. Pokud si to dobře pamatuji, tak u letecké základny v Ankoně byly proti americké demonstrace.

  Miky

  OdpovědětSmazat
 3. Po 89 jsme přijali "spojenecké zadání",a dobrovolně(?) se účastníme ovládnutí světa USA,bez ohledu na vlastní historické zájmy.Ze západu k nám nepřišlo nikdy nic dobrého(nyní ani potraviny),od válek na obranu před Němci,přes Mnichovskou smlouvu-nyní naše zapojení do válek v zájmu USA.

  OdpovědětSmazat
 4. Škoda, že bylo Rusko tenkrát na kolenou, dnes by si to ti vrazi, napadnout Srbsko nedovolili!

  OdpovědětSmazat
 5. To není vakcinační kampaň proti nějaké chřipce; to je válka!

  http://svobodnenoviny.eu/to-neni-vakcinacni-kampan-proti-nejake-chripce-to-je-valka/

  Myanmarská armáda zabavila bankovní účty George Sorose, vydala zatykače

  http://svobodnenoviny.eu/myanmarska-armada-zabavila-bankovni-ucty-george-sorose-vydala-zatykace/

  OdpovědětSmazat
 6. V roce 1989 "Západ" vyhrál studenou válku a pouhými sliby dosáhl likvidace mocného SSSR a socialistického systému.
  Ten zavedli občané po zničující WWII kdy naprosto selhaly světové velmoci a buržoasie. Stačil odchod dvou generací které pamatovaly válku a revoluci v SSSR, chyby vedení SSSR
  a dobrák Gorbačov,který uvěřil slibům Regana a dopustil
  dobrovolné rozpuštění SSSR. Nevím zda v dějinách se někdy
  stalo aby obrovský a vojensky neporažený stát se dobrovolně
  vzdal a na oběti válek zapoměl. I když to byl autoritativní stát (byl k tomu s ohledem na historickou situaci Ruska,
  které s těží dohánělo vyspělý "západ" důvod) jeho vzestup
  po WWII byl neuvěřitelný. Rusko prošlo poučným obdobím a
  důsledky chyb svých vůdců tvrdě nese dodnes. Stále ještě
  je ve srovnání se "Západem" slabé. Proto musí počítat se šikanováním i možným napadením. Za pár let ale může
  Rusko - bude-li mír - při dobrém řízení a využití svých zdrojů dosáhnout a předběhnout úroveň degenerovaných mocností sužovaných falšováním finančních statistik bank, šílenými dluhy států a nebezpečím pádu vysoké životní úrovně obyvatel i vlivem epidemie viru .

  OdpovědětSmazat
 7. Od války mezi členy HATO, Řeckem a Tureckem, přece nemůže nikdo při smyslech čekat od NATO nějakou mírotvorbu. Každému kdo nemá parazitické myšlení muselo být jasné, co nás čeká po vstupu do NATO a EU. Je to popsané v celé naší historii a překroutit to může jen vlastizrádce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.