Reklama

středa 7. dubna 2021

Blatného sabotáže očkování by měla vyšetřit Policie ČR

 

Ivan David
7. 4. 2021

Jan Blatný (ANO) ve funkci ministra zdravotnictví úmyslně nebo z nedbalosti brzdí očkování občanů ČR proti coronaviru. Orgány činné v trestním řízení by se měly zabývat otázkou, zda série jeho kroků, které překážejí rychlejší vakcinaci, nenaplňuje skutkovou podstatu § 273 Obecné ohrožení z nedbalosti, a nebo § 275 Porušení povinnosti při hrozivé tísni a nebo § 330 Maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. I kdyby se policejním orgánům nepodařilo tyto trestné činy prokázat, měl by Blatný ve funkci ministra zdravotnictví skončit. Kvůli jeho špatnému přístupu k pandemii denně zbytečně umírají desítky až stovky lidí.

Od února, kdy prezident Miloš Zeman vyjednal v Kremlu dodávku 200 000 dávek vakcín Sputnik, ministr systematicky maří možnost jejího použití. Podle zákona o léčivech by mohl nařídit očkování českých občanů v "experimentálním režimu", ačkoli byla aplikována miliónům lidí na celém světě. Za celé 2 měsíce, kdy má ČR možnost využít ruské vakcíny, přitom ještě neudělal ani úvodní krok k posouzení použitelnosti Sputniku. Tvrdošíjně se v rozporu se zákonem vymlouvá, že tuto vakcínu bude možné použít teprve až ji schválí Evropská léková agentura (EMA). Zákon mu přitom dává možnost nechat vakcínu posoudit Státním úřadem pro kontrolu léčiv (SÚKL). Nasadit k očkování by ji přitom mohl i v případě, pokud by tento úřad vakcínu z různých – např. korupčních čí ideologických důvodů – nedoporučil.

Během několika měsíců, kdy Blatný vykonává funkci ministra zdravotnictví, takto umožnil nasadit pacientům ve výjimkovém režimu několik léků, které nebyly schváleny EMA. A dokonce i léky, u nichž SÚKL nedoporučil jejich použití v humánní medicíně. Blokování Sputniku tedy zřejmě nebude jen problémem neznalosti zákonných procedur povolování léčiv. Zda jde o důsledek korupce nebo jiných faktorů, by měly objasnit orgány činné v trestním řízení, které k tomu mají příslušné nástroje, jako možnost zkoumat výpisy z bankovních a jiných účtů, odposlechy, záznamy elektronické komunikace a další operativně pátrací prostředky.

Blatný blokuje nasazení účinné vakcíny, kterou jeden z nejprestižnějších lékařských impaktovaných časopisů Lancet označil za jednu z nejúčinnějších na světě. V současné době ji očkuje 57 zemí světa. Sputnik byl aplikován milionům lidí, aniž by byly zaznamenány závažné vedlejší účinky. Jeho blokování v situaci, kdy je ČR v Evropě coronavirem nejpostiženější zemí a současně má jeden z nejnižších podílů proočkovanosti populace, považuji za zločinné.

Poté, kdy naši zemi Německo a Holandsko v Radě ministrů pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (EPSCO) minulý týden opět okradly o 70 tisíc vakcín od firmy Pfizer, se Rusko ukázalo jako solidárnější než celá EU. Ruský prezident Vladimír Putin  nabídl urychlenou dodávku dalších 300 000 dávek Sputniku, která by mohla přistát v Praze ještě během dubna. Celkem tedy máme k dispozici půl milionu vakcín, které Blatný odmítá použít jen proto, že k nim nemá „bumážku“ z Bruselu. 

Zde je na místě zdůraznit, že i vakcíny, jejichž vývoj zaplatila z příspěvků členských států EU a které objednala Evropská komise, jsou používány v experimentálním režimu. Tedy na stejnou výjimku, kterou by Sputniku mohl svým podpisem udělit český ministr zdravotnictví. Na případě AstraZeneca se ukázalo, že hodnocení papírů úředníky EMA vakcínu nečiní bezpečnější než vyzkoušení na milionech lidí, kterým prošel Sputnik. Z medicínského hlediska je jeho postup neobhajitelný.

Situace s vakcínami nápadně připomíná Mnichovskou krizi z roku 1938. Tehdy nacistické Německo požadovalo po Československu odstoupení pohraničních oblastí, zkráceně označovaných jako Sudety. Československá vláda se v otázkách obrany naivně spoléhala na pomoc západních spojenců Francie a Velké Británie. Pozoruhodnou shodou okolností byl na Radě pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele veden Německem útok i proti Rakousku, které bylo při anšlusu v roce 1938 první obětí nacistické okupace.

Rakouský kancléř Sebastian Kurz jako první upozornil na nelegální šmelinu v orgánu Steering board, jemuž Komise poskytla ochranu diplomatické imunity coby poradnímu orgánu EU. Na jeho půdě docházelo k nelegálnímu dražení nedostatkových vakcín. Výrobci očkovacích látek, jimž EU z rozpočtových příspěvků svých členů kompletně zaplatila výzkum, vývoj a vyzkoušení vakcín, totiž neplní harmonogramy dodávek, k nimž se zavázaly v utajovaných smlouvách s Komisí. Výrobci v tuto chvíli dluží členským státům EU desítky milionů dávek, které dostaly z rozpočtu EU a z národních rozpočtů zaplaceny předem. Nejde přitom jen o problém při výrobě. Výrobci ve velkém vyváží vakcíny mimo EU, které se na vývoji finančně nepodílely a nyní nabízí za dodávky větší částky peněz.

Ve Steering boardu se zástupcům farmaceutických firem dařilo z ministrů členských států vytahat další příplatky za přednostní dodání nedostatkových vakcín. Tento postup je v přímém rozporu s rozhodnutím všech předsedů vlád členských států, kteří v Evropské radě závazně stanovili, že vakcíny mají být členským státům rozdělován podle počtu obyvatel.

Rakouský kancléř Kurz zveřejnil vyděračské a zlodějské praktiky, k nimž docházelo ve Steering boardu, který je v Bruselu přezdíván Stealing board (Zlodějský výbor). Na březnovém mimořádném summitu Evropské rady navrhl, aby EU vyhlásila zákaz vývozu vakcín do doby, než bude proočkována celá populace EU. Jeho aktivita je motivována snahou ukončit v EU pandemii a zrušit lockdowny. Řada západoevropských právníků navrhla i vyvlastnění patentů na vakcíny. Výrobcům již rozpočet EU a příspěvky členských států uhradily veškeré náklady na výzkum a vývoj, takže by nešlo o znárodnění jako v Československu v letech 1945- 1948 v případě domácích firem, ale o vyvlastnění za náhradu. Podle právních řádů členských zemí EU je takový postup legální. Bylo by možné firmám dát za uvolnění patentů i něco navíc.

Tento postup by však umožňoval rozjet výrobu vakcín ve velkém ve všech továrnách, které jsou toho technicky schopné. Jde o jediný způsob, jak zrychlit očkování světové populace, což by viru znemožnilo další šíření a mutace do nových variant, na něž dosavadní vakcíny nezabírají. Tento postup veřejně podpořil ve svém velikonočním poselství Urbi et orbi i papež František. Masové rozšíření výroby vakcín však není v zájmu ani farmaceutických firem, ani jejich akcionářů, jimiž jsou banky, investiční a penzijní fondy. Majitelům farmaceutických firem by naopak vyhovovalo několik vln pandemie s nutností opakované vakcinace populace. Na tom, by vydělali několikanásobně více i za cenu ztrát milionů lidských životů.

Představitelům unijních orgánů zřejmě také na životech občanů EU nezáleží. Jinak by k problému zvolili zcela jiný přístup než je ten, který jednostranně zvýhodňuje vybrané producenty vakcín a blokuje použití jiných, které by životy lidí mohly zachraňovat. A členským státům ušetřit peníze i ekonomické problémy spojené s lockdowny. (Ostatně smlouvy o vývoji a distribuci vakcín nebyly dosud zveřejněny.) Člověka, který se činností EU dlouhodobě zabývá, to nepřekvapí. Stejně jako nemá cenu očekávat, že by houslový virtuóz Pavel Šporcl dával góly ve fotbalové Lize mistrů, protože k tomu nebyl trénován, nelze od EU očekávat, že by udělala něco pro běžné občany. K tomu nebyla vytvořena a nemá k tomu uzpůsobené pravomoci svých orgánů a ani vyškolené úředníky. EU byla vytvořena jako nástroj prosazování zájmů nadnárodních korporací a zvyšování jejich zisků proti zájmům malých firem a proti možnosti národních vlád bránit zájmy svých občanů. A tento úkol vzorově plní i v případě vakcín proti coronaviru.

Spoluviníkem je v tomto případě i ministr Jan Blatný, který kromě blokování ruské vakcíny Sputnik svým rozhodnutím ukončil financování vývoje české vakcíny proti covidu, jež by mohla pomoci nejen občanům ČR. Mohla by se stát dobrým vývozním artiklem. Tímto zločinným rozhodnutím naše občany český ministr zdravotnictví vydal na milost a nemilost vydírání západních farmaceutickým koncernů. 

