Reklama

pondělí 26. dubna 2021

Jan Schneider: Nejsilnější prezidentova věta


Jan Schneider

26. 4. 2021 PrvníZprávy

V neděli dopoledne pronesl prezident republiky Miloš Zeman očekávaný projev k uměle resuscitované kauze explozí muničních skladů ve Vrběticích.


(Na snímku Jan Schneider - bezpečnostní analytik)

Podržel se přitom příkladně, avšak bohužel jako jeden z mála, zásad civilizovaného světa. Jedou z nejdůležitějších je totiž existence soudů, neboli dodržení zásady, že spor dvou stran řeší strana třetí, tedy nikoliv ten silnější, hlučnější, urputnější, neurvalejší či s větším počtem zastánců, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz..

Uzavřel, že eviduje dvě vyšetřovací hypotézy, a počká si na došetření orgány činnými v trestním řízení. Těmi ovšem nejsou zpravodajské služby, čímž zklamal mnoho aktivistů, kteří cítí v kostech, že když se ono „podezření“ z údajného zapojení „zkázonosných agentů GRU“ do oněch explozí dostane z oblasti zpravodajské spekulace do oblasti trestního práva, vyšumí jak pára nad hrncem.

Miloš Zeman: Vyjádření ke kauze Vrbětice

Nejsilnější větu ale pronesl v následném rozhovoru s moderátorkou Terezií Tománkovou. Ten vedl v milém, ale ostře konfrontačním duchu, což mu mnozí krasoduchové sborem vyčítají. V jeho projevu toho totiž věcně moc napadnout nemohou, tak alespoň bouří emoce. Prezident se přitom zachoval genderově progresivně, a moderátorku opakovaně sepsul stejně, jako by sepsul i moderátora. Ta to však nesla velmi bohorovně, na rozdíl od mnoha rozvášněných pisálků, kteří si budou na toto téma plácat játra až do omrzení.

Co tedy bylo tou prezidentovou nejsilnější větou? Moderátorka Tománková mu položila tuto otázku:

„Včera v pátek Evropská komise potvrdila ten audit, definitivní znění auditu, že pan premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů a že Agrofert nemá nárok na dotace nebo ty firmy ze svěřenských fondů pana premiéra, jak to hodnotíte? Jak moc je to závažný závěr pro vás?“

Prezident odpověděl:
„Já nevím. V každém případě neznám situaci kolem dotací Evropské unie, nemám žádné informace o tom, kdo na tyto dotace má, nebo nemá nárok, a proč bych se tím také měl zabývat, když na to jsou pověřené úřady, které se u nás i v Evropě dotační politikou zabývají?“

Moderátorka se ještě doptala:
„Proč byste se tím měl zabývat? Vás nezajímá, jestli máme premiéra, který je ve střetu zájmů, nebo ne?“

A prezident zakončil:
„Ale to, jestli je, nebo není ve střetu zájmů, přece nemůže posuzovat ani tento premiér, ani já, ale ti, kdo se v celé věci mají právo vyjádřit, no a to jsou samozřejmě soudní orgány. Pan Šaroch mimochodem má na stole už velmi, velmi dlouhou dobu celou kauzu, kterou pan Pavel Zeman vrátil k prošetření, no a tak já se zájmem čekám, jak se pan Šaroch rozhodne.“

Všimli jste si toho? V době, kdy se kdejaký nébich pasuje na zpravodajského, právnického, bezpečnostního, obranného, policejního či analytického experta, aniž by k tomu měl vůbec jaké předpoklady, vzdělání či zkušenosti, v době, kdy poslanci falešně dosvědčují věci, u nichž nebyli, kdy žádají, aby byly vyvozeny tresty a sankce z pouhého „podezření“, které ani nežádají pohnat před soud, ba spíše naopak, kdy všichni všechno vědí a jsou o tom na základě svých pocitů a dojmů nevývratně a nezpochybnitelně přesvědčeni – tak v takové hysterické atmosféře má prezident republiky tolik smělosti, sebedůvěry, snad až chuti provokovat, že na otázku prostě odpověděl: JÁ NEVÍM.

No uznejte, není to skandál? Prezident všem těm chytrákům vzal míru na pohřební futrál coby osobám veřejně se vyjadřujícím, k čemukoliv kdykoliv. Prezident prostě řekl, že když něco neví, tak to přizná. Samozřejmě, o to větší sílu pak má to, co poví, protože o tom něco ví.

A nejen to. Prezident zopakoval, že existují pravidla a kompetence. A že není možno zaměňovat rozhořčení za důkaz. A to ani kdyby to rozhořčení bylo „nezpochybnitelné“, jako třeba všech těch smutně proslulých protagonistů z konce čtyřitátých let a po celá padesátá léta.

Opravdu, a to je třeba výslovně říci, nechtěl bych se v situaci typově podobné době po Únoru 1948 dostat do ruky takovým Bartoškům, Kalouskům, Černochovým, Žáčkům, Fialům a dalším zarputilcům až fanatikům. Jejich totalitaristické ledví vyhřezlo a je to tak dobře, ať se to před volbami ví. Kéž by je z toho rozhořčování nad státnickým prezidentovým projevem třeba trefil šlak.

