Reklama

úterý 2. března 2021

Všechno zaplatí vdovy a sirotci…

Jiří Paroubek
2. 3. 2021 VašeVěc

Předseda Senátu a místopředseda ODS Vystrčil, již nějaký čas hraje politiku přítele lidu. Není sám. Přidružuje se k němu pravicová většina senátorů. Pokud snad vláda chce nějaké socio-profesní skupině poskytnout finanční pomoc k částečné kompenzaci dopadů koronakrize, Senát vždy přispěchá s návrhem na zvýšení této částky. Na druhé straně však pravicová většina senátorů, včetně Vystrčila velmi ráda hovoří o tom, jak vláda rozhazuje peníze, kde může. Jak vláda poskytuje předvolební dárky a že tím vlastně dostala Českou republiky k nejvyšším schodkům státního rozpočtu v jejích dějinách.Tyto dvě záležitosti jdou samozřejmě proti sobě. Pokud pravicová opozice chce fiskální odpovědnost od vlády, sama by měla jít příkladem.

V diskusním pořadu Partie na CNN Prima News předseda Senátu Vystrčil (ODS) přišel s geniální myšlenkou. Prý ti občané, kteří z vládního rozhodnutí budou nuceni zůstat na homeoffice doma, by měli dát dobrovolně (anebo nedobrovolně) 20 – 30% svého měsíčního výdělku k dispozici a takto získaná částka by měla jít velkým přerozdělením, dalo by se říci přímo komunistickým přerozdělením, občanům z „postižených profesí“. A dále říká: „Musíme se s nimi podělit, oni jsou solí naší země, jak jsem o tom hovořil ve svém novoročním vystoupení…“. A na dalším místě říká: „…oni jsou nositelé svobody, demokracie našeho zřízení. Jsou jich dva miliony a my je nesmíme nechat padnout“. Na jiném místě jsem se seznámil s tím, kdo vlastně všechno patří mezi ty dva miliony Vystrčilových vyvolených. Jsou to prý…" dva miliony válečníků, kteří nikdy vlastně po zemi nic nechtěli – sami měli otevřenou hospodu, cestovní kancelář, maloobchod nebo cokoliv jiného…“ a prý „teď lezou po kolenou“. Já si ale myslím, že zdaleka nejsou sami, kdo leze po kolenou.

Představa takového obludného přerozdělení ve společnosti jen ukazuje na politiku, které se ODS nikdy v minulosti dost nenabažila. A kterou chce dělat i pokud by byla zastoupena ve vládě po příštích volbách. Ona o tom nechce nahlas mluvit, protože, jak říká klasik – bývalý předseda ODS: „…kdybychom řekli otevřeně, co chceme dělat, nikdo by nás nevolil“. Ale Vystrčil to řekl opravdu parádně. Pokud bude zle a ono zle už je a ještě bude, přeneseme finanční břemeno na těch 8,5 milionů zbývajících plebejců ze středních a nízkopříjmových vrstev, kteří to ostatně vždycky v minulosti zaplatili. Vzpomeňme si na trik pravice se zavedením superhrubé mzdy v roce 2008, tedy na trik se zavedením rovného zdanění našich občanů bez ohledu na výdělek a tedy na zrušení v západní Evropě a USA běžné daňové progrese. Toto bylo u nás ihned doprovázeno postupným navyšováním sazby DPH z 5% a 10% v roce mého premiérství (2006) na dnešních až 21%. V podstatě celé toto navýšení sazeb proběhlo za vlád ODS v letech 2007 – 2013. Prostě ODS se nemění. A pokud si někdo myslí, že ano, tak se šeredně mýlí. Předseda Senátu coby exponent ODS je takovým Jánošíkem naruby. Chudým chce brát a bohatým chce dávat. Není to, bohužel, velké zjednodušení.

Při návrzích tohoto typu kohokoliv ze Senátu musí každého nutně a okamžitě napadnout, že největší úsporou by bylo, pokud by Senát sám sebe dobrovolně zrušil. To by mohl pan Vystrčil na příští schůzi senátu s plnou vážností navrhnout jako velký zdroj úspor. Anebo snížení platů senátorů o 20 – 30%, ze kterého by se alespoň zčásti sanoval deficitní státní rozpočet.

