Reklama

sobota 3. dubna 2021

JAK DLOUHO JEŠTĚ…?

Xaver

3. 4. 2021 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Pár let po „sametu“ mě záhadné peripetie životních zákrutů zavedly do zaměstnání, kde jsem měl kromě jiného za povinnost projednávat se „západoevropany“ jejich nabídky vstupů do naší ekonomiky a s tím spojené problémy. Ještě dnes si vzpomínám na některé situace, kdy jsem mohl puknout vzteky nad jejich jednáním, majícím v podtónu namyšlenost, povýšenost, jež jsem si měl vyložit následovně: buďte rád, že se k vám do toho „slovanského ostbloku“ vůbec obtěžujeme. Měl jsem chuť často se jich zeptat, jestli vůbec zaznamenali, že komunismus se už zhroutil a celý ten východní blok s ním…


A víte, co je nejhorší? Ještě dnes po třiceti letech mám občas dojem, že někteří z nich to nezaznamenali dodnes, nebo – co je horší – neberou to na vědomí schválně. Vrátím se k tomu, bude to vlastně meritum dnešního příspěvku.

Nejednou si říkám, panebože, jak jsme mohli být tak blbí, jak jsme jim tak mohli naletět?! V živé paměti mám příklady: přišel „podnikatel“, že postaví tam a tam velkou továrnu, k čemuž potřebuje náležitý prostor: takže mu obec prodala půdu od „poslední chalupy po les“, metr čtvereční za šest korun.

Postavil dílničku asi pro desítku dělníků (pozval mě na „otvírání“), avšak půdu zhodnotil prozíravě na milióny. Další chytráci pobrali tzv. investiční pobídky, zanedlouho zavřeli a zmizeli. Jiní zakoupili za pakatel a plané sliby naše fabriky, stavby, domy, aby je po čase bez jakékoli investice „střelili“ za několikanásobek. Pokud to stačím sledovat, tak dozvuky této „podnikavosti“ řeší stát v několika případech dodnes…

A takové a podobné zkušenosti – zde samozřejmě jen náznak – utvrzuje ty „zápaďáky“, že jsme stále pořád jedno a to samé, zkrátka podřadní východoevropané lezoucí právě ze stromů, kteří nic neumí, světu nic nedali, taková nižší odrůda člověka. Zplna hrdla bych jim rád vmetl do toho nafoukaného nosu: jděte se vycpat! Ale spíš něco ostřejšího, co nechci na slušností oplývající KOSE publikovat.

Proč se k tomu vůbec vracím? Protože to zase vybuchlo s hlukem jako V2 na britských ostrovech po zápase Slavie ve Skotsku. Jen jedno k tomu sdělím, vlastně po sté zopakuji: ne že by řešili pokus o vraždu našeho brankáře, ne že by přiznali, že ten jejich klub hrál ho.no, že cílem domácích bylo zranit co největší počet hráčů Slavie. Místo toho se na odklonění pozornosti od toho všeho řeší rasismus „východoevropanů“, v daném případě pochopitelně hlavně Čechů a s tím spojená jejich všeobecná zaostalost, jak jsem zmínil výše.

Přišlo jim to velice vhod jako ventil na bezpočet domácích problémů, jež doufají zamaskovat tím, že se proti nám, Čechům začnou maximálně vymezovat. Jak postřehl náš velvyslanec v Londýně na základě ostrovního mediálního šílenství a popsal to v jednom rozhovoru následovně:

„Co se týká tady toho konkrétního poznatku, ono je to dlouhodobější a já s tím bojuju od samého počátku. To jsou předsudky a předsudky jsou v myslích lidí. Když to zkusím zúžit, tak pod povrchem těch předsudků je někdy takový pocit toho vzhlížení nekritického a přehlížení nebo podceňování. A to v těch našich vztazích skutečně někdy jako najdeme. A bojujeme s tím a samozřejmě to je těžké, protože jsem říkal, je to předsudek, a s těmi se bojuje velmi složitě. Bojovat se s tím dá tím, že tomu nebudeme podléhat a nebudeme se v tom utvrzovat, ale že se sebevědomě postavíme a ukážeme, že jsme partnerem.“

Nejsem diplomat, a proto mám ve vyjadřování větší „pravomoci“ a na takový hrubý pytel, dle ambasadora předsudky, bych těm „nekritickým“ Britům mohl (netvrdím, že bych tak jednal, ale zde to napsat můžu) oplatit také hrubě: zapomněli jste na Mnichov, na naše letce v bitvě o Anglii? S velkou pravděpodobností lze tvrdit, že bez českých a polských letců byste tu Luftwaffe těžko porazili!

Ještě slovo k těm předsudkům…Každý jejich náznak směrem k černochům bojovníci proti rasismu tvrdě odsuzují, právem. Ti militantní až tak dalece, že nás brzy budou nutit vyházet černé střevíce a ponožky, abychom je neuráželi. Nebo po vzoru těch pomatenců, co leckde před fotbalovým utkáním poklekají, bychom měli i my denně trávit nějaký čas na kolenou…Nemusíme a nebudeme! My jsme totiž nekolonizovali, nezotročovali, nevykořisťovali. Naopak – v kratších i delších periodách naší historie z nás tyli jiní a dodnes nám to dluží…

A co ty předsudky vůči východoevropanům, slovanským (v podtónu) zvláště? Není to také rasismus svého druhu? Samozřejmě, že je! Před nedávnem to tak naplno nazval M. Topolánek, není to můj objev.

Možná těm nafoukancům nejen za Kanálem trochu pootevřu oči, když dále na několika „ukazatelích“ předvedu, že s tou naší zaostalostí se fatálně mýlí. Ale stejně rád bych to adresoval i těm spoluobčanům, kteří bez úcty ke své zemi jsou s to někdy zapřít i svůj „český nos“ mezi očima.

Pár objevů a vynálezů – pro mnohé určitě překvapivých – jež české mozky a ruce daly světu: lodní šroub, ruchadlo, hromosvod, Kaplanova turbína, jeden z prvních automobilů, slavná auta Škoda a Tatra, sportovní a cvičná letadla, semtex, kontaktní čočky, nanovlákno, plastická chirurgie, objev krevních skupin, lék proti AIDS, hlubotisk, oblouková lampa, remoska, patentka, údajně i barevná fotografie…A také první železnice na evropském kontinentě Linz- České Budějovice.