Moc by to pomohlo, bylo by to ale příliš jednoduché. Budeme si muset pomoci sami. K rozhodování nám ale dost dobře poslouží jako jedno z kritérií varovné poznání, kdo se k čemu všemu vyjadřuje, a jak to „zdůvodňuje“. Prezidentova vrbětická lekce nám v tomto směru poskytla mnoho velmi dobrého materiálu.112 komentářů :

 1. Jsem rád, že si národ zvolil takového presidenta!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Bohužel dnes říct svůj názor, protiřečící "oficiálně jediné správné verzi" vyžaduje odvahu. Také děkuji prezidentovi za brzdu, i když jsem očekával více. Inu má rodinu, je zranitelný a tak se to snažil nehrotit více, než je třeba. Z reci těla jsem postřehl zkřížení rukou na prsou, nevědomá obranná reakce. Sami si to vysvětlete.
   Připomnělo mi to soudni jednání v jistém zpolitizovaném procesu, kdy si žádný z porotců netroufl odporovat.
   Zde, naštěstí odpor je i když trochu diplomaticky vyjádřen! Děkuji ještě jednou. Inu, Východ má tvrdý hřbet.

   Vymazat
  3. Zajímavé, uniklo mi to. Přesto pro mě bylo nejsilnější to naznačené a nevyslovené. President republiky a vrchní velitel armády dodnes nemá (!) na stole důkazy ! Pouze plky co pro BISku sepsala nějaká novinářská Kundra a vachmajstr Koudelka s tím "materiálem" běhá sem tam a snaží se ty hovadiny prezentovat jako důkazy. S ním samozřejmě všichni slouhové v naší politice. Vrchol všeho ještě je, že místo toho aby Koudelku posadili na služebnu do Putimi, kde by v klidu dožil, tak se od něj nechají chválit ! A ti slouhové nám chtějí vládnout. Hrůza pomyslet. Babiš doplatil na svoji předposranost, že Koudelku nevyhodil už před rokem a nedosadil na BIS Schneidera, o kterém se domnívám, že by dokázal vymést ten chlív a začal od nuly budovat rozvědku sloužící svému státu.

   Vymazat
  4. Vážený pane Čechu,věřte a spolehněte se,že nejste sám,naopak,naštěstí takto racionálně smýšlících nás jsou miliony,podle opravdu věrohodných stat.agentur těch milionů 7až 8. A to je moc dobře.

   Vymazat
  5. Vrbětice odpálily Dukovany.Přeposílám z P.L. Důchodce z Dukovan,Alan.Mateska, 22. 4. 2021 16:30:57
   31 roků jsem dělal v Dukovanech. Utvořili jsme důchodci takovou partu, že vždy poslední čtvrtek v měsíci chodíme na pivo. Jsme tam 4 bývalí strojníci a 3 inženýři, kteří byli v menežmentu Dukovan 2 z toho hodně jezdili po jaderkách. Byli například v Maďarsku, Slovensku, Francii,Anglii, Rusku, USA, Německu, Japonsku takže to jsou odborníci, kteří o tom něco vědí. Na pivu jsme samozřejmě taky probírali, koho nechat postavit pátý blok v Dukovanech. Všichni se shodli na Rusku. Možná to ani nevíte, ale v Temelíně s firmou Westinghaus byly takový problémy, že to nemohli najet. Nechápeme, o jaké bezpečnosti politici stále mluví. Palivo v Dukovanech i Temelíně je Ruské. Zkoušelo se jiné, ale nefungovalo to. Ještě vám řeknu perličku. V roce 1984 jsem byl na tříměsíčním kurzu v Brně. V té době mělo Československo 10 krajů.V každým kraji měla být 1 jaderka a u Prahy se měla postavit jaderná kotelna, která měla vytápět část Prahy. Čili v ČSSR 10 jaderek (nakonec jsou Dukovany, Temelín, Jasovské Bohunice a Mochovce) - do pytle, kde ti komouši na to brali.V Dukovanech jsou 4 bloky v Temelíně 2. Dneska se má postavit 1 blok a už 11let se řeší, kde na to vezmeme peníze. Jinak se mně líbí Orbán, ten se vyprdnul na Brusel a nechal v Pakši postavit elektrárnu Rusama, na souhlas EU se vyprdnul. Najetí a provoz absolutně bez problémů.

   Vymazat
  6. Jenom doplnění k Dukovanům a nezávislosti na Rusku. USA a Rusko mělo dohodu, že Rusko dodá USA přebytečný zbraňový uran, celkem ca 500t (tento je obohacen těsně pod 100% a reaktorový ca 3% zbytek je levný přírodní uran). Díky tomu USA ztratilo kapacity na obohacování uranu a i pro jaderné zbraně používají recyklovaný, zbraňový uran ze starých hlavic. A, Rusko již uran USA neprodává od r. 2013. Takže, v případě že budeme brát palivo od Westinghouse, dostaneme ruský uran, ale za vyšší ceny a s nižší kvalitou zpracování! To ovšem v případě, že si uran nenechají pro sebe, bližší košile... Dále je "typickým případem energetické nezávislosti" používání ruské ropy, ruského plynu, v USA dovážejí titan (strategický kov), raketové motory a je mnoho dalších příkladů.

   Vymazat
  7. 12,06
   Orbán je Orbán a Blbiš je Blbiš....

   Vymazat
  8. No rika se ze Zeman na rozdil od Klause nekradl, a zrejme pro nej nekradou ani jini (Mlynar mu jen pujcil autobus, a mozna i financovval jeho zvoleni) ale to jsou drobne....