Předseda Vystrčil žije, tak jako většina českých politiků, ve své bublině bez jakéhokoliv vztahu ke společenské realitě. Proto byl zřejmě velice překvapen ostrou reakcí nemalé části veřejnosti na sociálních sítích na jeho návrh z dílny humoristy Jaroslava Haška. Po pár hodinách se za svůj blábol sice omluvil. Prý proto, že to nemyslel zas až tak vážně. Ale on to vážně myslel. Pozor na něj a na pravici obecně. Jejich přístup k lidem a opovrhování významnou částí české společnosti se prostě nemění.Jiří Paroubek
Další články - Jiří Paroubek, VIP blogy - Jiří Paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

34 komentářů :

 1. Souhlas, celá naše opozice podpindosníků jen okopává kotníky v domnění politických bodů. Snad jsme všichni ještě nezblbli a na podzim se to projeví! Pokud ne, pak Amen, záleží jen na nás.

  OdpovědětSmazat
 2. Budoucí vláda musí odložit všechny činnosti, kromě obnovy ekonomiky země. Někdo to zaplatit musí. A to budou občané. Nemůže počítat s daněmi od skupiny podnikatelů v cestovním ruchu a na něj navázaných činností (hotely, restaurace, cestovky... Statisíce jich naopak zatíží sociální oblast. Další tisíce menších obchodníků poslala ke dnu sliby o otevření obchodů a následném zavření i těch, které byly dosud otevřeny. Ani s těmi nemůže počítat. Nápad zavřít průmysl už unikl z psychiatrické kliniky. To by položilo další, zejména střední podniky se všemi důsledky. Jinými slovy, zapomeňte na nižší daně, vyšší důchody a vůbec sociální dávky. Tak jako po Třicetileté válce nastala tvrdá robota.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tvrdé vyšetřování, jak, kdo , co a za kolik se všechno nakupovalo ze státního rozpočtu. A zavírat, zavírat a zavírat. Žádný já si nepamatuju atd. Už je toho dost. Stále máme Staroměstskou radnici, abyste se pazdráti nedivili.....

   Smazat
 3. Až na drobné přivýdělky jsem byl po převratu vždy jen zaměstnanec, kterému plat a daně určoval někdo jiný. Podnikatel má za našeho kapitalismu výhodu v tom, že k osobní spotřebě si vezme všechno, co je únosné a na daních zaplatí to, co sám uzná za vhodné. Když už chce pracovat sám na sebe, pak si má vytvořit rezervu, aby vydržel i covid. Může prodat barák a auto, tj. věci, které si pořídil navíc oproti těm, kterým už na to nezbylo. Není populární o tom psát a hledat celospolečenskou dohodu, viďte!

  OdpovědětSmazat
 4. Velice líbivé letadlo,nejméně půlka těch vybraných peněz,by se rozkradla.Proč nemluví o daních bank,vlkých nadnárodních korporací,co přímo těží tady těžké prachy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, to rozkradení mě okamžitě napadlo taky.

   Smazat
 5. Jo „krásný" socialismus pro bohaté normálnímu člověku musí být jasné že by tzv pravice kope za lepšolidi.

  OdpovědětSmazat
 6. johoho tyhle vdovy sirotky a cizi decka platim ja, platim jaaaa!😎😎😎

  OdpovědětSmazat
 7. Je čas zbytečný Senát a 82 tam se povalujících senátorů zrušit
  v referendu. Velká většina voličů (cca85%) nechodí k volbám do Sedátu - ale demokratům v kavárnách to nevadí. Navíc se Senát jeví jako organizace diverzantů zdržujících práci vlády, zákony a útočících na vládu i prezidenta v době
  války s virem. O pytlíku Zastčilovi - zvaném Tchajwanwec ani nemluvím. - Opakuji - vyhodnotit zbytečnost Senátu a
  zrušit v referendu. Jinak nelze v ČR mluvit o demokracii
  fungující ústavě rozumu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Senátory volí 15 nebo 16% voličů, ale rozhodovat by chtěli i za ostatní, kteří s nimi nemají nic společného. Snad jsou někde v archivech seznamy těch, kteří byli u druhého kola voleb. Stát by měl převzít část příjmu podle návrhu Vystrčila, Zastrčila nebo Prostrčila, aby věděli, co to znamená tu partu skvělých demokratů volit a převzali za to osobní zodpovědnost. Kdyby se seznamy nenašly, vyhlásil bych, aby se voliči z druhého kola přihlásili sami. Kdyby počty nesouhlasily, byl by to důkaz o manipulaci voleb.

