Reklama

čtvrtek 1. dubna 2021

Bude Johnson & Johnson vylévat vakcíny do kanálu?

Ivan David
1. 4. 2021

Již poněkolikáté se během probíhající pandemie koronaviru ukazuje, jak globalizace zdevastovala evropský průmysl. Farmaceutická divize nadnárodní korporace Johnson & Johnson zveřejnila informaci, že nemůže plnit své závazky o dodávkách vakcín podle utajované smlouvy s Evropskou komisí. Firma, která předem inkasovala z unijního rozpočtu stovky milionů eur, nemůže dodávat vakcíny údajně proto, že nemá víčka k zašpuntování lahviček s vakcínou.

Při přečtení oznámení farmaceutického giganta jsem si vzpomněl na legendární scénku „Těžký týden referenta Kubrta“, kterou koncem reálného socialismu natočili Oldřich Kaiser s Jiřím Lábusem. Druhý z autorského dua opakovaně nechává vylít nálev když zjistí, že opět nedorazily gumičky k uzavření lahví na okurky. Docela by mě zajímalo, jestli i v továrnách Johnson & Johnson vylévají vakcíny, nebo jestli si z občanů členských států EU jen touto cestou dělají „srandičky“, které pro obveselení referenta Kubrta předváděl Oldřich Kaiser.

Podle zpráv z druhé strany Atlantiku totiž firma do USA vakcíny dodává. Evropská komise této nadnárodní korporaci z unijního rozpočtu profinancovala výzkum a vývoj. Další peníze firmě poslaly členské státy ze svých rozpočtů. Evropská komise s touto firmou nasmlouvala dodávky, aniž si ověřila, jestli je firma schopná je realizovat. V komerční firmě, která není přisátá na dotace z veřejných rozpočtů, by za takový výkon Ursula von der Leyenová dostala padáka stejně jako Kubrtův podřízený, který vylil nálev, i když už gumičky konečně dorazily.

Pro zajímavost přidám informaci, že firmě Johnson & Johnson šla velmi na ruku i Evropská léková agentura (EMA). Její vakcínu, kterou na unijním trhu ještě nemohl „ochutnat“ nikdo kromě dobrovolníků účastnících se testovacích pokusů, EMA schválila hbitě. Na rozdíl od ruské vakcíny Sputnik, jejíž výrobce je schopen vakcíny dodat okamžitě. A navíc nabízí v zájmu ještě rychlejších dodávek možnost licenční výroby v továrnách, které mají volné kapacity.

V případě Sputniku však EMA dlouhé měsíce řízení blokovala prohlášením, že výrobce nepodal žádost a pak nedodal nějaké papíry, které eurokraté požadují. Potup EMA vyvolává dojem, že se tato dekoncentrovaná agentura EU, která je podřízena Komisi, snaží doslova za každou cenu a všemi prostředky některé výrobce zvýhodnit a jiné znevýhodnit. Bez ohledu na životy občanů členských států, které tím ohrožuje. V případě Johnson & Johnson ke plnění dodávek, k nimž se firma smluvně zavázala a které dostala předem zaplaceno, ani to nestačí.

Zhruba před rokem jsme ve frakci Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení v ČR za SPD, navrhli zastavit během pandemie jednání o všech návrzích Zeleného údělu. Navrhovali jsme jednat jen o předpisech, které souvisí s bojem proti pandemii a s obnovou výrobních kapacit v EU. Evropská komise pod tlakem Evropské rady vytvořila Fond obnovy, do něhož si půjčila s garancí členských států 750 miliard eur. Tehdy jsme Komisi upozorňovali, že k obnově ekonomiky nebude stačit jen utracení půjčených peněz, ale že budou nutné změny celní politiky a unijních předpisů, které by podpořily výrobu v členských státech.

Rok utekl a skandál s chybějícími víčky na lékovky s vakcínami ukazuje, že jsme měli pravdu. Nadnárodní korporace Johnson & Johnson za peníze, které inkasovala z unijního rozpočtu a rozpočtů členských států, nenasmlouvala dodávky výrobně jednoduchého dílu sestávajícího z hliníkového víčka vybaveného gumovou průchodkou v některé továrně v některém členském státě EU. V zájmu maximalizace zisku komponenty objednala v Asii, kde jsou sice levnější, ale jak se ukázalo, bez jistoty dodávky. Stačí jen na pár dnů ucpaný Suezský průplav a občané EU mají smůlu.

