Reklama

pátek 12. března 2021

Vždyť to vypracoval podřízený, ani to sám nepodepsal... Dvořákovi bylo při jednání Rady ČT velmi horko. Střet zájmů, výstupy Železného, ukradené fotky!


12. 3. 2021 ParlamentníListy

Více než šest a půl hodiny trvající středeční jednání Rady ČT bylo pro generálního ředitele veřejnoprávní televize Petra Dvořáka krušné i při závěrečném projednávání stížností. Vždy se opravdu jen velice těsným hlasováním rozhodovalo, zda k jeho rukám poputují nebývale ostré dopisy. V nich byl peskován za to, že neinformoval o svém možném střetu zájmů, že jeho podřízení spojili ve vysílání odborníka na obranu se zabíjením a Česká televize se poškozenému nedokázala ani omluvit a že není schopen zareagovat na stížnost ve věci vyjadřování redaktorů na sociálních sítích.


Nejednu hořkou pilulku musel spolknout generální ředitel České televize Petr Dvořák v průběhu jednání Rady ČT ve středu 10. března. Nejprve ho po dlouhé diskusi rozčarovalo její usnesení, že nesplnil úkol předložit přehled účasti politiků zvaných do vysílání veřejnoprávní televize. Přestože to dostal uloženo znovu, dal najevo, že si na něj radní ani tak nepřijdou „Pro nás je to usnesení nesplnitelné. Podle vyjádření ředitele zpravodajství Zdeňka Šámala takovou statistiku v České televizi nevedeme, takže ji nebudeme schopni naplnit,“ reagoval Petr Dvořák na usnesení, jímž se snaží radní dopátrat toho, zda nejsou ve vysílání ČT některé politické subjekty zvýhodňovány. Ostatně o protežování TOP 09 před volbami hovořila svého času analýza Centra pro mediální studia Univerzity Karlovy, kterou si zadala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Vládci Kavčích hor nebyl milý ani bod, v němž radní Pavel Kysilka referoval o tom, jak probíhala jednání o nové podobě odměňování generálního ředitele. Od roku 2017 je měsíční plat šéfa ČT 242 tisíc korun, k němu náleží maximální bonus ve výši desetinásobku měsíčního platu, tedy 2,42 milionu korun. Celkem tedy až 5,324 milionu ročně. Předseda Rady Pavel Matocha se v reakci na to zeptal Petra Dvořáka, zda považuje za odpovídající, aby v nynější situaci byl jeho měsíční základní plat zvýšen o 50 tisíc korun. Ten se přímé odpovědi vyhnul a žádal, aby se to neřešilo veřejně. „To chcete, abychom vypnuli mikrofony?“ ujišťoval se předseda Rady ČT. Po Dvořákově přitakání se rozproudila debata, kterou uzavřelo usnesení, že dva z radních – Pavel Kysilka a Hana Lipovská – budou s generálním ředitelem vyjednávat o podobě jeho smluvního platu.


Generální ředitel ČT Petr Dvořák si navrhl zvýšení základního platu o dvacet procent (viz níže text radní Hany Lipovské). Včera jsem se na jednání Rady ČT ptal Petra Dvořáka, zda považuje za správné si v současné složité době navrhovat zvýšení základního platu o padesát tisíc korun měsíčně. Jeho závěrečnou odpovědí, když jsem tu otázku zopakoval podruhé, bylo, že se o tomto tématu nechce bavit na veřejném jednání.
Za mě a za kolegy, se kterými jsem o tom diskutoval, nepřipadá v úvahu takový návrh schválit.

(Uveřejnil radní Pavel Matocha)Nenašlo se, že by šéf ČT informoval o střetu zájmů


Idylkou pro Petra Dvořáka nebyl ani ten bod programu schůze, kde se projednávaly podněty a stížnosti. Horko mu bylo ve chvíli, kdy se projednávala odpověď ČT na dvě stížnosti diváků, jimž vadil možný střet zájmů generálního ředitele ve věci Galerie Leica, propojené s jeho manželkou. Petr Dvořák totiž sedí ve správní radě obecně prospěšné společnosti Leica Gallery a samotná galerie je ve vysílání České televize hojně propagována. Kauzu dostala na starost radní Hana Lipovská. V dopise, který navrhla poslat generálnímu řediteli, byla jednak výtka, že vyjádření nepodepsal Petr Dvořák sám, ale nechal se zastoupit podřízeným pracovníkem, jednak v něm bylo uvedeno, že Rada ČT nebyla podle údajů dostupných v archivu zápisů z jejího jednání informována o možném střetu zájmů generálního ředitele v souladu s Kodexem České televize. Porušení Kodexu se kvalifikuje jako porušení pracovněprávní kázně.