   Smazat
 8. ODS, ale též TOP09, STAN, lidovci, se prostě nemění. Škodí kudy chodí. V záloze pak číhají Piráti, kteří se ke stále chudšímu stolu chystají pozvat kolemjdoucí ze zámoří, jejich ubytování už nějak vyřeší... No, máme se po příštích volbách na co těšit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No stesti v nestesti by bylo kdyby se k veslu dostali STANisti s Piraty, a je jedno kdo by byl u vesla =stejna svoloc.

   Ono by to bylo vlastne dobre i pro nas a hlavne ty co nemaji radi Babise a OKiho, to by poznali co to znamena se skutecne dostat na dno zumpy

   pokud mate dobrou predstavivost a nejste encefalici tak vam to jiste dojde

   Smazat
 9. Mimochodem je zajímavé,že mnoho "pravicových demokratů" a
  umělců se v krizi chová jako by chtěli žít v komunismu.
  Přece žijeme v systému založeném na zisku a dobývání renty,tak jaké pak náhrady za ztráty způsobené krizí. To si přece kapitalisté musí vyřešit sami. V USA za krize
  ve třicátých letech vyskakovali zkrachovalci z oken. Dnes
  nemusí, ale v komunismu ani socialismu nežijem že.

  OdpovědětSmazat
 10. Vlivem epidemie a omezení,které z ní nutně vyplývají je velmi pravděpodobné,že dojde k omezování výroby a služeb. To se časem odrazí i na zásobování občanů a cenách - hlavně potravin. V takových případech se za války zaváděl přídělový systém a přísné kontroly. Nemám sice k dispozici matematický model vývoje zásobování potravinami,energií a
  službami ,ale soudím že nás jisté omezení možná čeká.
  Jak budou reagovat voliči kaváren,popírači viru a kapitalisté zvyklí na vysoký standart ?

  OdpovědětSmazat
 11. 11:55, 12:02 souhlas a presne jak rikas "kapitalisticky si zit a jako za socialismu se mit - anaopak"!

  OdpovědětSmazat
 12. No ze je Vystrcil pitomek oprava potomek tedy dusevni toho prvniho co se ukouril ke smrti je mi jasne..uz jenom podoby oba prtavi, a to uz neco rika, ac sam nejsem zadna vejska 170 tehdy jsem byl v kategorii "stredni" kdezto tihle dva kaspari jsou podmerecni, a jak vim ze zkusenosti vsichni prckove jsou nesmirne hadavi tvrdohlavi a prolhani, a kdyz si jen mysli, ze nekdo naznacuje ze jsou podmerecni tak je zle, to je opravdu chytne rapl

  nerikam to nijak jedovate, mam zkusenosti jak odsud tak i ze zamori. U Vystrcila je to umocnene tim ze tento prcek byl kdysi nejakym kantorem, a jak jiste vite kdyz mate mrnaveho kantora, tak ten je zdrojem zakovskych vtipu, ktere dokazi byt ci lepe receno jsou nemilosrdne. A tohle ten latentni vztek Postrcila Vystrkuje-- zase preklep -- Vystrcila postrkuje stale do oblasti nenavisti vseho normalniho, tedy vetsiho nez on.

