Reklama

pátek 2. dubna 2021

EU rozděluje vakcíny metodou „cukru a biče“

Ivan David
2. 4. 2021

Orwell by se určitě nezaradoval, že jeho klasické dílo Farma zvířat a zejména citát „Všechna zvířata jsou si rovna, jen prasata jsou si rovnější“, bude aktuální i téměř za sto let. V EU si nejsou všichni rovni, to víme my, kdo hledíme na rozdělování zejména zemědělských dotací. Ale jen někteří o tom mluvíme nahlas. „Staré země EU“, tedy ty, které přistoupily zhruba před rokem 2000, si jsou vždy rovnější. Nevadí kontrola domácího trhu domácími zemědělskými výrobci a zpracovateli, nevadí četné další výjimky. To všechno ale vadí v případě nových příchozích, kteří přistoupili proto, aby byli silnými státy využíváni jako zdroj levné pracovní síly, levných surovin, nezdaněných dividend a jako odbytiště přebytků jakkoli kvalitních či nekvalitních. Dokud o tom mluvili jen „newcomers“, bylo to vždy bráno na Západě s velkou rezervou. Nyní o tom ale promluvil rakouský kancléř Sebastian Kurz z vládní Rakouské lidové strany (ÖVP) a je to bráno jako neslýchané „porušení diplomacie“. A Rakousko bude také „exemplárně potrestáno“. Právě na Velikonoce byl tedy nalezen obětní beránek či spíše „Sündenbock“, který bude, rituálně ověšen hříchy celého společenství, vyhnán do pouště, kde široko daleko není jediná vakcína Pfizer či Astrazeneca či jak se teď zrovna jmenuje.

Všichni víme, že v EU je vakcíny proti koronaviru jako šafránu. Odpůrci očkování se radují, všem ostatním to značně komplikuje život. To, že Kurz narušil „staré dobré mravy“ prozrazením handlu ve Steering board Evropské komise, je pro západní státy něco nehorázného. Z oslavovaných 10 milionů dávek od Pfizeru „navíc“, nedostane tedy Rakousko nic „navíc“, jen dávky podle počtu obyvatel. Když tedy pomineme, že Pfizer celkově nedodal to, k čemu se zavázal, protože byznys jinde než v EU je lukrativnější a EU na to ani okem nemrkne. Výsledky handlu Evropské rady ve stylu: „Komu dáme, komu víc, komu málo, komu nic“, oznámilo včera portugalské předsednictví. Německo, Francie a další státy dramaticky oznámily, kolika set dávek se „vzdaly“ ve prospěch východních proletářů. Německo „odevzdalo“ 558 000 dávek, Francie 450 000 a Itálie 404 000. Bulharsko nyní dostane o 1,15 milionu dávek více než podle obvyklého vzorce distribuce. V Chorvatsku je to 683 514 dávek, na Slovensku 602 255, v Lotyšsku 376 456 a v Estonsku 41 390. Česká republika nic. Na protest proti tomuto nesolidárnímu rozhodnutí, kdy ČR, která je velmi těžce postiženou zemí co do počtu infekcí, zatížení nemocnic i úmrtí, nedostane z mimořádné dodávky nic navíc, nepodpořily přerozdělení vakcín ani Slovinsko a Rakousko, které jsou nyní, považte, samy obviňovány z nesolidárnosti! Zkrátka – výrobci vakcín určují, co EU dostane, a ta pak ten drobet používá k odměňování a trestání. Politici v západní Evropě se prostě domnívali, že vše bude jako vždycky, tj. „West First“ a Kurz jim do toho „hodil vidle“. Neslýchané!

Opozice v České republice i Rakousku je z tohoto výsledku nadšená, neboť může vyjadřovat rozhořčení nad neschopností svých vlád a těšit se na jejich pád. Jejich poddanská logika je neotřesitelná – rozzlobil jsi mocné, budeš potrestán. Až budeme u moci my, nikdy vrchnost zlobit nebudeme. Že tím také na společném trhu pro svou zemi ničeho nedosáhnou, neboť tam mimo exkluzivní klub bodují jen ti, kdo dělají potíže, například Polsko a Maďarsko, to je jim jedno – oni sami mají kariéru zajištěnou. To ukazuje i rozdělení oněch v podstatě směšných 10 milionů vakcín, které nám firma Pfizer laskavě věnuje za naše peníze. Výzkum a vývoj této vakcíny platil kompletně rozpočet EU, do něhož přispívají všechny členské státy. Potížisti, kteří vyhrožují zakoupením Sputniku, dostanou více, premiér země, která si na něco takového netroufne, nedostane nic. Kurz si už dodávky Sputniku v podstatě zajistil, jak potvrdila i agentura TASS, jednání jsou v závěrečné fázi. Pak nastanou v Rakousku tahanice o tom, zda je Sputnik dostatečně účinný a co na to EMA, ale to už si bude muset Kurz nějak vyřešit. 

