Reklama

pondělí 26. dubna 2021

Babišův Mnichov a česká tragédie

Václav Umlauf 
26. 4. 2021  e-Republika

Babiš nyní dokázal skutkem, že přestal vést stát jako svou firmu a prodal jej právě kvůli své firmě. Jsou tři racionální důvody, proč tento miliardář měl plán, a na způsob Beneše z něj udělal aeroplán.


(Na snímku dodací list české munice natočený ve skladech Al Kajdy v syrském Aleppu)

Kauza Vrbětice začala na ostro 16. října 2014 jako klasický mafiánský podnik českého privatizačního typu, který místo vytunelování šel přímo do nebe. O tom jsme psali v několika článcích hned po explozích, které kolega shrnul v telegramu nazvaném Výbuch Reichstagu. Vzhledem k tomu, že naše rodina má do Vrbětic pár kilometrů vzdušnou čarou, nebyl problém vidět celý případ v detailu. Krajské prokuratuře v Brně se případ sebral prakticky okamžitě a šel do Prahy, kde Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) „objasňuje“ celou kauzu až do dneška. Už nemá naspěch, protože po prvním výbuchu šel o měsíc a půl později (!) do nebe i druhý, přes kilometr vzdálený muničák stejné firmy. Neznámé střelivo privátní zbrojařské firmy šlo do nebe pod blahovalným dozorem vyšetřovatelů i armády, jak ve známém ruském filmu o cikánech. Pak se celá věc zametla na šest let pod koberec. Shrňme hlas zdravého rozumu v dnešní hysterii nesmyslů, viz rozhovor s bývalým vojákem (ZDE).

U prvního skladu bych to viděl na bordel a porušení běžných předpisů. Druhý sklad byl úmysl, jelikož se po prvním začalo vrtat v tom, co a kolik tam toho vlastně bylo, je a kam to proudilo.

Kam „to“ proudilo, to nevíme. Ale podívejte na tento článek Český a bulharský boj s terorismem v Aleppu, kde na bedně se střelivem s teroristickém skladě zbraní a munice natočila bulharská nezávislá novinářka zajímavý dodací list z Česka, který máte v anotaci. Tehdy jsem chtěl vědět, jako angažovaný český občan v boji proti terorismu (a ne s terorismem), jak se dostaly k teroristům české zbraně a munice. A nyní začalo nové kolo taškařice zvané "terorismus". Normálně nechávají teroristé na Západě po sobě na místě výbuchu svůj pas, aby byla jasná jejich totožnost. Čeští experti na „terorismus“ doma (a nikoliv v Sýrii) ale mají křišťálovou kouli, tak nepotřebují pasy na místě výbuchu.

Další kolo, které je už bohužel k pláči a ke vzteku, začalo 17. dubna, kdy český premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci obvinil ruské tajné služby z organizace výbuchů na muničním skladě ve Vrběticích. Pak už to bouchalo na všechny strany a naprosto komickým způsobem. Nejprve jsem se smál. Pak jsem dostal vztek v momentu, kdy Rusové vtipnými diplomatickými nótami českým politickým histriónům do celého světa vysvětlili, že připravili celou „kauzu“ ještě hůř než Němci s Navalným a že vlastní blbostí způsobili, že je celý svět považuje za podpindosníky USA. Že čeští politici lžou a kradou, to je normální. Že kolaborují s každou východní a pak západní velmocí, která drží v hrsti jejich bankovní konta, to je také normální. Ale být blbý jako troky a nechat celý svět, aby se smál naší blbosti – to jsem fakt nezažil ani za komunistů, a to se tehdy Rusům lozilo do zadku o sto šest. Proč jsme ze sebe udělali monumentální blbce a v čím zájmu? To je základní otázka.


Naši zámořští přátelé


Ti to mají fakt blbé, protože během posledního půl roku prakticky oficiálně prohráli tři proxy-války. Z Iráku je jimi jmenovaná kolaborantská vláda chce vyhodit, protože tato země stojí před rozpadem. V Afghánistánu prohráli stejně jako Rusové s Talibanem. Ale domů se pakují jen na oko, protože do této bezedné díry se budou dál cpát peníze amerických daňových poplatníků přes privátní vojenské kontraktory. To je ještě lepší kšeft než legální armáda, protože není prakticky vůbec kontrolovatelný. A nyní naši přátelé prohráli i na Donbase, kde se pokusili vyvolat proxy-válku s Ruskem. Ale vojáci Novorusije a poradci Ruska vymlátili pozice fašistických bojůvek Azov hned poté, co vystřelili na civilní města. Rakve demokratů se tiše odvezly do vnitrozemí a bojová morálka se nějak vytratila, společně s bojovými příděly. Rusové na druhé straně hranice soustředili prakticky dvojnásobnou armádu, než NATO s Ukrajinou a tak celý cirkus skončil dříve, než doopravdy začal. Rusové už oficiálně zrušili cvičení v této části země a jedou do kasáren. Jejich armáda zvítězila prakticky bez výstřelu a nedělá za peníze daňových poplatníků bojový kabaret jako NATO. Rusové to nemají zapotřebí vzhledem ke svým tradicím a přítomným vojenským úspěchům v Sýrii.