Baťovy závody (firma je stále ve světě pojem) obouvaly jeden čas doslova celý svět. A v současnosti jsme například největším výrobcem gramofonů v Evropě a gramodesek na světě a Škoda-auto patří rovněž k největším v Evropě…

Osobností z oblastí kultury, umění či vědy je tolik, že by zabraly samostatnou stránku. Snad je až zbytečné „plýtvat“ takovými jmény, jako Komenský, Smetana, Dvořák, Janáček, Mahler, Ressel, Křižík, Kafka, Čapek, Kupka, Freud, Forman, Heyrovský, Seifert, Menzel,Schumpeter…Aj. Jeden z největších filmových režisérů v historii M. Forman získal Oscary za dva filmy, takže Češi drží celkem čtyři Oscary (nehledě na řadu dalších vysoce oceňovaných filmů).

To poslední jméno asi mnohým z vás nic neříká. Tak vězte, že J. A. Schumpeter je rodák z Třeště a řadí se k největším ekonomickým vědcům. Mnozí ho „nemají rádi“, protože si dovolil předvídat konec kapitalismu. Je to sice nad rámec tohoto článku, avšak pro ilustraci této myšlenky sem přidám pár řádků převzatých z Wikipedie:

Jeho nejpopulárnější knihou je pravděpodobně Kapitalismus, socialismus a demokracie (Capitalism, Socialism and democracy)… Schumpeter sdílel Marxův závěr, že se kapitalismus zhroutí, ačkoliv vyvozoval, že bude nahrazen socialismem z nemarxistických důvodů. V této knize charakterizoval kapitalismus známým obratem jako „tvořivé ničení“ (creative destruction), během něhož staré způsoby jsou vlastním systémem zničeny a nahrazeny novými.

Domnívá se, že úspěch kapitalismu povede k formě korporativismu a vytvoření postojů, které budou kapitalismu nepřátelské, zejména mezi intelektuály. V rozvinutém kapitalismu nebude existovat intelektuální a sociální klima, které by přálo podnikatelskému duchu. Proto bude nahrazen nějakou formou socialismu. Stane se to bez revoluce, pouze tím, že lidé budou volit do parlamentu sociálně demokratické strany. Argumentoval, že kapitalismus padne zevnitř v důsledku hlasování většin pro vytvoření sociálního státu a omezení prostředí příznivého podnikání, což zničí kapitalistickou strukturu.

Ponechám kapitalismus, ať se dál „rozpadá“ a vrátím se k tématu.

Zatímco těch osobností z různých odvětví výše jsem vyjmenoval vcelku málo, těch následujících sportovních by se dalo prodlužovat do nekonečna. Ty, které uvedu, reprezentují řadu sportovních disciplín – od atletiky, přes fotbal, hokej, cyklistiku po tenis, lyžování aj.

Výrazné sportovní osobnosti: Zátopek, Jágr, Hašek, Masopust, Nedvěd, Veselý, bratři Pospíšilové, Drobný, Kodeš, Čáslavská, Navrátilová, Lendl, Kvitová, Sáblíková, Raška, Ploc, Koukalová, Novotná, Neumanová, Ledecká. aj. Dosaďte si další dle libosti, jedno je však jisté: úspěchy našich sportovců, tj. medaile, tituly a vítězství nás v přepočtu na obyvatele řadí mezi špičkové země světa v této oblasti. Rozhodně i bez statistik odhaduju, že předčíme daleko V. Británii, která si na nás teď tak zasedla – přitom z pochybné příčiny!

Těch jmen z obou uvedených kategorií není málo a nejsou zdaleka všechna, jak jsem poznamenal. I to však postačuje, abychom se se vztyčenou hlavou a náležitou pýchou postavili za naši zem, s hrdostí na ty, co ji proslavili a někdy přivedli doslova na výsluní pozornosti. Navzdory všem těm povýšencům, posměváčkům a zvláštním rasistům. Bohužel mnozí z nich zůstanou asi navždy stejní, nejsou k „předělání“, takže otázku v názvu musím ponechat bez odpovědi…55 komentářů :

 1. Až současná doba dává plně vyznit slovům z Máchova Máje... tam na své pouti pozdravujte zemi. Ach zemí krásnou, zemí milovanou, kolébku mou i hrob muj, matku mou, vlast jedinou i v dědictví mi danou, širou tu zemi, zemí jedinou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne,pirate tvuj kredit duvery pote co tady nanucujes

   POLICEJNI STAT misto Solidarniho statu,podobneho pravicovemu socialnimu statu,ktery byl umyslne vykopnut z prvniho clanku nasi ustavy majiteli velkych penez a nasich kapitalistickych zlocincu, je v prdeli!
   Proc chces ,aby bylo mozne platit dal jen tretinu mezd a vykradat tak zubozenou OS tj pry "domorodce",kteri si dali odsouhlasit nyni svymi "zastupiteli"i otisky prstu do obcanky,aby se tu zavedl giganticky koncentrak(bez SS vytetovanych cisel),kde nebude treba transportu do spalovacich krematorii,ale zubozeni cinkaliste z OS budou bezmocne pribiti doma, zabijeni virem C19, aniz by je mohla osvobodit Sovetska armada svym skvelym SPUTNIKEM V, nebot bude vladou uz nyni neomarxistickych piratu brutalne zakazan a tak pozabijeji sve volice!

   Je to pravda nebo ne "precedo"?

   Smazat
  2. Je mi líto, ale pletete si mě zřejmě s tím vaším rozvracečem plodné diskuse s tím zvláštním slovníkem :-). ZF

   Smazat
 2. Být pro kohokoliv respektovaný partner, musí znamenat být svůj, hájit své zájmy a nevyžadovat spolupráci za každou cenu. Takoví partneři před sebou neklečí a neprosí.
  Je tomu opravdu již řada let, co nás napadl virus ,,Havel 89". A myslím, že nás promořil již dostatečně. Je nejvyšší čas, aby se začala projevovat naše imunita. Je to jen na nás, vakcína neexistuje !

  OdpovědětSmazat
 3. Já děkuji za Velikou a Historickou Proměnu, jíž jsem právě svědkem. Nebývá člověk často přítomen situaci, kdy třeba z takové Velké Británie se stane během několika měsíců Malá Kreténie.
  A z USA zůstane s bídou jen na flUSA.

