Reklama

úterý 6. dubna 2021

Evropská unie, globalisté a nadnárodní korporace zničili české zemědělství. Fakta jsou děsivá

Radim Fiala 

6. 4. 2021

Evropská unie, globalisté a nadnárodní korporace zničili české zemědělství. Fakta jsou děsivá. Bývalý prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozornil na některé katastrofické údaje týkající se úpadku českého zemědělství a tyto informace zde uvedu. U ovoce jsme soběstační zhruba z třiceti procent, u zeleniny z 25 procent. I proto je potřeba schválit zákon na podporu českých potravin a českého zemědělství, který navrhlo hnutí SPD. Senát ho bohužel zamítl. Pokud nebude schválen, bude to vítězství globalistů.Došlo k degradaci živočišné výroby, k masivnímu snížení stavů, kdy dojnic máme v ČR jen 29 procent oproti roku 1989, prasnic 28 procent, nosnic 33,5 procent, což nás přesunulo mezi závislé státy na potravinách zejména ze starých zemí EU. Tím nejsme jen nesoběstační, ale vytvořili jsme obrovské nebezpečí v případě živelných pohrom, nepokojů, či přírodních katastrof (výbuch sopky v Irsku, ničivé tsunami apod.).

Sousedi jako Německo vyrábí 2,3krát více mléka na 100 hektarů zemědělské půdy, 5,3krát více vepřového masa na 100 hektarů zemědělské půdy, 3,4krát více hovězího masa na 100 hektarů zemědělské půdy a Nizozemsko vyrábí 9,8krát více mléka na 100 hektarů zemědělské půdy, 11,1krát více vepřového masa na 100 hektarů zemědělské půdy a 9,9krát více hovězího masa na 100 hektarů zemědělské půdy. V roce 1989 jsme měli kolem 3,5 milionů hektarů orné půdy, v současné době je výměra cca 2,465 milionů hektarů.

Československo bylo cukrovarnickou velmocí, nejen v produkci cukru, ale i ve vývozu celých cukrovarů po celém světe. V roce 1989 mělo Československo ještě 52 cukrovarů. Po vstupu do EU máme pouze 5 cukrovarů (společností), na Slovensku jen dva, kvóty nejdříve utlumily výrobu cukru, větší část výroby cukru přešla do rukou zahraničních majitelů, pak následovalo zrušení kvót s tím, že zbývající tři české společnosti snížením cen cukru ukončí činnost. Nestalo se, čeští producenti a zpracovatelé cukru mají jedny z nejlepších výsledků v Evropské unii, ale místo na 120 000 hektarech se cukrovka pěstuje pouze na necelých 60 tisících hektarech.

Stejně se vyvíjí produkce zeleniny a ovoce. Nesrovnatelně vyšší podpory ve starých zemích EU s obrovskými dovozy ovoce a zeleniny pod několikanásobnou podporou postupně likvidují naši soběstačnost v komoditách, ve kterých jsme byli soběstační.

Výsledkem je u ovoce pouhých 15 tisíc hektarů ovocných sadů, kde přes srovnatelné výsledky sklizně zajištujeme pouze 30 až 33 procent soběstačnosti podle klimatických podmínek v jednotlivých letech. Ještě horší je situace u zeleniny, osevní plochy se pohybují kolem 10 až 11 tisíc hektarů, ale dovozem nesrovnatelně více dotovaných jednotlivých druhů zelenin je česká produkce vytlačována z našeho trhu a zajištuje asi jenom 25 procent naší potřeby.

Hospodářská politika našich vlád za posledních 31 let dospěla k taktovým výsledkům, že hrubá zemědělská produkce ve stálých cenách byla vyšší v roce 1936 než v roce 2019. V té době byla tažná síla řešena koňmi a kravami, v podstatě neexistoval vyspělejší technický prostředek. Na řade míst v České republice nebyla ještě zavedena elektrická energie.

Vidíme, že Evropská unie, globalisté a nadnárodní korporace zničili české zemědělství. I proto je potřeba schválit zákon na podporu českých potravin a českého zemědělství, který navrhlo hnutí SPD.27 komentářů :

 1. Ono to nebude jenom zemědělství ale i většina průmyslu a dát to do pořádku bude trvat dlouho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OPET TU MAME CLANEK,KTErY HOREKUJE NAD ROZVALEM CR

   a zadny navrh jak toto rabovani rozval a piratsky pochod institucemi zabrzdit, ci zacit ho odvracet, clanek neobsahuje.
   Ti kdo by si mysleli,ze pan Babis je jeste nzivu a muze to vytrhnout , se mohou proklate mylit.
   Chvilemi to vypada tak,ze jeho nezname pozadi se rozhodlo zbavit se ho a jak vidite on by radsi asi sel za Monikou a predal moc piratiskum ,brzy pry v SS uniformach dozorcu nad obrovskym koncentacnim taborem zvanem Ceska republika,kde zajistili,aby jejich prdlament naridil obcanum odevzdat otisky prstu misto vytetovani cisel jako kdysi obsade koncentraku!
   To v uz nyni schvalenem POLICEJNIM STATE al hamjdy CSSD je holou skutecnosti!

