Reklama

úterý 6. dubna 2021

Co dělají Zelené barety na Ukrajině?

Ivan David
6. 4. 2021

Nejen NATO, ale i Evropská unie míří do nebezpečných vod v návaznosti na prohlášení vysokého představitele pro zahraniční a bezpečnostní politiku EU Josepa Borrella, že „poskytuje svou neochvějnou podporu Ukrajině a její územní celistvosti“, protože Kyjev otevřel svá letiště NATO a americká letadla přistávají jedno za druhým, napsal řecký server Pronews. V pondělí Josep Borrell uvedl, že „s velkým znepokojením sleduje ruskou vojenskou aktivitu kolem Ukrajiny“. Po telefonickém rozhovoru s ukrajinským ministrem zahraničí Dmytrem Kulebou také slíbil „neochvějnou podporu EU svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny“, čímž se EU dostala do čela „konfliktu“ s Ruskem.
 
Souběžně probíhají lety amerických dopravních letadel na Ukrajinu. Americké letectvo nasadilo letouny C-17 Globemaster, které nepřetržitě transportují zbraně a systémy ukrajinským silám i zvláštním silám NATO, které jsou již na zemi. Podle řeckého webu v Kyjevě přistáli oddíly Zelených baretů US Army a členové britských jednotek SAS. Zelené barety jsou speciální jednotkou se základnou ve Fort Bragg. Jejich příslušníci bývají nasazováni do týlu nepřítele za účelem provádění diverzních akcí. Bývají též předem vysazováni těsně za linii hlavního úderu elitních amerických jednotek jsou 82. a 101. útočná divize, aby sabotážemi na protivníkově území vytvořili prostor pro prolomení fronty. K plnění stejných úkolů jsou vycvičeni i výsadkáři z britské SAS. 

Pokud jde o Rusko, to pokračuje ve vojenské mobilizaci bez přerušení s nejméně třemi výsadkovými brigádami: 74., 76. a 104. Jde o útočné formace zaměřené na vedení leteckých operací. Ruský arzenál je „vyztužen“ i těžkými zbraněmi, jako je odpalovací zařízení TOS-1, které vypouští termobarické rakety. Ruská armáda na svém území, které sousedí s Ukrajinou a separatistickými lidovými republikami Doněckem a Luhanskem, právě provádí rozsáhlé vojenské cvičení, které bylo cestou Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) řádně ohlášeno v souladu se Smlouvou o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE). US ani British Army se stejně jako Ukrajinská armáda nenamáhali ohlásit přesun vojenských formací směrem k ruským hranicím.

V rozporu s Minskými dohodami ukrajinská armáda na linii dotyku s milicemi domobrany Luhanské a Doněcké lidové republiky přisouvá další těžkou techniku. Podle dohod z Minsku, které měly ukončit válku na Donbase, jedněmi označovanou jako občanskou válku, jinými jako válku mezi Ukrajinou a separatistickými republikami, jež na ní vyhlásily a vojensky uhájily nezávislost, měly obě strany konfliktu trvale stáhnout z pásma na linii dotyku znepřátelených stran těžké zbraně. V pásmu širokém 30 km by neměl být žádné tanky ani obrněné transportéry ani raketomety a minomety. Obě válčící strany se v dohodě zavázaly z demilitarizované zóny stáhnout všechny zbraně s kalibrem větším než 12,7 mm.
Podle fotografií, které byly zveřejněny na FB, ukrajinská armáda do tohoto pásma naváží celé vlaky tanků a obrněných transportérů. Na liveuamap byla zveřejněna svědectví o převozech tanků britské výroby Challenger 2. Na internetu byly zveřejněny i fotografie vlaků s tanky překrytými plachtami, které přes Slovensko během víkendu přejely na Ukrajinu. Údajně mělo jít právě o britské tanky, které byly převáženy ze základen v Německu.

Od té doby, co jsem europoslancem, sleduji už třetí či čtvrtou eskalaci, hrozící vyústit ve válečný konflikt. První byl na podzim 2019 vpád Turecka do severovýchodní Sýrie, na území pod kurdskou správou. Následovala uprchlická invaze, vyvolaná Tureckem proti EU a Řecku loni na jaře. Na podzim Ázerbajdžán s podporou Turecka provedl agresi na území arménského Arcachu/Náhorního Karabachu. A nyní, dříve než jsem čekal, nastalo napětí kolem Doněcké a Luhanské republiky, které vyhlásily nezávislost na Ukrajině. Tam se v roce 2014 pučem zmocnil vlády režim, vykazující stejné znaky fašismu jako režim turecký, ostatně zapletený téměř do všech jmenovaných konfliktů. Turecký způsob vlády je ostatně vidět i na Ukrajině. Potlačování opozice, zavírání opozičních médií, hospodářský rozvrat, zabíjení vlastních občanů – to vše je v EU a Bidenovou vládou v USA Ukrajině tolerováno. 