  OdpovědětSmazat
 4. To je mi zjištění. Takhle se chovají už víc jak tisíciletí a jen parazitečci a mafiáni si toho nevšimly. U "komoušů" to chápu jako genetické zatížení, ale u lidí co vědí, že jedině práce je to co člověka činí morálním, tak to nepochopím. Právě to co tady zdůrazňuje Indiánské PAKO, je znevažování lidské důstojnosti. Vyvážely jsme průmyslové celky do celého světa. Byly jsme skoro soběstační ve výrobě kvalitních potravin. Nevyráběly jsme žádné hovadiny co deformují charakter, hlavně dětí. Do dnes těžíme z kvalitních řemeslníků a vysokoškoláků, vyrostlých v totalitě ideí. Dnes máme jedinou totalitu a to MAMONU. Rozhoduje o životě a smrti občanů státu a mnohým to připadá morální.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pradědo 3. dubna 2021 9:48 už delší dobu mi vrtá hlavou, proč do svých příspěvků znovu a znovu pletete "komouše". Ty uvozovky u toho pojmu mi, bez vašeho vysvětlení, pranic neříkají. Buď od toho pojmu, nejspíš s vaším vlastním obsahem upusťte, nebo použijte označení hvězdičkou a vysvětlení pod čarou. Když svůj zřejmě nový obsah toho pojmu zcela jistě obecně neprosadíte. JiH

   Smazat
  2. Už jsem to tady nedávno vysvětloval a rád bych aby někdo navrhl jiný výstižný pojem, pro ty co nalezly ke komunistům po 50 roce za účelem rozvratu v příhodnou chvíli. Ta nastala v 68 a tak vyrukovaly pod krytím prosťáčka Dubčeka. Když se to nepovedlo, zalezly do chart a jiných part. Dostávaly žold ze západu a čekaly na další příležitost, která se naskytla v 89. Dnes už jich tam je pár a úřadují za ně jejich potomci a rodinní příslušníci. Příklad: syn pokladníka charty Bendy. Jsou věční už z dob RU a První republiky: Rychetský atd. Jak je nazvat JiHu.

   Smazat
  3. pradědo 3. dubna 2021 17:27, je málo platné, že obsah toho svého novopojmu tu tam vysvětlujete, dokud se obecně neujme. To ovšem není nijak pravděpodobné. Buďte tedy tak laskav a jeho užití doprovázejte vysvětlením, nebo najděte srozumitelnější formulace. Děkuji JiH

   Smazat
  4. JiHu, co navrhujete za krátkou srozumitelnější formulaci. Skuteční komunisté mě nevadí. Děkuji.

   Smazat
  5. Tak budu psát kapitalistický komunisti. Je to hovadina ale vystihuje to jejich podstatu.

   Smazat
  6. Já nevím proč mi odpověď daná 4. dubna 2021 8:35 odtud beze stopy zmizela. Dávám ji tedy znova:
   "Ale pradědo 3. dubna 2021 20:31, je přec na Vás, do jaké míry srozumitelně zformulujete svou myšlenku. Někde jsem četl "jakokomunisti" nebo "takykomunisti", už nevím." Zdraví JiH

   Smazat
 5. Duchovní velikáni USA v Bílém domě
  Teď teprve přišli do Bílého domu duchovní velikáni,to se nedá ani komentovat!!
  Bidenová se ve svých pamětech Where the Light Enters (2019) svěřila, že má ráda kanadské žertíky. Když byl její manžel ve vládě Baracka Obamy viceprezidentem, schovala se při jedné příležitosti do úložného prostoru nad sedadly na palubě Air Force Two a vylekala prvního nešťastníka, který si tam chtěl uložit kabinové zavazadlo.

  OdpovědětSmazat
 6. Tříletý německý ovčák amerického prezidenta Joea Bidena Major pokousal dalšího zaměstnance Bílého domu. Pro Majora se jedná už o druhý incident za měsíc – poprvé kousl člena prezidentovy ochranky. Biden řekl, že vlčák Major, kterého Bidenovi adoptovali z útulku, je po většinu času „milý“,ale dodávám, má takovou báječnou zálibu, že občas někoho pokouše!! Lehká paralela mě napadá, zda je pes povahově podobný páníčkovi, či naopak!!

  OdpovědětSmazat
 7. Zažil jste, jaké to je vydělávat velké peníze před revolucí i po revoluci. Co Vás osobně nejvíc zklamalo na první polistopadové vládě a prezidentu Havlovi?

  Myslím, že pojem velké peníze není termín, který zcela odpovídá realitě. Pojďme použít spojení středně velké peníze a budeme realitě blíže. Havla jsem viděl poprvé, když se na ulici rozdávaly transparenty s jeho fotografií a heslem „Havel na Hrad“. První dojem nebyl dobrý. Na můj vkus byl trochu rozevlátý. Jsem uvyklý na „vyštafírované prezidenty“. Když jsem jej ale poprvé zaznamenal jako řečníka, pochopil jsem, že to není žádný zlý revolucionář, ale pouze volnomyšlenkář, který se může se svou dobrotivou naivitou dostat do pozice beránka a jenž nebude schopen koordinovat zubaté vlky; ti se v každé systémové změně vždy odněkud vynoří.

  Havel vypadal nadmíru spokojeně, lidé jej plácali po zádech, národ miloval. Z historie ale víme, že revoluce, ať jsou jakkoliv sametové, časem své strůjce tak nějak automaticky sežerou. Že něco neklape, poznal Havel již po několika letech, kdy začal novoroční projev v tom smyslu, že naše republika nevzkvétá. To už ale bylo pozdě. Vlci běhali v oboře. Když revoluce dopadly pro jejich strůjce nedobře, končili revolucionáři na gilotině. Nepřeji Václavu Havlovi žádné smetiště dějin, jsem si ale jist, že výhledově bude množství jeho obdivovatelů klesat.Havel byl sice čistou duší, to je ale pro úspěšné prezidentství příliš málo, hlava státu by při přechodu z regulovaného systému na systém tržní a při celorepublikové privatizaci doslova všeho, měla být i určitým hybatelným regulátorem rozvolňované ekonomiky. Tady se ale zvedla stavidla naplno, pustili se k nám žraloci s metr tlustejma peněženkama ze zahraničí - a děj se vůle boží. To byla šílená chyba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šíříte lži záměrně nebo jste jen popletený?
   Projev "Naše země nevzkvétá" byl na ČST k vidění 1.1.1990.

   Na téma čistá duše nelze úspěšně přistoupit po trojnásobném volání bombarduj, bombarduj, bombarduj.
   Jugoslávii, Irák, Lybii.

   "Než kohout ráno zakokrhá, potřikráte mne zapříš."
   Je to církev vybudovaná na lháři.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

   Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

   Smazat
 9. Případ s tím brankařem ukazuje v celé nahotě, že jsme pro ně služebníci druhé kategorie. Ale to jsme přece věděli už v 89. Takže v tom článku je vyjádřen pozdní pláč, ve kterém proléváme slzy sami nad sebou. Už kdysi dávno byla vyslovena pravda o naší národní povaze " poníženě důtky líže, kterými denně bývá bit."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou takoví co nebrečí ale tleskají potřebují ochranu od západních páníčků proti vlastním lidem.

