Reklama

středa 14. dubna 2021

Cena vakcín a akcií stoupá, když lidé umírají

Ivan David
14. 4. 2021

 V době rošád na ministerstvech, kdy přemýšlíme, jestli jeden probruselský ministr zahraničí bude lepší než jiný probruselský a pronatoidní ministr zahraničí, jeden EMA-poslušný ministr zdravotnictví lepší než jiný EMA-poslušný ministr zdravotnictví, docela zapadly dvě informace ohledně očkování proti covidu:

1. Americké úřady nedoporučily použití vakcíny Johnson and Johnson v Evropě a pozdržely dodávky. Prý má stejná rizika jako vakcína Astrazeneca, tedy riziko vzniku trombóz, podle amerických zdravotnických úřadů zejména u žen mezi 18 a 48 lety.

2. Stoupá cena vakcíny Pfizer. Což je logické, protože když vypadla dodávka další firmy, stoupá poptávka, stoupá cena, jen je to - poněkud nelidské.


"Vakcína Pfizer původně stála 12 eur za dávku, poté se cena zvýšila na 15,50 eur. Dnes jsou podepsány smlouvy na 900 milionů vakcín až do 19,50 eur za dávku," bědoval Bojko Borisov, bulharský předseda vlády. Cena, která se podle něj týká dodávek vakcín plánovaných na roky 2022 a 2023 v rámci objednávek Evropské komise pro všechny země EU. Ceny, které podle bulharského premiéra „rychle rostou“.

U 900 milionů dávek by toto zvýšení o několik eur představovalo značné dodatečné náklady, které by činily 3,6 miliardy eur ve srovnání s tarifem 15,50 eur, a dokonce téměř 7 miliard eur ve srovnání s počáteční cenou 12 eur za vakcínu Pfizer. Celková částka: 17,55 miliardy eur.

Na podzim loňského roku belgická ministryně pro rozpočet Eva de Bleekerová omylem zveřejnila cenu každé z vakcín Covid-19 na Twitteru. Na obrázku lze zjistit, že předobjednávky šly na 12 eur za dávku vakcíny Pfizer / BioNTech, 1,78 eur za dávku AstraZeneca, 7,56 eur za Sanofi / GSK, 10 eur za CureVac, 8,50 dolarů za dávku Johnson & Johson a až 18 dolarů za dávku od Moderny. Krátce poté, v prosinci, americká tisková agentura Reuters odhalila, že dávka Pfizeru se prodávala za 19,5 dolaru, což je asi 15,5 eur, jak uvádí bulharský předseda vlády. Reuters dnes potvrzuje nový růst ceny na základě výpovědi vysokého evropského úředníka: vakcína Pfizer nyní stojí 19,50 eur.

Toto značné zvýšení ceny prý vyplynulo z přizpůsobení vakcíny variantám viru, „což znamená, že společnosti by přicházely s vylepšenými vakcínami, pokud by převládaly mutace v koronaviru,“ vysvětluje Reuters. Už v březnu o tomto nárůstu hovořili dva vedoucí laboratoře Pfizer, což odůvodňovali nikoli variantami, ale „podmínkami na trhu“.

„Když se podíváte na to, jak se určuje současná poptávka a aktuální ceny, je jasné, že nejsou určeny tím, co bych nazval běžnými tržními podmínkami: jsou určovány pandemickou situací, ve které se nacházíme“, řekl finanční ředitel Pfizeru Frank D'Amelio. Neskrýval při tom, že by laboratoř mohla těžit také ze hry nabídky a poptávky, zejména z hlediska „cen“. Nepopřel rovněž, že ceny dávek společnosti Pfizer budou růst. Diskuse v rámci EU ještě neskončily, ale toto zvýšení cen je velmi pravděpodobné.

Dodám, že jen od německé vlády dostala firma BioNTech 375 milionů Eur na výzkum a vývoj. Když tedy nepočítáme to, že na vývoji vakcín pracovali vědci, kteří studovali na německých státních univerzitách v Mohuči a Tübingenu, v případě vakcíny AstraZeneca v Oxfordu a v případě vakcíny Moderna na Harvardské univerzitě. Při prodeji své vakcíny jen německému státu pak vydělá firma Pfizer BioNTech dalších 300 miliard eur. Kolikpak to asi bude v případě celé EU? A opět – vše jsme si zaplatili, EU nám nedává nic zadarmo. Jak správně konstatoval bulharský předseda vlády, vakcíny budou čím dál dražší.

Ačkoli firmy od začátku inzerovaly, že v případě pandemie „rezignují na zisk“, jen firma BioNTech bude mít podle odhadů finančních analytiků celkový obrat 13 miliard dolarů. V „nových“ cenách tedy ještě více. Což znamená logicky vyšší zisk. Chudé země tzv. „globálního jihu“ pak nedostanou prakticky nic, v rámci charitativního programu WHO Covax se počítá s naočkováním 20 % jejich obyvatel, za předpokladu, že vakcíny od výrobců koupí bohaté státy – tedy i my – a darují je. Zisky farmafirem chrání patenty, ačkoli třeba podle německého obchodního práva je možné v čase nouze patenty „znárodnit“, i za náhradu, sdílet a vyrábět. To ale nikoho v Německu ani jinde ani ve snu nenapadne – soukromé vlastnictví pořízené za peníze státu je v politické praxi posvátné.

Fakticky totiž očkovací politiku pro covidu neřídí Světová zdravotnická organizace (WHO), ale Světová obchodní organizace WTO – a její dohoda o duševním vlastnictví – TRIPS. Podle serveru Business.info se „pro účely dohody TRIPS duševním vlastnictvím rozumějí všechny kategorie duševního vlastnictví a zahrnují copyright a související práva, obchodní značky, geografické označení, průmyslové vzory, patenty, design integrovaných obvodů a ochranu nezveřejněných informací. Nejvýznamnějším příspěvkem TRIPS k propagaci ochrany práv duševního vlastnictví na celém světě jsou ustanovení o vynucování, která dohoda obsahuje. Dohoda říká, že vlády musejí zajistit, aby mohla být práva duševního vlastnictví vynucována podle jejich zákonů a aby sankce za porušení zákona byly tak tvrdé, aby zamezily dalším přestupkům. Rozvojové země s nedostatečnými a chudě financovanými soudními a správními systémy mohou v tomto ohledu čelit obtížím a nemusejí si být vědomy existujícího napětí mezi ochranou a vynucováním práv duševního vlastnictví a politikou hospodářské soutěže.“

A tady jsme u jádra problému – chudé země nemohou vyrábět samy, čelily by značným sankcím, někdy zničujícím, i když čistě teoreticky mají právo na tzv. nucené licence, tedy vyvlastnění patentů. To si země globálního severu dávno zajistily, aby si kterákoli země něco takového raději odpustila.

