Reklama

neděle 4. dubna 2021

Jak se vyrábí negativní obraz politika - odpovědi na komentáře 2

4. 4. 2021   (video 11:47)
Odpovídám na konstatování čtenářů, že jako ministr jsem nevzbuzoval jejich důvěru, zatímco nyní ji vzbuzuji. Vysvětluji, jak se dělá mediální kampaň, a proč občané nemají šanci z mediálních sdělení rozpoznat reálnou skutečnost.


60 komentářů :

 1. Unknowne,Vaše komentáře mají zřejmě jediný účel - špinit slušné lidi a zpochybňovat jejich články, odkazy na nevěrohodné zdroje, které jsou v područí pochybných existencí!Je to ubohé!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Troll Unknown je mazán. Nemá cenu na něj reagovat.

   Smazat
  2. Internetem pry jdou prvni nadejna sdelleni Pirati pchopili

   ze je treba ke zvoleni volice.Preceda pry chce vydat proto tento nadejny inzerat.

   PIRATI SLIBUJI,ZE PO ZVOLENI USKUTECNIME NARODNI PROGRAM VOLICU!

   Timto zpusobem chteji tozbit negativni trend sestupu jejich preferenci,je to pravda nebo ne pani unkrowni?

   Smazat
 2. EU by už teď měla myslet na nákup Sputniku, burcuje bavorský premiér
  Evropa musí co nejvíce zrychlit schvalování ruské vakcíny Sputnik V a již nyní se musí věnovat nákupu tohoto preparátu proti nemoci covid-19. Po čtvrtečním jednání premiérů německých spolkových zemí, ke kterému se připojila i předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, to prohlásil bavorský ministerský předseda Markus Söder.„Je nezbytné zrychlit schvalovací proces, obzvláště u Sputniku,” řekl Söder. „Ale co je důležitější, protože schválení je podle mě jen otázkou času, Evropa už teď musí přemýšlet, jak toto očkování koupí. Není možné, aby se čekalo na schválení a teprve poté nakupovalo,” zdůraznil.Söder rovněž uvedl, že vzhledem k potížím s produkcí Sputniku V je důležité poskytnout Rusku nabídku na výrobu preparátu v Německu. Podle agentury Interfax se již Rusko s Německem dohodlo; jméno německé firmy, která bude látku vyrábět, ale zveřejněno nebylo. Sputnik V je nejvíce spojován s biofarmaceutickou firmou IDT Biologika ze sasko-anhaltského souměstí Dessau-Rosslau.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, co píšete, je jistě zajímavé, ale úplně mimo videa, které tady Dr. David uvedl. Popravdě jsem si zatím nikdy nedokázal představit, jak to může v médiích vypadat, když chtějí "vyrobit" nepopulárního politika. Podle toho, co p. David říká, to není vůbec těžké. Buď ho vyprovokují nebo si najdou nějaký důvod k očernění a když už nic není, alespoň diskreditace (fotka s mříží) nebo zeměšnění (zrychlené záběry "směšného" politika). Řeknu Vám, že je mi z toho na zvracení. Dr. David je dnes ojedinělý případ politika, který dělá veřejnou službu a obětavě pracuje pro svou zemi a její občany. Samozřejmě i on občas udělá chybičku, ale už to, že je ČT, Seznamem nebo Evropskými hodnotami denunciován jako dezinformátor, svědčí o jeho nebezpečnosti pro zdejší pátou kolonu. Vzhledem k tomu, že za 2 roky se bude rozhodovat o dalším prezidentovi ČR, bych uvítal jeho kandidaturu. Za pravici tam bude docela natřískáno (Drahoš, Fischer, Hilšer, Pavel a spousta dalších se už chystá). David je schopný, zkušený, pracovitý a v politice je schopen hájit zájmy Česka. Pokud by se nenašel vhodnější levicový kandidát, asi bych ho volil už v prvním kole.

