Reklama

pátek 2. dubna 2021

Evropskou unii řídí neschopní zkrachovalí politici. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe

Radim Fiala  
2. 4. 2021  EUportal

Evropskou unii řídí neschopní zkrachovalí politici. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe. Neschopnost zvládat epidemii covid-19 a neschopnost zajistit bezpečné očkování, tomu nasvědčuje. Mr. Brexit Nigel Farage řekl, že katastrofální zvládání vakcinačního programu tohoto bloku znamená „začátek konce Evropské unie, jak ji známe.“ Farage se také vysmíval povaze politického povyšování do Evropské unie tvrzením, že ta Komise je jedním z těch míst, kam národní vlády posílají své méně šikovné politiky, jelikož je to „nejlepší způsob uklizení domácích trapasů.“


Hnutí SPD říká, že očkování má být dobrovolné, ale pro ty, kteří ho požadují, by mělo být zajištěno. V tom EU naprosto selhává a přiznala to i šéfka Evropské komise von der Leyen. V EU jsou očkovány jednotky procent lidí, v Británii podle posledních údajů od BBC 23,4 procenta, v Izraeli 72,6 procenta…

Politický redaktor největších německých novin Bild Peter Tiede měl podobný postřeh, když srovnával podobnosti toho, jak zkrachovalo opatřování vakcín pod von der Leyen jako šéfovou EU a jak krachovaly nákupy pro Bundeswehr, když bývala německou ministryní obrany.

„Angela Merkela jí proklestila cestu do Evropské komise. Stejně jako to Evropa se zkrachovanými politickými figurami dělá už desetiletí, odklízí je tam jako jaderný odpad do končeného úložiště v Bruselu,“ napsal pan Tiede.

Farage pokračoval: „Obecně je tu už dost dlouhá tradice, že lidé, kteří nějak v domácí politice zkrachovali, končí v Evropské komisi. A to jsou lidé, kteří přijímají ohromná rozhodnutí, která mají dopad na stovky milionů lidí. Nemůžete pro ně hlasovat a nemůžete je vyhodit. Rozhodnutí, která přijmou, nemůžete změnit.“

„Opravdu si myslím, že něco tak důležitého, jako je tohle (pandemie), s takovouto mohutností je počátkem konce Evropské unie tak, jak jsme ji znali,“ předpověděl Farage.

„Myslím, že to je začátek konce, nejdříve Brexit a teď tohle. Skončeme s tím, doufám, že do pěti či deseti let nastane čas evropské spolupráce, kdy spolu budeme obchodovat, spolupracovat, se vzájemným souhlasem budeme přáteli a partnery, ale nebude taková, v níž bychom se vzdali národní suverenity a předali ji bandě nemehel v Bruselu přijímajících strašná rozhodnutí,“ řekl Farage.

Nezávisle na sobě několika deníkům potvrdili různí ministři, že německý ministr Scholz na zasedání vlády zuřil. „Evropská komise objednala vakcín příliš málo a příliš pozdě. Je to na h...,“ nebral si servítky. Osobně nemá prý náladu na to, „tuhle sr... znovu opakovat během vakcinační kampaně v Německu“.

Evropskou unii řídí neschopní zkrachovalí politici. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe.

58 komentářů :

 1. Jak se říká : Malý člověk ví, že je malý, tlustý ví, že je tlustý, jen idiot nemá tušení a šíří svá moudra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne nadarmo nasi skweli americti pratele vi,ze rozpad EU

   ridi opet pan Putin.
   Tak skvely tah dosadit do E-komise hrobarku Bundeswehrmachtu s pouze 7 hlasy rozdilu se mu povedlo!
   Je to totiz v praxi s tim bundeswehrmachtem overena sila.
   Domnivam se,ze se mu rozbiti nami velmi oblibeneho EU brzy povede,nelze ho nicim zachranit.
   Nebudeme mit ani cas z neho cerstve vystoupit,jak to ted pry rychle bude kvacit!
   Nejlepsim tzv psim kouskem,ze ji nabizel zachranu SPUTNIKEM V,aby mohla doletet na orbit a ona tvrdohlave odmitla,to je opravdu,ale opravdu skvelym kouskem vychytrale sovetske propagandy!!

