Reklama

úterý 16. března 2021

Zlo přichází jen z Východu? Historie posledních století ukazuje spíše opak. Štefec pořádně naložil kavárně

Jaroslav Štefec

16. 3. 2021  Sputnik

Předseda ODS Petr Fiala nedávno v pořadu Otázky Václava Moravce prohlásil: „Z východu nikdy nic dobrého nepřišlo. My jsme orientovaní na Západ. Musíme být orientovaní na Západ!“. Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec v reakci na tyto výroky zveřejnil na svém Facebooku srovnávací přehled převratných společenských idejí, které vznikly na Západě.


(Na snímku vojenský a zbrojní analytik - plk. v.z. Ing. Jaroslav Štefec, CSc.)
Daný přehled nejprve uvedl neznámý autor na Facebooku, ale Štefec, když se něj narazil, rozhodl, že by bylo dobré rozšířit tento příspěvek. Mohl by se podle něj stát námětem „k zamyšlení nad tím, jestli bychom konečně neměli vyrazit jako stát svou cestou a definovat si v zájmu přežití v dnešní turbulentní a nebezpečné době vlastní cíle“.

Při orientaci na Západ z toho důvodu, že z Východu nic dobrého nepřišlo, je tak podle autora třeba si pamatovat například to, že marxismus vznikl právě na Západě.
 
„Nejvlivnějšími teoretiky komunismu se dávno před bolševikem Leninem stali v Německu Karl Marx a Friedrich Engels, kteří také stáli u zrodu prvních komunistických organizací. Sepsali i ‚slavný‘ Komunistický manifest. První revolucí, ovlivněnou komunistickými myšlenkami, bylo v roce 1871 povstání pařížských komunardů,“ cituje Štefec neznámého autora na sociální síti.

První ani druhou světovou válku také nerozpoutali Rusové, ale znovu jen západní mocnosti.

„Fašismus nevznikl na východě, ale v Itálii, tedy na jihu Evropy. Nacismus nevznikl na východě, ale v Německu. Potupnou Mnichovskou dohodu, znamenající likvidaci ČSR, nepodepsal s Hitlerem sovětský vůdce Josif Stalin, ale britský premiér Neville Chamberlain, francouzský premiér Édouard Daladier a italský fašista Benito Mussolini, “ argumentuje.

Podle Štefce je rovněž pozoruhodný argument týkající se toho, které země si jako první odvážily použít ty nejnebezpečnější zbraně.
 • První atomovou bombu nevyrobili a nepoužili proti civilním obyvatelům Japonska v SSSR, ale v USA.
 • První plynové útoky na frontě (chlor, fosgen, yperit) neprovedli Rusové, ale Němci.
 • První tzv. nervově paralytické látky (Sarin, Soman, Tabun) nevyvinuli a nepoužili k vraždění vězňů v koncentračních táborech Rusové, ale Němci v letech 1939-45.
 • 10x toxičtější nervově paralytickou látku VX vytvořili ve Velké Británii.

Kontroverzní ideje a hodnoty stále pramení ze západních zemí i v současné době, upozorňuje autor.
 • Neomarxismus se po Evropě nešíří z Moskvy, ale z německého Frankfurtu.
 • Genderové teorie k nám pronikají ze západních zemí, nikoliv z Ruska nebo z Číny.
 • Multikulturalismus nevymysleli v Moskvě, ale je nám oficiálně podsouvaný Evropskou unií z Bruselu.
 • Imigrační vlna Afričanů a muslimů nám nehrozí z Moskvy, ale je podporována protinárodními smlouvami a bezzubou nečinností EU.

„To je jen malá ukázka západního dobra a evropských hodnot za posledních více než 100 let. Proti tomuto přehledu nemůže nic říct dokonce ani jistý pornoherec Janda,“ uzavřel celou věc Jaroslav Štefec.51 komentářů :

 1. Každý správný progresivec by nejenže neprotestoval, ale hrdě se k tomuto výčtu hlásil. Možná by trochu protestoval u pojmu "vraždění" a "jedy", protože na Západě se přece nikdy jedy neprodukovaly a nikdy se nevraždilo, ale vše ostatní je v pořádku. Snad ještě změnit pojem z "koncentrační tábory" na "koncentrační gulagy" a taky si dávat pozor na termíny "koncentrační tábor v Polsku", ten změnit na "polský koncentrační tábor", ale to jsou už detaily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. J.J.,teď jen určit jmenovitě, kdo jsou ti progresivci!

