Reklama

úterý 20. dubna 2021

Hloupé, hloupější a nejhloupější lži

Petr Hampl

20. 4. 2021

Martin Konvička kdysi pronesl skvělý postřeh, že hloupost je povinným rysem současné mainstreamové propagandy. Čím hloupější, tím lepší. Ono to totiž umožňuje vyjadřovat loajalitu. Když nadřízená moc prohlásí něco chytrého a vy to akceptujete, to ještě není žádná zásluha. Ale když okázala vyjadřujete víru v něco šíleně hloupého, to jste pašák. Demonstrujete, že je na vás spolehnutí. Jste solidní součástka ve stroji. Kandidát na povýšení.

Jenže ono to má i druhou stranu. Propagandisté si odvyknou dělat takovou propagandu, který by byla aspoň trochu uvěřitelná. Ty lži jsou hloupější a hloupější.

Třeba Andrej Babiš. Prý nám nějaký sklad, co před lety vybuchl, vyhodili do vzduchu ruští agenti. Takové tvrzení je samo o sobě nedůvěryhodné, protože příliš dobře zapadá do načasování diskuze o očkovací vakcíně a zakázce na dostavbu jaderné elektrárny. Ale budiž, i nepravděpodobné náhody se občas stávají. Jenže ono to nestačí! Premiér k tomu ještě musel připojit, že to provedla stejná dvojice agentů, jaká se pokusila otrávit Skripala nefungujícím novičokem. Pat a Mat ruské rozvědky.

Andrej Babiš s tím navíc přišel v době, kdy celý svět ví, že případ Skripal byl od samého začátku vylhaný, a že tam k žádnému pokusu o zabití agenta nikdy nedošlo. To je stejné, jako by si před televizními kamerami vylil na hlavu nočník plný chcánků. Veřejně se ponižuje, aby ukázal loajalitu.

Znovu cituji Martina Konvičku. „Když “nám zabili Ferdinada”, fakt tam ležel, mrtvej, a vedle Gavrilo s revolverem. Když vystříleli Gliwice, tak navlékli esesáky do polských uniforem a vysílačku vystříleli.“

Dokážeme si představit, že by premiér předvedl kamerové záznamy, satelitní záznamy, svědectví účastníků, seznam pasažérů letadla, odhalený záznam šifrované komunikace… každý z těch „důkazů“ by mohl být padělaný, ale oni se ani nepokusili! V následujících týdnech se něco možná objeví, ale pachuť neobraného zpackaného podvodu už zůstane. Asi jako při amerických volbách, kdy falšování hlasů prováděli přímo pod bezpečnostní kamerou, a neobtěžovali se vymazat záznam.

ládne nám režim, který neumí už ani zfalšovat špionážní aféru.

Tahle trapná scénka je zároveň Babišovou politickou sebevraždou. Slíbených 300 tisíc vakcín, které měly dorazit ještě během dubna, nikdy nepřijdou. Západní spojenci se na Babiše okázale vykašlou. Očkovat se nebude, opatření nebudou fungovat, země se bude dál propadat do chaosu a vítězství Pirátů a Demobloku bude drtivé. Teď už nejde o to, jestli budou sestavovat vládu, ale o to, jestli dosáhnou ústavní většiny. To by jim umožnilo například zrušit přímou volbu prezidenta.

Nejde totiž jen o problémy ANO. Ve stejnou dobu páchá sebevraždu KSČM a SPD předvádí okázalý nezájem stát se silnou stranou.

Nezapomínejme, že Andrej Babiš nemůže čekat klidný odchod ze scény. Do jeho vylíčení jako hlavního zloducha už bylo nainvestováno příliš mnoho. Do konce života ho čekají popotahování a soudy, možná přijde o majetek, a nakonec bude rád, že neskončí ve vězení.