První výstřely už padly. Jak dlouho je to, co jsem psal, že USA budou muset odvrátit pozornost od vnitřních problémů válkou? Můžeme jen doufat, že podpora Ukrajiny bude ze strany USA jen zbrojní a že nedojde k přímému zapojení americké armády či různých kontraktorů. To by zcela určitě znamenalo rozšíření konfliktu na značnou část Evropy, ne-li na Evropu celou. Na tento scénář se už raději připravuje Bělorusko, které v obavách před opětovným vypuknutím války na Ukrajině k hranicím s touto zemí poslalo několik obrněných armádních jednotek.

EU a její orgány, jak se očekávalo, podpořily nedemokratický ukrajinský režim proti „zlému Rusku“. Jsou ve své neschopnosti s to zavléci Evropu do války, na kterou nemá výzbroj ani zdroje. Včera jsem problém telefonicky konzultoval s vedením frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení v ČR za SPD. Požádal jsem předsedu naší frakce Marca Zanniho, aby na čtvrtečním jednání Konference předsedů, což je orgán, který připravuje program plenárního zasedání Evropského parlamentu, navrhl zařadit bod Porušování Minských dohod a obnovení bojů na Ukrajině. 

Společně s francouzskými kolegy z Národního sdružení Marine Le Penové připravujeme k předložení na plénum návrh rezoluce o vyhlášení embarga na vývoz a tranzit zbraní a vojenského materiálu na Ukrajinu. Do návrhu chceme začlenit i vyhlášení osobních sankcí proti nejvyšším představitelům ukrajinského režimu, vedení armády a neonacistických dobrovolnických praporů, včetně zákazu vstupu do EU a zmrazení jejich majetku nacházejícího se na území EU. Budeme navrhovat, aby do splnění závazků z Minských dohod, především ukončení jakýchkoli bojů, útoků na civilisty těžkými zbraněmi a opětovného odvezení těžkých zbraní z demilitarizované zóny, byly zastaveny všechny platby z rozpočtu EU Ukrajině. Kolegové navrhují rovněž pozastavení Asociační dohody mezi EU a Ukrajinou a suspendování všech dohod o celním zvýhodnění ukrajinských dovozů do EU. Cílem našich návrhů je zabránit Ukrajině v možnosti eskalace konfliktu tím, že jí znemožníme získávat v EU peníze na nákup smrticích zbraní např. z Turecka, které jich velké množství prodává armádě i neonacistickým dobrovolnickým praporům jako je Azov.

24 komentářů :

 1. Vychutnejte si hrůzy války v klidu své domácnosti..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ba ne hodný člověče. tentokrát je to něco jiného.Ty hrůzy války jsou až příliš blízko a je tam mnoho hořlavin. Speciální jednotky NATO včetně US Army. Že je Borell je idiot, to všichni viděli, vidí a slyší kdykoliv ten debil otevře hubu. Ale Rusové nemají kam couvnout a necouvnou. Ukrajinští náckové jasně řekli o co jde. Ne o Donbas, ale o Krym a vše na sever od Krymu! Američani kašlou na Donbas i Ukrajinu. Přišli si pro Krym. Ten měl být jejich už v r. 2014. A s ním i Černé moře. A pak Kavkaz a ropná pole. A obilnice Kubáň. Jako to dají "historickým" pánům Ukrům, ale ti budou tancovat jako Thaci v Kosovu. Rusko nelení. Podle sdělení bývalého NGŠ ukrajinské armády stojí jen na jižním křídle tři ruské elitní armády: 1. tanková (kdysi byla dislokována v Německu), obnovená 8. gardová a 23. vševojsková. Vše doplněno výsadkovými údernými brigádami a divizemi "černých bušlaků" (elitní oddíly námořní pěchoty) černomořského loďstva. Vše kryto několika leteckým armádami. Navíc Rusko má uzavřenou dohodu s Čínou a ta nebude koukat se založenýma rukama, protože ví, že je další na řadě. A spojenectví je i s Běloruskem. Ne nadarmo byl Lukašenko v minulých dnech v Rusku a Lavrov v Pekingu. Putin jednal s Merkelovou a Macronem. Bez toho kašpárka Zelenského. Takže ty hrůzy války se lehce mohou doplazit až k nám. A tak rychle, že se ani nenadějeme.

