Reklama

pondělí 8. března 2021

Zprávy ohledně Sputniku, této "hybridní nebezpečné" vakcíně

Ivan David
8. 3. 2021

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek konečně oznámila, že zahájila postup v oblasti odborného zkoumání Sputniku V. Experti určí shodu vakcíny s normami EU pro účinnost, bezpečnost a kvalitu. Podle šéfa ruského Fondu přímých investic Kirilla Dmitrijeva souhlas EMA umožní poskytnout ruskou vakcínu Evropanům od června 2021. EMA se ke schvalování rozhoupala až v době, kdy mnohé členské státy začaly ruskou vakcínu nakupovat, schvalovat a aplikovat samostatně.

Stálý zástupce Ruska pro mezinárodní organizace ve Vídni Michail Uljanov v neděli podle agentury TASS uvedl, že zájem o ruskou vakcínu Sputnik se zvyšuje. „Mnoho kolegů z diplomatických sborů ve Vídni i z místních mezinárodních organizací projevilo zájem o očkování ruskými vakcínami.“ Diplomat dodal, že práce na této otázce již probíhají, ale „bude to nějakou dobu trvat (ne méně než měsíc)“. Poznamenal, že „částečně to bude záviset na evropských úřadech“.

V současné době je vakcína Sputnik V registrována v Maďarsku a na Slovensku. Ruská vakcína je dokonce druhou na světě, pokud jde o schválení pro použití od vnitrostátních regulačních orgánů, jak vyplývá z tweetu zveřejněného v pátek na oficiálním účtu Sputnik V. „Sputnik V je nyní druhou nejpopulárnější CovidVaccine na světě, pokud jde o regulační schválení,“ píše se v něm. Na prvním místě je vakcína AstraZeneca. Vakcína Pfizer následuje po Sputniku.

V pátek hlavní mluvčí Evropské komise Eric Mamer uvedl, že „členské státy EU mají veškerá zákonná práva na pořizování ruských nebo čínských vakcín proti koronaviru, ale samy ponesou následky jejich používání“. Docela drzé prohlášení od mluvčího instituce, která na sebe strhla moc jménem členských států vyjednat nákupy vakcín a pak v tom naprosto selhala.

Podle mluvčího Komise vytvořila EU portfolio nákupů vakcín schválených Evropskou lékovou agenturou (EMA). Existuje však nouzový postup, který umožňuje jednotlivým členským státům nakupovat vakcíny od jiných dodavatelů, pokud tyto smlouvy nebudou podepsány s dodavateli, kteří jsou již zahrnuti do portfolia EMA. „Definovali jsme portfolio společných nákupů vakcíny; to ukládá členským státům, které se na této účasti podílejí, nemít paralelní dohody se společnostmi v rámci tohoto portfolia. Mimo toto portfolio členské státy mají - právně řečeno - právo na nákup vakcín od jiných dodavatelů, “uvedl mluvčí EU Mamer pro agenturu TASS.

Toto prohlášení mluvčího Komise je mimochodem naprosto protiprávní. Na Komisi nebyla Smlouvou o EU ani žádným jiným právním předpisem delegována pravomoc nakupovat jménem členských států EU. Žádný právní předpis nikdy nezakázal členským státům nakupovat vakcíny od kohokoli – včetně skupiny, která se zavázala k dodávkám do EU ve smlouvě s Komisí. Proto si také Rakousko mohlo dokoupit na náklady spolkového rozpočtu miliony vakcín Moderna a Pfizer.

Od srpna 2020 podepsala Evropská komise smlouvy o předobjednávce 2,6 miliardy dávek vakcín od západních společností, z nichž jsou v současné době certifikovány pouze tři: Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Všichni tři výrobci vakcín již zahájili dodávky, ale kvůli určitým problémům s výrobou a logistikou v menším objemu, než bylo plánováno.

Od ledna je Brusel podroben kritice ohledně řady po sobě jdoucích prohlášení o neschopnosti plnit smlouvy o dodávkách vakcín, a to od všech tří certifikovaných výrobců. Podle odhadů EK dostanou členské státy EU v prvních třech měsících roku 2021 pouze 106 milionů dávek a až ve druhém čtvrtletí zásilka dosáhne plánované úrovně 300 milionů dávek. Výsledkem je, že většina členských států EU již oficiální očkovací postup EK „přezkoumala“. 

Většina členských států se očividně snaží získat účinné vakcíny pro své obyvatelstvo. Ne tak u nás. U nás je Sputnik především ruskou chemickou zbraní, až pak vakcínou. Většina našich politiků se při posuzování tohoto problému řídí heslem politruka Troníka z Černých baronů: „Hlavně nám to musí politicky myslet, soudruzi“. Klasik Švandrlík by ještě dodal ústy poručíka Hamáčka ze své proslulé knihy o "černých baronech": „Tyhle starosti můžete klidně pustit z hlavy, Kefalín, lidí je na světě jako sraček“.

92 komentářů :

 1. Když jde o život…

  Tak nám tady jedna EMA
  poroučí až běda
  Že důvěru v Sputnik nemá
  a svůj souhlas nedá

  Agentura je to drzá
  Naději nám bere
  Ať jde tu svou jinam vrzat
  s nenávistným klérem

  Já chci právo sám si zvolit
  vakcínu, jíž věřím
  Unii že šlo kdy o lid?
  Jsme pro ni jen zvěří

  Zvěří, která chcípnout může
  Musí hlásat jedno:
  Že „zlý Rus nás tahá z kůže“
  Evropa má přednost

  Slavnou Astru EMA schválí
  bez mrknutí oka
  byť je za Sputnikem v dáli
  Tu si má vzít lokaj

  Jí má sdělit svoje ANO
  a to bezvýhradné
  Svoje zdraví šoupnout stranou
  s tím, že klidně padne

  Máme umřít – za co tedy?
  Pokrytecké řeči?
  Z agitky mám leda vředy
  Já chci to, co léčí

  Známe příběh o macechách
  Co chtít od Unie?:
  Ta nás klidně chcípnout nechá
  Propaganda žije

  Ať si ideolog tiše
  drek do sebe píchá
  Víc ho ale nechci slyšet
  ať je zkrátka zticha

  Jednoznačně přednost dávám
  před nemocí zdraví
  A co přeji tupým hlavám?
  Ať se jich lid zbaví…

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přátelé, omlouvám se Vám, že jsem to sem dal mimo téma, ale musím si vyřídit jeden dluh.

   Manipulante Jakube Jando!
   reaguji na tvůj starší příserek pod článkem: "Vědec a polické školení mužstva o Sputniku" z 6.3.2021, čas 12:41 (který jsem si, bohužel, přečetl až dnes).

   S radostí konstatuji, že jsem se zmýlil, když jsem napsal, že větším nebezpečím pro lidstvo, než prostý blb, je inteligentní blbeček. Leč trapně jsem to, ve tvém případě, přestřelil. Inteligentní blbeček by totiž pochopil, že oním archívem mám na mysli svou mysl, paměť. Ostatně jsem ti to nepřímo napsal, že ta tvá slavná "archivace", která tě tak rozběsnila, až jsi ztratil glanc, není nic jiného, než moje paměť. Že tvá mysl, kultivovaná pohadrákovým školstvím, není schopná chápat metafory, je smutný fakt, ne však můj problém.
   Jediné co jsem udělal, bylo, že jsem se na NR doroval zpět v čase do prosince 2020 (kdy, jak jsem si pamatoval, jsi žvanil v jiném gardu) a pak zkopíroval ty tvé loňské sračky a hodil je do placu, by ostatní věděli na čem s tebou jsou. Žes to s tou archivací nepochopil, vážně není můj problém.