Proč se k tomu nechal Andrej Babiš přesvědčit? Drželi mu pistoli u hlavy? Drželi Moniku v nějakém temném sklepení a hrozili, že jí budou mučit? Obávám se, že je za tím jen zbabělost a neschopnost čelit nátlaku. Že stačilo pár hodin tvrdšího tlaku a sesypal se. Konec konců, co můžeme čekat od někoho, kdo své impérium vybudoval jen intrikováním a podplácením, a kdo nikdy v životě neprošel přímým střetem s aspoň stejně silným soupeřem.

Smáli jsme se zbabělému Nečasovi. Teď máme ještě zbabělejšího Babiše. A obávám, že Babiš je ještě hrdinou, ve srovnání s premiérem Bartošem.

Někdo může mít pocit, že jsme příliš malá země, že tlak Westinghousu je příliš silný, a že se s tím nedá nic dělat. Omyl! Maďarsko a Rakousko jsou stejně malé země, a na ně to nefunguje. Že američtí investoři ovládají i české tajné služby? Babiš měl čtyři roky, aby v nich provedl potřebné změny. Mohl počítat s jednoznačnou podporou prezidenta. Přesto je velezrádce Koudelka dosud šéfem BIS. Jenže se vyhýbal čelnímu nárazu. Jak trumpovské!

Babišova politická sebevražda není sebevraždou vojevůdce po prohrané bitvě. Není aktem cti. Je aktem ubohosti. Poražený se musí před smrtí veřejně ponížit. Jenže Andrej Babiš nebyl poražen. Ponižuje se bez boje.

V tom je typickým představitelem současné západní civilizace.

https://www.petrhampl.com

 

 

 

 

26 komentářů :

 1. Načasování této dezinformační kauzy s hlavním hrdinou Babišem může souviset i s odhaleným pokusem o atentát na prezidenta Lukašenka. Naše nyní netajné služby mohli být dotlačeny k vytvoření informační stěny, aby se mluvilo o něčem jiném...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kéž by to bylo jenom to. Na druhé straně, to "jenom" by bylo celkem adekvátní zbytkovému významu a váze naší republiky, natožpak "našeho" Hamplem trefně vystiženého oligarchy.

   Vidíte a já si přitom říkal, že je v tom určitý aspoň v něčem povzbudivý paradox: totiž pokud takovou důležitost stále má dostavba jedné (navíc české) jaderky, pokud kapitálu pořád ještě musí o taková reálná a nikoli fiktivní aktiva bojovat jakýmikoli čestnými i nečestnými prostředky jako u Marxe - tak je to aspoň takový malilinkatý doklad toho, že financializace kapitalismu a zombifikace lidí ještě pořád není beznadějně dovršena.

   A vy mi do toho takhle házíte vidle.

   Vymazat
  2. 17:25 Tak Rusko zminilo tuto teorii, ale ruku na srdce, zapadni media nepotrebuji zadne Vrbetice, aby zvladly nejakou udalost totalne ignorovat/zamlcet. To je nakonec jejich modus operandi. A u zprav prichazejicich z Moskvy je to jeste jednodussi, vetsina ovcanu necerpa z alternativnich zdroju, aby se to meli sanci sami dozvedet.

   Vymazat
  3. Oligarcha ze sebe udělal dementního retarda. Udělal to zřejmě pod nátlakem, z nedostatku odvahy. Ale kromě něj je u nás obrovské množství ještě hloupějších občanů, kteří v tom vidí urážku národa, odčinitelnou jen smrtí imaginárního nepřítele. Inkluze ve školství zřejmě dosáhla svého a mnozí lidé by se nejraději chopili zbraně, pokud cítí kdesi v dáli Rusa. Je přece jasné, že co Rus, to nepřítel, agent a diverzant. Je tedy dost hloupé, že ruský Pat a Mat možná nevkročili ani do zlínského kraje, což Policie dává najevo výzvou k ohlášení jejich pohybu po 7 letech, ale oni jsou tak geniální, že to spáchali i tak. Je přece známo, že už za časů SSSR se tam dělaly pokusy s telekinezí a asi to už zvládli. To by dokazovalo i tu téměř vraždu Skripala. Agent namázne novičok na list ze stromu, pak ho silou vůle posune na kliku Skripalova domu a je hotovo. To vysvětluje i novičok v Navalného trenclích a také to, že to dělá furt stejná dvojka. Ostatní agenti tuhle techniku zatím nezvládli. Na naše bdělé poslance - příští ministry z opozice - si však nepřijdou. Jsou jako ta UEFA. Důkazy nepotřebují, oni ví a ať dodá obviněný důkazy o své nevině. Nedokáže, šup s ním za mříže. Ale to až za jejich vlády...