   Smazat
 10. hlupáku, vyházej všechny věci vyrobené mimo ČR a zůstaneš nahý v prázdném bytě...
  ...což by se ti v r. 1988 rozhodně nestalo!

  OdpovědětSmazat
 11. Unknowne jsi zde úředně označen od MUDr. Davida za debila a trolla, tak neotravuj!!Ty nejsi obyčejný blb, ty jsi blb úřední!!

  Debile prolhaný a ukecaný Unknowne, když napíšeš ,"rád naseru Dvořáka", tak se nediv, že tě smaže,psychicky nemocný blbečku !!!

  OdpovědětSmazat
 12. Jestli je 10.16 reprezant národní většiny,tak nám není pomoci.Chce se mi přirovnat situaci k nástupu Hitlera:zradila nás (j)elita hned po 89.Nyní se chováme jako stádo slepých,ale nechchcem to vědět.

  OdpovědětSmazat
 13. Napětí mezi USA a Ruskem s využitím fašistických magorů
  Ukrajiny je reálné a nebezpečné. Celý svět by si měl té eskalace všimnout než bude pozdě.

  OdpovědětSmazat
 14. Žilinka si už druhý krát verejne umyl ruky

  A ako vieme, že Žilinka takto iba neprihral ÚS na smeč, aby mohli všetko potvrdiť a zastaviť tým všetkých právnikov, ktorí argumentovali proti? Je predsa svoj! A seba ukázal pekným, lebo veď on sa snažil, to mu vytknúť nemožno. Dneska skončila akákoľvek argumentácia, polícia si môže plniť „svoju povinnosť“ a my sa už nedomôžeme ničoho. Stačilo si všade podosadzovať svoje kurvy a je to, mašinéria je teraz nezlomiteľná. Proces trval dlho a teraz vyvrcholil. Narobia obrovské škody na našej budúcnosti ak nejakú ešte máme a očista od tejto špiny bude otázka mnohých generácií ak nie príchodu nového obyvateľstva na tieto územia.

  Zdá sa, že teraz plnohodnotne dozreli dôsledky morálneho profilu po generácie pestovaného na Slovensku. Všetky tieto neduhy v malom boli veľkou časťou spoločnosti považované za samozrejmý spôsob života (národnú chytrosť). Teraz to dostaneme vyžrať naplno, skutočná podstata národnej chytrosti vyjde napovrch a bude nás všetkých konfrontovať. Zbytočne bolo písať články a otĺkať ich o hlavu masám, nič k nim nepreniklo. Až rany osudu ich budú učiť, lebo sprostý nemá inej cesty. A mnohým za to príde zrejme zaplatiť aj životom. Ja osobne som prestal vidieť na Slovensku budúcnosť. Letíme do čiernej diery a táto supermafia kuriev tu nakoniec vytvorí takú situáciu, ktorá zomelie aj ich samých.

  Ústava je len použitý toaletný papier, ktorú napísali komunisti a národ do toho nemal čo povedať. Ústavný súd je zbytočne platená banda vyžratých potkanov. Toto covid divadlo, neskončí kým národ nepovstane, začne organizovať popravné čaty a povešá tú bandu politickov čo zruijnovali Slovensko za posledných 30 rokov. Aj potkan, keď je zahnaný do roha zaútočí, aby sa zachránil. Do kedy, ešte bude Europa čakať, veď všetkým už musí byť jasné, že toto diktuje židovká banková mafia čo riadi Bruselskú politiku.

  Michal Richter

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jistě Ďuro Trulo 3. dubna 2021 11:52, za všetko môžu komunisti, ktorí napísali Ústavu. Snadné vysvětlení a dokonalé alibi. Na blbce a mladé to zabere, že. JiH

   Smazat
  2. Jihu!

   Četl jsi všechny tři části převzaté z jiného vebu? Nebo nemáš trpělivost a místo úsudku odsudek?
   Tím bys mne nepřekvapil!

   Smazat
  3. Ďuro Trulo 3. dubna 2021 18:22! Tady reaguji jen a jen na Vaši první strofu. Na další zas znovu, račte pochopit. Představte si, že diskuzi čtu v po jednotlivých příspěvcích, jak jsou řazeny ve sledu času. JiH

   Smazat
 15. Pri plánovaní násilného odporu treba vziať do úvahy, že väčšina národa nebola schopná odmietnúť ani rúška. Po tomto rozhodnutí sú policajti aj politici na koni a rozhodne by neváhali proti ľuďom poslať silové zložky, takže kto chce bojovať a nie je pripravený zomrieť, mal by uvažovať o iných možnostiach boja alebo úteku. Taktiež nezabúdajme, že Bidetovcom vo Fašingtone treba vojnu v Európe ako soľ a každý konflikt, ktorý by to mohol odpáliť je im dobrý. Samorejme NATO rado pomôže keď pôjde o podporu démonokracie, v Juhoslávii tiež pomáhali a my sme im pri tom aspoň vzdušný priestor poskytli, ako sa na dobrého lokaja patrí.

  Bojovať má zmysel len vtedy, keď od začiatku stojí za týmto bojom pevné vedenie, o ktorom ste dokonale presvedčení, že chcete jeho víťazstvo. Inak to celé skončí iba násilím, rabovaním, kolapsom a zápasom každého za seba samého v tom najelementárnejšom a najkrátkozrakejšom zmysle.

  Vedúce kádre v tejto krajine sú vpodstate len dvoch druhov. Tie, ktoré boli pripravené ešte za socializmu a tie, ktoré pripravili západné tajné služby a serešjugend.

  Generáciu ľudí, ktorá je teraz okolo 40-45 rokov, teda už ako tak dozretých a plne pri silách, teda tú generáciu, ktorá by mala dnes dominovať v smerovaní našej spoločnosti, zrujnovala „chytrosť“ slovákov pred 20 rokmi. Vtedy vám totiž Mečiar aj napriek tlakom zo západu zabezpečil, aby ste mohli získať byty do osobného vlastníctva za zbytkové účtovné ceny. Jak vzácny to dar národu!

  A ako s ním národ naložil?