Horší je, co budeme dělat my. Plán B nemáme. Prezident Miloš Zeman sice v Kremlu vyjednal dodávku 200 tisíc vakcín Sputniku a prodej licence k jeho výrobě, ministr zdravotnictví Jan Blatný (ANO) však její aplikaci blokuje nesmyslným čekáním na souhlas EMA. Zatvrzele odmítá využít zákonem o léčivech mu svěřenou pravomoc udělit Sputniku výjimku – stejnou jako má Pfizer od EMA – a nařídit očkování. Navíc tento týden zastavil financování vývoje české vakcíny, která je v závěrečných stádiích zkoušení. 

Server Politico oslavuje neúspěch Babišovy vlády, až se zajíká. A celá naše probruselská opozice s ním. Heslo – čím hůře, tím lépe – pro nás. Je dobré si vždy uvědomit, kdo jedná v zájmu občanů své země a kdo v zájmu své kariéry. Kurz bude čelit xtému pokusu o svržení své vlády, za částečné účasti vládních Zelených, ale už je dost otužilý, aby to ustál – a hlavně – lidovci mají pořád v Rakousku drtivě nejvyšší preference – o 10 procentních bodů více než socialisté, kteří patří mezi nejúpornější kritiky tyrkysově - zelené vlády lidovců a Zelených. Teď se socialisté a liberálové budou snažit využít vyděračské politiky EU vůči Rakousku stejně jako naše prounijní opozice vůči stávající vládě. Ne, že by ji nebylo z čeho vinit. Ale to, že někdo je ochoten přijmout rétoriku orgánů EU, maskující vlastní tragické selhání, a vrhnout se do závodů v poslušnosti za účelem získání drobků ze stolu „mocných“, ukazuje na způsob myšlení těch, kteří by se rádi ujali moci. Tedy té moci, kterou jim mocní přenechají. 

A co se solidarity týče – podle serveru Vienna.at právě Kurz oznámil, že České republice jeho vláda přenechá 30 000 dávek. Odůvodnil to slovy: „Česká republika je obzvláště tvrdě zasažena četnými úmrtími a stále vysokou mírou infekce, ale pokud jde o evropskou distribuci vakcín, je stále jedinou zemí, která neobdržela žádné další dávky vakcín. Kurz zdůraznil, že problém v České republice mohl být vyřešen několika stovkami tisíc dávek. „Při prvním návrhu ve Steering board měla Česká republika obdržet přibližně 800 000 dávek vakcín, ale nic z toho nebylo. Pokud v některých zemích nebude dosaženo dostatečného pokroku v očkování, bude výsledek špatný pro všechny, protože pandemii můžeme porazit pouze společně. A nechceme připustit, aby jedna z našich sousedních zemí byla ponechána epidemii napospas. Na východě Rakouska, ale také ve východním Německu lze dobře vidět, že virus se nezastaví na hranicích, uvedl Kurz. 

Zkrátka, někomu se solidarita z „rukou do huby vraziti ráčila“, někomu ne. Někdo je hráč minimálně celoevropského ne-li světového formátu, který provádí plán připravený na několik tahů dopředu, a někdo je jen hokynář. Nejhorší ze všech jsou ale slouhové.

32 komentářů :

 1. Cituji:

  ....."Server Politico oslavuje neúspěch Babišovy vlády, až se zajíká. A celá naše probruselská opozice s ním. Heslo – čím hůře, tím lépe – pro nás. Je dobré si vždy uvědomit, kdo jedná v zájmu občanů své země a kdo v zájmu své kariéry. Kurz bude čelit xtému pokusu o svržení své vlády, za částečné účasti vládních Zelených, ale už je dost otužilý, aby to ustál – a hlavně "


  Jen bych dodal, ze je rozdil mezi Rakouskymi Lidovci a nasimimi, to za prve, ale souhlasim s Politicem ze nejlepsi pro nas by bylo kdyby Babisova vlada padla, a nastoupili Pirati, a STANisti, a pak skutecne Cesko dostanou do pruseru, ale je to nutne. Mimo toho verim tomu, ze vlada Piratu a STAM nebude dlouha, ono se to mezi tim v EU "vyvrbi" to znamena ze pod vnitrim tlakem se Nemecko preorientuje, a Francie mozna take, ale pro Francii bude mozna uz navrat k lucidnosti nemozny, jsou totiz uz moc zislamizovani, takze tam asi to bude, ci nebude

  zpet k ceskemu kotliku, vidim zde na prochazkach stale vic barevnych od cerne do svetlehnede barvy, takze nam zde asi nekdo ohledne uprchliku ci jak se jim ted rika, tak trosku keca.