   Ale Zeman zadne stesti neni, ma jeste trosku na hlave za predsednictvi SOCDEM a premierstvi, a jeste neco..

   ale jinak to byl nejlepsi president od 89...kdkyz se totiz podivate na ty dva predesle, tak mi musite dat za pravdu...

   taky se tu nekdo zminuje o jeho interwiev s Tomakovou, -- skoda ze nemela vetsi vystrih a sedela proti kamere

   Vymazat
  9. Stará paní Šiklová prohlásila, že je lépe se mýlit s USA než sdílet pravdu s Ruskem. Pan Bublán z ČSSD kritizoval Zemana, že se neměl zmiňovat o výrobě novičaku v Brně ve VÚ064. Co to je za logiku, že se nesmí zveřejňovat tajné informace, když se jedná o zásadní osud státu a nás všech V případu Vrbětice zklamali všichni politici. BIS si dělá co chce, pouští záměrně informace respektu a vydírá tím vládu, přitom je nekritizovatelná. Právě ona šíří dezinformace- viz otrava Koláře aj. Máme být považováni za ovce, která mají pouze mlčet a poslouchat?

   Vymazat
  10. prislo mi via Email

   Fakta, ne propagace amíků a rusáků adesinformace EU
   Předmět: CAUSA .... Vr.
   V r. 2006 byly Vrbětice Ministerstvem obrany odebrány Armádě ČR a
   převedeny pod Vojenský technický ústav s.p., jehož odštěpným závodem
   je VTÚ výzbroje a munice Slavičín, který byl do r. 2003 samostatnou
   příspěvkovou organizací MO ČR a nyní je součástí státního podniku.
   Bochemii to v r. 2009 pronajal Vojenský technický ústav (tehdy PO MO ČR).
   Imexu to v r. 2011 pronajal tentýž ústav.
   Prostory byly dle VTÚ prázdné a zkontrolované, což MUSÍ být součástí
   přejímací dokumentace

   Takže odpovědnostní cesta je jednoduchá:
   - Kdo byl v r. 2009 a 2011 ministrem obrany
   - Kdo za VTÚ podepsal "nájemní" smlouvy, které jsou pro stát tak
   "výhodné", že to tam ZA SVÉ měl zabezpečovat pro SOUKROMÉ subjekty
   - Jakým schvalovacím procesem tak závažné smlouvy prošly
   - Jak fungovaly kontrolní mechanismy MO ČR
   - Zda se vůbec tvrzení právníků těch obskurních firem zakládají na pravdě

   Ve společnosti Bochemie, a.s. se vyskytuje synáček nynějšího
   slovenského prezidenta (od r. 2012) a vlastní ji naprosto anonymní
   "holandská" firma "BO Chemie B.V.; Amsterdam" (od r. 2008). Přesto je
   tato společnost státem štědře dotovaná - v letech 2008-2014 obdržela
   "jen" ze státního rozpočtu 111 300 000.- Kč.

   Ministry obrany byli:
   V r. 2006: Karel Kühnl (US) a Jiří Šedivý (ODS)
   V r. 2009: Vlasta Parkanová (KDU-ČSL) a Martin Barták (ODS)
   V r. 2011: Alexandr Vondra
   Dále pak Petr Nečas a Vlastimil Picek

   Ředitelem VTÚ je od září 2012 dosud jakýsi Václav Irovský, který ani
   nemá VŠ vzdělání.
   Údajně absolvoval gymnázium a střední průmyslovou školu se zaměřením
   na informační technologie.
   Od ledna 2009 do září 2012 byl ředitelem odštěpného závodu VTÚLaPVO
   (Parkanová, Vondra i Nečas mají co vysvětlovat, protože došlo k
   několikerému porušení platné legislativy ohledně kvalifikace a střetu
   zájmů)
   Od r. 2005 má registrovánu živnost "ekonomické a účetní poradenství".
   Do r. 2009 vlastnil společnost "VITU commercial & consulting agency s.r.o."
   Od března 2004 do září 2012 byl členem představenstva společnosti
   "Seabury Capital, a.s.". Která má - mimochodem - od r. 2006 zastavenou
   činnost na základě rozhodnutí Živnostenského odboru Úřadu městské
   části Praha 1 ze dne 23.11.2005, č.j. ŽIO/S/39385/2005/ŠP!!!!!
   Od ledna 2009 do září 2012 byl ředitelem "LOM Praha, s.p." (Letecké
   opravny Malešice).

   Vymazat
 2. Si pořád říkám: "Kde pánové a dámy tenkrát v Laterně Magice udělali chybu?"
  Že to dorazilo k těmto koncům?
  Nebo je to zákonité, že po určitém čase, lidské typy, o kterých píše autor, se propracují na věrch?
  A tak se přidám: já nevím.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inu Východ. Jediná naděje pro jinak zdegenerovanou část EU, tzv. Západ. Přece se zde ještě dá najít svědomí, odpovednost,poctivost a fair play. Na "Západě" již pravda a láska zvítězila a zuří tam plnou silou

   Vymazat
  2. Unkrovn, mě by spíš zajímala tvoje minulost!

   Vymazat
  3. Stroje na narušování diskuzí nemají minulost. Sestaví je, odzkoušejí, dají do nich nablblý prográmek a nechají je s tím programem o málo slovech plácat po diskuzních fórech a papouškovat vložené věty. A čekají, že lidi na jejich pitomosti, nadávky a lži začnou naštvaně reagovat a tím odvrátí pozornost od obsahu článku a diskuzi rozvrátí či aspoň poškodí. Jednou se ten biorobot podepíše jako Indický běžec, teď se podepsal pod Unknown čili jakési Neznámé. Ale je to stále jen ten samý robotický pitoma.