  Bankárskym kurvám stačilo najskôr zrujnovať a zastaviť bytovú výstavbu, lebo vedeli, že silné ročníky zo 70. rokov budú začínať svoj samostatný život a vznikne silný dopyt. Potom stačilo priviesť svojich „developerov“ a do úverových zmlúv na výstavbu bytov im vložiť podmienku o minimálnej cene za meter štvorcový v novostavbách. Tu zrazu malý Slovák videl, že nejaký developer si môže pýtať najskôr státisíce a neskôr aj milióny za byt! A veď on má taký istý byt, starší ale často aj zrekonštruovaný, ktorý trebárs zdedil alebo odkúpil za pár desiatok tisíc! A tu sa v hlave chamtivého chytráka spustil algoritmus, ktorý už nebolo možné zastaviť. Ceny bytov začali prudko rásť, a nasledujúca generácia stála pred ťažko riešiteľným prioblémom. Nuž tak spústa ľudí odišla do zahraničia, samozrejme tých schopných, spústa sa zadĺžila na celý svoj život, čím sa stali vazalmi západných korporácií a o práci pre túto spoločnosť už nemohlo byť ani reči, a spústa zmrdov mala dobré rodinné väzby a začali sa pomaličky sunúť ku korýtkam v štátnej správe.

  Reálne kvalitných ľudí za Dzurindu z ministerstiev hodne povyhadzovali pod rôznymi zámienkami a začali to zavšivovať svojimi. A odkiaľ sa vzali súčasné riadiace kádre keď reálne schopných ľudí pohltili korporácie jednoducho kvôli celoživotným hypotékam? Nuž, si chytrý ale nevieš nič robiť? Je tvojou najväčšiou cnosťou bezcharakternosť, bezzábranovosť a ochota slúžiť pánkom zo západu? Budeš robiť za naše krvavé peniažky všetko čo chceme? Tak vitaj v serešjugende, tu ťa všetko potrebné naučíme a neboj sa, tvoje závity rozhodne nebudeme zaťažovať ničím zložitý a ničím naviac, aby si nám nesunul nos kam netreba. Ty budeš iba lokaj a pán sa o teba postará. Tak vznikli súčasné riadiace „elity“ a ich rodinné mafie v štátnej správe.

  Národ, ktorý sa rozhodol podojiť vlastných potomkov, teraz čelí následku svojich činov. To hovno, ktoré z vás vyšlo sa vám teraz vracia v plnej sile a medzi vás a ten ventilátor už nedokážete nič vložiť. Prešlo 20. rokov a kde sú tie peniažky, ktoré ste nadojili? Sú dávno prežrané, vyšli hore komínom, alebo sú vrazené do múrov a tehál, za ktoré vám ešte príde zaplatiť nekresťanské dane. A tí, čo sa vám na to poskladali sú ešte stále po uši v dlhoch. Týmto jednoduchým spôsobom bol narušený celý mechanizmus kontinuity národa. Vaše deti nemá kto učiť, lebo mnohých hypotéka zo školstva vyhnala. Vlastných detí je málo, lebo bol narušený celý systém podpory mladej rodiny. Aj bez covid podvodu by na Slovensku za 40 rokov ostalo cca tých 3,5 milióna ľudí ako v povojnových rokoch.

  OdpovědětSmazat
 16. Generácia súčasných absolventov základných škol vie sotva toľko, čo kedysi vedeli deti vo 4. ročníku. Čítajú iba bez porozumenia, píšu iba SMS-ky a počítajú iba výplatu. V málopočetnej generácii ich náhodných detí už analfabeti nebudú výnimkou. Liečiť sa budú zaručenými receptami pra-pra-starej matere, ak im ich niekto medzičasom ponahadzuje na internet. Bravó Slováci! Jediné čo na tom teší je, že v dnešnej dobe sa veci vyvíjajú rýchlo a dôsledky možno koštovať hneď na vlastnej koži. Tu si človek naozaj kladie otázku, či nebude lepšie, aby to tu zaplavilo postupne nejaké iné obyvateľstvo a neprispelo k miestnej zprdnutej genetike. Minimálne vaši vodcovia volení okrajovou menšinou aktívnych blbcov si to rozhodne myslia.
  Toto rozhodnutie ÚS vskutočnosti znamená, že nemáme viac ústavu, a teda ani štátnosť

  Toto rozhodnutie ÚS vskutočnosti znamená, že nemáme viac ústavu, a teda ani štátnosť. Odteraz platí už len svojvôľa lokajskej „vlády“ poskokov – lepšie povedané, predsunutej administratívy americkej ambasády s požehnaním všetkých administratívnych štruktúr. Na referendum môžeme rovno zabudnúť pri súčasnom stave. Tiež ma zaráža, že keď cez 80% ľudí nesúhlasí so súčasnou vládou, prečo už nemáme aspoň milión podpisov za referendum? To by predsa bol iný tlak ako len niečo cez 350 tisíc! Ako možno predpokladať, že ak sa neprajavili teraz, prejavia sa v referende nadpolovičnou väčšinou? Títo ľudia zrejme kým nezačnú dochnúť na uliciach od hladu, tak nič nepochopia a niektorí snáď ani vtedy.

  Mnohí sú možno nespokojní s návratom Fica a Pelegríniho. Ja osobne som Fica nikdy nevolil, raz som nad tým váhal, ale nedalo mi. Tiež som nikdy nevolil túto neoliberálnu zberbu, ale až na jednu či dve výnimky som sa vždy snažil voliť tak, ako mi pochopenie dovoľovalo a ako sa mi zdalo vhodné balancovať systém (netvrdím, že správne). Každopádne chcem na Ficovu obranu povedať, že aspoň pokiaľ to ja môžem chápať, tak Fico rozhodne nebol podvraťák typu týchto súčasných. Balansoval medzi rôznymi tlakmi, v niečom ustál svoje a v niečom ho obohrali. Tiež treba rátať s tým, že do Smeru-SD sa infiltrovalo veľa prezlečených podvraťákov, ktorí pracovali zvnútra a tomu je veľmi ťažké sa ubrániť. Myslím si, že na mnohé zlé faktory, ktoré majú korene ešte v časoch Ficových vlád treba pozerať aj touto optikou a nie len tupo, čiernobielo. Takže áno, v prípadných predčasných voľbách by som sa rozhodoval len medzi Ficom a prípadnou stranou pána Mečiara, nech už to znie komu chce ako chce. Strana Vlasť bohužial prepadla, Harabina by som radšej videl na prezidentskom poste, ale aj to sme prehrali. Máme tam kráľovnu zo skládky. Sereš ju pobozkal, a hviezdnej kariére sa už zabrániť nedalo.