Ostatní frakce odmítly náš návrh na úplné zastavení Zeleného údělu do doby po skončení pandemie, až se ukáže, jestli si něco takového můžeme dovolit. Od loňského léta Evropský parlament a Rada ministrů znovu a znovu projednávají návrhy směrnic a nařízení z balíku Zeleného údělu, které v žádném případě nepomohou s obnovou průmyslu v členských státech. Klimatické šílenství naopak hrozí způsobit odstěhování dalších výrobních kapacit z území EU do Asie. Půjčené peníze EU rovněž neinvestuje do obnovy výrobních závodů v Unii. Peníze budou utraceny na nesmyslné projekty Zeleného údělu jako dotace fotovoltaických a větrných elektráren nebo nabíjecí stanice na elektromobily. Nebo v rámci digitalizace na mobilní sítě 5G.

Nikdo se pak nebude moci divit, pokud za další rok budou chybět nejen víčka na lahvičky od vakcín, ale i injekční stříkačky a jehly. Obojí je vyráběno z plastů, které podle Bruselu škodí životnímu prostředí. Velkým průšvihem jsou podle klimafanatiků zejména jednorázové injekční jehly, které jsou z nerezové oceli a jsou tudíž uhlíkově velmi náročné. Zelené šílence nezajímá, že jednorázové jehly zachraňují životy, ani to, že jde o jediný způsob jak v rámci vakcinace zamezit šíření nejen covidu, ale i jiných život ohrožujících nebo smrtelných infekcí.

Letos europarlament jednal již na čtyřech plenárních zasedáních. Ani jednou nepřišlo na pořad jednání téma nedostatku vakcín proti koronaviru. Předseda naší frakce Marco Zanni tento bod navrhoval zařadit na každém jednání Konferenci předsedů, která sestavuje program pléna. Probruselské strany náš návrh vždy zablokovaly. Většina europoslanců vytrvale odmítá vůči Komisi plnit kontrolní úlohu, kterou EP svěřuje Smlouva o EU a o fungování EU. Místo řešení nejpalčivějšího problému současné doby, jednáme o nesmyslech jako je Program pro životní prostředí a ochranu klimatu nebo Program Digitální Evropa, které nám Konference předsedů zařadila jako hlavní body příští plenární schůze.

42 komentářů :

 1. Unknown,jsi jen podřadný východoevropan, snažící se zavděčit západu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Richarde, dobrá charakteristika bezejmenného i jeho následná reakce jej usvědčuje.

   Smazat
  2. Richard Kdepak oni se řadí k anglosasům z Čech! A pro ně je stejný untermensch jako my.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 3. Dříve se vše v RVHP odehrávalo podobně, dnešní Eurosojuz jen dokazuje, že jsme šlápli z bláta do louže! Nyní jde bohužel "jen" o zdraví obyčejných lidí! Kdo bude potom makat na ty šváby z Bruselu? Aha, to jejich kulturní obohacení, které má tulení nemoc!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:37
   Tak to je tvoje ubohost a tvých rodičů, když jste měli bídu. Kdo pracoval, měl se dobře a do zahraničí se taky dalo jezdit. Jestli jsou na hranicích dráty, bylo lidem šumafuk.

   Dneska kvůli EU, USA a zločincům z dalších západu zemí máme:
   - rozkradenou zemi
   - spoustu zničených podniků nebo skoupených západem
   - větší nezaměstnanost
   - daleko víc bezdomovců a alkoholiků a gamblerů, takže bídu části obyvatelstva
   - daleko větší zločinnost
   - terorismus a imigrantská svoloč i s neziskovou svoločí na západ od nás, takže hrozící potíže
   - nesmysly z EU včetně green dealů, což bude
   další zadlužení a zchudnutí
   - daleko víc úchylů
   - vzestup válečných pomatenců jako ty a ohrožení naší bezpečnosti
   - vzestup nacistů jako ty
   - nižší suverenita státu
   - kurvy povýšené na politiky jako Bartoš, Pekarová, Lipavský, Peksa, Bartošek, Jurečka, Fiala, Milka Němcová, Kraďousek atd.
   - zdevastované školství a idiotská generace
   - šílené zločinecké exekuce a statisíce zadlužených a zničených rodin
   - svinský farmakologický byznys, který v zájmu svého byznysu neváhá zabíjet lidi a omezovat lékařskou péči a omezuje možnosti pořídit si levnější léky
   - cenzura a imbecilní propaganda, která hravě strčí do kapsy komunisty a dělá z nich naprosto pravdomluvné Mirny Dušíny