   KDOVI,ZDA BYNEPOMOHL VZNIK NOVE DOPOSUD NEVIDANE STRANY

   typu agrarniku,kteri by dokazali do programu prevzit jiz prvni 4 hotove body Narodniho programu volicu a pomohli by SPD,ktera pry nema odvahu usilovat o VETSINU V PARLAMENTU!
   Zemedelci zkuste to dam vam tu prvni skvele body navrhu programu volicu a ne zene,ANO!

   Smazat
  2. Ano a take vime jak by se mela jmenovat a dvacateho mame svatek tak si dejte panaka

   Smazat
  3. Indicka kachna se vzbudila a hned z rana tu zacala

   hajlovat.
   Pry tak bude hajlovat cely den a nevejde se ani do tramvaje natoz do vytahu!


   Smazat
  4. Třicet roků rabovali a kradli, prvních 15 roků hůře než sarančata !! A dát vše do pořádku ? Práce nejméně na dvě-tři generace. Vymlátit z Německa válečné reparace, vyvětrat nadité kapsy všem, co dostali amnestii od Klausíka. Ti nemají poctivě nasbíráno !

   Smazat
 2. Usnesení SPD: NATO a USA provokují Rusko a riskují válečný konflikt

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021040613445484-usneseni-spd-nato-a-usa-provokuji-rusko-a-riskuji-valecny-konflikt/

  Fiala: Pokud kvůli USA a Ukrajině začne válka s Ruskem, Bůh opatruj Českou republiku

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021040613443744-fiala-pokud-kvuli-usa-a-ukrajine-zacne-valka-s-ruskem-buh-opatruj-ceskou-republiku/

  OdpovědětSmazat
 3. Je třeba nazývat věci pravými jmény pane Fialo-naše zemědělství,kromě jiného,zničil kapitalismus!!!(sic)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha, zavřete už hubu tomu sprostému kreténovi nebo už sem přestanu chodit.

   Smazat
 4. souhlas,
  ale to bysme nesmeli prodavat nasi ornou pudu Holandanum a dalsim pidiEURO stateckum, nevysevat tolik repky. ktera snizuje kvalitu Nafty a oktanove cislo Benzinu a zarazit velkosklady na zemedelske pude. zrusit 19 novych humanisticko smerovych universit to jen zemedelstvi a take bych se rad postaral o mluvku Jurecku

  Prumysl mel na starosti (zlikvidoval) Venca Klausu a jeste se stim ted vytahuje mele o zachrane prumyslu

  humanano University bych zmeni na technicke ci informatiku nego digitalni

  Proverene podnikatele po provereni bych podporoval ale pozadoval vysledky... posilal bych chytre a zdatne prumyslovaky a bez ci s maturitou na vandr pred tim naucil jednu rec, a aby se vratili ti co budou umet, pripravil jim slusne placenou praci bud ve vyvoji ci technickou se smlouvo a sankcemi na 6 let s moznosti prodlouzeni bude to trvat, ale cesko uz exituje par let... od LP 700 do ted takze jak Andula rikala wir shaffen das

  uprchliky kteri sem lezou ted uz znatelne a cislech bych ted dokud to jeste snad jde tridil na pracovite castcne vzdelane, spolupracovniky. ty ostatni bych nasmeroval Polsko Ukrajina -gulag a Vencu ktery tento marast zahajil znicenim prumyslu ktery nam komousi neznicili ale dobre rozvijeli i pres embargo bych dal veskerou pomoc - potrebnym a perspektivnim i splatitelny uver, a mozna by bylo lip

  pokud bych nevedel jak sel byc se zeptat na system v cine

  Humanitni a zelene poznamky si nechte do Bruselu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Basosi, stačilo by se učit od Židů v Izraeli. Tam je půda státní a jen pronajímána na 50 let s opcí, pokud je dobrý hospodář!

   Smazat
  2. PS. Jak je to s jinými pozemky nevím, myslím že podobně.