  Platí metafyzický zákon, že ten kto kradne bude raz sám okradnutý. Tu sa hovorilo, že kto neokráda štát, okráda svoju rodinu. Metafyzické zákony nikoho nezaujímali. Teraz čelíme ich nevyhnuteľnému mechanizmu a ľudia sa zaoberajú pomaly už len tým, kto kde koľko nakradol z vládnych činiteľov a im nedal. Nuž treba pochopiť, že kapitalizmus vždy bol, je a bude o kradnutí v rôznych podobách a korupcia je jeho systémovou neoddeliteľnou zložkou. Takže kto sa chytá na heslá o boji proti korupcii je prosto Don Quijote.

  OdpovědětSmazat
 17. Tým pádom sme si ale vybrali cestu. Súčasná moc tu bude trvať tak dlho, ako bude trvať súčasná fašingtonská vláda. Máme sa teda na čo tešiť. V ich očiach je naše územie vhodné len ako predpolie vojny, preto tu budujú minimálne na Sliači (tam to mám potvrdené) sklady jadrových zbraní, podľa všetkého taktických – iné asi nedáva zmysel. Je celkom možné, že sa Rusku a GP podarí ich obohrať relatívne rýchlo, ale to tiež nemusí znamenať za rok za dva.

  Žijeme v dobe, kedy sa realizuje tzv. apokalyptický scenár konca biblickej koncepcie. V istom zmysle je to zákonitý prvok, pretože existuje iný metafyzický zákon, podľa ktorého všetko čo raz vzniklo (alebo bolo stvorené), musí raz aj zaniknúť. A sklamem veriacich kresťanov, toto sa vzťahuje aj na ich nebo a peklo, na to vám dám kľudne záruku (a nie takú farársku). Všetky tieto predstavy vychádzajú len s veľmi obmedzených a deformovaných poznatkov o živote a smrti, ktoré boli zámerne zmanipulované a natiahnuté za hranicu svojej platnosti. Preto keď pred 3000 rokmi GP vytvoril biblickú koncepciu, tým jej zároveň podpísal aj rozsudok konca. V skutočnosti je to len akýsi informačný algoritmus, ktorému podliehame len do tej miery, do akej sme sa nedokázali vymaniť z biblickej koncepcie. Preto keby ľudia vynaložili viac úsila na sebapoznanie, dalo by sa dopady tohto procesu na nás do značnej miery eliminovať.

  Podľa mojich výpočtov (nie je šanca to tu vysvetľovať, hoci samotný výpočet je úplne jednoduchý, matematika základnej školy, cesta k poskladaniu východzích podmienok je dosť dlhá a kľukatá) – berme ich ako akýsi najlepší odhad, ku ktorému som sa dokázal dopracovať a nemusí byť úplne správny, ale moje maximum pre jeho správnosť bolo vynaložené – pax americana skončil v roku 2016 zvolením Trumpa. Od tej doby prebieha medziobdobie prípravy židov na príchod antikrista. Mne to vyšlo na rok 2032. K tomu treba pridať 33 rokov jeho pôsobenia, ktoré má nejakej časti židov zabezpečiť nejakú formu ilúzie o svetovláde (ktorú svojím spôsobom majú už aj teraz, ale takej pevnejšej). Treba podotknúť, že toto je určené len pre úzku skupinu z nich a tí ostatní sa toho buďto spolu s nami nedožijú, alebo nebudú na tej „správnej“ strane. Čiže celé toto besnenie zaručene skončí po roku 2065 a po roku 2082 nastúpi nový civilizačný cyklus (nová tréta yuga).

  Takže tak alebo onak, my súčasné pokolenia hráme akési záverečné dejstvo v biblickej koncepcii a je na nás, s akou dôstojnosťou to zahráme. Položenie základov budúcej civilizácie obávam sa nestojí iba na nás, sme príliš nespoľahliví, než aby zhora vložili len na tento jeden mechanizmus. Každopádne, určite máme príležitosť tomu dopomôcť v tom najlepšom zmysle. Čo si to vyžaduje? (rozdelím príspevok pre lepšiu písateľnosť)  Autor: Gustav Güstenhöver

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ďuro Trulo 3. dubna 2021 11:53 a další, sice nevím, proč by většina (Slováků) měla být schopna odmítnout roušky, ale jinak se mi to celé líbí. Možná to bude tou Slovenštinou, která mi přijde krásně alegorickou a vtipnou, až se mi dobře čte. JiH

   Smazat
  2. Souhlas. Začíná přechod z věku Ryb do věku Vodnáře, bude trvat cca 150 let a první předzvěstí byly váklky v Jugoslávii, Iráku, Libyi, v Sýrii a na Ukrajině. Tam se bude pokračovat v nejbližší době. Dalším signálem je uměle vyvolaná "covid-pandemie". Pkračováním v jiném prostoru bude návrat Apophis v r. 2035 a 2036. Na něj naváže zamětřesení v Portugalsku a na zlomu San Andreas V Kalifornii. Časem se probudí Campi Flegrei a Laacher See v Německu a na opačném konci světa Yellowstone. Mezitím další války a další pandemie... nezávidím vám, "lidé"...
   Ale LIDÉ přežijí a nastolí nový, spravedlivý - LIDSKÝ - řád...

   Smazat
  3. Proc tenhle nejde tohle "skvosty "vypravet vlastne blejt na Slovensko a ve slovenstine..My mame dost idiotu vlastnich..

   Smazat
 18. Západní Slovani!!

  Jsme v pérdeli! Jedno zda potomci Čecha, Lecha nebo Svatopluka.
  Nechali jsme za socíku vychovávat mládež v duchu demokratury a dnes je to nezvratné.

  Kurvy zvítězily na první prioritě řízení a ikdyž na ostatních prioritách to vypadá nejasně, tak časem se indoktrinace mladých blbostí, podlostí a uctíváním zlatého telete plně projeví.
  Zlatá maova mládež, která jenom posílala rodiče do lágrů na převýchovu.
  Zlatá polpotova mládež, která jenom likvidovala rodiče zemědělským nářadím.

  Nás čeká něco mnohem horšího. Nechají nás zkovidovat a ten kdo přežije zažije totální otroctví svých vnuků na věčné časy a nikdy jinak.
  Přeji pohodové umírání na kovid, protože to je jediné co vás ochrání před hrůznými zážitky blízké budoucnosti!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pánové nesouhlasím sice s manifestacemi ala bÿvalý prezident, nosím respirátor, ale zadarmo svůj život nedám. Natruc koviďámu, kšeftařům napojeným na zdravotnictví, politickým pletichářům jak u nás, tak v EU. Kašlu vám na "pohodové umírání". Kdo chce, ať si kalhoty stahuje před brodem a píše testamenty.
   Přeji vám Ďuro zdraví.