   Smazat
 3. Rusko? Otevřeno. Bary, hospody, všechno. Nechcete Sputnik? To nezajímá, přišlo nám z Moskvy
  Otevřené restaurace, bary či divadla. Nákupy dle libosti. Dramatické snížení covidových pacientů. To není science-fiction počesku, ale realita v Ruské federaci. I když se tam blíží parlamentní volby, jsou zrušená veškerá omezení ohledně shromažďování lidí. Ve všech zdravotnických střediscích se očkuje nyní již celkem třemi druhy vakcín. To hlásí z Moskvy mladý bohemista, novinář, turistický průvodce a znalec České republiky Alexandr Naumov. Reaguje rovněž na rétoriku nového amerického prezidenta Bidena.

  Ve státě panuje optimismus a o nějaké vlně není prý ani řeči. Je to zvláštní situace, kdy si připomínáme rok od tragického nástupu covidu v Itálii a ruské zdravotnické pomoci této zemi, která se s novým vyměněným vedením opět propadá do velmi pesimistických čísel a nekonečných uzávěr.

  Počty nemocných klesají, všechno se otevírá

  „Počet lidí nemocných covidem v Rusku neustále klesá,“ „Tak třeba 24. března počet nově nemocných lidí činil 8 861. V Rusku jsou zrušena všechna omezení spojená se shromážděním lidí. Otevřené jsou restaurace, kavárny, muzea, divadla. Děti chodí do školy. Očkování se provádí ve všech poliklinikách,“ doslova šokuje mladík. O nějaké covidové vlně se v Ruské federaci prý nedá ani mluvit.

  „Lidé, kteří mě obklopují, jsou upřímně rádi, že ruská vakcína Sputnik V pomáhá zachraňovat životy v jiných zemích,“ konstatuje dále Naumov. Nejde jen o Maďarsko nebo Srbsko, ale také Izrael a četné jihoamerické státy. „Nechápou, proč některé země tuto vakcínu neschvalují,“ podivuje se nad českým i eurounijním váháním. „Toto téma však v Rusku není předmětem veřejného diskurzu. Pokud některé země nechtějí ruskou pomoc, pak tato pomoc nebude nikomu vnucována.“ A co se týká České republiky, o její aktuální situaci se v Ruské federaci podle Naumova téměř nikdo nezajímá.
  Vakcinace jede na plné obrátky, další vývoj pokračuje

  Rusko však vyvíjí další vakcíny, nezůstalo zdaleka jen u Sputniku V. Ten je nyní připravován i ve formě „light“. „V Rusku jsou kromě vakcíny Sputnik V vyvinuty, registrovány a používány další dvě vakcíny: Kovivak a Epivakkorona. Klíčové vlastnosti vakcín jsou následující,“ obsáhleji popisuje mladý bohemista Naumov. „Sputnik genoinženýra Vektorova používá dvou kmenů živých adenovirů člověka, které jsou zbaveny schopnosti se množit. Podává se dvakrát v intervalu třech týdnů. Účinnost je 91,4 procenta, u závažného průběhu onemocnění pak dokonce sto procent. Očekává se, že imunita se vytvoří na dva roky – na devět měsíců – již byla prokázána. U štěpu lze pozorovat chřipce podobný syndrom – zvýšenou teplotu – někdy i do 38 až 39 stupňů, bolesti svalů a kloubů, bolest v místě podání, celkovou slabost či bolesti hlavy. V případě potřeby se doporučuje užívat antipyretika. Symptomy obvykle probíhají během jednoho až dvou dnů.“ To je tedy podle Naumova Sputnik V.

  EpivakKorona je produkt genoinženýrství na základě umělých peptidů, které kopírují fragmenty koronaviru. Podává se dvakrát intramuskulárně s intervalem 2–3 týdnů. Imunologická účinnost je podle Naumova stoprocentní. „Imunní ochrana bude fungovat jeden rok. Nebyly zjištěny silné nežádoucí jevy spojené s působením vakcíny, byla zaznamenána pouze bolest v místě vpichu a zvýšení teploty na 38,5 stupně.“

  „KoviVak je celovirionová inaktivace na základě ‚zabitého‘ celého koronaviru. Jedná se o klasický typ vakcín, které se masivně vyrábějí a používají již od minulého století. Podává se dvakrát intramuskulárně v intervalu dvou týdnů. Dne 23. března byl Vladimir Putin očkován jednou z těchto vakcín."