   Vymazat
  4. Toto, nemyslím si, že je u nás obrovské množství ještě hloupějších občanů. Spíš tu budou ve větší míře takoví, kteří akceptováním této šaškárny dávají najevo svoji loajalitu (jak zaznamenává Hampl). Typicky např. učitelská sborovna. Ale to bylo i za komančů. A všelijací ambiciózní s různými (i pochybnými) tituly.
   Dělný lid si jistě ve většině uchovává zdravý rozum, a nepotřebuje demonstrovat příchylnost ke "straně a vládě".
   Ale možná je situace horší, než si maluju. Moc do společnosti nechodím.

   Vymazat
 2. KELNER neumřel zbytečně. Andrejko je inteligentní a pochopil hned.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdovi,zda si pan Babis nevzpomnel na zacatek,kdy mu partnerku

   se kterou kdysi zacinal karieru z niceho nic prejelo auto...vzpominate si,bylo by zajimave vedet zda se neco vysetrilo!

   Vymazat
  2. Podrobnosti o smrti pani veverkove se dozvite date li si

   do hledacku veverkova babis.
   Zda se,ze pirati a jejich zdejsi nanucovaci unknoti dostali za ukol radovat se nad tim,ze bude zruseno vse co by mohlo chranit zubozene volice z OS,tj zadna vakcina nesmi byt,zadne styky s Ruskem,zruseni ambasady,investice v Rusku se zabitim Kelnera musi padnout a Hamacek s Babisem dostali avizo,ze se stali dale nepotrebnymi a mohou byt kdykoli odstraneni jak se to dela s "nepotrebnymi"dnes uz s nazvem podpindosnik...nebo co se jeste stane dalsiho.
   Uvidime kdo prevezme investicni veslo po panu Kellnerovi,kteremu to pry zarazili totalni likvidaci,kdovi vo co de,odvazi se to tady nekdo napsat?

   Vymazat
 3. Za mě souhlas, potřebují tu, kromě jiného, připravit půdu pro vládu Pirátů a pak teprve uvidíme, co ta "proevropská" orientace obnáší. Kdyby nás ten západ zradil 2 x týdně, tak nám to nevadí a bez rozpaků hrajeme ty jejich kusy. Až se bude vybírat komedie století, tak tahle bude stát hodně vysoko.
  OdpovědětVymazat
 4. Ale jo, Hampl to asi trefil: I ten Powell například ze sebe udělal blbce v OSN se zkumavkou v ruce, ale prostě aspoň tu hmatatelnou efektní zkumavku do ruky a story do palice mu dokázali nabušit.

  Kdyby si nechali tady nakreslit aspoň nějakou montáž v Photoshopu. Nebo kdyby jako našli dodatečně v lese nějakou kontaminovanou střepinu a vrazili ji do ruky, no, asi spíš Hamáčkovi. Nebo i tu zkumkavku, třeba se vzorkama DNA. No tak by to prostě nějak vypadalo víc geopoliticky.

  (A Andrej mohl stát za ním a říkat: "Nebuďte slušnej. Řekněte jméno. Čepiga? Vidíte, jak vám to jde. Ale pěkně celé. Nevíte? Neznáte ? No přece Anatolij Vladimirovič, pane ministře.")

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Colin Powell se alespoň po roce přiznala prohlásil, že ho mrzí, že se nechal napálit CIA. To od Andreje nečekám.

   Vymazat
  2. Josef Goebels: „Čím větší lidem říkáte lež, tím snadněji je přesvědčíte“.