„Pro mě byla vyjádření generálního ředitele dostačující. Navrhuji akceptovat to vyjádření, které jsme dostali, a už ho víc nerozporovat. Jsem sportovec, jsem zvyklý pracovat v týmu, každý v něm má nějaký úkol. To znamená, když odpovědný pracovník zpracuje tu odpověď, tak to beru tak, že v podstatě odpovídá generální ředitel,“ zastal se šéfa ČT radní a dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty v rychlostní kanoistice Martin Doktor. „Já za sebe souhlasím s radní Lipovskou, že pokud se týká konflikt přímo generálního ředitele a my žádáme přímo generálního ředitele o vyjádření, tak sice si samozřejmě může ten podklad nechat zpracovat kýmkoli, ale odpověď má podepsat on, má to být jeho vyjádření,“ namítl předseda Rady ČT Pavel Matocha.


Je to účelové ve snaze dokázat, že dělám nějaké chyby

„Já si to na rozdíl od vás, pane předsedo, vůbec nemyslím. Generální ředitel instituce, která má tři tisíce zaměstnanců, má nezadatelné právo v rámci své důvěry a svých kompetencí pověřit adekvátně svého pracovníka zpracováním odpovědi a případně i podpisem. To mi přijde opravdu šikanózní,“ zalíbilo se radnímu Zdeňku Šarapatkovi slovo, které s oblibou používá Petr Dvořák, když odmítá některé závěry Rady ČT. „Byl bych velmi opatrný na termín střet zájmů. Doporučil bych si

nastudovat ze zákona, co to střet zájmů je, protože tady se o střet zájmů po právní stránce rozhodně nejedná,“ tvrdil Zdeněk Šarapatka. „Nebudu se vyjadřovat k obsahové části toho dopisu, ale chtěl bych říct, že požadavek, že já jako partner Rady musím všechny věci podepisovat nebo dokonce sám sepisovat, je úplně mimo veškeré zavedené zvyklosti,“ plynule na něj Petr Dvořák navázal.

Upozornil přitom, že jakýkoli dopis, který řeší odpovědi na stížnosti Radě, je vždy nadepsán, že je z pověření generálního ředitele. „Ty texty dostávám ke konzultaci a je to způsob, kterým Česká televize vyřizuje stížnosti od začátku mého působení, tedy od roku 2011. Proč teď najednou zavádět zvyklost, že to takhle nejde dělat, z důvodu, který neznám a ani na něj neodkazuje žádný dokument. Myslím si, že je to účelové a že to je zase cesta, jak napsat usnesení, kterým se budete snažit dokázat, že dělám nějaké chyby, které v tomto případě rozhodně nedělám,“ konstatoval generální ředitel ČT. Pochopení našel u Zdeňka Šarapatky, Martina Doktora a René Kühna, kteří hlasovali proti usnesení, částečně i u Jaroslava Dědiče a Tomáše Samka, kteří se zdrželi hlasování. Hlasy šesti radních ale byl dopis následujícího znění řediteli Dvořákovi zaslán.


Dále v textu:

 • Dopis generálnímu řediteli schválený Radou ČT
 • ČT spojila odborníka na obranu se zabíjením
 • Dopis, který nebude po hlasovací remíze odeslán
 • Chování redaktorů ČT na sociálních sítích možná bez pravidel
 • Ani tento dopis na Kavčí hory putovat nebude

31 komentářů :

 1. No jo typický kapitalismus je si třeba schválit prachy pro sebe paní Lipovská je ekonomka a ta mu to spočítá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten kdo nevidi,ze si GR TV otocil kolem prstu nejen cely Parlament ,

   ale je mu navrhem zvysit mu plat o dalsich 50 000 pripraven se vysmat cele Rade TV,zcela jasne,ze se v cinnosti prusovat zakony o verejnopravnsti TV neda nicim vubec zastavit.
   Tady by pomohlo jen,kdyby do navrhu MARODNIHO PRGRAMU VOLICU obcane navrhli rozdeleni poplatku,pricemz POLOVINA by byla rezervovana pro obcany volice na vybudovani nasi vlastni internetove informacni site po cele republice a nikoli valit dalsi poplatky na pry verejnopravni TV,ktera je prakticky soukromym podnikem pana GR.