  Zahraniční vakcíny se v Ruské federaci nepoužívají, země má prý dost svých vědeckých kapacit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Nechcete nabídnout své služby redakci místo toho tapetování?

   Smazat
 4. Teď teprve přišli do Bílého domu duchovní velikáni,to se nedá ani komentovat!!
  Bidenová se ve svých pamětech Where the Light Enters (2019) svěřila, že má ráda kanadské žertíky. Když byl její manžel ve vládě Baracka Obamy viceprezidentem, schovala se při jedné příležitosti do úložného prostoru nad sedadly na palubě Air Force Two a vylekala prvního nešťastníka, který si tam chtěl uložit kabinové zavazadlo.

  OdpovědětSmazat
 5. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětSmazat
 6. Joe Biden byl dne 4.3.2021 šéfkou amerického Kongresu N. Pelosi pozván na oficiální online konferenci Demokratické strany.

  Po ukončení čtení projevu (z čtecího zařízení), řekl, že je šťasten, že může začít odpovídat na dotazy, pokud je to ovšem to, co má udělat, jestli tedy je to přesně to, co po něm Nancy Pelosi chce....

  A na to se Pelosi začala smát a řehotat. Zjevně opilá šéfka amerického Kongresu tak vyvolala pohotovost v Bruselu v centrále NATO a v ruské televizi mají druhé Vánoce, neschopnost amerického prezidenta podléhajícího opilé ženě je naprostou ukázkou dekadence a degradace americké moci.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 7. Werich , o válce.

  Bude válka ? Nebude ! Tak proč zbrojíme ? No aby byla !

  OdpovědětSmazat
 8. Vychutnejte si hrůzy války v klidu své domácnosti..

  OdpovědětSmazat
 9. Kolik ještě bude muset zemřít lidí, než tady budeme mít dostatek bezpečných vakcín a dalších léků, kde rozhodování o jejich způsobilosti nebude zatíženo politikou a kšeftem!! Jenom bych upozornil odpovědné politiky a "odborníky" , že občané budou chtít účet za mrtvé a tragické ekonomické ztráty a to už nebudou nějaké "onanistické" vyšetřovací komise v parlamentu ! To bude na tvrdo a rozuřený dav je horší než splašený býk!

  OdpovědětSmazat
 10. Kapitalismus a katolická církev

  Jenom bych zde ještě k článku poznamenal, že "kapitalismus" a hlavně katolická církev povraždila daleko více lidí, než za období stalinské diktatury v SSSR a to je možné snadno doložit! Katolická a jiné církve měly více času na vraždění, jenom v té době nebyla ta morální hlediska tak přísná! Nepokřtěný jihoamerický idián a jeho život , byl pro "správné" a zbožné katolíky z Evropy asi tak cenný jako život kozy!!Oni vraždili a potom se šli "vyzpovídat" a dostali v kostele "rozhřešení" a tak to fungovalo ještě v 19. století!! Kolik zemřelo otroků během přepravy a když byli otrokáři překvapeni na moři a už tehdy bylo otrokářství zakázáno , tak šel "náklad" do moře a nebyli žádní svědci!! Tady jsou veliké úspěchy amerického kapitalismu a otrokářství!! Pořád vykřikují cosi o Stalinovi, ale časový rozdíl mezi těmito zločiny je cca 50 let!! Takže Stalin byl vrah , ale "kapitalisté a katolická církev", to byli andělé!! To je právě ta stále sílící deformace dějin, kdy jeden je špatný a ten druhý je překvapivě dobrý!! Koncentrační tábor "vymysleli" Britové ještě před první světovou válkou v Jižní Africe!! Hitler a Stalin je pouze přivedl k dokonalosti!! A tak bychom si mohli vyprávět pořád!! Špatní komunisté a ostatní byli svatí! Jenom zda nebyl ten "komunismus" pouze určitou reflexí všeho toho vraždění před tím! Na to nejsem tolik historicky vzdělán, abych vyslovil nějaké jasné soudy, pouze mně štve současná jednostrannost pohledu na dějiny!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kouzlem nechtěného lze svědectví Dr. Davida vztáhnout na většinu zdejších "diskutérů" a všechny politiky světa. Např. to bezmyšlenkovité papouškování Hitler/Stalin. Nějak se z toho vytrácí Bronštejn-Trockij a jeho všude rozlezlí následovníci.
   Jen na okraj, jsem vrstevník Palacha, svého času jsem "Rusáky" také upřímně nenáviděl. Ale on ten zatracený Stalin hodil vidle do světové revoluce a vybudoval na troskách carského Ruska světovou slovanskou velmoc. To se neodpouští.