   Vymazat
  3. Pane Laco,
   možná to nejsou celolži, ale jen položi, ale nejhorší je jak je s nimi nakládáno. Dnes už 4.den na mě že všech médií útočí Vrbětická kauza. Co je cílem zatím nechápu. Normálně bych očekával včasné vyšetření, potrestání viníků a náhradu postiženým. Hlavně napravit stav, aby se taková situace neopakovala. Jsou-li mezi obviněnými cizí občané, bylo by na místě požádat o jejich vydání a následně potrestání. Je to nějak naopak, sami jsme bezradní (6 let nic nevypátráme) a řešení přesuneme na globální úroveň jiným. Alibismus a zavírání očí nad vlastním nepořádkem nemám rád.

   Vymazat
  4. 9,24
   Adonis
   Kdyby prokazatelné důkazy existovaly,tak už se havlostoupa bude prsit dávno a ne až teď,když každý myslící ví,že o Vrbětice potažmo dva mrtvé při výbuchu VŮCEC NEJDE.

   Vymazat
 5. Teď si s Babišem vytře zadek už kde kdo.Prodejná děv...a,která nemá kouska cti v těle.

  OdpovědětVymazat
 6. orinoko
  orinoko
  20. 4. 2021 17:16
  Vjec dostává základní konečné kontury.
  Česko se stalo základním eurovazalem USA podobně jako Halič a Polsko. Bananastát podlehl tomuto azimutu, aniž by bral na vědomí současné eurosouzadnice.
  Dneska už je jasné, že ZelensKYJ na schůzce s Micronem a MerkHELL musel otřít svého vozera do svého rukávu a sklapnout. Z NATO nebude nic a měl by se věnovat realizaci Minských dohod, jakkoli jsou už dávno mrtvé. V budování právního státu Halič v ničem nepokročila. Naopak, stala se ještě zmatenějším rejdištěm úchyláků, než byla ještě před dvěma lety.
  Polsko vynechám, není třeba rozebírat jeho nároky vůči Čtvrté říši s pruhovanými boxerkami na sobě.
  A český bananastán vyšel vstříc emerickému tlaku, aniž by si nechal aspoň minimální rezervu, a kolegiálně celou vjec konzultoval s eurosojuzem. Aspoň jedním jeho členem. Vjec spěchala a při známém amatérismu místních jurských politických špiček, které jsou řízeny jen pudem vrtichvostu, se šlo na rychlovku, kterou by v odprezentované podobě nespíchl ani Gulevároš Tupolef.
  Máme, co jsme si vykoLEDOVALI – na východě opovržení, na západě odcizení. Ono i do ďourové se musí umět lézt, a český politický prudič nezvládá ani tuto základní agendu. Už teď se projebal kapitál z Vrbětic a emík už má úplně jiné starosti: Například z Ruska bere těžkou naftu, kterou nemůže brát z Venezuly, neb sankce nade vše. Reálně hrozí, že Rusko emeriku pojebe zákazem vývozu, anebo stoprocentní přirážkou na komoDITU.
  Čížek přestal mít spojence, jež právě teď tak potřebuje.
  V Rusku nějaká společnost vyzývá k bojkotu českého piva. Abychom se nedivili. Jenže české pivo patří cizím hráčům, kteří na tom můžou těžce prodělávat.
  České politické vemeno právě zplodilo dalšího protivníka. Nasr@né světové korporace nejsou na amatéry zařízeny. A jen dívat se nebudou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vláda v tomto případě velmi spěchala, protože by jinak musel Hambáček odletět do Moskvy pro vakcínu, kterou Rusko nabídlo k použití. Takto spálili mosty a vakcína a ani stavba bloku v Dukovanech za současné situace nehrozí.
   Jen není jasné, zda to nebylo krátkozraké rozhodnutí. Proč bojuje současná vláda za tu předminulou, když z toho žádný užitek nebude? Spíše se rýsují kolosální škody, které se budou moci počítat ve stovkách miliard Korun pro tuto zemi.

   Vymazat
 7. Pro Maďarsko a Rakousko,pane Hample,neplatí konstatování již zemřelého filosofa Karla Kosíka:"Servilita je dědičnou chorobou české politiky"!

