Reklama

pátek 16. dubna 2021

Inkluze a integrace

Jana Veselá

16. 4. 2021 e-Republika

Všichni poznamenaní pedagogikou chtě nechtě řešíme problém inkluze a integrace ve školství. Divím se ale tomu, že v této debatě nikdo neřeší, v jaké společnosti vlastně žijeme.


Všichni poznamenaní pedagogikou chtě nechtě řešíme problém inkluze a integrace ve školství. V této diskusi se rozebírá, jestli inkluzi ano nebo ne, jaké má výhody či nevýhody. Divím se ale tomu, že v této debatě nikdo neřeší, v jaké společnosti vlastně žijeme.


Exkluzívní neoliberalismus


Ekonomický model, celkové uspořádání společnosti, tak jak ji známe, se mílovými kroky blíží ke svému konci. Koronavirus je jen záminkou, slouží jako kouřová clona, která má zakrýt strukturální problémy současného režimu. Krize jako taková by se dostavila i bez koronaviru, takhle to bude na co svést, jinými slovy, současná krize je systémovou krizí. Tuto tezi si lze poslechnout z úst různých lidí, ať už z akademické nebo politické sféry, viz vysílání Svobodného rádia (ZDE). Vynikající analýzu současného režimu přináší kniha Kapitál v 21. století - (Thomas Piketty, 2015), kde jsou vyjmenovány všechny slabiny a slepé uličky do kterých se postupně dostal a kde bohužel chybí řešení problémů (ZDE). Jedním z faktorů, který bude mít vliv na další vývoj, je předluženost ať už soukromého či státního sektoru. Mluvila jsem s jedním poslancem, se kterým se osobně znám, a ten mi řekl, že stát je již tak zadlužený, že brzy nebude mít ani na placení úroků (o nesplatitelnosti jistiny se hovoří již léta). Kde vzít peníze na další fungování státu? Vraťme se k citované knize od Pikettyho.

"....nejspravedlivějším a nejúčinnějším řešením je jednorázová daň ze soukromého kapitálu. Bez daně může sehrát užitečnou roli také inflace; právě tak byla absorbována většina vysokých veřejných dluhů v dějinách. Nejhorším řešením z hlediska spravedlnosti i účinků je dlouhé období škrtů." (Piketty 2015, 612)

Otázkou zůstává, o kolik se budou muset zvednout daně, aby to stát spasilo, a kde na to lidé vezmou. Bohatí si daně sami nezvednou a momentálně dochází k bezprecedentnímu poklesu ekonomické aktivity v západních zemích. To bude mít za následek masovou nezaměstnanost, a možná mnohem větší, než byla za hospodářské krize ve 30. letech. A stát, který je členem Evropské unie, ručíme i za dluhy ostatních států, jako je třeba Itálie, která je na pokraji kolapsu.

Žijeme ve společnosti, ve které možná nebudou peníze ani na inkluzi, integraci či cokoli podobného, nejspíš ani na školství jako takové. Evropská unie sice nyní tiskne dluhopisy ve výši 750 miliard euro. Jenže tyto peníze nemají prakticky žádnou hodnotu, protože nejsou ničím kryté. A navíc vůbec není jasné, kam tyto dluhopisy budou nasměřovány. Netřeba si dělat iluze, že by se dostaly k obyčejným lidem, nebo do důležitých odvětví. Kdo bude obdarován? Určitě neziskovky, aby mohly dál chrlit migranty na území EU. Dále mají být peníze použity na cenzuru, čímž se EU-komisařka Eva Jourová už vůbec netají.

Česká republika má z tohoto dílu dostat něco přes miliardu. Ale aby Česko dostalo ty natisknuté poukázky na EU-dluhy, bude muset jistě splnit nějaké podmínky, jako třeba kvóty pro rozdělení migrantů. Dluhy státu od MMF a dalších vyděračských institucí zase povedou k totálnímu výprodeji toho, co je tu ještě státní a veřejné. To znamená privatizaci klíčových sektorů jako jsou infrastruktura, zdravotnictví, nebo právě školství. Můžeme se podívat, jak proběhlo v Řecku při poslední nikoli systémové, ale finanční krizi, kde došlo k odprodeji ostrovů, letišť, kritické infrastruktury atd. Lidé už v této zemi nerozhodují vůbec o ničem, viz tuto knihu o řecké tragédii.


Naočkovaný neoliberalismus, EU a NATO


Koronavirus a čachry s vakcínami ukázaly nad slunce jasněji problematickou povahu Evropská unie. Je řízena byrokratickým aparátem, jehož cílem je přerozdělování prostředků. Ale bohužel tím neoliberálním způsobem, takže z toho profitují především nadnárodní korporace. Dalším cílem je nahrazení původního obyvatelstva migranty za účelem rozbití národních celků. Státy s 10 % migrantů se již nezmohou na žádný odpor. Příkladem zvláště nebezpečné infiltrace je radikální islámský fundamentalismus, který EU podporuje v Sýrii a v Libyi a mnohé země EU nutně také přijímají skutečné teroristy z těchto zemí.