   Vymazat
  4. O naplni funkce presidenta se uci deti ve skole.
   V obcanske nauce. Dalsi vedomosti si doplni informacemi kterych je vice nez dost kolem a kazdy den.
   Kdyz se osoba,ktera predstira ze je "moderatorka" pta a nevi ,co je ?
   Za co nas povazuje ,nas kteri neco o tom vime, samozrejme ? A cela organizace, ktera ji plati.
   Od roku 1918, tedy asi 100 let uz ponekud dlouho,je u nas funkce presidenta beze zmeny a tak prevazne reprezentacni. Povinnosti ma jen pomalu.
   Plest si funkci presidenta s byrokratem je zoufala ubohost.

   Vymazat
  5. Muze se stat ,ze tyhle veci jsou nedulezite pro kazdeho z nas, ale osoba ktera ma vest rozhovor s presidentem pro verejnost ma moznost se predem a pro jistotu pripravit, kdyz tisice publikaci,ucebnic je k dizpozici.
   Jestli ty otazky byly napsane nekym jinym,tim hure..
   Jestlize se snazi verejne zvanit musi byt za to zodpovedni a meli by aspon vedet zakladni funkce a obecne struktury vlady a uradu.
   Tedy co kdo dela a co nemuze delat.
   Bohorovne. Kdyz je nekdo na hlavu,neni samozrejme schopen si vubec neco uvedomit..

   Vymazat
  6. Pane Dvořáku, já jsem si říkal už dříve, že tito idioti jsou nějak mimo mísu a téma, ale považoval jsem je za retardy pracující v žoldu odporné pornobukvice Jandy nebo mitofanova gangu. To by pak vysvětlovalo vše. Dík za info.

   Vymazat
  7. Pane Rezavý Ch. - děla jsme si původně legraci, ale podle duševní výbavy to opravdu vypadá na pokus s umělou inteligencí či v tomto případě Indického běžce či Unknowna spíš pokus o umělou demenci.

   Vymazat
  8. 12,14
   Ale mají to vychytaný,což?.-)

   Vymazat
  9. Ave já, podezření, že jsou umělá "inteligence", mám již delší dobu. Je tedy na provozovateli aby provedl právní kroky. Zjištěním IP adresy, podnětem policii a nás informovat. Vím, že CIA, možná i jiní tyto roboty mají. Tak kdo to vynese na povrch?

   Vymazat
  10. 13,28
   Jsou to umělá ynteligence,neb jim není inteligence dána do vínku.Ovšem nejen jim,ale i celé demostoce v čele s Pekarovou a další v Inddi posvátnou Milku Němcovou.....CIA mají jen kvalitu ve svých řadách a to už od dob V.H.

   Vymazat
  11. Ave já, možná si nerozumíme, "unknowni" mohou být skutečně umělí, demostoka je reálná s vysokou inteligencí, jen upravená geneticky. Fr. Koukolík je zahrnuje pod stále se šířící politické patogeny!

   Vymazat
  12. Miroslave Povolný 26. dubna 2021 13:28, existence "robota" myšleného řádu by byla prokazatelná "strojovou" analýzou nějakého objemu textů dávkovaných podle časového sledu. Nemyslím, že by se tvorba takového robota, spolu s jeho "údržbou" a doučováním nad vlastní učení, vyplatila. Je dostatek mentálně vhodně postižených, kteří z vlastních pohnutek a zdarma vykonají činnost bez rizika, že "robotizace" bude odhalena. Což by nebylo, na očekávatelné úrovni, až tak nesnadné. JiH

   Vymazat
  13. JiHu, nebudu to umět doložit, vím jen, že tyto komunikační stroje existují, jestli jsou schopny se regenerovat samy, nebo potřebují upravit software nevím. Zdejší je již dost zastaralý.

   Vymazat
 4. Vzkaz těm, co v panu prezidentovi vidí ovara. Klidně si z něho něco vemte...bylo to dobré!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idioty mažeme, netřeba na ně reagovat.

   Vymazat
  2. IB,
   když se vám to povede, tak finále bude společný zážitek pro všechny v Evropě. Jsme totiž na cestě mezi velmocemi. Tak radost budem opravdu sdílet spolu.

   Vymazat
  3. 11,05
   Kecko,nikdy jsi ty F73+A52 nebyl nejostřejší tužkou v penále....no,nedí divu!

   Vymazat
  4. 10/17 tak ty jsi CHATSCHERE indicky cigane vymazal pry PUTINA(boze cara chran)

   vsem diskutujicim silam se zda,ze strejda Putin rozdava prave vsude vsem kapky.
   Hezky predvedl jak ho poslouchaji ROTARMISTI zleho Šojgu a vystrasil EU,ktere reklo ukrajincum,ze kdyz nebudou sami valcit nedostanou uz zadne penize,aby je mohli zprasit!
   Pjakin rikal ted v novem vdani,ze nad kremelbudkou zavladne brzy Rudy prapor vitezstvi a ne vlasovsky prapor jeste po hitlercicich,pry prijde jeste par dodatecnych psich cirkusovych kousku piratskych srackometu,kteri pry uz zacali Babisovi v jeho administraci fotit pro sebe jeho kresla, kde si usadi ty svoje hole dupy,aby se tam premistili z mama hotelu a mama jim nemusela utirat kynol z ktereho tece mliko.

   Nekecej a pridej se k nasemu programu informacni revoluce a zbytecne nas tu neser jinak dostanes kouli z del pravdy pana nejlepsiho presidenta HAWLA ,ktery vyleze z hrobu a da ti facku !

   Vymazat
  5. 9:48. Přesně to odvádí diskuzi a zbytečně se tu pak pouštíme a zařazujeme do stejné kategorie retardů a přidáváme diagnózy nad těmi kriply. Jen dobře, že je mažete, hned se tu člověk cítí líp.