   Smazat
  2. Jyrka Drahoš určitě. Možná o tom ještě neví, ale podle jeho projevů to je zřejmé. Také celá umělecká a akademická sféra, většina opozice kolem ODS, KDU-ČSL, TOP09, Pirátů...

   Smazat
  3. A ještě masmédia samozřejmě(automat mi to přepsal na madmédia ☺️)

   Smazat
  4. Pan Štefec - pravdivě a bez příkras. Palec nahoru !

   Smazat
  5. k těm "koncentračním táborům" - poprvé byli hromadně použity v bůrské válce proti civilnímu obyvatelstvu Jižní Afriky - Britové v nich začali i úspěšně používat ostnatý drát. Velkým propagátorem koncentračních táborů byl Winston Churchil. Pojem gulagy by se mi k nim nehodil.

   Smazat
  6. vojto, byl to tenkrat Lord Kitchener anglican a peknej hajzl, ja si vzopmenu) ktery zorganizoval "Detention Centers" pro Boery, Gulagy ci odsun na Sibir byl praktikovan uz za Cara (vyhnanstvi) a nove Americke Detention Centres byly ci jsou ted na Kube, v Polsku a myslim Rumunsko ci Bulharsko, takze

   Smazat
  7. pane Dvorak,

   ve vsi ucte Anglicani

   Smazat
  8. pan Štefec naprosto přesně a detailně.
   A velice stručně, bez keců které autoři většinou používají a komentátoři se ani nedostanou k tomu, co tím chtěl autor říci.
   Bravo!!!!

   Smazat
 2. Pan Štefec napsal fakta která jsou pravdivá zlo táhne z zdegenerovaného západu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marxismus jako zlo? Filosofie může být těžko dobrá nebo zlá. Je to věda, která definuje jevy ve společnosti. Tyto jevy zde budou bez ohledu na to jestli je někdo pojmenuje nebo ne. Komunistické organizace musely vzniknout jako reakce utlačovaných na kapitalismus. Jsou prostě objektivní společenské procesy, které nemají autora. Tzv. neomarxismus, který nemá s Marxem nic společného, je jen pokusem o zmatení veřejnosti, aby se nebránila svému vykořisťování. Ve skutečnosti je stále jen liberalismus. Už Goebels a jistě i mnozí před ním věděli, že když se věci vhodně pojmenují, může to vést zamýšleným důsledkům. Proto se také Hitlerova strana pojmenovala socialistická a dělnická, i když se socialismem ani dělníky neměla nic společného. A mnozí Němci na to nepřišli, ani když umírali u Stalingradu. Ale jinak s Vámi souhlasím. Zlo obvykle nepřicházelo z východu. To jen Fiala zastírá, že je připraven k aktivní podpoře Sudetoněmeckého landsmanšaftu...

   Smazat
  2. Jisté.Prirodni zakony funguji i bez jejich objevitelu. Revoluce byly,jsou a budou i kdyby se Marx s Engelsem nenarodili a nenapsali Komunisticky manifest.Bida je,ze zvanilove si z nej nepřecetli ani řádku.Bagoun

   Smazat
  3. Tak především - žádnej Karel Marx se nikdy nenarodil. Je to jen krycí jméno. Pravé jméno zní Chaim Merdechai a byl to synáček rabína z Lipska. A ostatní chytrosti, který tady píšete, maj stejně pofidérní základ, nikdo vám totiž nedal správné informace. Ani ve škole, ani v životě.

   Smazat
  4. vojto 16. března 2021 18:11, těším se, že těch správných informací se mi od vás dostane. Taky bych rád věděl, co na díle Karla Marxe by měnilo to, že by se jmenoval Chaim Merdechai? Jistě, u někoho a někde by daleko dřív a daleko víc bylo na indexu. JiH

   Smazat
  5. marxizmus není filozofie ale ideologie

   Smazat
 3. Dá se klesat ještě níž? Lidi popudil příspěvek Pekarové o „autonomním Protektorátu Čechy a Morava“

  Doplněk: NEZAPOMEŇTE! Hlavně ve volbách, na nebetyčnou hloupost předsedkyně TOP 09!