A když se zkouší bránit tzv. TRIPS-waivers, tedy země požadující výjimku z těchto tvrdých obchodních pravidel, dopadnou takto - cituji web Open Access Government: „Na neformálním zasedání Rady pro Dohodu o obchodních aspektech duševního vlastnictví (TRIPS) dne 4. února Spojené státy spolu s Evropskou unií, Spojeným královstvím, Japonskem a Austrálií pokračovaly v blokování iniciativy upustit od určitých Ustanovení obchodní organizace (WTO), která potenciálně omezují výrobu a výplatu léčivých přípravků COVID-19, diagnostiky, lékařského vybavení a vakcín. Výjimka, původně navržená Jihoafrickou republikou a Indií, by dočasně odstranila patentová práva k těmto výrobkům, aby se usnadnil zvýšený objem výroby a rozšířenější výroba po celém světě. Přestože USA a EU prosazují další diskusi o skutečnostech současné situace, Jihoafrická republika, Indie a další usilují o vyjednání textu navrhované výjimky. V tuto chvíli jsou rozhovory ve slepé uličce.

Stále však přibývá důkazů, že podepsání výjimky z dohody TRIPS by bylo dobré nejen pro současné příznivce této iniciativy, ale pro celý svět a možná zejména pro rozvinuté země, které jsou proti němu v současné době. Finanční náklady pro všechny země během pandemie jdou mnohem dál než za platby za výzkum a vývoj, léčbu a vakcíny pro zvládnutí případů COVID-19. Ekonomické dopady budou pociťovány napříč globální ekonomikou prostřednictvím narušení dodavatelského řetězce zakořeněného v rostoucí nerovnosti mezi zeměmi a mezi nimi, což bude pravděpodobně stát kolem 9,2 bilionů dolarů, z nichž polovinu bude nést hrstka rozvinutých ekonomik.“, napsal web Open Access Government.

Ano, bylo by to výhodné i pro „rozvinuté země“. Pokračování pandemie a vznik dalších mutací zhorší ekonomickou situaci i bohatých zemí. Volná výroba vakcín by však nebyla výhodná pro farmafirmy. Ty naopak potřebují co nejvíce mutací a vln pandemie. Všechny zmíněné organizace a vlády států „globálního severu“, dokonalý příklad je Evropská unie a WTO - tu nejsou proto, aby pomáhaly lidem se zvládáním problémů a pohrom, ale proto, aby usnadňovaly zisky nadnárodním korporacím, tedy i farmafirmám. Zda to pro ně dělají z dobroty srdce, nechť posoudí každý sám.

Zatím farmaceutické koncerny vedou boj mezi sebou. AstraZeneca a Johnson and Johnson, zdá se, podléhají konkurenci BioNTechu a Moderny, které se zatím ukazují jako ty, které mají nejméně vedlejších příznaků a vysokou účinnost. Dlužno dodat, že AstraZenecy bylo v Evropě naočkováno nejvíc, zejména ve Velké Británii. V takovém prostředí je pak ruský Sputnik, na jiné bázi a rovněž s potvrzenou vysokou účinností, navíc s možností koupi licenci, nepřítelem, nikoli spojencem v boji proti pandemii. A v takových kategoriích se bojuje především na mediální a geopolitické scéně, jak vidíme u nás každodenně. Ne, o životy lidí tu nejde ani na „pěkném čtvrtém místě“.

72 komentářů :

 1. Přesně tak to je chtějí si na tom mastit kapsy a že umírají lidé to je jim šumák. Skopčáci vymysleli nošení respirátorů a Český poskoci hned taky však jsou dražší než rouška. Navíc respirátor je určen jako ochrana proti prachu a ne virům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AstraZeneca drží lidovou cenu vakcíny jen do 1.7.2021. Pak půjde na tržní ceny jako ostatní.

   Smazat
  2. Reakce organismu na vakcíny nejistá. Jedna polopravda + druhá polopravda not = pravda. Zato růst ceny vakcín je jistý. Strmost růstu je přímo úměrná nedostatku na trhu a růstu požadavků. Jde k normální trh se zdravím, na krásná slova zapomeňte.
   Hokynářům jde jen o získ.

   Smazat
 2. Pan David pise...." Ne, o životy lidí tu nejde ani na „pěkném čtvrtém místě“.

  a odky vlastne slo? vzpomel jsem si na porucika Hamacka z Cernych Baronu " Lidi je jako sracek" a to napsal Svandrlik uz davno

  takze tomu kovidu verim, ale myslim si ze vyrobcum teto lahudky se to nejak pokazilo, vlezlo to totiz i k nim

  OdpovědětSmazat
 3. Západ - obchod je obchod - zdraví lidí nás nezajímá, když nemají prachy .... Ruský lidský přístup s nejlepší vakcínou se nesmí akceptovat! Je laciná, bezopečná, lidská, poskytují licenci k výrobě. Naši budoucnost jsem nechali zlým lidem v Bruselu a v bankách a odmítli jsme lidský ruský přístup z ideologických důvodů a bude hůř! USA vymyslí další biologickou zbraň. V EU jsme bez šance. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
 4. Vakcíny mRNA Pfizer a Moderna jsou s ohledem na imunizaci proti Covidu19 pouhým placebem, pouze navozují reakci přítomnosti protilátek v organismu.
  Ten "zázrak" syntetické mRNA v těchto "vakcínách" pro biosyntézu spike proteinu ribozomy buněk je jenom nesmysl pro přiblblé vědce i ostatní chytrolíny, skutečnou biologickou mRNA kterou přijmou ribozomy buňky umí vytvořit pouze DNA živé buňky s jejím energetickým potenciálem.