V Radě ministrů pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele minulý týden ministři zdravotnictví rozdělovali vakcíny, které dodala firma Pfizer jako náhradu za další výpadek dodávek od firmy AstraZeneca. Nejde o vakcíny „navíc“, protože i Pfizer je s dodávkami členským státům EU velmi skoupý. Portugalské předsednictví Rady navrhlo rozdělit 7 milionů dávek členským státům podle počtu obyvatel a 3 miliony preferenční formou. Upřednostněny měly být země, které byly v minulosti ošizeny ve Steering boardu. Mezi nimi i ČR. Návrh předsednictví vetovalo Německo a Holandsko, které předložily klíč, podle nějž nebyly žádné kompenzační dodávky přiděleny ani Rakousku ani ČR. Návrh sice nebyl Radou schválen, protože jej odmítlo kromě ČR i Rakousko a Slovinsko. Komise však oznámila, že tento klíč při rozdělování vakcín uplatní. 

Zřejmě má jít o formu potrestání Rakouska za zveřejnění nelegálních praktik ve Steering boardu a také potrestání ČR, která podpořila návrh na svolání mimořádného zasedání Evropské rady, na níž premiéři potvrdili předchozí rozhodnutí o rozdělování vakcín podle počtu obyvatel. 

Jako akt solidarity s ČR nám přenechalo Rakousko ze svého přídělu 30 000 vakcín a dalších 10 000 dávek nám ze svého darovali Slovinci. Maďarský premiér Viktor Orbán slíbil dodat do ČR v květnu 40 000 dávek. Ruský prezident Vladimír Putin během velikonoc oznámil, že Rusko je schopno dodat ČR dalších 300 000 vakcín ještě během dubna. Navíc zopakoval nabídku prodeje licence na výrobu Sputniku přímo v ČR. Licenční výroba této vakcíny se připravuje již v Itálii, v Rakousku a Švýcarsku.

Gesto skutečné solidarity si Rakousko mohlo dovolit i díky tomu, že má s Ruskem dojednánu dodávku 1 milionu dávek Sputniku během jara. Pomoc nám mohlo nabídnout i Maďarsko, protože jeho vláda se na EU od počátku nespoléhá. Viktor Orbán nakoupil na světových trzích všechny dostupné vakcíny – včetně Sputniku. Stejně jako to udělal Izrael, který je v míře proočkovanosti nejlepší na světě. Na Brusel se nespoléhá ani Polsko, které ve velkém nakoupilo čínskou vakcínu od SinoPharmu. Obě země mají v míře proočkovanosti populace proti ČR náskok „o koňskou délku“. A jsou tedy blíže ke zrušení lockdownů.

126 komentářů :

 1. Už sem asi před třemi týdny na novinkách napsal,že Blatný tu funkci vzal z toho důvodu aby Babiše zdiskreditoval.Po těch jeho návštěvách na Milionu chvilek se to nabízí.Jinak Babiš je na odvolání taky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Babis uz ztraci silu sam,pirati si z z neho delaji vrtuli

   a verbuji jeho volice k sobe a on to nechava bez potrestani,akorat je mohutne zadluzuje,aby tu sekyru za neho ti,neomarxisticti trockisticti sraci zaplatili,anebo dokonce pokud budou mit deti,tak to budou muset zatahnout za trest ony!

   Vymazat
  2. A blaťák už je minulostí, to je pane fičák.Včera se na brifinku kasal, že žádné informace o propuštění nemá a dneska šel s ruksakem jako spráskaný pes. Tak doufejme, že nový ministr konečně povolí vakcinaci Sputnikem a kdo bude chtít, nechť se jím nechá naočkovat. Tak to bude jen spravedlivé. Nikomu ho nenutit, ale umožnit jeho použití.

   Vymazat
  3. 1.Nojo, ale už jsi viděl aby slovenský občan-premiér České republiky složil mandát? Já nikdy. 2.V Německu se vakcína Sputnik již vyrábí. 3.Určitě bych zrušil vakcinaci a testy ve školách i povolal zpět do učeben všechny žáky. 4.Zrušením nouzového stavu nastává jiný stav omezení, což je pandemický zákon bez zákazu vycházení, cestování mezi okresy a max 20 lidí pospolu. Pěkně to na občany soudruzi ušili: Ano, Čssd Ksčm.

   Vymazat
  4. Myslím tím přejmenování nouzového stavu na epidemický zákon. Je to těžké k pochopení, uvedl jsem to 14:28

   Vymazat
  5. V Německu se zatím Sputnik nevyrábí, ale dnes objednalo Bavorsko 2,5 milionu dávek, takže si musí EMA pohnout kostrou, aby mohli očkovat!

   Vymazat
  6. 16:21 A tuto informaci čerpáte ze seznamu? :-) Tak to jóó

   Vymazat
  7. Mam dojem,ze pirati policii rozflakali svym pochodem institucemi

   a i kdyz dame na ty zmrdy trestni oznameni tak svaz neomarxistu(to je kryci nazev pro nynejsi fasisty) ve spolupraci s vnitraky al hamajdy CSSD pirati a jejich podpindostnici pry usiluji o giga koncentrak republiky ceske a dali do jejich zakona podvodem POLICEJNI STAT,ktery naprosto gangsterskym zpusobem tam dal CSSD "precseda",clen pry Bakalova Aspen institutu odsouhlasit spatn zvolenemu celemu prdlamentu,ktery vztekle odmita zavest prubeznou kontrolu tzv "zastupcu"dnem i noci,ktera je obsažena v Programu volicu uz pomalu legendarniho NPV!

   Tady pomuze jen masivni podpora volby SPD a budoucich novych spojencu,kteri budou muset chtit vytvorit vetsinu v Parlamentu pochopi jeji nutnost "sjednoceni" na bodech skveleho programu volicu NPV kde,je stejne jako v bodu c 10 SPD rasantne pozadovana zmena rezimu COZ JE TO PRAVE A NE,ZE NE ANO ,na prnim miste!

   Vymazat
  8. TADY POZOR NA SLOVA PANA PUTINA V DAVOSU,KDE REKL;ZE

   NESCHVALUJE neustale drancovani a niceni a zabijeni obyvatelu planety nenazranymi majiteli velkych penez(depopularizace),kteri nikdy neprestanou s temi novymi formami zabijeni,viz C19,21,22,23 a tajna priprava prdlamentu za vedeni piratu planovaneho giga koncentraku Česka republika v cele s neomarxistickymi vnitraky CSSD a jejich POLICEJNIHO STATU.

   Rekl jasne"BUDETE STRASNE TRPET,KDYZ SE JICH JAKO SPOLECNOST nezbavite!"

   Jako "nova spolecnost"si muzeme uz ted dat inzerat,ze hledame svoje,ovsem jine zastupce,kteri pochopi,ze zvitezi ve volbach jen tehdy,kdyz si osvoji a daji do programu NPV tj Program obcanu volicu!

   Vymazat
  9. Tak ministr,ktery nebyl zdravy se musel odejit lecit.

   Kdo to kdy videl,aby takovy zmetek odmital zabijet SPUTNIKEM V ,VIRY,

   ktere zabijeji panu Babisovi a panu OK SPD volice.
   Ostatni polit.subjekty spatne volici zvolene,by se mely vyjadrit pochvalne,ale protoze jsou sympatizanti neomarxistickych uderek typu unknwni a kaceri nohy,kteri jim porouceji,tak nechteji vitezstvi nas temi baciy zapit kvalitni Masqva vodkou a volat

   BOZE CARA CHRAN!

   Mozna sputnik nas prijede osvobodit na Konevove tanku a priveze krabice plne SPUTNIKU V, ktere zajemce o zabijeni C19 viru s nejmene rocni imunitou a ne jenom pry resistenci uvede v extazi!
   Ted by mel jeste poslat k certu GR TV,ktereho ma pan buh rad,presto,ze nami voleneho Babuse poradne sere a tak by uz konecne mohl vyrazit do nebe,pry mu chybi uz jen malo a bude hotovo!

   Je to pravda nebo ne?

   Vymazat
  10. Vite co mi pripada podivne?Babis procestoval Madarsko,Srbsko a Izrael

   ale mikde jsem nevidel jeho vlastnorucni clanek co nyni na pr. zjistila vlada Izraele,ze mRNA vakciny bude treba aplikovat co 6 mesicu,nevime proc to zadne vakciny pry ani nejsou prave z oficialniho vyjadreni vlady,videl nekdo nekde v tom smeru neco konkretniho, co tam vlastne zjistil o SPUTNIKU V.

   Pote co Slovensko zavrelo Sputnik V do chlivku,dalo ho testovat pokoutni laboratori,ktera vyplivla vysledky sveho podrazu s tvrzenim,ze nemela 80% podkladu a presto vypustila podraz a zakaz pouziti na Slovaci,
   Vladni predstavitele tam kvuli tomu padaji jako mouchy no to pomalu same se deje i i nas.

   CO JSOU TO ZA PODRAZY A PROC?

   Pritom pry virus mutuje a neni daleko doba,ze proti nemu pry brzo nepomuze uz nic.
   To ma mit ten "gejc" s vyhlazenim lidsva uspech?
   Jak to je v Cine a Rusku doopravdy,ze jsou tam bary s vodkou otevreny!??