   Jo, k té masturbaci. Kdybys ty masturboval v koupelně, ne před kamerou a za prachy, neměl bych tě za až takového prodejného a prodávajícího se zmetka. Každý chlap někdy honí - ale ne každý za prachy. Ale ani tak bys mi nevadil. Stejně jako mi nevaděj štětule; každej se nějak živí. Jejich věc. Tvoje věc.
   Ale když je potom někdo, s tak sníženou hranici sebeúcty, že masturbuje za prachy pro veřejnost, natolik nestydatě drzý, že se prohlásí za apoštola eurohodnot a začne mentorovat co je a co není správné a co je a co není pravda a cenzuruje a práská své bližní, tak to už mi teda setsakra vadí! Stejně jako mi v politice vadí prošoustaná děvka protahující si za prachy válečkem pekáč, nebo vygumovaná smažka propagující drogy.

   Praktiky estébáka? Eh, ty duše černá prolhaná. Všechny praktiky estébáka naplňuješ svou činností ty - ne já obranou proti nim. A věř, že vím o čem mluvím. Měl jsem tu pochybnout čest se s jejich metodami seznámit dáááávno před tvým narozením.
   Ty se dokonce, pro svou pokřivenou duši, ani v tom svém sebeobhajujícím ataku neobejdeš bez podsouvání a manipulace.

   Napsal jsem: ...šoupnul ze šuplíčku (ve své mysli, abys to při svém pohadrákovém vzdělání pochopil) "Píčoviny" do šuplíčku (ve své mysli) "Žeby?" Co na tom proboha nechápeš?
   Šuplíček "Žeby?" máš za totéž, co šuplíček "Tak jest" nebo "Fakta?" Kde tam vidíš jakou jednostrannost či fanatismus? Nebo máš v hlavě takový guláš, že jako pravý blbeček už nejsi schopný ani základního kritického úsudku?
   Tvrdil jsem snad, že ono konkrétní letadlo "nad Brnem" něco rozprašovalo? Ne! Tvrdil jsem, a tvrdím, že pilot v článku, na který ses odvolal, oblboval! O tom jsem vedl řeč - ne o tom, že předmětné letadlo "práškovalo viry", ale že by je mohlo expedovat práškováním! Ne fedrovat dveřmi či poklopem, ale práškovat, či rozptýlit postřikem!
   Jenže pilot rajtoval na píčovinách - stejně jako ty! To si vážně myslíš, že je až tak velký problém přizpůsobit jakékoli dopravní letadlo k leteckým postřikům či práškování? Není! Leč pilot žvástal, kterak je vyloučené v 11 km. "něco vyhazovat dveřmi či poklopem" atd. atd.

   Smazat
  2. Tak jsem si řekl - proč pilot rajtuje na kokotinách, když jako pilot velice dobře ví, jakým způsobem by bylo možné viry, ať již ve formě roztoku, či prášku, rozptýlit do ovzduší? Za jakým účelem tu krmí lidu obecnému uši? Načež jsem se zamyslel a do šuplíčku "Žeby?" jsem si uložil, bys to pochopil, přibližně tuto informaci:
   "Šíření viru pomocí letadel nelze považovat, jak z technického, tak "globálně politického" hlediska, za vyloučené, ale za možné." Tečka." Nic víc, nic míň. A toto máš za "jednostrannost" a "fanatismus"?

   Mě nezajímá, co mi v tom svém příserku podsouváš o obrázcích, "důkazech", standardních linkách, a že zrovna nad Brnem a dalších kokotinách. Protože o tom řeč nebyla! Řeč byla o tom, žes šíření virů pomocí letadel označil za dezinformaci - a odvolal ses na jednoznačně dezinformační článek!
   Protože to možné je! Netvrdil jsem fanaticky: "Stalo se!" tvrdil jsem, a tvrdím: "Dalo by se to zařídit!" I standardním dopravním letadlem, aniž by si toho cestující vůbec všimli. Nebo si snad myslíš, že by postřik či prášek v noci světélkovaly?

   Měl by sis to v sobě srovnat a nebobkovat mimo mísu. Nejen v předmětném komentáři, pod článkem: "Vědec a politické školení mužstva o Sputniku" jsem se k tomu, čemu věnuješ poslední čtyři sloky svého příserku ve 12:41 nevyjadřoval, ale nevyjadřoval jsem se k tomu nikde a nikdy! Neser!
   Ale jinak bravo! Dobře zvládáš ten svůj boj proti "dezinformacím" pomocí dezinformací. Tebe zajímá jestli je ta která informace pravdivá? Vážně? To už dezinformuješ sám sebe, nebo jsi takový hlupák? Protože jen prosťáček může skočit na ty kydy co v tom článku onen pilot žvástal.

   Jen pro pořádek - než začneš ztrácet čas produkováním dalších píčovin - dva roky jsem byl mechanikem provozu na vojenském letišti. Na tzv. veliteleské letce - to jest mechanikem na vojenských dopravních letadlech pro papaláše. A že jsem pídivej, pídil jsem se. Krom toho se dva piloti - jeden vrtulníku M-4, druhý Iljušina - stali mými kamarády a stýkali jsme se ještě po vojně (pro nesouhlas se sovětskou okupací je z armády vylili o tři měsíce dříve než vykopli do civilu mě), až do doby, kdy jsem si založil rodinu. Jinak řečeno, dobře vím, co je, a co není, možné u klasických letadel s pístovými a turbovrtulovými motory (u proudových si nejsem jistý - a když si nejsem jistý, držím, na rozdíl od tebe, pysk).

   Závěrem:
   Vyzývám tě, Jakube Jando, abys uvedl relevantní argumenty, které by odporovaly teorii (možnosti, hypotéze) šíření virů leteckým postřikem či práškováním - a to jak z hlediska technických možností, tak z hlediska fyzikálních zákonů.

   Vyzývám tě, Jakube Jando, aby tvá argumentace byla věcná a konkrétní, ne takováto, cituji:
   "Myšlenka o rozprašování infekčních virů je kravina. Tady ses projevil jako totální diletant, protože podobných FR24 obrázků jsem už viděl několik jako zaruceně pravých důkazů o rozsívání virů. Kromě výše uvedeného... bla... bla... bla... atd. atd."
   Že jsem diletant a žes někde viděl nějaké obrázky atd. není argumentace, ale primitivní manipulace!
   Neser

   Smazat
  3. Milane proč? Vyzýváte J. J. na souboj?

   Smazat
  4. Milan až takový nebyl, něco se s ním stalo. Strašně ho rozčílila moje odpověď na jeho teorii rozprašování virů z běžných linkových letadel z výšky 11 tisíc km. Je to blbost. Kdyby to někdo chtěl dělat, mnohem snadnější a účinnější by byla infikace mezi lidmi - stadiony, nádraží, obchodní centra, školy... Jenže on si vzal do hlavy ta letadla a jakoukoliv pochybnost bere jako útok proti svojí osobě. Protože mě dosť vulgárně napadl, napsal jsem mu ať masturbuje někde jinde. To ho vytočilo úplně. Párkrát potapetuje a pak ho to přejde.

   Smazat
  5. No tak je na čase se vás zbavit. Nikoliv fyzicky ale myšlenkově.