  Už se množí případy, kdy po očkování Pfizerem a Modernou se rozmáhají onemocnění Covidem19 bez ohledu na očkování těmi zázračnými vakcínami ..
  Je také dost případů úmrtí bezprostředně po očkování Pfizerem a Modernou, je to pravděpodobně způsobeno technologickými chybami při rozmrazování z hlubokého zmražení uvedených mrna vakcín ..

  Při imunitní reakci při vytváření imunity po očkování skutečnými méně i více zdařilými vakcínami ostatních výrobců než jsou Pfizer a Moderna v některých případech dochází ke krevním komplikacím -sraženinám, a je to mimo jiné důkaz, že vakcína nějak účinkuje ..

  To jak účinkují pseudo vakcíny Pfizer a Moderna je zatím diskutováno mezi "konspiračními teoretiky", ale jak víme, konspirační teorie se často po uplynutí nějakého času stávají skutečností ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě doplním výklad fráze "navozují reakci přítomnosti protilátek v organismu" ..

   Reakce testů na protilátky se dá novodit různými způsoby, jako příklad může posloužit jak jeden Africký prezident, který bohužel v nedávné době náhle zemřel, oklamal nejprestižnější orgány WHO -Meznárodní zdravotnické organizace OSN ..

   Na testy přítomnosti viru CovSars2 zaslal vzorky získané z kozího chlívku, papáji, omítky, a dalšího, a WHO je testovala jako obsahující CovSars2 ..

   Smazat
  2. Re (13:39):
   Pokud pochybujete o některé z vakcín západní provenience, tak on už vám to jistě jakýsi slabomyslně sebevědomý Unknown (prý z Liberce) pádně objasní. Píše sem své výplody jako nezmar, a to i přesto, že jej redakce se stejnou trpělivostí beztak smázne ...
   ---
   Hlavním smyslem vakcinace ale (podle mého) přece jen stále zůstává indukce schopnosti očkovaného člověka vytvářet si imunitní odpověď pro případ, kdy je infikován skutečným virem. O čemž svědčí i přítomnost protilátek v jeho krvi po vakcinaci. A takovou schopnost (s různou účinností) mají i ty západní. Problém je ale mj. i v tom, že jsou drahé, omezeně dostupné a některé z nich vyvolávají nežádoucí reakce, např. ty trombózy, zejména u mladých žen.
   ---
   Takové reakce však nebyly zatím pozorovány po použití ruského Sputniku a snad ani těch čínských. Leč ty nám naši vládní odpírají schválit a nakoupit, protože je k takové pošetilosti vede jejich ideologická tupost kombinovaná s prozápadním lokajstvím. Na počtu zbytečně zemřelých jim až tak nesejde ...

   Smazat
  3. Františku 14.52, pochybovat nestačí, však se říká, důvěřuj ale také prověřuj ..
   Prověření "všeobecně memorovaných fakt" s odhalením lží a klamů v nich potom mění pochyby ve skutečnost pravdy ..

   Smazat
  4. Maxime, fascinuje mě, když někdo jako vy nazve ty, kteří něco vytvořili, přihlouplými. Takže třeba fyzici popsali štěpení jader, ale protože jsou přihlouplí, žádné štěpení neexistuje a třeba bomby nebo elektrárny fungují na jiném principu. Ten ovšem chápete jen vy, jelikož fyzici jdou úplně v loji.

   mRNA je jen jedna a je úplně jedno, jestli jí vytvoří DNA adenoviru, vaše DNA anebo se do buňky dostane v podobě čisté RNA. Je to chemikálie, podobně jako léky, které užíváte a ty mají vliv na váš zdravotní stav.

   Smazat
  5. JJ, v historii vědy se občas vyskytne vědecká osobnost, která na něco přijde, ostatní vědci jenom to moudro memorují ..
   Když se vědecká osobnost mílí nebo je podvodník (obzvláště v dnešní vědě), tak ostatní vědci memorují pitomosti ..

   To, na čem je dnešní věda hmotného světa postavena přinesli osobnosti typu Newtona, Keplera a dalších, kteří měli znalosti tajných duchovních věd (hermetismus, astrologie, atd.)

   Dnešní biologická věda je založena hlavně na Darvinových pitomostech, a podle toho to vypadá ..
   S Vámi uváděnou jadernou fyzikou je to podobné, teorie jaderné fyziky (Enstein a další) jenom aproximují skutečnost fyzikálního mikrosvěta, o fyzikálně duchovní podstatě mikrosvěta vědí velké ho*vn ..
   Zkoumají a zkoumají hmotu a energii s protichůdnými závěry v jaderné a kvantové fyzice, a tom podstatném si tímto postupem mohou nechat jenom zdát ..

   Smazat
  6. JJ, opravdu se ti vědci mílí,protože podstatu míjí, kdyby mysleli byli by v omylu a mýlili by se ..
   Vy se také mílíte, RNA není chemikálie jako ostatní léky ..
   RNA je živá !!!!!! biologická substance, v živém těle je DNA, RNA, a celá buňka obdařena "životní silou", po její ztrátě se teprve jedná o organické chemikálie bez života, které se v důsledku nestability rozpadnou ..

   Z fyzikálně chemického pohledu se uvedená životní síla předpokládá a vysvětluje jako rotace spirál řetězců molekul které tvoří živou biohmotu, není to ale tak jednotuché, pro dnešní primitivní pozitivistickou materialistickou vědu takové vysvětlení ale stači ..

   Smazat
  7. Maxim, kdybyste přestal s těmi abstrakcemi, udělal byste lépe. Míchat bibli a texty všelijakých zvěstovatelů třeba s chemií samozřejmě v tomto prostoru můžete, můžete nazývat třeba J.Watsona pomateným bláznem, ale to nic nemění na tom, že poznání reálného světa je úplně někde jinde a vy s tím nic nezměníte. mRNA se chová jako chemikálie, i když se účastní proteosyntézy a i když to je v jejím případě "živá/neživá" na hraně. Ono se to totiž v biochemii a mikrobiologii dost těžko rozeznává, když to dokážete syntetizovat, vy životní sílo.