Má cenu zůstávat v této formě EU, která asi není reformovatelná? Totéž platí o NATO, které je řízené z USA. Nyní jsme svědky toho, jak se NATO snaží vyvolat konflikt s Ruskou federací. Příkladem je „humanitární bombardování“ Srbska, jak to definoval Havel. Toho jsme se zúčastnili v rámci NATO. Zde se pod naprosto lživou záminkou bombardovaly především školy a nemocnice a zemřelo několik tisíc lidí, viz například tento článek. Spojené státy jako odcházející hegemon mají hromady problémů, které neumí řešit jinak než vysáváním zdrojů cizích zemí. Imperiálnímu loupení předchází destabilizace režimu v daném státě prostřednictvím barevné revoluce, jak jsme toho byli svědky v případě Ukrajiny, článek zde. Nyní se vojska NATO shromažďují v Bělorusku a na Ukrajině a je víc než pravděpodobné, že se NATO bude snažit vyvolat válku s Ruskem na území Evropy, aby pak USA mohly dorazit jak Evropu, tak vyčerpat nerostné suroviny Ruska. Je potěšující, že nezávislá média o tom mluví otevřeně, viz toto vysílání.


Český rámec krize


Když vidím předvolební preference Pirátů, tak jdu do mdlob. Co obsahuje jejich volební kampaň? Otevření stavidel migrace, cenzura médií, propaganda LGBT, která má za cíl rozbití rodiny, jež je primárním předpokladem pro soudržnost celku, tedy státu. Podle průzkumů to vypadá, že Západ zaplavují nějací zombie-sexuálové. LGBT propagace přináší ovoce, nikdo nesmí ani pípnout proti. Proč strmě klesá porodnost? Jak odnaučit muže a ženy být tím, čím jsou? To není ale všeobecná politika v Evropě, viz například tento článek. Generace Z určená rozšířením internetu po roce 1990 je nejspíš na odpis.

A co Česko? Otevřeně se mluví o prolomení Benešových dekretů, což hrozí územním rozpadem České republiky, o dalších závažných věcech nemluvě. Pokud se Piráti a jim podobné partaje dostanou k moci, zbude tu jen osekaný stát bez jakékoli suverenity. Lidé zde budou otročit v montovnách za kůrku chleba. K tomu vzniknou klasické no go zóny, kde kriminalita je tak vysoká, že i policie se do nich bojí vstoupit (ZDE). V těchto "exkluzívních ekonomických zónách" utvořených neoliberálním rozpadem občanské společnosti vznikají gangy migrantů obchodujících s drogami, s lidským masem, znásilňování je běžný úkaz, včetně výhrůžek smrtí učitelům, kteří se odváží vystoupit proti islámu. Podívejte se na problémy učitelů ve Francii (ZDE). Kdo nese odpovědnost za vlny migrantů, například po rozvrácení Sýrie? Řešení Pirátů znamená pro českou společnost, že se všichni, tedy i jejich nevoliči, dostaneme do začarovaného kruhu.


Jakou společnost v Česku chceme?


Náš stát je na tom po všech kupónových privatizacích a církevních restitucích jako ta ruina, kterou biskup koupil za restituované miliony (ZDE). Za sebe vidím, že politika Pirátů by mohla být tím pověstným posledním hřebíkem do rakve. Máme svých problémů dost a máme dotovat ekonomické migranty? Ti nechtějí dodržovat jakákoli zákonem stanovená pravidla (ZDE) a s nejnovějším iPhonem v ruce se dožadují vpuštění do EU (ZDE). Nejsem nelida, ale financovat z mých daní vlastní zánik - to nepovažuji za pomoc migrantům. Jsem rozhodně pro to, aby se jim pomohlo, ale v jejich domovinách, a ne tím, že je tu budeme na vlastní úkor integrovat. Evropa není nafukovací, vždyť jen Súdán bude mít v roce 2030 víc obyvatel než celá Evropa dohromady. (To asi ne - pozn. edit.) A my jsme v jiné situaci, než bývala koloniální západní Evropa. Pokud se bývalí kolonizátoři rozhodli, že si do svých zemí vpustí zločince a teroristy, tak ať si je ve svých zemích také nechají. Obyčejní slušní lidé, kteří nemají finance na to, aby si zaplatili pašeráky, totiž zůstali doma.

Od inkluze jsme se dostali pěkně daleko, že ano? Lidé by měli přemýšlet o tom, jak jejich rozhodnutí ovlivňují události, které teprve přijdou. Fatální je postoj, že se nebudou vměšovat do politiky, "protože to stejně nelze změnit". Není to pravda. Spoustu záležitostí lze rozhodnout na národní úrovni, o tom hovoří i Valerij Viktorovič Pjakin, význačný ruský analytik a prognostik (ZDE). Je třeba navrátit státu soběstačnost. Úroveň české soběstačnosti v potravinách je úplně alarmující (ZDE) a například Polsko má pro své občany zajištěné potraviny na 2,5 roku. Musíme si podržet energetickou nezávislost, kterou jako jedinou máme. Jenže do budoucna máme jako montovní kolonie ze svých elektráren zajišťovat energetiku Německa. Totéž platí pro domobranu a armádu. Jenže tam musíme realisticky a bez nátlaku určit, kdo je náš skutečný přítel a nepřítel. Máme svoji měnu, což je obrovská výhoda. Piráti nepochybně budou chtít změnit i toto. Pak už budeme v totálním područí eurového bloku, který se rozpadá kvůli nerovnováze mezi severem a jihem EU. Již teď jsme kolonií Německa, naši lidé vydělávají na německý životní standard, máme tu německé obchodní řetězce s mizernými potravinami. Zisky firem, které nejsou zdaněny a které jsou vytvářeny českýma rukama a které by měly jít na infrastrukturu, školství a další důležitá odvětví - ty nenávratně mizí v zahraničí. O tom, že jsme jen vysávanou kolonií hovoří dlouhodobě docentka Švihlíková na YouTube nebo ve svých knihách (Jak jsme se stali kolonií).

