Reklama

úterý 27. dubna 2021

BIS vytváří falešné stopy o pohybu důstojníků GRU na území ČR, a ještě k tomu nekvalifikovaně. Názorným příkladem je ostravský hotel Corrado. Vyšetřuje vůbec někdo tuto kauzu?!

EXANPRO
27. 4. 2021
Specifická analýza (13099)

Bývalí zpravodajci Armády České republiky zr společnosti EXANPRO kopou BISce do pracně splácaných báboviček. Odhalují i pravou podstatu naše státu, jehož administrativa i mediální mainstream slouží cizím zájmům.


S hodnocením činnosti Bezpečnostní informační služby* (BIS) a jejího vlivu na českou vládu jsme si vzpomněli na Pákistán. Obecně platí, že každá země má svoji armádu, ale o Pákistánu se říká, že tamní armáda má svoji zemi. To hodně napovídá o poměrech v této zemi. V souvislosti s BIS bychom mohli říct, že každá národní vláda má své zpravodajské služby*, ale v České republice má kontrazpravodajská služba* BIS svou vládu, jejíž činnost usměrňuje. To by samozřejmě nebylo možné, pokud by za BIS nestál „mocný“ zahraniční partner, kterému celá BIS prostřednictvím jejího ředitele Michala Koudelky slouží jako „jednolitý“ agent*. Vzhledem k postavení BIS ve státní správě lze BIS podle zpravodajské terminologie* označit termínem agent s vlivem*.

Vláda tuto skutečnost ohledně podporovaného postavení BIS zahraniční mocností bere na vědomí a pasivně se požadavkům BIS podřizuje. Předseda vlády Andrej Babiš už jednou zmínil, že požadavky zpravodajských služeb je potřeba respektovat, přičemž měl na mysli především požadavky BIS (viz produkt 12075 „Jaký byl skutečný záměr BIS ve sledování vozidel/osob a proč poslanci působí tak omezeně a premiér lhostejně?“).

Zdá se, že vedoucí funkcionáři BIS si jsou svou beztrestností až příliš jistí, avšak neměli by zapomínat, že všechno, co učiní, může být později použito proti nim (což už připomíná poučení obviněného). Je velmi udivující, že česká politická scéna jen pasivně přihlíží, ba co víc, většina politiků Bezpečnostní informační službě bezmezně věří a její poškozující činnost podporuje. Přitom se BIS dopustila už tolika viditelných a snadno prokazatelných prohřešků, že už dávno měla být větší část důstojníků BIS minimálně propuštěna. Je to ale těžké, protože i státní zastupitelství se uvolilo hrát podle scénáře BIS. Přitom lze lehce rozpoznat a určit, že údajné důkazy* a stopy* předkládané ze strany BIS jsou podvržené, případně že se jedná jen o tvrzení příslušníků BIS, která nemohou ničím doložit. Taktéž je zajímavé, že najednou zde nejsou žádní investigativní novináři, kteří by se do případu vložili a zjistili, jak se věci mají.

Než přistoupíme k rozboru údajného pobytu důstojníků GRU v ostravském hotelu Corrado, připomeneme ještě neblahou úlohu BIS v kauze označované jako „Zabiják s ricinem“. BIS tuto kauzu rozpoutala na základě údajného anonymního dopisu. Jako autor dopisu byl identifikován Igor Rybakov, zástupce vedoucího Ruského střediska vědy a kultury (RSVK) v Praze. V jednom z produktů z června 2020 jsme uvedli, že BIS mohla pochybnosti v této kauze rozptýlit tím, kdyby zveřejnila obsah onoho anonymního dopisu. BIS to však odmítla, přitom zveřejnění nic nebránilo: kauza už byla ukončena, obsah dopisu byl smyšlený a část detailů z obsahu dopisu stejně unikla do médií. BIS moc dobře věděla, proč dopis nemůže zveřejnit, přičemž ani neuvedla, zda byl dopis psán v ruštině, češtině nebo třeba v angličtině (pokud byl vůbec napsán). Ono už použití konkrétního jazyka je významnou informací, která by mohla BIS usvědčit z podvodu (podrobněji viz produkt 12086 „BIS pokračuje ve své kompromitaci a diskreditaci“ a též viz produkt 12085 „Zfušovaná klamná operace BIS musela být nějak zakončena, a tak přišla závěrečná fabulace – díl 2/2“).