   Smazat
  2. Hodný člověče, v té historii us otroctví máš zásadní chybu, obchod s otroky neřídili a neorganizovali katolící, ale židé a arabové s judaistickou a muslimskou vírou ..
   Je to stejné jako s tím dnešním evropským obchodem s otroky -imigrací muslimů ..

   Smazat
  3. Máte pravdu, vím o tom, dokonce "hon" na otroky prováděly v Africe znepřátelené kmeny, ale bohužel u moci byla "katolická" , nebo ještě lépe "křesťanská" církev v USA , takže její vina je neomluvitelná!!

   Smazat
  4. Zase chyba, v USA vždy "byli u moci" anglikáni a další reformistické církve a sekty ..

   S těmi znalostmi křesťanství je to pro laiky složité ..., katolíci v Americe byli hlavně v španělských koloniích a jejich misiích.
   Velký význam v USA měl český rodák Jan Nepomuk Neuman, který pocházel z Prachatic a byl svatořečen v r.1963 jako teprve!! druhý svatý v usa ..
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Nepomuk_Neumann

   Jste zaujatý proti křesťanství, a to vám neumožňuje být nad věcí,to potom vede k chybnému historickému pohledu ..

   Smazat
  5. Prakticky do konce 19. století byla církev "mocí" , takže to není o víře a křesťanství, ale o těch mocenských církevních institucích, které jsou svým způsobem "vadné" do teď a to platí i pro Vatikán!!

   Smazat
  6. Maxime, napřed by se muselo "obrodit" křesťanství, infikované! Do té doby zůstanu ateistou.

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 12. Pan David je pro mě skutečně morální, obdivu hodný člověk. Přál bych si ho jako prezidenta. Je zřejmé, že praxe v psichyatryckém ústavu je pro práci se současnými politiky nejlepší průpravou. Tohle bych skutečně těžko vydržel.

  OdpovědětSmazat
 13. Farmacie má více prostředků a zisků, než zbrojní průmysl a proto si může dovolit všechno!! "Bílá" světová mafie je všemocná a kšeft se zdravím nás bude držet pod krkem ještě hodně dlouho!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tady jsou online záběry z Moskvy
   https://balticlivecam.com/cameras/russia/moscow/moscow-city-center/
   Moskva má i s okolím cca 20 milionů obyvatel, takže dvakrát tolik, co Česká republika,všechno je tam otevřené, děti chodí do školy, bary, hospody, kultura, všechno funguje, ale tady musíte sedět a smrdět doma, zavření jako v kriminále a to je Česká republika v praxi!!!

   Smazat
 15. 9.23 Bože to je sprostota,tito "slušný lidi"co provedli hadrák,je potřeba nějak "vyhubit",oni snad ani nevědí jak jsou odporní.O co ji jde?Toto přece nemůže podporovat žádná polit.strana-ta by byla nevolitelná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zažil jste, jaké to je vydělávat velké peníze před revolucí i po revoluci. Co Vás osobně nejvíc zklamalo na první polistopadové vládě a prezidentu Havlovi?