Takže spor o inkluzi je ve skutečnosti falešný problém a maskuje původní a zásadně neřešený problém, což je stav společnosti. Neměla jsem to v plánu, ale musím bít na poplach. Žádná inkluze ani integrace dětí s různými handicapy nebude, jestli se lidé včas nevzpamatují. Do voleb nastupují síly, které v konečném důsledku mohou rozložit českou společnost, jak ji známe po celé generace. Pak bude s českým národem amen a inkluze a integrace se odehraje, ale s aktéry úplně jiných skupin, než jsme si plánovali. Budoucnost nás všech, našich dětí, celého našeho státu - to je náš společný dům, ve kterém žijeme, a který jsme si nechali prakticky celý vykrást. Počátkem 90. let mělo Československo 100 tun zlata, nyní máme 4 tuny a místo zhodnocování měny a zpětného nákupu zlata nakupujeme EU-dluhopisy (ZDE). Rusko bylo v 90. letech rozvráceno mnohem hůř než Česko. Ale RF jde pomalu ale jistě nahoru. Tamní lidé díky osvětě, kterou provádí Pjakinův "Vnitřní prediktor", jsou schopní odlišit vlastence od vlastizrádců. Pak nenaletí na praktiky cizích agentů, kteří se snaží s pomocí Navalného a dalších udělat státní převrat. Obecně vzato kvalita lidí v řídících funkcích Ruska je na vysoké úrovni, o čemž svědčí schopnost Putina diplomaticky reagovat na nevhodné výroky některých státníků typu Bidena (ZDE) a umění zažehnat válečné konflikty ve svém okolí. Je i v našem zájmu, aby se jim to dařilo. O tom, co se nyní děje na Donbase, jak tam situace skutečně vypadá, o tom, jak se lidem v médiích lže, hovoří Martin Koller na Svobodném rádiu ZDE.


Začněme se zdravým selským rozumem a od sebe


Možná se to bude zdát celé moc komplikované, ale jednoduše by měl každý začít přemýšlet od svého konce a od svých zkušeností. Lhaní o čemkoliv je prakticky všudypřítomné, ale není všemohoucí. Tak EU prý prosazuje výrobu kvalitních potravin. Tak tomu se člověk může od srdce zasmát. Mám malou farmu a v našem regionu pozoruji praxi velikých farem, které vlastní zemědělští oligarchové. O nic se pořádně nestarají, jejich primárním cílem je vybrat dotace. Nejsou schopní ani nasušit seno a tím plesnivým senem krmí vlastní krávy. A tak se ptám: Kdo zajistí ty kvalitní potraviny? Tyhle obří korporátky, kterým jde především o zisk? Nebo snad malí zemědělci, které tyto velko-farmy a politika EU prakticky zlikvidovaly? A k tomu plesnivému senu patří i EU politika kolem vakcín. Špičky EU chtějí direktivně proočkovat celou populaci. Nemají kompletní klinické testy na teratogenitu, karcinogeny, genetické mutace a další rizika. Big Pharmy fungují během epidemie stejně jako ti zemědělští oligarchové a my jsme ty krávy krmené plesnivým senem. Proto fandím těm silám, které reálně a věcně vystupují proti současnému uspořádání světa a vyvíjejí koncepci obecné bezpečnosti (KOB). Hledejme záměr, "jak vybudovat spravedlivou a harmonickou společnost, jak zajistit mír na celé planetě, rozvoj kultur různých národů a jejich vzájemnou součinnost''.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

49 komentářů :

 1. Prosím o pořádný odkaz na knihu "o řecké tragedii" nebo "autor a titul" děkuji Jaroslav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řecká tragédie
   Ilona Švihlíková, Konstantinos Tsivos

   Vymazat
  2. DNEM I NOCI VYSVETLUJE VZNIKAJICI CILEVEDOMA ĆSV,ZE AUTORI MAJI PSAT RESENI

   nekonecne popisy stavajici nijak potesujici situace
   uz jsou spise opakovanim,ale nikoli navrhem na svobodu.
   Zakladem bude muset byt transformace OS tj obcanske spolecnosti ovecek,ktere se vydaly do kapitalismu pro vlnu,ale ouha byly a budou dale o svoji vlnu bez skrupuli oholeny!
   Jen se pdivejte na GR TV,ktery obira koncesionare o pry az pul milionu mesicne nezaslouzeneho platu a ohlupuje OS tak,ze voli u voleb ty,kteri davaji svym kandidatum na otroky jen tretinu platu a tomu ty ovecky jeste tleskaji a jasaji,ze se nikdy nemely tak dobre!
   To je obludna chimera lzi, nebot sousede,kteri prohrali valku tonou v blahobytu vysokych platu a smeji se lidu Śvejku,kteri si libuji v kurva kapitalismu bez privlastku,vychazejiciho z gangsterismu a hemzi se na demonstracich nevedouc si rady!