   A to jen namátkou. Komu to vyhovuje? No normálním a schopným lidem ne, prakticky jen zlodějům, vyžírkům, jejich přitroublým poskokům, nacistům, psychopatům...

   Smazat
  2. To co bud EU nebo JJ (johnson) dela se rika na Zizkove ochcavani

   Smazat

 4. ← JAK DLOUHO JEŠTĚ…?
  Flash -15 000 000 ampulí vakciny Johnson and Johnson jsou zmetky
  Publikováno 1 dubna, 2021 | Autor: vlkp


  53 Votes


  UPOZORNĚNI -NEJDE o APRIL!!!!!

  Každý den si hned ráno sjíždím informační monitor ohledně novinek speciálně co se vakcín týče. A opravdu to není ani pěkné, natož zábavné čtení. Viz dnes už nekončící serie Sputnikstory.

  Jsem zásadním zastáncem očkování a nevidím jinou cestu jak z covidové pohromy ven. Ale zoufale mi vadí idiotské, absurdní a smrtelně nebezpečné politikaření kolem, nerozdělující vakciny dle účinnosti, bezpečnosti , dostupnosti, ceny a dalších podobných naprosto logických, nýbrž podle země původu a geopolitického pohledu.

  Zatím v mém hledáčku většinou končila „zázračná oxfordská“ vakcina od AstraZeneca a naprosto podivuhodná praxe lékové agentury EMA. Ta se zřejmě z vysoce specializované unijní agentury stala především cenzurním úřadem, s cílem odstavit z povědomí unijních občanů ideologicky nevhodné léčivé přípravky.

  V téhle flashi to je jinak. Problém a to zcela zásadní má vakcina, na jejímž schvalovacím certifikátu ještě ani nezaschlo povolovací razítko od EMA a tudíž se ani nestihlo s ní začít očkovat – míním tu jednorázovou od koncernu Johnson and Johnson. Od níž si třeba Babiš s Blatným slibují zlom v potlačení covidu v České republice, protože je jednorázová.

  Jenže Johnsoni mají MEGAPMALÉR. Jak čerstvě uvádějí tiskové agentury. Tedy zatím nikoliv česká nebo slovenská. V tuzemsku je Kos a s touto informací první!

  Johnson and Johnson musí zničit celou jednou velkou výrobní šarži svých vakcín, obsahující 15 000 000 plných dóz. Tedy nikoliv dávek, nýbrž ampulí s vakcínou. Celkem nějakých 75 000 000 dávek.

  Důvodem je technologická chyba při výrobě, kdy provozní pracovníci zaměnili a smíchali špatně suroviny.

  Ke cti budiž Johnsonům přičteno několik zásadních faktů:

  -chybu objevili sami při výstupní kontrole kvality

  -okamžitě o ní informovali příslušné úřady, v tomto případě americkou obdobu EMA – FDA

  Na rozdíl od Astry nic nezkoušeli zamlčovat. Dobrá zpráva!

  Nicméně mám i špatnou.

  Chyba se nestala v přímo v závodech patřících koncernu Johnson and Johnson, nýbrž u koprodukční firmy Emergent Biosolutions, která vyrábí pro Johnsony pod smlouvou. Proč je tato informace špatná – ona firma Emergent Biosolutions ve stejné továrně, kde se dopustila tohoto neuvěřitelného přešlapu, produkuje, opět jako subdodavatel, vakcínu – inu hádejte pro koho ?! Pokud odpovídáte -AstruZenecu,, trefili jste do černého! Může někdo vyloučit, že……?

  Korunu všemu nasazuje ovšem sdělení, že fabrika Emergent Biosolutions NEMÁ schválení FDA ani EMA vyrábět minimálně vakcíny pro Johnson and Johnson.