   Takže si klidně označujte vědce za idioty, nic se vám nestane. Doufám, že si na to vzpomenete, kdykoliv budete cokoliv používat, protože i dnes už obyčejným průmyslově vyráběným věcem většinou předcházely roky bádání těch, které jste nazval hlupáky.

   Smazat
  8. J.J. Zajímavá je informace z umělé inteligence, kde se již daří Darvina zrychlit v animaci!

   Smazat
  9. JJ, zase jste vedle, věda jsou pouze jenom abstrakce, Vy realito ..
   A dnešní věda včetně Vás je s těmi abstrakcemi v koncích, proto je mi včetně Vás k smíchu ..
   Když nechápete co je živé a neživé, tak je zbytečně s Vámi diskutovat ..

   Texty "zvěstovatelů" včetně Bible jsou také abstrakce, ale promyšlenější než abstraktní matematika současné vědy, ale pro ty co nemají "abstraktní myšlení" je nedostupné všechno co je nad jejich pomatenou "hmotnou realitou" živočichů a opic ..

   A Miroslave, umělá inteligence je také hovadina k smíchu, jedná se strojovou algoritmizaci a to s inteligencí života nedá srovnat ..
   I když dnešní lidé pomalu životní inteligenci (moudrost) ztrácejí, a stávají se z nich memplexy (společenskými algoritmy) řízené stroje, resp. opice ..

   Smazat
  10. Maxime, umělá inteligence není k smíchu, naopak, je třeba se jí bát. Nejen té průmyslové 4.0 která nám může sloužit ale i ničit. Jsme na počátku a většina z nás o ní nic neví. Ta moje informace 14:33 byla o pokusu figurky s vlastním "mozkem" a neohrabanými pohyby se sama vypracovala k dokonalým pohybům v rámci možností svého pohybového ústrojí. V daném případě napodobenina člověka.

   Smazat
  11. JJ, Miroslave, ještě poodhalím další tajemství ..
   Svět a Vesmír má jinou filosofii, logiku, matematiku, než je ta lidská jeho "reálného materiálního světa" ..
   Vysoké sebevědomí vědy a lidí brání povznést se výše nad "realitu jejich světa", aby z nadhledu viděli jak se ve skutečnosti věci mají ..

   Abstrakce povznesení se k absolutnímu Bohu, který je v té abstrakci nejvýše, je v podstatě přiblížení se k Bohu a většímu pochopení Světa a Vesmíru, to když si lidé uvědomí stanou se opět lidmi ..

   Bez Boha jsou lidé jenom namyšlené opice, které žijí v iluzi že změní Svět k svému opičímu obrazu ..

   Smazat
  12. Maxim, mně se zdá, že tak trochu pohrdáte lidmi. Zvlášť těmi, kteří moc nesdílí váš názor. Přitom stačí nechat Bohu, co mu patří a lidem, co patří jim. Bohužel někteří lidé se už na Boha hrají a dost často to jsou ti, které sebevědomě nazýváte hlupáky. Jenže oni hloupí nejsou. V tomto případě - bohužel.

   Smazat
  13. JJ, lidmi nepohrdám, pouze lidskými opicemi, nikoho jsem nenazval hlupákem, a "nehloupí" opičí degeneráti, kteří si hrají na bohy, jsou jiné téma ..
   Ale už toho necháme ..

   Smazat
 5. Tlačení na pilu(zisku) vede vždy k výbuchu nespokojenosti, revolucí, v krajním případě války. Stačilo by mi opustit EU, rozhodovat se sami. Následky, ani krajní variantu to nevyloučí ale budeme při to stát rovně, ne v předklonu.

  OdpovědětSmazat
 6. Zdravotnictví jako byznys je vedle energetiky pro lidi největší finanční zátěži. Bude se muset situace ještě hodně zhoršit, aby se hledal způsob zestátnění. Možná s růstem používání plateb.karet to už ani nebude možné.

  OdpovědětSmazat

 7. „Decentralizuj, zdieľaj a lokalizuj“
  14. apríla 2021 / oracle911blog

  Znie to ako nejaké propagandistické heslo z dôb ČSSR alebo budovania komunizmu po roku 1948. Lenže dôvod, prečo som to napísal má máločo spoločné s rokom 1948 a ČSSR, ale má viac spoločné s tým, čo povedal Frank Herbert, ktorý napísal knižný cyklus Duny a vyslovil myšlienku, že ak ľudstvo ovládne jedna sila, tak jedna vec dokáže zničiť celé ľudstvo. Takže decentralizácia, lokalizácia a zdieľanie zdrojov bude nutnosťou a to tak, že ak to neurobíme, tak zdochneme všetci a nemyslím tým tú náhražky, ktorú plánuje tzv. elita, ale skutočné veci, ktoré sú v prospech každého t.j. začneme hrať hru s nenulovým súčtom.

  Prečo to hovorím?

  Ide o plány globálneho zákulisia (GP) v hrubých základoch. Totiž, GP plánoval pred tisícročiami vybudovať globálnu otrockú spoločnosť a na to vytvoril živé hovoriace nástroje, ktoré podľa potreby vymieňal a ostril. Jedným z týchto nástrojov sú židia resp. Židia, na ktorých je teraz páchaná očkovacia genocída a môže sa to diať z toho dôvodu, že globalizácia ako taká bola zavŕšená. Ďalšie nástroje, ktorých sa zbavuje sú bankári resp. banky a anglo-americký močiar s centrálou v Londýne. Začnem od konca: močiar nepochopil, že prežil svoju užitočnosť ako vykonávací nástroj pre plány GP a stále ide v šľapajách NWO o ktorom si myslia, že to bude ich vysnívaný raj, lenže GP ich odpisuje tak, že z nich robí užitočných idiotov, ktorí vykonajú za neho špinavú prácu pri pokuse o zavedenie digitálneho koncentráku a následne odídu na smetisko dejín, kým GP si užíva niekde v Číne alebo Iráne, či na Novom Zélande.