V pohádkách je tak, že neschopný král začne zuřit a rozkope poddaným zadky za svou vlastní neschopnost. Navíc jim zatne tipec, protože doba je zlá, impérium po zmanipulovaných volbách je na rozpad. V těžkých časech platí, že války impéria mají platit podpindosníci, když jejich zkorumpovaným elitám umožnila vládnoucí velmoc krást a nakradené nechávat v jí kontrolovaných daňových rájích a bankách.


Proč nás Babiš prodal


Vezměme základní situaci popsanou výše a srovnejme reakci Česka a Polska. Tato 4x větší země považuje Rusko za svého hlavního nepřítele. Po katastrofě prezidentského speciálu s prezidentem na palubě ve Smolensku nechává i přes závěry společné vyšetřovací komise kolovat prakticky oficiálně naprosto šílené konspirační teorie. Přesto tato země vyhostila pouze 3 (!) ruské diplomaty, odvetou jim Rusové vyhostili pět. Jinými slovy, naše země se chová jako politický idiot a vyhostila celkem 18 pracovníků ruského velvyslanectví v Praze, kteří údajně byli „členové ruských zpravodajských služeb“. A Zeman to v nedělním projevu k udivenému lidu 24. 4. schválil jako prezident, což je finální ostuda, kterou korunoval své prezidentství. Moskva v odvetě vyhostila 20 zaměstnanců českého velvyslanectví a stejně jako pro Američany platí, že Češi nesmí najímat ruské pomocné síly na pucování záchodů a podobné nezbytnosti. Američané tuto hrůznou situaci manuální práce vydrželi v 70. letech v Moskvě jen dva měsíce, a pak kapitulovali.

A nyní k tomu základnímu: Proč nás Babiš prodal a co za to dostal? Celá kauza je natolik nečekaná, blbá a iracionální, že jsem v málem šoku a to jsem od 90. let zvyklý opravdu na hodně. Od Babiše bych podobnou pitomost nikdy nečekal. Privatizačně krást, politicky lhát, to ano, to je v Česku normální už od Klausových časů. K tomu pilná práce na obohacení Agrofertu státními dotacemi a vedení státu jako své firmy - to všechno je normální činnost pilného českého Slováka, který už za komunistů uměl jako náměstek a oficiální nespolupracovník StB slušně vést velký podnik. Teď je Babiš k smíchu a Kalousek a spol, kteří mu jdou na západní zakázku politicky po krku - ti nepřestanou jen proto, že prodal stát na způsob legendárního Jidáše. A většina slušných lidí je už teď znechucena Babišovou zbabělostí v kauze vakcíny Sputniku. A nyní to Babiš naprosto korunoval svým politickým Mnichovem. Politicky se proti němu spojí po volbách všechny partaje neschopných a prodejných souputníků, takže by už znovu premiérem asi nebyl i bez této zrady. Ideální by bylo pro Babiše být prezidentem, zúročit slušné období vlády a zase si vzít Agrofert pod křídla, protože by nebyl v přímém střetu zájmů. Zeman jako prezident mu jde na ruku a už teď prohlásil, že i v případě vládní krize ponechá současnou vládu dokončit mandát až do případných voleb. Zeman tím opozici vyrazil trumfy a podržel Babiše. Tak proč toto všechno Babiš ohrozil naprosto pitomým a zcela nelogickým činem? Kde je těch 30 stříbrných za zvednutý telefon? A co když ten telefon zvedl on sám?

Nechce se mi pořád opakovat, že jsme byli jediný web, který hned po zvolení Babiše prohlásil, že začala vláda korporátního fašismu a přišel konec polistopadové demokracie. Babiš to nyní dokázal skutkem. Přestal vést stát jako svou firmu a prodal jej právě kvůli své firmě. Jsou tři racionální důvody, proč tento miliardář měl plán a na způsob Beneše z něj udělal aeroplán. Jeho rozhodnutí o tom, že Česko bude aktivním aktérem ve studené válce s Ruskem, nás asi bude stát dost. Po ukončené vrbětické hysterie začne práce americké páté kolony na tom, aby česká vláda schválila vojenskou extrateritoriální základnu USA. Pak budeme v případě horké války do 20 min cílem jaderného útoku Ruska, než to pošlou na USA.