  Hlavně , že EMA chystá velkou výpravu do Ruska, aby důkladně prověřila, tedy mimořádně důkladně, ruské výrobce Sputniku, jejich dodavatele a celý logistický řetězec. Ptám se, jak prověřila totéž u Johnsonů?

  A znovu, stejně jako včera se ptám – zač stojí nějaké schválení někým a něčím, jako je EMA?

  Některé další podrobnosti naleznou němčináři zde.

  A přidejme k tomu naprosto jistou informaci, že rakouský kancléř Kurz zcela vážně vyjednává s osobně s Putinem o zakoupení minimálně 1 000 000 dávek Sputniku pro svou zemi. Jistě ne proto, aby jako na SLovensku je pak zamkl někam do skladu a zahodil klíče!

  Objednávka by mohla do Moskvy odejít již příští týden, jak si mohou opět němčináři zkontrolovat na stránkách superspolehlivého rakouského Standardu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Objednávka by mohla do Moskvy odejít již příští týden, jak si mohou opět němčináři zkontrolovat na stránkách superspolehlivého rakouského Standardu!
   Österreich könnte nächste Woche Sputnik V bestellen

   P.F.

   Mám obrovskou radost, že jsem s touhle flashí asi o 7minut porazil Novinky.cz , které jako druhé v ČR a a SR tuto informaci objevily. Dovolte mi malou škodolibost – gratuluji jim k pěknému druhému místu 🙂 🙂 🙂

   A to nemluvím o tom, že jejichinformace je nepřesná. Novinky. cz tvrdí, že Johnsoni ztratily 15 000 000 dávek. Moje zdroje tvrdí, že jde o 15 000 000 DOZ. Z každé, podle zkušeností s jinými vakcinami se vytáhne 5 dávek. Ovšem Babiš šest…. Ale to už je jiný příběh.

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/01/flash-15-000-000-ampuli-vakciny-johnson-and-johnson-jsou-zmetky/#more-970783

   Smazat
  2. Možná bych ještě přidal známe rčení:
   PRÁCE KVAPNÁ MÁLO PLATNÁ!!!!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 5. A taky velice "zaostalý" Izrael, že Neznámý...

  OdpovědětSmazat
 6. Unknowne. Mluvte, až budete tázán.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. Unknowne, nám je tvoje rodinná anamnéza lhostejná. Nikdo se tě tu nanic neptal. Už několik let. Ty "hrdý Čechu". Jako kašpar by to ještě šlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unkrovne, je velká chyba, že na tebe tu někdo vůbec reaguje. Ale co bys tu jinak dělal? I mě je hanba za tyto řádky. ÍÍÍÁÁÁ nebo jak to tu hýkáš na pana Dvořáka?

   Smazat
 9. Studente 13:08, a co ještě psali na Aktualně :) ? Doufám, že jste také na Aktualně nepřehlédl tu pecku jak němečtí výzkumníci objevili něco co přeci neexistuje ?! Objevili totiž co způsobuje trombózu po aplikaci vakcíny Astra Zeneca. Objevit něco co neexistuje je na Nobelovku, co říkáte studentíku ? Nebo, nebo že by, ty desinformační weby, kterým nerozumíte, měly pravdu ? Zeptejte se na poradě. Ale opatrně, aby Vás nevykopali až na chodník. Víte že ztrácejí nervy. A Vy jste tu velice užitečnej. Byla by Vás škoda.

  OdpovědětSmazat
 10. Johnson a Johnson před nedávnem musela v USA stahovat svůj kosmetický přípravek pro ženy, protože jim rozežíral tvář. No nic, osobně se od této firmy nenechám rozežrat nikde kvůli kovidu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dejte tu vakcínu všem, kteří haní Sputník V. Mají rozežraný mozek a tato vakcína jim více uškodit nemůže.