  Bankový systém sa odpisuje z toho dôvodu, že svet bol skúpený za úžeru a pyramídová hra s dlhmi kolabuje pod vlastnou váhou a buď sa odpíše bankový a tým pádom súčasný finančný systém, alebo biosféra planéty sa skolabuje. Tým pádom je dobré prejsť na kvázi-bezúročný finančný systém islamského bankovníctva v Európe a v Afrike a v Amerike na marxistický pseudo-komunistický systém s nepodmieneným základným príjmom, v ktorom človek je síce otrok, ale sa cíti byť slobodný, lebo sa o nič nemusí starať a ani nič nevlastní t.j. poslúcha na slovo a prenajíma si od elity všetko. Lenže veci nejdú tak, ako plánovali.

  Prečo to tvrdím?

  Je tu niekoľko dôvodov a všetko sa točí okolo chápania a časovania:

  objavil sa internet, ktorý umožnil prakticky okamžitú komunikáciu medzi ľuďmi t.j. informačný monopol GP a ich elít bol riadne naštrbený (keby chápali, čo sa deje, tak to nikdy nepovolia a snaha o reguláciu je márna);

  v roku 1996 boli ukradnuté ruské prezidentské voľby a namiesto marxistu Zjuganova močiar dosadil Jeľcina, ktorý ďalej rozkrádal štát a umožnil to, že prasknutie internetovej bubliny v roku 2001 nezložilo americký resp. západný finančný systém a neumožnilo to vznik marxistického ZSSR (ZSSR 2.0), ktorý by sa tiež rozpadol a prešiel by pod riadenie Číny a čiastočne aj Iránu;

  dali svetu Bitcoin, ktorý je zbierkou skvelých technológií;

  Putin prekukol plán a v roku 2014 nešiel priamo proti US$, len začal pripravovať kroky na jeho eventuálny pád;

  nechal močiar, aby v roku 2015 a 2016 zviditeľnil riadenú migráciu do Európy;

  nechali pologramotný močiar, aby začal implementovať plány na zavedenie digitálneho koncetráku uprostred covid hystérie, čo má za následok to, že dav nielen nehľadá pomoc u centrálnych autorít (strpčili nám život), ale dav sa zobúdza.

  Takže plán, v ktorom by okolo roku 2020 bolo zavedené globálne otroctvo – tu v marxistickom háve, tam v mohamedánskom háve a inde zas v inom háve, stroskotal na viacerých frontoch. Klimatické zmeny, ktoré nastanú, nielen privodia smrť stovkám miliónov ľudí (hladomor, prírodné katastrofy atď) t.j. umožnili by presadiť projekt zlatej miliardy/pol-miliardy vytesaný na kameňoch z Georgie, ale aj rozbijú riadenie GP, lebo nastáva boj o prežitie ľudstva ako celku t.j. geofyzikálne zmeny a pád súčasného finančného systému prinútia ľudstvo hľadať riešenie inde a tým pádom davo-elitárny fašistický koncept GP na Zemi skončí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. duro,

   moc hezky pises, ale jak rekl Josef II Mozartovi, "mas tam moc not" u tebe pismenek.... cely ten pruser zacal premnozovanim lidstva dole na jihu, a na vychode, takze dochazime ci dojdeme brzy ke globalni hladove katastrofe.

   Cely ten pruser ohledne "zlate miliardy" ktera prezije je jen zoufaly pokus elit??? kontrolovat to premnozeni nez ta invaze do bilych zemi presahne unosnou miru, ale zatim tento pruser neni tak velky aby se pracujici a tvorivi, lide, (nemyslim jen bile) proste lide kteri se nevaleji a necekaji az jim neco spadne do huby, a zastavi se pri delani deti na cisle 2 coz by dalo hranice k mnozeni, stacilo by to pro dve generace, a pak jit k normalu 2 1/2 deti na rodinu.

   Pokud se tak nestane, tak nasim potomkum pomoz Pan Buh. a to plati i pro elity

   Smazat
  2. Ďuro si půjčil texty od bláznůa šílenců a teď to tady kopíruje. Vůbec bych se nedivil, kdyby to psal někdo na zákazku těch, které Ďuro kritizuje, protože právě takovým šílencům to hraje do karet. Oni vždy zvítězí, jenže takhle by profitovali nejvíc. Na chaose.

   Smazat
  3. JJ, máte vysoké sebevědomí a snažíte se bez potřebných znalostí dělat arbitra co je a co není pravda ..
   Nemusíte se ale cítit uraženým, není to jenom Váš problém, většina bláznů a šílenců také považuje ostatní vědoucí a moudré lidi za sobě podobné pomatence ..

   Smazat
  4. JJ, vysoké sebevědomí brání skutečnému poznání, však se říká, že na každém šprochu je pravdy trochu ..

   Smazat
  5. Maxim, to nadměrné sebevědomí dokazujete právě vy. Já se naopak držím v pozadí, protože tvrdit s naprostou jistotou o něčem, co není někde potvrzeno, to nedělám. Stejně tak jako neposuzuju vakcíny, protože, jak jsem už několikrát psal, jsem v této oblasti laik. Zatímco vy jste si jistý skoro ve všech oborech.

   Smazat

 8. Čo sa stane?

  Padne US$ a na neho naviazaný finančný systém (spôsob rozoberiem v piatok), a keďže svet je už globalizovaný, tak bude potrebný spôsob ako medzi neštátnymi organizáciami previesť finančné zdroje za služby a tovar prakticky na druhú polovicu planéty a zlato a striebro sú objemné, tak ich rolu prevezme Bitcoin, Litecoin, Ethereum a niekoľko ďalších alternatívnych kryptomien. Ďalšia vec je, že ľudia budú chcieť naďalej obchodovať na burze, lebo je to spôsob, ako zabezpečiť financovanie a suroviny, ale budú chcieť aj zabrániť tým podvodom, ktorých sme svedkami t.j. budú požadovať transparentnosť, a preto veci ako Veritaseum majú budúcnosť.

  Zdieľanie a spracovanie informácií bude dôležité kvôli prežitiu a na to bude potrebné využiť širokopásmový internet a nevyužité výpočtové kapacity domácností t.j. zdieľanie týchto zdrojov bude kľúčové s tým, že veľké centralizované riešenia nebudú ani životaschopné a ani rentabilné, a o tom sú presne Theta a Holo či iné podobné kryptomeny spojené so službami.