A nyní se už pojďme seznámit s podrobnou analýzou údajného pobytu důstojníků ruské vojenské zpravodajské služby* GRU* (GU*) v ostravském hotelu Corrado a na tvrzení BIS a majitele hotelu Maxmiliána Šimka, která obsahují výrazné trhliny. Kromě toho rovněž vysvětlíme, proč si BIS pro vytváření falešných stop pro svou zpravodajskou historku* zvolila zrovna hotel Corrado v Ostravě. A dále doplníme, jakým způsobem mohli policisté v případu už dávno pokročit, pokud by opravdu chtěli.

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.

47 komentářů :

 1. Bis má všechno kolem Vrbětic PŘÍSNĚ TAJNÉ a nesmí do toho nahlédnout ani prezident. Jinak by se dozvěděl, že všechno co vypotily za necelých 7 let není z jejich hlavy. Kdyby si přední ústavní činitelé nechaly občas udělat svodky článků na alternativě a popřemýšlely, vyvarovaly by se problémům. Pomalu se zjevuje co se postupně dělo: Ve skladě pracovalo 5 lidí, 3 stačily utéct a 2 už ne, přijely hasiči k požáru a díky prozřetelnosti velitele, rychle odjely. Při kontrole skladu byly nalezeny těla nášlapných min, asi je chtěly nabízet k prodeji jako suvenýry. Druhý sklad byl zkontrolován a nebyl zjištěn žádný výbušný systém. Majitel skladů i právní zástupce Innex Group v televizní debatě potvrdily, že všechno bylo jak má být podle zákonů a vyhlášek. Na internetu se objevily záběry teroristu s českými samopaly a raketomety. Po tom všem skoro generál a medajlista Koudelka začne řešit Vrbětice?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pradědo, fakta máte asi správné, ale podle Y / I je z Vašeho textu zcela jasné, že se všeho zůčastnily pouze ženy. Všechny co se zůčastnily práce, prodeje, majitelka, právní zástupkyně, tak i hasičky. Správně jste najel na aktuální vlnu. :-D
   Hned mne napadl Polský film Sexmise: "A Marie Curie Sklodowská byla také žena!"

   Vymazat
  2. TožTaku, to snad lze pradědovi prominout né?

   Vymazat
  3. Celý život jsem se živil rukama a celkem úspěšně, jenom do dnes nevím, proč jsem nedůvěřoval intelektuálům.

   Vymazat
  4. pradědo 27. dubna 2021 15:53, stejnou zátěží byli postiženi ranní komunisté a mezi zarytými to nepominulo dodnes. I když, svého času se jejich režim domníval, že stvořil inteligenci, jako společenskou vrstvu, vlastní. Jak vidno, byl to hrubý omyl. JiH

   Vymazat
  5. Pánové, trochu se ztrácím o čem mluvíte. Zkusím se trefit. Inteligence vyrostlá z kořenů zdola nemívá tolik parazitických "móresů" jako generačně sdílená. Potom se nemůže stát, aby nebyly knížecí rady, když nemá někdo na chleba, aby dostal odpověď "proč si nekoupí koláče".

   Vymazat
  6. PS.Patrně bude nutné se bavit o inteligenci sociální a parazitické!

   Vymazat
  7. JiHu, pokud sledujete NR déle, tak jste ode mě četl, jak jsem prožíval život. Komunista nebyl nikdo v našem rodu a podle mého děda inteligentní neznamená moudrý. V podstatě jsem pologramotný a možná trochu najivní. Přes to jsem události v 68 a 89 nepovažoval za pokrok pro lidstvo. Současný stav mi to potvrzuje.

   Vymazat
  8. Otevrete si na internetu nejake zaverecne prace tech dnesnich i.n.t.e.l.e.k.t.u.a.l.u,to si poctete,tam jsem nasel hrubky i v podekovani profesorum a ti profesori tu praci,i s temi hrubkami podepsali!!