   Smazat
  3. Mirku,

   vis nechme Izrael radsi bejt neeeeee?

   Smazat
  4. Basosi, odpovím Vám Vaší otázkou, kterou jste nedávno použil. A prooč? Rád převezmu dobré vzory, které ladí s mým názorem.

   Smazat
  5. Pane Povolný, to je skutečně dobrý vzor, protože podle lidského práva, půda patří všem občanům. Ostatní nebrat.

   Smazat
 5. Havel,klauz a spol zničili a rozkradli celou ČSSR.
  Kalvoda a další polovzdělanci z Plzně "upravili" zákony a 30 let se beztrestně krade. Justice i policie jsou nefunkční.
  https://www.skrytapravda.cz/domaci/3931-je-rychetsky-uz-dementni-jako-biden-nebo-lotr-vypoustejici-dezinformace-a-urazky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak muze byt funkcni(policie} kdyz kradou se soudceme spolecne, ruku v tvoji kapse
   Ale hosi, to sem pisu od zacatku kdyz jeste spousta ricela nadsenim ze uz jsme v Evrope a mame ten vysneny kapitalismus .Holt neni pro kazdeho

   Smazat
  2. vidis vole,

   ted pises jako normalni cech, kdezto s tim Zemanem jsi to fakt posral

   Smazat
 6. Zemědělství-a nejen zemědělství-zničily naše hloupé vlády po 89 roce,které akceptovaly vůli mezinárodního kapitalismu,svou servilností.Nastoupivší noví "politici" byli hlupáci,plnili jen zadání západu,zdravý rozum je zde dosud nedostatkové zboží.Začaly to restituce,kdo dostal zpět půdu,již na ní nepracoval,ale v lepším případě pronajal,v horším tam pěstuje koně,i jiná exotická zvířata.To jenom "zlí a blbí komunisti" se snažili o výživu národa-ti další-demokratičtí-o svoje peníze,půdu pojali jako zátěž,a tak se prodávala na sklady a pod.

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Fiala ti INDO kachno vzkazuje,ze takovym jako tobe

  tu rikaji zdejsi valecnici alternativy néžne KUNDI PYSK,tak si tu hezky čvachtej a slintej dale.
  Uz jsis podal adminovi zadost o kruh do nosu,aby te zas odtud vyvedl do chlivku?

  OdpovědětSmazat
 8. Ono se nedá nic dělat , když voliči ODS,TOP,LID. apod. hospodaří na rozkradeném majetku ČSSR a Babiš pouze poslouchá EU.Potom KSČM a SPD nemají šanci provést změny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spartaku,volicum zacina dochazet,ze vinna je predevsim verchuska KSCM

   tzv "management",ktery z podezrelych duvodu odmita se tady mezi nami volici, tj 8 375 143 deptanych a utiskovanych dusicek objevit,aby nas tim,ze budou sdilet nase nove tady se tvorici hodnoty uz legendarniho tzv NPV spolu s nami pro nas zajistovali pokrok doposud nevidanym skvelym ptogramem budoucnosti!
   .

   Je to jak vidite naprosto marne volani,dubove hlavy pry vedeni, se zmenily na betonove a odmitaji vsechny sve sympatizanty a mozna i volice!

   Oni nevi,ze beze zmeny rezimu tak jak to ma v programu SPD nebude mozne nikdy ani odstranit vadny exekucni zakon a navic budou zlikvidovana cela STREDNI TRIDA,ktera neexistuje protoze jeji zbytky budou majiteli velkych penez nemoci C19 uplne zlikvidovany!

   Je nevaruje ani odmitani SPUTNIKU V,ktery jediny zabiji viry C19 nasi stavajici vladou a EU,
   proste odmitaji volice a asi nesmi prijit mezi nas,aby poznali,kde hraje muzika!

   Smazat
 9. Zemědělství jsme si zničili sami, stejně jako všechny ostatní oblasti hospodářství, vzdělání a bezpečnosti, které odlišují stát od kolonie a občany od lidských zdrojů.
  Evropská unie nám pomohla zatlouct víko vlastní rakve, ale hrob jsme si vykopali vlastními silami, za hlasitého povzbuzování našimi západními "přáteli", plácání po ramenech a rozdávání metálů.