  Lokalizovanie výroby je jediná možnosť ako vyriešiť problém s dodávkami tovarov (vrátane potravín) a služieb. Ide totiž o to, že momentálne kvôli just-in-time rozvrhu sklady sú de facto lodné kontajnery a prívesy kamiónov. Lenže tak, ako príklad zaseknutej lodi v Suezskom kanáli poukázal, stačí jedna blokáda a priemysel padá a situácia sa stane nahnutou. Takže to znamená, že pri geofyzikálnych zmenách nás čakajú výpadky dodávok.

  A tu musím spomenúť jeden zaujímavý efekt, k veľkej aktivite a produkcii u prírodných systémov dochádza na okraji rôznych biotopov napr. vlievanie rieky do mora, hranica lesa a pasienkov, na brehu vodných plôch atď. Podobný jav budeme môcť spozorovať aj na okraji rôznych ekonomických systémov, lenže tie ekonomické systémy nebudú primárne ohraničené geografiou, ale tým, že k akej globálnej sieti patria t.j. akú sadu riešení používajú.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ďuro, budu se muset podívat do Bible, zda s tou "Babylonskou věží" to nebylo naopak.

   Smazat
  2. Miroslave!

   Hledat pravdu v knihách psaných na objednávku (Tora, Talmud, Bible, Korán, Kapitál, Závěry xy sjezdu) je příšerné chucpe, protože tam není ani mezi řádky (dokonce ani opak není pravdou), ale proti gustovi žádný dišputát!

   Smazat
  3. Ďuro, vždyť to spojuje i Vaše teorie. Napřed depopulaci, zbytek nastěhovat do "věže" pod jedním jazykem.

   Smazat
 9. zajimave ze do nedavna byly ampule a obaly popsany takto:
  "for clinical trial use only" a uz tam nejsou!? rvali ockovat jen s astra seneca alias vaxzevria nebo jenda&jenda a ted je to spatne? toz pojdme do teeeho sputniku? we have nothing to loose

  OdpovědětSmazat
 10. duro trulo vis ze o padu us$ a ze nahradni mena pro severni ameriku ma byt amero se rika jiz 30 let? a furt nic! a nas v usa nabadali zbavit se "ustolaru"?

  OdpovědětSmazat
 11. A dotohto všetkého im vlastne hodil vidly Sputnik. Preto tie ceny a preto tá nedôvera vôči týmto “zázrakom”. Už od samého začiatku išlo iba o jedno. Nabaliť sa za každú cenu. Aj za cenu životov. Kapitalistu v honbe za ziskom nezastaví nič.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý Petře 64!

   Jako většina, i vy jste skočil na špek (ve vojenské terminologii KRYTÍ akce). Je pravdou, že zisky z pichulek již 30 let převyšují i zisky z ropy, ale skutečným důvodem vakcinace světa je depopulace:

   1) ve vakcinách je strašný sajrajt (srážlivost, mrtvice)
   2) vakciny způsobují útlum přirozené imunity a kitochinovou bouři (běda potkat kovid!).
   3) vakciny mění cca po roce genom člověka na zombí
   4) vakciny umožňují v zombí obrovské mutace virů a jejich zvýšenou mortalitu, takže napíchanci jsou kontejnerovými přenašeči.

   Kovid buď skončí sám (zabije očkované i část neočkovaných) nebo ukončí existenci lidstva úplně (pokud se budeme bránit dosavadním způsobem).

   Smazat
 12. unkhovne!!

  Klidně přijímejte další členy čehokoliv a uzbrojte Rusy. Jak říká Pjakin "dlja tovo náda mnóga resúrsov" a vy máte pouze jeden zdroj, ale zato nekonečně veliký. Hádejte jaký??

  OdpovědětSmazat
 13. Nasaď si helmu a padej do zákopů, hrdino!

  OdpovědětSmazat
 14. Kolik minut tady vydrží Unkowne ty tvoje prolhané bláboly? Jsi úskočný,prolhaný a podlý hajzl !!!

  OdpovědětSmazat
 15. Já nevím, nad čím se pan David, kterého si jinak vážím, a s ním mnozí pozastavují. . To je přece princip kapitalizmu : co nejnižší mzdy a tím náklady na výrobu a co nejvyšší cena. Nějaké sliby a humanismu, pchá. Nanejvýš se z těch zisků okázale něco dá na dobročinnost, jak trefně popsal Stephen Leacock v jedné své humorné povídce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smyslem kapitalismu je volny trh. Kazdy muze svobodne na tento trh dodavat a kazdy na tom trhu volne nakupuje.
   To je zasadni rozdil proti feudalismu nebo ruskemu komunismu.

   Smazat
  2. Odjakživa platilo a platit bude, že smyslem kapitalismu jsou co největší zisky s co nejmenšími náklady bez nějakých ohledů. Jak (ne)funguje volný trh můžeme vidět na případu Huawei a všelijakých sankcích proti konkurenci ze strany USA pod záminkou boje za demokracii a mír.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Re (16:34):
   Smyslem kapitalismu je spíše tvorba zisku z vynaloženého kapitálu.
   A ten svobodný trh? Ten je svobodný, když se to těm nejmocnějším, kteří určují jeho pravidla, hodí.
   Jinak je svobodný trh omezován bez skrupulí. Dnes a všude.
   Jak již napsal Ha-Joon Chang, svobodný trh neexistuje nikde.
   Lze to doložit tisícem a jedním příkladů. Můžete si snad např. přinést na NewYorkskou burzu pytel akcií a "svobodně" je tam prodávat? Vyhodí vás ještě před vchodem. Stejně tak si svobodně nemůžete v sámošce prodávat léky atd. atd. ...
   Svobodný trh je floskule pro slaboduchy.

   Smazat
  5. Ano, pokud neprijmete fakt, ze ruzne vyrobky musi splnovat normy bezpecnosti, kvality atd., tak potom pro vas trh bude nesvobodny.
   Muzete se ale prestehovat do nejake rozvojove zeme (Zimbabwe, KLDR, ...), kde neni zadna takova regulace ve prospech zakaznika a tam si prozit vas sen bez regulovaneho trhu. V techto zemich totiz neni trh zadny.