  Jako kazdy ucitel kteri byli v minulosti spatne placeni, a to i ti normalni ne prckove typu Vystrcila) je hsmizny a to prosim necekejte ze by dal treba i par zrnicek zlateho srotu ze senatorskeho koryta, a nedej Boze treba by tim ztratil i trosku moci ci lustru po kterem tito mrnousove bazi

  Proste senat at zbytecny nekdy i zlomyslne skodlivy, je a zrejme zustane jako uloziste pantatu, a dalsich prebendaru, a Postrcil jako nejmensi z velkych tam zustane a nic vam/nam neda, mozna jen dalsi postucitelska moudra

  OdpovědětSmazat
 13. Nedovedu pochopit, naše přední politiky, kteří se ještě stále producírují před kamerami ČT. Jiná sorta jsou hejtmani. Právě promluvil vyčerpaný hejtman Parubickéhk kraje. V PB nastal kolaps, všechna lůžka včetně přistýlek jsou obsazena. Nedej bůh, aby se tento stav rozšíř do všech krajů. Vážím si hejtmanů, ti opravdu žijí průšvihem zdravotnictví svých krajů, naopak politická elita by se měla stydět. Promiňte, ale poslouchat dokola co dobrého navrhovali, ale neprosadili je nezbavuje spoluviny. Co životů, co miliard nás stála jejich neschopnost řídit stát. A svádět vinu jen na Babiše je přece dětinské. Ještě minulý týden se fandilo občanské neposlušnosti, to byla snad poslední rána už tak bezbrannému státu a před pár dny bylo na stole rozvolňování. Kolik bylo komisí, kolik bylo tiskových konferencí a to všechno bylo nanic. Energie se vyčerpala na barvení semaforu a na podivném Psu. Myslím si, že se řešení se zúžilo jen na tvrdý lockdown, sehnání vakcín (za každou cenu) a co nejrychlejší očkování. Již minuly roky kdy se dalo v pohodě čtvrtit medvěda. Páni politici dnes dokažte, že nejste jen hašteřící spolek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17.28
   Jo, ještě něco.
   Lůžka. Proč je jich málo? Top 09, Leoš Heger (min. zdrav. 2010 až 2013) začal tvrdě snižovat jejich počet. V r. 2010 k dispozici ještě mírně přes 56 000 lůžek, nyní je k dispozici... a konec. Ani po hodině (!!!) šmejdění na internetu jsem nedohledal, kolik je v současnosti v ČR nemocničních lůžek celkem. Nezbývá než se spokojit z touto zprávou z 11.7. 2016:

   Od roku 2008 v České republice dochází ke snižování počtu lůžek v nemocnicích. Celkem jich tak v letech 2008 až 2015 „zmizelo“ 14 720! Došlo tedy ke snížení na 76,7 % stavu ve srovnání s rokem 2008. V období let 2012/2015 z toho bylo zrušeno celkem 10 289 lůžek! Tím byl naplněn původní záměr exministra zdravotnictví Leoše Hegera, který si přál zrušení cca 10 000 lůžek. Vzhledem k tomu, jak se v současné době snaží mnohé nemocnice řešit nedostatek personálu, víme, že rušení lůžek dál pokračuje!

   Zdroj Odborový svaz zdravotnictví, odkaz zde:

   www.zdravotnickeodbory.cz/cz/clanky/15-6-2016-snizovani-poctu-luzek-v-nemocnicich.aspx

   Takže tak.

   Smazat
  2. Nějak jsem to zblbl, to pod tímto mělo být v tomto vlákně. Ach jo.
   Jo, toto ještě. Fakt je, že Bureš za vše nemůže. Nedostatek lůžek zdědil po kovaných pravičácích; tady sklízí co nezasel.
   A nic se neděje. Dál si ti šmejdi otevírají své tlamy, dál si hrají své malé domů a v klídku si dožijí své ničemné životy. No, když si ho mohl v klídku dožít krvavý Vaš, tak proč ne, že.
   Ve Vídni jsem viděl krásný obraz od Bruegela st., Lenoráj. Něměli bychom přejmenovat ČR na Lumporáj?

   Smazat
  3. Jen trosku odbocim,...takze jiste vis ze Bruegel je "otec" ceskeho vyrazu Brajgl? to jen tak pro zajimavost, ohledne spitalu a posteli...Kdo je nemocnej tak nedela, kdo nedela (mimo parlamentu, senatu, a vlady) tak nas stoji penize, a proto at chcipne takze....