   Vymazat
  6. rezavý cherchele 26. dubna 2021 12:14, "hned se tu člověk cítí líp". Málem, jak ve věži ze slonoviny, že? JiH

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Ztráta schopnosti vnímat realitu a trpělivė hledat pravdu přepíná některé osobnosti při pokusu prosadit svůj názor do módu nahrazení argumentů vírou a důkazy nadávkami a osočováním nebo vymýšlením, že dotyčný porušil to či ono. To sice spojí stejné nátury, ale také naprosto jistě zajistí, že jejich rozhodnutí budou špatná. Tento způsob "jako myšlení netrpělivých" je využíván po tisíciletí při prosazování ideologií stojících na hliněných nohou.
   Jednou z nich je i současná ideologie Aspen institutu, která generuje stávající nomenklaturu.
   To co je dnes vydáváno za demokracii je jen obãlka toho,jak ji navrhl Solón a ani kdysi nefungovala příliš dlouho. Pokud budeme volit poslance s ideologií AI nebude líp. Totéž platí pro kovid. Radéji opatření žædná než špatná. Vyšší počet zemřelých je způsobený mimo nedostupné péče také navýšením počtu narozených v letech 1936 až 1950, to taky patří k tomu, že nerozumįne celému procesu reality a cestu k pochopení reality nahrazujeme v nedočkavostí a vírou. Postup pana presidenta byl sprævný a je příkladem jak mělo řešení probíhat. Stačilo týden počkat a všechno co bylo jako jasné už jasné není. A ptejme se také proč a trpělivě hledejme.

   Vymazat
  3. 10,30
   Gratuluješ sám sobě...jak praktické!

   Vymazat
 6. Mám dojem že za zozpoutáním této hysterie stojí ten Belingkat z USA/CIA.Ti to s námi "myslí dobře".

  OdpovědětVymazat
 7. Držím se zásady nemít se soudy nic společného. Spravedlnost za tohoto režimu očekávat nelze. Ministryně spravedlnosti paní Marie Benešová měla za výrok, že se tady odsuzuje na objednávku, popotahování u soudu. Nicméně je chytré se vymlouvat na soud. Někteří právníci jsou chytří. Rádi se vyhnou tomu, co smrdí. Je třeba ocenit, že pán Scgneider má odvahu napsat to, o čem jiní mlčí.

  OdpovědětVymazat
 8. Přidám pár poznámek k civilizovanému světu, soudům,"soudní moci" a spravedlnosti !!!, v souvislosti se "smutně proslulými protagonisty z konce čtyřitátých a celých padesátých lét" ..

  Komunisté po 2.sv.válce jako civilizovaní lidé, kteří chtěli trvalý mír, jednali podle soudního rozhodnutí, který vynesl jednotný suverénní lid republiky po svých zkušenostech z války nad zrádci, kolaboranty, diversanty a dalšími pomatenými lidmi toužícími o návrat k starým pořádkům, ke kterým jsme se dnes vrátili, aby jsme si znova všechny hrůzy zopakovali ..

  Bludy o soudní moci v právním státě jsou ty největší hovadiny, které lidé přijímají a věří jim ..
  Nejvyšší moc ve státě patří suverénnímu lidu a nikoli "nezávislé" soudní moci, jak vyplývá z debilní liberální ústavy právního státu..
  Soudy se soudci jsou jenom debilní slouhové bez lidské moudrosti trapného právního skanzenu, postaveného v římské době z tehdejšího občanského práva, doplněného později o judaistické závazkové právo se soudnictvím ve věci mamonu ..

  Nikdy se nepohneme z toho dnešního marasmu, dokud nenahradíme debilní liberální ústavu právního státu normální ústavou, kde budou soudy a soudci jenom slouhy "normálního" práva bez jakéholi moci ..

  Nezávislá justice -spravedlnost si v našem státě dělá co ji nařídí "nadřízená moc" degenerátů, a v článku popsané kouzy rozhodne bez ohledu na "spravedlnost", jak to potřebuje nadřízená moc ..

  Kontrolní funkci nad vším ve státě i "soudnictvím bez moci" musí mít suverénní lid podle svojí "normální" ústavy -společné smlouvy o správě společných věcí ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Unku, ty jsi zato genius blbosti, zalez a nechtěj mě nasrat ..
   O padesátých letech víš velké ho*vno a jenom papouškuješ bludy, co ti někdo nalil do palice ..

   Vymazat
  3. 13,13
   F73+A52+F100+F600+F808....za to poděkuj křížení kamene s cihlou.-)))

   Vymazat
  4. maxime 26. dubna 2021 10:39 otázkou je, co je lid a co je dav. Jak je možné nebo nemožné společnost organizovat tak, aby jedinec byl "svobodný", když svobodný může být pouze do té míry, do které neporušuje a porušovat ani nemůže oprávněné společenské zájmy, natož žít na úkor druhých. Když existují jak sobeckost, tak hloupost ..., jako snad zcela rozhodující společenský činitel. Vezměme jen tak jednoduchý spor o roušky ... JiH

   Vymazat
  5. JiH 16.32 Řešení položené otázky je od dávných dob nabízeno uzavřením celospolečenské smlouvy ..