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021031613335144-da-se-klesat-jeste-niz-lidi-popudil-prispevek-pekarove-o-autonomnim-protektoratu-cechy-a-morava/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je nejhorší-ta pitomá slepice vystudovala vysokou školu.Takže z logiky věci-ti profesoři co jí učili a umožnili jí to,musí být ještě větší blbci než ona!

   Smazat
  2. Vaco,

   studovala na zadech? nebejvala spatna.

   Smazat
  3. Víte proč Pekarová Adamová z TOP 09 nemá prsa? Protože jí vypadla při skoku na gumě: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-Markete-Pekarove-pri-bungee-jumpingu-vypadla-obe-nadra-Knize-a-cela-prazska-topka-tleskala-Podzim-2013-tam-to-pry-cele-zacalo-657570

   Smazat
 4. Jen houšť a větší kapky. Těmito proslovy u Moravce se alespoň demožumpa odkope a diváci snad konečně pochopí, koho určitě nevolit.

  OdpovědětSmazat
 5. Moc dobrý článek, to si ani člověk neuvědomí, že ten správný "rozvoj" všeho špatného má na svědomí ten báječný "západ"!!

  OdpovědětSmazat
 6. Sovětskému svazu jsem vděčný za to, že tady můžu ťukat do písmenek. To je málo? Pro mě z východu přišel můj život zrovna tak jako Fialovi a ostatním hloupým zejména politikům. VIP 😳

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Kačerovi taky, který nezná elementární pravidla slušnosti. Prosim ho netykat. No jeho představy se mu hroutí. Bude hůř. Trapný! VIP 🥴

   Smazat
 7. Doplním další zlo ze západu: Římané, Frankové...
  Šíření křesťanství desítky miliónů mrtvých včetně dětí.
  Proti Čechům 4 křížové výpravy hrdlořezů ( do Jeruzaléma pouze 3).
  Miky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, že jste připomenul Křížové výpravy se statisíci mrtvými. Já k tomu přidám kolonialismus a miliony mrtvých, otrokářství a Mírové mise, převážně západních států NATO, kdy součty mrtvých přesahují miliony lidí. Vše toto se dá nazvat evropskými hodnotami, na nichž je založena celá euroatlantická společnost. Lžeme, podvádíme, krademe, zabíjíme, vraždíme - tak charakterizoval euroatlantickou demokracii Mike Pompeo v době, kdy šéfoval CIA.

   Smazat
  2. Kdo si múze stéžovat na vrahy z Vychodu to by byly kultury Mayu a ostatnich v jizni Americe.Ale uz nemohou,křesťani je vyhladili do posledniho.Bagoun

   Smazat
  3. Přidal bych ještě vyvraždění Indiánů v obou Amerikách.

   Smazat
  4. 12.11

   Bylo jich pět:

   První křížová výprava (BITVA NA VÍTKOVĚ - 14.7. 1420)

   Druhá křížová výprava (BITVA U ŽATCE - 28.8. 1421)

   Třetí křížová výprava (BITVA O KARLŠTEJN - PODZIM 1422)

   Čtvrtá křížová výprava (BITVA U TACHOVA - 4.8. 1427)

   Pátá křížová výprava (BITVA U DOMAŽLIC - 14. 8. 1431)

   Smazat
  5. A že jsme je naučili utíkat, posleze utíkali už když zaslechli chorál. A nebýt zrady českých pánů, tak by ani nebylo Lipan.