   Smazat
  6. Možná by byla vhodná a přínosná diskuze v tom směru , zda máme na světě ještě "kapitalismus",nebo spíše něco, co bychom lépe nazvali jako "finanční feudalismus" , se všemi aspekty,které z názvu vyplývají a také bychom se mohli zeptat, zda máme ještě "demokracii", nebo spíše "pravdu" má ten, kdo si v médiích více zaplatí, nebo si je přímo koupí!! A jak je možné z naší praxe doložit, jsou zde lidé, kteří jsou "mediálně" odsouzeni a mediálně popraveni bez soudu a kteří nemají možnost, jak se bránit!!! Takže, kdo má velké peníze má pravdu a na kapitalismus a demokracii už se dávno nehraje!!! Teď je ještě kardinální otázka,zda se tito "lidé" sdružují do globálních finančních celků a potom máme světovou finanční mafii, která nám vládne!! "Politika" je už jenom takové divadlo a cirkus pro méně znalé a naivní občany, hlavně při "volbách" !! Rád budu , když mně někdo moji úvahu vyvrátí, ale vzhledem ke všem reálným událostem v politice u nás i ve světě lze jenom potvrdit, že nejsem daleko od reality!

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Smyslem kapitalizmu není žádný volný trh. Aspoň ne v EU, kde je trh překorucený dotacemi a sankcemi. Kapitalizmus je především systém postavený na sobectví a okrádání jedněch druhými.

   Smazat
  9. Trochu se diskuse odchýlila od vakcín, proto si dovolím můj pohled na kapitalismus. Je buď státní nebo soukromý. Ze státního jde výnos do rozpočtu, v soukromém bankéřům. Podnikatelům je to jedno. Vyžírkům ne. Banky je třeba zestátnit, burzy zrušit a okrádající zavřít. Postavit podnikání na nesobectví lze, příklady by byly.

   Smazat
  10. 21:26- bezejmenný dobrá otázka, než Vás smažou. Nadáváte Rusům do "chudého socialismu" a potom se ptáte jaký mají systém? No přece kapitalistický!

   Smazat
  11. Když už jsem se sem vrátil, musím dodat k mému 20:53, že mluvím o disponibilním kapitálu, ne o podnikatelském. Tam musí být všechny formy, soukromé, družstevní i státní. Za stejných podmínek, byť s korekcí od státu pro "start upy" a zvýšení konkurence "níže postaveným".

   Smazat
 16. "Dánsko odepsalo AstraZeneku jako nebezpečnou"

  Tak pravda se nám pomalu ale jistě klube na světlo.
  Západní vakcíny byly testovány nedostatečně jen aby byly co nejdříve na trhu, jinak by jim vakcína Sputnik V vypálila rybník. Ale koho to ještě může překvapit, že v kapitalismu je na 1. místě zisk pak dlouho nic a až někde vzadu je člověk.

  OdpovědětSmazat
 17. Vypada to ze Venca ma dnes pauzu, dle prispevku slavneho poloblba ktere stale zdobi portal

  OdpovědětSmazat
 18. Tech 300 miliard eur bude nejakej preklep ne? To by si Nemci pri cene 15 eur za davku koupili 20 miliard davek :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle vznikají důchodcovské maily, co se řetězově šíří. Na začátku je jeden blábol o 300 miliardách a už to jede.

   Smazat
  2. Mlíkař, nikdy vás nezajímalo, že AZ takové problémy má a Sputnik ne?

   Smazat
 19. Doufám, že to je myšleno jako šprým. SPD a KSČM jsou jediné volitelné strany z celého parlamentu. Ostatní zločinecké strany budou čelit žalobám a trestním stíháním = NEVOLITELNÉ! Vstanou noví bojovníci a možná se obejdou i bez těch dvou jakžtakž volitených.

  OdpovědětSmazat
 20. Americký vládní vědec odhaluje nové monitorovací zařízení COVID, které se implantuje pod kůži. 12.4.2021
  https://www.westernjournal.com/us-government-scientist-reveals-new-covid-monitoring-device-gets-implanted-skin/
  DŮKAZ: BILL GATES ZAVÁDÍ IMPLANTOVATELNÉ ČIPY DO VAKCÍN. 13.4.2021 https://www.bitchute.com/video/TFQJXDHTDSOU/
  Šokující - vláda Spojeného království zveřejnila dosud nejděsivější zprávu o nežádoucích reakcích na vakcíny COVID. 13.4.2021
  Můžeme tedy potvrdit, že za devět týdnů se počet hlášených nežádoucích účinků na vakcínu Pfizer ke dni 28. března zvýšil na 124 371. Oxfordský úder si vedl mnohem horší, i když s ohromujícím nárůstem o 419 839 hlášených nežádoucích účinků k 29. březnu, nyní činí celkem 440 871. To nyní znamená, že současná míra lidí trpících vážnými nežádoucími účinky po použití jedné z experimentálních vakcín Covid je 1 ze 166 lidí, předpokládá se však, že přibližně 1% nežádoucích účinků je ve skutečnosti hlášeno do schématu MHRA Yellow Card s mnoho lidí neví o jeho existenci.

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 22. SPD má slušný program a dlouhodobě prosazuje některá témata , na která voliči slyší, jako je obrana proti přílivu migrantů a také odpor proti EU , která dlouhodobě nedodržuje ani svoje vlastní nařízení, předpisy a zákony / což je také problém NATO !/ a stává se tak zcela nevěrohodnou institucí, což dnes zažíváme kolem vakcín! SPD bude mít ve volbách velice dobrý výsledek, protože se stává "protestní" stranou , kdy k SPD odejde mnoho nespokojených voličů ANO, ČSSD, KSČM a dalších i pravicových stran, které ve volbách propadnou , jako je třeba KDU ! Je to z hlediska politiky trochu špatná situace , protože opět bude mnoho voličů, kteří nevolí pro nějaký program, ale proti programu a to politicky není zdravé! Prakticky "protestní" typ voleb tady máme již od od doby po opoziční smlouvě, kdy byli voliči tvrdě obelháni a podvedeni a od té doby "cirkulují" mezi stranami a často i mezi takovými, co jsou zřízeny účelově na jedno volební období a potom z politiky zmizí a těch zde také bylo již mnoho!!