Proč nás Babiš prodal a co za to chce získat? Za prvé jej mohla vyplašit nečekaná smrt Kelnera v USA. Ať již za tím bylo cokoliv, miliardáři mají pocit, že jsou bohové na zemi, což nutně znamená atribut nesmrtelnosti, kterým se kochají ve svých vlhkých snech. Rozmlácený vrtulník s Kelnerem ukázal, že sny a realita není totéž. Za druhé to je případná hrozba, že neposlušnému Babišovi obstaví neexistující konta v daňových rájích a západní banky povedou bankovní válku proti Agrofertu. Jenže jeho podnik je vyfutrovaný státními a EU-dotacemi a byl postupně dobře budován akvizicemi všeho neoliberálního druhu. Proto je Agrofert v solidním stavu, hlavní odbyt má doma, úvěry potřebuje minimálně a technicky by jej výpadek bankovních úvěrů asi moc neohrozil. Takže se podívejme na poslední a nejpravděpodobnější možnost, proč Babiš podepsal svůj a náš politický Mnichov. K tomu viz článek Disneyland klausovské dynastie. Dnes už jsme o něco chytřejší a víme, že mladému Klausovi tento podnik nevyšel a musí dělat politickou demagogii pouze v zastoupení, stejně jako se vedou dnešní války.

Otázka zní: Jakou dynastii chce budovat Babiš? Určitě to nebude politická dynastie, protože o tu nyní přišel a on to dobře ví. Zbývá jediná rozumná odpověď, že jde o dynastii rodinného podniku. Jako každé neoliberálně nakradené léno je jeho impérium ohroženo cílenou demontáží a tlakem na ekonomickou destrukci. Jsme kolonie Západu, stát nám nepatří kvůli vlastní zbabělosti a neschopnosti. Všeho schopný Babiš nás nahnal do studené války s Ruskem a v takto mobilizované kolonii si každý warlord může dělat, co chce. Tím jsme u konce tohoto smutného příběhu. Z polistopadové demokracie se stal korporátní fašismus a ten nyní končí novým Mnichovem, kdy nás jeden miliardář prodal zástupcům transatlantického Deep state za kus korporátního žvance.
44 komentářů :

 1. Jako clovek bydlici blizko Vrbetic, bych se zajimal jak to tam vypada dnes. Co tam je ? Ma to vlada pod kontrolou? Kam se to vozi ? Samozrejme bych ocekaval, ze mi to objasni Slonkova, Kundra, Kubik, Kartous a investigativni skupina Bellingcat. Mohli by prihodit i informaci, zda se o problem armadni munice aspon trochu zajimali cesti generalove, v tech vzacnych chvilich, kdy zrovna neresili problem zlatych vysivek na jejich hedvabne trenyrky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako člověk kdysi žijící blízko Vrbětic ti bohužel nemůžu nic kloudného napsat, protože se tam dlouhá léta po tom marastu nedalo ani přiblížit. Fízlové a vojáci se tam střídali jak na rotačce. Najednou to byl po tom bordelu cíl číslo jedna. A vlastně to tam nikoho ani už nezajímalo. Lidi už ztratili zájem a jak se říká, voda teče dál. Jen vím, že jeden učitel co šel na hřiby od Haluzic a podlezl pásku (ne dvojitý plot jak píše havlárna), tak ho čapli a měl dostat flastr snad 10.000 litrů, že vlezl do vojenského areálu. Vojenský areál bez plotu je co... No možná to byl právě ten agent, co o něm pátrali čučkaři. A tak vznikají zaručené zprávy pro čučkaře.

   Vymazat
  2. Zabýváme se Českem, budiž, normálka, ale v Rusku se něco mele, Česko nechápe co, protože Putin něco naplánoval před léty a teď to může aktivovat a provádět manévr řízení země. To co nebylo možné ze Trumpa, je nyní prováděno. Česko je mimo, dostne na zadeček a zůstane v koutku. Vypadá to, že přeišla doba nápravy a rohodného jednání, které nebylo možné bez zvýšené suverenity Ruska - Putin přinesl účet za veselici v Rusku ! Vypráskali velvyslance USA, další diplomaty z různých zemí, účtují s neziskovkami, ruší různé smlouvy, stěhují škodící cizince ze země, omezují dosah Yotube, přisunuli vojska k Ukrajině a část z nich stahují. Nejsou hloupí a čistí si zemi od škodné. Vypadá to, že jsou připraveni k odstřihnutí od Euro Sajuzu, zvýšená spolupráce, větší kontrola na Východě, předtím vším výměna generálů, Peskov dostal za vyučenou. Zdá se, že se ruský medvěd probouzí nebo už probudil.