   Smazat
 8. a zase se z toho zidi vyvlekli?! ale ne! jeho predek Heinrich Mordechei Levy Karl Marx konvertoval na krestanstvi! no ale zidi jsou na Kaju hrdi ze stal u zrodu komunismu! pise Haaretz!!! po te vitezne VRSR bylo 8 z 10 komisaru
  zidu treba Bronstein Kerenskij a dalsi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobraku jsi mimo mísu Kerenskij nebyl komisař, ale předseda prozatímní vlády.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. dobrak
   Člověče, teď si hrajete s ohněm. Na tomto webu můžete kritizovat kohokoliv. Rusy, Němce, Číňany, Američany, Papuánce, Eskymáky, prostě kdekoho. Ale národa vyvoleného se dotknout nesmíte, protože jinak hned dostanete nálepku.;-)

   Smazat
  4. Kubrte, můžete kritizovat, koho chcete, ale když mluvíte o Židech jako národu, myslí se tím Izrael. Marx s Izraelem nemá nic a jeho nejbližší spolupracovníci nebyli Židé. Zároveň takový Emil Kolben, kterého němečtí nacisté ve vysokém věku odpravili jako prašivého psa v Terezíně a ukradli firmu, byl nadšeným Čechoslovakistou. Takže s pojmy židovská klika opatrně, protože vůbec není jasné, na koho cílíte. Což je stejný paradox jako u nácků, kteří zuřivě vyhladili půlku Evropy, ale těmi, kteří nás tak znepokojují, se klidně nechali vydržovat a také za jejich peníze vedli válku. Jenže ani oni nejsou Izraelci.

   Smazat
  5. J.J.- ono je těžké odlišit klany bankéřů a jiných hybatelů v pozadí od národa i legitimního Izraele aniž si nekoledujete o problém. Byl jsem šokován informací, že i Roosevelt za mlada byl členem organizace, která vážně uvažovala o depopulaci Židů, za účelem kumulace kapitálu. Je možné, že by holocaust byl řízen jejich bankéři?

   Smazat
  6. J.J.
   Za prvé jsem se tady o žádné židovské klice nezmiňoval, to mi podsouváte vy do mé klávesnice. A za druhé se v tom začínám ztrácet. Takže Žid je Židem pouze když je občan státu Izrael? Pokud by ovšem měl být příslušníkem národa Izrael, tak by ovšem historického hlediska měl být spíš židem, než Židem, ne?
   Karel Marx tedy podle vás byl co? Jeho otec Herschel Lévi ovšem původně byl židem, protože se narodil jako syn rabína. Před narozením svého syna ovšem konvertoval ke křesťanství. Co se z něj tedy stalo potom? Změnila se mu nějak etnicita? Změnila se mu nějak haploskupina? Poučte mne prosím.

   Smazat
  7. kubrt dyt jsem to rikal akorat zapomel pridat ke jmenum levy heinrich mordechei herschel karl

   Smazat
  8. lubosh 16:06 pointa je v tom ze tech 8 ve vlade byli zidkove s hlsvne ta cela vrsr je zidovska zalezitost! shalom

   Smazat
  9. dobráku, podobný poměr lze doložit v mnoha současných zemích a ve spojení s finančním systémem...?

   Smazat
 9. K výstižnému článku pana Štefce bych jen připomenul další "geniální" vynález a tím jsou koncentrační tábory. Ty už na Západě frčely od 19.století. Američané je budovali pro Indiány a později na Filipínách pro domorodé Filipínce. Britové v Jižní Africe pro Búry, Španělé na Kubě pro Kubánce a Němci v Jihozápadní Africe pro domorodce. Rusové se svými gulagy přišli až dávno po těchto osvícených západních vynálezcích.;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Sovětském svazu byli pokrokový. Gulagy byly pracovní tábory a to Němce inspirovalo, takže vytvořili ty pracovní i ty vyhlazovací.
   A to podstatné Gulagy nevytvořili Rusové.
   Miky

   Smazat
  2. Osobně si myslím, že vlastně Rusové (Sověti) zachránili v těchto táborech mnoho lidí před bombami Nácků.

   Smazat
 10. Zcela zřejmě a bez pohého naznačení! Všechno je úplně jinak...
  https://youtu.be/DaeIW5mz-tk

  OdpovědětSmazat
 11. Ono nejlepší by bylo, nečekat až odnekud něco příjde. Většinou totiž příjde ta fekální hromádka a to z obou stran.
  Vždycky jsem se musel po hadráku smát naivkům, kteří mi s vyvalenými, nadšenými kukadly, zajíkavým hlasem vypravovali, jak nás Západ miluje a jak nám pomůže.
  Vždycky jsem jim říkal: "Ano, pomůže pánové, do hrobu!"
  A je to skoro tady.