   Pripominam,ze probiha transformace na cilevedomou ĆSV,tj Ćeskou spolecnost volicu,ktera uz dale nevaha a tvori vlastni vzorovy svuj navrh programu,ktery si budou muset do svych nedostatecnych 31 let prazdnych programu zamontovat ty polit.subjekty,ktere chteji byt zvoleny,jinak budou "zastupci lidu"jen kreaturami,ktere uz potrebne volicum nejsou.
   Nakonec je SPD jedina,ktera pchopila,ze je treba rasantni zmena rezimu a proto by mela zesilit svuj program tak,aby dosahla vetsiny ve Snemovne!
   Pokud se vsak tohoto kroku bude bat nezbyva obcanum nez hledat pro ni koalicni volitelne partnery,kteri si dokazi dat do svych programu NPV tj program volicu,na co je jinak budeme dalsich 31 let mit,co?

   Vymazat
  3. Zbavme lehkozivky piratske kreatury nadeje,ze budou vykradat brzy nas rozpcet

   tim,ze vyhraji volby spolu s jinymi podpindostniky a narvou se ke korytum,ktere pry na ne jen a jen cekaji,nebot poplantani a ohlupeni volici uz 31 let voli ty,kteri je stale vice a vice okradaji a zejmena v nadeji realizace svych podvodu, odmitaji Program volicu,nebot doposud bylo lehke ukradst volicum hlasy a tedy i jejich moc coz se ma dit doneknecna,aby moc lidu nebyla moci bozi!

   Pirati hledejte si stozary a tam si muzete vztekem hodit maśli!

   Vymazat
  4. Snaha je velika a inteligentum se vskutku rozpatlavanim vseho mozneho se dari, sermovanim nekolika opakujicich se problemu nam pred ocima a bez ustani. Rajtujou a rajtujou a vybiraji ty "spravne" autory tez..A zastiranim nejen pricin,ale take praveho stavu veci z nich povstavajicich.
   A jejich nasledku..
   Tez cetnymi a nekonecnymi hrozbami, co vsechno bude a taky vyhruzkami hroznejsimi, co vsechno nebude, zatlacuji kazdeho do pasivity a isolace a vskutku se cini a vsichni.
   Pedagogika zkratka v nejlepsim .
   Kdy neustale vyhrozovani az 8 hodin denne zackum od prvni tridy nebraly nikdy koncu..Nic jineho neumi..
   A tak z deti vytvareli zdeformovane neurotiky,touhle jejich silenou pedagogickou vedou, az k dnesnim nasledkum..
   A tak zase maji moznost ,kdyz se postarali ,bejt ty nechytrejsi.
   Problemy s nepricetnym vyhrozovanim opakuji, televize, potraviny,covid a vakciny a ted pribyli Pirati..
   A ted i skolstvi. A rozpatlavani do nekonecna pokracuje..
   I trolu nahle pribylo,aby zpestrili lidem zivoty..
   Predmety vyuky uvedene v prispevcich dole, jsou velmi pedagogicky poucne.Diky za ne, jinak se neobjevi.
   Domnivam se ,ze studuji predevsim feministky a ziskavaji az nekolik doktoratu,jsou pak vedecke kapacity, profesori,vedouci vyzkumnych ustavu atd. z pilnych studii tech "ved"..
   Jsou slyset videt vsude a vytvareji velky ramus na prehluseni vseho..
   Mimo tech popularnich svlikacich s holymi prdelemi co na nas vystrkujici bez konce.I ve "sportu".
   Kdyz jde clovek nakoupit,strasne jeci v kazdy kramu z reproduktoru...
   Vzpomenu si na ty fanaticke nemky, jak hajlovali v davech ,kdy dostavaly davove nepricetne hystericke zachvaty,kdyz se blizil a potom se Hitler objevil v jejich meste..
   Doma si aspon vytvareli oltaricky s jeho podobiznou a modlili se vroucne k nim a denne nekolikrat..
   To velke ,trvajici "usili" tech zucastnenych, aby se ty zmeny opravdu nikdy nezmenily..
   Take opakovanym kritizovanim skolstvi..Kupodivu.

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. taktéž nefungují odkazy

   Vymazat
  2. .......cituji>

   "Ale aby Česko dostalo ty natisknuté poukázky na EU-dluhy, bude muset jistě splnit nějaké podmínky, jako třeba kvóty pro rozdělení migrantů"

   Nevim proc moji spolukecalci pidi po reckych tragediich, kdyz zde mame daleko lepsi ceske, ci Evropske tragedie, kde i nekteri skoro hlavni predstavitele jsou dokonce cesi viz panna Jourova.

   Ale tech inklusivnich tragedii zde mame vic nez dnesni, pred nekolika lety zde skupina nejakych idiotu zavedla Inklusi vodnicku a retardu do obecneho vyucovani, takze z normalnich deti by to udelalo poloblbce a z retardu jeste vetsi retardy

   to byla prvni inkluse a myslim spravna, protoze to udelalo z dnesni populace uplne "pliable" nevim cesky eqivalent ale rekl bych poslusne ci priblble a poslusne nemyslici idioty, kteri diky te prvni inklusi odkejvaji vsechno hlavne tomu zbytku mazanych hajzliku typu Piratu, kteri se tehdejsi skolni inklusi vyhnuli,, a nyni myslenkove ovladaji zbytek poloblbych deti, dnesni humano mladeze

   Vymazat
  3. Re (09:40):
   Ano, naznačil to již hodinu před vám Jaro, viz výše. Vzniklo to asi přenosem článku z jiného webu.
   ---
   Ale jinak to autorka popsala skvěle!, a s jejími závěry souhlasím.

   Vymazat
 3. https://www.databazeknih.cz/knihy/recka-tragedie-345476

  OdpovědětVymazat
 4. Poučný článek kam jsme po zničení socialistického zřízení došli. A vláda pyjátů by byla tečka za ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:28 a myslels byla by to vlada pyjů ze?