   Vymazat
 2. Kdyby se toho dožil Milouš Jakeš, tak praskne smíchy. Ani v dobách normalizace a totality jsme nebyli nuceni ze sebe udělat takové idioty. To jsme si hráli na svém písečku a ve vztahu k zahraničí jsme to nejdál dotáhli k madelince bramborové, ovšem ta byla na těch polích alespoň vidět.

  OdpovědětVymazat
 3. Článek je výstižný. Fašisti povzbuzení současnou situací vystrkují růžky i v malých obcích. Dřív jsme je považovali jen za neškodnou místní mafií. Asi to povede k sousedskému fackování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano je výstižný až na jednu "drobnost". Majetek Babiše, respektive Agrofertu je příkladně 50 miliard mínus 30 miliard úvěrů. Není nic snadnějšího, zákon nezákon, zastavit úvěrování. Českou banku jak známo nemáme. Zasekne-li se cash flow je s ponikem ámen. Akcie padají dluh zůstáva, ale hodnota majetku padá. Vyprodává se pod cenou a za pár dní je Andrej žebrák. Soudek ze Škody Plzeň by mohl vyprávět. Toho nenapadlo nic lepšího než investovat a rozšiřovat závod v Číně. S Německými bankami v zádech. Naiva. To jak vidno i dnes na páté koloně slouhů v Čecháh, je dovoleno pouze našim milým krajanům. Do rána šel Soudek světem. Babiš měl místo těch trapáren rezignovat. Místo něj by si poplakal troubovitej Hamáček i tzv. opozicí a Babiš by vyhrál volby znovu. Takhle začal našemu, v poslední době nepřekonatelnému klaunovi Mírkovi Kalousků, setsakra šlapat na paty.

   Vymazat
  2. Mrzí mne srovnání Beneše s Babišem, jeden byl prezident a druhý je premiér, navíc Benešovi nešlo o dotace, Babiš neemigroval a Mnichov snad zatím nenastal. Kdyby nastal, tak mám strach, že tato generace na rozdíl od jejich dědů nebude mít chuť hájit svou vlast.

   Vymazat
  3. 11,19
   A kdo by co hájil,když nám díky hadráku DE FACTO NEPTŘÍ V ČR VŮBEC NIC?

   Vymazat
  4. Áve! 13:29!

   Patří, nepatří. Piráti to lidem vysvětlí. Nepatří ti nic, buď rád a drž kušnu.
   Patří ti něco no tak zaplať daně i na příští pětiletku. Že žádná nebude, kuš a plať!

   Takže rezumé!!

   Nejdříve je třeba ozdobit ráhna české lodičky, aby každý chmaták pochopil o co jde. Pak nastane typicky pepíkovská situace a každému bude patřit to na co si sedne, pozor na hnoje!
   O zbytek se postará soudruh Kovid, bo depopulace je dnes světová móda.

   Vymazat
 4. Od listopadového převratu se stát proměnil v pouhou kolonii západu,totálně vydrancovanou.Kromě Budvaru,Hradu a Kartlštejna nám prakticky nic nepatří, díky dvěma Vaškům,ODS a zrádných lidovců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brblale,nic vam nepomuze brblat.Zkuste navrhnout co za sebe by jste si predstavoval delat!?

   Vymazat
  2. Brblale,nevidim tu vasi odpoved,pokud ji nemate a jste volic SPD

   zkuste si predstavit co asi OK SPD mysli svym programovym bodem 10 tj rasantni zmena rezimu a udelejte to hned nebot vami zvoleny CSSD policejni stat mi tu vyhrozuje,ze nesmim nahradit toho BABUSE,na coz se mohu s radosti vykaslat!