  Nakonec Covid... necekejte od Babise zazraky, jemu jde o jeho vlastni penize, a jeho odvahu pozname az vyrazi Blatneho a Petricka, a jak to dopadne potom se Sputnikem, ale je mozne, ze nam budou dodavat Sputnik Nemci a pak to bude koser

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až nastoupí Piráti, nejen že způsobí škody, ale ty škody budou NEZVRATNÉ. To už nebude jako v minulosti - demonstrace, petice, předčasné volby. Tohle už bude nastálo. V průběhu dvou let se otevřou hranice a do státu napochoduje půl milionu migrantů, kteří v průběhu dalších pěti let sem přivedou minimálně další tři miliony lidí v rámci "slučování rodin". Tihle v zryvchleném řízení dostanou občanství. Zbytek si určitě domyslíte. Tady jde výhradně jen o tohle, o nic jiného.

   Pak taky o rozklad světa bílého hovna, protože do tradic a zvyklostí lidí migračního původu nikdo zasahovat samozřejmě nebude. Hovno nemá nárok na rodinu, národ, tradice, jazyk, hovno je určené k práci, dokud může pracovat a pak k likvidaci. Hovno také bude sloužit jako kononenfutter v připravované válce proti Rusku. Vše je popsáno v jedné populární knížce vydané před cca 95 lety.

   Smazat
  2. Jak chcete dostat z Ruska Sputnik, kdyz ho Rusove nejsou schopni vyrabet ani pro svoje obyvatelstvo?
   Zde je prehled dodanych vakcin do zemi EU:
   https://qap.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker.html#distribution-tab

   Pfizer 58.2 mil.
   Moderna 8.2 mil.
   AstraZ 20.2 mil.
   Sputnik 829 tis.

   Smazat
  3. Unknowne, tak Rusko navzdory tomu, že nemá certifikaci EMA, už dodalo 830 tisíc dávek? To je teda gól při té hysterii. Já jsem si myslel, že nákup této vakcíny je trestný čin.

   A ještě k těm tvým číslům, kdoví odkud vytaženým a z jaké doby, pak pokud se dobře dívam, tak Evropa obdržela pouhopohých 86.6 milionů dávek! Jestli to je pravda, tak s tímhle by se nezaočkovala ani polovina Německa. Vzhledem na to, že se některé z těch vakcín vyrábí právě v Evropě, je tahle situace víc než smutná, je ponižujíci.

   Teď k tomu připočtěme fakt, že EMA pod vedením bruselské kliky placené Sorosem (jak se sám chlubil) nikdy nedovolí certifikaci ruské vakcíny, byť by se vyráběla v EU - a národní ústavy léčiv zas pozastavily ze známých důvodů aplikaci Astry, pak je katastrofa na obzoru. Katastrofa Evropy, ne Ruska.

   Smazat
  4. Re (07:58):
   V polovině února 2021 mělo Rusko naočkováno kolem 2,2 milionu z cca 146 milionů svých občanů, z toho 1,7 milionu oběma dávkami vakcíny. Do poloviny roku 2021 by mělo být vyrobeno 83 milionu dávek. Celkem 388,1 milionu dávek je přislíbeno k dodání.
   ---
   Porovnejte si (však) počty nemocných v Rusku a ČR a úmrtnost. I Rusové asi nad vámi (i nad tou ostudnou bilancí ČR) s údivem kroutí hlavou.

   Smazat
  5. Unknown: .. Muzete uvest dokumenty, jak se Soros chlubil a jak jste overil, ze jsou tato tvrzeni pravdiva? Ja treba tvrdim, ze jste debil..

   Copak, nervy? Myslím si o vás to samé.