   Vymazat
 2. Ty, Sputnik, už zase prudíš? Jak to že nejsi v maskáčích na Ukrajině, abys to Rusům natřel? To čekáš na Novotného, srabe? Prý už se tam chystá tvoje parta, Novotný už přetřel multikáru do maskovacího a navlékl se do maskáčů, prý už se jenom čeká na Gabala, Langšadlovou, Štětinu, Koláře, Pekarovou a pár dalších hňupů jim rovných, místo tam ja i pro tebe. Jo a zezadu vás bude jistit Janda. Tak se ukaž, srabe.

  OdpovědětVymazat
 3. Od pondělí 12. dubna 2021 má v České republice začít proces postupného návratu dětí do školních lavic, který bude podmíněný testováním dětí antigenními testy, celkem 2x týdně. Děti se budou testovat samy a učitelé budou na testování pouze dohlížet. Tuto právní kličku vymyslel právní odbor ministerstva zdravotnictví v obavách před žalobami rodičů, pokud by učitelé jako osoby bez zdravotnického vzdělání způsobili dětem újmu na zdraví.

  A to především v souvislosti s použitím čínských antigenních testů, které nemají certifikaci pro použití na území Evropské unie. Testy nemají ani povolení Evropské lékové agentury (EMA), ani certifikaci Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

  OdpovědětVymazat
 4. No jo fakta jsou neúprosná když někdo místo pomáhání a dělání své práce politikaří zaslouží vyhodit.

  OdpovědětVymazat
 5. O zlodějském Izraeli bych se raději nezmiňoval - viz kauza Pfizer.

  OdpovědětVymazat
 6. 9:34
  On tobě něco Izrael ukradl?? Jen byl chytřejší a prozíravější, než ostatní, tak jako vždy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:42-bezejmenný, další synonyma jsou již méně kladná: vyčůraný, vychytralý, podlý atd.

   Vymazat
  2. Odmítnout zaplatit za dodané zboží je chytré a prozíravé? VIP 🥴

   Vymazat
  3. Unku,
   nehadej se, Dalibor ma pravdu, ohledne tebe a Dalibora pokud jste tu byli kolem 2000 kdy nsam mrli postavit dalnici ci silnici z Ostravy do Polska,,, schvalne si to precti

   Ohledne Blatneho, uz neni, a uvidime jak to ted dopadne se Sputnikem

   Vymazat
  4. Unknowne,izrelci uz poznali co tu nasi valecnici alternativy SPD vi

   davno,ze mRNA provizorne povolene preparaty jsou k nicemu a jejich vedeni statu si zoufa.
   Priznlo strasnou vec temi srackami bude nutno celou jejich populaci ockovat co 6 mesicu tj 2x rocne a zadne pasy na kovid nepomohou.
   Jsou tam z toho zoufali a litaji po svete kupovat do foroty ty nepotebne sracky dal.

   Pochopili,ze jejich zachrana je SPUTNIKV,aspon do doby,kdy nas car Putin (boze cara chran),aspon provizorne odzkousi vakcinu MIR,ktera bude vrazdit ty viry C19 pry DESET LET.

   Tak fcil mudruj!

   Vymazat
 7. Nikoli pouze tr. oznámení na Blatného a nejen ve věci vakcín, ale zejména za VÍCE JAK ROČNÍ naprostou ignoraci možné, v mnoha případech účinné léčby Isoprinosinem či Ivermectinem, by měli být trestně stíháni všichni, kdo tomu bránili či nesmyslně ignorovali. Tvrdit, že tyto léky téměř bez vedl. účinků nejsou testovány k léčbě Covidu a na druhou stranu cpát pod tlakem vakcíny u kterých až čas ukáže zda skutečně fungují dle očekávání je ...........slušný výraz neexistuje

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, včetně té alibistické, neschopné slépky v čele SÚKLu a redaktůrků ze Zdravotnického deníku, který proti Ivermectinu vede očividnou antikampaň.

   Vymazat
  2. Emer Cooke je irská farma lobistka, která se stala 16. listopadu 2020 ředitelkou evropské lékové agentury EMA.

   Tato osoba je známá ve farmaceutických kruzích jako farma lobistka, která roky lobovala pro několik firem, jejichž vakcíny byly schváleny během jejího řízení evropské lékové agentury.

   Na tyto souvislosti poukázal poslanec rakouského parlamentu Gerald Hauser. EMA je zodpovědná i za kroky, které brání používání účinných léků jako IVERMEKTIN.

   Vymazat
  3. Odvolaný ministr Blatný byl jen užitečný idiot, kterého Babiš nádherně zneužil a použil. Tím se ovšem Blatný nestává nevinným, ale součástí vlády, která ma na svědomí tisíce lidských životů. Celá vláda za rok 2020 a 2021 nese zodpovědnost za smrt pentistů v domovech důchodců, za zbytečná úmrtí v nemocnicích a za zemřelé po vakcinaci. Nikdo zatím nespočítal kolik bylo spácháno sebevražd ze ztráty zaměstnání, finanční tísně či steskem a opuštěním. Dále vláda nese zodpovědnost za vznik obřího finančního dluhu a těžko nahraditelnou ztrátu vzdělanosti u mládeže. To je Andreji Babiši tvá práce.

   Vymazat
  4. Je věru škoda reproduktore ze 7. dubna 2021 14:38, že to celé alespoň z titulu vládního zmocněnce neřídíte. Hned jak zodpovíte onu otázku co ANO, Čssd a Ksčm "navlékli" naznačte, jak byste postupoval. Máte to snadnější o to, že v jistém smyslu budete generálem po boji. Těším se náramně a předem děkuji. JiH

   Vymazat
  5. 15:19 Co je těžké k pochopení? Nejsem odborníkem na krizové situace, ale již za vlády gustáva Husáka fungovala Civilní ochrana, která měla uložený materiál ve skladech. Po mnoha letech a "spolupráce s NATO" nemá náš stát žádný krizový štáb. Vzpomínáte na povodně 2002? To byl konzert spolupráce hasičů, policie a dobrovolníků včetně zácvhranářů. Od té doby se NIC NEDĚLALO K OCHRANĚ OBYVATEL. Jak dlouho je A. Babiš u koryta? Dlouhých 7 let a jen hraje pro sebe a své kamarádíčky. Jinak mu na občanech nezáleží, nebo máte jiný pocit. Pokud ano, kontaktujte poškozené a pozůstalé a orodujte za něj.

   Vymazat
  6. reproduktore 7. dubna 2021 15:37, první část Vaší odpovědi beru v plném rozsahu za pravdivou a výstižnou. Pokračování o "korytech", "kamarádíčcích", záležení či nezáležení na občanech mám za slovní balast, který nic z podstaty problému nepostihuje ani nevysvětluje.
   Jsem pro držet se toho, co lze vědět a s tím operovat. A vůbec mi nejde zrovna a jen o Babiše. Měli jsme tu Havla, Klause, Tošovského, Topolánka, donedávna Schwarzenberga s Kalouskem. Taky Zemana co tu je dodnes a Paroubka odstřeleného narafičeným skandálem. Nakonec i Sobotku ...
   Máme tu Senát s Vystrčilem, Evropskou unii, NATO a honbu za ziskem. Do toho Covid, demokratickou opozici, její nové formace na čele s Piráty a potencionálního předsedu vlády zdobeného dredy. A vy tu Babiše s „koryty“. Vy se mi divíte? Já se Vám divím. JiH

   Vymazat
  7. PANE JIHu vzpamatujte se pisete tu a nestydte si priznat,

   ze jste clenem ĆSV novych tvoricich se ocelovych formaci obcanu volicu.
   Tak hledte podporovat jejich kvalitni navrh Narodniho Programu Volicu-NPV a ne ze ne,ANO!

   Vymazat
 8. 9:39
  Díky, Sputnik, od tebe to fakt sedí. Já nejsem ten, kdo je tady diagnostikovaný Dr. Davidem jako DEBIL.

  OdpovědětVymazat
 9. No jo, včera prošla zpráva, že by Blatný měl být odvolán spolu s Plagou, ale zatím ticho po pěšině.
  Jestli to Babiš neudělá, je podle mne, definitivně vyřízený.
  Oba se mu otevřeně postavili a vymýšlejí zhovadilosti s cílem vládu, potažmo tedy Babiše, co nejvíce zdiskreditovat.
  Viz poslední nesmysly s návratem žáků do škol a otálení se zrušením omezení.

  OdpovědětVymazat
 10. Vyšetřit by se měla i EU.
  Kolik nás stojí životů a peněz.
  NATO se naší republiku snaží zatáhnout do válečného konfliktu s RF.
  Obecné ohrožení, to jsou naše životní podmínky*

  OdpovědětVymazat
 11. To je špatně, že se brzdí očkování experimentálními vakcínami?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechny vakcíny jsou experimentální, protože byly schváleny postupem tzv. podmíněčného schválení.
   Týmž samým postupem, kterým by byl schválen Sputnik naším SUKlem, kdyby to zločinec Blatný nebrzdil.

   Vymazat
 12. Děkuji paní Procházková. Konečně to bylo řečeno tak jak to je.
  Ještě jednou děkuji za tento článek.

  OdpovědětVymazat
 13. Citace :
  A dokonce i léky, u nichž SÚKL nedoporučil jejich použití v humánní medicíně.

