Reklama

pátek 19. března 2021

Washington vzkřísil přízrak Armageddonu, Bruce Willis ale nemá čas

Paul Craig Roberts

19. 3. 2021 iREPORTER

překlad: Lubomír Man

V roce 1976 americký prezident Gerald Ford společně s ředitelem CIA Georgem H.W. Bushem zorganizovali panel expertů, jehož úkolem bylo vyhodnotit, do jaké míry odpovídají informace amerických bezpečnostních složek o ohrožení západního světa Sovětským svazem pravdě. Tato expertní skupina se stala proslulou jako B tým USA a výsledkem jejího zkoumání byl názor, že jedno z oken pomyslné budovy USA  je“ zranitelné“.

 Aby se i toto okno před nebezpečím uzavřelo, zahájil následný prezident Reagan masívní zbrojení, jehož cílem bylo dostat Sověty k jednacímu stolu a ukončit Studenou válku. A s ní, samozřejmě, i hrozbu války nukleární. Hospodářská situace USA byla v té době uspokojivá, zatímco ekonomiku sovětskou považoval Reagan za natolik zranitelnou,  že neudrží s americkým zbrojením krok, a Sovětům tedy nezbude nic jiného, než s Američany o ukončení Studené války skutečně jednat. Sovětský svaz se zhroutil, když sovětští zastánci tvrdé linie, přesvědčení o tom, že Gorbačov ohrožuje Sovětský svaz tím, že dává Západu příliš mnoho a příliš rychle, uvalili na sovětského vůdce domácí vězení. Jelcinovy roky ( 1991-1999), které pak následovaly, vedly k rozpadu sovětského impéria a staly se dekádou ruské podřízenosti Spojeným státům.

Putin se dostal k moci, když se američtí neokonzervativci rozhodli ustavit nad Středním východem hegemonii americko-izraelskou, a jak generál Wesley Clark prozradil, sedm vlád států zde přítomných mělo být v průběhu pěti let svrženo. Tato americká posedlost Středním východem umožnila Putinovi setřást americkou nadvládu nad Ruskem a vrátit mu jeho suverénní postavení. Když si tuto novou situaci Washington uvědomil, nechoval už pak k Putinovi jiné pocity než pomstychtivé. Stephen Cohen, Jack Matlock (Reaganův velvyslanec v Moskvě), a má maličkost jsme varovali, že washingtonské odmítání uznat ruskou nezávislost znovu zažehne Studenou válku, smaže tím vše dobré, čeho bylo dosaženo, a opět vzkřísí  přízrak války nukleární. Ašak Washington nás neposlouchal. Namísto toho jsem se já a Cohen ocitli na seznamu ruských agentů, a současně s tím se rozproudil pokus destabilizovat Putinovu pozici. A podle hesla: americká kolonie jednou, americká kolonie navždy, stal se Putin nejvíce zdémonizovanou osobou na zeměkouli.

Ve středu 17. března jsme se stali svědky výjimečného spektálu, během něhož Biden na kanále ABC prohlásil Putina za zabijáka s dodatkem, že „za to zaplatí“. Což představuje zcela nový a nejnižší bod diplomatického dna, nesloužící ani americkým zájmům, ani míru. Den předtím, to je v úterý, odtajnilo svoji zprávu oddělení CIA pro vnitřní bezpečnost. Tato „zpráva“ není ničím jiným, než do očí bijící propagandou, která tvrdí, že Rusko zasáhlo do amerických loňských voleb s cílem pošpinit kandidaturu Bidena a Demokratickou stranu, podpořit prezidenta Trumpa a podlomit důvěru lidí v americký volební proces. Takže aféra Russiagate zůstává stále ještě s námi, a to bez ohledu na to, že tříleté Muellerovo pídění se po jediném jejím důkazu bylo bezúspěšné. Zoufale postrádáme nějaký nový B tým USA, jako byl ten z roku 1967. V tom se však ještě diskutovalo a debatovalo. Což se už dnes nenosí. Žijeme ve světě, v němž je povolena jen propaganda. A existují jen agendy. A agendou nejvýznamnější je změna režimu v Rusku. Na fakta se nehledí. A nebude ani žádný B tým USA, který by vážil, není-li Putinova hrozba přeceňována. A zůstává paradoxem, že protiruské šílenství, které se zrodilo v USA a prolezlo do celého západního světa, uvrhává právě USA do extrémně nebezpečné situace. 