   Smazat
  2. Radime,
   mas pravdu, ac jsem tvuj clanek necetl, ale povez mi jak to vase hovnorepublika s hovnoarmadou a hovnoekonomikou udela, kdyz jsme uz tedka zase znova Protektoratem Boehmen u Maehren?

   vic se o tom bavit nema cenu

   Smazat
 2. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mistopredseda-spd-radim-fiala-firma-dotace.A180213_093324_domaci_nub

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pracně vytvářené pomluvy politiků, kteří nechtějí evropský diktát.

   Smazat
  2. Jsou to fakta na papire. Je to stejne jako u Volneho, ktery bojuje proti Cikanum, ale ve finale se clovek dozvi, ze jim pronajima dum.

   Smazat
  3. Dotace na to, že zaměstnává hendikapované bere skoro každá firma.

   Smazat
 3. Proč jsme ještě v EU,když lidé odmítají poslouchat vlastní vládu?Komu a čemu ta EU vůbec slouží?Otázky mám,odpovědi ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyrábíte a prodáváte něco v EU? Například služby (ne všechny, ale hodně typů) můžete fakturovat cizím zákazníkům v režimu reverse charge, což velmi usnadňuje fakturaci a vratky VAT. Pochopitelně, pro brblaly, kteří v životě nic nevytvořili a neprodali, je EU k ničemu.

   Smazat
  2. 9/07
   Tihle lidé ani nevědí proti čemu protestují, ale jejích vůdce má takový názor,tak on taky.
   Viz. pomatený Balda.
   Tihle lidé nemají potřebu EU, nikam nejezdí, nepodnikají, nevyužívají výhod EU, jen tupě papouškují Okamúru, Davida a podobné protičeské žvanily.

   Smazat
  3. Pro 9:07 a studentíka 9:23
   Původním záměrem EU bylo to o čem píšete. Sjednocení norem, harmonizace daní, volný pohyb kapitálu a lidí. Vy snad potčebujete k fakturaci Jourovou ? Nebo k vratkám tu blku od Pirátů co se těší na drogy ? Jednoduše stačí budova výkonných úředníků delegovaných a podřízených vládám jednotlivých členských států. Tčicet tisíc překladatelů by mohlo jít překládat dříví a padesát tisíc rádoby politiků a jejich pomocníků by mohlo jít světem. Pravda, feťák a děti od Pirátů by neměly kde bonzovat. Toď vše.

   Smazat
  4. bruciore!

   V EU jsme proto, že debilové bez mozku v roce 1989 chrastili klíči v domnění, že si polepší ekonomicky a svým dětem i ideově (volnost, rovnost, bratrství). Jak odporné CHUCPE!!!

   Ti kdo tuto akci naplánovali v 70tých letech 19. století věděli, že světová válka zničí jevropeju (nadvakrát), vyhladí cca 100 milionů gojimů a ostatní uvrhne do kruté závislosti na slouzích (politicích, bankéřích a podobných hajzlech).
   Jak mohli hlupáci, nenávidící Rusy za srpen 1968 (organizovaný trockisty jako předání moci z Moskvy na volstrýt) jenom tušit vo co go??? NIJAK!!!
   Netuší to dodnes (jako černomyrdin - my sdělali vsjo kak najlučšeje i palůčili kak vsiegdá).

   Pjakin ve své relaci VOPROS-OTVET vždy končí průpovídkou ZNÁNIA ÉTO VLASŤ, běrítě jejo v svaji růky.
   Nesouhlasím!! Znalosti nejsou moc, to by kdejaký vystudovaný blbec byl mocný (zatímco většina studovaných jsou nemocní až bezmocní).
   Ne znalosti, nýbrž POznání je skutečnou mocí, ale to není a nebylo nikdy dopřáno GOJÚM!!

   PO-znání, něco co nastoupí až po osvojení znalostí, co to asi bude???????

   Smazat
  5. Ďuro Trulo. Vzdělaný neznamená moudrý. Moudrý může být i negramotný člověk. Rozhodujícím v tomto je nemít vrozený pud parazitizmu a zásada, co je dobré pro většinu je dobré i pro mě.