   Vymazat
  9. Jirka Wagner to přesně vystihl. Čučkaři z BIS jsou filiálkou CIA. Vládě nevěřit ani slovo a většině opozice, která se jen třese na jejich pozice, také ne, jsou to národní zrádci sloužící globálně elitním psychopatům.

   Vymazat
 2. Předminulou sobotu ještě pracovali s verzema a měli důvodné podezření. Když to samé prohlásí prezident, tak je to na velezradu. Nyní po pár dnech, už je jen jedna verze a s tutovýma pašíkama. Napřed byli dva, pak 4,pak 6. Očekávám, že záhy bude zřejmě zjištěno, že ty muničáky byly ve skutečnosti ruské a že zdejší partyzánské brigádě vyletěly do vzduchu zásoby. A ano, na případu pracují naši nejlepší propagandisté a skupina "intelektuálů, z nichž minimálně jeden má problém udržet oheň.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kauza Vrbětice (stále ještě nevíme krycí název této zhovadilé zpravodajské hry CIA-BIS pro záchranu Koudelky a ostatních čučkařů), je jen totálně zpackaná dezinformační kampaň vedená po vzoru nejúspěšnější akce STB, která ji připravila pod krycím názvem "Akce Neptun".

   Bohu žel má tato hra neskutečně velký vliv na slaboduchou, slabomyslnou a asertivní část občanů, kteří díky své pohodlnosti, neschopnosti a lenivosti myšlenkově zamrzli, což je důsledek našeho školství, našich novinářů, politiků, pseudohistoriků, pseudoodborníků a jiné navedené pakáži po roce 89´.
   Tahle sorta lidí, co si nechala současným establishmentem zcela dobrovolně vymýt mozek, již nemá šanci cokoliv reálně rozpoznat. Co ale naopak, díky tomu, že v nich byli potlačeny pudy sebezáchovy, dnes nadmíru získala, je přílišné sebevědomí. Přiznejme si to. Tenhle národ, je hluboko v haj...u.

   Vymazat
 3. Pane Dvořáku,
  něco se tu pokazilo, jestli si mám pravdu předplatit, tak děkuji nechci.
  Najdu si ji jinde, podnětů a zdrojů je zatím dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. adonisi, nevím proč to adresujete panu Dvořákovi? Nabídka placené informace je od Exanpro!

   Vymazat
  2. Pane Miroslave,
   nechci si hrát se slovíčky a nejsem z těch co nedokáží uznat vlastní omyl. Mám jen dojem, že pan Dvořák to spolusignoval a rozhodnul o zdejším zveřejnění. Je to jen můj upřímný názor.

   Vymazat
 4. Proti prezidentovi ČR Zemanovi, které považuji od převratu za neužitečnějšího představitele státu vyvolávají ti, které nevolilo 90 % občanů, tedy senátu, kde jsou vysloužilí a neúspěšní "politici" a také tzv. demoblok", kteří nemají nic společného s demokracii, neboť jejich ideologií je Antibabiš a nic víc. mediální terorismus proti nejvýznamnějším představitelům státu. Zeman je člověk, který dokáže prosazovat pravdu kdekoliv a proti komukoliv, tedy proti CIA a USA, ale i proti bezvýznamné moderátorce USA a CNN. Dokonce jsem se dnes ráno na stoce ČT dověděl, že ti bezvýznamní a nejvíce štěkající tzv.senátoři chtějí žalovat prezidenta za vlastizradu, ačkoliv by jsme měli je žalovat za zrádcovské jednání ve prospěch cizí mocnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9"54
   Myslel jsi toho NEJUŽITEČNĚJŠÍHO RUSKÉHO IDIOTA z hradu. .Zeman dokáže prosazovet """" PRAVDU """"????? Několikrát soudem uznaný lhář, řekl nějakou pravdu ??? Senát na toho hradního zmetka, platí,pokud bude zmetka žalovat, moc fandím !!
   Tatranko, tys jen takový neužitečný, prostoduchý, proruský darebák !!

   Vymazat
  2. 10,02
   Nejkratší vtip dneška.....BEZmozek z Reichenbergu se zamyslel!.-DDD

   Vymazat
  3. INDIÁNSKEJ BĚŽČE už BĚŽ do prdele...