   Vymazat
  2. dobrak Jo přesně tak stačí jak ten hňup Hřib řídí Prahu a být to celonárodně....

   Vymazat
  3. 11:42 Tak doufejme, že to Hříbkovo hospodaření Pražáci vidí a dostanou rozum až budou volby. nejvíce příznivců mají Pijáti v Praze.

   Vymazat
  4. Joe Biden – bez nápovědy
   biden
   Politika, U.S.A./Kanada, Videa
   Krátký videosestřih ukazuje, jak je současný americký prezident Joe Biden bez nápovědy a textu ke čtení neuvěřitelně a zoufale zmatený, dezorientovaný a bezradný.   Email, RSS Follow
   Stáhnout článek jako PDF

   https://youtu.be/R2ppZSHCk6o
   Vydáno: 11.4.2021 v 13.20 Autor: Jane K. Přečteno: 2 890 x
   « « Předchozí: Pirátka Gregorová chce válku

   Vymazat
 5. Na první pohled jste spojila nesouvislé věci, ale skutečnost je jiná. Právě ta inkluze a celkové vzdělání jsou základem, na kterých se má vybudovat nová ČR a celá Evropa. Je nutné zesouladit dosavadní obyvatelstvo s novým osídlením. Tím se odstraní jedno ohnisko budoucího sporu - různá úroveň vzdělanosti, která vždy plodí rozpory. Je nutné národy zdebilizovat a potom se dají lépe ovládat. Vidět to můžete na mladé generaci,která je internetem znetvořená, a konzumně zpracovaná. Jen na okraj, současná on line výuka ukázala na tupost různých EDU skupin, která v ní viděla spásu a odškolnění považovala za nejlepší nápad. Teď to máme už téměř dva roky a jen totální hlupák nevidí, že nelze odstranit školu s učitelem, jako prostředníkem vzdělanosti a socializace. Tyto EDU-skupiny (většinou placené za cizí peníze) nyní mlčí ale připravují v tichosti nový útok po nástupu pirátských bojůvek za lepší svět. Člověk má jednat, a jediné co mu teď ještě zbývá jsou volby. Každý nemá peníze na propagandistické akce, nemá otevřené dveře do placených médií a nemá think tanky v zahraničí, jako tito novodobí Jidáši. Člověk má jen svůj volební hlas a možnost ovlivnit rodiny k volbám. Pokud bude volit tyto skupiny,tak to je to velké selhání, které je na začátku konce každé civilizace, národa, rodiny a jedince. Každá poctivá analýza stavu v Evropě ukazuje, že multikulturalismus v prosazené podobě je hluboký historický omyl. Bohužel, peníze jsou silná motivace, která přebije i svědomí těch, kteří se tomuto propůjčili. Zároveň organizátoři tohoto rozpadu ví, že jejich případná prohra vyvolá obrovský hněv a hledání viníků. Ti pěšáci, kteří jim uvěřili to ještě nepochopili a očekávají nějakou ochranu. Mýlí se, protože ti hlavní organizátoři se z části ukryjí do svých sídel a jejich zbytek se stane katy současných přisluhovačů poté, když převléknou zase kabáty. Historie je v tomto neúprosná a příklady již mnohokrát přinesla. Ale vysvětlujte to někomu, když z historie zná, že Jižní a Severní Americe přinesla Evropa to nejlepší, že Německo z viny SSSR nedoptřením rozpoutalo obrannou světovou válku s desítkami milionů nevinných obětí,že Sýrie,Lybie, Afghanistán, Jemen byly sprostě znásilněny, totéž i Kuba, Venzuela a další státy, ve kterých tito nevzdělanci vidí jen semeniště zla. Bez argumentů, bez kritické úvahy, vidí jako červený hadr jen rok 1968 s okupací Varšavskou smlouvou v ČSSR, a Čínu se starou kulturou, kdy jsme v té době orali pole zahnutou větví. A na logické a historické argumenty reagují sprostotou a vyhrožování či zákazem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaku
   uz se to stalo asi pred 10 leti, kdyz zrusili pomocne skoly a dali debily mezi normalni deti

   Vymazat
  2. Jakare, velmi dobré, co s tím?

   Vymazat
  3. Jakare 16. dubna 2021 10:46, za "staré čínské kultury" jsme ani tou zahnutou větví ještě neorali. Lichotíte si. JiH

   Vymazat
  4. JiHu, nepozorně čtete, Za staré čínské kultury byli již voleni zástupci státní správy.

   Vymazat
  5. Miroslav Povolný 16. dubna 2021 20:13, kde? V tehdejší střední Evropě? Za staré čínské kultury?

   Vymazat
  6. 2:42- Omluva, první větu beru zpět, druhá je pravdivá.

   Vymazat
  7. Nezlobte se, ale tyto děti za to nemohou a titulovat je jako debily není naprosto normální.