Američané a Evropané vnímají realitu jen skrze americkou propagandu a americká diplomacie, vojenská politika, zpravodajství médií nejsou ničím jiným než fantazijnímu výtvory propagandy. Kreml až dosud prokazoval udivující trpělivost vůči washingtonským urážkám a pitomostem. Demokratka Hillary Clintonová nazvala Putina „novým Hitlerem“ a teď zde tedy máme Demokrata Bidena, který ho nazývá „zabijákem“. Dřívější američtí prezidenti a kandidáti prezidentského úřadu nikdy takovéto výrazy nepoužívali. Byli by totiž americkými občany považováni za až příliš duševně vyšinuté na to, aby jim  byl povolen přístup k nekleárnímu tlačítku. Dříve či později v Kremlu pochopí, že nemá smyslu bránit se démonizací popíráním. Jistě, z toho, z čeho jsou obviňování, se ještě nikdy nepotvrdilo, avšak to příval dalších obvinění ani nezastavuje, ani nezmenšuje. Takže dříve či později si Kreml uvědomí, že celým smyslem té démonizace je připravit zemi, její lid a spojence na válku proti němu.

Kdy ono „dříve či později“ bude, to nevím, ale vím, že Rusové zatím tohoto bodu nedosáhli. V Kremlu čtou nejčerstvější osočování jako zdůvodnění dalších sankcí proti ruským společnostem i jednotlivcům, ale tím jen zabíjejí čas. Jediným cílem Washingtonu je totiž zdémonizovat Rusko a jeho vedení a připravit tak zemi na změnu režimu. A když se tohle nepovede, zahájit proti Rusku válku. Ruská studia degenerovala v USA v propagandu. Dva členové think tanku Atlantické rady Emma Ashford a Matthew Burrows si dovolili položit otázku, zda by americká zahraniční politika nemohla mít z méně nepřátelského postoje vůči Rusku třeba i užitek.

Reakce? 

22 zbývajících členů think tanku okamžitě odmítlo o takovémto přístupu k věci i jen uvažovat. Tato reakce je na hony vzdálena úvahám lidí, kteří o Studené válce přemýšleli ve 20. století. A Kreml proto dříve nebo později pochopí, že je konfrontován gangsterskou bandou kriminálních  šílenců. Co se ovšem stane pak?

38 komentářů :

 1. Ano je to šílené. Biden nechá natisknout neuvěřitelnou sumu doláčů. Z toho nemůže vzniknout nic dobrého. Bude nutit všechny státy NATO k zvyšování výdajů na zbrojení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Udajne se pan president Biden priznal,ze ty volby zfalsoval on

   ale ted teprve to zduvodnil,ze to bylo v zajmu americkych volicu.
   V Americe je totiz zvykem,ze ten ,kdo podvede ruznymi triky uz tak nemocemi vybijenou tamni Obcanskou spolecnost OS(dnes uz pry obsahujici 527 726 neboztiku neni podvodnik,ale velice chytry a vykonny manager,ktery UMI zacazet s materialem a proto je i narodem hodny obdivu U NAS TO TEPRVE ZACINA!!.

   TOTO JE TEDY CILEM I "MANAGERU"NASI ZUBOZOVANE OS?,

   Ta je tak znicena a unavena panujicim neomarxismem a jeho pochodem institucemi,ze dokonce demonstruje na namesti proti nasazovani hader pres pusu.

   No pratele a nepratele nemelo by se radeji demonstrovat
   o cerstve postaveni tovarny na vyrobu SPUTNIKU V?

   Vyplatilo by se to drahy podnikateli v oblasti vyznamnych spolecenskych udalosti pane Babisi,vzdyt v clanku,kde se popisuje, kdo na nas vypustil ty male a zle virove zvirata se pise ze jich bude cela SKUPINA tedy kupa jak velka jak p sracka!

   Smazat
  2. To ze Biden zfalsoval volby je lež od Republikánů


   https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.politifact.com/factchecks/2021/jan/12/greg-kelly/newsmax-host-recycles-out-context-clip-call-joe-bi/&ved=2ahUKEwjeu8Shl73vAhWbf30KHTDEBhcQFjACegQIChAE&usg=AOvVaw3pYltdeOTDKhwEgXM5eQFD

   Smazat

  3. Pane jezzo,k tomu,ze sfalsoval volby a to v zajmu volicu se priznal

   pan president a pan president nelze,at si rikaji republikani co chteji!!