   Původně to byly ve společnostech lidí s různými kulty a náboženstvími smlouvy komunit lidí s bohy, vzniklé z víry v bohy, považovanými za pány lidí a autority s kněžskou hierarchií ..
   Později v Křesťanství to byla Nová smlouva -Nový zákon, smlouva vzniklá z víry s Bohem Otcem, Duchem a Synem, kteří už nejsou pány, ale jenom nabízejí cestu spásy. Tato víra se smlouvou dobře fungovaly a povznesly naši Evropskou civilizaci, než nastal úpadek církevní hierarchie ..

   V Novověku po ústupu Posvátna náboženství přišel chytrácký vynález společenské smlouvy mezi samotnými lidmi, ale jenom těmi privilegovanějšími.
   To jsou ty slavné Ústavy států, bludařská teorie která se odvolává na společenskou smlouvu všech občanů ve státě.
   Praxe je ale taková, že většina občanů o uzavření té smlouvy neví a ani se neúčastnili svým souhlasem, ale musí plnit smlouvu kterou sepsali nějací jim nepřející chytráci ..

   Proto v dnešních "moderních" státech záleží kdo Ústavy států píše, a co si v těchto společenských smlouvách civilizovaný lid zastoupený většinou ústavními povodníky ustanoví jako základní pravidla fungování a řízení společných věcí ve státě ...

   Vymazat
  6. maxime 26. dubna 2021 18:45, píšete, že "...Nový zákon, smlouva vzniklá z víry (...) víra se smlouvou dobře fungovaly a povznesly naši Evropskou civilizaci, než nastal úpadek církevní hierarchie..." Jistě, až na nějaké ty upálené třeba proto, že pochybovali o neposkvrněném početí Panny Marie, Bohorodičky ... JiH

   Vymazat
  7. JiH 22.22 Historický exkurz k "společenské smlouvě" v křesťanství jsem uvedl jaksi mimo, abych ilustroval, co z toho v Novověku vzniklo za paskvil v právní teorii Ústavní společenské smlouvy ..

   Ve Středověku mělo křesťanské obyvatelstvo Evropy o své víře znalosti, které dnešním lidem chybí. Každé náboženství má alegorickou formu a neposkvrněné početí Panny Marie souvisí s Duchem Svatým, je to jako v dnešních pohádkách, kde děti nosí čáp .. Tehdá to lidé chápali a nepochybovali o tom, dnes lidé ale vědí hovno a nic nechápou a také o tom nepochybují ..
   Pochopil jste ???
   Lidé nebyli a nejsou dokonalí, proto to upalování i dnešní i horší zvěrstva, jsou to pořád jenom mírně polidštěné opice, když nejdou cestou, na kterou je pře dvěma tisíci lety nasměroval křesťanský Bůh Otec, Duch a Syn Ježíš Kristus ..
   To taky doufám chápete ..

   Vymazat
  8. Maxime dobře, možná rozumím ale který "bůh" napíše a prosadí novou společenskou smlouvu, když lid toho není mocný?

   Vymazat
  9. Miroslave, žádný bůh společenské smlouvy nepíše (jenom čerti v pohádkách), smlouvu s bohem uzavírají lidé individuálně dobrovolným následováním boha, kterému uvěří ..

   Společenské smlouvy -Ústavy na Západě napsali a píší většinou globálními degeneráty koupení pitomci a jsou to hovadiny pro voly a krávy ..

   Joo.., to Stalinské ústavy v SSSR to bylá jiná úroveň, dobré pro prostudování jak napsat ústavu pro lidi ..

   Vymazat
  10. Maxime, individuální může být vzdor, nikoliv získání moci. Proto musí být "bůh" společný, který tu ústavu napíše a prosadí. Ponocuji, protože na ZOOMu sleduji pořad i o Stalinovi. Lenin chtěl pozabíjet jen asi stovku bankéřů, Dzeržinský to rozšířil, Stalin "dorazil". Je to tendenční ale hezké dobové reálie.

   Vymazat
  11. Maxime s M. Povolným, jsou tu všeliká podobenství. Třeba o Apokalypse a Království Božím na zemi. O Andělích, troubících k Poslednímu soudu. Je tu i Radostná zpráva. Krátký život lidského jedince. Nevěřící si ho dělá těžším. Věřící si nevěří, ale může a má to lehčí. JiH

   Vymazat
 9. No jo kampaň proti Babišovi je opět na scéně stejně jim to nepomůže. Jeho voliči ho zase budou volit a my je potřebujeme.

  OdpovědětVymazat
 10. 11,01
  MÁŠ DRŽET SMUTEK ZA BRRRRRATRRRRA UDAVAČE HAVLA,TAK SE TUMLUJ A ZABAL SE DO ČERNÉHO!.-DDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ave já 26. dubna 2021 11:03, tak jak jste se projevil mi nepřipadáte o mnoho lepší, než onen Indický běžec. Takhle jste mu mentálně podobný. I když se stavíte být na protivné straně. JiH

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 12. Rusko zahrnulo USA do seznamu nepřátelských států. Skončí v něm také Česko?

  https://cz.sputniknews.com/20210426/rusko-zahrnulo-usa-do-seznamu-nepratelskych-statu-skonci-v-nem-take-cesko-14275327.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,19
   Jsme tam dávno,jen to ještě není veřejné.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 11,27
   Navrátilec za záchytné stanice s bohahatými vlastními zkušenostmi opět promluvil....F100 na denním pořádku.

   Vymazat
 13. 11,12
  Copak,pravda o vlastirádný vylityý ,Bnešovo dekrety prolamující svini jménem Havel ti nejde pod rypák???

  OdpovědětVymazat
 14. Odpovědi
  1. 11,26
   Obdrželi ty správné notičky,tak po vzoru NEužitečného slouhy vyřvávají..