   Smazat
  2. danny Dostanou tak kulový nemají šanci na vojenskou výhru. Dobré informace z vašeho komentáře.

   Smazat
  3. Hodny clovek6. dubna 2021 20:31
   Takto to šlo snad v první sv. válce(ale také to nebylo o příjemném sledování (jednak byly neustále přijímány zprávy o tom, že někdo padl, za druhé ceny potravin prudce stoupaly a ve zbrojních závodech po výbuších bylo hodně mrtvých.
   Dnes bychom asi ani nestačili spustit sireny a dojít na hřbitov.

   Smazat
  4. Pripravuji se na beh zpatky, az to zacne smrdet

   Smazat
 2. https://www.euportal.cz/Articles/43441-na-ukrajine-se-chysta-posledni-dejstvi-tragedie-inscenovane-usa-za-cynickeho-prihlizeni-eu-zapad-znicil-ukrajinu-a-zene-ji-do-valky-s-ruskem.aspx

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západ a zejména EU potřebuje nutně a okamžitě nějakou sjednocující událost, jinak se rozpadne. jednotu zničilo několik kroků Jako první přijetí chudých zemí východní Evropy a Balkánu. A jako druhá rána přišla nekontrolovaná migrace. A třetí morová rána covid. Zde všude se ukázala naprostá nefunkčnost orgánů EU. A její zbytečnost, ba dokonce škodlivost pro malé země. EU stála a stojí před rozpadem. Proto válka na Ukrajině je pro Flinten Uschi, Borella, Merkelovou aspol. darem z nebes a záchranným kruhem. Na poslední chvíli. Proto nehnou prstem. V tom lepším případě. Ale také nás mohou do té války nahnat.

   Smazat
  2. Danny, na Ukrajině už jsou dávno vojáci NATO, z větší múry o technika.

   Smazat
 3. Za socialismu se bojovalo za mír se záštitou SSSR(v médiích),nyní se bojuje proti Rusku-zatím jen v médiích.

  OdpovědětSmazat
 4. Ač nesleduji tv vysílání, na upozornění mé ženy, jsem si tv pustil a ejhle, byl tam Švejk.
  Až ke konci, je tam záběr vlakového transportu rakouskouherských vojsk.
  V jednom z vagónů byla jednotka Čechoslováků a zněla píseň:
  Červený šátečku kolem se tóč
  kolem se tóč
  kolem se tóč
  my jdeme na rusa nevíme próč
  nevíme próč
  nevíme próč
  No a tohle neví drtivá většina Evropanů.
  Šílenci zase chrastí šavličkami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polaci meli jeste lepsi pisnicku a jak dopadli

   Smazat
  2. Lubez, zatím tam jdou dobrovolníci. Pak profesionálové a pak budou normální odvody.

   Smazat
  3. J.J:!!

   Dobrovolníci (jedna salva termobarem), profíci (jedna salva buratino), odvody se nestihnou.

   Smazat
 5. ČT24, Události 19:00 dnes - o této situaci ani slovo. Včera a předevčírem pouze to, jak Ruská federace přesunuje (doma) svá vojska. O aktivitách NATO ani muk. To znamená zcela prokázanou manipulaci s veřejným míněním cestou poskytování jednostranných informací. Dík za přehled zpracovaný MUDr. Davidem. JiH

  OdpovědětSmazat
 6. Proč mám stále pocit, že za tím vším od začátku do dnes, jsou Polský Chazaři, napojení na své soukmenovce v spojených státech. Hned po rozpadu CCCP založily ve Lově nadaci za účelem shromažďování údajů o Okrajincích s Polskými kořena a o nemovitostech, které byly Polákům vyvlastněny.

  OdpovědětSmazat
 7. Vsechno dobre,az na Arcach.To Armeni pred 30 lety ukradli Nahorni Karabach Azerbajdzancum a vypudili dobry milion jejich obyvatel.Asi jako Nemci ukradli nase pohranicni kraje-rikali tomu Sudety.Pletete si okupanty s obéťmi.Armenie je drza jako Izrael.Bagoun

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bagoune, ten konflikt je o něco složitější, než píšete. Každopádně platí zásada, že je lepší jednat a jít i na kompromisy, než se rvát a mařit životy lidí a majetky.