   Vymazat
 5. V článku mi chybí informace o tom, že Zeman v rozhovoru z 25.4. na CNN Prima News řekl, že schválil vyhoštění 18 údajných špiónů. Ono totiž Hamáček s Babišem mu řekli, že je na ambasádě 18 špiónů. Na základě této informace Zeman podpořil vyhoštění 18 špiónů. Otázkou zůstává, zda těch 18 diplomatů byli skutečně špióni a zda pro to existuje důkaz. Pravděpodobně nikoliv a případné zvídavé dotazy Hamáček a další uzavřou jako přísně tajná informace a nikdo se nic nedozví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (09:43):
   Není to nic neobvyklého, když na dané ambasádě (kterékoliv země) pracují pod tzv. diplomatickým krytím mj. i zpravodajští pracovníci. Dělají to tak snad všechny státy.
   Ti zpravodajci se ale na tu ambasádu dostávají jen pod předchozím souhlasu hostitelské země. V průběhu jejich mise je lze z ambasády a dané země i vyhostit, ovšem jen tehdy, pokud jsou přistiženi ("za ruku"), že vyvíjejí nepovolenou činnost. Jinak je jejich vyhošťování aktem svévole či odvety. Kterou hostitelská země vyvolává nebo opětuje zcela nediplomatické napětí mezi dvěma státy, jakkoliv to je zpravidla haleno do pokryteckých žvástů.
   Ve svém včerejším projevu prezident Zeman zmínil, že nezná žádný důkaz toho, že by jiní dva ruští agenti byli odpovědní za dva (časově odlehlé) výbuchy ve Vrběticích (nebo třeba i za jeden). Údajně si před projevem všechny existující vyžádal a prostudoval.
   A že se s podezřením (na ruskou účast) pracuje pouze jako s jednou z předběžných verzí.
   Pak je ovšem reakce české vlády naprosto neodůvodněná, nepřiměřená a vůči Rusku (účelově???) provokativní.
   Nechápu prezidenta, že toto Babišově vládě nevytýká, ba naopak vyjadřuje pro takový postup pochopení. Cožpak ani on nevidí tu trapnost a zároveň nesmyslnost?
   Co si pak o ČR a jejích obyvatelích má pomyslet každý Rus/-ka, když z jejich médií vidí jen stádo protiruských vřešťanů (z řad zdejší polit. scény a médií ..), jehož hnusné počínání nejen vláda ČR (ale i prezident ČR) svou rozpačitostí (anebo v případě vlády zlými úmysly) jen podporují.
   Stát, jehož prezident tuší, jaká je pravda a obává se to jasně vyjádřit, je na cestě do pekel. S takovouto polit. reprezentací máme vskutku "dobře" nakročeno právě tímto směrem! ...

   Vymazat
  2. Já naopak prezidenta chápu, není tajemstvím, že na každé ambasádě jsou pod rouškou diplomata nebo atašé maskování rozvědčíci. Proto má každý stát své kontráše a sleduje jejich činnost. Doufám, že i u nás. Z toho plyne, že celá hitparáda je na vnější objednávku. Nelze očekávat od prezidenta, že to řekne na " celá ústa ".

   Vymazat
  3. Já prezidenta také chápu,ale z trochu jiného důvodu.Naše vnitropolitická scéna je tak rozhašená a konfliktní,že by Zemana nechali demokradi zase odvolávat a lynčovat,kdyby jim úplně odporoval.Zeman je uvážlivý a inteligentní,tomu se raději na chvíli ještě vyhnul.Oni mu stejně nezapomenou-a připomenou-že je nepodpořil úplně.

   Vymazat
  4. Jen pro přesnost adonisi, bruciore, F. Opluštile. Akreditovaní členové diplomatických sborů cizích států jsou plně oprávněni sbírat, zpracovávat a své vládě předávat informace ze a o státu, ve kterém pracují, pokud čerpají jen a jen z otevřených zdrojů. Pokud nad tento rozsah, a má to být prokázáno, jde o důvod k vypovězení. Hostitelskému státu má být a je, sdělována funkce každého jednoho člena diplomatického sboru, tedy informace, čím se který zabývá oficiálně. JiH

   Vymazat
  5. Re (17:57):
   Ano!, i já jsem psal, že mohou být vyhoštěni jen za nepovolenou činnost ... (je to špatně?)

   Vymazat
 6. Jeden z nejhlasitejsich "argumentu" proti Zemanovu vystoupeni, je jeho hrube jednani se zenou. Ale ptal se nekdo moderatora(ky), zda ve chvili rozhovoru byla opravdu zenou? Tyto neuvazene vyroky, zejmena prazske havlerky, jsou bezprecedentnim, hrubym a nenavistnym utokem na celou LBGTQXFDRC komunitu.Od pamatneho vitezstvi lady Wurst v Eurovizi nikdo tak nechutne nezautocil na mensiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S dovolením si to musím vypůjčit, originální!

