Reklama

úterý 27. dubna 2021

Akopov: K čemu Biden potřeboval vykázat Rusy z Česka? Nová Železná opona. Solidarita v praxi. Čeští politici opět trapně spolkli hořkou návnadu. Válka EU s Ruskem se nekoná. Evropa má svých vlastních starostí až až

Petr Akopov
27. 4. 2021 RIA, překlad ProtiProud

Petr Akopov přináší pohled z Moskvy na pošetilou snahu českých vládních i takzvaně opozičních politiků zalíbit se USA, odkud se lžiprezident Biden před jednáním s Putinem marně snaží vykřičet svoji roli euroatlantického vůdce


(Na snímku ruští diplomaté opouštějí Prahu)

Co znamená atlantická solidarita v praxi? Pátý článek Smlouvy o založení NATO to není – článek o kolektivní obraně v případě útoku na jednoho ze spojenců. Solidarita se nyní projevuje tím, že obě strany Atlantiku musí mít stejně špatné vztahy s Ruskem – a pokud se americko-ruské vztahy zhorší, pak Evropa nemá právo zaostávat. A nezáleží na tom, co si myslí v Berlíně nebo v Paříži – je nutné vytvořit atmosféru zvýšeného napětí, při němž Evropané nebudou mít čas přemýšlet ani o tom, co se ve skutečnosti děje.

Jakmile Spojené státy zavedly nové sankce proti Rusku, které zahrnovaly vyhoštění ruských diplomatů, Polsko přispěchalo vykázat tři zaměstnance ruské ambasády jako persony non grata. Bylo to však jen zahřívací kolo před hlavní salvou – rozhodnutím České republiky vykázat 18 ruských diplomatů a obvinit z výbuchu ve vojenských skladech v roce 2014 známé agenty z kauzy Skripalových – Boširova a Petrova. „Byl to největší útok na naše území od roku 1968,“ šílí český parlament a známá vládní esa požadují, aby ostatní země z EU odsoudily „ruskou diverzi“, nebo dokonce přijaly ještě nějaké další tvrdé sankce proti Ruské federaci.


Odkud vítr vane


A to vše na pozadí rozvíjení a nafukování dvou pro Západ hlavních témat týkajících se Ruska, jejichž omílání pokračuje již několik týdnů: strach z „očekávané ruské invaze na Ukrajinu“ a „pomalé vraždění Alexeje Navalného ve vězení.“ Spisovatelka J. K. Rowlingová a herec Benedict Cumberbatch žádají Putina, aby poskytl Navalnému lékařskou pomoc (jako by mu ji někdo upíral), k tomu Emmanuel Macron radí Rusku stanovit si „červené čáry“, které by nemělo překračovat (na prvním místě se rozumí samozřejmě Ukrajina), a trvá na potřebě čestného dialogu.

Ne každý ovšem takový tlak vydrží – proto nepřekvapuje, že se bývalý prezident Estonska Toomas Ilves vážně polekal a navrhl zakázat jakékoli cestování z Ruska do Evropy – to znamená zmrazit všechna víza, aby ochránil Evropany před agresí „zavrženého státu“, jak říká Ilves. Inu, jak jinak? Vždyť, „v sázce je bezpečnost Evropy. A dost.“

Vskutku, už toho ohlupování bylo dost, všechno je přece tak jednoduché – je třeba spustit „železnou oponu“, uzavřít se před Ruskem a přijmout Ukrajinu do NATO. Koneckonců, ukrajinský velvyslanec v Německu nedávno požadoval, aby Němci zajistili („co nejdříve a bez výhrad“) vstup země do vojenské aliance, protože „mají historickou odpovědnost za zločiny fašistů proti ukrajinskému lidu.“ No, jistě – tehdy jste nás zabíjeli, tak teď nás musíte chránit. A před kým? No přece před těmi samými Rusy, s nimiž jste tehdy válčili. Co je na tom nepochopitelného? Zabírejte ruské země, dokud to jde.


Evropská kopaná


Celý ten blázinec není samozřejmě dobrý pro Evropu – má už tak těžké časy (pandemie jen prohlubuje zanedbané problémy) a k tomu jí vnucují konflikt s Ruskem. Je jasné, co potřebují atlantisté – aby v nadcházejícím obchodu mezi Bidenem a Putinem (jak to vidí ve Washingtonu) mohl americký prezident zaujmout silnější pozici a jednat jako vůdce západního světa. Jinak to dopadne špatně, když se za Bidenovými zády bude pitvořit z Evropy čert – koneckonců, Putin je i tak mistr ve hře na rozpolcení sjednoceného Západu (jak sami atlantisté všem přesvědčivě ukázali), takže není radno mu dávat záminku, aby mohl veřejně zapochybovat o tom, že Biden je skutečným vůdcem celého atlantického bloku.