   Smazat
  2. To je sice skoda ,ale vakcina od tech J. se musi brat porad..Zisky to slibuje..
   Meli to zacit rozprasovat z helikopter..
   Nad Tatrou sa blyska..
   A kanaly nebudou aspon nakazeny Covidem.
   A kdo vi jestli kanaly nemaji vetsi dulezitost.
   Ukrajinci jsou prosluly,ze odmitli 14 miliard od rusu, aby mohli drit zebravou bidu..
   Coz v dusledku zase taky uvrhne jejich armadu do epidemickych sparu Covidu. Co nevidet,to je videt..
   Poslal bych jim armady NATO na bratrskou pomoc.
   Taky nemaji vakcinu ale maji tanky..
   Aspon,ze ten Zelenej prezije. Posledni musi zhasnout svetlo, kvuli setreni energie.
   Tucny premie na Slovensku jsou uz ted jisty.
   Caputova asi dostane nejvic.
   Zatocili se Sputnikem,jako bolsevik s mandelinou ,jen co je pravda.
   A hromy divo biju a mozna neoziju..
   Az je bude muset nekdo zase jako predtim zachranit, od sebe samych..
   A mam dojem,ze covid ani soros to nebudou ...

   Smazat
 11. Blboučký a prolhaný duševní onanista Unknown se zase třese samou radostí, až ho opět Dvořák smázne!!!

  OdpovědětSmazat
 12. tak holt budeme čekat na víčka od firmy, která se zatím ničím neproslavila, nevíme ani, který tým vynikajících odborníků tu její vakcínu vynalezl. U nás očkuijí praktici Astrou a Modrenou, toho, kdo se přihlásí, ale když chce aspoň ten pfizr, když už Sputnik V asi nebude, musítre se toho nejprve dožít. nezapomeňte, rodiny pracovníků ministerstev taky chtějí žít

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 14. Já ten příspěvek pana doktora chápu tak, že chválí vysílaní československé televize před kontrarevolučním převratem. Jsem zvědav, jestli vědecký komentátor Stach, kterému dali Peroutkovu cenu, popíše nedočkavým českým divákům, proč Johnson a Johnson mají ve výrobě kapitalistický schweine raj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ztrácíš nervy, Unknowne, pokud je nemáš pouze ve svěrači. což je pravděpodobné, jelikož z tebe lítají jen sračky.

   Smazat
 15. Já osobně bych nic nevyléval. Proč? V této zemi je mocný výskyt corona hystrionů, tak je třeba naplnit jejich touhy. A jmenovitě?
  Sociopat Kellner, kterého zásadně nezajímají průs@ry kolem vakcín. Jako správný covid somnabula prostě věří, že covid cobliha dělá to nejsprávnější, a tudíž je nás třeba řezat, protože my zpochybňujeme disciplínu.
  Švihlá Švihlíková - tu už přestaly zajímat jako echtovní ekonomku covid dluhy. Hned dvě píchačky je třeba naordinovat.
  Richelieu Kužvart - jeho bláboly kolem covida už začaly žít svým vlastním životem.
  Valenčík - veliký propagátor života na Marsu. Pochopitelně bez covida.
  Zapařený heil Novotný z Řep. Z něj se vyklubala bolševická mlátička, která by nejraději řežbu 1989 na Národní třídě zopakovala na pražské náplavce.
  A do corona pytle patří i spousta dalších.
  Takže vakcinovat a vakcinovat. Nejlépe Johnsonem. My ostatní si dopřejeme Jeníka Chodce.

  OdpovědětSmazat
 16. Unknowni lzou a kradou.Srbove nabizeli mRNA zdarma protoze to nikdo nechtel

  madari si to tam zasmolili mRNA,ktere namisto,aby vymytilo virus a zabilo ho jako SPUTNIK V ho jeste rozsiruje, potoze ockovany objekt zustava dale infekcni pro ostatni,ale pro ockovaneho je pry JEN RESISTENTNI,ale za kratkou dobu mu virus putuje zivy dale v tele a napadne dalsi organy pro ktere je gejc neurcil a tam mutuje.
  Nikdo pradne nic nevi ,krome piratu,ti chteji panu Babisvi vyvrazdit jeho volice,protoze preceda umi ridit republiku jako podnik jedine v dobrem pocasi a schovava se za sve pdrizene kdyz ma neco rozhodnout sam.
  Pry ho infikovali slovaciska ,kde zavreli SPUTNIK V do chlivku,protozze to tam naridila nejaka silena zenska,ktera ziskala ve volbach 5% a ted mava s celym Slovenskem jako vrtule.

  No neni liž pravda?

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 18. Bere tě zase dna dnoucí vulgo podágra?