   Smazat
 2. Inu, to že Bidet a spol. jsou kriminálníci a zdementělí egoisti, je snad každému jasné. Pokud snad myslí, že panu Putinovi a ruskému lidu a národu naženou strach ?? Jsou na obrovském omylu ! Jakýkoliv konflikt s Ruskem by byl pro USA konečnou, pro celé NATO stejně tak.... a my jsme dohráli poslední kuličky.....! Co prohlásil Vladimír Putin na dotaz o rychlosti raketové odplaty ??? Novinář: za 30 minut ? Putin: nikoli, mnohem dříve !! Takže všiví Amíci v Pentagonu by ani nedopili kafe a nestačili by se vyčůrat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Biden není schopen smysluplného rozhovoru s reportérem. Tedy šlo o dvojníka nebo jiný typ podvrhu. Tím hůř, pak to znamená cílenou provokaci, možná signál páté koloně v Rusku k puči. A vojenské cvičení u hranic Ruska v nevídaném rozsahu.
   Ale určitě se mýlí Roberts, když předpokládá, že se v té situaci ruská diplomacie neorientuje.

   Smazat
  2. Biden a spol neni můj hrnek kafe ale nazyvat je kriminalniky je směšné, zvlášť po kralování supernarcisisty Trumpa který má teď na krku spoustu žalob jak civilních tak kriminalnich a může klidně skončit v teplákách

   Smazat
  3. jezzo, nestává se USA "banánovým" státem, kde CIA vlivem sesadí prezidenta možným podvodem a potom jej chce "oběsit"? V USA není prezident bez odpovědnosti neb ho zvolil národ? Já nemusím oba ale politiku vnímám! Jako revanš Deep State, které bych raději viděl "v teplácích".

   Smazat
  4. jezza 21:37
   Trump sice také nebyl můj šálek kávy, ale pořád neznamenal nebezpečí pro celý svět jako loutka Biden. Biden sám je nesvéprávná loutka, ale lidi kolem něj jsou kriminálníci zcela jistě.
   Že má Trump na krku nějaké žaloby vůbec nic neznamená. Amíci se soudí pro každý prd. Na našeho Andyho už toho taky bylo no a co? Za 8 let jedno velký nic.
   Horší je, že to díky tomu senilovi smrdí válkou. A to už končí legrace.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. A ještě dodatek...že voby (ne Biden, na to nemá), ale grázlové kteří ho ovládají jako loutku zfalšovali, je naprosto jasné.

   Smazat
  7. Muze jit o reakci na situaci v Syrii a ze prave Putin nejdrive pritvrdil.
   Prohlasil, ze co tam lita bez povoleni sunda.
   Dale skoncil s banditama a znicil jim okolo 200 tech velkych pojizdnych cisteren, dale rafinerie a jeste dalsi jinde..
   Takovym zpusobem, ze nikdo nic nevidel, tak rychle a presne to litalo, ze az potom se usoudilo, ze to muze bejt ruskej utok..A nikdo jinej..
   Se nedivim, ze Zabijak z toho mel soky.
   Asi nebyl sam..Kdo se rozklepal.
   Ktery ,ty lupici, dlouhou dobu beztrestne loupili syrskou naftu a neco zemniho plynu a potom Syrii schazely penize na obranu..
   Ted jim hrozi, ze si budou muset zacit si naftu kupovat..

   Smazat
  8. Kastelane 22:55
   Trump je take loutka a loutky jsou znejakeho materialu kterej neni zivotu nebezpecnej.
   Nebezpecny jsou loutkovodici.
   Je znamo po dekady ze usa presidenti nejsou zvoleni ale dosazeni, posledni zivej president JFK musel byt umrtven jelikoz se nedal vodit, od te doby vsichni po nem jen delaji co je jim nalajnovano nebo zase pojedou do Dallas a pani bude vdovou, nebo pan dneska si s tim normal clovek nevi rady.
   Trump je polovzdelany narcisisticky psychopat, zeptejte se jeho netere jmenem Mary L Trump ktera je promovany psycholog, bussines woman a autor nekolika knih z nichz jedna, jmenem Too much but never enough. Knih prodala pres milion ve dne sveho uvedeni,koupil jsem si jednu a reknu vam ze i kdyby z toho byla pravda jen 20% tak Trump si zaslouzi chcipnout nekde v kanale.

   Smazat
  9. 20:32 - ano, to jsem si všimnul, jak od “naší” - západní propagandy byly úvahy, že Rusku se musí ukázat síla, to na něj platí, atd.. Ale dopadlo to tak, že pomohli v Sýrii legálnímu režimu a “Vyspělý Západ” zkrotnul, ukázal se způsob uvažování, něco jako “podle sebe soudím tebe”.