   Smazat
  6. 16.13
   Na souboj argumentů? Jistěže!
   Jako každého lháře. Je rozdíl mezi omylem v dobré víře a manipulací. A to, co Janda předvedl, byla čirá manipulace. Když jsem ho na to - podotýkám že slušně - upozornil, napadl mě. A na to, abych si od někoho nechal beztrestně nasrat na hlavu jsem už příliš starej pes. Vím že pro něj máte slabost. Vaše právo, vaše věc. Já ho naopak mám za manipulanta. Křivdím mu? Nic lehčího - ať dokáže že není manipulant a že mu křivdím. Stačí přijmout výzvu.

   Smazat


  7. Milan si vzal do hlavy? Tady je ta odpověď, co Milana strašně rozčílila. A protože jak vidím křivák se oděl do hábitu slušňáka, musím hodit do placu i co předcházelo.

   Ďuro Trulo5. března 2021 13:50
   Na vebech se šíří přesné údaje o letu boingu z Lipska nad Brno a zpět bez přistání. Pouze v 11ti kilometrech vysypali prášek sycený pandemickými bakteriemi (viry jsou uvnitř bakterií), což jim trvalo 4 oblety. Vše je zdokumentováno sledováním palubních odpovídačů. No brňáci, jaká to bude tentokrát mutace (asi marťanská!).

   *****Následovala krátká ouchcapkyáda a pak toto:

   J.J.6. března 2021 0:30
   Trulo, to je link pro vás. Pokud to nebudete číst, pak k tomu vašemu příspěvku jen tolik, že běžná civilní letadla, mezi něž patří i linky cargo, nemůžou z fyzikálních důvodů cokoliv z letadla v 11 km vyhazovat.

   https://www.idnes.cz/technet/technika/boeing-letadlo-koronavirus-pilot-stepan-kolomaznik.A210305_140334_tec_technika_nyv

   milan6. března 2021 9:26
   0.30
   Doteď jsem měl to Ďurovo info za blábol - ale jen do té doby, než jsem si přečetl to bla... bla... bla... vysvětlení pilota. Nějak moc rajtuje na otevřených dveřích a přetlakovaném letadle - ale zapomněl se jaksi zmínit, že práškování žádné fyzikální zákony nebrání. On vůbec celý ten článek jeví všechny známky manipulace. Už jen ta věta "...se mohlo využít k vyhazování nákladu z letadel," je kouzelná svou prostoduchostí. Respektive předpokladem dutohlavosti adresátů.
   Ona vůbec ta pilotova představa, že lidé jsou až takoví tupci, že mají představu letadla s otevřenými dveřmi s maníky fedrujícími lopáčem covidprášek z hromady jako písek do míchačky by byla úsměvná - netýkat se to tak vážné věci. On ten pilot asi nebude nebude zase až tak chytrej, když si myslí že podal vyčerpávající vysvětlení a že mu to každý sežere.

   Takže díky za odkaz. Díky němu jsem si to Ďurovo info šoupnul ze šuplíčku "Píčoviny" do šuplíčku "Žeby?"
   Smazat

   J.J.6. března 2021 12:41
   9:26 všechny tvoje odpovědi jsou hloupé a jednostranně zaměřené, ve větší míře fanatické. Mně vůbec nezáleží na tom, jestli je původce nějaké sviňárny můj kamarád, ale jestli je ta sviňárna pravdivá. Ty přistupuješ úplně opačně. Dokladem je to, že se jako pravý blbeček přiznáš, že si děláš "archiv" z diskusí na NR. Doprdele, k čemu to je dobré? To je směšné!

   Smazat
  8. V životě by mě podobná píčovina nenapadla, mně zajímají informace a jejich validita, ne drby. Tvoje konání jsou praktiky estébáka a ještě k tomu hodně hloupého, protože přínos je nulový. I když tobě to možná dělá dobře, nic proti. Jenže masturbovat bys měl ve vlastní koupelně, ne v diskusích. Já si z NR arvchivuju jen některé zajímavé články, i to velmi, velmi sporadicky. Diskuse amatérů by mně byly k čemu? Nearchivuju ani svoje.

   Myšlenka o rozprašování infekčních virů je kravina. Tady ses projevil jako totální diletant, protože podobných FR24 obrázků jsem už viděl několik jako zaruceně pravých důkazů o rozsívání virů. Kromě výše uvedeného DHL se jednalo o běžné letecké společnosti a standardní letadla určená na přepravu osôb nebo nákladu, pravidelné linky. Různorodé společnosti. Ti všichni rozsévají viry.... A jak? Vykloní se z okýnka a sypou a sypou? Protože ta letadla jsou standardní linková letadla různých společností. A že zrovna nad Brnem? V Česku, kde je situace tak špatná, že už víc být nemůže. A ještě k tomu se ty viry přestěhovaly z Brna na západ Čech. Neuvěřitelné. Přitom se stačí projít po letištních halách a nastříkat to do vzduchu....

   Ale né, tak to nebylo, my víme svoje. Sice jako důkaz se může uvést meteosituace, případně záznamy komunikace, ale tomu přece nebudeme věřit, že? Ani se nebudeme zaobírat tím, že kolik podobných letů a sfalšovaných záznamů by muselo být po celé planetě, jelikož ten virus je úplně všude.

   To je ta samá kravina jako s 5G sítěmi a nanočipy ve vakcínách. Jistě. USA budujou sítě a očkují, aby nás mohli ovládat jako zombie. Roztrubovači "zaručeně pravdivé pravdy" přitom vůbec neberou v úvahu, že vakcíny vyrábí už kdekdo a 5G sítě se budují i mimo účasti USA. Jak bude ruský nanočip kooperovat s americkou sítí nebo americký čip s čínskou sítí? Jak budou ty čipy napájeny a obzvlášť v neobydlených oblastech bez signálu, což jsou mimochodem i tři čtvrtiny planéty pokryté oceánem? Bylo mi řečeno, že přez satelit. To, že satelitní mobil má anténu jako kráva a kapacitní baterie, to je nezajímavý detail.

   Anebo něco podobného s chemtrails. Kdyby se jednalo o speciální lety, OK, ale i chemtrails měly rozprašovat běžné linky všech společností. Protože stejné kondenzační stopy nad námi dělala letadla Air India, Wizzair, Emirates, Aeroflot, Lufthansa, KLM...

   Mimochodem, mám kolegu - konspirátora. Objevil se článek o chemtrails a jako důkaz byl "podezřelý" cik-cak let kdesi poblíž jeho chalupy. Nevydržel a informoval se přímo na tom letišti, odkud letadlo startovalo. Jednalo se o přehlídkové lety jedné malé společnosti, která to dělá už nějakou tu dobu. Majitelé jsou dva, zaměstnanců pár. Může se s nimi kontaktovat osobně. I tak neuvěřil. To je hrozné, žít s takovou paranojou.

   *****Jando, ty jsi vážně vejvrtka. Co s tím má náš spor společného s tím, jakým způsobem by to šlo snadněji? O to jsme se snad přeli? Proto jsem připojil i co předcházelo.
   No tak, frajere, do toho! Hoď do placu argumenty jaké fyzikální zákony jsou na překážku práškování, když jsi mě napadl jak napadl! Protože kvůli tomu jsme se kousli. Ne kvůli tomu, co zde diskutérům podsouváš!

   Smazat
  9. Ono zmíněné "vulgární napadení" křiváka Jandy mnou je v čase 9.26. Vy tam vidíte nějaký osobní vulgární atak?