   Smazat
  2. Adonisi!

   O Vás a pár myslících Lidských bytostí strach nemám. Zkopírovaný článek (3 části za sebou) a můj komentář k němu byl určen hlupákům, kteří po nás převzali štafetu a nesou ji opačným směrem (pryč od cíle).

   Smazat
  3. Adonisi!

   Těch hlupáků je i na NR většina. Minimálně ti, kteří reagují na sprosťáky typu unkhovna a trolíky typu kačera. A je jedno zda sprosťárnami, tapetováním nesmyslů nebo jalovými nesmysly.

   Jedinou správnou reakcí je věcný rozbor (faktografie) a usvědčení těchto ""diskutérů"" ze lži, manipulace a sprostoty. Na to většinou neodpoví, protože jejich páníšek jim odhalení zakazuje, vždy musí být ze stáda.

   Smazat
  4. Adonisi!

   Těch hlupáků je i na NR většina. Minimálně ti, kteří reagují na sprosťáky typu unkhovna a trolíky typu kačera. A je jedno zda sprosťárnami, tapetováním nesmyslů nebo jalovými nesmysly.

   Jedinou správnou reakcí je věcný rozbor (faktografie) a usvědčení těchto ""diskutérů"" ze lži, manipulace a sprostoty. Na to většinou neodpoví, protože jejich páníšek jim odhalení zakazuje, vždy musí být ze stáda.

   Smazat
  5. Ti dva blbečci - Unknown a indický pitomec - diskutovat nechtějí. Oni chtějí diskuzi zničit.

   Smazat
 19. Šílené. Udavačské centrum Evropské hodnoty a seznamy nepřátel. Zde je rozbor jejich manipulačních technik od Petra Žantovského

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Silene-Udavacske-centrum-Evropske-hodnoty-a-seznamy-nepratel-Zde-je-rozbor-jejich-manipulacnich-technik-od-Petra-Zantovskeho-659373

  Takhle vypadá hlupák. Po výstupech „topinky 09“ se Doubrava neudržel

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Takhle-vypada-hlupak-Po-vystupech-topinky-09-se-Doubrava-neudrzel-658021

  Piráti, u starších narazíte! Drogy, EU, migrace. Poslanec Valenta straně rozebral kampaň

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pirati-u-starsich-narazite-Drogy-EU-migrace-Poslanec-Valenta-strane-rozebral-kampan-659369

  OdpovědětSmazat
 20. Tady je váš smažák zdokumentovaný migranti vítejte lžete jako když tiskne:

  Ivan Bartoš: Uprchlíci, vítejte

  https://www.facebook.com/watch/?v=446655156710475

  OdpovědětSmazat
 21. Běžče, kdyby si nebyl tak trapnej tak seš snad humorista!

  OdpovědětSmazat
 22. Celý svet sa zmenil na obrovské väzenie s dobrovoľnými väzňami. Prijali všetko!!!
  Toto všetko, aby prežili ďalší nešťastný deň…. Nežili, zomreli každý deň znova a znova!
  Bolo až príliš jednoduché vziať ich nešťastnú dušu!“
  C. S. Lewis – Írsky spisovateľ: „Rada starého diabla mladšiemu“ (1941)
  Môžte si to overiť na stránke: https://www.mimikama.at/aktuelles/lewis-coronavirus/
  https://sonsoflibertymedia.com/dr-sherri-tenpenny-how-the-depopulation-covid-vaccines-will-start-working-in-3-6-months/

  OdpovědětSmazat
 23. Unkowne postiženej jsi ty.Denně máš doporučení většiny diskutujících: Jdi do HAJZLU a nekaz diskusi těch, kteří umějí číst zahraniční veby. Vše je vždy doloženo odkazy. Ty pouze urážíš. O tom co se skutečně děje ve světě nemáš PONĚTÍ !!!

  OdpovědětSmazat
 24. a chuťovka z KOB nakonec!!

  Pochopiteľne, historicky nedávne potopenie „Titaniku“ a predpoveď tejto udalosti sa nedajú objasniť pri chápaní „náhody“, ako absencie príčinno-následkových podmieneností medzi danými udalosťami.
  Môžeme si pozrieť zoznamy Lloyda aj iných spoločností na registráciu plavidiel za rok 1912. Dozvedieť sa z nich, koľko bolo lodí; ako sa menila ich početnosť v rozsahu gradácie výtlaku lodí; aká bola štatistika havárijnosti v prerozdelení podľa tonáže lodí; aký podiel havárijnosti a potopenia pripadal na prvú plavbu; aký na zrážku s ľadovcami atď. A na tomto základe vypočítať pravdepodobnosť potopenia „Titaniku“ na prvej plavbe vo výsledku zrážky s ľadovcom. Bude zanedbateľne malá.
  Môžeme si pozrieť bibliografiu v knižnici Britského múzea za rok 1898. Dozvedieť sa koľko bolo do tej doby vydaných románov; aký je ich celkový objem; koľko z nich je zasvätených námorným katastrofám; aký je počet námetov a získať tak ďalší odhad pravdepodobnosti toho, že nejaký literát uhádne takmer úplne presne scenár budúcej drámy na mori.
  Ak pravdepodobnosť, vraj, bezdôvodnej záhuby „Titaniku“ vynásobíme pravdepodobnosťou jej predpovede spisovateľom, tak môžeme získať svojho druhu „PBZSS“ („pravdepodobnosť“ bezdôvodnej zhody so skutočnosťou), ktoré bude tiež oveľa menšie ako 10 na ‑3 (výpočtovú schému možno zostaviť aj tak, že sa podarí získať rádovo 10-8). Po tomto zostane len urobiť záver, že tieto udalosti, vraj, nie sú spojené reťazcom príčinno-následkových podmieneností.
  No ak uznáme objektívnosť existencie matrice možných stavov matérie a jej možných prechodov z jedného stavu do druhého (systému kódovania informácie vo Vesmíre); ak uznáme objektívnosť informácie a jej uchovanie v poľových štruktúrach Zeme; ak uznáme (v dôsledku uznania prvých dvoch bodov) objektívnu existenciu transpersonálnej úrovne riadenia, plodeného samotnou spoločnosťou, tak všetko bude inak.
  M.Robertson prevzal z „noosféry“ objektívne možný scenár priebehu udalostí, alebo dokonca možno prevzal scenár, podľa ktorého sa britská spoločnosť už objektívne samoriadila. Ohlásenie scenára pri zverejnení románu nepriviedlo k zmene charakteru samoriadenia, prípadne ho ešte postrčilo k uskutočneniu obsahu tohto scenára. Svet je celistvý ako trojjednota: matéria-informácia-miera — a na výstupe procesu premien informácie a jej cirkulácie v spoločnosti po 14-tich rokoch sa „Titanik“ potápa, ako to bolo predpísané M.Robertsonom.
  T.j. proces samoriadenia spoločnosti sa v súlade so scenárom, popísaným M.Robertsonom, odohral v dostatočne vysokej kvalite, bez ohľadu na mimoriadne nízku „pravdepodobnosť“ bezdôvodnej zhody so skutočnosťou; bez ohľadu na to, že mechanizmus riadenia tohto procesu zostal skrytým pred zmyslami a vnímaním spoločnosti, ktorá sa k tejto zhode stavala buď ľahostajne, alebo ako k „desivej mystike“. No «mystika» je vlastnosťou Objektívnej reality, rúcajúcou všetky tradičné predstavy o možnom a nemožnom, vrátane načmáraných pravdepodobnostno-štatistických modelov, uzamknutých v hraniciach matematiky.
  Otvorenou zostáva len otázka: bol román M.Robertsona varovaním Zhora, aby reálny „Titanik“ nestroskotal, ktoré však britská vládnuca „elita“ nevypočula; alebo M.Robertson (možno sám si to neuvedomujúc a nerozumejúc tomu) vykonal akt sociálnej mágie, v hraniciach dopustenia mu Zhora, a vyvolal nešťastie, ktoré by sa bez jeho románu vôbec nestalo.