   Chlubení někde v nějaké TV vyžaduje dokumenty? Nejste vy náhodou ještě i blázen? Anebo snad chcete, abych vám Unknownovi poskytl Sorosovu účetní knihu? :D

   Sorose jsem si vyslechl v rozhovoru v nějaké TV na internetu. Podle něj má pod palcem 2/3 europoslanců a většinu členů EK. Možná že lže a není toho tolik, ale on se rád něčím podobným chlubí a vůbec si nebere servítky.
   Zrovna tak jako o sobě prohlásil, že on je ta židovská klika, co se snaží o přeformátování světa a nadvládu. Asi si dělal srandu, ale to byla hodně hloupá sranda. V každém případě potopil libru, českou korunu a forint. Tím jste schudnul. Ale tohle vám určitě nepřekáží.

   Smazat
 2. Kéž by tato událost (a přijdou jistě další, nepochybně) otevřela oči alespoň některým eurohujerům, těm důvěřivě a nadšeně přesvědčeným. "Slavná" EU si s námi, no buďme slušní, vyčistila boty.
  Jakési "evropské hodnoty", rovná práva, solidarita atd. atp. byla jedním vrzem spláchnuta do žumpy. Jako mnohokrát v minulosti, nedávné i historické.
  Jsem docela a vážně zvědavý, jestli se už konečně vláda rozhoupe, a ty vakcíny objedná tam, kde jsou k dispozici. Tak jako Maďarsko a další země. No vláda, to by tam nesměli sedět někteří poserové a karierní vlezdoprdelisti. Ale, třeba se stane zázrak.

  OdpovědětSmazat
 3. Slouhy naše republika oplývá přímo nesmírně. Člověku je z toho nevolno a nad jejich neuvěřitelnou drzostí nestačí kroutit hlavou. Uvedu jeden příklad. Ministr zdravotnictví i premiér opakovaně prohlásili, že stát objednal 27 mil. dávek vakcíny. Drtivá většina opozičních "politiků" a "novinářů" však týdny nepřetržitě tvrdí, že vláda objednala méně vakcín než mohla. A jako co? Kdyby vláda objednala třeba 100 mil. vakcín, přesto by díky skandálním smlouvám, které podepsala EU, bychom stejně obdrželi naprosto nedostatečné množství. Firmy prostě kašlou na plnění dodávek a žádné sankce jim očividně nehrozí. Přesto nás od rána do večera krmí nadávkami na Babiše, místo aby vyvíjeli tlak na ty neschopné (nebo všeho schopné?) papaláše v luxusních bruselských kancelářích. Hnus, obyčejný hnus...

  OdpovědětSmazat
 4. Jsem po první dávce z titulu věku. Mám dceru lékařku, která se rychle orientovala v tom, jak je to s očkováním v okolních očkovacích centrech, a přihlásila mne tam, kde jsem se dostal rychle na řadu, i když v sousedním městě čeká mnoho žadatelů typu 80+. Pomalé očkování vyplývá z nedostatku vakcín. Babiš běhá a nic navíc nesežene. Před volbami ho obviní, že nechal zástupy spoluobčanů virem pozabíjet.

  Tak mne napadá, jestli byste nemohl rozhodnutí zodpovědných přepočítávat na odhady, kolik lidí nechali tito zodpovědní - nezodpovědní virem zabít. Nebojte se toho. Ať je trápí svědomí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To byl vzkaz doktorovi Davidovi. Mám ještě jednu poznámku k poměrům na Ukrajině. Tam začali očkovat vakcínou od AstraZeneca licenčně vyráběnou v Indii. Indie zakázala vývoz, protože sami mají málo, takže na Ukrajině se očkovat přestalo. Lidé ze zoufalství začali kupovat léky pro dobytek. Pro nás a asi také Poláky je to nebezpečná situace, protože mnoho Ukrajinců k nám chodí pracovat. Pandemie se nebudeme moci zbavit.

   Smazat
  2. Ze zoufalstvi? Ivermectin nikoho nezabiji. Vakcina ano.

   Smazat
  3. Generický Ivermektin vyráběný v Indii, který se dá koupit na internetu, není animální lék (např. na odčervení koní), ale je tam vyráběn už jako humánní léčivo. Jako humánní léčivo byl také podroben klinickým zkouškám, které prokázaly jeho bezpečnost- o tom se však záměrně mlčí.

   Smazat
  4. Ivermektin, ktery byl dovezen do Brna, se vyrabi v Bulharsku.

   Smazat
  5. Jedina studie, ktera byla o Ivermektinu provadena, pochazi z Kolumbie. Sama firma Merckx, ktera je puvodnim drzitelem patentu na Ivermektin az do jeho vyprseni a prechodu mezi generika, Ivermektin nedoporucuje na lecbu covidu.