   Smazat
  4. Jasně že vím. Vím i proč. Ale stejně to byl kousek. Kde se dalo fláknul větrný mlýn a Babylónská věž se dokonce může pyšnit kanónem! Asi náhradou za větrný mlýn. On byl vůbec srandista. Moje tehdejší kamarádka lítala po galerii jak dobře nakopnutej kocour a áchala nad Rubensem, Cézanem apod., zatímco já to vzal letem světem, pak jsem se nenápadně vypařil, vzal si štokrdličku, a dobré čtyři hodiny jsem se kochal jeho a Boschovými obrazy. A furt bylo co objevovat.

   Smazat
 14. 17.28
  Nedá mi to.
  Je to jen 24 hod. Adonisi, kdy jsme si vyměňovali názory, úhly pohledu etc. etc. A, tuším že v předposlední reakci, jsem napsal takové malé proroctví s tím, že si ho uložím (a jo, uložil); že jsem sám zvědav zda se mýlím či ne. No a před chvílí jsem narazil na toto. Trvá to jen tři minuty, tak to vám to mnoho času nezabere:

  https://www.youtube.com/watch?v=n8qVSmgY_sg

  Dávám vám slovo, že neznám nikoho ve vedení SPD a že jsem nemohl vědět co kují. (Proč tento dodatek pochopíte po shlédnutí.)
  Hezký večer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. milane 2. března 2021 20:03, tak jsem tu "bombu" shlédnul. Vláda má schválit... a hned teď, seznam léků, když jsou používány tam a onde, jsou registrovány na to nebo ono, jsou i (leckde nebo i tady ...) volně prodejné ... a mají účinky! Vyřešeno.
   Háček je v tom, že o registraci léku, jeho určení a užití nerozhoduje vláda, nemá k tomu pravomoc. Je to věcí odborníků a závazných procedur, tedy v ČR, SÚKLu. V dalším je každý lékař povinen postupovat "lege artis", pokud ne, tak zodpovídá za neúspěch. Byť třeba případ reálnými prostředky ani řešitelný nebyl.
   Takže celé to vystoupení vyslovilo všeobecná, zbožná přání coby, kdyby. Ani pan Okamura, být předsedou vlády, by na této realitě těžko co změnil. Leda by stihnul modifikovat celý ten zákonný propletenec, propletenec toho vytrvale modifikovaného, soustavně korumpovaného, na přílivu, jestli ne víc na odlivu peněz závislého zdravotnictví.
   Pokud tedy kde jsou pružnější, popřípadě odvážnější, bude to víc věcí specifik, okamžitého stavu zákonných norem, zvyklostí, iniciativ a odvahy jednotlivců, než práce politiků. K hodnocení skutečných výsledků nemá v tuto chvíli nikdo dost platných podkladů. Takže nic víc, než celkem přijatelné, ale pořád ještě a jenom, pro voliče, divadlo. JiH

   Smazat
  2. 1.00
   Už mě to neba. Jde o odvahu a sebevědomí. Stále ještě jsme, aspoň papírově, suverénní stát. Mohl to schválit náš Ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) a ne celou EU jsme se mohli vysrat! Jak že je to slovoval Velký ega Masturbátor Zeman? Páni posranci. A to ti zkorumpovaní šmejdi bez diskuze jsou!

   Smazat
  3. oslovoval
   Když se chce, všechno jde. Viz Polsko, Maďarsko, Slovensko...

   Smazat
  4. Zodpovídá za neúspěch? A kdo se bude zodpovídat za neúspěch "boje proti covidu" od března 2019? Demise není zodpovídání se!

   Smazat
 15. 😂ze p. Vystrcil nekomu dulezite pripomina sve vanocni zapaseni s cetbou textu, svedci o jeho kvalite. Senat neni potreba, nebudou na něj stejně penize. Souhlasím, ods je obrácený janosik, jejich kmotrovstvi ještě není zapomenuto. Dík, p. Paroubku. Mimochodem, v které strane je dnes p. Paroubek?