  OdpovědětVymazat
 8. Zatím nikde nevidím ani známku, ani náznak nějaké podpory od našich spojenců. Možná, že se chystali nějak zareagovat, ale když vidí to doslova nasrání Rusů, a to jak s námi zametli tak se stáhli. A ani e jim nedivím. Něco tak neskutečně blbého co předvedli čučkaři asi nečekali. To je až k neuvěření! Jen to vystupování premiéra a ministrů: Babiš máme zvratné důkazy, které potvrzují podezření. Hamáček ministr - encyklopedista, nevěděl jsem o tom. Petříček (poslední den ve funkci): věděl jsem o tom já a několik novinářů (ukázalo se že to byli osvědčené kádry čučkažů z neméně stupidní kauzy ricin Janek Kroupa a Kundra). Čučkaři posílají zprávy MV, MZV, premiérovi a prezidentovi. Hamáčkovi v tu ránu došlo, že když to věděl Petříček, musel to vědět i on, tak otočil, že to taky věděl a pouze mátl Rusy a nikam letět nechtěl. Frajerské vypovězení 18 diplomatů a re Ruska 20 diplomatů. Premiér otáčí: nešlo o terorismus, uklidníme situaci. Ministr Havlíček: už jsme je dost potrestali, stačilo. Premiér: šlo o terorismus spletl jsem se, Hamáček?: ještě více je potrestáme! Ale neřekl čím. Protože pak už je řeč o přerušení diplomatických styků se všemi důsledky! Naši ven, naše firmy ven, všechny firmy s naší účastí ven... Ceny surovin... Bláboly bývalých diplomatů a diplomatů amatérů z tzv. opozice, že je vyženeme a oni ještě rádi přilezou a nastavíme to od začátku nějakým restartem je naprostá fantasmagorie! Zcela mimo realitu. Nevidím rozdíl mezi Fialou, který se pyšní mnoha tituly, včetně profesora politologie a zdejším Pepkem vyskoč unknownem. V čem nám mají spojenci pomoci? Předložme důkazy a můžeme se bavit. A vrchní státní zástupce Zeman ve snaze pomoci to dorazil. Potvrdil, že žádné důkazy nemáme, protože vyšetřování neskončilo a jsou pouze podezření. A ještě hodně na vodě. Někdo někoho kdesi viděl v Moldavsku a v Olomouci a mohli by to být nějací agenti, ale nevíme to přesně, protože ty pasy nemáme atd. o to více řveme, bijeme se v prsa, urážíme Rusy a Rusko v Parlamentu i před ambasádou a hrajeme si na hrdý národ. Ruské weby nás ignorují a ukrajinské také. Ti mají podobné starosti se svým prezidentem, který se plazil po Západní Evropě naprosto odporným způsobem a vrátil se domů s prázdnou. A ani Ukrajinu, která je na prahu horné války Západ nepodržel. Merkelová dnes znovu opakovala: SPII. dostavíme. Tak co čekáme my?

  OdpovědětVymazat
 9. Náhodou... Spousta politiků už Andyho a Lhamáčka podpořila. Dělají to stejně jako vůči Ukrajině, kterou ženou do útoku na Krym. Má jejich plnou, neotřesitelnou důvěru, naprostou podporu a když začne bojovat s Ruskem, pošlou do Ukrajiny tisíce tun toaletního papíru. Mnozí to budou potřebovat.