   Smazat
  10. jezza 20. března 2021 6:27 si přečetl jakousi knihu a všechno mu (nebo jí?) je naprosto jasný. Jasné, a zcela bez čtení knih je. že USA se roztahují po celém světě a jakýmikoli prostředky si kde koho podřizují. A mají to za svoje svato svaté právo. Já si to nejen nemyslím, já jsem přesvědčen, že je nezbytné tomu všemožně odporovat. JiH

   Smazat
  11. jezza 6:27
   No však já taky nijak Trumpa neobhajuju. Že je to narcistickej kretén je jasné. Ale aspoň má svoji hlavu. Úplně blbej být taky nemůže, když vydělal nějakou tu miliardu. Trump taky rozodně dosazený nebyl. Už kvůli těm nenávistným reakcím deep state.
   Spíš mě překvapuje, že tvrdíte, že volby nebyly zfalšované. Tomu snad už nevěří nikdo. A že někdo něco napíše také neznamená, že je to pravda.
   Tož tak asi.

   Smazat
 3. Autor má pravdu, že z USA se stal gangsterský stát. Používá tyto metody v mezinárodních vztazích, stejné metody často neváhá uplatnit i proti vlastnímu obyvatelstvu (viz případ účelové likvidace WTC, poslední prezidentské volby apod.). Mám však téměř jistotu, že pro ČR se nenabízí žádná volba. Jako jednotlivci se sice můžeme chovat čestně a slušně, nemusíme si nechat platit za lhaní, pokrytecké moralizování a mlčení o nepohodlných faktech (jako spousta "politiků" a "novinářů"), ale náš stát je zatím pevně připoután na řetěz, z něhož bude úniku jedině v podmínkách kolapsu našeho páníčka. Sorry jako...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a co tak pozadat pana Babise,ktery pry neumi ani za sebe vymyslet program

   aby se stal pravdovam podnikatelem v oblasti velkych spolecenskych udalsti a prevzal sakumprask navrh svobody a obcanske prime demokracie a tak monumentalne zvitezil ve volbach,nebot by pochopil pochopil vo co nam obcanum volicum v tom NARODNIM PROGRAMU VOLICU (NPV jde?

   Smazat
  2. 16:36
   Co myslíte tou nemožností volby? Dělat otroka EU a USA rozhodně nemusíme, minimálně jednomu z nich, a minimálně ve věcech, které budeme považovat za nepřijatelné pro naši bezpečnost, což jsou právě akce NATO na východě. Viz Orbán.

   Zločinecké státy světa: USA, Británie, Švédsko.

   Smazat
  3. Opravdu si myslíte,18:34,že stát naší ekonomické a vojenské síly se může bez splnění výše uvedeného předpokladu (t.j. zhroucení uskupení, jehož součástí se stal) činit reálné kroky k opravdu suverénnímu rozhodování? Mnohokrát jsme se v dějinách přesvědčili, že to prostě možné není. Maďaři apod. také zlobí jen "v mezích zákona", i když to může být sympatické...

   Smazat
  4. Adame, je to jediná cesta v rámci "pokroku v mezích zákona" Jsem pro!

   Smazat
  5. 23:01
   To, že Maďaři zlobí v mezích zákona, je velký pokrok oproti našemu trapnému sbírání drobků a lízání bot, to jste si nějak neuvědomil. A navíc je to pěkný začátek. My nejsme schopni ani sami iniciativně dovést vakcíny odkudkoliv, to je prostě ostuda vlády, že radši nechá umřít víc lidí, než aby se přestala ohýbat před nátlakem EU lobby a farma lobby převážně z USA. Pokud chceme být suverénní, musíme mít koule a nějak začít a spojenec s podobnými zájmy bychom taky našli. Kecama, že to nejde, nedosáhneme nic (nic proti vám).

   Smazat
  6. Uvedené příklady zbabělosti české politiky (a mnoho dalších) mě samozřejmě také rozčilují. Souhlasím, že by nám slušelo více mužnosti a neodmítám "drobečkovou politiku", jen jsem chtěl zdůraznit, že si vždy musíme být vědomi objektivní reality. Představitelé Pražského jara by o tom mohli leccos vyprávět...

   Smazat
 4. To není přece jen proti Rusku, ale to je proti nám Slovanům, takže to bude válka proti nám všem Slovanům, a já se na ni již duševně chystám. Že se tam jezdí Chazar Babiš klanět do CIA, to není našim jménem, to je jeho nízkost.

  OdpovědětSmazat
 5. Budeme li dále setrvávat v NATO, budou nás jednou vítězové soudit !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:41- pokud nějací vítězové budou.

   Smazat
  2. 18:47 V stávající situaci budou z Ruska.

   Smazat
  3. cablíku, slabá útěcha, jsem pacifista, kolik obětí a kolik viníků nepotrestáno, jako vždy?