  Samozřejmě se jedná o Ivermektim, ale ten bez rozdílu jestli se jedná o zvířata nebo lidí "zabíjí" mikroorganismy, kam patří i viry, žijící na sliznicích, "rozbíjením" jejich jednoduchého genomu. Sliznice, které jsou jejich životním prostředím k jejich množení, jsou v hlavně dýchacích cestách nosohltanu a v zažívacím traktu tenkých střev.
  Tato trivialita je nad schopnosti chápání mnohých bojovníků proti Ivermektinu.
  Nedávno jsem tu tento případ boje proti Ivermektinu srovnával s debilitou boje "oficiální lékařské vědy" proti dr.Semmelweissovi v případě horečky omladnic ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě doplním, že Ivermektin v humánní medicíné prokázal svoji obrovskou účinnost při léčbě nemoci způsobovanou mikrobiální nákazou, která způsobuje slepotu v tropických zemích, je to další příklad jeho účinku na likvidaci mikroorganismů na sliznici, která tvoří povrch očí ..
   Za vývoj Ivermektinu tak byla zcela oprávněně udělena Nobelova cena ..

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty hlupáku čekej na smrt. Né abys nám ubíral vakcíny.
   Osobně zcela věřím prezidentovi ten právě kritizoval chování Blatného a SUKlu za to že brzdili přijetí vakcín,které bude vyrábět Německo a používá je i Rakousko a Maďarsko - zejména proto, že neschopné vedení EU ty vakcíny nezajistilo. Jde o životy lidí.
   Zdá se nevychovaný pacholku,že tě rodiče doma málo řezali.

   Vymazat
  2. Opět si zde někteří zchladili žáhu a hrdině zaútočili přímo na Hrad. Také štvát soudy na pana exministra Blatného mně nepřipadají fér. Nejsem přesvědčen o záměrné sabotáži našeho zdravotnictví, podle mne jde spíše o naivitu, vždyť s i s dobrou odbornou kvalifikací vstoupit dobrovolně do politické bouře a velet Titaniku je naivní. Není náhodou, že jeho předchůdce to pochopil, snad záměrně se nechal vyfotit v Edenu a rychle odešel. Co bude dál uvidíme, snad už výměny skončí i podle abecedy V => P => B => A ...

   Vymazat
  3. 14/04

   Mě to naopak fér připadá. Žádný ministr zdravotnictví rozhodující o zdraví a životě obyvatel nemá na jakoukoli naivitu nárok. Buď jsem, či nejsem kompetentní. Pakliže se necítím být kompetentní, pak takovou funkci odmítnu. Jestliže ji přijmu, musím být připraven nést i veškeré důsledky.
   Bazírování na "jsme jenom lidi" v takovýchto případech neexistuje.
   Je rozdíl mezi "jsme jenom chybující lidi" a cílenou, úmyslnou sabotáží. Blatný veškeré info i pravomoci měl. Jsou situace, kdy černá je černá a bílá je bílá a nic mezi tím. Toto je jedna z nich.
   A jen pro pořádek, Adonisi - toto je pouze můj názor a niterné přesvědčení, ne poměřování si pinďourů s vámi z mé strany.
   Já názor - vy názor. Já pán - vy pán.

   Vymazat
  4. Adonisi, ona je naivita a naivita. Ostatně jistý druh naivity předvedl docent Blatný hned na začátku s uhejbáním ohledně podpisu Milionu chvilek. Svůj názor na něho jsem tudíž nezměnil: nejvysmátějším súdruhem při Blatného jmenování byl jeho bývalý ředitel (také teprve od ledna 20) z FN Brno profesor Štěrba. Zavděčil se vrchnosti a schopného, ale na jednání nepříjemného a ambiciózního podřízeného se elegantně zbavil tím, že ho nabídl místo sebe. Že je odborník na slovo vzatý, tak to bezesporu.

   Že s Babišem to není k vydržení, to taky musel vědět předem. Kdyby chtěl odejít sám a elegantněji, tak už to taky mohl udělat, stejně jako na začátku mohl prostě říci, ano, podepsal jsem to a stojím si za tím, ale neodmítnu pomoci, když jsme byl pořádán. Máte s tím problém, dámy a pánové ? Jenže tohle on holt asi neumí.

   Ale on to žížalení praktikoval častěji. Například nikdo z novinářů z něho nevyrazil jasnou odpověď na jednoduchou otázku, zda SÚKL jako instituce České republiky je kompetentní, anebo není kompetentní k tomu, aby schválil nějakou vakcínu - anebo zamítnout, to je jedno - jedno jestli Sputnik V nebo jinou. Vždycky jsme slyšeli akorát, že ony stejně nejsou podklady nebo že chce počkat na EMA nebo že u vakcín centrálně nakupovaných EU to taky schvalovala EMA, atd.

   Taky je pravda, že se ho na to nikdo radši takhle napřímo neptal, pokud teda vím.

   Vymazat
  5. https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/bavorsko-bude-vyrabet-ruskou-vakcinu-sputnik-v-40356262

   Bavorský ministr zdravotnictví Klaus Holetschek:

   "Předpokladem je, aby byla vakcína schválena EMA ...

   ... nebo Spolkovou republikou Německo."

   Jemné rozdíly, že.

   Vymazat
  6. Pánové 14:57 i 15;52, máte pravdu.
   Vždy mám chuť omlouvat kolektivně odsouzené. Faktem je, že i když se stane, že své schopnosti zvládnout situaci člověk hned neodhadne, tak v tomto případě to trvalo měsíce. Nechci být obhájcem, ani soudcem. Sám bych unesl zodpovědnost za sebe a svou rodinu, ale za zdraví celého státu ne. Proto se divím chuti jiných vládnout, obzvláště dnes. Jsem rád, že na zdejších stránkách, lze slušně diskutovat a problém uvidět i z jinÿch úhlů.

   Vymazat
 15. Vidím to tak, že blokování Sputniku je jen jeden z hříchů pana Blatného. Situaci zhoršoval tím, že prosazoval očkování lidí s imunitou, kteří očkování nepotřebují. A vyhrožoval těmto lidem znevýhodněním s covid pasy proti lidem očkovaným.. Je z více zdrojů známo, že prodělaná nemoc covid chrání stejně nebo lépe, než očkování. Ale k panu Blatnému jako by se tyto informace nedostaly. Přitom, kdyby mu záleželo na lidských životech, nemusel být za hrdinu, mohl jen jako vládní autorita informovat a říci - občané kteří jste covid prodělali, nemusíte spěchat s očkováním, zbude více vakcín pro ohrožené.
  Pokud někdo má pochybnost o tom co tu píšu, nechť se podívá na výsledky lab. testů na protilátky - laboratoř nerozlišuje, co tvorbu protilátek vyvolalo, zda nemoc nebo očkování.
  Tyto protilátky mizí s časem u očkovaných i těch po nemoci.
  A je tu ještě buněčná imunita ... každý může na netu najít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jak jsem se na Blatneho dival, videl jsem ze patri do kategorie Senatnich vudcu, Vystrcila a Kubery, samolibych rozjezenych prcku,

   Vymazat
  2. Hakarel, možná máte logiku v pořádku, ale jste trochu naivní. OČKOVÁNÍ BUDE POVINNÉ! A to POUZE schválenými vakcínami.

   O vaši imunitu nemá zájem nikdo, ani o to, jestli vás v důsledku diagnózy může očkování poškodit. Předpokládám, že bez očkování schválenou vakcínou budete muset zůstat v trvalé karanténě. To je totiž presně ten scénář, který podle mě se připravuje. A nebude se týkat jen covidu, na paškál přijdou další vakcíny nemocí, o nichž jste nikdy ani neslyšel.

   Vůbec bych se nedivil, kdyby se v budoucnu očkovalo každý měsíc. Tak jako já dnes bez papíru neprojdu do kanceláře v mé firmě, v budoucnu nikdo z nás nemusí vyjít ze svého bytu.

   A ještě něco k firemní covid absurditě. Kamarád prošel turnikety ven z areálu svojí firmy. Čili to znamená, že se musel s určeným papírem dostat i dovnitř. Za turnikety zjistil, že si něco zapoměl a chtěl se vrátit. Jenže následně zjistil, že v zamčené kanceláři nechal taky lejstro s testem. Ačkoliv byl od těch turniketů jen dva metry a celou dobu ho měla strážní služba na očích, bez papíru ho dovnitř nepustila a nepomohla ani fotka v mobilu, databáza na netu strážníky nezajímala.

   Vymazat
  3. Hakarle, dodnes nevím, zda získané protilátky jsou specifické nebo univerzální, ani obvoďačka mi to neuměla vysvětlit. No nic. Poslouchal jsem nového ministra, zdá se, že to má v hlavě srovnané. Bezejmenný bude soptit.

   Vymazat
  4. Ano, jeví se to tak. Za výhodu vakcíny mRNA nám vnucují , že při mutaci covidu není problém rychle udělat nově upravenou vakcínu. A o to v tomhle byznysu jde. Ne naočkovat proti covid-19 a a vytvořit dlouhodobou imunitu, ale udělat z toho trvalý byznys.