   Smazat
 5. Pane doktore Davide, proč se stále vše točí (i zde) jen kolem vakcín, ale o lécích, a postoji Eurounie k nim, ticho po pěšině? A jak to nimi, co se týká ČR, vlastně je?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože to je 1) hodně dobrý byznys a hlavně 2) prevence. Léčba je důležitá, je v běhu, hlavně preparáty na bázi látek získaných z plasmy, ale to je už hašení požáru.

   Smazat

  2. 7/18
   Já beru léky jako prevenci smrtnosti, ne jako prevenci onemocnění. Vakcína je, dle mého, prevencí před onemocněním, ale léky zvětšují šanci na přežití tím, že sice onemocním covidem, ale nepřeklopí se do zápalu plic. Jinak řečeno, já kladu důraz na prevenci smrtnosti, ty na prevenci onemocnění - které však "mutuje" stále rychleji do stále nových "druhů" covidu. (To je páááánečku kšeft tadlencata prevence, že?! Lepší jak beránku otřes se! Nikdy nevysychající, stále se plnící měšec!)
   Protože vím, nebo to aspoň tvrdíš, že si nepamatuješ co kde který nick vypotil, připomínám, že jsem zde opakovaně vypotil že má dcera se z covidu vykřesala bez následků pomocí Isoprinosinu a navíc jím ještě zajistila celou rodinu, včetně mě.
   No a právě včera odpoledne mi volal brácha, že náš třetí brácha a naše švagrová leží pravděpodobně s covidem (hlavybolení a tělabolení, horečka, ztráta čichu a chutě atd. - to samé co u mé dcery).
   Tak jsem bráchovi zavolal jak moc je to zlý a proč doma a ne v nemocnici atd., do čehož však zde nikomu nic, tak to skočím. Zkrátka a dobře jsem brnkul své dceři, seznámil ji se situací, a zeptal se jí, jestli může po Velikonocích zajistit ještě nějaký Isoprinosin. Že jo, zavolala mi po chvíli zpátky. Takže jsem jednoho synka zkasíroval o Isoprinosin, kterým ho dcera vybavila, přidal k tomu svůj, půjčil si od něj motorku + jeho oblek, skočil si dom pro tablet, batoh a prachy, a vyrazil směr Liberecko. (Musel jsem na motorce, protože ta se dostane všude a musel jsem já, protože kluci neznají jak projet těmi okresními hranicemi mimo tahy, ale já mám ty různý cesty a zkratky procourané a takyže proč by měli pokoušet osud oni, když já už dědek?) Takže brácha se švagrovou budou, jak to tak vypadá, další z rodiny kteří utečou ze statistik a vyléčí se sami. (Aspoň to tak, zatím, vypadá. Horečka už nestoupá.)
   A teď - bylo by nutné, abych já porušil zákon (cesta přes okresy a samozvaný ošetřovatel v jiném okrese, čili porušení stanného práva - jo, a nenosím u nich, zatímco jim jsem k ruce, roušku!) a ještě vymrznul jak hovno na Sibiři, lékař porušil zákon (Isoprinosin předepsal, a i ten další předepíše, na genitální onemocnění a tím riskuje i zaměstnání), brácha a švagrová porušili zákon (netestovaní, útěk ze statistik); bylo by toto vše nutné, vlastně nezbytné, ptám se, kdyby vláda konala jak konat má a lékařům povolila jak konat mají, tedy léčili?
   Pokud se tedy brácha a švagrová vyléčí, jakože věřím že ano, pak to už budou jen z mé širší rodiny tři občané, kteří se vyléčili ne díky opatřením státu, ale vzdor opatřením státu!
   Prevence? K smíchu. Jakápak prevence, když vakcín málo a navíc nedůvěra k nim, protože nejen korupční kšeft, ale navíc potenciálně zdraví poškozující kšeft, neb vedlejší účinky nikdo ještě ani nemůže znát.
   Raději onemocním s možností samovyléčení Isoprinosinem, než neonemocním covidem s preventivní vakcínou, s výhledem pojít na neznámé vedlejší účinky, když Isoprinosine je už půlstoletím prověřený lék. A ty nové preparáty? Opět čuju špinavý kšeft s lidským zdravím, protože opět rychlokvašky.
   Takže abych to shrnul, Jando. Je mi jasné, že jedeš ve špinavém vakcinačním lobingu, jen neurážej, prosím, mou inteligenci tvrzením, že prevence je cesta! Jedna z cesta ano, ale ne JEDINÁ cesta !!!
   Prevence u onemocnění, kde tzv. mutace, ať již přirozeného, nebo umělého původu, smrtelnější než byl původní covid, časově násobně předbíhají výrobu stále nových vakcín?
   Ale každej se nějak živí, žejo. Někdo i špinavým lobingem a oblbováním.