Realita však podobným plánům nepřeje – není žádná jednota mezi EU a Spojenými státy – a ani v samotné Evropě to není s nějakým konsensem vůbec jednoduché. S Evropskou unií se to má tak, že v klíčových zemích narůstají vnitřní rozpory mezi elitami. Vládnoucí strany v SRN se nemohou dohodnout, kdo nastoupí po Merkelové; ve Francii roste v rámci establishmentu nervozita v souvislosti s nyní už nikoli iluzorními šancemi protisystémové Marine Le Penové, že se za rok stane prezidentkou. Jakápak potom Ukrajina, jakýpak Navaľnyj, jaképak „červené čáry“?

Nejde ani tak o neochotu většiny evropských elit (nemluvě o běžných obyvatelích) pokračovat v cestě degradace vztahů s Ruskem. Řeč tu jde o problémech v jejich vlastních zemích, o problémech v rámci EU, které je třeba řešit tady a teď – bez odvádění pozornosti na uměle vyhrocené konflikty. A nenechat se rozptylovat je těžké – zejména proto, že se roztáčí několik témat najednou: Ukrajina, Navaľnyj, „ruští zabijáci z GRU v Evropě“ (nejprve zpackali vraždu Skripalových, nyní, aby napravili svoji chybu, zpětně vyhodili do povětří český muniční sklad) – to všechno musí být pro evropské obyvatele velmi děsivé a u politiků vyvolávat spontánní (sankční) reakci blízkou posvátnému hněvu.

Marná snaha


Cosi však naznačuje, že veškeré současné úsilí nikam nepovede – ani „výbuch ve Vrbětickém skladu“ nebude možné povýšit na úroveň „travičství v Salisbury“. A nebude to mít propagandistický efekt, ani důsledky pro evropsko-ruské vztahy – dříve totiž byla Evropa přece jen silněji propojena s Anglosasy (vítej, Brexite) a strach z Trumpa (co když se skutečně spikne s Putinem proti EU?) hrál také svoji roli.

Dnes je téměř nemožné, aby EU sázela ve směru k Rusku na zhoršení vztahů – a tlak proatlantických a rusofobních sil naráží u evropských elit na odpor nikoli rusofilů, ale eurocentrické části elit, která opravdu nechce ztratit faktickou kontrolu nad situací ve svých vlastních zemích a přitom se honit za přízračným ovládnutím Ukrajiny.

„Červené čáry“ nyní neprocházejí východem Evropy, a tím spíše ani její ruskou částí (atlantisté se budou marně snažit je tam namalovat), ale vnitřním jádrem západní Evropy.

A jejich překročení – ve vztazích jak k vlastním národům, tak k národním suverenitám – je pro samotné evropské elity krajně nebezpečné.

Pošetilé politické sebevrahy v české vládě nevyjímaje.61 komentářů :

 1. Doporučuji každému si poslechnout!! Ačkoliv jde o pořad na ČRo plus, což je velice "politická" stanice , tady je vidět, že když promluví člověk , znalý věci, tak jenom zvoní! I když se Tachecí snaží "uhnout" rozhovor do nějakého klišé, tak Řoutil mluví jako kniha a to z něj padají věci,o kterých se nesmí mluvit! Po pravdě říká, že je veliká škoda, že Češi dnes Rusko neznají! Tam se odehrály události, o kterých se nám ani nezdá a v Rusku je "kapitalismus" jako řemen!! Také je vynikající závěr rozhovoru, kde se zmiňuje o současné situaci v EU a nebezpečnou formu islamizace, která může ještě přerůst v něco hodně špatného pro majoritní společnost! My si to neuvědomujeme, protože tady "radikální" islám skoro neznáme, ale příklad na západě je už dost krutý a zcela jistě nabádá k veliké opatrnosti!!

  https://plus.rozhlas.cz/rusko-je-lokalni-velmoc-s-jadernym-potencialem-co-si-buduje-naraznikove-zony-8475471

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jako ten váš rusista věří na Putinův palác?