   Myslím, že pojem velké peníze není termín, který zcela odpovídá realitě. Pojďme použít spojení středně velké peníze a budeme realitě blíže. Havla jsem viděl poprvé, když se na ulici rozdávaly transparenty s jeho fotografií a heslem „Havel na Hrad“. První dojem nebyl dobrý. Na můj vkus byl trochu rozevlátý. Jsem uvyklý na „vyštafírované prezidenty“. Když jsem jej ale poprvé zaznamenal jako řečníka, pochopil jsem, že to není žádný zlý revolucionář, ale pouze volnomyšlenkář, který se může se svou dobrotivou naivitou dostat do pozice beránka a jenž nebude schopen koordinovat zubaté vlky; ti se v každé systémové změně vždy odněkud vynoří.

   Havel vypadal nadmíru spokojeně, lidé jej plácali po zádech, národ miloval. Z historie ale víme, že revoluce, ať jsou jakkoliv sametové, časem své strůjce tak nějak automaticky sežerou. Že něco neklape, poznal Havel již po několika letech, kdy začal novoroční projev v tom smyslu, že naše republika nevzkvétá. To už ale bylo pozdě. Vlci běhali v oboře. Když revoluce dopadly pro jejich strůjce nedobře, končili revolucionáři na gilotině. Nepřeji Václavu Havlovi žádné smetiště dějin, jsem si ale jist, že výhledově bude množství jeho obdivovatelů klesat.Havel byl sice čistou duší, to je ale pro úspěšné prezidentství příliš málo, hlava státu by při přechodu z regulovaného systému na systém tržní a při celorepublikové privatizaci doslova všeho, měla být i určitým hybatelným regulátorem rozvolňované ekonomiky. Tady se ale zvedla stavidla naplno, pustili se k nám žraloci s metr tlustejma peněženkama ze zahraničí - a děj se vůle boží. To byla šílená chyba.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 16. Na PL se objevil výsledek ankety o tom, koho pověřit dostavbou elektrárny Dukovany. Nabízeli se odpovědi: Rusko, USA,Francie, Německo...a víte komu respondenti, kterých je víc než kolik hlasů dostali nynější odporující senátoři proti Rusku, takže až 95% požadují aby atomovou elektrárnu dobudoval Ruská Federace!!! Tak co Fišere, Drahoši, Němcová chcete ještě větší důkaz o vaších snahách pro USA?

  OdpovědětSmazat
 17. Pokrokáři, podívejte se do šarie, jak trestá sexuální úchylky. Exdisident Bašta o novém světě. Aktivisté se nakonec pobijí mezi sebou

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pokrokari-podivejte-se-do-sarie-jak-tresta-sexualni-uchylky-Exdisident-Basta-o-novem-svete-Aktiviste-se-nakonec-pobiji-mezi-sebou-659370

  Rozkrádání se musí potrestat. A SPD byla jediná, kdo to chtěl ve Sněmovně řešit, zdůrazňuje poslanec Rozvoral

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Rozkradani-se-musi-potrestat-A-SPD-byla-jedina-kdo-to-chtel-ve-Snemovne-resit-zduraznuje-poslanec-Rozvoral-659467

  OdpovědětSmazat
 18. Pane Davide,
  mohl bych vás požádat o vyjádření se k následujícímu článku pana Urbana, uveřejněnému 8. března na serveru hlidacipes.org: https://blog.aktualne.cz/…224
  Tento článek bohužel vrhá i na vás velmi nelichotivé světlo a vaše reakce by zajímala určitě nejenom mne, ale i další čtenáře webu Nová republika. Děkuji vám předem za vyjádření.
  Pokud už jste se snad k článku někde vyjádřil a já to bohužel přehlédl, tak se omlouvám.
  Zdraví vás váš čtenář
  Miroslav Matocha

  OdpovědětSmazat
 19. Tak tady je doufám správný odkaz:
  https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=39224

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jan Urban.Tato konkrétní osoba s tím jménem je zkorumpovaná a zprofanovaná jako málokdo v této zemi.Fuj.On si troufá hodnotit někoho jiného?Chucpe.