  OdpovědětVymazat
 10. Takže přesně, jak jsem předpokládal , žádný důkaz , že zmíněná dvojice umístila nějaké pyrotechnické nástražné "zařízení" ve Vrběticích není!! Pokud by takový důkaz existoval , už bychom ho viděli,především proto, že jde podle Babiše o kriminální kauzu / ničení zboží, i když vojenského charakteru, to je také možné z konkurenčních pohnutek - je těžké dokázat, že v tomto případě měl takový zájem ruský stát, protože "páni" agenti si mohli udělat melouch!!/ Majitelé , spíše pronajímatelé "muničního skladu" nemají žádné poznatky , že by do skladu byla vpuštěna nějaká nepovolaná osoba a hlavně "ostrahu" zajišťoval Vojenský technický ústav a na to má firma smlouva a pokud někdo prolezl dírou v plotě, tak jde škoda proti státu!! Jsou známé výpovědi místních vesničanů, že chodili do areálu úplně běžně na houby děravým plotem, takže tam mohlo vniknout 50 jiných agentů a nikdo by o nich nic nevěděl!!!Prostě správný český bordel, jinak to nemohu popsat!! A celá věc je směšná , protože pokud jde o takový čin, mohla už dávno naše prokuratura požádat o pomoc interpol, ale jak to vidím, oni ti "chudáci" z centrály policie proti organizovanému zločinu mají pouze "ztotožnění" agentů v Ostravě, ale skutečné "tvrdé" důkazy, že byli agenti ve Vrběticích a tam "položili" nástražné systémy nejsou!!! Je to jasná a blbá provokace proti Rusku a hlavně z toho čouhá jako sláma s bot , zase spackaná akce BIS a CIA!! Bohužel, nechtěl jsem použít tak tvrdá slovo a odsouzení,ale nic jiného mně po slovech Babiše nenapadá!! Proto také nebudou nějaké další "vyhošťování" v EU , protože jde o kriminální zločin, který mohli a teď , zdůrazňuji mohli!! spáchat označení agenti, ale žádný důkaz nám nikdo nepředložil!!! Prostě jsme zase v čele z BIS šlápli do velikého a smrdutého lejna!! Ještě jsem zvědav, jak budou mluvit poslanci, až se sejdou výbory pro kontrolu BIS a bezpečnost, ale vidím , že je to jenom nafouknutá a ničím nepodložená kauza!!! To se musí zase Putin bavit na účet blbých zpravodajců z ČR, on jako zasloužilý špion se musí řehtat kolosálně!! Také jsem velice zvědav, co se dozvíme v neděli od Zemana , ale všechno už řekl Babiš!!

  OdpovědětVymazat
 11. Pravda raz vyjde najavo a potom sa budú všetci zodpovední, ak vôbec budú ešte žiť, zodpovedať za svoje činy .
  https://vk.com/public199284310?w=wall-199284310_41219
  perfektní analýza
  https://www.protiproud.cz/politika/5751-smiracka-fraska-pokus-o-ceske-11-zari-o-nas-v-tom-jde-jen-okrajove-pata-kolona-neni-jednotna-babis-polibil-prsten-a-klickuje-nemecko-ma-problem-necasuv-efekt-valka-uz-zacala-a-tu-anekdotu-o-bidenovi-znate.htm

  OdpovědětVymazat
 12. Budu se opakovat, agentura JPP hlásila přistání UFO (bez srpu a kladiva ve znaků-pozn. autora) poblíž Znojma. Z UFO vystoupili Nývlt a Macháně. S brekem se očitému svedku přiznali, že kouřili ve Vrbeticich na soudku s prache. Utéct stihli, ale prý to v dáli ještě dlouho země hřmelo a byly viděny samopaly SA58 létající vzduchem. Další podrobnosti nejsou známy

  OdpovědětVymazat
 13. Dnešní mládí(havloksind a demožumpa) toho sice moc nezná a znát nemůže,ale vždycky jsou ty NEužitečný idioti přesvědčený o své """PRAVDĚ"""

  OdpovědětVymazat
 14. Nevěřím že voliči ANO přejdou k demožumpě a pyjátům. Důvody proč volili ANO stále trvají vadí jim migrace gender nesmysly atd.

  OdpovědětVymazat
 15. Ten Koudelka se jmenuje stejně jako /positivní/ hrdina ve filmu Joachýme hoď ho do stroje. Pokud si vzpomínám 3x měl Koudelka skončit v psychiatrickém ústavu. Žeby námět na nový film? Vždyt ta nová doba píše lepší knihy a poskytuje pro filmy lepší scenáře než doba minulá. Již číst ty komentáře mě připadá humornější než shlédnout Tankový prapor.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.