   Vymazat
  5. Harakel, ono to asi nejde udělat trvalou imunitu, když to tak mutuje. Takže byznys bude. Alespoň pro ty, kteří mají imunitu slabší. Taky jsem to trochu asi v předchozím příspěvku přehnal s tou konspirací, ale předpokládal jsem covidpasy jen pro vybrané vakcíny a už je to tady.

   M.Povolný, jak jsem tak nějak pochopil, člověk nemusí mít v krvi přítomné protilátky, ale tzv. buňkovou imunitu, když váš imunitní systém v případě potřeby ty protilátky vyprodukuje. Asi to nebude platit pro každou mutaci, ale průběhy infekce budou možná slabší nebo bezpříznakové. Jako totální laik soudím podle toho, že osobně jsem měl v dospělém věku chřipku jen asi dvakrát, poslední někdy před čtvrtstoletím. A že těch mutací za tu dobu bylo a kolem mě vše pravidelně na podzim lehlo. Ale možná, že jsem jich překonal víc, jenže imunitní systém s tím hned zatočil.

   Vymazat
  6. J.J. já vlastně ani nevím, jak se prožívá chřipka. Míval jsem a mám občas rýmu, chronický kašel z bývalého a nyní obnoveného kouření. Teploty nemívám, alergii jen na práci. Vakcíny proti chřipce si dávám, neb jsou pro mně zdarma. Ač Moravan, piji nadměrně pivo, tak nevím, hřeším. Patrně za to vděčím porodní váze, přes 5 kilo a prožité nemoci z mládí, které mi vytvořily nezaslouženou imunitu, musím to zaklepat a poděkovat mámě, neb jsem ateista.

   Vymazat
 16. To že by měl být někdo pohnán k zodpovědnosti za nekonání v době pandemického ohrožení, jsem tady napsal tak před měsíce. Je přece logické a to co udělal Izrael to potvrzuje, že když mám zájem něco koupit, jdu do krámu a vybírám. Nebo budu čekat až mi výrobce bude svůj výrobek vnucovat? Taktéž, zodpovědní z EU by měly bít vyšetřováni pro zanedbání povinnosti zajistit v jasném termínu za jasnou cenu to co se zavázaly. Nebo budem Temelín také dostavovat se začerněnými smlouvami. To je neskutečné svinstvo. Kapitalizmus = parazitizmus = bída a hnus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Ty sám jsi unkhovne nevzdělaná a tupá lopata, které trčí ze zad trojky vidle. Dokazuješ to tu každý den, imbecile ze spolku jevropských hovnot pornobuzny jandy.

   Vymazat
  3. Unknowne 12:14 ty HOVNIVÁLE kdyby jsou chyby. Stejně jedem všechno na dluh a Chazaři by nám rádi nacpaly další dluhy. Já to už nějak dožiji, ale tebe čeká splácení těch dluhů a to budeš srát magi v kostkách.

   Vymazat
 17. Dy jsi duševní mrzák po lobortomii unkhovne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. unkhown neboli kachní pařát mele s posledního. Vidí, že se mu jeho vlhké sny začínají bortit, tak nadává a uráží všechny kolem sebe. Jednoduše řečeno, trhni si pařátem unkhowne a nezacláněj.

   Vymazat
 18. Unknowne Přej a bude ti přáno. Jak vy naměříte jiným bude naměřeno i vám. Aneb: karma je zdarma. Sputnik už se nese! Kdo chce, může ho využít. Kdo ne, má na výběr: počkat si na Pfizer nebo Modernu. Kdo rád riskuje, může si dát Astru a doufat, že to přežije. A nebo risknout bez očkování a sedět doma a čekat na smrt. Bez očkování asi nikam nikoho nepustí. Jinak v Německu: zoufalý nedostatek vakcín a zmatek v očkování. Píší Novinky. Astra bojuje zoufalý boj. Už i EMA musela kápnout božskou, že jde o nebezpečné patoky.

  OdpovědětVymazat
 19. 13:25-pokud si pamatuji, Ahrenberger mluvil o Sputniku jako o dobré vakcíně. Zřejmě tedy o její nebezpečnosti je fake news. Proč byl tedy ministr Blatný vyměněn?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahrenberger, aspoň pokud včera z autorádia nelhali, taky mluvil o tom, že vzít teďka ministra je strkat hlavu do oprátky a to že on nemá zapotřebí. Ale třeba jsem se přeslechl.

   Vymazat
  2. 15:56- nepřeslechl jste se, možná si to sjednal jen jako "vedlejšák".

   Vymazat
  3. ... a ono asi skutečně jedna věc je mluvit byť teda do médií a byť jako ředitel špitálu v přímé působnosti přímo ministerstva zdravotnictví nějaký svůj názor a úplně druhá věc je povídat to jako ministr a člen vlády, navíc řízené oligarchou bojujícím o voličské hlasy půl roku před řádným termínem voleb a zdatně ječícím na první našlápnutí ... to ustojí málokdo ...

   Vymazat
  4. Pane Povolný, už to je jasné, tady ani nikde v Evropě se aplikovat nebude a už vůbec ne vyrábět, protože to odporuje mezinárodnímu právu. Naopak budou mít problémy ty země, které ho schválili a očkovali s tím své občany. Je celkem možné, že to půjde k soudu. Přesně o jaké porušení se jedná, to nevím ani jsem to nepochopil, ale to je úplně jedno.

   Vymazat
  5. J.J. Možná jste měl použít, že to odporuje EU právu ale rozumím.

   Vymazat
  6. M.Povolný, promiňte, spletl jsem se, iDnes nepsali o mezinárodním právu, ale mezinárodních standardech.

   Ale je tam i odstavec:

   ..Agentura Reuters dříve psala o tom, že někteří účastníci testů hovořili o nátlaku ze strany svých nadřízených. Ruská strana však jakékoli praktiky porušující standardy popírá.

   To bylo jinde pojmenováno jako porušení lidských práv, což k mezinárodnímu právu patří.

   EMA (iDnes) také tvrdí, že Rusko očkovalo pouze armádu a některé státní zaměstnance, což k celkovému posouzení nestačí. Nestačí ani data z některé z 58 zemí, která tuhle vakcínu už schválila a očkuje s ní běžnou populaci. Také nevěřím, že by se v Rusku očkovala jen armáda, tolik vojáků nemají.

   Stává se z toho politikum. Rusko se nepříjemně zamontovalo do agendy tzv. vyspělých zemí a udělalo si dobré píárko.

   Vymazat
  7. J.J. s tím piárkem máte pravdu, zakázané ovoce nejvíc chutná. Nemyslím, že to tak chtěli, byznys je byznys ale negativní propagace je také milá.

   Vymazat
  8. Negativní, nevím, spíš raději pozitivní :)
   Ale je pravda, že já jsem neměl dosud ani tušení, že oni narozdíl od nás, si tenhle průmysl nezničili. A naopak zřejmě podle všeho patří mezi špičku. To nasere, protože vodka, láptě, medvědi tak nějak vedle toho vypadají dosť divně. Nemluvě o materiálové chemii, pokud chcete, aby vám něco většího lítalo 20 Mach.

   Vymazat
  9. J.J. také se divím, kde ti divoši berou talenty. Mám takovou hrubou teorii, že talenti jsou všude, uměním je, je posbírat ale to bychom se dostali do školství. Podchytit je dole. V USA sbírají jen smetanu ale to už je otázkou peněz a příležitostí. Rusové musí spoléhat i na nacionalismus.

   Vymazat
 20. PS. Je ovšem možné, že bude "zpracován", jako Blatný?

  OdpovědětVymazat
 21. 13:42-bezejmenný, protože zde vládnete?

  OdpovědětVymazat
 22. Vole, neni nic moc, ale zatim nejslusnejsi president od prevratu, nic nikomu nedal jako oba Vencove, a taky nekrad, az na toho kanclere, ktery je fakt hajzl.

  ale aby jsme se nehadali, najdi mi nekoho slusnejsiho nez Zeman, ktery ...no nic, ale s tim chcipnutim jsi to prehnal

  OdpovědětVymazat
 23. Nevim co to ty moulo meles, jestli vezmeme Sputnik ci ne, je Rusakum u prdele, to snad vis ty vole, ale pokud ten Kovid je realna nemoc, a ne udelana nekde v laboratori v Georgii, nebo v Utahu, nebo.. tak je od nas naprosta pitomost ho nebrat....ohledne te EMY...v roce 1940 se rikavalo ve slabikari "Ema ma mamu" dal uz si to nepamatuji.

  Ale to neznamena ze nekecas pitomosti, helevole je neco jineho rikat pravdu, a drzet se sveho smeru, a neco jineho mlit pokazde o necem jinem, ...snazim se byt k tobe slusny, ale nejak mi to nejde ses fakt hovado

  OdpovědětVymazat
 24. Hele unku, zacinas fakt hystercit, tak si vlez do koupelny (snad ji mate) dej si dolu zrcadlo sundej si kalhoty a zacni onanovat, a delej to levou rukou pod pravou nohou, je to jak od ciziho, a veri mi brachu urcite se ti ulevi, a mozna ze zacnes byt skoro normalni... nebo jestli mas trosku skvary, tak si skoc do Mezibransky nebo vedle, a tam ti defky daj na stojaka za litr, a v posteli to stoji kolem 3 litru, takze.....shalom

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Makovice,
   zase kecas a pri tom si hovno pamatujes, zde jsem jiz psal ze mi sebrali davno prostatu, ale jak jsem rikal, vim od kamaradu, ze to fakt pomuze, tak jsem ti pratelsky radil. Takze to zkus, odstranis si mindraky a budes potom lip spat, nebo to zkus tak jak to delaji dnesni studenti - humanisti soulozit pres Iphony, ona ti ukaze jeji, a ty ten svuj, a pak se dejte do toho, ty levou rukou a ona karotkou

   Vymazat
 25. Tenhle prolhany krivak by nejlepe udelal, aby konecne chcipnul. Je to krivak.