   Smazat
 4. Pokud vidím organizovanou skupinu, která vypadá jako EU, přemýšlí jako EU a škodí jako EU, pak je to nepřítel.

  OdpovědětSmazat
 5. Pryč z EU! Rychle!
  A ještě rychleji pryč z NATO!
  Vzpomínáte na toho zrzavého hradního skřeta co sliboval, že do NATO nepůjde?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:27
   Nevím kdo je "" rezatý hradní skřet "" ,ale vím, že jsi velký blb a IDIOT.
   Toho vystoupeni z EU a už vůbec ne z NATO,tak toho se ty "" ČECHU "" NEDOŽIJEŠ ZAPOMEŇ

   Smazat
  2. Ruských tanků se co nevidět dočkáme, ale mozkoví impotenti viz. pařát a spol ti zpláčí nad výdělkem, nebo jim z toho jebne. A to bude jen dobře.

   Smazat
  3. Nemám svého prezidenta, mám toho kterého zvolili svobodne lidé. A co by jsme byli? Prusko nebo Rakousko uhersko?

   Smazat
  4. Kachno, referendum bylo o EU, kde byla většina pro včetně mně. Vědět, jak se změní bych ji jistě hlas nedal! Beru za to osobní zodpovědnost. Co se týče NATO, nebylo o něm řeč, naopak Havlem zatracováno. Lhal vědomě on, nebo byl také oklamán? EU lze přeformátovat do původní linie, NATO ne, je to útočná formace, ne obranná. Pokud NATO bude součástí EU, pryč s oběma!

   Smazat
  5. Bylo referendum o vstupu do EU ale přál bych si aby bylo i o výstupu. Pokud jak jsou mnozí přesvědčeni je to nepředstavitelné nemožné a já nevím jaké, netřeba mít strach. A nikdy nikdo neřekl, že by vše pak bylo jednoduché.

   Smazat
  6. 12:03-Také by mne zajímala současná situace ve společnosti, navzdory masáží médií. Kdo se odváží vypsat referendum, které vlastně není ani uzákoněné?

   Smazat
  7. PS. podle jakého zákona byl vlastně vstup iniciován, už neplatí korekce názoru?

   Smazat
 6. No my si o vystoupení z EU můžeme nechat jenom zdát. Ani referendum by nepomohlo. Nejsme silná Anglie. Na to jsme příliš malí a bezvýznamní aby jsme si rozhodovali o svém osudu sami a případný odchod by nám byl bez problémů umožněn. Není toto diktát? P.S. On je to spíše protektorát...

  OdpovědětSmazat
 7. 9:41
  A jak by fungovalo ČR po vystoupení z EU, už jste o tom někdy přemýšlel??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano přemýšlel, jako samostatný stát spolupracující se všemi státy Evropy, které by o to stály. Včetně Ameriky a Ruska! To víš to rozkradené po sametu se nám už nevrátí. My jsme národ, který prožil a přežil horší chvíle než by bylo vystoupení z EU! Howgh

   Smazat
  2. Proč tady tahat pořád "za komoušů" přijde vám snad když nechci být v EU, že chci zpět sociismus ten minulý? A jak jste na to přišel? A přijde Vám že jsme do EU vstoupili v roce 1989???A to období mezi 1989 a 2004 jsme jako dělali co? EU není stát pane indecile a jsou státy které v ní nejsou.

   Smazat
  3. Ano, souhlasím s panem kutnohorským, že by nám EU vystoupení neumožnila a kdyby jsme přeci jen odešli tak by se nám mstila, jak správně píše unkrovn odchodem firem atd. Proč nás EU tolik potřebuje? Jako montovnu jistě! VIP 🥴

   Smazat
  4. Vystoupení z EU neznamená vystoupení z Evropy. Je smutné když po 40 letech nadvlády Rusů jsme zase pod nějakým chomoutem. Vám to zřejmě nevadilo a nevadí. Prosím urážky si odpusťte. VIP🥴

   Smazat
  5. Tak jak za první republiky , kde tehdy byli skopčáci , jen hajlovali a když nás obsadili , tak vše rozkradli a nechali jen zo co zajiš%tovalo vválečnou výrobu !!