   Vymazat
  2. Ve vrbeticich byly miny zakazane od 1.3.1999 pry v poctu 500 kusu

   od madarske armady.Pry rozebrane,no tady se smeji i slepice na dvore,kdyz byly rozebrane a pry tim padem neskodne ,tak proc tam dostaly vrtule a zacaly zacaly litat.
   Rusove nasli ty miny pry vsude na ISIL bojisti Syrie,Libye a nechali si to pro sebe az dotedddddd


   ted to vybali a budou se ptat,kdo z minsterstva je tam mel na kseft schovane coz bylo umluvou zakazano.
   Pr to byla Holland firma s kapitalem 1 euro.Exkalibur group z Nizozemi s dvema rediteli,ale zadnymi lidmi.

   co za lidi operuji v CR vi to Babisuv ministr valky a rekl mu to?
   Ted to ti proklati rusaci pry vybali, no to muze byt ohnostroj!

   Vymazat
 2. Řoutil? Něco mezi mudrlantem a tlachalem. V hlavě bramboračka s gulášovkou. Na něj bych rozhodně nic neodkazoval. Tohle je můj názor, po poslechu odkazu.

  OdpovědětVymazat
 3. Pro Evropu z Ukrajiny nic dobrého nekouká a kdo se jich zastává je stejný fašista jako oni. Evropa by měla toho lži vůdce poslat k šípku.

  OdpovědětVymazat
 4. po vyjádření pana Lavorova to že mají důkazy že česká republika prodávala nášlapné miny z vrbetic, přes prostředníky, bude velký problém. Protože jestli se to prokáže, můžou nás ty země žalovat za oběti nášlapnych min. Navíc, když Putin vyznamenal v roce 2012 vyznamenal ty 2 agenty, nebyli náhodou pak převeleni do nějaké instituce co se zabývá nelegálním prodejem zbraní, to by pak vše vysvetlovalo proč byli v Čechách, zřejmě pro důkazy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čuk a Gek byli vyznamenáni za záchranu prezidenta Janukoviče z Ukrajiny před fašistickým linčem.

   Vymazat
  2. Karle a znovu posláni do akce?

   Vymazat
 5. Ano, jak jsem to pochopil Rusko slíbilo že bude stanovovat červené čáry. Bohužel ne pro sebe, jako navrhuje dle výše uvedeného textu Macron ale pro své protivníky. Již začalo, např. narysovalo kam až můžou jezdit bez povolení západní diplomaté.Hm.
  A mezi námi děvčaty, věděli jste, že Česko již má dostavenou svoji část Severního potoku 2? Tj. napojení na jejho Německou větev. Prý cena 2mld Euro. Zajímavé, jak říkají v Izraelu,v duchu- ten stát je nepřátelský, ale obchod musí pokračovat. A také, že česká Škoda Plzeň vyrobila 44 reaktorových nádob VVR440 (u nás jsou 4-Dukovany a na Slovensku ? snad také 4. Zbytek export spolu s Rosatomem. Reaktorové nádoby na Temelín také Made in Czechoslovakia/Czechia. Diverzifikace energetické závislosti nako řemen, část plynu z Ruska přes Ukrajinu a Slovensko a zbytek (ruského plynu) přes Německo a Severní potok. Hodné národa Švejka. Robe, mezi námi řekněte něco rozumného, jistě budete oceněn. AŤ nemluví ti s bramboračko gulášovkovým mozkem. Těším se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je starý plynovod, který fungoval ještě než rusáci vůbec o NS-2 přemýšleli. Není to přímé napojení, jen napojení na infrastrukturu u obchodně nejvýznamnějšího souseda. Dobře že evropský plyn bude v německých rukách, to je záruka.

   Vymazat
  2. To je záruka německé nadvlády nad námi, idiote!

   Vymazat
  3. Přesně, kdo bude ovládat kohoutky? To ti Martine nedochází?

   Vymazat
  4. Martin
   Trochu používat z piva kostku v mozku.

   Vymazat
 6. Zelenský projevil gesto dobré vůle a chce jednat s Putinem. Za to Rusové stáhli své útočné paradesantní jednotky od hranic s Ukrajinou. Ukr. prezident nevidí Bůh ví jakou podporu Západu tak trochu brzdí. Ono to z tou podporou Západem bude asi stejné jako s Vrběticemi u nás...VIP 😊

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. spíš dolezl ke křížku když viděl tu západní podporu něž že to bylo gesto dobré vůle před tím se s ním putin nechtěl bavit

   Vymazat
  2. Videl som ako ten ubožiak hovoril,že dal príkaz dojednať to stretnutie je úplne na dne lebo prestala tiecť nafta a zásobu maju na dva dni ,dnes vypísali obligácie na 1,5mld hrivien za 28% ročne.No a Putin pomaly uťahuje skrutky. Tak dopadnú všetci otroci USA.