   Smazat
  10. Doprdele!
   To milan 19.12 je pokračování J.J. 12.41.

   Smazat
  11. Zamindrákovaný hlupáčku Milane, na téma viry z letadel ti odpovídám naposledy. O masturbaci a píčovinách jsem psal AŽ POTOM, co jsi mě nazval hnusnou pornobuznou a čurákem, jehož diskusní příspěvky už delší dobu sleduješ a dokonce i archivuješ. Právě na tohle jsem ti odpovídal, protože mě to překvapilo. A odpovídal jsem proti svému zvyku hodně zostra, protože mi neustále vulgárně nadáváš už delší dobu. Tvoje archivy mám u prdele, klidně archivuj dál.

   Taky jsem ti vysvětlil, proč považuju rozprašování za blbost, podobně jako další fantaskní věci. Prestaň se tím laskavě zaobírat, tapetovat obsáhlé výzvy a vrať se do normálu.

   Smazat
  12. Ještě for Milan. Ty tvoje texty jsem nečetl, nechtělo se mi, moc dlouhé a myslím, že by mi nic nepřinesl. Takže nebudu s tebou polemizovat.

   Smazat
  13. 23.09

   1) Zapomínáš, génie, že si každý může náš spor lehce dohledat pod článkem "Vědec a politické školení mužstva o Sputniku" z 6.3., takže lehce zjistí, že opět, jak je tvým zvykem, lžeš, a že jsem tě nikdy nenazval ani jedním, ani druhým, a že první jsi vystartoval ty! Jako ostatně pokaždé, když tě usvědčím z manipulace. Pornoherec, jak tě nazývám, poté, co mi pan Dvořák začal mazat honibrka, není pornobuzna a to druhé slovo nepoužívám. Pravda je, že tě nazývám zmetkem, podlcem, vlastizrádcem, šmejdem a dalšími odpovídajícími přívlastky, ale těmi dvěma slovy skutečně ne.
   To v sobě, ty ubožátko, nemáš ani tolik sebeúcty, abys zachoval aspoň zásady slušnosti a neuchyloval se ke lžím? Navíc tak primitivním, když by ti mělo být jasné, že stačí najít počátek naší výměny názorů, kde je doložené kdo začal první s vulgaritami? Sám si takhle svými lžemi strháváš škrabošku, trubko.

   2) Už několikrát jsem ti napsal, že oním archivem byla má paměť!
   Upozorňuji - BYLA!
   To však ode dneška neplatí. Když jsem si dnes přečetl cos vykáknul, rozhodl jsem se, že to nakonec není tak špatný nápad a vrátil jsem se do prosince 2020, kdys začal svým nickem zasírat tento prostor. No a vytáhl jsem si pár tvých perliček. Například tyto dvě:

   J.J.13. ledna 2021 20:06
   Já Němce ze Sudet a jejich potomky považuji za právoplatné vlastníky této části Evropy. Nikdo jste se nezamyslel na tou strašlivou loupeží už za Masaryka a následnou genocidu za Beneše. Vůbec se mi nelíbí, že to není dosud potrestáno.

   J.J.13. ledna 2021 20:12
   Kdyby byly hranice pro migranti volné, kdyby ti nešťastníci byli dopravováni oficiálně, nemuselo by dochazet k tolika tragickým událostem. ČR zvládne poskytnout slušný život několika milionům běženců z Afriky a Asie.

   Víš proč jsem je sem hodil do placu? Nevíš? Nevadí, tím se netrap, vejvrtko. Ostatní budou vědět proč. Obzvláště když je zároveň upozorním, že zde rozesíráš diskuzi v zájmu Pirátů.

   3) A jo, sleduju tě. Upozornil jsem tě na to, že tě budu sledovat, okamžitě poté, co jsi udělal ideový kotrmelec a namísto urážek ses začal vtírat mezi diskutující a nenápadně je pošťuchovat proti sobě.

   4) Pokud nejsi Jakub Janda, stačí napsat že nejsi Jakub Janda, a přestanu tě nazývat pornohercem a snižovat v tomto směru tvou důstojnost.
   Takže jak je to s tebou?

   5) Vždyť jo. Nepolemizuj. Já s tebou ostatně také nepolemizuju. Jen upozorňuji diskutující na tvé lži, dezinformace, a manipulace. Co máš ostatně proti hlídacím psům? Rozdíl je pouze v tom, že já si tě sice hlídám, a hlídat budu, ale nepoužívám při tom lži a manipulace jako ty. Pornoherec coby arbiter pravdy a morálky!
   A drž se, zmetku, ztrácíš glanc.

   Smazat
 2. Vlajky EU a České republiky„Sebevražedné počínání.“ Bašta odsoudil důvěru v EU během koronaviru

  Diplomat Jaroslav Bašta obvinil velké farmaceutické společnosti z neetického jednání, za které by vedoucí představitelé těchto společností prý byli v Číně popraveni. Korupce uvnitř Evropské unie dosáhla takových rozměrů, že ohrožuje životy lidí, říká.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021030713291696-sebevrazedne-pocinani-basta-odsoudil-duveru-v-eu-behem-koronaviru/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .."koho by to napadlo, na Jozina z Bazin, plati, praskovaci letadlo".../zpival Mladek, my jsme dnes ten Jozin..?/.
   Vyloucit se to neda, kdo vi aspon trochu o "cinnosti" Gatese, nemuze nepodezirat.
   To je dnes povinnost.
   V Usa zacali praskovat jiz v padesatych letech.
   To se vi verejne.
   Utoky nekterych na Rusko mne primely se zamyslet sam nad sebou. A vidim kolem, ze nejsem sam.
   Jak to,co se stalo,ze jsem pro Rusko ?
   Asi, ze je slabsi, ze neni mozny je chytit pri lzich a podvodech, brani se atd.
   Ve velkym to znamena, ze stale vice statu se spojuje k Rusku a taky jsou mocne zatlacovany a nic jinyho jim nekdy ani nezbejva.
   Samotna taktika zatlacovani je ve znameni velkeho usili. Napriklad, misto aby drzeli huby,/hysterikove aby mlceli,to nejde/ udelali si ze Sputniku nepritele, kterej nad nima vitezi na cely care..
   Ted klickujou jako zajic. Nevi kudy kam.
   Ale uz je pozde.
   Kdo tusi trochu co dela nova US vlada ,vi a vidi, ze Putin zaroven oplyva dobrou naladou a ma proc.
   Tech proc je vic kazdej den..Dalsi snaha.
   Germani a Merkel s Navalnym ,v Rusku zrusili opozici. Aniz by nekdo v Rusku hnul prstem..
   Brusel je sama snaha podobne. O svoje obcany nema zajem a casto je jejich nepritelem.
   Asi chteji bejt taky, "Jozin z Bazin", kdyz takhle "praskujou" sami sebe..
   .."koho by to napadlo"...

   Smazat
 3. Už mám 1.dávku astry. Nebyl žádný výběr.