  OdpovědětVymazat
 26. Kolem 15 až 20% občanů ČR by se nechalo očkovat Sputnikem. Tolik té vakcíny ani nedostaneme! Můžeme si vzít příklad v "chudém" Srbsku, to nakoupilo včas všechny vakcíny , které mohli dostat, čínské, ruské, dnes už má naočkováno, lidé si mohou vybrat, čím se nechají očkovat a Srbsko má zcela otevřenou ekonomiku, nikdo nemusí večer smrdět doma jako v kriminále a srbský prezident se nechal očkovat čínskou vakcínou!! Možná to chce občas přemýšlet a ještě dodám, že se EU naprosto znemožnila a ta šéfová EK a jiné celebrity z Bruselu by měly skončit a možná by jim slušela i basa!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, letadlo Aeroflotu do Moskvy uz roluje na ranveji v Ruzyni. Tak na co jeste cekas?-)

   Vymazat
  2. Lufthansa pořádá lety do Moskvy za účelem očkování Sputnikem. Ale jen po bohaté Němce. Unknown si šlehne Astru. To je větší vzrůšo. Jako ruská ruleta.

   Vymazat
 27. Národe, hleď, takto to vypadá, když se vláda věcí tvých, zády k tobě obrátí.

  OdpovědětVymazat
 28. Zdá se, že Babiš se Zemanem odvoláním Blatného zasadili kavárně a opozici ránu přesně na solar plexus.
  Dá se jednoznačně soudit podle kordinovaného řevu opozičníků, kavárenských medií i jejich pěšáků na fórech jako je Indický běžec či různí Unknowni zde na NR...

  OdpovědětVymazat
 29. Bavorsko se dohodlo s Ruskem, že bude vyrábět Sputnik( dnes na seznam.cz.). Babiš se dohodl s Erenbergrem, že u nás Sputnik jedině se souhlasem EMA(taky na seznam.cz). Má souhlas Bavorsko? Jaký ruský přisluhovač Kremlu to Bavorsko vede, že táhne Bavory do záhuby...???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Bavorsko žádný Sputnik vyrábět nebude a ani žádnou jinou ruskou vakcínu, i kdyby byla jediná na světě. Už si to konečně uvědomte!

   Vymazat
  3. vsadte se ze to Bavori v kratke dobe vyresi k jejich spokojenosti, a aby jste mi verili podivejte se na fakta Rusko - Nemeckeho vzajemneho obchodu, a pak vam neco dojde

   Vymazat
  4. Basosi, J.J. má pravdu, protože EMA to nedovolí, ač "Svobodný stát Bavorsko" je přece jen součástí SRN.

   Vymazat
  5. Mirku tohle jsem vytahl z ruskych novin je to prelozene Googlem do anglictiny, ale pokud neumis angl, tak si to pregoogluj do cestiny - autor tohoto clanku je TASS

   GAAGA, April 7. /TASS/. The European Medicines Agency (EMA) intends to conduct an inspection of good clinical practice with respect to the Russian coronavirus vaccine Sputnik V. As the head of the agency Emer Cook said at a press conference on Wednesday, this is a standard procedure that applies to all vaccines.

   ON THIS TOPIC
   A third vaccine, Koivak, has been registered. What we know about Russian vaccines
   Зарегистрирована третья вакцина — "Ковивак".
   "We have begun a consistent examination of the Sputnik V vaccine," she said. "This means that at the moment we are studying the available data to meet our standards. As part of this process, we will conduct an inspection of good clinical practice in Russia, which provides for verification of how clinical trials were conducted." "This is a normal procedure" that applies to virtually all vaccines and medicines, Cook said.

   The head of the EMA reminded that, in addition to Sputnik V, two more vaccines, CureVac and Novavax, are undergoing a consistent examination procedure. However, she was unable to say how soon they would be approved.

   Earlier, the head of the Russian Direct Investment Fund Kirill Dmitriev assured that the clinical trials of Sputnik V met international standards, and no pressure was exerted on the study participants. He stressed that the pharmaceutical regulators of 59 countries, which have already approved the Russian drug, have conducted a very thorough processing of data and are glad that they do not contradict GCP - the international clinical standard.

   The Russian vaccine "Sputnik V" has already been registered by regulators in about 60 countries with a total population of more than 1.5 billion people. More than 30 countries have already started mass vaccination by Sputnik V. The effectiveness of the drug at 91.6% is confirmed by the publication of data in the leading medical journal "Lancet". On March 4, EMA announced the start of a procedure for a consistent examination of the Sputnik V vaccine. According to the forecasts of the representative of the regulator, registration can be passed before the end of May.

   Vymazat
  6. Basos, až se to začne v Bavorsku vyrábět a aplikovat, uznám, že obavy se nenaplnily. Uvidíme.

   Je taky otázkou, jestli bude o tuhle vakcínu zájem, protože té propagandy "raději z Ugandy než ze zaostalého Ruska" tady už bylo tolik, že hodně lidí bude mít averzi navzdory tomu, že jejich imunitní systém byl v dětství startován také ruskými vakcínami. Letitá masáž láptě, vodka, medvědi udělají své.

   Vymazat
  7. J.J. v rozhovoru s novým ministrem moderátorka uvedla cca 8% zájemců, ministr to zdvojnásobil. Je to málo, když čtvrtina nechce žádnou?

   Vymazat
  8. M.Povolny, obávám se, že jsem neporozuměl...

   Vymazat
  9. J.J. potom se omlouvám, jednalo se o zájemce, speciálně o Sputnik.

   Vymazat
  10. 16% určitě stojí za nákup. Možná by se přidali další, protože tohle číslo není z nějakého referenda, ale obyčejná anketa bůhvíkde dělaná. Myslím, že hodně velkému % bude úplně fuk, co mu píchnou, protože to nesledují, jen se chtějí zaočkovat. Ale je pravda, že když sledovaná ČT vyvolá antisputnikovou hysterii, může se vše změnit.

   Vymazat
  11. Basos 18:01
   Dobré ráno. Mohu se Vás zeptat, proč na ČESKÝ server zavěšujete článek z RUSKÝCH novin přeložený Googlem do ANGLIČTINY?
   Proč ne třeba do španělštiny, nebo standardní čínštiny (nejrozšířenější jazyk na světě), nebo hindštiny? Popřípadě do jazyka kmene Awá žijícího ve státě Maranhāo?

   Vymazat
  12. Pokr. Ještě jeden dotaz. Jak může být autorem článku TASS?

   Vymazat
  13. 17/26

   Nazdárek, vejvrtko!
   Abys neřek, tak tady jsem ti něco přilípnul:

   Národní Noviny

   BAVORSKO se dohodlo s Ruskem, bude vyrábět vakcínu Sputnik V

   7. 4. 2021
   Bavorský premiér Markus Söder oznámil, že se spolková země předběžně dohodla s Ruskem na výrobě vakcíny Sputnik V. Předpokladem je, aby byla vakcína schválena Evropskou lékovou agenturou (EMA) nebo Spolkovou republikou Německo, uvedl například server časopisu Der Spiegel (viz ZDE).

   V červenci až 2,5 milionu dávek
   „Uzavřeli jsme předběžnou smlouvu se společností v Illertissenu,“ řekl Söder. Předpokladem je, že vakcínu schválí EMA nebo Německo. Z uzavřené dohody je nadšený. Bavorsko se potýká, stejně jako ostatní spolkové země, s velkým nedostatkem vakcín. Společnost Moderna navíc oznámila, že v 17. týdnu, tedy na přelomu dubna a května, nedodá nasmlouvaných téměř 878 tisíc dávek vakcíny. Výrazně krátí dodávky také AstraZeneca. „Očkujeme, co je možné,“ říká Söder, který je rozzlobený ze zpráv o snižování dodávek vakcín.
   ****************

   Pak to ještě pokračuje, ale to bys mohl ze samé radosti zkolabovat. Myslím, že tohle k tvé potěše postačí.
   Vím, není to tutovka, ale vsadím svůj knír (ošuntělý) proti tvé pověsti (ještě ošuntělejší, takže na tom trhneš), že to tutovka co nevidět bude.
   Jo, tady máš odkaz, aby sis nemyslel že výmysl:


   narodninoviny.cz/bavorsko-se-dohodlo-s-ruskem-bude-vyrabet-vakcinu-sputnik-v/

   Jojo, to jsou věci, žejo.