   Vymazat
 6. „Toto je facka pro všechny rusofoby na Slovensku.” Blaha ukázal výsledky průzkumu, vymývání mozku selhalo, konstatuje

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/2021041513483452-toto-je-facka-pro-vsechny-rusofoby-na-slovensku-blaha-ukazal-vysledky-pruzkumu-vymyvani-mozku/

  OdpovědětVymazat
 7. Nemám obavy z inkluze. Hlouběji snad již naše školství padnout nemůže:
  Vysokoškolský titul získaný v oboru:
   Současný život "superžen" po zániku primární rodiny
  Hanáková, Šárka (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)
  Datum obhajoby: 17. 9. 2018
   Žárlivost u heterosexuálních a homosexuálních žen
  Hochová, Eva (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)
  Datum obhajoby: 13. 2. 2019
   Souvislost mezi osobností majitele a behaviorálním profilem jeho kočky
  Žežulková, Denisa (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)
  Datum obhajoby: 30. 1. 2019
   Když muži tančí. Konstrukce maskulinity ze strany mužských aktérů pole dance
  Postránecká, Markéta (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)
  Datum obhajoby: 13. 2. 2019
   Výskyt sexuálního obtěžování studujících na českých vysokých školách v roce 2018
  - porovnání s výzkumem z roku 2008
  Dvořáková, Dominika (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)
  Datum obhajoby: 13. 2. 2019
   Strategie seznamování homosexuálních mužů
  Jakešová, Eva (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)
  Datum obhajoby: 13. 2. 2019
   Konstrukce otcovství v předporodních kurzech pro heterosexuální páry
  Janoštíková, Markéta (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)
  Datum obhajoby: 14. 2. 2019
   Subjektivní pohled českých žen žijících v pražské čtvrti X na počátku nového
  tisíciletí na mateřství. Hodnota, společenská nutnost nebo zátěž?
  Čeňková Součková, Lenka (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)
  Datum obhajoby: 12. 2. 2019
   Činnost nevládních neziskových organizací v oblasti předškolního vzdělávání pro
  sociálně znevýhodněné a jejich role v inkluzi romských dětí
  Kozáková, Aneta (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)
   Reflexe fenoménu sexuálního obtěžování českými herečkami v kontextu kampaně
  MeToo: případová studie
  Kosková, Kateřina (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)
   Legitimizace veganství v přátelském vztahu
  Koudelková, Aneta (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)
   Orgasticita žen pod vlivem sexuální a partnerské zkušenosti
  Krejčová, Lucie (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019)
  Datum obhajoby: 21. 1. 2019
   Mediální diskurzy sexuálního obtěžování v českých společenských časopisech
  Sychrová, Adéla (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)
  Datum obhajoby: 7. 9. 2018
   Rodičovství a genderová dělba rolí v rodině
  Štefanová, Jarmila (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)
  Datum obhajoby: 7. 9. 2018
   Afektivní komponenta postoje vůči vybraným menšinám
  Šoupalová, Sára (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)
  Datum obhajoby: 19. 9. 2018
   Individuální rozpoznávání neznámých jedinců u papoušků šedých
  Valentová, Barbora (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)
   Pohled dvou generací na manželství homosexuálních párů
  Kolmanová, Barbora (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)
  Datum obhajoby: 20. 9. 2018
   Žárlivost u homosexuálních žen
  Hochová, Eva (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)
  Datum obhajoby: 20. 9. 2018
   "I Češky chtějí být krásné všude" Labioplastika - představy o estetice a tělesné
  způsobilosti vagíny
  Hutařová, Adéla (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)
   Genderová analýza neziskových organizací poskytujících služby příchozím
  Michálková, Eva (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (12:38):
   Jak vidno, UK produkuje vzdělance/-kyně hodné k uplatnění leda tak v sörösovských neziskovkách a u Pirátů.
   Těžko však odhadnout, zda-li tak UK činí vědomě, za peníze nebo jen tak z degenerované pokleslosti.

   Vymazat
  2. To je úroveň UKkdysi slavné univerzity.Nedejme šanci u voleb těmto zrůdnostem pomatenců z debilbloku a zfetovaných bukanýrů.

   Vymazat
  3. No a to je ten problém. Dříve bylo jasno, co kdo vystudoval. A taková Universita Karlova byla pojem.Dnes je to hnůj. Otec vlasti se musí obracet v hrobu. A to nemluvím o dřívějších absolventech všech dřívějších VŠ a střední, středních odborných učilišť.

   Vymazat
 8. laco tady dalsi obory:
  „Kdo bude pracovat?
  Chceš být vzdělanec s titulem, přečti si dole výběr oborů.

  V největším (a jediném) učilišti na Vsetíně nepřijali letos do učebního oboru ZEDNÍK ani jednoho učně!!! Je bída o zedníky, instalatéry, opraváře všeho druhu, kominíky, odborníky na práci se dřevem a železem atd.

  Zato neziskovky už existující (nebo desítky či stovky těch, které teprve vzniknou), mají o podhoubí postaráno.
  Univerzita v Olomouci se stará o odbornost mladých například v těchto oborech:
  Univerzita Palackého - studijní obory (ověřeno!):
  „Centrum pro studia komiksu“
  „Katedra politologie a evropských studií“
  „Katedra sociologie, andragogiky a kulturní antropologie“
  „Administrativně právní klinika“
  „Antidiskriminační právní klinika“
  „Environmentální právní klinika“
  „Lidsko-právní klinika"
  „Právo pro každý den – Street Law“
  „Právní klinika ombudsmanské praxe“
  „Právní klinika sociálních práv“
  „Studentská laboratoř lidských práv“ „Centrum prevence rizikové virtuální komunikace“
  „Katedra aplikovaných pohybových aktivit“.
  „Katedra přírodních věd v kinantropologii“
  „Katedra společenských věd v kinantropologii“
  „Právní klinika uprchlického a cizineckého práva“

  Dokážete si někdo představit uplatnění absolventů těchto oborů?!?
  A aby to nebylo Pražákům líto, tak v Praze na Univerzitě Karlově mají úžasná témata diplomových prací.