   Vymazat
  2. 9,55
   Je s podivem,že ono vítězství pornoJandoPutnovo favoritky ještě není ""Významným dnem ČR"".-D

   Vymazat
  3. Perfektní sarkasmus-doufám,že se do toho vloží nějaká šílená kráva z neziskovky!

   Vymazat
  4. I idioti mají právo se vyjadřovat...

   Vymazat
 7. Pane Umlauf, váš definiční citát:"Babiš nyní dokázal skutkem, že přestal vést stát jako svou firmu a prodal jej právě kvůli své firmě," vysvětluje naprosto všechno. Nyní už jde jen o to, zda mu to bude uznáno, protože jak známo, vládcové se s takovými povahami moc nemazlí. Vědí totiž, že když to udělal jednou, že to udělá kdykoliv, tedy i proti vládci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vypada to tak,ze si Babis uz uvedomil,ze poslouzil

   a nyni muze byt odstranen a to i nejakou "nehodou".Proto uvazuje jak zmizet pryc a živy!

   Vymazat
 8. Korporátní fašismus jsem přišel i s tou jejich rádoby demokracii. A bylo naprosto jasné že premiér ČR bude poslouchat pány z USA. Nechci vyměnit Babiše za bartoše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kabliku pirati uz organizuji zcela otevrene Babisovi pod nosem

   pochod jeho institucemi,prisli si drze podle svedectvi uredniku Baise prohlednou kancelare,kde pry budou po volbach sedet a babis se ani nedozvedel od svych vedoucich,ze je tam v jeho institucich dokonce zacali UKOLOVAT,ABYPOMOHLI.kdyz pr stejne nemaji co delat PRI VOLEBNI KAMPANI ZA PIRATY.

   Nemelo to nejmensi nasledky,takze si uz predstavte co se asi bude dit,pokud se obcane volici nezmohou ani na to,aby pipli jako uboha kuratka jedouci na pasu k svemu sesrotovani pro nepotrebnost.

   Vymazat
 9. Babišova škoda, stal se kůlem v plotě. Mrzí mne to, určitě bude velký zájem o premiérovu židli, leč kandidáti asi povedou stát hůř než firmu.

  OdpovědětVymazat
 10. A zrejme bude hur a rychle hur. Stale vice toho nas obklopuje a dusi..
  Jsme uprostred zavodu s casem a kdyz reset vyhraje..
  Pro zajimavost,co by se stalo kdyby agenty chytli.
  Odsoudili by je a jak, za podezreni? Bez jedineho dukazu.
  Cele to nahore a dalsi by se verejne muselo prosetrovat.
  Verejne.U normalniho soudu.
  A tady a takhle to jen zacina..
  A co obsahuje a je v sazce v bezprostredni budoucnosti.
  Jednani,nedavne,tajne a celosvetove o skodlivych plynech a ktere kazdy z nas svoji pouhou existenci zavinuje, kdy vsecky zakladni potreby cloveka jsou doprovazeny vyskytem a emisi tech plynu. Proto kazdy dostane vyjimku ze zakona,povoleni. Ale povoleni u tech, kteri se znelibi, nebo prestanou byt uzitecni se muze odebrat.
  Orwellovi postavy takove problemy nemely a dokonce sledovali televizi atd..
  Kombinace fasistickych a komunistickych zakonu dela z uvedene novely celkem normalni misto k zivotu.
  Chysta se opatreni o spolehlivych osobach. Pripravuje se zakon o lidech, kteri nemusi nic spachat,ale poverena spolehliva osoba urci a rozhodne, kdo by MOHL behem sveho zivota neco spachat v budoucnu.
  Tedy jen podezreni ,nejake osoby vybrane urady a zabezpecene takovymi "zakony" postaci.
  Podezreni,jak vime a pouhe podezreni vyhnalo 18 diplomatu a usvedcilo dva podezrele.
  Podezreni uz hraje hlavni roli !!!
  Spolehliva osoba muze byt kdokoliv z celeho sveta.
  Kdyz se ji zalibi vase obydli, vas majetek, vase zena ,deti nebo vy, co asi udela s absolutni moci, nad vasim bytim nebo nebytim..Odpadnou zbytecne soudy atd.
  Mnozi se uz ted pocet neodsouzenych veznu, kteri spachaji ve vezeni sebevrazdy..
  Tedy ty zatim "spodni proudy",ktere se nas snazi uchvatit maji stale vetsi moc a prostredky,k tomu..
  A tak zavod s casem a vyvoj k skutecne moci, zalozene na "podezreni" /a dalsich opatreni zajiste/,vypada uz ted jako zlej sen..
  A nic jineho..

