Reklama

pátek 16. dubna 2021

Jaké Rusko to lidovec Bartošek vidí

Lubomír Man

16. 4. 2021
Není na tom příliš dobře, ba co víc - je na tom příliš špatně člověk, který si pamatuje příliš mnoho. Který si např. pamatuje svého otce, který buď 23. či 24.listopadu 1942 vyskočil od radiového přístroje, jako tur zařval „Němčouři jsou ve Stalingradu obklíčeni“, vrhl se k matce, vítězně povykujíc ji objal, a v následující minutě se ti dva přes temnou ulici třebíčského Podklášteří hnali do protějšího domku Stehlíkových, aby se s nimi o největší radost jejich životů podělili.
Skrze škvíru okenního zatemnění jsme na ně společně s bratrem hleděli, viděli jsme, jak se u Stehlíků otevřely dveře, naši za nimi zmizeli, ale to už náš zrak upoutali manželé Šťastní, kteří ze vzdálenějšího konce ulic klopýtali ke stejným dveřím jako předtím naši, mačkali zvonek a v následující vteřině se nám i oni ztratili c černém obdélníku vchodu Stehlíkovic domečku. Tím naše podívaná sice skončila, ale fantazie ji bohatě nahrazovala. Viděli jsme divoký mumraj, který se v těch okamžicích za stěnami domku Stehlíkových odehrává, a slyšeli triumfální hulákání šestičlenného hloučku Čechů, oslavujících pád Germánů u slovanské řeky Volhy.

Což bylo též všechno, čeho byla naše nedospělá mysl tehdy schopná. Ještě jsme v hlavách neměli obraz devadesátitisícového zástupu německých zajatců, táhnoucí od Stalingradu do vnitřních prostor Ruska, a ani obraz německých dobytčáků, které by nás - nebýt tohoto slavného dne - po vítězném tažení wehrmachu Ruskem odvážely buď do likvidačních táborů kdesi v Polsku, či do pracovních lágrů u Ledového moře na Sibiři. kde bychom samozřejmě po vyždímání našich sil skončili stejně jako v těch koncentrácích.

Ale naši si tohle vše nejspíš představit uměli a proto jsme je spatřili až druhý den ráno, když jsme se probudili. A viděli jsme oč radostnější mají toho dne oči, že se víc usmívají, že mají náladu – zkrátka bylo od toho dne u nás jasněji a tahle válečná radost se u nás po každých večerních zprávách londýnského či moskevského rozhlasu, ohlašujících nová vítězství Rudé armády i armád spojeneckých, až do konce války stále víc a víc prohlubovala.

Proč na to dnes vzpomínám a proč na to podle pravdy vzpomínám pokaždé, když u nás vybuchne protiruská hysterie? Dnes je to díky ruské vakcíně Sputnik V, kterou se lidé nechávají očkovat už ve více než 50 zemích světa, protože je to nejbezpečnější a nejúčinnější vakcína, která je dnes ve světě k mání, a o níž - na rozdíl od všech vakcín západních - nepřišla z těchto 50 zemí jediná zpráva o nepříznivé reakci po jejím aplikování. A jak to kdosi už napsal: „Kdyby se pupínek na kůži jediného očkovaného Sputnikem objevil, spustila by západní média povyk, ze kterého by svět ohluchl“.