  Současný život "superžen" po zániku primární rodiny
  Žárlivost u heterosexuálních a homosexuálních žen
  Souvislost mezi osobností majitele a behaviorálním profilem jeho kočky
  Když muži tančí. Konstrukce maskulinity ze strany mužských aktérů pole dance
  Strategie seznamování homosexuálních mužů
  Konstrukce otcovství v předporodních kurzech pro heterosexuální páry
  Činnost nevládních neziskových organizací v oblasti předškolního vzdělávání pro sociálně znevýhodněné a jejich role v inkluzi romských dětí
  Reflexe fenoménu sexuálního obtěžování českými herečkami v kontextu kampaně MeToo: případová studie
  Mediální diskurzy sexuálního obtěžování v českých společenských časopisech
  Individuální rozpoznávání neznámých jedinců u papoušků šedých
  "I Češky chtějí být krásné všude" Labioplastika - představy o estetice a tělesné způsobilosti vagíny
  Genderová analýza neziskových organizací poskytujících služby příchozím
  Opakované mučení nedokonalého těla. Specifika cvičení ve fitness centru z genderové perspektivy.
  Referenční význam slov při komunikaci člověka a psa
  Formování a povaha vztahů mezi neziskovými organizacemi a státem Případová studie Meta, o.p.s.
  Spolupráce a konkurence neziskových organizací pracujících s migranty v Praze.
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za Bolsevika existovala jedna basnicka

   "uc se vole, budes panem, budes jezdit Tatraplanem"

   Vymazat
  2. Chceš-li ovládnout zemi, ovládni školství. A na výchovu těchto vysokoškolsky vzdělaných parazitů vydává vláda miliardy z daní lidí pracujících ve fabrikách a v zemědělství.

   Vymazat
  3. Nevim proc se nad "Neziskovejma studentma rozciluje, nahodou jsou dobri, to bys koukal jak v takovym Kaufaku jezdi, a jako hlidaci staveb jsou velmi xdvorili, jen skoda, ze jsou to takovi vytahli chcipaci, u popelaru by byli taky fajn

   Vymazat
 9. Něco pro odlehčení...,
  Protože, v Parlamentu,senátu,ve veřejnoprávní bakalovizi.....prostě kdo má díru do p....e,je odborník. a teď Navrhuji radikální řešení,zkřížit Covid19 s českou poštou .Nejspíš ho vůbec nedostanete a ještě Vám nechá vzkaz,že to zkoušel.Ten virus,už mi přijde,jako televizní seriál.Člověk si myslí,že už je konec – a hop nová série.Epidemie Coronaviru se zastavila v Chánově.Virus tam zmutoval,nic nedělá a čeká na dávky.Těším se,že jsem v 7 vlně očkování.To bude vakcínu vyrábět i Dr.Oetker. Máte-li podezření,že Vás žena podvádí,volejte na 112 a řekněte,že máte Covid 19 a oni Vám zjistí s kým se stýkala.Chci se zeptat mohu,už o víkendu z Tábora na Orlickou přehradu,nebo zase musím letět do Dubaje?Očekávat,že počet nakažených se sníží pravidelným testováním, je stejné,jako,že zhubnete,pravidelným vážením.Už si připadám,jako cikán...můžu jezdit v autě bez technický,stát mi platí,za to,že jsem doma,děti nemusí chodit do školy,lidé se mi vyhýbají na 2 metry ,tak dobrý den more.Zapnu rádio-očkování...pustím TV-očkování...otevřu facebook-očkování...vyhledám PornHub… a tam taky píchají.Když se přestanete dívat na zprávy ,tak vlastně zjistíte,že je na světě docela hezky.Vydržte! Za dva měsíce se tomu všichni společně zasmějeme...v léčebnách pro duševně choré!

  OdpovědětVymazat
 10. Proč myslíte, že asi skoro všichni imigranti po roce 1968 v cizině uspěli. Samozřejmě to byla jejich zásluha, snaha, šikovnost a pracovitost. Já bych dodal ještě něco , vysoká úroveň socialistického školství od učebních oborů, středního školství až po vysoké školy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jirko

   jsem jeden z nich ktery uspel, fakt nekecam, ale myslim ze podle mne nas uspelo, a myslim fakticky uspelo a jen neprezilo tak 30%. nezlob se ale zil jsem za velkou louzi 47 let

   Vymazat
 11. Němci nám vnucují invazisty! Proč jim nezačneme vnucovat cikány?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jsme Protektorat, takze maul halten und weiter dienen

   Vymazat
 12. Problémy světa i EU se hromadí. Vlády se scvrkávají a všechno dirigují nadnárodní firmy a banky co tisknou papírové peníze.
  To si naše opozice a i vláda neuvědomují, že je čas omezit
  čardáš přežrného kapitálu,omezit míru šílených zisků a zavést systém plánování do budoucna ? Potřeba plánování a
  rozumného řízení pomocí jednotné státní správy - jako v Číně, je jedna z cest. Co nabízí politici sponzorovaní
  oligarchií a bankami ? Šílené zadlužení,válku a cenzuru.
  Bohužel ten chaos sílí. Musíme to změnit ve volbách.Není možné nechat zasahovat do vývoje států šmejdy sponzorované
  ďáblem - jako je ODS,TOP,Lidovci,STAN a Piráti.