   Smazat
 8. Zalez, přemřelo, a neotravuj. Sám jsi diagnostikovaný dr. Davidem jako DEBIL, takže od tebe to fakt sedí mluvit o mdlém rozumu.

  OdpovědětSmazat
 9. Se Seznamem se běž vycpat, ubožáku, ten je pro takové DEBILy jako jsi ty sám.

  OdpovědětSmazat
 10. Ano EU je totalitní uskupení kde si skopčáci prosazují svoje zájmy a nepřijatelnou liberální politiku. Odkládání politiků je stejné jako mu nás do senátu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zalozeni EU byla asi jedina dobra idea zapadu.
   Protoze zapadu nemela moznost kloudne vykvest.
   Jako vsechno, na co zapad sahne se dnes otoci proti nim.
   Na misto ,aby Leynove ledabyle kejvli a rekli, jo von nekdo chce ten Sputnik, tak, at si to veme..
   Zpolitizovani a duraz na takovy samozrejmy jednoduchosti na misto toho snazeni, vymrstilo obrovsky vlny debat, protestu a hlavne universalni neduveru. Odpor.
   A dokonce vlady,urady, organizace se hadaji, nebo zase sjednocuji, a nebere to koncu.
   /Hele ,ty maji tamhle to a my to mit nesmime, to je urcite podvod a tamhle vo tom nam taky lhali, atd../.
   Absolutni neduvera vladne. K tomu co reknou a nereknou,k tomu co udelaji a neudelaji. Neni rozdil.
   Zadnej vychod z nouze..
   Velky agrese konecne prinesly urodu,ze Rusko a Cina se rozhejbali k nejaky protiagresi.
   Kdyz ustupovali bylo to horsi a ke konfliktu to zene par fanatiku tak jako tak.
   Agrese pak kdyz potkava agresi, vysledek je zhruba stejnej.
   A mozna ,ze nektery vic vystrizlivi.
   Cina se mota kolem Tajwanu a muze to mit vysledek.
   Kdyz si tam reknou ma z nas bejt cerna dira v zajmu americanu, nebo mame zit s tou Cinou pobliz..
   Vyber a zvoleni Majdana /a tech kolem/, pak ukazuje zpetne na schopnosti,vlastne neschopnosti tech v pozadi.
   Mozna spechali a nemeli na vybranou, coz zase svedci o zmatenem zoufalstvi.
   Bez strizliveho uvazovani.
   To neslibuje zadne kloudne vysledky tvari v tvar rostoucimu odhodlani Ruska a Ciny..
   Pak prijdou v uvahu ty odstredivy sily.
   Ktery povzbuzujou ostatni v dilema na ktery strane se octnout v tyhle situaci a i takova nerozhodnost uz je nakazliva, jako covid..

   Smazat
  2. No tedka brecis, a v 89 jsi cinkal jak blbej co?

   Smazat
 11. A co by tam asi tak Rusko potřebovalo? Vy jste takový malý mentál neschopný se vymanit že své bublinky, co? Jsi na sebe pyšný ty duševní chudačku. Řekni svým dětem jaká je tvá práce co si zač a jaký si člověk. Nebo to tajíš?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:21- docela by mne zajímal Váš životopis důchodče.

   Smazat
  2. A co si dokazal? napis, ale ne o detech ty dokaze delat skoro kazdej

   Smazat
  3. Unknowne ty jsi neskutečný blb ,kde se berou ty nesmysly co se ti rodí v palici, typuji tě na piráta !!

   Smazat
 12. Na seznamu byl článek kde byl pan David označen za dezinformatora číslo 1. V diskuzi dostali tak naloženo argumenty komentujících že jo raději vypli. Tyhle ty lidi kteří zde mají práci obtěžovat lze jednoduše přehlížet a nebo musíte použít jejich slovník omezence protože oni žádný argument nemají. Lépe tedy ignorovat. Pan doktor by jim jistě pomohl kdyby vyhledal pomoc.1. Náš úkol je dostat do politiky lidi kteří nám umožní referendum o vystoupení z EU. Nebo 2.nepovažuji za reálné : radikálně proměnit EU v to co měla být a není 3. Sbourat kompletně tento systém protože je špatný. Ale to zatím není taky reálné. Jenže mám obavy aby volby nebyly jako v USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unku,

   ty ses fakt strasny hovado, a pervert, nevim proc si delas z tech lidi co pisou tady (a dokonce to nekteri mysli vazne)... delas prdel?