  OdpovědětSmazat
 4. To je proto, že my jsme vždycky papežštější než papež a děláme i to, co po nás nikdo nechce. Stejné to bylo i se zaváděním komunismu u nás po roce 48. Z Moskvy po nás třeba nikdo nechtěl, aby se u nás rušili drobní živnostníci. V Polsku, v Maďarsku i v NDR drobní soukromníci fungovali po celou dobu. Jenže u nás jsme zrušili i každého holiče a ševce s verpánkem. To není v systému, ale v národě. V národě lokajů, patolízalů a vlezdoprdelistů. Když po nás někdo žádá, abychom mu vlezli do prdele jen do půl těla, tak my mu tam pro sichr raději vlezeme celí, aby se na nás náhodou páníček nezlobil. A je úplně jedno, jestli to je rakouskej císař, Hitler, Stalin, Washington, Berlín nebo Brusel.
  Když se breptavej narkoleptickej kníže z "Černé hory" u nás dostal do politiky, tak spousta lidí před ním chodila lokajsky v hlubokém předklonu a leštila mu kliky. Je to přece "milostpán". A ještě ho lidi málem zvolili za prezidenta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unhowne, já se nepředkláním před nikým. Lokajství je tvojí specialitou, protože to ty tady furt pěješ ódy na "přátele" z Bruselu a z Washingtonu. Ale mohu tě ujistit, že jim je nějakej polochcíplej důchodce z Liberce úplně u prdele.;-)

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Nelze než bohužel souhlasit, na to, že naše zem je plná vzdělaných, inteligentních, chytrých a šikovných lidí kteří jsou schopni jak se říká "z prdu vytvořit kuličku" je od roku 1989, zejména v politice mnoho přemnožených zmetků, kteří pracují "za pár zlatek" do vlastní kapsy ve prospěch cizáků a nebývalý potenciál našich občanů cíleně ničí

   Smazat
  4. Je zde ale jeden velice hloupý a sprostý unkrovn, který je pro své sprosté výrazy nepřehlédnutelný. Zřejmě je i Ind. 👎 VIP

   Smazat
  5. 15.16 Je nás více ale žádný není vaše krevní skupina. To by mi byla hanba. Vám tu přizvukuje akorát nějaký Ind nejste li to sám. To chaáááchįí slabého ducha značí když se neví kudy kam.🥴 VIP.

   Smazat
  6. " V Polsku, v Maďarsku i v NDR drobní soukromníci fungovali po celou dobu. Jenže u nás jsme zrušili i každého holiče a ševce s verpánkem. To není v systému, ale v národě. V národě lokajů, patolízalů a vlezdoprdelistů."

   Přesně tak. Považuji to za jeden z největších dopadů nejen na naše hospodářství, ale i na naši morálku, zabedněnost, která se u mnohých táhne dodnes.

   A otevřela se cesta pro meloucháře a jiné milionáře v řadách číšníků, řezníků, taxikářů atd.

   K tomu nás Moskva nenutila...

   Smazat
  7. Pamatuji, pamatuji moc dobře, on by ten švec mohl "vykořisťovat" svůj verpánek a tak ho hnali do ČKD!! V NDR měli před rokem 1989 přes 400 000 soukromých živností a nikam se jim ten "socialismus" nezhroutil!!! Pamatuji , jak jsem za doby NDR jezdil za Cínovec do Bad Altenberg k jednomu soukromému pekaři a vozil jsem do Prahy celé krabice koláčů,ořechové, jablečné, makové a pletené tvarohové řezy ,ještě teď se mně zbíhají sliny , když si na to vzpomenu!! Pecny chleba jsem vozil, od něj chleba vydržel také 14 dní!! U nás , když jsem si koupil v "sámošce" housku, tak ta skákala dva metry, jak byla gumová a nebyla k žrádlu!!Ještě tam měli báječné kondenzované mléko v tetrapakových trojhráncích , ale vynikající chuti!! Jednou jsem přijel na Cínovec v noci na přechod a tam byl takový starý dědek celník a ten se mně ptal, co mám k proclení, tak říkám , že chleba, koláče a mléko! On si myslel, že si z něj dělám legraci a když jsem mu to ukázal v kufru , tak se strašně řehtal a jel jsem do Prahy bez prohlídky!!

   Smazat
  8. A kolik let ve srovnani s jinymi narody jsme zazili svobody a nezavisleho statu. Ty chytrej.
   Taky spejes do inteligence.
   Mluvci EU Mamer,pribeh a zacal honem kricet ,az kdyz EU tekly sracky z Covidu do bot a smrad se siril na vsechny strany,ze za moment skonci.
   Kazdej si zacal delat co chce,italove si pozvali ruske jednotky,/to nevadi, jenom madar vadi/..
   Takze z nouze cnost a navrch ta tajna proti populaci Evropy, "Mnichovska Dohoda" ,covidovych fasistu s gates nazi vakcinistama.
   A tak veci nezadrzitelne nekonci..

   Smazat
  9. Hodny cloveče 8. března 2021 17:47 a vy další. Čs. komunistický režim drobné podnikání ani nezakázal a skutečně drobné podnikající neznárodnil. Pro takové "podnikání" nastavil pravidla, která bylo možné nést leda ze vzteku a bez ohledu na to, jak uživím rodinu. U jednoho skutečně soukromého krejčího jsem celý totáč šil. Ze sympatií. U takového truhláře, co léta vydržel, leccos pořizoval. Provozoval hoblovku/protahovačku z roku 1921. Pořídit dřevo bez vstřícných kontaktů prakticky nešlo. Takže i s tou hoblovkou přešel do "komunálu". Netravalo dlouho a hoblovku měl novou, práce nad hlavu, jen dřeva jakž takž. Nebylo, mizelo v průmyslu. Na výdělek si neztěžoval když, když někdo něco opravdu chtěl, tak si "připlatil". Já, jakbysmet. Takže většina takových živnostníků od řemesel odešla do průmyslu a o to zřejmě režimu šlo. Režim měl nedostatek pracovních sil. Dokonce jeden čas krátil i školní docházku! Kdo nešel studovat, mazal do fabriky ve čtnácti!
   Pamatuju živnostníka, provozovatele "autosprávkárny", který si ve fabrice, jako perfektní řemeslník, liboval "... já blbec se klepal kdo přijede, patlám se s tím vrakem, mrznu pod ním v jámě a tolik co se nadřu si říct nemůžu, aby zase přijel ... Tady si sedím v teple, dělám si co se chce jak chci, vercak nekupuju, dyž je mizernej du pro jinej, dyž nemaj, tak je zeřvu a že dělat nic takle nemůžu ..." Byl sem blbej". To samozřejmě přibližně.
   Píšu to, abych se zastal toho, že život není jen černá a bílá, ale spousta barev mezi tím. Pokud se rozhlížím. JiH

   Smazat
 5. Covid jako záminka k ovládnutí lidí této země?

  http://svobodnenoviny.eu/covid-jako-zaminka-k-ovladnuti-lidi-teto-zeme/

  Nechat se testovat, nechat se očkovat, nechat si dát implantovat čip. A takhle nakopat do řiti-nechcete???