   Vsimli jste si,ze ve zpravodajstvi se NESMI NIKDY objevit zprava,ze dochazi k niceni a zubozovani cili ohlupovani uplne jeho zpravodajstvim zpitomele OS obcanske spolecnosti na vilevedomou ČSV tj Ceskou spolecnost volicu.
   O ni a o jehim navrhu NARODNIHO PROGRAMU VOLICU neda v TV ten podivny verejnopravni soukromnik ani zminku,ze tam stoji rozdeleni poplatku na fifty fifty.

   TO BY PAK NEBYL OHLUPOVACI MONOPOL,ALE KONKURENCE

   a ta jak je znamo v kapitalismu by ten kseft ozivila!

   Smazat
  2. Pokud se nikdo nepostavi proti(FIFTY,FIFTY) a zduvodni to doporucim

   nadzemnim clenum ĆSV(TV 8 395 132 zubozovanych dusicek),schvaleni dalsiho v poradi 4.bodu do navrhu PROGRAMU VOLICU o kteremzto programu neda nynejsi pan GR TV ve sve podivne verejnopravni soukrome TV ani ranu!

   A vo tom to je ta diskuse no ni?

   Smazat
  3. UPOZORNUJI CTENE PUBLIKUM,ZE POZADAVEK PRIME DEMOKRACIE

   ale pozor v obcanske forme,tj otevreni diskuznich rubrik pod clanky na webech polit.subjektu,aby byl zajisten primy kontakt a prima demokracie ihned prave se vsemi volici se setkalo se zurivam odporem VSECH polit. subjektu,ackoli jim jejich weby ktere nyni umyslne nejsou opatreny timto nastrojem volicu a to bezbarierove,platime.
   Tak je i zajistena platba na GR TV,ktery je nami obcany "podplacen" lhat a ohlupovat ve prospech tech sorosčat v parlamentu,ktere krome SPD ani pro tento trik,kterym zoufale udrzuji pri zivote toho parazita,ktereho nic nezastavi,dokonce i pokuty plati z nasich prostredku a nikoli se svych penez, podivne rabovanych verejnych prostredku na udrzovani toho stavajiciho rezimu bez skrupuli vychazejiciho z myslenek gangsterismu!

   Smazat
 2. I když není situace v ČT ideální a stále ČT nedodržuje kodex v mnoha ohledech, přeci jenom si už dávají v ČT pozor, aby tak okatě nelhali, jako třeba před dvěma lety!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, moc jim to nejde - jsou to aktivisté, kteří si vůbec nedovedou představit nestrannou novinařinu bez cenzůry a lhaní.

   Smazat
  2. Přesně tak politický nástroj na šíření liberální propagandy demožumpy a pyjátů. Když se jim to tak líbí tak by si to měli platit sami a netahat peníze z občanů o o to nestojí.

   Smazat
  3. I kdyz jsem volil Babise, jsem na nej skutecne dost nasranej, veril jsem ze cesko pozvedne, vycisti ministerstva od ourednickeho hnoje, a bude se starat o republiku jako o Agrofert. a on z toho neudelal skoro- ne skoro ale vubec nic, mel by jit skutecne od valu, a nechat republiku Piratum, a STANistum a hajzlikum jako Dvorak, at tu zkazu kterou zacal Klaus, ktery diky sve marnive jesitnosti kombinovanou ve viru v sebe jako ekonomika (blbec) zacal -- tedy myslim tu zkazu CSR.

   to co se deje v CT neni nic proti tomu co se ted odehrava v Bruselu, kdy nase kralovstvi montoven bude povyseno na herberk pro uprchliky-- sice pisi nase, ale to plati jen pro mne a Marjanku, me deti jsou nastesti (no diky 1968) za morem kde zustaly, takze bych mel vlastne rikat VASE

   Smazat
  4. Vy si s tou televizi komplikujete zivot.
   Machate se v jeji bazine.
   Na vine nejvetsi jsou ti, kteri denne televizi hltaji.
   Otocit se zady, nepripustit existenci CT,je prvni krok k individualnimu osvobozeni.
   A ten nejtezsi..
   Mozna neprekonatelny.