  OdpovědětVymazat
 11. Pane Pawe, v mé knize, se naopak Orwelova postava TV aparátu vyhýbá.
  Mimo nit,
  právě slyším ve zprávách, že Okresnípřebor jmenován generálem nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ma ten aparat TV i kdyz se vyhyba a dalsi veci, kterych vyroba dela emise a sledovanim.
   Dnes v boji proti nim, tez spotrebou,el. proudu,kteryho taky vyroba bude skodit co nevidet o tom se rozhoduje.. Tak dnes skodi vsecko..
   Co driv bylo normalni a samozrejmy a zakladni jako potraviny. Budou se zrat hmyzy, to u Orwella taky neznali..

   Vymazat
 12. V roce 1989 se rozjela bujará rozkrádačka OF,Charty 77 apod.Po 30letech sklízíme naivitu občanů.Po roce 1945 se začal utvářet Československý stát pod silným vlivem SSSR.SSSR bojem s Evropou přišel o 26mil.obyvatel a měl zničenou ev.část země.Rozumě si spřátelil země, které z 30% mají stále fašistické choutky.Nepokoje v NDR,Maď.ČSSR i Polsku jsou toho důkazem.Naše země se stala fašistickou enklávou USA proti Rusku a za to tvrdě zaplatíme.Čína a Rusko překonajį USA a nastane konec podpory fašizmu v dnešní míře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Špartaku to co pisete je co vime,co vsak nevime je,proc KSCM

   členove se nezmohou rici tzv verchusce,ze je treba,aby jejich vedeni,ktere jak to vypada zcela umyslne neni schopno vubec niceho,ani se mezi nami tady objevit a stale trapne a tise čeka na svuj konec aniz by necim pohlo!

   Proc nam to nenapisete,anebo se tam nekoho z vedeni nezeptate jehoz odpoved tady muzete dat.

   To vam to zakazali nebo jak to je?
   Zkuste popsat sam co vlastne za sebe by jste chtel,nebo budete sice tady psat,ale bude to stejne,jako by jste byl uplne a stale némy,no ni?

   Vymazat
 13. Všechny kritické připomínky, od Umlaufa i komentářů, tak dobrá. Ale má někdo, zná někdo, vidí někdo, zdatnější politiky, kteří by uměli lépe plavat v euroatlantickém vysychajícím rybníce, než Zeman a Babiš?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vvenc a Rudo ti politici,ktere pripadne hledate jsou mezi nami

   Ukolem obcanu volicu je nejprve sepsat v Programu volicu co vlastne chceme jako obcane bod po bodu a zavest o techto pozadavcich i tady opravdovou diskusi.
   31 let nami volena garnitura to neumi,proto tu mame pouze polit. kreatury a nikoli opravdove zastoupeni.

   Zkuste nejprve treba i sam zdiskutovat bod nr.10 v programu SPD.

   Jak by jste si predstavoval vy sam a i ostatni lidovi komentatori

   RASANTNI ZMENU REZIMU A NA CO.

   Zadny z politiku to 31 let nedovedl a je skoro jiste,ze ani autori zdejsich clanku o tom zavest diskuzi snad i dalsich 31 let nebudou umet,nebo se mylim a kde?

   Vymazat
  2. 16:14
   Těžko může existovat program voličů, když se voliči neshodnou. Mnohé to nezajímá, další mají zase vymyté mozky a někteří prostě byli blbci vždy i bez "očkování".

   Nicméně existují různé spolky, které podobné aktivity dělají, i když to není zrovna souhrnný program. Ale těžko vznikne nějaký velký program voličů. Nevím, jak si to představujete. Jestli dá skupina lidí dohromady nějaký program, tak to stejně bude jejich program a nikoliv program voličů v celé ČR. Jak chcete zajistit agitaci, aby to přijali i ti ostatní? V současné situaci, kdy volby se blíží, je to rozhodně ztráta času. Dneska je jediná šance volit SPD a doufat, že budou mít dostatek hlasů a nedopadne to tak, že vymyté hysterické mozky půjdou volit proti Babišovi demožumpu, která potom začne zavádět to, co ty vymyté mozky nechtěly, když šly volit. :(

   Vymazat
  3. Rudy skorpione od vas clovek ceka,ze budete posledni kdo hodi flintu do zita

   vnitraci z CSSD mi tu vyhrozuji,je tedy jiste ze vyrobit PROGRAM VOLICU je mozne.
   Proc nesledujete vyvoj jeho prvnich 4 bodu a podporujete ocividne uz padajici rezim svym skeptickym komentarem,pritom tu nevidim vas nazor k SPD progranu hlavne bodu 10 tj zmena rezimu a na co?.