   Smazat
  2. Bagoune!

   Arméni, již od dob Krista byli vychováváni jako křesťani a jako náhrada židů po velkém holokaustu.

   Proto si museli prožít ten svůj malý od osmanů v roce 1915, kdy jich vybili jako dobytek cca 3 miliony.

   Holt hora Ararat je v biblickém příběhu kultovní místo (asi jako jeruzalém nebo mahral) a všichni znalí věděli kde je v té hře jejich místo a co to obnáší.
   Darmo se to dnešní histerici snaží v učebnicích vylhávat.

   Smazat
 8. Pane Dr. Davide,
  jak uvádíte, připravujete s kolegy podklady pro plénum, důvody pro seznam sankcí proti Ukrajině. Chápu jeho nutnost, jen bych připomenul, že méně je více. Měl byste mít na paměti výsledek Vašeho návrhu proti Turecku, který se tehdy zvrhl.
  Pokud bude v celku návrhů/důvodů/požadavků kontroverzní téma, o kterém lze polemizovat, chopí se ho oponent a rozhoří se diskuze o této "banalitě". V důsledku bude návrh jako celek zamítnut! Proto prosím, volte jen takové důvody a sankce, které nelze zpochybnit a mají šanci na univerzální podporu. Musí to být jen takové důvody, že jejich zpochybňovač bude snadno označen např. rasistou, tj. něčemu, k čemu se nebude chtít hlásit. Např. nedodržování a minimální pokrok Minských dohod za 5 let a jejich porušení je-li prokazatelný (je-li to 100% jisté) přesun vojsk a techniky do dohodnuté "demilitarizované zóny". Nesnažte se ve frakci Identita a demokracie upéci dort jako pejsek a kočička, byť ze samých dobrých důvodů. Je nutné prosadit sankce, termíny kontrol a v budoucnu při jejich nedodržení klidně stupňovat sankce. Důležitý je výsledek, úspěch. Držím Vám palce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ohledně termínů kontrol, nyní raději kratší. Je-li možné termínovat změnu volebního zákona v ČR půl roku před volbami, lze také požadovat výsledky v Minsku podepsaných dohod, tj. písemné změny v zákonech Ukrajiny.

   Smazat
 9. Zapoměli jste dodat, že se stahují i vlaky tanků ke Krymu, zároveň i podél celých ruských hranic. Ukrajina chce zaútočit v plné šíři, aby blokovala ruské zdroje, tzn. že Rusko nebude vědět, kde konkrétně Ukrajina zaútočí. Stahují se celé prapory snajprů z celé Evropy. Celý měsíc projížděly vlaky a vlaky tanků NATO/USA přez slovenské území na Ukrajinu. Američané bojovat nebudou, ale na pár sajtech jsem viděl mnoho dobrovolníků, také z ČR, kteří jdou bojovat na Ukrajinu proti Rusku.

  Podali jste tady, že někdo tu válku bere jako občanskou, někdo jako válku Ukrajiny proti dvěma republikám. Ale to není pravda. Všude, a to podotýkam, že úplně všude se to bere jako agrese Ruska proti Ukrajině. A to i v případě, že by Ukrajina bez varování letecky napadla pohraniční ruské vesnice a mestečka.

  OdpovědětSmazat
 10. Rusko má určitě podrobné informace o Ukrajině .Stačí nasadit stejné odíly Doněck na západě UK.a do Kyjeva ,pak bude UK eliminována.

  OdpovědětSmazat
 11. EU provokuje Rusko pokusem o barevné revoluce v Bělorusku, na Ukrajině a na Krymu. 6.4.2021
  https://beforeitsnews.com/global-unrest/2021/04/eu-provoking-russia-by-attempting-color-revolutions-in-belarus-ukraine-and-crimea-2530786.html

  OdpovědětSmazat
 12. Uvědomte si všichni, že kdo napadne RF dostane tak po rypáku, že vydechne naposledy. Akorát mě sere, že fasistprag leze eurofasistum do řiti. Já už mám své odžité. Už mě nic nemůže překvapit. Československo už neexistuje. Bylo zničeno a rozkradeno. Nikdy nevěřte anglosasum. Proto se dnes dějí tyto sviňárny.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.