   Vymazat
 7. Jinak bartoš by chtěl předčasné volby asi věří těm jejich zaplaceným průzkumům. Doufám že mu to prezident zatrhne. Těch půl roku už se to vydrží i s úřednickou vládou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cable.

   ze tem kravinam o Bartosovi veris, ten hajzlik jen tak laviruje, chce se dostat do vlady, ale pri tom vi ze na bona fide vladu nemaji, Mimo toho je videt ze ten holport se STANisy jim prestava sedet, a uvidis, ze se budou snazit dostat do koalice s Babisem.

   Bartos sice bude mit podporu, ale jestli ten Kovid trend zase vydrzi, tak skore vyleze nahoru, studenti prestanou dostavat penize a Bartosovy preference klesnou, a bude to

   Vymazat
  2. Basos Jen píšu co se v naši zemi děje jak by západní sluhové chtěli vládu za každou cenu.

   Vymazat
 8. Upřímně řečeno, na západě nejsou zase až tak padlí na hlavu, aby tu naší komedii zhtli. "Bylo to Rusko a zbytek je tajný" , je argumentačně stejně neotřesitelné jako Grygerovo " V žádném baru jsme nebyli a ta částka taky nesouhlasí".

  OdpovědětVymazat
 9. Doporucuji vcerejsi Udalosti komentare, kde je rozhovor s ukrajinskym velvyslancem, ktery plynule hovori cesky.
  To soudruh Zmrdejevsky z ruske ambasady neumi ani pozdravit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Houpáčku/houpačko, proč doporučuješ rozhovor s propagandistou a vyslancem zfašizovaného režimu, který vraždí své vlastní spoluobčany? Co máš v hlavě?

   Vymazat
  2. 16:51 Hele, dyslektiku, ty externisto z Ukrajiny, ty taky nemíš psát česky a nic jsi z toho nevyvodil.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 21:18 Dyslektiku, už zase píšeš do šuplíku??? To jsi v podstatě disident,účastník 4 odboje, časem si to vykaž.

   Vymazat
  5. 16,51
   Opětné pozdravy ze záchytné stanice????.-)

   Vymazat
  6. 9,30
   A v Banderostánu je jakej režim ty Vygume????AZOV ZDRAVÍ VŠUDE ZDVIŽENOU PRAVICÍ,NA SCHODECH V OBCHOĎÁKU JE VLAJKA SE SVASTIKOU A NENÍ TAM FAŠISMUS TY MEGABLBE?!!!!

   Vymazat
  7. Zas tak divoké to není.
   Běžné obyvatelstvo, je většinou tak jak u nás. Spíše tíhne k pravdě než propagandě.

   Vymazat
 10. "Vase Excelency",tady je stetka a tady hajzl.Racte zacit. Nikdo z Ruska vam to uz neudela",pravil Lavrov,kdyz zakazal pracovat na USA velvyslanectvi..
  Poruseni smlouvy o minach,pronajem firme Imex a obchodnikovi se smrti prostory,kde si mohli skladovat cokoliv,cokoliv je to slovo a bez kontroly uradu a vlady ,neco takoveho si nas narod nesmi dovolit a nikdy nedovolil..
  Tim dali dokonce udajnym saboterum opravneni miny znicit.
  Znamena zacatek konce,vsech zucastnenych.
  Odsoudili se sami a pred celym svetem..

  OdpovědětVymazat
 11. Tedy osobně bych chtěl vidět slovní střet Putin - Biden. Ale Biden by při tom nesměl mít brýle a při telemostu za kamerama čtecí zařízení. VIP 😀💪

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unku 2, musim vas nejak rozlisit, tak ten pitomec z vas dvou ktery jen tak blbe reje, ma u mne 1, a ty jsi 2, takze

   Jouju s Vladou v zivote zive neuvidis, Jouja mozna kokta a je trosku "hin" ostatne budeme blbnout vsichni. jen nekteri drivejc.

   takze Jouja to vi, a taky vi ze Amici jsou velmi citlivi na maskulinitu sveho presidenta, jakmile normalni Amik zjisti ze jeho presidentovi to srackovati v hlave, president je hotovej. A Jouja to vi, sam kdyz byl mladsi tak to byl taky peknej hajzlik. Proto neuvidis za ZADNYCH OKOLNOSTI ZIVOU DEBATU S PUTINEM, na to se s tebou vsadim.....

   pises o ctecim zarizeni, muzou tam bejt treba 4 a na Putina to nebude stacit, takze se neboj debata ZIVA nebude.