   Nech toho lidi zacinaji mit problemy, vidim to treba v Kaufaku, jak se sacujou ci hledaji nejlevnejsi chlast, a bude to horsi, tak do nich nevandruj

   Smazat
  2. Unknowne , tohle už chce psychiatra a co nejdřív, protože to je nějaká utkvělá představa a choroba by mohla progradovat a to by jsi potom mohl někoho vzteky pokousat a to chce léčit,i když sehnat dobrého psychiatra je dnes velmi obtížné, ale když jim ukážeš svoji tvorbu , co tady předvádíš, tak tě vezmou přednostně !!
   TY ZASRANÝ DOBYTKU DVOŘÁKU SMAZEŠ VŠECHNY SLUŠNĚ PŘÍSPĚVKY KTERÉ SE JEN TROCHU ODCHYLUJÍ OD TVÝCH POMATENÝCH ZVASTU POKUD PÍŠU SLUŠNĚ NEBO VULGÁRNĚ VŽDY SMAZÁNO OPRAVDU ZASRANÀ POLITICKÁ NEKOREKTNÍ SVINĚ V PŘÍMÉM PŘENOSU. ZASRANÝ RUDÝ DOBYTKUZ

   Smazat
 13. 11.22 Ty odporný propruselský hmyze, co jsi pro Českou republiku udělal že tady vyléváš kýble špíny na pana europoslance Davida? Do těch Bohnic patříš ty!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Tento clanek jasne dokumentuje osobnost Andreje Babise a ukazuje, proc Babis vcera prisel o 70 tisic vakcin.

  https://reportermagazin.cz/a/pUwdy/horke-kastany-andreje-babise

  OdpovědětSmazat
 15. Při hodnocení médií nemusíme vůbec chodit do minulosti, stačí si srovnat události v médiích před týdnem nebo 14 dny a víme přesně na čem jsme!!!
  Předstírá se, zastírá, zamlčuje, zveličuje i bagatelizuje. Jak se to právě dané skupině v zápase s protivníkem hodí. Není to nic nového, v staré řecké společnosti působili svého času i vyhlášení „sofisté“, kteří za peníze učili, jak dělat z „černého bílé a z většího menší“ a naopak. V nové době se tomu říká propaganda. Ale i pro propagandistické přesvědčování platí zákon míry. Víme, že překročí-li propaganda jistou mez, nejenže ztrácí svou zamýšlenou účinnost, ale dosahuje pravého opaku. Je to „propaganda, která zabíjí“. Takovou dnes, bohužel, u nás pěstuje většina médií a veřejnoprávní ČT, kterou si musíme povinně platit, jede v čele peletonu!!

  OdpovědětSmazat
 16. Mám soukromý pocit, že na náš stát si Unie obzvláště zasedla. Proto si myslím, že transfery peněz tam a sem jsou k ničemu. Jen vzniká pocit jakéhosi milodaru. Třeba EU je schopna, ale ne pro nás.

  OdpovědětSmazat
 17. 15:56-proč ne, jste li schopný také všeho.

  OdpovědětSmazat
 18. 16:02- podle čeho tak soudíte? Nevím, proč za oznamovací větou kladete otazník. Čeho jste byl schopný Vy, jak se táži výše 16:07?

  OdpovědětSmazat
 19. PS. buď jsem špatně označil čas bezejmenného neboť byl smazán dříve, než jsem si to stačil ověřit.

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 22. 17:28-uděláme kompromis? Já jsem neschopný, Vy všehoschopný.

  OdpovědětSmazat
 23. Radime, ale jak to udělat? Nejsme VB, nemáme Commontwealth. Musí se čekat až se to rozpadne celé. Unknown k tomu jistě něco připíše.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 25. Nikdo je nevolil a zasahují nám do života! Pryč z té party kreténů!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.