  OdpovědětSmazat
 10. Krtečku, Krtečku. Už jsem to jednou psal. Zkus si přepnout klávesnici na českou. Snad jsi také Čech. Taky prosím tě - vzpomeň si, v češtině se používají tečky a píše se ve větách. Nejsem žádný češtinářský pedant, ale strašně špatně se tvé příspěvky čtou. Děkuji.
  Volím SPD, děda Vašek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dedo Vasku,dekuji za sdeleni,ze moje komenty ctete,moc me to potesilo

   prozatim to mozne neni omlouvam se,ale vydrzte,kdyby bylo nejhur prepiste muj koment jak mu rozumite.
   Hlavne to plati pro 4 prvni body navrhu Narodniho programu volicu.

   At zije Svoboda a Prima Demokracie,

   kdyby jste necemu nerozumel,zeptej te se a ja vam to dodatecne extra vysvetlim,pokud vas lidovay komentar uvidim.
   Dekuji vsem valecnikum alternativy a hezky je pozdravuji.

   Miru zdar!

   Smazat
 11. Nic neskončilo - stále prodáváme..Jak to funguje:
  1. Karviňák z Darkova chce prodat dům - chce za něj 1 milion a vyfičet do jiné lokality, kde se to nehemží
  Araby
  2. Kupec se ale nenajde
  3. Realitka už má kontakty na Araby, kteří znají lokalitu a nabídne za dům 3 melouny
  4. HURÁ……..PRODÁNO !
  5. Karviňák si pochvaluje jak to vyřešil a odstěhuje se do Polanky
  6. Jeho soused v Polance ale prodává dům za 2 melouny, chce na Vysočinu do přírody a tak…
  7. Arab léčící se v sousedních Klimkovicích už má lokalitu „ošacovanou“ a nabídne mu rovnou 7 melounů
  8. HURÁ……..PRODÁNO !
  9. Karviňák je v DUPĚ, teď má Araba rovnou za souseda a tento barák už neprodá – co ho čeká ?
  10. Polanečák je na Vysočině a pochvaluje si jak je to tam fajn……příroda, pohoda, všude BÍLÍ koně….
  11. BÍLÍ koně ale skupují okolní pozemky na výstavní sídla pro majetné Araby ze silné brněnské komunity
  12. Polanečák je v DUPĚ – mešita mu tam vyroste během 2 let rovnou za zadkem – a co ho čeká ?
  13. Místní z Vysočiny prodávají rychle baráky……ale kdo je koupí ? atd….atd…už vidíš, jak to funguje ?
  Takže tak do 10 let zjistíme, že není kam uniknout … stačí už teď nahlédnout do katastru nemovitostí na
  http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ … je jich tady jako much a kupují a kupují…..pozemky, baráky, i nemocnice !
  Např. Lázně Klimkovice, Lázně Darkov, Lázně Bělohrad, Lázně Teplice… a další …všude zde se léčí spousta
  Arabů a začíná jich tady být už moc natrvalo. Třeba lázně Bělohrad už Arabi celé rovnou koupili !
  TAKTO, ZA MRZKÝ PENÍZ A POMYSLNÉ BOHATSTVÍ PRODÁME SVOU ZEMI, VLAST i SVOBODU a BUDOUCNOST
  NAŠI, NAŠICH DĚTÍ, VNOUČAT….

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. anale,

   to jsou ti Arabove fakt tak blbi ze kupuji pastousky v Cesku a blizko Cigosu???

   Smazat
 12. Nedávno mě nějak napadla myšlenka, že je až podivné jak se u nás opět masivně rozšířila ptačí chřipka. Postiženo je už 32 ohnisek od nového roku v naší zemi. Dle mého názoru tu je za cíl, že nás potřebují dostat do stavu potravinové závislosti na dovozu nekvalitních a závadných potravin. Prostě si tu nesmíme nic pěstovat a ani chovat. Protože jak je možné, že se do uzavřených objektů a chovů kachen a drůbeže dostala jakoby nákaza, když jsou zvířata zavřená? A jak to, že to nepostihlo žádnou zoologickou zahradu s ptactvem, která jsou venku pouze pod sítí? Proč se někdo nesnaží zajistit a pochytat volně žijící ptactvo? Nebo pokud je nějaký lék, tak proč tyto ptáky neošetří léky Oseltamivir (tamiflu) a druhým lékem Zanamivir (Relenza) do potravy? Myslím na to již delší dobu a je mi opravdu těch slepic, kachen a hus moc líto. Nemám to nikde potvrzené, jsou to jen mé dedukce a myšlenky.....Je možné, že už za vším co se kolem nás děje a dotýká, tak vidím samou levou!!!😏 Jaký na to máte názor vy?
  http://www.ptaci-chripka.cz/cz/lecba/
  https://www.idnes.cz/zpravy/archiv/ptaci-chripka.K481529

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.