Ale současní Bartoškové našeho národa, jejichž prarodiče možná oslavovali Stalingrad stejně jako rodiče moji, se odrodili, o Staligradské bitvě nechtějí nic vědět a nic o ní též nevědí, protože kdyby věděli, nemohla by v nich protiruská nenávist stoupat tak vysoko k hrdlu a lidovecký poslanec Bartošek by v hrůzném pomyšlení na to, že by  r u s k o u  vakcínou mohli být očkováni i Češi, neupadal v trans, z něhož dnes v poslanecké sněmovně vykřikoval svůj zásadní nesouhlas s plánovanou cestou ministra Hamáčka do Moskvy, kde se má tento s ruskými úřady o dodávce Sputniku V do České republiky domluvit. A stejně jak nelidská a až bestiální je Bartoškova snaha té cestě a tím i cestě Sputniku V do Česka zabránit, tak licoměrná jsou jeho slova, kterými se svou žhavou nenávist k Rusku, ke slovanství a tím vlastně i sám k sobě, snaží zaobalit čímsi humánnějším, než v něm skutečně je, (resp. jež v něm totálně chybí), když ve sněmovně prohlašuje: „Rusko pro nás je partner a je s ním potřeba jednat, ale my potřebujeme Rusko silné, demokratické a svobodné (jež odevzdá své nerostné bohatství Západu a stane se stejným jeho vazalem, jakým je dnes i Česko – pozn. LM), bez putinovského polototalitního režimu, který mlátí lidi, zavírá je v rozporu s mezinárodními úmluvami a nerespektuje právo. Figuruje jako bezpečnostní riziko ve zprávách zpravodajských služeb“.

Opsal jsem to přesně, jak to tento nejfanatičtěší demagog z českých demagogů řekl, a to proto, abyste věděli, jakou neuvěřitelnou zrůdou ten člověk je, třebaže možná - jako správný lidovec - chodí v neděli do kostela.

44 komentářů :

 1. Je to jedna cesta, jak "rozdelit a panovat." Spravka je jednoducha -- nenechat si to libit.

  Je dost smesne hulakat, ze v Rusku na demonstracich bijou a zaviraji lidi... a v Cesku ne? Taky v rozporu s mezinarodnimi umluvami. Maji sami maslo na hlave... a covidovou polototalitu doma.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím, Věruško.
   Mě se vůbec "líběj" tihle fujtajblové s hubou plnou mlácení lidí v Rusku (jen ať jim naložej, a pořádně; dobře věděj proč a že když ksindlům povolej oprať dopadnou jako Ukrajina, dodávám k tomu) a brutální mlácení Katalánců a Frantíků neviděj.
   Jen nevěřícně zírám, jaký póvl ovládl naše tradiční strany a jaká lůza (Basos by řekl humanolůza) se dere k moci.

   Vymazat
  2. V běžném a normálním životě, by tenhle pohuněk asi poklízel v maštali.
   Bohužel tato doba, která bude asi v budoucnu označována jako doba hajzlkrajc po hákenkrajc.

   Vymazat
  3. Ivane,
   bylo mi tehdy 9 let, kdyz z radia se ozyvaly smutecni fanfary, nevenoval jsem tomu jako kluk nijak velkou pozornost, ale kdyz jsem se od kluku (spoluzaku) dozvedel co se stalo a rekl to matce tak mi dala par facek abych o tom uz s nikym nemluvil, tata byl totiz v koncentraku.

   Ohledne Cernoprdelnika Bartosky a dalsich hajzlu vcetne Piratu, ODSaku a spojene spiny se nemam chut bavit a ani je komentovat, tech kecu kolem tohdle ksindlu je uz tu az az

   Vymazat
  4. KDU CSL zneuziva vericich,kteri ty slizske slimaky voli

   ANNA ideolog husita z KSH, prvni antineomarxistka v CR, vzkazuje,ze je treba KSH tj Krestansko socialni hodnoty, zacit premenovat na poliiticky subjekt,ktery by mohl nahradit nejen tyto zradce vlasti,kteri chteji ve spolupraci se Sudetonemeckym Landsmanschaftem odstranit Benesovy dekrety,ale zacit do nove politicke formace soustredovat volice i z ostatnich padajicich naprosto nepotrebnych polit.pry zastupcu,kde jim chybi Program obcanu volicu ,kteri uz zacinaji chapat,ze bez pusek pravdy tradic husitu se asi tento proces neobejde!