  OdpovědětSmazat
 16. 20:03
  Díky, pro jistotu jsem si ty antivirotika zapsal. Za to Tomia cením. Dám vám taky radu, mám ji od kamaràdky doktorky (spolužačky ze zàkladky). Příčinou úmrtí bývají tromby, které ucpou krevní tok. Pomůže ředění krve, které dokáže i obyčejný acylpyrin za pàr korun. Každá rada dobrá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. 21.28
   Adonisi, teď budu vypadat jako blbej frajer a všechnoználek, ale já si dělám už asi deset let čaj (odporný mimochodem, občas ho lepším medem) ze směsi jinan (antiskretikum), zázvor (hafo věcí, včetně ředění krve), hřebíček (průdušky, křeče, trávení atd.) a skořice (hafo věcí, mezi nimi opět ředění krve) a od počátku koronablbnutí, když jsem si před tím vyšťoural co covid obnáší a na co se tedy v podstatě umírá - tromby - do sebe každý třetí den ještě šoupnu půlku acypyrinu (to dělám i v letních vedrech). Zároveň si při tom hlídám srážlivost, abych to nepřepísk. No, oni obě moje bábrle byly kořenářky a asi jsem to postižení, spoléhat se na přírodu, nějak zdědil po nich nebo co.
   Do toho už přes čtyřicet let do sebe každý den kopnu půllitr kefíru (střevní mikroflóra) a dělám si takový "koktejl" z jablka, hrušky a mrkve - někdy do toho šoupnu banán nebo co je zrovna ve slevě. To zase kvůli vitamínům. Jo a když mám chuť, dám si pivčo. (Hm... tak mě napadá, že jestli vypiju za rok 10 litrů čisté vody tak je to nadsazený odhad.)
   Musím na sebe dbát, když jsem od pěti let bronchitik, hulím, kafuju, a mám přes metrák, žejo. Jestli je to tím blbnutím, nebo jsem zdědil zdraví po bábrli po přeslici (věk dožití 97 let, a to ještě proto, jak mi řekla, že už ji "to nebaví se na to koukat") nevím, ale fakt je ten, že jsem už přes třicet let nebyl u lékaře. (Kromě pro předpis na brýle tedy - jsem krátkozraký a potřeboval jsem nové, tak abych nějakou tu kačku ušetřil.)
   Přesně jak píšete - každá rada dobrá. Kamarádka vám, podle mého, poradila dobře. Jen tu srážlivost si hlídejte.
   Víte, mám takovou svoji teorii, kterou jsem nikomu neřekl, bych nebyl za cvoka a nezhádal se zbytečně. Ale tady jsem svým způsobem inkognito, tak to vykecám. Docela by mě zajímalo co ostatní na to.
   Na vojně jsem si totiž všiml, že když jsem např. chytil chřipku, nějak se stalo, že do dvou dnů nějak vymizela nebo co, a namísto ní nastoupila stará známá bronchitida. To samé s angínou. Kluci leželi s osmatřicítkami a výš, a já mezi nimi chrchlal se sedmatřiceti a něco s bronchitidou. To se stalo víckrát. I později, po vojně. Celá rodina chcípala s chřipkou a já, po počátečních příznacích chřipky, opět chrchlal s bronchitidou.
   (Ne tedy že by bylo o co stát, ale řekněme si to na rovinu - není smrtelná. Zato chřipajzna ano. Nezaměňovat - bronchitida není astma! Lékař mi pokaždé předepsal antibiotika, a já je pokaždé nebral - leda až kdyby -, a když jsem bronchitidu pomocí čajů "samovyléčil", tak jsem je pokaždé vyhodil. Nemám nic proti lékům jako takovým, ale mám je až za "balíček poslední záchrany". Obzvláště pak antibiotika. Zvláštní při tom je, že se u mě bronchitida neprojevila snížením obsahu plic. Teď je mi sedmdesát a obsah plic mám něco přes pět a půl litru - tady o litr víc, než vrcholoví sportovci, například veslaři. )