   Smazat
  2. Jmenovče 12:11, celá privatizace se zvrhla v nekontrolované drancování. Jan Urban se ji účastnil také, viz Diag Human. Má tedy také máslo na hlavě.

   Smazat
 20. Komentář MuDr.Davida je i poselstvím o "humanitě!! a filantropii" Gangu, jehož jsou některé pharmaceutické firmy součástí ..
  Chytrým napověz, s pomatenými je to marný, je to marný, je to marný ..

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 22. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 24. Možná je záhodno zde uvést ekonomickou a politickou pikanterii z oblasti obchodu s plynem, kdy americká loď, ale která ani nemusí mít registraci v USA, přijede do Jamalu, kde mají Rusové zkapalňovací jednotku a kde je klasický mezinárodní obchod se zkapalněným zemním plynem a kdo přijede , naloží, zaplatí, tak má plyn!! Tyto lodě však také zhusta putují do Polska, kde je tento plyn "vyložen" jako americký a Polák se třese blahem, jak ty zlé Rusy pokořil, když odmítl ruský plyn a koupil si ten americký, který je patřičně dražší!!! Dá rozum, proč by přepravce jezdil až do USA, když má "kouhout" s plynem u nosu a peníze nesmrdí!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 25. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 26. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 27. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 28. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 29. Tříletý německý ovčák amerického prezidenta Joea Bidena Major pokousal dalšího zaměstnance Bílého domu. Pro Majora se jedná už o druhý incident za měsíc – poprvé kousl člena prezidentovy ochranky. Biden řekl, že vlčák Major, kterého Bidenovi adoptovali z útulku, je po většinu času „milý“,ale dodávám, má takovou báječnou zálibu, že občas někoho pokouše!! Lehká paralela mě napadá, zda je pes povahově podobný páníčkovi, či naopak!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja jsem to taky nekde cet a nekdo pridal hned vtip ,ze pejsek Major byl Putinem okamzite povysen na Plukovnika.

   Smazat
 30. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 31. Bělehrad , Moskva vše otevřeno a u nás jako v kriminále!! Někde se tady u nás stala velká chyba a to nemá vůbec co dělat s mírou proočkovanosti!!Já neznám příčinu, takže nemohu komentovat důsledky!

  OdpovědětSmazat
 32. Rádio R+ právě hlásí,že Kuba má 5 druhů vakcín proti covidu (ve 3.fázi)a hodlá je zdarma exportovat do chudých zemí. Bezva je, že jsou nenáročné na manipulaci. Existuje už i smlouva na výrobu s Íránem. Držím jim palce, ať to dobře dopadne, byla by to rána kšeftařům. By the way R+ překvapilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, na Kubě jsem v minulosti žil 4 roky. Je tam bezplatné zdravotnictví, které je na vysoké úrovni. Kuba vyvinula i několik účinných léků proti rakovině. Životní úroveň tam sice je horší než v Evropě, ale ve srovnání s ostatními zeměmi Latinské Ameriky, které jsou ovládány USA, se tam žije lépe a jsou tam menší sociální rozdíly.

   Smazat
 33. Adonisi a Rozehnale. Problémem je celý systém řízení euroatlantické civilizace a její otrocká podřízenost spojeným státům. Zbraně, farmacie, doláče. Jinak moudrý hledí omezovat své potřeby a hlupák nemá nikdy dost. Životní úroveň založená na ničení přírody a zbídačování lidí je nemorální, odporná a zavržení hodná. Vyváženost je perspektiva.

  OdpovědětSmazat
 34. Pane pradědo,
  je mi líto, dnes je situace na míle vzdálena sociálnímu smíru. Zdá se mi, že naopak podzámčí bojuje mezi sebou a vlastní stav si neuvědomuje. Zatím elitka bez velké námahy vítězí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.