  Skutečnost, že kapitalismus jako ekonomický systém přechází na jiný level a je měněn za běhu systém řízení mnohým řádně uniká. Nicméně to se dalo očekávat, neboť kapitalismus a jeho fungování má sinusoidní charakter a období růstu se střídají se strmými poklesy-až krizemi. Že je kapitalismus v současnosti v krizi nemusím snad říkat. Je to dost vidět. Velkým problémem je nedostatek ropy a derivátů z ní. Vím nemluví se o tom, ale je to tak. Čísla, která jsou medializována ohledně zásob ropy, těžby a spotřeby jsou upravována a to způsobem takovým, aby společnost jako celek nezačala panikařit. Jisto jistě nejsme na nule, ale sestupná tendence je jistotou. Spojené státy se dostaly na sestupnou křivku těžby už okolo roku 1980 a ta se nestále zrychluje. USA-kdysi ropná velmoc dnes musí cca 40% své spotřeby dovážet!!!! To jste možná nevěděli. Do tohoto se nám vmíchávají veličiny jako petrodolar, či využívání dolaru jako rezervní měny. Obojí spolu souvisí a vlastně jen díky ropě se stal dolar rezervní měnou. Situace je však taková, že tento systém se stává neudržitelným. Tedy on je již delší dobu, ale je držen nad vodou uměle, protože jeho pád by znamenal celosvětovou katastrofu, jenž by vyústila ve války. Celosvětově by ekonomiky spadly úplně na dno a šanci přežít mají pouze země, které mají v rezervách dostatek zlata. Proto USA, Rusko, Čína a jiné chytřejší země skupovávají ve světě zlato. Naše zem bohužel mezi ty chytré nepatří, neb za Kočárníka bylo národní zlato prodáno a to hlavně do USA. Za těch zlých komunistů bylo ve státních rezervách cca 120 tun národního zlata. Dnes máme cca 2 tuny.

  http://svobodnenoviny.eu/nechat-se-testovat-nechat-se-ockovat-nechat-si-dat-implantovat-cip-a-takhle-nakopat-do-riti-nechcete/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cablik
   Však byl Kočárník také jeden z největších privatizačních gaunerů ze zlaté éry Tuneldědka Klause. Ještě si živě pamatuju, když jako ministr financí přihrál České pojišťovně ohromnej balík státních peněz a za krátko na to tam nastoupil jako předseda představenstva. Ten se bude v pekle smažit v jednom z nejžhavějších kotlů.

   Smazat
  2. Kubrt Ono jich je daleko víc a byl by to dlouhý seznam tak to po převratu v ČR chodí.

   Smazat
  3. S tou ropou v USA je to trochu jinak. USA spolu se Saúdskou Arábií a Ruskem patří ke třem zemím, které těží nejvíce ropy na světě. Problém v USA je v tom, že se ve značné míře těží ropa frakováním z břidlic a ta ropa je tzv. lehká. Její problém spočívá v tom, že je problematické z ní vyrobit naftu. Z toho důvodu dováží USA těžkou ropu z Kanady a z Ruska a tu míchá s lehkou ropou z břidlic. Proč z Ruska? Dříve dováželi těžkou ropu z Venezuely. Po vyhlášení sankcí na její dovoz do USA, zakoupily těžební věže ve Venezuele ruské těžařské firmy a ty ji jako ruskou ropu prodávají do USA. Asi tak trochu o dovozu ropy do USA.

   Smazat
  4. cablíku 12:02
   To zlato prodal Josef Tošovský, když byl premiérem přechodné vlády. Nejhorší na tom je, že ho prodal v době kdy bylo cenově na historickém minimu. Zajímalo by mě, kolik mu za to bylo přisypáno do jeho kapsy.

   Smazat
 6. 12:09. A co jako ?
  On chce někdo používat neschválenou vakcínu ? Nikdo nic takového neřekl.
  Na takové věci máme přece SUKL.
  Chlíbek je tedy opravdu "odborník", když neví ani zak základní věc...Odkud ho asi vyhrabali.

  OdpovědětSmazat
 7. 12:12.
  Teéda. Ti neschopní rusáci, zase jsou za námi, oni se chystají zvednout věk odchodu do penze na úroveň kterou my máme již 10 let...

  OdpovědětSmazat
 8. Aha, tak arabští šejkové, kteří si mohou pořídit cokoliv na světě, ale naočkovali se zrovna Sinopharmem, jsou asi ti blbí a nějakej náš Chlíbek asi teda bude ten chytrej. Tak teď už tomu rozumím.

  OdpovědětSmazat
 9. Hmm z roku 2018 . Pošteluj si kalendář , teda jestli to zvládneš. :)

  OdpovědětSmazat
 10. Heriot
  Chlíbek je lampasák, takže mu to podle doporučení politruka Troníka myslí především "politicky".;-) Stejně jako gumě generálu Pavlovi, kterej hbitě zahodil "Štít socialismu" Varšavskou smlouvu a rychle zvednul Štít NATO.
  Lampasáci jsou všude stejní za všech režimů.

  OdpovědětSmazat
 11. 12:54 Takze to za dva roky v Rusku vytahli, ze se dozivaji uz o 10 let delsiho veku? Jak to za dva roky stihli?-)

  OdpovědětSmazat
 12. Uhnowne, Rusko jen zvedá věk odchodu do důchodu na 65 let, tedy na stejnou úroveň, kterou už má dávno většina evropských zemí. A v tvých milovaných USA nyní 66 let a od příštího roku 67 let.
  A ještě pro srovnání. V Rusku mateřská dovolená 20 týdnů a 100% platu. V USA mateřská dovolená 12 týdnů a neplacená.
  Takže tady jsi se svými argumenty jako vždy šlápnul do hovna.;-)

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 14. Svědectví českého občana, jak v Rusku zvládají epidemii Covid-19, které uvádíme v celém znění v nepozměněné formě.

  Právě jsem se vrátil z krátké služební cesty z Ruska, konkrétně z 20ti milionové metropole Moskvy a nedá mně to, abych se s Vámi nepodělil jak si tam ti Rusové žijí v té strašné době kovidové, když tedy podle našich mainstream médií jim vše kolabuje, hlavně zdravotnictví a ta strašná podvodná vakcína nefunguje...

  Takže po příletu a cestou do centra Moskvy klasické zácpy. Po ubytování krátká vycházka a světe div se večeře v otevřené restauraci plné lidí. Vše je otevřeno, obchody, centra, restaurace, kavárny, kluby, kina i divadla. Život funguje naprosto normálně, vše otevřeno.

  Většina ale poctivě nosí roušky nebo respirátory.Všechny sporty i naše sportovní střelba fungují také.

  Rusko dnes má na 100 tisíc obyvatel 100 pozitivních. Mluvil jsem osobně s mnoha lidmi a všichni jsou víceméně v klidu a v pohodě. V lékárnách mají mnoho různých léků (tablety proti virovým onemocněním). Vakcína Sputnik V je očkována starým lidem a těm, kdo mají zájem, zcela bez problémů a je jí dostatek. Dokonce i mně nabízeli možnost bezplatné vakcinace. Nyní finálně testují novou vakcínu Sputnik Light.

  Každý večer v tv jedou reklamy jakým způsobem se mají lidé a starší lidé preventivně bránit onemocnění, tedy užívat vitamíny C, D a Zinek, pít dostatek tekutin a každý den být na čerstvém vzduchu a také nosit roušky nebo respirátory a mít pohybové aktivity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Testování PCR testy z dutiny ústní nebo nosu probíhá také témeř všude, bez front a davů.

   A teď to hlavní! Ceny testů PCR! Testy PCR jsou ve třech cenových úrovních pro samoplátce.

   PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 24 hodin je v převodu za 550,- Kč.
   PCR stěr z dutiny ústní i nosu a mezinárodní certifikát s výsledkem do 3 hodin je v převodu za 750,- Kč.
   No a pecka největší, PCR stěr z dutiny ústní i nosu s výsledkem do 90 minut je za celých 1000,- Kč.


   TO PÍŠI PROTO, ABY JSTE VĚDĚLI, JAK NÁS TADY DOMA V ČR NESTOUDNĚ OKRÁDAJÍ!!!!!