   Smazat
  2. pokr.
   No a teď ta pošahaná teorie. Někdy v době, kdy jsme bydleli přímo v cementárně, když mi bylo kolem pěti let, letěl kolem mě, unášený prachem z cementky, bronchovirus, nebo bronchobacil. (Bronchitida totiž může být jak virového, tak bakteriálního původu.) Virobacil Bronch koukne, vidí roztomilého klučíka, zamiluje se do něj (asi je to bukvice), a šup mu do průdušek. Tam se zabydlí. A vždycky na jaře a na podzim, někdy i při náhlé změně počasí, mu dá o sobě vědět, aby se klučík necejtil odstrčenej. Jako že ho přehlíží. A tak klučík roste a virobacil v průduškách domácní. A líbí se mu tam. Tak si vykolíkuje teritorium a hlídá. Vtom letí kolem chřipkovir a že si obsadí nové území. Tedy mě. A má se čile k dílu.
   V tu chvíli, za ty roky zdomácnělý Bronch, zuřivě vyráží do boje. Jde o život! O jeho život! Vždyť kdyby chřipkovir vyhrál, mohl by mě také skolit! A co potom chuděra Bronch? Bylo by po něm. A to Bronch v žádném směru nehodlá připustit. Žádný takový. TADY BYDLÍM JÁ, BRONCH! TUMÁŠ ŠMEJDE! řve za lítého boje a trhá chřipkovira na cucky. Stejně tak naloží s angínobacilem Strepťákem, případně s angínovirem Herpákem, když mu ohrožují teritorium. Tedy mě.

   Možná je ta teorie vážně pošahaná, nevím. Ale fakt je ten, že když všechny kolem mě leží v horečkách s chřipajznou, na mě vleze taky něco jako chřipka a vylétne mi teplota, ale než se dostanu k doktoru, je z toho stará známá bronchitida se sedmatřiceti a něco s chrchláním. Tak samo to dopadne když začne řádit angína. Než mě stačí pořádně rozbolet v krku a hlava a horečka a chrapot a všechny ty neplechy co provádí s lidma, šup - a je tu zase stará známá kámoška bronchitida a já chrchlám a lemtám čaje a nadávám... a jsem rád, že to není chřipajzna nebo angína, protože s tou mou potvorou jsem se už tak nějak naučil žít.

   Vážně nevím. Ale, abych pravdu řekl, takhle si tu podivnost vysvětluji. Jiné vysvětlení mě totiž nenapadá.
   Teď přemýšlím, proč jsem to sem hodil to o těch čajích a tak. A podezírám se že proto, že jsem se tu jednou drobet kousnul, tuším že s panem Kutnohorským, ohledně imunity. Když jsem se mu snažil vysvětlit, že imunita není jen pohyb, ale hlavně vitamíny a další. Pohyb až sekundárně. Podporuje ji, ale to je tak vše. Nebo jinak. Vitamíny a to všechno podporují, a to dost výrazně, imunitu i kdyby byl jeden línej jako například já v zimě. Ale jen pohyb, bez toho ostatního, je k ničemu. Tedy podle mého, abych řekl pravdu.
   Prostě věřím hlavně na léčivou moc přírody - vždyť léky jsou všude kolem nás! Jenže ono je pohodlnější hodit do sebe tabletku chemie, než si dělat po celý život různé "čaje"; výluhy, a pod. - já například nevyhodím ani skořápky z vlašáku - cca dvacet skořápek do vody, 30 min. povařit, 15 min.  odstát, a je to! Nebo přeslička - další vynikající lék pro dědky a babky proti otokům i bolestem zad, posiluje ledviny, detoxikuje tělo, posiluje imunitu, pomáhá při dně a revmatismu a vím já co všechno ještě.
   Jsem se nějak rozjel.
   Hezkej večer a díky.