   Vymazat
  14. 17/26

   Abych tě ještě víc potěšil, tak tady máš další přílepek. Ale bacha!
   Určitě je to dezinformace, páč ze Sputniku. (Ze Sputniku o Sputniku - hezký, né?) On je ten Sputnik totiž děsně ukecanej a nedá se mu věřit. Sice dávají pravdivé info, ale říká se, že děsně lžou. Tedy říkaj to lháři. Tak si to nějak přeber. Schválně - jak to dopadne? Já to sice tuším, ty taky, ale znáš to - koho chleba žereš toho bobky sereš. Tak sem nějakýho toho bobana flákni, bys zahudl tu správnou notu a třeba ti to vynese nějakej ten jidášskej grošík.
   Jo, ještě odkaz:

   cz.sputniknews.com/svet/2021040813453420-dalsi-nemecky-region-se-chce-dohodnout-na-dodavkach-sputniku-v/

   Německá spolková země Meklenbursko-Přední Pomořansko po Bavorsku informovala o záměru uzavřít memorandum o dodávkách ruské vakcíny proti koronaviru Sputnik V, informuje televizní a rozhlasová společnost NDR s odkazem na ministra zdravotnictví této spolkové země Harryho Glaweho.
   Glawe chce podle televize již dnes odeslat do Moskvy smlouvu pro Meklenbursko-Přední Pomořansko. „Jednání jsou dohodnuta se státní kanceláří,“ informuje NDR.
   Ministr počítá s tím, že ruskou vakcínu bude možné použít již koncem května nebo začátkem června. Výdaje zaplatí spolková vláda, pro tuto německou zemi má být vyčleněno přibližně 10 milionů eur, sdělila televize.
   Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn dříve prohlásil, že Německo hodlá zahájit dvoustranná jednání s Ruskem ohledně vakcíny Sputnik V. Přitom poznamenal, že je třeba zjistit, kdy a v jakém množství může být tento přípravek dodán.

   Dříve byla zveřejněna zpráva, že bavorské ministerstvo zdravotnictví uzavřelo memorandum o záměru s Ruským fondem přímých investic (RFPI) o eventuálních dodávkách vakcíny proti koronaviru Sputnik V.
   Předseda stálé komise pro vakcinaci při ústavu Roberta Kocha (německý regulátor pro průzkum a povolení vakcín) Thomas Mertens se kladně vyjádřil k možným dodávkám Bavorsku ruské vakcíny Sputnik V.
   Řekl, že se dozvěděl z tisku o tom, že bavorské ministerstvo zdravotnictví uzavřelo s Ruským fondem přímých investic memorandum o záměru.
   „Považuji za principiálně pozitivní pokusy o získání vakcíny,“ prohlásil šéf STIKO v živém přenosu televize ZDF.

   Dodal, že se mu „nezdá přesvědčivým tvrzení“, že se tato předběžná objednávka uskutečňuje „jako jednostranná aktivita Bavorska“, nenavrhl však žádnou alternativu tohoto rozhodnutí a neřekl, jestli má spolková německá vláda vyjednat tuto otázku s ruskou stranou.
   V Bavorsku dříve prohlásili, že dodávky Sputniku V budou zahájeny v případě schválení přípravku Evropskou agenturou pro léčivé přípravky EMA.
   Ruská vakcína proti koronaviru Sputnik V absolvuje od 4. března postupnou expertízu v Evropské agentuře pro léčivé přípravky EMA, která se věnuje schválení vakcín k jejich použití na evropském trhu. V EMA dříve vyslovili naději, že zhodnocení Sputniku V proběhne urychleně, avšak data schválení vakcíny zatím nejsou. Podle zpráv v médiích můžeme očekávat schválení ruské vakcíny v květnu, pokud nevzniknou žádné komplikace.
   Vakcína Sputnik V byla schválena v téměř 60 zemích s celkovým počtem obyvatel přes 1,5 miliardy lidí. Podle počtu schválení státními regulačními orgány se Sputnik dostal na druhé místo na světě. Účinnost vakcíny na úrovni 91,6 % byla potvrzena článkem v prestižním medicínském časopise The Lancet.
   Doporučuji thé z medunky, je to fajn na uklidnění. Nebo radši kozlík?
   Baj baj

   Vymazat
 30. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 31. Ohledně žádosti RF na EMA kvůli Sputniku. Rusko prodávat v Evropě ani nepotřebuje, protože ve světě má miliardy zákazníků. Kladky jsem si otázku, proč o to vlastně požádali, když věděli, že budou ponižující procedury a obstrukce, které jiné firmy nemusely absolvovat. A teď se nám to začíná vybarvovat.

  Posledně jsem tady vyslovil domněnku, že covid pas, který bude platný pro cestování do EU, USA a jiných států, a to pouze po očkování "schválenými vakcínami'. Sputnik je už dávno schválen WHO, ale v EU neprošel a ani neprojde.

  iDnes:

  ... To může lidem, kteří Sputnik V dostanou, způsobit například problémy při letním cestování. Země EU totiž v rámci projednávaného „covidového pasu“ nemusí povinně uznávat vakcíny neschválené agenturou.


  Momentálně zjistili, že Rusko porušilo jakési medzinárodní právo při distribuci vakcín a proto s nejvyšší pravděpodobností nebude Sputnik ani další ruské vakcíny schváleny. Tím nebudou moct Rusové cestovat do Západních zemí a pokud některá z jiných zemí přijme kohokoliv bez platného covid pasu, automaticky se zákaz vztahuje i na její obyvatele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JJ
   Bavorsko ho bude delat v licenci, takze....

   Vymazat
  2. Basos, chápu, jak to myslíte, ale ovmvávám se, že z toho sejde. Chodím na svk weby a tam jasně popsali, co se dělo se Sputnikem. Byli to až trapné, jak všichni prigresivní rusofobové spustili palbu, když vyšli ven z vyslanectví USA. Tu vakcínu nikdy nepoužijí. Už jen proto, že EMA ji prohlásila za protiprávní. A slovenský ústav léčiv vymyslel sám další obstrukce, že prý k tomu nemá dostatek dat, že není ukončena třetí fáze klinických testů, že ta vakcína sice nezabíjí myši, ale je nespolehlivá, protože každá šarže je jiná atd. atd...

   Vymazat
  3. Unknown, co s tebou, když ty jsi takový prosťáček. Ta jiná šarže než v Lancetu jednoduše znamená to, že jedna forma této vakcíny je běžně v ampulích, to je ta z Lancetu a ta druhá forma je distribuční - lyofilizovaný prášek. Na Slovensko se dodala zřejmě ta druhá, protože je výhodné skladování (-2 až +4°C). Tu druhou by museli skladovat pri -18°C a to je o trochu dost nákladnější. A taky náchylnější na stabilitu. Hlavně při dlouhodobějším skladování.

   Vymazat
  4. Jejdo a ostatni:
   souhlas s vasimi nazory (vetsinou) ale mrzi mne ze nekdo maze Unka. ne ze bych ho miloval, myslim ze si z nas/vas dela prdelky, nebo je to vodnicek, ale kdyz jeho blaboly smazete, a nechate jen odpovedi, tak vim hovnajz co to placnul

   Vymazat
  5. 17.23
   No, tak to je fajn zpráva. Ti bezpasoví aspon nebudou utrácet v zemích, kde si to diskriminační svinstvo vymysleli, a já tak budu mít hned trojí radost:
   1) Že tuzemským turismem v té které neposlušné zemi podpoří domácí ekonomiku.
   2) Že z tohoto důvodu nepodpoří ekonomiku zemí, které mám v důsledku jejich chování silně nerad.
   3) Že až tahle zajímavá okolnost dojde ekonomům zemí dotčeným úbytkem turismu v důsledku covidpasů, bude tam veselo. Inu, jsem škodolibej.
   A jedna naděje na závěr - že majitelů covidpasů bude málo. (Kdybych věděl, že to pomůže, budu se za tu škodolibou naději modlit.)

   Vymazat
  6. Basos 22:42

   Ráda Vám odpovím za pana Dvořáka. Jistě se na mne nebude zlobit. Zjevně jste na NR nováček. Příspěvky tohoto konkrétního Unknowna nejsou nic jiného, než smyšlené a lživě informace obalené vulgaritami a sprostotami nejhrubšího zrna. Cílem jeho "příspěvků" je pravděpodobně likvidovat smysluplnost diskuzí. Kdykoli cokoli opentlí hrubostmi. Pravděpodobně je to placený trol. Sedí tu ve dne, v noci a chrlí a chrlí pořád totéž. My ostatní se navzájem vyzýváme, abychom na něj vůbec nereagovali. Ale většinou to čas od času někdo nevydrží a většinou mu vtipně něco sdělí. A to je voda na jeho mlýn. Předpokládám, že to Unkrown ani nečte. Proč taky? Takže prosím nepřimlouvejte se za něco, co byste tu určitě viděl nerad. Jsou to zlé příspěvky jak obsahem, tak formou. Naše budoucnost je opravdu hrozná. Tito lidé jsou tolerováni.

   Vymazat
 32. vole,
  precti si to co rekl, nebo se podivej na Primu znova. Uvidis ze do 2 tydnu se zde zacne ockovat Sputnikem, mimo toho mozna prijde z Bavorska
  heled nebud tak blbej

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když on si nemůže pomoci. On to má vrozené a navíc to podporuje zřejmě chlastem nějakých patoků. Nebo mu píchli Astru.

   Vymazat
  2. Se musím smát tomu, jak si z vás J.J. utahuje.