   Smazat
  3. Milánku, jak vidím, pořádně jsi po té cestě na motorce vymrznul a jako spravný ještěr potřebuješ hodně tepla, jinak tělo nefachá.

   Kdyby sis dobře přečetl moji odpověď, našel bys tam ohledně vakcín 1) dobrý byznys. Pak ta prevence. Ale jak jsi sám podotknul, prevence je na hovno, když nejsou vakcíny. Léčbu schvaluju, vždyť jsem to tam napsal. Sám jsem se léčil. Ale ta speciální léčba, účinná, jaxi vázne. Buď to je náročné na výzkum nebo náročné na prachy anebo nevím na co náročné. Ostatní je spíš jen podporné, ani přesně se neví, jak to funguje, ale naštěstí u mnoha lidí ano. Tedy neplatí ani to, že bych tvrdil, že vakcinace je jediná cesta.

   Během nemoci hodně záleží asi na imunitním systému, alespoň dosud jsem do to myslel. Jenže poté, co onemocněl můj třicetiletý synovec, sportovec ve vynikající kondici těžkou formou a skončil v nemocnici, i když bral Isoprinosin, nevím vůbec, co si mám myslet. Proč se mu to stalo?

   Já jsem to přežil relativně dobře, něco jako těžká chřipka. V rodině máme jednu mladou ženu, taky normálně zdravou, která to chytila dvakrát. Dvakrát relativně lehká forma a ani tak nemá protilátky.

   Ivermektin mně osobně lékař nedoporučil, ale předepsal Isoprinosin a ATB. Jednu flašku jsem nevyužil a taky jsem to daroval pro kolegovu manželku.

   S tímhle s tebou nesouhlasím:
   Raději onemocním s možností samovyléčení Isoprinosinem, než neonemocním covidem s preventivní vakcínou, s výhledem pojít na neznámé vedlejší účinky

   Nepřej si onemocnět, je to fakt svinstvo a nikdy nevíš. Covid je větší svinstvo než chřipka. Vedlejšáky jsou i u dalších vakcín a přesto jsme očkovaní. Kdybych to nepřekonal, očkovat bych se nechal. Ne Astrou, ne indickou vakcínou.

   A jak vidím, paranoja u tebe pracuje. Lobbing v diskusích na NR? Neměl bych se raději orientovat na Strakovku?

   Takže na závěr: tvýmu bráchovi a švagrové hodně sil, dobře to dopadne. Držím palce, i když o to nestojíš.