   Smazat
 3. No vidíte a nikdo a nic ho ne a ne odvolat. Jak je to možné? No nebudu se takhle ptát, vypadal bych jako idiot. Vždyť to přece víme.

  OdpovědětSmazat
 4. Můžete dát odkaz, nebo více informací, kde jste na těch 78%
  přišel? Rychle než váš smažou! �� VIP

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. Není vůbec důležité kolik občanů ČT věří, ale jak dodržuje kodex ČT, jako je nestrannost, vyváženost a další parametry!!

  OdpovědětSmazat
 7. „Nelžete.“ BIS je pobočka CIA, četl Zeman. A ví, co s tím

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Nelzete-BIS-je-pobocka-CIA-cetl-Zeman-A-vi-co-s-tim-

  Ben Kuras: Covidem to začíná. Mocní teď jdou přestavět svět. Už ví, že to funguje

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ben-Kuras-Covidem-to-zacina-Mocni-ted-jdou-prestavet-svet-Uz-vi-ze-to-funguje-656982

  OdpovědětSmazat
 8. Dívejte se na tu zlodějku rohlíků:

  Miroslava Němcová? Té říkali Ilse Kochová české pravice... Výkřik senátorky o zrádci Zemanovi má dohru

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Miroslava-Nemcova-Te-rikali-Ilse-Kochova-ceske-pravice-Vykrik-senatorky-o-zradci-Zemanovi-ma-dohru-656985

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bejvala dobra kdyz lezela na zadech

   Smazat
  2. Kdyby Němcová kandidovala za Zlín,jak kedysi,tak je v p.....

   Smazat
 9. Několik faktů o Putinovi – aneb co se v mainstreamu nedočtete !

  http://svobodnenoviny.eu/nekolik-faktu-o-putinovi-aneb-co-se-v-mainstreamu-nedoctete/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvůj jednoduchý život idiota 13:40 je záviděníhodný.

   Smazat
 10. Co se týká ČT žumpy : Můžete mi řící, kdo platíte nebo neplatíte Výpalné ČT ? Kdysi jsem sice měl TV přijímač, ale nikdy v životě poplatek neplatil a platit nehodlám. Nyní již 8 let nevlastním přijímač a platit tím spíše nehodlám.
  Otázka těm, kteří platí a přitom nesledují ČT žumou. Proč tak činíte ? To je jako byste si tajně paltili prostitutku, ale nechodili za ní a souložili s manželkou.
  Kdyby přestali lidé masově platit Výpalné, tak ČT žumpa zkrachuje. Nebude mít šanci přešetřovat několik milionů Čestných prohlášení, že nevlastníte přijímač natož se soudit s miliony občanů.
  Jedinou podmínkou úspěšnosti tohoto postupu je ZAČÍT U SEBE ! Nečekat na druhé, nevymlouvat se, že pak mohu být popotahován a zaplatit i pokutu apod. Ten kdo začne s takovou argumentaci, tak ať raději zavře ústa a nechá ze sebe dělat vola dál...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tobě stačí unkhovne 13:29 jen napsat, že jsi idiot. To vysvětluje vše.

   Smazat
  2. Taskarice, aby se zaplnily tasky dolarama nebo eurama, predem prostudovane otazy i odpovedi a dav poradcu ,to pak sestavuje atd..
   Slyseli jste vo ty organizaci co vysila Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky atd?? Vsadim se ,ze ne.
   A kdyz jo,tak to nebylo nic platny..