   Smazat
  4. Pane Povolný Jenže realita je daná víme kdo chce válku a viníci budou potrestáni. Též jsem proti válkám žít a nechat žít.

   Smazat
 6. Pan P.C.Roberts vyslovil (napsal), nikoliv poprvé obavu, že Rusko si doposud dostatečně neuvědomuje, že cílem všech těch provokací a dehonestací je příprava na válku. Která musí, dříve či později, přijít.
  Ne že by jeho argumenty postrádaly jisté racionální jádro. Zná "svou ameriku" jako málokdo. Přesto se, doufám a věřím, v odhadu určité naivity ruského vedení mýlí.Rusko se naučilo, už v dobách Sovětského svazu, držet jazyk za zuby a "pustit" jen ty informace, které jsou už stejně známé, a nebo je to potřeba k okamžitému "uzemění" válečných choutek protivníka. Nehrozí pěstičkou, neurážejí trapně politické představitele, a hlavně nevytrubují, co se stane když a kdyby...
  Podle mého soudu už dávno mají plány a postupy na různé varianty vyvolání válečného konfliktu proti nim, v současné době ze strany Ukrajiny. Jejíž představitelé jsou naopak tak průhledně pitomí, že se nedokážou ovládnout při vyhrožování vůči Luhansku, Donbasu a Krymu. Momentálně se ukájí představou, že se o něco pokusí v rámci velkého vojenského cvičení za učasti vojsk NATO. A že se o to zřejmě pokusí, nebo skutečně budou chtít, je podle posledních informací o přesunech vojsk a vyzbrojování velmi pravděpodobné.
  Nemyslím si, že Rusko trpně čeká, jestli ano, nebo ne. Tak naivní opravdu nejsou, jen nemají potřebu o tom žvanit. Nikdy takovou potřebu neměli, a vždy se jim to vyplatilo. Konec konců i nám. Už tři čtvrtiny století jsme nemuseli za nikoho a pro nikoho válčit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:04
   No pokud ty mise v Afgaistánu a Africe nepovažujete za válečný akt. Tak jste idiot. A to jsou ty známe mise, kolik je jich utajených (hlavně zbrojní dodávky) To asi neví ani ČUČKAŘI a posranci + senátoři.

   Smazat
  2. S tou Ukrajinou, na co se skutečně zmohl “Vyspělý Západ”?
   Třeba vzpomeňte, jak u Krymu ruské námořnictvo zajalo jakési ukrajinské vojenské lodě. A co se stalo? Kromě poštěkávání nakonec nic, Ukrajina se do války s Ruskem a s nezištnou podporou NATO nepustila a tak nějak to nejspíš vyšumělo.

   Smazat
  3. Poslouchej, ty plzeňskej Véno, toho idiota si nech od cesty, pokud ovšem nejseš pitomec ty sám. Mise v cizích státech se účastní, bohužel, dobře placení žoldáci, toho času v žoldu profesionální České armády. To je sakra něco jiného, než všeobecná mobilizace a zabíjení normálních občanů vlasti, kteří jsou nuceni jít do války. Proti někomu, kdo jim nic neudělal, a nic proti němu nemají. Ne za peníze,za žold, ale protože mu to politici nařídí. Mimochodem, jakkoliv jsem zastánce prezidenta Zemana, tak tohle je zrovna jedna z věcí, kde s ním zásadně nesouhlasím.
   Pokud v tom nevidíš rozdíl, je to tvoje věc. Ale nech si své urážky.

   Smazat
  4. jbskalensky naprostý souhlas!!!!

   Smazat
 7. Ukázali Bidena jak přečetl cosi novinářům. Až potud klasika. Začaly padat otázky a pan prezident se rozhlédl nepřítomným pohledem, otočil se a beze slova opustil místnost. Novináři stáli jak opaření. Volali na něj, ale on jako by je neslyšel. Jako kdyby stál před prázdným sálem. On je prostě mimo. Světapán:)))

  OdpovědětSmazat
 8. Já jsem se nejvíc nasmál, když ten dementní Bidet třikrát upadl než nastoupil do letadla.:-D Tento prezident je důkazem totálního úpadku USA.
  Teda ne že by prezidenti USA někdy o něčem nějak výrazně rozhodovali. A když se některý z nich k tomu odhodlal, tak ho zlikvidovali. Ale tenhle prezident těžko může rozhodovat i o svém vlastním vyměšování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli ona v tom nebude zapletena neviditelná ruka Kremlu. Tentokrát místo novičoku použila vazelínu. Ono je to tak blbý, že by s tím klidně západní tajný služby mohly vyrukovat.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.