  Kdo pochopí smysl textu může si knihu stáhnout ke studiu na:

  http://leva-net.webnode.cz/products/prozretelnost-nie-je-algebra/

  přeji úspěch v otevření mysli, budete to všichni potřebovat - i unkhoven!!

  OdpovědětSmazat
 25. Typicky zmeknuti mozku na sracku az ze Slovenska..
  Misto do psychiatrickych ustavu, zamiri na NR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak může páv s 9ti gramovým mozkem hodnotit mozek homo sapiens, vážící v průměru 1330 gramů (nepochopitelné)!

   Smazat
 26. Ďuro Trulo 3. dubna 2021 21:02, k oné chuťovce lze podotknout, že pojišťovací společnost Lloyd (Lloyd's of London) trvale prosperuje. Jednou z profesí je i pojistný matematik. A nakonec, tuším, že tragickou plavbou Titaniku byla porušena tehdy platná pravidla. Žádné záhady ani esoteriku v tom nevidím. JiH

  OdpovědětSmazat
 27. JiHu!

  Bylo toho mnohem více!

  Do stavby Titaniku investovali přední bankéři Anglie a ti se na první rychlostní plavbu přes Atlantik všichni nalodili. Ti z nich, kteří srážku přežili, nepřežili totální krach svých bank a bylo vymalováno.
  Židé z volstrýtu zlikvidovali konkurenci z jevropeje jednou provždy a mohli se tajně sejít na ostrově Jekyl, kde 11 bankéřů (11 symbol GP) založilo tajnou organizaci a 23. 12. 1913 si nechali FED schválit parlamentem JUESEJ a presidentem vilsonem (všichni spěchali na krocana). Pak donutili srbské nacionalisty vytvořit záminku ke světové válce (válka tří bratranců hohenhofů) a po válce uzavřením versaijské smlouvy (defakto kruté kapitulace německa) založili na pokračování války, protože již tehdy pásli hitlera.
  Na obou válkách se volstrýt podílel investicemi a hlavně na obou vydělal tisícinásobek.
  Dnes, když krachují na celém světě, snaží se zopakovat staré kousky s novým psem (proto kovid, stanné právo v jevropeji, pád petrodolaru, digitalizace a loupež peněz).
  Všeho do času, i JiHové někdy pochopí.

  OdpovědětSmazat
 28. Jihu!!

  Na této URL je pojednání o historii FEDu ve faktech..
  Na rozdíl od našich vebů MĚŠEC a jiných bankovních slouhů je tam pravda!!

  https://nr1a.com/Duch-doby.htm

  Přeji dobré počtení, ale hlavně dobré pochopení.

  OdpovědětSmazat
 29. Ďuro Trulo 4. dubna 2021 11:13, děkuji za odezvu, ale i tak mi zůstává dojem, že poněkud, po vzoru Tadesca, fantazírujete. Beru za samozřejmé, že katastrofa Titanicu byla pro mnohé i katastrofou finanční a existenční. Že vytvořila řadu dalších souvislostí a nových možností. Je samozřejmé, že se seběhly hyeny, které se na pádu či tragédii jedněch řádně napásly. Předpokládat ale, že příčinou ztroskotání Titanicu bylo něco jiného než přecenění možností techniky a vědomě převzaté riziko nesené honbou za ziskem i reklamním efektem, nemá žádný dost logický podklad. To všechno co dál zmiňujete je, nebo může být důsledkem události, ale ani sebeméně není a nemůže být její příčinou. Pokud a samozřejmě, neuvažujeme samotné vlastnosti panujícího společenského systému. Zdraví JiH

  OdpovědětSmazat
 30. Jihu, Jihu!!

  A všechny války světa Vám smysl dávají. Mně ne a přesto se konaly.
  Zkuste nastudovat KOB tlusté knihy, jak říká Pjakin "lhostejno, kterou začnete" a pochopíte co to je bezstrukturní řízení na 1. prioritě, kdy řízení na 6. prioritě již použít musíte (vynucené války, které nikdo nechtěl). Respektive ten kdo je chtěl je tajně naplánoval, objednal u cizích států, zaplatil zdroji kolonií a řídil, aby po válce parazitoval na všech stranách konfliktu a ukazoval prstem kdo za to může (chudáci germáni ve vagonu u Versaj, podepsali prý příměří a ona to byla bezpodminečná kapitulace s rozkrádačkou německých posledních zdrojů - a proto Áda uspěl).

  OdpovědětSmazat
 31. Ďuro Trulo 6. dubna 2021 0:07, řeč byla o zkáze Titaniku. Války jsou dány vlastnostmi lidí, dnes daleko víc i společenským systémem, který to nejen umožňuje, ale v dané fázi čím dál víc, ze své podstaty, vynucuje. Je to stále ten stejný kolotoč, rozebraný a rozebíraný mnoha velemozky. Jejich práce bych mohl studovat stejně jako KOB s jeho prioritami a ne dost definovanou terminologií. Na žádná hluboká studia nemám ani předpoklady, ani dost času, ani dost chuti. Když nevím, tak nevím a bráním se fantazírování po vzoru Tadesca. JiH

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.