   Vymazat
  5. Volici tech KDU podporuji tvorici se jejich POLICEJNI STAT

   Copak chteji verici brzy znovu do jejich koncentraku s krycim nazvem FEMA,ze nikdo z opravdovych vericich nedovede inicializovat novou formaci husitu a krestanu,ktera by spolu se svobodou a primou demokracii a s programem obcanu volicu dala najevo majitelum dnesni ukradene moci

   ZE JSOU PRO VERICI K VOLBE NEPOTREBNI

   a proto je na case je nahradit prapory lidu obycejneho a to nejen SPD, nebot hlas lidu je hlasem bozim a ne ze ne ANO!

   Vymazat
 2. Velmi s Vámi souhlasím. Mám, jako syn otce, kterému Rudá armáda zachránila život v německém koncentráku, dnes plivat na Rusko, jako ten nýmand Bartošek. Ani nápad!!! Navíc mám znalosti, umím perfektně rusky i anglicky, tak můžu porovnat, kde je pravda. A ten Bartošek jen honí svou kariéru a s Bohem má jen málo společného-skončí v pekle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:29 Podle mého názoru je dobře, že se všichni včetně Bartoška odkopou, alespoň nebude tak náročné je odhalovat, až se bude lámat chleba. Jen je mi líto, že el Hamajda ustoupil nátlaku Bureše a do Moskvy nepojede. Tím se jen oddálí osvobození našich lidí od covidové hysterie.

   Vymazat
  2. Rudej svetr si jen honil triko a hrál si na akčňáka a na spasitele, z čehož ho samozřejmě bruselskej servilní lokaj Bureš vyvedl. Pravděpodobně mu zase načechralo peříčka to jeho "drtivý" vítězství nad somnambulem Petříčkem na tý jejich socanský slezině. Je zajímavý, jak těmhle kreaturám vždycky takováhle bezvýznamná marginálie dobije sebevědomí, stejně se vždycky chová Bureš, když přijede z nějakýho "akčního" zahraničního vejletu (za naše prachy) nebo přímo z Brusele.

   Vymazat
 3. Hamacek poleti do prdele, soudruzi. Tak si pobrecte:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby Aspen Hamáček letěl do prdele už dávno,nic moc by se nestalo.A tebe unkdovne 19.36 si mohl přibalit do ruksaku místo toaleťáku!

   Vymazat
  2. Unku,

   ses fakt patetickej pablb, ale

   Hamzu a jeho Socdemacke soudruhy zvlaste Bohouse jsem nikdy nemusel, az na par z nich to byla spina.

   Ale prekvapilo mne ze Hamza ted asi dostava rozum, a "tak ti reknu tajemstvi,,,, I kdyz vim co je Hamza zac, osobne bych ho radsi videl po Zemanovi jako presidenta, nebo neco skoro nemozneho predsedu pristi vlady...je mi zrejme ze se asi poseres smichem, ale vole, zamysli se nad tim.....Muj dojem je ze Hamza asi nic neukrad, nezcizil, nezasantrocil a nezprivatizoval, mimo toho ze se sem tam zakoktne a drzel blbec Sobotkovu linii...je u mne ted docela dobrej

   Vymazat
  3. Unknote 19/36 pan magor Hamacek je nesmrtelny a nepoleti jak pises

   je totiz drzen ASPENIN INSTITUTEM a ten pry plati Bakala,ktereho ridi majitele velkych penez a proto,je pan vnitrak tak mocny,ze vam piratum zatrhne tipec a vy prestanete kokrhat.
   Budou se vam chechtat i vase slepice na dvore.

   KDY UKRADETE PEKELNE BODY PROGRAMU OBCANU,ABYJSTE MONUENTALne vyhrali volby.

   Uz jste udelali vsichni piratiska zavet,ze vase lebky maji byt po vasi smrti,kterou vam zajisti al hamajda AFRIKACORPSEM dany k vyzkumu vakua!?