   Já jako samoplátce před touto cestou jsem za PCR test se špejlí strčenou asi až do mozku a mezinárodním potvrzením s výsledkem čekal 24 hodin a zaplatil 1700,- Kč!!!!!

   Nejsem Rusofil, ale myslím, že tam je svět ještě v pořádku.

   O rozčarování, vzteku a bezmoci po příletu domů do ČR je zbytečné psát. Někde je něco špatně a jsem zvědavý, jak dlouho ze sebe necháme dělat okrádané, tupé stádo.

   Smazat
  2. Unkrovn, když dva dělají totéž není to totéž! Nečilte se budete mít vrásky. 😠 VIP

   Smazat
 15. Lidi, já si myslím, že Unknown
  není skutečnej člověk. Podle mne je to jen nějakej počítačovej program, kterej na tenhle "nepřátelskej web" nasadil červenej svetr Hamajda. Když mu totiž položíte nějakou faktickou otázku, nad kterou by musel přemýšlet a nemá tu odpověď uloženou v programu, tak vám na ni neodpoví.
  IT specialisti na kuličkový počítadla čučkaře Koudelky asi holt ten program úplně dobře nezvládli.;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Především by na něho nikdo neměl reagovat, když už ho správce neumí vypnout. Neudělá mu nic větší radost, než když se mu podaří někoho rozzuřit. Nevím, proč někteří zdejší diskutéři šlapou na stále stejné hrábě.

   Smazat
  2. Rosťa
   Mne nijak nerozzuřuje, spíš se tím bavím. Rozzuřenej bývá hlavně on. Takových směšných figurek jsem za svůj život potkal habaděj. Prostě i takoví lidé patří ke koloritu života. Upřímně řečeno, bez takových lidí by byl život možná i trochu nudný.;-)

   Smazat
  3. 15:28. Máte pravdu.
   Taky stojí za povšimnutí, že kdykoliv se pokusí napsat něco konkrétního, tak se jen ztrapní a je okamžitě zesměšněn a nachytán na lžích či neznalostech.
   Není to kvalitní zaměstnanec.

   Smazat
  4. Jo, ja bych jim nedal premie ani veceri.
   Navic co pisou, je self-defeating.
   To znamena, ze uz tim co napisou prohravaji.
   Tedy opak vseho snazeni.
   Sami tedy zarizuji vitezstvi pro ty, nad kterymi se snazi vyhrat.
   Nemaji nadeji zvitezit s taktikou kterou pouzivaji.
   Ale nemaji na to aby neco zmenili.
   Myslej ze taktika opakovani nekam taky povede jako u fasistu.
   Akorat to rozzuri a zurivci pak jsou pak daleko vice nemilosrdny..
   Ani dite nejde na ryby s klackem. Vi,ze musi na rybu od lesa,s rybou podobrem a s tim co ryba ma rada..
   Jinak nechyti ani starou shnilou botu.

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 17. Už se nemůžu dočkat, viděl jsem ukázky. Myslím, že to je dobře udělané, je to pro vymyté mozky jako jsou diagnostikovaní DEBILOVÉ, kteří tomu věří.

  OdpovědětSmazat
 18. Dokud to neschválí náš úřad spolu s úřadem EU tak Sputnik nebrat. Jde o záruku nezávadnosti a proplacení pojišťovnou. V článku není vůbec zmínka že výrobce Sputniku řádně nepožádal evropskou agenturu o schválení. Zato na EU autor nakydal špíny dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evropská unie nemá ve své kompetenci zdravotní systém. Zdravotní systémy jsou v kompetenci národních vlád. Co z toho vyplývá? Že si vakcíny můžeme schvalovat sami. Stejně jako Orbán v Maďarsku. Ostatní vakcíny , které se u nás užívají, nebyly řádně odzkoušeny, tak o co vám jde. Aby umírali další lidi? Abyste si šplhnul u nových místodržících? Nebo jste zaměstnán nějakým výrobcem, pro kterého jsou ruské, čínské, indické a další vakcíny nepříjemnou konkurencí?

   Smazat
  2. Sputnik se začne vyrábět v Itálii. RDIF, Adienne Pharma & Biotech To Cooperate for Sputnik V Production in Italy.

   Smazat
 19. 17:07
  Hm, hezký průzkum. A že jsou tak podělaní Sputnik dovézt a dát lidem v reálu vybrat...

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. 18:01.
  pro naše použití stačí, když Sputnik zaregistruje a schválí náš SUKL, to už dneska ví každé malé dítě...

  OdpovědětSmazat
 22. Nejen Rus, ale i Němec má za ušima. Takže když už se tu řeší konspirace.

  https://www.winfried-stoecker.de/blog/die-beste-impfung-gegen-covid-19

  Neněmčináři si přeložte pomocí Google.
  Ve zkratce, profesor, lékař se pohybuje v oboru vakcinací. Protože tomu rozumí, zkusí to a má levné a funkční řešení. Buduje to protilátky proti Kovidu-19. Protože je lékař, tak to naordinuje příbuzným, protože je to jeho zodpovědnost. Ti jsou v pohodě. Nabídne to státu, že to funguje a že to otestoval. Stát ho zažaluje za pokusy na lidech. Profesor tedy zveřejní vzorce, aby si to nemohl nikdo jiný patentovat. Tak a teď bude muset EMA a EU asi brzdit i tento preparát, protože to má být levné, bez patentu a skladovatelné v pokojové teplotě.

  OdpovědětSmazat
 23. Odborný časopis Lancet uvádí účinnost Sputniku-V 91,6 procent. To je vysoká účinost. Přece kvůli pitomcům, jako je propagandista Unknown 18:01 nebude u nás zbytečně umírat tolik lidí, jak v těchto dnech. Kdo je proti ruským a čínským vakcínám je zkrátka obyčejný vrah!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento nesmysl v Lancetu publikovali sami Rusove bez jakekoliv oponentury nebo referencniho mereni v jine zemi. Proto kdyz prisli do Brazilie, tak je odtamtud vyhodili a nepovolili jejich vakcinu.

   Smazat
  2. 18:26.
   Máte pravdu psali to sami Rusové, šibalové, ale prozradily je typická ruská jména - Ian Rones, Polly Roy.

   Smazat
  3. Druhého února skutečně v Lancetu vyšel článek s názvem „Kandidát na vakcínu Sputnik V se jeví jako bezpečný a efektivní“ z pera autorské dvojice Ian Jones – Polly Royová.

   Ovšem – není to odborný článek, je to text z rubriky „komentáře“. A komentuje jiný text z Lancetu, jen o den starší. „Denis Logunov a kolegové uvádějí své průběžné výsledky studie 3. fáze testování vakcíny Sputnik V. Výsledky studie ukazují konzistentní silný ochranný účinek ve všech věkových skupinách účastníků.“ A v tom je zakopán pes. Komentář nicméně vyvolal celosvětovou memetickou, informační vlnu: Sputnik funguje, juchů! A to i přesto, že už v titulku článku je „appears“ – tedy „zdá se“, „vypadá to“, „ukazuje se“, prostě neurčitost.

   https://www.forum24.cz/sputnik-v-a-tradicni-ruska-kvalita/

   Smazat
  4. 18:33. Tak Šafr se svým "forum24"nemá vůbec zdání jak vypadají odborné publikované texty. Ty vypadají přesně takto. Zejména tehdy, když se jedná o novou věc. Ale už samotné uveřejnění je známkou důvěry a ocenění. O to jde...
   Určitě větší důvěry, než když sám výrobce o své vakcině napíše, že "délka imunity není známa" - Pfizer. No nekupte to...