  OdpovědětVymazat
 13. Děkuji za ten článek. Tohle by měla veřejnost ČR řešit teď před volbami každý den v necenzurovaných debatách v ČT. Za to si ji platíme. Nečekejme na průšvih. Začněme řešit
  problémy. Jedním ze zásadních je mizerná kvalita politiků,justice a státní správy. Navíc většina těchto
  sponzorovaných pytlíků pracuje už léta pro 5% oligarchie a
  bank. Proto jsou výsledky v ČR tak mizerné,společnost rozhádaná a rozeštvaná. Jak se mají lidi bránit když se jim do čela cpou magoři jako Piráti,TOP,Lidovci,STAN a zkažená ODS?

  OdpovědětVymazat
 14. Kdo si chce udělat objektivní názor na kovid, Sputnik i Rusko, stáhněte si podkast z Vinohradské 12 od Kabrhelové. Doposlouchal jsem jej nyní na Čro+ a myslím, že by se o přepis či odkaz mohla zajímat i redakce NR! Já to neumím. Možná to umí i jiní. Zavřelo by to i hubu zdejším bezejmenným. Byl to rozhovor s novinářem, snad Litevcem, který se i s matkou nechal očkovat v Moskvě bez pořadníku. Bylo tam dost postřehů k pochopení!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem to zvládl, Vinohradská 12/Plus, Ruský analytik Leonid Ragozin.

   Vymazat
 15. Stale vice davam panu Georgovi za pravdu.Rvouni,kterym se nechce pracovat

  se derou do funkci,kde dostanou penize na travu zdarma,aby mohli rajtovat na svych mrtvych oslech.
  Ti zlocinni a nechutni hlupaci ve skole propadali, nebot vyrvavali,ze matematika je pro ne prilis tezka a proto se musi zrusit,aby si nemohli spocitat ten nizky jen tretinovy plat
  Nevedi vubec,ze jsou obeti kapitalistickych nenazranych bohacu,kteri znaji 6 priorit k rizeni sveta a hned prioritou č.1 zpusobi,ze se tu ted vyskytuji brzy jen srackometi typu pirati a jejich podpindostnici,kteri nic jineho neznaji,nez se dostat ke korytum a krast penize z rozpoctu a vykradat komunalni kasy,kde jeste zbyly penize,za velikeho potlesku zdebilizovaneho davu,ktery nazenou na Letnou.
  Tam řvou beze smyslu a nejradeji by si na ozdobu strcili do zadku pavi pera,coz je pry kultura thermoboys a tu vnucuji uz vsem!

  Tak dokazuji,ze na ne pusobi uz jen prvni priorita rizeni ohlupeneho davu,ktery je pod vlivem mensiny toho zlodeje GR TV a jeho kamarily mensiny rozbijecu demokracie,kteri chteji poroucet po neomarxisticky vetsine jejich hlasnou troubou TV,jinak rozslapou pochodem institucemi po vzoru mao ocet tunga celou republiku nasilim jejich revoluce zla,nebot policejni stat al hamajdy CSSD jim v destrukci vseho co jde,jeste pomuze!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krtečku, není škola jako škola. V těch nejprestižnějších se učí, jak ovládat davy! Proto mají nejvyšší školné jako síto! Zapomeňte na jejich humanizaci. I filozofické školy jsou pod jejich kuratelou.

   Vymazat
  2. Pane Povolny mate plnou pravdu!Dukazy se hromadi primo hnusne

   Na skolach se ocitli docenti a dekani,kteri ten maras vyucuji a nestydi se ani trochu!Penize jim nesmrdi!
   Dostal jsem zpravu jak se nekdo z valecniku alternativy pokusil o kontakt s vedenim techto tzv "škol",ktere se na prvni priorite snazi o totalni rozvrat vzdelani a vyrobu nepotrebnych prizivniku,kdy jejich vyvesni štity jsou primo nechutne znejici "diplomove prace"!
   No tzv sekretariaty techto ohlupovatelu a siritelu zla jsou obsazeny tak rikajicimi "CERBERY A PSY ZLA" rizene vnitraky CSSD a neomarxistickymi šlapotami zničujiciho pochodu institucemi a pozor


   K TEM DEKANUM LIHNE DESTRUKTIVNI POLITIKY NIKOHO NEPUSTI!!

   Tak vidime ve zdejsich odkazech jak oni bez rozumu siri ve skolach spinu zla a vychovavaji budouci diversanty pracujici pak na rozkladu statu taktikou CHUCPE tj podrezavat si pod sebou vetev na ktere sedi.

   Pry se maji dobre a zdarma v mama hotelich a tatinkove jim zaruci tepla mista hned pote co realizuji rozklad statu na sracku a nastup jejich AFRIKAKORPSU do jejich pornokamaradek,ktere si tak budou vydelavat a my je mame za to volit!

   Vymazat
 16. Piráti jsou bruselští bolševici, kteří chtějí otevřít naše hranice pro muslimskou (tzv. imigrantskou) invazi a definitivně včlenit náš, kdysi suverénní stát, do Čtvrté říše.
  KU kdysi nejprestižnější je v současnosti úplně na konci světových univerzit. Je prolezlá proamerickými prostituty a tomu odpovídají její výskedky - viz diplomky výše.

  OdpovědětVymazat
 17. Nesouhlasím s tím, že piráti jsou bolševici. Bolševici bojovali za svobodné Rusko. Piráti bojují proti svobodné České republice.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.