   Vymazat
 4. Nějaký Bartošek je zřejmě hnusný slizký tvor, ve svém naparování bezvýznamný stejně jako jeho pokrytecká, úpadková strana. Horší jsou ti, kteří skutečně nedovolí zásobit ČR vakcínami jinými, než nám určí naši protektoři. Babiš, který jinak mluví a jinak koná, prounijní alibisti na postech ministrů zdravotnictví a ředitelka SÚKLu, "odborníci" dbalí především svých zájmů - tyhle typy jsou věčné, režimy se mění a oni přežívají. Radši nakoupíme "přebytkové" šmejdy-pardon, skvělé vakcíny -třeba z Dánska nebo jiné země, kde jimi zastavili očkování z důvodu výskytu vážných následků. Počkáme si na skvělé, nové a EMA bleskově schválené US vakcíny a vůbec se nenecháme zviklat nějakými průsery při jejich výrobě - viz např. skandální smíchání vakcín u výrobce BioSolution (Baltimore-stát Maryland) - to se stát se Sputnikem, tak presstituti mají mediální vánoce. Sice budeme pochovávat další zbytečně zemřelé, ale zůstaneme ideologicky pevní, loajální ke "spojencům" a nenávistní proti každému, na koho nám protektoři ukáží. Hnus, velebnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdysi jsem si myslel, že lidovci se očistili když od nich odešel Kalousek s následovníky. Těšil jsem se, že přibyde volitelná strana. Mýlil jsem se, pan Bartošek patří mezi viditelné důkazy.

   Vymazat
  2. hakarle, Lidovci, jako strana by se měla očistit i se svými soudruhy ze Spolu v očistci mimo Parlament. Dej Bůh, aby jim to vlastní voliči umožnili. Mají hubu křivou, plno nenávisti a zloby.

   Vymazat
  3. Většina těch hazlíků z KDČSL si myslí, že krást,loupit a smilnit se může, když poté učiní pokání a pomodlí se dvakrát otčenáš.

   Vymazat
 5. Je jedno o čem se mluví, jen když si mohu plivnout, že 19:37?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neznámý, alespoň mějte odvahu se podepsat, jinak vypadáte jako srab. A mit v opozici sraba není žádná sranda. Ing Ditrich

   Vymazat
  2. tady je unknowu ze by sa z teho jeden posral! hlavne ze placaji do vseho do politiky do sportu do valky do usa do ruska zkratka do vseho a pritom vi hovno jen tapou a strileji kolem sebe jako "co kdyby mi to vyslo"! 🤑🤑🤑🤑🤑

   Vymazat
 6. trošku mimo téma- ale já osobně nechápu proč chce Hamáček letět do Ruska.Za prvé jednat se dá i přes videohovor, za druhé, pokud chce jednat o sputniku, tak je to vzhledem k nečinnosti SUKLu a postoji těch co rozhodují naprosto bezpředmětné, budou to obstruovat a budou.Z toho všeho mně vychází, že to je prostě zbytečnost.Míč je na naší straně, a prostě, byznys je byznys vakcíny nebudou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ef,
   neco je fakt lepsi dojednat tvari v tvar, ale to ti nebudu vysvetlovat, a podle mne jestli je ta pandemie bona fide, tak se zde bude sputnikovat, at se to Suuuuuklu libi nebo ne

   Vymazat
  2. Sputnik v ČR nikdy nebude, podívejte se na Slovensko. Tam se to po exspiraci vyleje do kanálu a drze budou požadovat vrácení peněz i s penále.