   Smazat

  4. 21.17
   Úvodem k závěru tvého příspěvku - k tomu lobingu. Tak za á jsi na mů vkus přespříliš tajnosnubnej až kotrmelcovitej, a bé - proč ne lobing v diskuzích? Nemůžu totiž přehlédnout jak vytrvale (krom jiného) bojuješ za vakcinaci. Nejde o to, zda zvrtačíš pár dědků na PC, ale o to, že ti zase mohou zvrtačit další a ty další atd. atd. a protože dědci mívávají ukecané babky a děti a vnoučata, tak je toho venkoncem zvrtačeno habaděj. Takové letadlo propagandy. Nebo pyramida, jak je libo. Ono se tomu sice říká "síťový marketing", ale měls vidět jak Amwayáci v Teplicích, když lanařili ovečky, řvali, když jsem vstal a na plnou hubu řek jedný blbce: "Co na tom sakra nechápete? Je to zkrátka starý dobrý komunistický letadlo!" Jestli blbka pochopila nevím, protože mě požádali bych si dal odchod.
   Víš proč ti to tak rozepisuji, ač vím, že přesně tohle je ti jasný? Aby ti bylo jasný, že mi je jasný, že je ti to jasný, a že je to tudíž opět tvůj obvyklý úkrok stranou.
   Mě jiné léky než Isoprinosin netankují, takže mohou vyvíjet co chtí a na jakékoli bázi, anžto jsem zpátečnický prduch a věřím jen tomu, co už dlóóóuho ověřeno. A to Isoprinosin je.
   K té imunitě. Jen nevěřícně zírám, kolik lidí si zaměňuje pojmy s dojmy, v tomto případě tzv. zdravý životní styl s posilováním imunity. Můžeš bejt ve fitku pečenej vařenej a sportovat a otužovat se až se z tebe bude hulit a pro svaly nebudeš moct připažit a myslet si jakou nemáš kondičku, ale když budeš mít vitamínovej dluh, bude ti ta rambofigura lautr k hovnu a složí tě běžná chřipka. A teď nemluvím o prášcích (myslím vitamíny), páč tabletku slupneš a vychčiješ dřív, než ji tělo vstřebá, ale o ovoci. Víš co denně už přes čtyřicet let piju? Kefír. Půl litru. Samovýroba samosebou, nehodlám cvakat tři pětky za osminku. A také si chci pošmáknout. A krom kefíru mix ovoce - dnes ze dvou jablek, mrkve a pomeranče. To mi zbude ještě na zítra, protože do toho žbrundám thé vlastního složení. A do toho všeho ještě pivo. Gambáče.
   Pravda, drobet se mnou vyjebalo před lety klíště s dávkou borelií, ale i tak - zatímco já za to zaplatil mírně omezenou hybností zápěstím pravé ruky, jiní musí drandit světem na kriplkáře a jedna profesorka, kámoška mé bývalé přítelkyně, se bez berlí neobejde. Na zdravý styl nevěřím, na zdravou životosprávu ano. No, nevěřím... Drobet hejbat se člověk musí, kvůli srdci, ale abych cválal při okrajích siĺnic a myslel si kdovíco nedělám pro své zdraví, tak to ani náhodou. To si raději přečtu nějakou knihu, nebo moudrousím na diskuzích, a dělám tak aspoň něco pro své duchovno, když už mám to fyzično lenivé.

   Dík za držení palců. Teda aspoň do té doby, než dojdeš na mou další reakci na jeden tvůj příserek. Tam panečku teprve moje paranoia vykvetla! Kam se hrabou muškáty mojí babičky!

   Smazat
  5. Milan, že máš dobrou kondici je vidět i na tom, že rejdíš v této době na motorce. Samozřejmě imunita a její posilování je alfou a omegou, jenže ne každý má to štěstí a někdy z nepochopitelných důvodů ani dobrá imunita nezafunguje. Synovec je už v práci, ale dosud má problémy a od mnohem vážnějšího stavu ho zachránilo podle lékaře právě jeho dosavadní dobré zdraví. Není to nabušenec z fitka, oni jsou příznivci venkovních aktivit. Co je paradoxní, chytili to u prarodičů, kteří měli jen pár dní vyšší teploty (37.8), jinak nic zvláštního, pak se jejich stav normalizoval.
   Mladé to skosilo. Od horšího průběhu synovce zachránil kyslík, obří kvanta ATB a céčka, a zřejmě taky Isoprinosinu a dalších podporných látek.

   Můj imunitní systém zapracoval dobře, infikoval jsem se v nemocnici, kde jsem byl na kontrole po zákroku a na jednu noc hospitalizován.

   Nová léčiva na bázi preparátů z plasmy jsou zajímavá právě pro ty těžké případy, prý to zafunguje jako protijed, jenže kde jim je ještě konec?

   Už teď jsou předpoklady, že covid není konečná, ať už je přírodního nebo umělého původu, ať byl šířen náhodně nebo záměrně, takže se můžeme těšit. Tedy posilování imunity a dobrá kondice je správnou cestou, ale u podobného svinstva je třeba zvážit očkování. Ovšem, pokud by to mělo člověku způsobit nějaké problémy, včetně psychických, tak samozřejmě ne. Očkování je stále, naštěstí, dobrovolné. Já se nedám, mě už zaočkoval covid :)

   Smazat
 6. Už jsem to psal v jiném článku je Kurzovi, tak změna, Rakousko bude čekat na EMA. EMA tvrdí, že nemá dostatek dat, hlavně dlouhodobých negativních účinků. Jestli se to někdy schválí, což pochybuju, bude to za veľmi dlouhou dobu. Myslím, že tento rok určitě ne. A jestli budou čekat na dlouhodobé negativní účinky, třeba kancerogenní, pak se to může protáhnout na desetiletí.