   Vymazat
  2. 13,22
   Joooo,podobně jako kdysi Veverky.-))))

   Vymazat
 15. Polský premiér Mateusz Morawiecki svolal na pondělí videokonferenci visegrádské čtyřky. Maďarsko, Polsko, Slovensko a Česko spolu mají jednat mimo jiné právě o „nedávných sabotážních činech Ruska v Česku“. Uvedla to agentura PAP s odvoláním na vyjádření náměstka polského ministra zahraničí Szymon Szynkowski vel Sek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Češi neonemocní "polskou nemocí" čili předsudečnou nenávistí k Rusům - národu, který je během 2. světové války zachránil před "konečným řešením".
   Jsem moc zvědavý na Maďary. O současném slovenském vedení nemám pochyb. Slováci jsou dnes jen toaletní papíry na us-řitě.

   Vymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,30
   Čtení v jazyce českém je nad tvoje možnosti,tak to vzdej,havlotrosko!.-)

   Vymazat
 17. Ač s prezidentem v mnohém nesouhlasím, na př. v Avganistánu se bojuje za Prahu, tak ještě, že máme prezidenta, který je "státníkem". Volil bych ho klidně znovu, kdyby to šlo.
  Za povšimnutí stojí co se událo ve sněmovně, která hlasovala o Vrběticích. Bylo to minulý týden. Poslanec Luzar navrhoval vlastně to samé co zaznělo v prohlášení prezidenta. Všechny jeho návrhy sněmovna zamítla. Proto se nedivím, že je tolik křiku na prezidentovo prohlášení.
  Kdo chce, tak hlasování najde "konkrétně", o čem se hlasovalo a jak kdo hlasoval, na Aeronetu "Skandál během hlasování českých poslanců..." z 23.4.2021. Je to poučné i pro ty, kteří tápají, jak hlasovat v podzimních volbách do sněmovny.

  OdpovědětVymazat
 18. Globalisté oživují OPERACI GLADIO C, aby využili výhody Bidenova nelegitimního prezidentství

  http://svobodnenoviny.eu/globaliste-ozivuji-operaci-gladio-c-aby-vyuzili-vyhody-bidenova-nelegitimniho-prezidentstvi/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknowne, ty jedno nadávající monstrum, už zase nosíte hnědé košilky, bílé štrupničky a ukazujete, jak vysoko vám skáče pes?

   Vymazat
  2. 13,30
   Tobě ty haldo havlosraček NEVĚŘÍ ANI KLIKA na dveřích zavřeného výčepu!.-)

   Vymazat
 19. Cit.: „Polský premiér Mateusz Morawiecki svolal na pondělí videokonferenci visegrádské čtyřky. Maďarsko, Polsko, Slovensko a Česko spolu mají jednat mimo jiné právě o „nedávných sabotážních činech Ruska v Česku“ .
  Víte co by bylo lepší a s čím by mohl přijít náš nový ministr zahraničí ? Co kdyby jsme otočili „naše řeči o konfliktech a válce“ a začali pracovat na míru. Mohl by navrhnout v Evropě pásmo neatomových zemí, které by prohlásily a přistoupily k takové úmluvě, že na jejich území nebudou v žádném případě skladován, rozmístěny jaderné zbraně. Mohly by přistoupit všechny země , které je nemají a nepřipouští je na svém území.
  Myslím, že by bylo možné, aby přistoupilo mezi prvními Rakousko, Maďarsko o Slovensku nyní nemluvím, snad si tam nepustí US základnu, o Polsku, jako nejagresivnějšímu státu mimo Ukrajiny, alespoň co týká jejich prohlášení nemluvím vůbec.
  Myslím, že by to byl náš správný krok k „práci“ pro mír.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Georgu, dobrý nápad, ale myslím si, že je scifi.

   Vymazat
  2. No a právě proto, že to vypadá jako scifi, já vím, že od této vlády se to nedočkáme. Myslím, že i současná ČSSD toho není schopna, ale jsou zde "politické strany", které by se toho mohli chopit. A nejen to ,jistě si pamatujete na iniciativu "zdola", proti US radaru. Proč by to nemohl být tlak ze zdola, jde o to ,kdo by se toho chtěl a mohl chopit.

   Vymazat
  3. 12,43
   F73 dnes s F100....Tebe našli v příkopě u silnice a to ještě velkým omylem nějací zbloudilci z hrádečku po mejdanu u flanděry chrchla Havla.-)

   Vymazat
  4. 13,34
   Je vidět,že tebe nesvéprávná Anka Kletečková napéjela od mládí koktejlem vodky s Blbičokem.-)

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 20. Obcan Vrbetic prirovnal chovani ruskych agentu k roku 1938 a aktivitam Henleinovcu a hitlerovych sympatizantu.

  OdpovědětVymazat
 21. Scifi O panu prezidentovi vytrolil dnes na P.L.Ondřej Neff.

  OdpovědětVymazat
 22. Pracují teprve s verzemi, z nichž jedna by je snad měla dovést k pachateli. Avšaj bez ohledu na tuto skutečnost už totožnost pachatelů vybubnovali do světa. Za to se nikdo soudný nemůže postavit. Stačí se podívat na to KOLIK lidí policie ročně obviní a kolik z nich je pak skutečně ODSOUZENO. A to předkládá alespoň nějaké důkazy, ne hypotézy a kdoví co.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:40 Dyslektiku, mě by, na rozdíl od tebe, vyprávět mohli. Kdyby ovšem nějak měli.