   Vymazat
 7. Je to strašné, jak dokáže člověk zhovadilet pod západní a americkou propagandou. Až živočišná nenávist, kterou jsem zaregistroval u Hitlera, který v době kdy jeho žoldnéři vraždili bezbranné ruské lidi po přepadení SSSR, které zabíjeli jako divokou zvěř, se Hitler při promítání těchto záběrů tetelil uspokojením. Takto mi připadá asi bývalý člen československé Národní fronty a zřejmě až do převratu Bartošek. A nyní, snad pod tíhou viny se zajiká nenávisti k lidem, kteří mu nic špatného neudělali, ale naopak zachránili naši státnost, náš národ před vyhubením, které Hitler Slovanům sliboval. A takoví se dostali do PS ČR. Takoví porušují Chartu OSN, která vylučuje násilí a vyhrožování násilím ve vztazích mezi státy světa. A už vůbec, kde je jeho "křesťanské" svědomí". Byl zticha, když USA ukradli Srbům Kosovo, byl zticha, když NATO bombami s obohaceným uranem "humanitárně" bombardovali Bělehrad a zabíjeli tam lidi. Neslyším jej ani protestovat proti zločinům v Kataru, kde v uplynulém roku zahynulo při budování stadionu pro MS ve fotbale, kde se bude letos hrát MS víc jak 6000 dělníků. Při budování zahynuli dle zpráv, které se u nás nedovíte. ale na druhé straně křičí proti trestu, který si odpykává v Rusku podvodník Nevalný......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. voni ti cernoprdelnici totiz kolaborovali jak s Nemcema tak i s nasima komousema,,, treba nejaky soudruh pater Plojhar

   Vymazat
  2. Plojhar byl lidovec a kněz. Jako ministr vlády byl oblíben. Zažil jsem ho a musím potvrdit ,že to byl inteligentní , veselý a vtipný člověk. S vepřem Bartoškem od dnešních vzteklých a protistátních lidovců se nedá vůbec srovnávat.
   To byl věřící člověk a odmítal štvaní lidí proti sobě. Smířil se s režimem a chválil jeho sociální zákony.

   Vymazat
  3. Nevím jak k tomu člověk(člověk a lidovec?) dojde,ale nedovedu pochopit kde se v lidech bere ta patologická nenávist vůči Rusku.No v 68 nás obsadili-ale nejen v jejich,ale i v našem zájmu.Kromě drobných škod tady nespáchali nic,co by stálo za řeč.Bartoškovi tu nenávist do stdce asi zasel sám ďábel,náš Bůh to být nemohl.Ten je údajně spravedlivý,ale lidovci trpí nějakou hroznou nemocí,bejich Bůh jim asi zatemnil mozek.I jejich voličům."Kdo má hlavu pitomou,volí stranu lidovou"-pamatuje te to někdo?

   Vymazat
  4. Vrozený parazitizmus se nedá ničím odstranit. Jenom pomocí mravných zákonů omezit. Parazitizmus je hnací silou kapitalizmu, takže existuje jenom jeden způsob jak to změnit. Jak to děláte za zahradě?

   Vymazat
  5. Víte, tento slepenec KDÚ a ČSL, byl parlametní za vedení KSČ a šlapal jako hodinky. Po hadráku se od KSČ oddělil, stejně jako partajníci KSČ a steně jako oni poplival vše čeho se účastnili od r.1948 nakonec nic proti věřícím, ale tito jsou jen příživníci a s opravdovou vírou nemají nic společného.

   Vymazat
 8. To si buďte jistý, že po večerní motlitbě usíná spokojeným spánkem a už se vidí ve svém nebi za odměnu. problém je, že celá jeho strana a její program otráví mladé lidi, kteří si budou muset znovu odžít to zklamání, že se nechali napálit. Jediné, co zbývá je nevolit podobné zástupce. Ostatní diskuze je zbytečná - o to větší bude rozuzlení za pár let. Dříve jsem se divil, kde pováleční komunisté vzali svoji ideovou nenávist - no, naučili je te právě tito lidé před válkou, kdy jim byl obyčejný dělník (tenkrát) ukradený - stejně jako je jim většinově dnes ukradený obyčejný člověk. No a ti další obyčejní lidé se stejnou vírou jako je on jsou jim jen k tomu, aby jim hodili volební hlas, a potom - marš do stáda.