   Vymazat
  4. Tatran, máte pravdu. Ovšem v této situaci není možné vystačit s uměním zákulisných intrig. Někdy je potřeba se vyjádřit jasně, a ne jak říkají bratři Slováci zpoza bučka. Zde jenom exprezident Klaus, ten má kule ale na rozdíl od lidí na pozici není v ohrožení. Hus byl v historii snad jenom jeden a asi nikdo nechce zopakovat jeho příklad. A mezi námi, jistý velký český podnikatel si také myslel, že může soutěžit s Williamemem Henry Gatesem III. A již zde není, ups!

   Vymazat
 5. Platit předplatné za tuto lež??? To si dělá někdo prdel ??!!Je jasně zdokumentováno, kde všude ti ruští vandráci byli. Tady se zase na žumpě NR, ostudně lže, no, tak jako vždy, žádné překvapení !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kachna ..Je jasně zdokumentováno, kde všude ti ruští vandráci byli.

   Proboha, kachno, na čo ještě čekáš? Urychleně ber telefon a volej BIS, jinak budou v průseru! Právě ty tvoje zásadní důkazy jim chybí!

   Vymazat
  2. JJ, nemusí běhat nikam, diskuse je jistě monitotována! Nemějte žádné pochybnosti. Mám s tím jistou osobní zkušenost

   Vymazat
  3. 09:55 Nové hnutí "Na faktech nezáleží" a jeho předseda indický vyklusávač v akci.

   Vymazat
  4. Indická socko z osady 9:55, tak se vrať mezi tobé rovné intelektuály na novinky a bude tu klid. To že jsi výtvor incestu z dementního fotra a retardované náctileté Aranky je tu jasné každému, viz tvůj výron výše 10:02.

   Vymazat
  5. 9,55
   Když jsi zlitej a blbej nepiš,projeví se to!.-)

   Vymazat
 6. GRU, supr tajná jednotka 29155...
  Jak je tedy možné, když je tak supr tajná, že známe její agenty, velitele, strukturu, činnost? Známe i zvyky a služební itineráře jejich členů a velitelů, udělená vyznamenání... ? Známe adresu centrály: Moskva Izmailovo, ul.Parková, 48A.
  Přitom jsou podle západních zdrojů tak supr tajní, že o jejich působení nemá šajn ani zbytek samotné GRU.

  Prý byla táto grupa založena Putinem v r.2008 na speciální diverzní akce, destabilizace a vraždy v prostoru západního demokratického světa. Dočteme se to také v anglické wiki, kde je již deset dní záznam o Vrběticích a prohlášení Babiše s Hamáčkem. Je tam i výčet akcí této tajné grupy, všechny v podstatě neúspěšné a profláklé a pohybují se v nich ti samí lidé.

  Docela disproporce skutečného stavu s tvrzením. Možná to je proto, že to není až tak tajné, i když se to motá okolo GRU. Oddíl 29155 je výcvikový, poskytuje krátkodobé kursy jednak pro samotné agenty GRU, které můžete potkat spíš v Afghánistánu nebo Sýrii, ne v Salisbury, ale také pro obyčejné brance z běžné armády. Chlapci tak mohou získat různé dovednosti, které jim pomůžou v získání specializace v rámci armády. Ruská rozvědka, která přispěla k osvobození Aleppa od bojůvek al Kaídy, měla ve své sestavě bývalé kursanty tohoto oddělení.

  Averjanov, Miškin, Čepiga a ti další pravděpodobně pracují nebo pracovali pro tento oddíl, který byl mimochodem založen ještě za SSSR v roce 1962, jako specialisté v rámci fyzické přípravy. Sami v RT tvrdili, že se pohybují v oblasti posilování. Není to tedy nejak zvlášť utajené a to už dávno, jinak bychom o nich nevěděli.

  Pro skutečné diverzní akce v týlu slouží úplně jiná skupina GRU. Její výcvik probíhá jinde, její členové nejsou známí. Osobně ani nevím, jestli něco takového existuje, ale protože se jedná o Rusko, myslím že ano.