   Vymazat
 33. EMA nebo Německo. Tak zní celá odpověď blbečku.

  OdpovědětVymazat
 34. 18:15-bezejmenný, ta odborná veřejnost jste také Vy?

  OdpovědětVymazat
 35. Ty, Sputnik, tobě to už z toho Sputniku totálně jebe, ale tím to ještě nekončí. Ty, Sputnik, ta vakcína tu bude a bude se jí očkovat až se z toho posereš, přemrelo. Ty, Sputnik, Babišovi nic jiného nezbude, protože musí očkovat jak slíbil a americké firmy neplní smlouvy a v podstatě vyjebali EU na úkor Izraele (který jim odmítl zaplatit) a USA. Ty, Sputnik, ty si fakt myslíš, že všichni v tom národě jsou takoví debilové (ty jsi oficiální, diganostikovaný Dr. Davidem) jako ty?

  OdpovědětVymazat
 36. Srbové si můžou vybrat vakcínu západní,nebo východní.
  My z Československa,země která byla na špici světového zdravotnictví,si můžeme vybrat akorát papírové boty.
  Pokud to přijde z Číny nebo Rassije,okamžitě se zaregistruji i když jsem 50+

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona atu bude i ta čínská, to už zdejšího Unknowna-Sputnika dorazí.

   Vymazat
 37. 18:04
  Ty, Sputnik, tady máš tu tvoji EMA, včil mudruj, přemřelo.

  V čele EMA je osoba, která lobovala za 30 největších farmaceutických společností v EU. Emer Cooke je irská farma lobistka, která se stala 16. listopadu 2020 ředitelkou evropské lékové agentury.

  Tato osoba je známá ve farmaceutických kruzích jako farma lobistka, která roky loboval pro několik firem, jejichž vakcíny byly schváleny během jejího řízení evropské lékové agentury.

  OdpovědětVymazat
 38. Další fází této falešné pandemie bude promyšlená masová vražda „vakcínou“
  David Icke: Reakce a úmrtí na vakcíny jsou jen špičkou ledovce! - Musí video
  Aktualizace situace, 6. dubna 2021 - Očkovaní zemřou; Neočkovaní budou loveni na vyhlazení! - Mike Adams musí video
  Předmět: Další fází této falešné pandemie bude promyšlená masová vražda „vakcínou“ 6.4.2021
  https://beforeitsnews.com/tea-party/2021/04/the-next-phase-of-this-fake-pandemic-will-be-premeditated-mass-murder-by-vaccine-2644099.html
  Konečnou hrou, kterou tyto totalitní příšery hledají, je vstříknout každému Američanovi tento experimentální, měnící mysl, měnící se tělo, genetické přetváření a smrtící operační systém, který se falešně nazývá Covidovou „vakcínou“. Nejde vůbec o vakcínu, ale o kontrolní a depopulační nástroj, který je záměrně navržen tak, aby způsoboval extrémní nemoci a smrt. Tyto nežádoucí reakce způsobené těmito toxickými injekcemi nebudou správně obviňovány, ale budou použity k tvrzení, že viníkem jsou mutované varianty exprese neexistujícího kmene Covid-19. To umožní větší strach a paniku, aby se zvýšila poptávka po „očkování“. Tyto nikdy nekončící krize způsobí, že mnohem vyšší procento Američanů dobrovolně vyhledá a vezme si tuto virulentní injekci,
  "Obecně platí, že ti, kteří se uchýlili k masovému vraždění v kolektivním měřítku, vždy předložili odůvodnění, že jednali jménem národa."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. anonym 19:35
   Prosím vás, co sledujete uveřejňováním zjevně šílených myšlenek?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Anonyme 23:50 a kachno 10:48!!


   Když ony se ty zjevně šílené myšlenky ukázaly jako pravda, bohužel vždy o stovky let později. Na vládce planety nemáte patřičné vlastnosti mozku:

   1) logiku (lhostejno zda formální, fuzzy, selskou či blondýn)

   2) představivost a exaktní znalosti pojmů (čtete a nechápete, natož nalézt skrytý smysl vět)

   3) kreativitu volnomyšlenkářství
   4) morální imperativ hledání pravdy!!!!!
   5) paměť a srovnávací schopnosti

   Jste vlastně všežravec, zhltnete vše co vám majstrém vyblije. Kdybyste to alespoň přežvýkal, zjistil byste skutečnou pachuť lži.
   Celý věk babylonského projektu (od 2550 let p.n.l. až doposud) bylo lidstvo doslova zahaleno do temnoty iluze a krvavě zotročeno. Po roce 2012 (znovu po 13 000 letech) došlo i dle Májů k vynoření solárního systému z temné (spodní) strany galaxie (mléčné dráhy) a nyní se solár od roviny galaxie vzdaluje, protože není její součástí, nýbrž součástí malé galaxie zvané STŘELEC, kterou mléčná dráha vcucla (jako mnohé jiné a proto ten bordel v obězích, srážkách a silách). Tím se náš solár dostává na polovinu oběhu (cca 13 000 let) nad rovinu mléčné dráhy do světlé části. Vládci Země to vědí a vědí, že končí a proto ty běsy. Válka na celém světě bohužel bude, je to poslední možnost zotročení Lidstva.

   Loď zadržená v písku Suezu je teď kontrolována a tisíce dětí mrtvých i živých vyprošťovány z kontejnerů (zatím totální embargo na únik informací, pouze loď trčí v slaném jezeru uprostřed kanálu a egyptská armáda nepustí ani myš)!!! To je taky šílená představa, že?? Inu adrenachrom v holem-udu dochází, hvězdičky se mění přes noc na starce, to je průser!!
   Klidně mne nazvěte lhářem. Já se ještě dožiju potvrzení mých slov.

   Vymazat
 39. Unknown - kachna: Treba Slovaci dostali neco, co nedostala zadna jina zeme (slozenim) a nemaji k tomu zadnou dokumentaci.

  Ty šmudlo popletenej, ty ani neumíš číst a všechno jsi to domotal.

  OdpovědětVymazat
 40. Zla indicka kachna pise,aby naseho budouciho presidenta pana Davida

  dnesni POLICEJNI STAT al hamajdy CSSD dal zavrit,nebot v te republice pry musi kazdy president nejprve do basy..
  Neni divu,ze SPD vzrusta pocet volicu,kteri podporuji OK stranu,ktera jedina ma v Programu nr.10

  RASANTNI ZMENU REZIMU

  takze kachno 10/46 neni divu,ze te zdejsi admin posle zas mazat do trouby!

  OdpovědětVymazat
 41. Indokachno 10/51,ministr Blatny uz nemuze zachranovat zadne tisice zivotu jeho neomarxistu

  byl jimi, rozdupan na sracku a odesel z ministerstva s butami od snehu!

  OdpovědětVymazat
 42. Podle průzkumu veřejného mínění by se nechalo naoočkovat Sputnikem cca 15 až 20% obyvatel a to je více, než té vakcíny dostaneme! Sám počkám, až přijde ta čtvrtá ruská vakcína , která se jmenuje MIR má všechny potřebné parametry , bude chránit více jak deset let a také bude účinná na mnohé mutace kovidu. Všechny současně používané vakcíny jsou dočasné a přijdou během cca roku zcela jiné typy vakcín, které bude typově podobné jako je MIR!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodný člověk 15:47

   Ano, je to tak, jak říkáte. Ale když jste teď v Moskvě, proč se nenechate naočkovat Sputnikem? Ten by měl působit minimálně dva roky. V RF je už povolena vakcinace cizinců. To jistě víte. Je to pod lékařským dohledem (vyšetření, covid testy, krevní testy, protilátky atd.) Stojí to nějakou kačku, ale je to spolehlivé. Čekat na lepší vakcínu pak můžete v klidu.

   Vymazat
 43. Zdravím z Moskvy a potvrzuji Vaše slova. Mnoho lidí z ČR psali, že jsem lhář a že v Rusku jsou také restrikce a že tam není vše otevřeno. Tak jsem začal natáčet krátká videa jaká je zde situace a už zmlkli chytráci a nevěřící hlupáci. Také se na jedno podívejte. Pěkný den...

  https://www.youtube.com/watch?v=deUs_oh8txw

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK: Dotvrzuji pravdivost informace...
   Málo naočkovaných v Rusku? Copak to potřebují?
   Vesele si žijí!
   https://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3905-malo-naockovanych-v-rusku-copak-to-potrebuji-vesele-si-ziji
   https://orgo-net.blogspot.com/…tml - otevři odkaz a obrázek ti otevře oči - Už loni (téměř před rokem) se psalo o tom, že v Německu si lze obstarat testy podle požadovaného výsledku: chcete zůstat doma, koupíte si pozitivní. Chcete do práce, koupíte negativní.
   Nedávné a stále probíhající "plošné testování ve firmách" ukazuje nepatrný podíl "nakažených". Jak bylo mnohokrát dokázáno, používané testy jakéhokoli druhu ukazují "správný výsledek" asi tak stejně přesně, jako kdyby si člověk hodil kostkou.
   Takže věřím, že i manageři našich firem byli schopni si testy se zaručeným výsledkem opatřit...
   https://stavbeznouze.cz/…ch/

   Vymazat
 44. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.