   Smazat
  5. Jeden z Unknownů se vybarvil z obyčejného protiruského šovinistického propagandisty na zaměstnance firmy, vyrábějící vakcíny. Musí Rusy a možná i Číňany diskvalifikovat za každou cenu, aspoň se nám to tak "zdá".

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. Lancet má velmi početnou a odbornou redakční radu, takže kecy o tom, že si Rusové něco zaplatili je opět "výpotek" Unknowna a myslím, že mnoho dalších čtenářů uvítá jeho zabanování, protože potom bude možná věcná diskuze!!

   Smazat
 24. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 25. Nám bude Sputnik pomáhat. Pro experiment, zvaný EU, by měl být eutanázií.

  OdpovědětSmazat
 26. unknowne, v Rusku postupně, ale soustavně odvolávají opatření kvůli coronaviru. To je fakt. u nás, s daleko vyšší proočkovaností je utahujeme a ještě jsme neskončili. A v Rusku počet nakažených klesá a u nás stoupá. Tak proč se držíš té idiotské, o níčem nevypovídající mantry o proočkovanosti a meleš ji tu pořád dokola? Jsi jako ten blb Blatný, který nás pořád krmí jakýmisi čísly, která nám nic neříkají, ale i kdyby říkala tak nám nejsou nic platná. A víš pro to dělá? Aby nemusel odpovídat na otázky, které nás zajímají: kdy bude dost očkovacích látek (jedno odkud), kdy a v jakém pořadí se se začne očkovat apod. Rusové nestíhají a EU právě odpověděla - nestíhají ani v USA a Astra a my budeme preferovat je. Rusko právě dohodlo výrobu Sputniku v Itálii. To se mu vrací jeho pomoc Bergamu. Výsledky unknowne. Výsledky. A můžeš se těšit na to co přijde. Ekonomický propad pořád pokračuje a může přijít kolaps. A aby byl odvrácen, někdo to šílené zadlužení bude muset zaplatit. Pokud nejsi důchodce a máš práci, tak ty. A pokud důchodce jsi tak zapomeň na vyrovnávání a už vůbec na zvyšování. Stejně tak jako jiných sociálních dávek. ledy bys byl milionářem. Tak to bys byl za vodou, ti neplatí nic, co by se jim druhou stranou nevrátilo v zisku.

  OdpovědětSmazat
 27. Situace je ještě horší, než když ctihodná Evropská komise se chová stejně jako třeba hasičský sbor, který mi dneska povolí, že můžu dneska začít hasit svůj dům, protože před měsícem na ohlášení požáru hasit nepřijel. Horší je to v tom, že i teď si ta komise klade podmínky, za kterých sním svůj dům hasit.

  OdpovědětSmazat
 28. "Chudé" Srbsko má již proočkovanost cca 27% a u nás cca 6% , to je důležité , nějaký Lancet je pouze odborná informace, která není nosná!! Bělehrad, Moskva, Peking , lidé už žijí , kavárny a hospody otevřené a u nás sedíme doma a nemůže jít ani do lesa, ani jet na chatu, či chalupu!! Někde udělala ta parta užvaněná a neschopná , co to tady vede , těžké kopance, včetně vedení EU, které je neschopné dlouhodobě!! Srbsko si nakoupilo, kde co mohli dostat , všetně ruských a čínských vakcín a dnes vítězí!! Mohou otevřít ekonomiku, kdy každý den , kdy ekonomika stojí,představují obrovské miliardy a to budeme krutě platit!!! Všechno ostatní jsou řeči, které nejsou nijak přínosné!!

  OdpovědětSmazat
 29. Nechci tady házet vidle do debaty, ale na zmutovaný virus současné vakcíny nebudou účinné, takže budou muset nastoupit zcela jiné vakcíny se širokým záběrem na mutace kovidu a také bude muset mít vakcína dlouhodobější účinnost , několik let , taková vakcína má teprve smysl! V Rusku už je jedna ve vývoji, jmenuje se MIR a ta má chránit člověka více jak deset let. Současné vakcíny jsou spíše pouze ochranou před těžkým průběhem infekce! Astra Zeneca se již nejspíše bude stahovat z používání, protože nefunguje, Švýcarsko jí vůbec nepovolilo k aplikaci. Takže se máme ještě tak asi dva roky na co těšit, kde je jasné, že to bude dramatický zásah do ekonomiky.

  OdpovědětSmazat
 30. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 31. Sputnik se bude vyrábět v Itálii. RDIF, Adienne Pharma & Biotech To Cooperate for Sputnik V Production in Italy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Unknowne. Jednán s Rakouskem pokračují. Ladí se technické detaily. Tak ať pak nejsi zase za ještě většího vola než teď.

   Smazat
 32. 19:20.
  To se ovšem Šafrové a "demoblok" pominou úplně...
  A jak se dál bude vymlouvat Blatný s Chlíbkem to bude úplná groteska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. 19:45.
   Vida, měl jsem pravdu. A nejenom demoblok...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 33. Tak je fakt, že Sputnik táhne vítězně světem. Někde pochopitelně více, někde méně, podle stavu vazalství k USA, ho brzdí. Ale nezabrzdí. Unknowni se všude snaží.
  Ale už si pomalu všichni si uvědomují jaký to bude průšvih až praskne úplně, že Pfitzer je neúčinný, pokud nenadělá ještě větší škody. A to je otázka několika měsíců, že u očkovaných začne propukat nákaza. Ta vakcína z principu fungovat nemůže a je to jen ohromný podvod a kšeft. Proto se Pfitzer také pojistil tím vyjádřením, že délka imunity není známa.
  Normálně by takovou vakcínu, žádný příčetný stát nekoupil a nepoužíval.

  OdpovědětSmazat
 34. Dovolte mi parafrází, vše co pomáhá lidem, mně není cizí.

  OdpovědětSmazat
 35. Vyserte se na vakcínu, muslim vám to vysvětlí!

  OdpovědětSmazat
 36. Zase svině dvořák maže co ty párchant e

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl tě nejenom smazat, ale dát ti ještě přes držku!!!!!!!!!

   Smazat
 37. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
 38. V Rakousku je prošetřováno úmrtí a plicní embólie po vakcíně od Astra Zenecy


  Po aplikaci vakcíny skončila jedna zdravotní sestra pod drnem a druhá leží v nemocnici s vážnými komplikacemi.

  Jak nám krásně lžou: "Odkazovaný článek popisuje, že nebyla zjištěna žádná příčinná souvislost mezi vakcinací a zdravotním stavem."

  U nás už si přes 700 lidí stěžovalo na nežádoucí účinky vakcíny - 28 lidí zkolabovalo, 22 dostalo COVID a bezmocní důchodci v pečovatelských domech už se do toho pravděpodobně ani nepočítají.

  Kdokoliv z nás tou "ruskou ruletou" projít může bez poškození zdraví. Každý by si měl posoudit jestli mu riziko za to stojí

  OdpovědětSmazat
 39. Nejsou vakcíny protože je EU nezajistila a nám to zakázala.
  Věrný ministr Blatný bude tedy zatím místo neschválené vakcíny Sputnik léčit nemocné na kovid razítkem EU na holou zadnici. Ještě,že si toho všiml prezident Zeman a řekl co si o tom myslí zcela otevřeně.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.