   Mozna ze to za nej vezme Kamalalalala

   Vymazat
  2. pri projevu mel ctecky na kazde strane, takze mohl otacet hlavu a nevypadal tak strojene, prostese lepsi, neee?

   Vymazat
 12. Noví členové hnutí "Na faktech nezáleží" si mohou vyzvednout trička u rejžů na jedné spřátelené ambasádě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobré! To je tak dobré, ze by to chtelo nejak personalizovat a zivit...

   Vymazat
  2. Bodejť by na faktech záleželo, když žádná nemáme, ty nám víra nahradí.

   Vymazat
  3. "Na faktech nezáleží - důkazy potřeba nejsou" . Až tam dospěl i bývalý komunista a nyní ministr kultury
   Zaorálek z ČSSD. ČSSD je od té doby co zradila Zemana v prezidentských volbách obrázkem těch nejhorších charakterů podobně jako se to stalo po Mnichovu v Protektorátu. ČSSD,TOP a Lidovci to je výkal české politiky.

   Vymazat
  4. tomasi 28. dubna 2021 14:05, Zaorálek byl v kompartaji? Že Václav Klaus byl kandidátem, to jsem od značně věrohodné, zasvěcené osoby slyšel. Dokonce, že co kandidát přesluhoval, protože ne a ne, aby ho jeho základní organizace k přijetí doporučila ... Čímž, údajně, strádal Vladimír Dlouhý, toho času instruktor ÚV KSČ pro tu (významnou) „stranickou“ organizaci. JiH

   Vymazat
  5. JiH
   Běž si léčit svoje mindráky na jiné veby.
   Tvoje zdůvodnění nepodepsání petice za ukončení jednání EU s Tureckem, je dost alibistické. A ty se tady vyjadřuješ jako fundovaný odborník.
   Fuj, takové domožumpátko.

   Vymazat
  6. Lubezi 28. dubna 2021 20:08, čekal bych vyjádření k informaci, názoru, nikoli k osobě. Takto jste prostý tlučhuba, který zřejmě nechápe o čem je řeč. Mějte se. JiH

   Vymazat
 13. Fakta o Ukrajině
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/fakta-o-ukrajine/

  OdpovědětVymazat
 14. pokud by rusko skutečné chtělo tak rozmazne ukrajinu jako mouchu na okně během tydne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:00!

   Během týdne? To jako myslíte, že Rusové se budou na útok tři dni posilovat vodkou, potom se dva dni vyspí z opice, pak se den budu přesunovat do palpostů a potom se na pět minut pozvrací a dalších 20 hodin budou tahak bratry ukry z vlastních zvratků a poslední hodinku budou provádět dezaktivaci a deratizaci????

   Vymazat
  2. Seš fakt Ďuru Trulo.

   Vymazat
 15. EÚ sa stále cíti pánom sveta…Požaduje od Ruska podporu Ukrajiny a potom bude aj Severný prúd 2….ale Rusko musí skloniť hlavu…Európa potrebuje plyn,Rusko ho má, ale Rusko musí prosiť….to žiadny normálny rozum nepochopí.Aspoň vidno,čo za banda je celá EÚ…V Európe nepochopili, že Rusko vedie vlastnú politiku.A nepotrebuje k nej európskych bláznov https://www.youtube.com/watch?v=5KeaaeRo-cU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rus hlavu nikdy neskloní ani před nikým nepadne na kolena. Raději zemře ve stoje. VIP 🥴

   Vymazat
  2. anone

   naprostej nesmysl, EU jsou dneska jen ty hovnostatecky okolo Nemecka a Francie, tedy od Lucemburska pres prtavy staty u atlantiku pres Norsko Svedsko az k Litve, a dalsim zlodejskym polostateckum.

   tyto statecky sice statecne rvou ale zadnou silu ci moc nemaji, jen stekaji jako mopslici za oknem.