   Tak co vy na to,valecniku?

   Vymazat
  4. 16:58
   A jak jste z toho vydedukoval, že hážu flintu do žita? Ani nevím, kde vám kdo vyhrožuje a co to má společného s programem voličů.

   A nevím, co chcete vědět k bodu 10? Je tam požadavek referenda, což je v pořádku, ne? Referendum samotné je radikální změnou režimu, protože může zlodějiny prosazené politikou a zaplacené korporacemi zvrátit.

   Vymazat
  5. Pane Rudy skorpione,valecniku alternativy,trochu jsem vas pozvedl omlouvam se,je to drasťak co,

   samozrejme nemuzete vedet,ze vnitraci CSSD rizeni Aspen institutem pry zalozenem bilym konem Bakalou,kteri si dali odsouhlasit prdlamentem svym vnitrakum POLICEJNI STAT DO ZAKONA mi tu vyhrozuji,ze me zlikviduji to mi tu cpou do pocitace pry jejich cenzura,no kdyz uz jim vadim ja hrdina CR a herec kreslenych filmu co asi provedou s vami.
   Podivejte se co pisete.
   Chcete volit SPD a znate jeho hlavni bod PROGRAMU tj nr 10!

   tam pane valecniku stoji POZADAVEK RASANTNI ZMENY REZIMU a ne zakona o referendu,na neho je 31 let trvajici EMBARGO zmrdu.
   Tudiz nikdy se nic takoveho schvalit nepovede a kdyz to bude schvaleno pak to vyjede jako volicum naprosto nepotrebny vadny brak,jak mnoho dalsich vadnych zakonu!.

   Jak by se dalo to embargo obejit resi teprve poprve v historii republiky DRUHY CLANEK obcanskeho PROGRAMU VOLICU NPV,ktery tu davam co pet minut a rozzureni nepratele lidu za to chteji zabijet male zvirata, preci rec nove doby volicu nechce nikdo slyset a tak zkuste napsat aspon vy co by jste si predstavoval pod tim bodem 10 pana OK SPD tj strany svobody a prime demokracie,kdyby jste mi to tady dal,napisi vam i ja muj nazor a dodam co si pod timto bodem predstavuje AWANTGARDA vznikajici ČSV tj Ceske spolecnost volicu a te jste snad členem i vy

   Nebo snad ne??

   Vymazat
 14. Na to je snadná odpověď. Až je zalije velká voda, utonou, nebo se naučí plavat.
  Bohužel, pro mne a mnoho dalších, co jsou za zenitem svých možností, nezbývá než se jen koukat jak zápasí o holý život.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rudo nikoho nezajima,ze se citite byt za zenitem.

   Jste obcan volic nebo ne?Jen si sypejte popel na hlavu a ostatni taky,to je znamka,ze vas GR TV ohlupil a jste clenem naprosto jim podupane OS!

   Vymazat
 15. [Nouvel article] Q INFOS – Le « code de Nuremberg » est une liste de dix critères… (Q INFOS - „Norimberský kodex“ je seznam deseti kritérií ...)

  OdpovědětVymazat
 16. Pan Umlauf se pohoršil. Lajdáckými formulacemi znehodnotil i tu racionální část svých tvrzení. Příklad: ... prokuratuře v Brně se případ sebral prakticky okamžitě ...“ on se tedy sebral sám sebou, že? A další obdobné. Exkurzem do otázek hospodaření úvěrování, práce s horkým kapitálem a dotační politikou nezazářil, když závislost podnikání na dominantní „politice“ a opačně, je notoricky známou vlastností panujícího systému. Právem napsal, že „naše země se chová jako politický idiot a vyhostila celkem 18 pracovníků ruského velvyslanectví“, jenže podsunul, že „Zeman to v nedělním projevu k udivenému lidu 24. 4. schválil jako prezident, což je finální ostuda“ to je podpásovka, nikoli fakt. A nakonec, páně Umlaufa obsedance: „... proč tento miliardář měl plán a na způsob Beneše z něj udělal aeroplán...“. Nejen hloupé, ale sprosté hodnocení prozíravého řešení existenční otázky ČSR srovnává s až nevysvětlitelně trapným postupem pánů Babiše, Hamáčka a dalších ve vládní kohortě i té proti ní. Snad aby oslabil i ty minoritní, čestné výjimky podporující zřejmě jediný možný, alespoň nějak nadějný přístup prezidenta Zemana. JiH

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.