  OdpovědětSmazat
 7. Ten problem je nekde uprostred. Nektere staty objednaly portfolio vakcin, kde vetsina z nich jsou ty levnejsi. Pfizer, protoze byl prvni, nasadil vyssi cenu. A ted ty levnejsi stale nejsou k dispozici v dostatecnem mnozstvi.
  Bohuzel takhle objednavali i Babis s Prymulou.
  Ted by chtel Babis, aby se dodavky prave Pfizeru dorovnaly. Ale ostatni zeme rikaji: "Dostanete pomerne jen tolik, kolik jste si od daneho vyrobce objednali. A vy jste si objednali malo prave od Pfizeru. Takze je to Babisi tvuj problem."
  Babis proste nevzal v potaz, ze je lepsi byt rychle ockovan klidne tou drazsi vakcinou, nez drzet dlouhou dobu celou dobu v lockdownu.
  Takze problem je na obou stranach a Babis nemuze jen donekonecna opakovat neco o zle EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jeste dodam, ze Rakousko dostalo doted vic vakcin na pocet obyvatel nez Nemecko. A pokud Kurz chtel pro Rakousko dalsi vakciny, tak se ani nedivim reakci Merkelove, ktera rekla, ze Kurz nedostane ani jednu vakcinu navic.
   Rakousko 25 vakcin / 100 obyvatel
   Nemecko 22 vakcin / 100 obyvatel
   CR 20 vakcin / 100 obyvatel

   Smazat
  2. Unknowne, nevadí, že tenhle problém má skoro celá kontinentální Evropa? Já Babiše nehájím, proto, že mi je sympatický, to není, ale vytrhnout z kontextu jen to, co se nám líbí, to je typická taktika mainstreamu. Podívej na Slovensko. Tam dokonce dodávky už došly, byly slíbené další 2M a nastala změna ve vládě. Ti, co dnes budou určovat další běh v této oblasti, před pádem vlády žhavili drát s jistou blíže nejmenovanou oplocenou ambasádou na Hviezdoslavově náměstí a ta česká, co stojí hned vedle, to určitě nebyla.

   Smazat
  3. J.J., vy jste byl pritomen rozhovoru?

   Smazat
  4. ...
   Unknown3. dubna 2021 9:08
   J.J., vy jste byl pritomen rozhovoru..


   Já? Jsem snad ministr zahraničí SR? Nejen, že existují kanály, kde se člověk něco v tak mrňavém statě dozví, ale v tomto případě by dokonce nebyly ani potřebné.

   Vyložilo se letadlo s vakcínou, následně na to ministr zahraničí naklusal na ambasádu a těsně po návratu začal vykřikovat něco o zločinu vlády (jejímž je členem) a hybridní hrozbě. Vzápětí na to se aktivizovaly všechny progresivní skupiny, třeba šéfka jisté pětiprocentní strany a následně padla vláda. A my víme, že i když Ficova strana odprejskla na smetiště dějin, byl volební výsledek nepříjemným překvapením nejen pro progesivce, tak i pro jejich kurátory z oplocené ambasády.

   It's elementary.

   Smazat
 8. Autor clanku bohuzel uvadi nepresna fakta:
  CR dostane z 10 milionu davek navic od Pfizeru mnozstvi, ktere odpovida poctu obyvatel.
  Zde je vytah z tabulky o poctu doted dodanych davek vakcin na pocet obyvatel, ktery jasne ukazuje ty zeme, ktere dostaly nad ramec k poctu obyvatel, protoze opravdu mely doted extremne nizky pocet vakcin. Bohuzel Babis chtel oproti temto zemim jeste vic (mel slibenych 70 tisic), nesouhlasil s tim, takze dostane pouze pomer k poctu obyvatel.
  Doted dodane vakciny / 100 obyvatel:
  Lotyssko 11.5
  Bulharsko 14.8
  Chorvatsko 18.5
  CR 20.7
  Rakousko 27.6
  Nemecko 22.8

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovensko dokonce 25.0. Takze otazkou je, proc Slovensko bylo zarazene do skupiny jako Lotyssko, Bulharsko, Chorvatsko.

   Smazat
 9. To je pořád co dostaneme a dodávky k nám drhnou. Nechci se Babiše zastávat ale myslím že nepořádek v EU se na něj neoprávněně hází. VIP 🥴

  OdpovědětSmazat
 10. Jo tak to je a na seznamu manipulují s tím že prý dvě třetiny lidí Babiše nechce každá špína je totalitě dobrá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě se žádný sen nehroutí a proč volí voliči Babiše tak ty důvody stále trvají a zase mu to hodí.

   Smazat
  2. Já statistikám od té doby, co ta strana důchodců, nebo jak se jmenovala, měla získat dle preferencí ve volbách deset procent a pak získala tři.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.