  OdpovědětSmazat
 19. https://tadesco.org/…st/ ČTĚTE ....
  Očkovaní lidé jsou svému okolí nebezpeční - genocida lidstva denně v přímém přenosu
  Lockdowny, karantény a nošení roušek by měly být povinné pro ty očkované!
  Fauci, Národní Institut Zdraví (americká vládní agentura, NIH) a Čínská komunistická strana potřebovali miliardy lidí, aby posloužily jako továrny na biologické zbraně. Účelem je urychlení vývoje konečné genocidní biologické zbraně.
  Takže centralizovaný vojenský systém výroby biologických zbraní se nyní „decentralizoval“ tím, že vypustil do světa celkem mírnou formu kmene a následně dodal vakcínu, která má urychlit vývoj mutací. V důsledku toho je každý člověk, který byl naočkován, chodící továrnou na biologickou zbraň, produkuje nové kmeny viru a roznáší je mezi ostatní lidi za pomoci očkovacích pasů. Zbraň, kterou vyvinuli, SARS-COV2, má sloužit k tomu, aby miliardy lidí souhlasily s podáním vakcíny, která má přeměnit jejich vlastní těla na výrobny biologických zbraní tak, aby se mutace viru mohly vytvářet po celém světě.

  OdpovědětSmazat
 20. Na Bělehrad!
  Na Beograd!
  Jinak se tě vakcino nedočkáme.

  OdpovědětSmazat
 21. Bezejmenný 18"50, jdete do boje proti Rusům do první linie, nebo vyzýváte nás? Nasrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:09- To si piš a nebude mně volat Rus ale obrana mé vlasti. Ty budeš stát proti mně, máš na to, nebo pošleš zástupce bezejmenný?

   Smazat
 22. Pan prezident Biden bez pomoci netrefí ani na hajzl. Musí mít okolo sebe partu poskoků, kteří ho navigují, brání novinářům klást otázky, na které by musel odpovídat "z patra" atd. Je úplně mimo. Už okolo toho kolují na IT vtipy. A těch 2,3 biliónu (Američani říkají "bilión" miliardě) si natisknou ve FEDu. Ale nebudou mít hodnotu ani toho papíru. Tak hodně štěstí.

  OdpovědětSmazat
 23. Rusko? Otevřeno. Bary, hospody, všechno. Nechcete Sputnik? To nezajímá, přišlo nám z Moskvy
  Otevřené restaurace, bary či divadla. Nákupy dle libosti. Dramatické snížení covidových pacientů. To není science-fiction počesku, ale realita v Ruské federaci. I když se tam blíží parlamentní volby, jsou zrušená veškerá omezení ohledně shromažďování lidí. Ve všech zdravotnických střediscích se očkuje nyní již celkem třemi druhy vakcín. To hlásí z Moskvy mladý bohemista, novinář, turistický průvodce a znalec České republiky Alexandr Naumov. Reaguje rovněž na rétoriku nového amerického prezidenta Bidena.

  Ve státě panuje optimismus a o nějaké vlně není prý ani řeči. Je to zvláštní situace, kdy si připomínáme rok od tragického nástupu covidu v Itálii a ruské zdravotnické pomoci této zemi, která se s novým vyměněným vedením opět propadá do velmi pesimistických čísel a nekonečných uzávěr.

  Počty nemocných klesají, všechno se otevírá

  „Počet lidí nemocných covidem v Rusku neustále klesá,“ „Tak třeba 24. března počet nově nemocných lidí činil 8 861. V Rusku jsou zrušena všechna omezení spojená se shromážděním lidí. Otevřené jsou restaurace, kavárny, muzea, divadla. Děti chodí do školy. Očkování se provádí ve všech poliklinikách,“ doslova šokuje mladík. O nějaké covidové vlně se v Ruské federaci prý nedá ani mluvit.