   Smazat
  3. Ahoj Milane 20:48
   Teda fakt jsi se rozšoupnul:-), ale to je bezva a v pořádku.:-)
   Když jsem tak pročítal, co všechno do sebe pumpuješ, docela mě to vyděsilo, protože některé z těch věcí by mě zabily. (např.ten kefír - to jsem do sebe v životě nedostal).
   Každopádně mě to vedlo k úvahám, jak každý, kdo aspoň trochu poslouchá své tělo a jeho potřeby dokáže žít bez nějakých naprosto zbytečných pilulek. Já jsem například naposledy bral antibiotika někdy koncem 80. let, to jsem dostal strašnou hnisavou angínu a málem jsem se udusil. Od té doby si nepamatuju, že bych měl něco podobnýho, chřipku jsem měl někdy v dětských létech, to si pamatuju dobře, protože se na to braly takový strašný kapsle z jedlýho papíru, který měly velikost piškotu a v podstatě se nedaly polknout. Uvnitř bylo něco šíleně hořkýho..Takže to mě zhnusilo jakékoliv léky a už musím být fakt na umření abych si vzal nějakou pilulku třeba i na bolení hlavy.
   Míval jsem pravidelně na jaře a na podzim rýmu, kterou jsem většinou asi chytnul v šalině cestou do práce. Ani tu jsem ale od loňska neměl a to asi díky nošení roušek (každý zlo k něčemu dobrý). Na rýmečku mám svůj recept, čajík ze směsi řepíčku, lípy, máty a zázvoru, pěkně vyluhovanej a do třetiny kýblu ze kterýho to piju doplněnej medem. Když už je to moc špatný, tak dám na noc acylpirin, případně paralen, když je teplota. Do týdne je po rýmě. Jinak NIC! Baštím úplně všechno, nedbám na nějaký diety a doporučení našich slavných dietologů, mám ideální váhu a kdybych nechlastal pivo, asi bych měl spíš podváhu.
   Teď si v době korony akorát dopřávám tabletku Multivitamínu denně. Celá naše rodina byla vysokověká, tak snad jsem se genově podařil také a ještě tu nějaký pátek ve zdraví vydržím. Jinak je teda fakt, že už 21 let nekouřím, a dost mi to zdravotně prospělo. Vrátil se mi čich, chuť k jídlu a chuť vůbec. Taky jsem se díky tomu zbavil žaludečních vředů. Takže se dá říct, že jsem v 66 letech zdravější jak čtyřicátník. Od loňska si chodím zaběhat (teď přes zimu bych si polámal na ledu hnáty tak jsem to zanedbával) což je skvělá věc pro udržení formy. Když jsem začal, tak jsem neuběhl kiometr v celku. Teď dám deset kiláků nonstop, víc jsem ale zatím nezkoušel.
   No každopádně samozřejmě stařecký neduhy jsou, bolí mě občas kolena, lezení do jeskyň a čundry taky zanechaly nějakou stopu v podobě revma, ale zatím se to dá rozhejbat. Tělo je líná sestava molekul, na kterou se musí tvrdě.:-)
   Takže skončím asi tak: Covidu se nebojím, nejhorší je smrt z vyděšení. Asi do sebe ani nenechám nic píchat, myslím, že je to zbytečný. Nikdy jsem neměl s imunitou problémy, všechno se mi hojí bez hnisání, Dokonce mi přirostl i prst, který jsem si skoro useknul sekerou a který jsem si sám laicky ošetřil. Asi mám kliku.

   Smazat
 17. P.S. někde jsem četl 34 000 lůžek, ale nejsem si jist.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže přes 20 000 lůžek v prdeli. A proto se na Letňanech postaví za sto megy polní nemocnice a za padesát mega zbourá, protože kámoš co ji postaví a zbourá si potřebuje taky vydělat...
   A nikdo za nic nemůže...
   DOPRDELE!

   Smazat
 18. Souhlasím s Vámi pane Paroubek. Ale také s prezidentem, který se nenechá strhnout tou zběsilou lavinou kritiků. Také prezident Zeman Babiše plně chápe jeho těžkou pozici a úsilí, které vynakládá na boj s covidem, o kterém se dodnes neví, jak vznikl. A Jak Zeman hovoří, věří nejen Prymulovi, ale i premiérovi. A já s ním nevěřím opozici, která zběsile útočí na Babiše (divím se, že ještě nezkolaboval) a opozice žvaní a bojuje nikoliv proti pandemii a covidu, ale proti Babišovi, úspěšnému předsedu vlády ČR. To nemůže pražská žumpa skousnout, že se mu daří bojovat s nepřítelem, kterého porazila snad jen Čína. Doporučuji už znovu, poslanci a senátoři se svými draze placenými sekretariáty by měli jít pomáhat do nemocnic lékařům, zdravotním sestrám bojovat s pandemií na skutečném válčišti, nikoliv PS a Senátu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.