  OdpovědětSmazat
 23. Tvoji známí jsou levá,nebo pravá ruka.

  OdpovědětSmazat
 24. Dovoluji si tady vložit dárek všem, kteří jsou posedlí nenávisti k Rusům
  https://www.youtube.com/watch?v=MjNbvowvJFY
  Možná, že se dočkáte, až vás některá z nich povede do zajetí na Sibiř. Putin potřebuje rozšířit BAM na sever.

  OdpovědětSmazat
 25. Nevím, jak moc jste dobří počtáři. Ale pokud platí, že: "Při prodeji své vakcíny jen německému státu pak vydělá firma Pfizer BioNTechi dalších 300 miliard eur", potom by při 100% očkování 80 milionů občanů Německa pouze vakcínou Pfizer BioNTechi by firma vydělala na jednom občanovi 3.750,- eur. Při ceně 19,5 eur za dávku tomu moc nerozumím.

  OdpovědětSmazat
 26. Peníze - to je jediný důvod proč nepusti ruskou vakcínu do eu. Farmaceuti by přišli o značnou část zisku. Chtěli jsme kapitalismus, tak holt ho máme se vším všudy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když víš o problému starou belu, tak se drž v diskuzi zpátky, protože takhle si jenom za hlupáka!! Schválení vakcíny u EMA je velice náročný proces a trvá také několik let, než si dovolí EMA vydat rozhodnutí!! Proto také všechny vakcíny proti kovidu mají pouze "podmíněné" schválení a vyjímku, protože nebyl čas, aby dostaly plný certifikát ! Tady je ten problém s ruskou vakcínou Sputnik, protože EMA řekne , že vyjímku a "podmíněné" schválení neudělí a nikdo jí nebude moci donutit, pokud nepřijde nějaký politický tlak a potom se třeba dočkáme schválení Sputniku! Proto také Rusové nechtěli původně do EMA dodat ani potřebné doklady, protože jsou si vědomi, že nejde o odborné , ale politické rozhodnutí!! Proto také o schválení Sputnika nakonec požádala jeho německá afilace!!

   Smazat
 27. Když víš Uknowne o problému starou belu, tak se drž v diskuzi zpátky, protože takhle si jenom za hlupáka!! Schválení vakcíny u EMA je velice náročný proces a trvá také několik let, než si dovolí EMA vydat rozhodnutí!! Proto také všechny vakcíny proti kovidu mají pouze "podmíněné" schválení a vyjímku, protože nebyl čas, aby dostaly plný certifikát ! Tady je ten problém s ruskou vakcínou Sputnik, protože EMA řekne , že vyjímku a "podmíněné" schválení neudělí a nikdo jí nebude moci donutit, pokud nepřijde nějaký politický tlak a potom se třeba dočkáme schválení Sputniku! Proto také Rusové nechtěli původně do EMA dodat ani potřebné doklady, protože jsou si vědomi, že nejde o odborné , ale politické rozhodnutí!! Proto také o schválení Sputnika nakonec požádala jeho německá afilace!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vakciny Pfizer, Moderna vychazely z predchozich variant napr. pro Ebolu. Jsou to modifikace jinych vakcin, takze byl dostatek dokumentu tak, aby je mohla EMA obdrzet.
   Sam jsi tady psal, jaka je Sputnik genialni vakcina, protoze vychazi z jinych variant vakcin. Takze kde je problem, ze Rusove dodali pouze desitky stran dokumentu.
   Reditelka SUKL dnes potvrdila, ze proces schvalovani Sputniku u EMA dodnes nezacal.

   Smazat
  2. Ale, ale, vždyť Rusové vyvinuli vakcínu proti ebole. Tak kde je problém? V papirologii?!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Unknown, ten schvalovací proces Sputniku v EMA se ani nezačne a to nejen kvůli nedostatku dokumentace, ale kvůli tomu, že Sputnik je také adenovirová vakcína a tyto vakcíny dostanou na Západě v nejbližších dnech stopku. J&J a AZ se odeberou již nasmlouvaná množství, Sputnik je už vyřazen. Podle EMA není možné, aby zrovna on neměl fatální problémy s trombocytozou, zatímco ty dvě vakcíny ano. Podle mě to zní rozumně. Skutečně je zvláštní, že nikdo nic ohledně Sputniku nehlásí a Rusko už musí mít velké množství dat. Takže buď ty údaje skutečně nejsou a Peskov ohledně báz "big data" lže, anebo se ty špatné následky - těžké případy a smrti prostě tají. Chtělo by to nějaké údaje třeba od Izraelců a Maďarů, oni přece schvalovací proces mají za sebou, také aplikovali v dostatečně velkém množství očkování a musí mít podklady, které posílají výrobcovi.

   Čekal jsem, že trombocytoza bude spojena s adenovirem šimpanze, ale tyhle problémy má i J&J, který svou vakcínu musel čmajznout Rusům, protože je téměř totožná a Rusové ji ohlásili o půl roku dřív. Ale ještě jeden důvod tam je, špatné podání. Například lidem s určitými chorobami nebo v nevhodný čas. Na to by ovšem mělo existovat rozsáhlé dostupné školení lékařské obce po celé planetě. Je něco takového?

   Smazat
 28. Dokud máme v ČR nedůvěryhodná média,opozici a některé ministry nemá cenu se rozčilovat nad kvalitou vakcín. Není komu věřit.
  A tak se vlastně nedá řešit nic. Ani ty málodůvěryhodné vakcíny nejsou. Stále jen sliby odkud přijdou a kolik,ale pak nepřijdou.
  Tohle je jak prohraná válka z blbosti. Vláda i lidi věřili
  EU,že se postará, ale ona na to nemá. Jen hamižná, zřejmě včas od EU odtržená Anglie se chová jako prase a tak má papírově daleko nejvíc očkovaných.
  Kritik toho nevídaného smrtelného bordelu může ječet jak chce, ale nic se neděje. Kromě toho probíhá válka o vakcíny mezi západem a východem. Ta válka je smrtelná.
  Jde o prachy a zisk pro toho kdo přebije všechny až se to bude fakturovat a platit ze státního. Do té doby NIC a Zubatá všude kolem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.