  Ještě jedna poznámka k Bellingcat v případě Skripal. Pamatuju na jednoho mládence z Ruska jménem Ilja, sice schopného ale liberála až za hrob, který věřil britské verzi. Ovšem jeho víru nalomilo jejich tvrzení o složeném čísle v pasu, který prý mají všichni členové GRU. Ačkoliv to je totální hovadina, což musí pochopit i laik, mnoho lidí na Západě tomu slepě věřilo. Hlavně politici, novináři, herci... A tehdy Ilja vyslovil nesouhlas, protože i on měl stejné speciální číslo v pasu. Očividně se jednalo o oddělení výdejny pasů, která tehdy byla stále pod sekcí FSB.

  OdpovědětVymazat
 7. Je tu zaužíváno rčení "lžeš jako ČT", takže ted´ by mělo dojít ke změně a zaužívat si "lžeš jako Koudelka z BIS". Koudelko, mě doma učili rodiče, že lhát je špatné, měl jsi Koudelko vůbec nějaké rodiče, co tě něco učili?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Traktorista Z STS Chvojkovice-Brod skorogenál Koudelka bohužel rodiče neměl, jako správná guma vyšel v rozkazu. Kdo byl na vojně, ví.

   Vymazat
 8. Místo toho, aby čučkaři zkoumali jak je možné že sklad zbraní ve Vrběticích hlídali jen nekvalifikovaní důchodci, kteří ani nevěděli, že mají v oploceních díry, kterými si mohli nezvaní návštěvníci nabrat zbraní a munice kolik chtěli. A když hrozilo prozrazení, že je sklad rozkraden tak jej vyhodili do povětří. Jak je možné, že vlastně čučkaři si nevšimli, že tím je podporován státní terorismus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale tam nebyli tehdy nekvalifikovaní lidé, naopak specialisté. A ve dne tam hodně lidí pracovalo, těžko dělat diverze. Ty dva z roku 2017 chytili pristřednictvím fotopastí.

   Vymazat
  2. Co znamená :"Ty dva z roku 2017..."???

   Vymazat
  3. Kriple J.J. co si sedíš na uších, to co píše Tatran je bohužel pravda, já kousek odtud pocházím a vím o čem je řeč. Už jsem to tu psal, SA58 se nabízely v okolních hospodách. Žádní specialisté, ale SBS služba, která najímá na vrátnice důchodce. Dokonce jsem jednoho znal a nebyl to žádný specialista ani guma, už ale zemřel. V plotu chyběly celé části, místní houbaři tam normálně procházeli. Stačí ta známá fotka hořícího skladu focená hasiči, v takovém zoufalém stavu to tam vypadalo všechno. Tak nemel pitchoviny debile ze spolku evropských bukvic.

   Vymazat
  4. Chrchel, kdybys nebyl totální debil a uměl porozumět psanému slovu, určitě bys dokázal rozeznat o čem píšu. A to o dvou mrtvých zbrojířích při prvním výbuchu z roku 2014 a o dvou chycených z roku 2017.

   Ty si myslíš, ty kognitivní gigante, že nikdo netuší, jak to tam vypadalo, když se zprávy o tom bordelu objevily už v r. 2014 a pak průběžně až dosud. To musíš přijít ty, abys nám tady opakoval notoricky známé věci. Obrázek s hořícím skladištěm 16 byl publikován nedávno, sám jsem to sem pastoval a ten obrázek se objevil i v iDnes. To není žádné tajemství.

   A buď rád, že nikdo z té firmy nerozmazává ten bordel, o kterém píšu v jiných příspěvcích. Protože jinak by bylo možné říct, že tak Čuk a Gek pronikli už v noci a všechno v klidu nastavili.

   Vymazat
 9. ČT ,BIS, Senát jsou umělá tělesa vytvořená k obraně systému vytvořeného po roce 1989 z vůle USA. Volby by teoreticky měly toto zlo umravnit ,ale jak chcete něco měnit v systému ,kde peníze rozhodují o všem.

  OdpovědětVymazat
 10. Co se dá dělat vládnoucí panáci stojí za svým „spojencem" i kdyby to byla největší blbost podle toho koná i tajná služba.