  „Lidé, kteří mě obklopují, jsou upřímně rádi, že ruská vakcína Sputnik V pomáhá zachraňovat životy v jiných zemích,“ konstatuje dále Naumov. Nejde jen o Maďarsko nebo Srbsko, ale také Izrael a četné jihoamerické státy. „Nechápou, proč některé země tuto vakcínu neschvalují,“ podivuje se nad českým i eurounijním váháním. „Toto téma však v Rusku není předmětem veřejného diskurzu. Pokud některé země nechtějí ruskou pomoc, pak tato pomoc nebude nikomu vnucována.“ A co se týká České republiky, o její aktuální situaci se v Ruské federaci podle Naumova téměř nikdo nezajímá.
  Vakcinace jede na plné obrátky, další vývoj pokračuje

  Rusko však vyvíjí další vakcíny, nezůstalo zdaleka jen u Sputniku V. Ten je nyní připravován i ve formě „light“. „V Rusku jsou kromě vakcíny Sputnik V vyvinuty, registrovány a používány další dvě vakcíny: Kovivak a Epivakkorona. Klíčové vlastnosti vakcín jsou následující,“ obsáhleji popisuje mladý bohemista Naumov. „Sputnik genoinženýra Vektorova používá dvou kmenů živých adenovirů člověka, které jsou zbaveny schopnosti se množit. Podává se dvakrát v intervalu třech týdnů. Účinnost je 91,4 procenta, u závažného průběhu onemocnění pak dokonce sto procent. Očekává se, že imunita se vytvoří na dva roky – na devět měsíců – již byla prokázána. U štěpu lze pozorovat chřipce podobný syndrom – zvýšenou teplotu – někdy i do 38 až 39 stupňů, bolesti svalů a kloubů, bolest v místě podání, celkovou slabost či bolesti hlavy. V případě potřeby se doporučuje užívat antipyretika. Symptomy obvykle probíhají během jednoho až dvou dnů.“ To je tedy podle Naumova Sputnik V.

  EpivakKorona je produkt genoinženýrství na základě umělých peptidů, které kopírují fragmenty koronaviru. Podává se dvakrát intramuskulárně s intervalem 2–3 týdnů. Imunologická účinnost je podle Naumova stoprocentní. „Imunní ochrana bude fungovat jeden rok. Nebyly zjištěny silné nežádoucí jevy spojené s působením vakcíny, byla zaznamenána pouze bolest v místě vpichu a zvýšení teploty na 38,5 stupně.“

  „KoviVak je celovirionová inaktivace na základě ‚zabitého‘ celého koronaviru. Jedná se o klasický typ vakcín, které se masivně vyrábějí a používají již od minulého století. Podává se dvakrát intramuskulárně v intervalu dvou týdnů. Dne 23. března byl Vladimir Putin očkován jednou z těchto vakcín."

  Zahraniční vakcíny se v Ruské federaci nepoužívají, země má prý dost svých vědeckých kapacit.

  OdpovědětSmazat
 24. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
 25. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
 26. Přestaňme už v tom všem hledat něčí "nešikovnost a hloupost". I když skutečně nemám vysoké mínění o IQ většiny eurokomisařů a europoslanců, tak pitomí být skutečně nemohou. Aby si nevšimli, že migranti nás obohacují pouze kriminalitou a terorismem a ochuzují o miliardy na sociálních dávkách, nebo že naše "ušetřené" emise svět rozhodně nevytrhnou, tak tak pitomí být skutečně nemohou. To už by museli mít problém s chůzí po dvou.
  Tak že jediné, logické vysvětlení pro takto nelogické chování je zlý úmysl. Chtějí nás prostě zničit. A pokud nás chtějí zničit řízenou výměnou obyvatel, systematickou likvidací ekonomiky, cenzurou a kriminalizací za její porušení, jak mám uvěřit, že zrovna v otázce očkování si to rozmysleli? Je to jako uvěřit člověku, který se vás opakovaně pokusí zabít, pokaždé jiným způsobem, vám najednou chce "pomoci".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele zhnuseny,
   pitomi, nejsou, jsou jen jako prasata, nehnou se od koryta a zerou, a jsou mimo toho zbabeli, takze jsou dost chytri na to, aby si uvedomili co delaji, ale k vuli mlaskani a zrani EU mlata (odpad z pivovaru) ktere nedokazou odmitnout, si rikaji

   "po nas potopa"

   Smazat
 27. „Pirátka Richterová pustila uzdu svému komoušství.“ Komentátor Holec se znovu pustil do Pirátů

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021040113421157-piratka-richterova-pustila-uzdu-svemu-komousstvi-komentator-holec-se-znovu-pustil-do-piratu/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.