  OdpovědětVymazat
 9. Vážení! Pokud chcete vědět,tak víte, že probíhá masmédii popíraná přeměna SVĚTA-BOUŘE. Po jejím brzkém vítězství budou dosavadní zločinecké vládní struktury ve většině států světa definitivně ODSTRANĚNY. Blaničtí rytíři povstanou a založí naprosto odlišné státní uspořádání pro LIDI !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No je to mozne, ale nesmis to s casem prehanet, muze to chvili trvat

   Vymazat
 10. Bartošek je jeden z "politiků", kterého nemá ani cenu nakopnout do zadku, jelikož hrozí ušpinění špičky boty. Takže ignorovat a rozhodně nevolit.

  OdpovědětVymazat
 11. Žádným partnerem Rusko nebylo a nebude, to jsou voloviny. Už mnohokrát jsem slyšel, že Rusové jsou tak odlišní od zbytku světa, hlavně od toho "svobodného a demokratického", že žádná väzba nastat nemůže. Stačí vzpomenout na to výsměšné pohrdání v čase Jelciniády. Bartuška lže, on Rusy opovrhuje a stejně tak Ukrajinci, protože i to jsou "smradlaví Rusáci a maso pro děla". Zajímavé, že na YT jsem na dané národy našel hromadu označení "Untermenschen" a nic, vše v úplném pořádku. Zato pojem "černá opice" vám může pěkně zavařit a to můžete mluvit o šimpanzovi bonobo.

  OdpovědětVymazat
 12. Ať si tyhle fašistický poskoci řvou jak chtějí pokud nebude Sputnik tak se očkovat nedám. Všechny nespolehlivé západní vakcínu si můžou napíchat do svých(__!__)

  OdpovědětVymazat
 13. Mám stejné pocity jak L.Man , pouze jsem se narodil v době míru a v Československu padesátých let.Člověk neměl existenční problémy a mohl nadávat na komunisty a Rusko.Škoda , že komunisté nepustili do země trochu smradu ze západní demokracie a že se snažili nás ochránit .Dnes hořce zjišťujeme nemohoucnost vlády a rozvrácené zdravotnictví atd.

  OdpovědětVymazat
 14. Výstražné závěry kauzy Kúdela. Sociolog Keller o tom, jak Západ přenáší vinu za své hříchy na jiné země

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021041613489879-vystrazne-zavery-kauzy-kudela-sociolog-keller-o-tom-jak-zapad-prenasi-vinu-za-sve-hrichy-na-jine/

  OdpovědětVymazat
 15. Komunistický generál - dezertér tak může někomu vyhrožovat.

  OdpovědětVymazat
 16. Hlavně víme koho nevolit při presidentské volbě tohohle slouhu slouhů a překabátěného komouše.

  OdpovědětVymazat
 17. Bartošek a jemu podobní fanatici, kteří lezou do .....západu, poklonkují, falšují dějiny, pokřivují výchovu nové generace omílají krutosti Ruska, které obětovalo miliony životů za svobodu bohužel i různých Bartošků, Fischerů, Drahošů bezpáteřně poklonkujících těm, kteří náš národ nejednou zradili...Zda se už konečně najde strana, hnutí či seskupení lidí, kteří tyto zmetky z veřejného života odstraní je, s ohledem na naše "nezávislá média" v čele s ČT a probíhající tvrdou stále se rozšiřující cenzurou, spíše nadějí než možnou realitou, bohužel ......

  OdpovědětVymazat
 18. KDU a ČSSD nejspíše už v PS nebudou a to je za jejich "jednání" politická odměna!!

  OdpovědětVymazat
 19. Bartošek, to je ten lidovecký potkan, co brojí proti paní Lipovské v ČT? Jak dlouho si to necháme líbit?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.