  OdpovědětVymazat
 11. Všichni tady melou o BIS. Jenže ta žádnou zprávu o svých zjištěních, pokud vůbec nějaké má, nepublikovala. Všechno, čím jsou tady lidi krmeni je výplod novinářské skupiny Bellingcat zveřejněný na jejich webu. Ti tam také děkují za spolupráci Bakalovu Respektu.cz. Kdo nevěří, ať tam běží!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo lže ten krade a může i zabít. Pozor !!!

   Vymazat
  2. 12,15
   O tomhle se přesvědčil Kennedy na vlastní kůži.

   Vymazat
 12. Myslím, že kauza Vrbětice, alespoň, co v poslední době pozoruji, dopadne tak, jak si BIS přeje a tvrdí. Už teď se čím dál více lidí přichyluje k jejich verzi. Možná je to tím, že toto „divadlo“ vzbudilo zájem diváků a to i těch, kteří jinak politiku nesledují. Tato část národa je nyní vystavena jednostranné mediální masáži a neumí analyticky uvažovat. Navíc se určitě začnou objevovat biskou podvržené důkazy typu – houbař, který si pamatuje , že před 7 lety , ten den, co to bouchlo, potkal v lese dvojici mužů, kteří se ho ptali lámanou češtinou s ruským přízvukem na díru v oplocení muničáku a nyní je i poznal po letech na fotce. Lidé si to i sami přizpůsobí, protože dnes jedna ne moc bystrá známá mi tvrdila, že agenty mají na videu a že byl odvysílán nějaký rozhovor s mužem z Vrbětic, který je tam ubytoval. No a tak to půjde dál. I kdyby se 100% mohlo dokázat ( a to rozhodně netvrdím), že v tom RF nejede, tak tady je už o její vině i přes pochyby prezidenta a všech alespoň trochu myslících rozhodnuto a přes to vlak nejede…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. saš 27. dubna 2021 19:35,
   oni se s tím nějak prosadit musí, prohru si dovolit nemůžou.
   Každý další takový "úspěch" bude, obrazně vzato, dražší a dražší.
   Lze si představit, že jistou cenu, dřív nebo později, neunesou. JiH

   Vymazat
 13. Drobnost od kolegu AE

  Skandál Vrbětice se prohlubuje, Sergej Lavrov obvinil Českou republiku z porušování a obcházení Ottawské úmluvy ICBL na zákaz výroby, skladování a přechovávání protipěchotních min! Podle ruských informací prý ve skladech zaměstnanci prováděli sborku anebo rozborku pěchotních min na tři oddělené části, aby se obešel mezinárodní zákaz! Mluvčí MO ČR připustil, že tam byly miny, ale prý bez náplní! Během montáže či demontáže jedné z min došlo k explozi skladu ve Vrběticích, uvádí zdroje ruských orgánů! Moskva požaduje zahájení vyšetřování České republiky kvůli obchodu se zakázanou protipěchotní municí!
  Ze světaDub 26, 2021

  OdpovědětVymazat
 14. Do muničního skladu zajištěného podle zákona se nemůže dostat nikdo nepovolaný, natož s minimálně 50 kg výbušným zařízením. Je pro stát a euroatlantickou civilizaci důležité to na někoho navléct, protože odškodnění půjde přes miliardu. Tak to budou dvě mouchy jednou ranou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Akorát, že to nemůžou navléct na nikoho, protože to by museli dát k soudu a tam by museli dát na stůl důkazy. Jenže jak řekl i prezident - důkazy nejsou!

   Vymazat
  2. Toto, ze stejného důvodu nebyl dosud u soudu světově sledovaný případ MH17, který dva týdny po sestřelení označili ve všech světových MSM za jasný.

   Vymazat
  3. Za státní tajemství lze schovat cokoliv i nic. Nevím, proč bych nesměl vědět co bylo ve skladu a kdo a jak to hlídal. Vždyť se bavíme o stavu před 7mi léty. Z různých vzpomínek vojáků i hasičů, mám mozaiku že sklad byl přeplněn a i kdyby byly vymontovány rozbušky, byl tam uložen fosfor. Proto nejdříve hořelo a potom explodovalo. Ještě zajímavější je exploze další budovy až za měsíc. Opravdu i Pat & Mat by to tak "dokonale" nezvládli. Mám-li skutečně uvěřit, potřebuji další fakta, po mnoha letech je snad nepotřeba utajovat

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.