  OdpovědětSmazat
 12. povolny 19:04 ano rozumim takze vse souvisi se vsim v kazdem zrizeni jsou veci spatne a dobre tak jako v kazde spolecnosti jsou lide chytri a hloupi a bohati a chudi atdatdatd zkratka nettreba vubec NIC komentovat😀😎😎😂

  OdpovědětSmazat
 13. dobráku, naopak, je třeba si to uvědomit většinou a jednat.

  OdpovědětSmazat
 14. fašismus je systém nepřátelský vůči skutečnému člověku, nejenom podle vzhledu, ale také podle chování. V tomto systému není většinové populaci umožněno stát se člověkem a kdokoliv dosáhne svého bohem daného člověčenství je davem ve jménu nějaké ideologie likvidován, kdokoli kdo poruší nesmyslná pravidla a jedná v souladu se životem je pak terčem nenávisti a musí být velmi opatrný. Těmto lidem, ale slouží velmi dobře intuice a mají bohem danou ochranu. Nicméně na začátku přechodu ke člověku je to velmi těžké a větší chyba může být potrestána davem (tak ty jsi chtěl být lepší než my, no počkej). Nejstarší známý fašistický stát je Indie, se svým kastovním systémem. Zkuste se k nižší kastě chovat přátelsky a jako rovný s rovným a sama nižší kasta bude proti Vám a bude to považovat za nepatřičné.

  Formy fašismu se střídají a teď žijeme ve fašismu, kterému se říká demokracie. Forma německého fašismu se označuje jako "nacismus" a mylně se zaměňuje za fašismus obecně.

  OdpovědětSmazat
 15. • Termín fašismus je používán velmi různorodě a přitom často není jasný smysl, ve kterém se používá. Většina odpovědí na otázku co je to fašismus je propagandistického charakteru.
  • Komunisté před druhou světovou válkou to vyřešili direktivním rozhodnutím, že fašismem je to, co stojí proti komunismu. Byla to propaganda, ale bližší pravdě, než většina jiných definicí.
  • Z určitého pohledu také německý a italský fašismus byly socialismy svého druhu.
  • Všechny ty totalitářské socialismy, národní i internacionální, od "fašistických" po "komunistické", se v mnohém zájemně liší, ale mají i leccos společného. Společné jim jsou sociální agenda a totalitní unifikace. Zatímco ale komunisté bojují proti korporacím, fašisté s nimi naopak plně spolupracují a jsou jimi řízeni.
  • Co je levice nebo pravice není nutné řešit, jenom to v rozhodování o fašismu mate.

  • Takže dnes z Brusele, s podporou sluníček, tady fašisté protlačují fašistickými metodami svoji fašistickou agendu. Korporacemi řízenou totalitně unifikovanou sociální agendu.

  OdpovědětSmazat
 16. Možná k tomuto tématu je vhodné upozornit na poslední Máte slovo paní Jílkové. Jádrem byla pře o možném nákupu vakcíny Sputník. Debata nebyla vedena fér. Největší váhu měl opět původ vakcíny, přitom z odborného hlediska jediná jeho nevýhoda je, že se musí přeočkovávat, ale výhodou je široké uplatnění na různé mutace víru (podle prof. Prymuly). Zásadní problém podle senátora Fišera je chybějící razítko od EU. Vše skončilo kalkulací cen, hrozícím zneužitím peněz poplatníků a "poklonkování" Rusku. Na dotaz kolik stojí jeden lidský život jsem neslyšel odpověď, zrovna tak jsem se nedověděl k čemu je SÚKL. Většina času byla věnována okopávání prezidenta, který nebyl přítomen. Přitom jsme nejhorší země na světě v počtu úmrtí díky pandemii a jedinou cestou z této tragédie je rychlá vakcinace, pan senátor Fišer radí čekat na razítko. Možná prof. Prymula není oblíben všemi občany, ale jeho věta, že za každý měsíc zdržení vakcinace zbytečně zemře 6000 lidí, byla ta nejdůležitější informace. Snad to i páni politici konečně pochopí.

  OdpovědětSmazat
 17. Omlouvám se, chtěl jsem to napsat co rubriky Sputník Story.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.