   Smazat
 11. ČT je nejmocnější instituce v ČR. Už dlouho ji nelze kontrolovat a šarapatkové kteří ji jako kontrolují jsou součástí toho hnusného hnití veřejnoprávnosti. Žádná vláda se nepoučila ze svinstev které kdy ČT v rámci akcí proti řádně zvolené vládě,prezidentovi a premierovi kampaňovitě organizovala. Nikdo nezarazil šmejdy kteří z televizní obrazovky obviňovali vládu,prezidenta a premiera,že jsou agenty Ruska a Číny. Bylo tak dosaženo stavu kdy se redaktoři ČT a jejich zvaní hosté stávají vládci veřejného
  prostoru a rozhodují i o tom zda se budou nebo nebudou nosit roušky. ČT supluje vládu a organizuje boj proti ní
  jako by byla nástrojem cizí protistátní moci. To má závažné důsledky v destabilizaci státu, bezpečnosti a umožňuje to v důsledku i lepší šíření viru. Závěr - toto centrum
  diverse proti státu je třeba zrušit a zřídit státní televizi která by byla daleko důvěryhodnější než ta peleš lotrovská co si navíc zařídila neuvěřitelně vysoké (a tajné) platy.

  OdpovědětSmazat
 12. Jsi snad zaměstnancem tohoto placeného bruselského bolševického spolku ČT, alespoň v kotelně, kriple 13:44?

  OdpovědětSmazat
 13. Jsi snad milemcem plešaté pussy Šarapatky?

  OdpovědětSmazat
 14. ČT která není schopná objektivního zpravodajství, která nebýt tvorby před rokem 1989 nemá téměř co vysílat (zejména o svátcích) i přesto, že má královský příjem si sama říká buď o rozpuštění či totální výměnu ansámblu, který za nadstandardní platy odvádí podstandardní práci

  OdpovědětSmazat
 15. Mrzí mne, že veřejně povoleny jsou jen pochvaly naší veřejnoprávní a přitom jsou odepírána práva na kontroly od NBÚ a pečlivější vyhodnocení Fin.vÿkazu od MF. Potom se nelze divit důsledkům. Rada pro televizi Je sice sympatická, ale v podstatě bezmocná. Je to zdejším zvykem, nepátrat po příčinách a divit se následkům. Stejně vzniklo carské samoděržaví i ve sportu (fotbal).

  OdpovědětSmazat
 16. Babiš dříve či později skončí, a vás zavřou, vzkazuje úředníkům nekompromisně Topolánek https://www.youtube.com/watch?v=ssemAhNh4G4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak to je ten pravý, který může někomu vyhrožovat že ho zavřou. A propos, ten arcigauner je pořád na svobodě? A kdo ho asi pase dnes, jeho bývalý pasák Dalík odjel asi za kámošem Romanem, který si raději vybral dobrovolný exil v Malé Británii, aby neskončil v báni.

   Smazat
 17. Jako tohle je totální ukázka špíny, korupce a degenerace v instituci, která celé je totálně mimo kontrolu a dostává prachy předem na základě zákona a nemusí vůbec skládat účty.
  A ten ubožák Dvořák... jako řekněme si to na rovinu.

  DVOŘÁK z ČT je EVIDENTNÍ ZLODĚJ
  DVOŘÁK z ČT je EVIDENTNÍ ZLODĚJ

  Pokud někdo s jeho platem a ještě špatnými hospodářskými výsledky se chová jako nějaký poskok vrátný a trapně žadoní o vypnutí mikrofonů a pokoutné jednání v tichosti, kde se dohodne nějaké výpalné pro sebe a bububu, kdybyste mi to odmítli, protože ČT a její aktivisty hned přejdou do útoku, tak to je prostě zloděj, který si chce nakrást co nejvíc a využívá k tomu primitivní nátlakové akce lidí, kteří jsou na ČT napojeni.

  I KDYBY MĚL BABIŠ 100 ČAPÍCH HNÍZD, je to malá liga proti tomu, jak KRADE DVOŘÁK!
  I KDYBY MĚL BABIŠ 100 ČAPÍCH HNÍZD, je to malá liga proti tomu, jak KRADE DVOŘÁK!

  OdpovědětSmazat
 18. Za komoušu byl plat ředitele ČST pár tisíc.Stát nebyl zadlužen.

  Bože,jak jsme nadávali na papaláše a dnes je to ještě horší.
  Republika zadlužená až po uši,ale dojit pokud to jde. Po nás potopa,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.