   Velke, "Vazne" staty Nemecko, Francie, a ty mensi velke staty Spanelsko, Italie. maji hafo starosti s AfroLevantskymi inzinyry, takze celkem nikoho a zvlaste Ukry nepodporuji.

   to co ti kecaj na CT a dale, jsou jen takove sterilni vypotky par blbcu u nas. Ohledne Severnyho proudu, ten chteji Nemci, takze pokud nekdo Andulu z Ameriky "nepresvedci" tak plyn pude.

   Ono totiz - a to jsem jiz psal, Amikum jde o spojeni Rusko Nemecko, coz by bylo pro Amiky smrtelne... zvlaste kdyz Rusaci maji za zadkem Cinu a ted i Iran, takze klidek

   Vymazat
  3. 9,24
   Co to blekotáš ty imbecile,Česko je očích všech roli NEužitečných idiotů,žádné MEGA SANKCE NA RUSKO NIKDO NECHYSTÁ!!

   Vymazat
 16. Mělo by Rusko zastavit ropu a plyn do EU a za dva,tři měsice by eurohujeři lezli do Moskvy po kolenou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:03 Jak pak asi na tom jsou USA, když cpou svůj plyn kde, komu a dokonce i za cenu sankcí. Ovšem na to ty nemáš procesor.

   Vymazat
 17. Proč by měly zastavovat ropu a plyn? Po kolenou lezem už teď, jenom to nevnímáme. Zloba ničí toho, kdo jí vyvolává. Rusko k tomu aby existovalo, nepotřebuje žádný jiný stát.

  OdpovědětVymazat
 18. 21:10,21:11 Dyslektiku, chápu, že máš problémy, ale tos mohl nablejt najednou. Nebo si zase hraješ na dva?

  OdpovědětVymazat
 19. 21:13 Aha, tak už na tři. To je rozštěpení osobnosti jak noha, být sám a myslet si, že jsem kolektiv.

  OdpovědětVymazat
 20. Pozor! Nové zprávy z fronty, bomba do Vrbětic údajně přiletěla z Maďarska. Jít s bombou do muničáku, to chce fantazii. To má Orbán za to, že jedna jeho ruka netleská a blokuje usnesení gen. štábu, pardon EU. Zjistil Belincat, jinak tisková kancelář jedné služby, pochopitelně "tajné".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepriletela, ale propasovali ji tam v Uheraku, bylo to na treti strance Blejtincatu.

   Uz toho nechte a pudem spat

   Vymazat
  2. Ta bomba byla v diplomatickym kufříčku. To stačilo, aby vyletěl ve Vrběticích sklad 16 a za 48 dni i sklad 12. Kdyby to byl větší kufr, vyletí nejen Vlachovice, ale i Zlín s Valašskými Klobouky.

   Vymazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 22. Tak jsem čekal, kdy s novinkou příjde "naše ČT". Zatím jsem nenašel zmínku. https://www.forum24.cz/americky-westinghouse-poprve-potvrdil-svuj-zajem-o-dukovany-ve-hre-jsou-i-francouzi-a-jihokorejci/
  Tak se nám tu vynořuje jeden z důvodů Vrbětic (Česko Ruského konfliktu). Může to být o tom, jak dostat peníze z Česka pro Američany, na zaplacení dluhů z bankrotu. Když byl v seznamu pro oslovení dodavatelů Rosatom, tak Westinghouse neměl zájem. :-D

  OdpovědětVymazat
 23. Slovensko, Estonsko, Lotyšsko... nás podpořily. Max. Třetí Evropská liga. Francie má jiné starosti. Tamní penzionovaní generálové vyhrožují Macronovi vojenským převratem, neudělá li něco s Mohamedány, kteří každý den někoho z Francouzů zabijí, znásilní a poničí nějaký kostel(Notre Dame v Paříži nepočítám, ten zapálil Putin). Němci by se Ruského plynu asi nechtěli vzdát a se Španěly mají stále velký problém s covidem. Italové zrovna tak. Snad Sputnik pomůže...Správa pro kačera, v Maďarsku byl vyhlášen nejlepší vakcínou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve Španělsku neřádí covid, ale taky Putin, který proti sobě poštval družné Španěly a Katalánce. Vůbec bych se nedivil, kdyby mohli i za ten islamistický marasmus ve Francii. Notre Dame samozřejmě podpálil.

   Vymazat
  2. Hm, asi jo. Ona ta hvězdička vypadá jako plamínek.
   Z plamínku je plamen .......
   Oni jsou schopni to tak označit.

   Vymazat
 24. Vrcholem by bylo, kdyby se West podepsal jako hlavní dodavatel a pod ním to postavil Rostatom.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.