   Vymazat
  2. 14:00 Proč ohraný, když jsi pořád stejně blbý a neškemrej o slitování.

   Vymazat
 23. Ano demokracie je hezká jak dovede být ohebná. Víme ,že po roce1989 místo soudů rozhoduje politická reprezentace ODS , která má obsazeno 85% soudů, vždyť na VŠ práv. jsou tzv.demokrati.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:08 Dyslektiku, nepřidělávej si práci, prostě napiš na soudech,nebo,že by si ke všemu ještě koktal? To tu dneska asi ještě předvedeš věci, tedy kromě těch obvyklých.

   Vymazat
  2. 1448, když nekomu chybí argumenty, tak uráží. Je to známka nízkosti ducha a umu. Problém s hlupáky je že o svém handicapu nevi. Nedělejte si starosti, není to smrtelné. Prosím o titul Rudého demagoga.

   Vymazat
 24. 13:57 Co nadělá, s některými Unknowny prostě nezatopí, jak by řekl klasik.

  OdpovědětVymazat
 25. Ano, zásadní rozdí mezi opoziční mi deformátya panem prezidentem je v tom, že, když oni neví píští, že ví a prezident když neví řekne, že neví, protože vědět nemůže. Na to oni znovu píští, jak je možné, že on, prezident, neví, když oni ví.

  OdpovědětVymazat
 26. Dyslektiku, dostaneš dotaci na Prague pride, tak se hoď do latexu a zaklekni na startovní čáru.

  OdpovědětVymazat
 27. 1411, Jak psal Mudr. David, zřejmě "umělá inteligence" naprogramovaná k hatění diskuse. Zatím výsledek nic moc. A p Procházkové nesaháte ani po kotníky. Jiná váha

  OdpovědětVymazat
 28. Úžasné, jak jeden člověk dovede z diskuse udělat parádní hnojiště. To musím před ním smeknout, parádní práce. Bohužel, pro admina příšerné vysvědčení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je fakt, že tady už není jasné, kdo komu vlastně nadává a o čem je řeč. Bonbon byl zřejmě vosám smazán.

   Vymazat
 29. Koukám, že debil unknown je zase v ráži. Inu nějak si svůj jidášský groš musí zasloužit. Ale asi ho málo platí, že musí makat ve dne i v noci. Unknowne, ty hňupe. Nevolnictví bylo u nás zrušeno císařským patentem v r. 1781. To je na chlup 250 let. Tedy čtvrt tisíciletí a k tobě to ještě neproniklo? Tak to řekni svým páníčkům a občas vypni. Jinak je to o zdraví, jak je vidět na tvých výlevech. Sputnik bude, protože už h chce Německo. A nejen chce, už si ho i objednalo a bude ho vyrábět. V Bavorsku. Maďaři ho vyhlásili za nejspolehlivější vakcínu a dokázali to v číslech. Rusové chytili agenty makající na Američany. přímo při činu, sebrali je a vše dokázali. Na rozdíl od našich čučkařů, kteří to nedotáhli za 7 let ani k tomu, aby to bylo na vznesení obvinění. Tím méně na žalobu a už vůbec ne na odsouzení. Ale o to větší řev. jenže vyhrává ten k do má důkazy. Ne ten kdo nejvíce řve. Spojenci vzali včas zpátečku. A dobře udělali. Jsme zase za blbce. S tím nic nenaděláš. A Sputnik bude. A uvidíš, že i ROSATOM.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusove chytili agenty, kteri chteli spachat atentat na Lukasenka hned pro jejich priletu z Washingtonu do Moskvy, kam prileteli i s nekolika kontejnery plnymi zbrani. Pekna bachorka a tomu snad neveri ani ten vas vystavni blb "Ave ja":-)

   Vymazat
  2. Máš smolíka unknowne. Vše je zdokumentováno, vše v přímém přenosu, zdokumentováno... Absolutně žádná pochybnost. To je takový prů.er, že Američani jsou jako máslo. Právě toto jsm eočekávali od čučkařů. Vše zdokumentováno, doloženo a připraveno k zveřejnění. A Ruskové nby byli nahraní. Ale takto jsou na koni. A prohýbají se smíchy, jak to političtí matláci snaží nějak vylepšit, podepřít... jeden tvrdí jedno, druhý to vyvrátí, do toho opozice a prolhané novinářské dě.ky... A Rusové v pohodě vše pohodlně vyvracejí. Třeba to s těmi falešnými pasy. Moldavsko žádné nevydalo a kód zfalšovat nelze. Žádný Popa neexistoval. Každý si to může ověřit na chytrém telefonu. I takový ňouma jako jsi ty. A právě teď co se s tebou zahazuji si to tam pouští v TV...

   Vymazat
  3. 15:31 Je zcela zjevné, dyslektiku, že zrovna ty by si neměl hodnotit, kdo je výstavní blb. Neboť tvá pozice je neotřesitelná.

   Vymazat
  4. 15:58 Mozek? NASRAT! Ráno v poledne a večer,stále bez invence.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Unknowne, ti pitomče! Ty chceš abych nevěřil tomu, co vidím a na vlastní oči a slyším na vlastní uši, protože to bylo ukázáno a dokázáno. Ale na druhou stranu chceš, aby věřil žvástům o nějakých "nezvratných" důkazech, které zakládají podezření, ale které nikdo neviděl a bylo mně (i tobě ty vole) řečeno, že ani neuvidím! Proč bych měl věřit totálně neschopnému pučmidrátovi, který zinscenoval frašku s ricinem, kvůli které jsme byli pro smích celému světu. Když má důkazy, tak ať je ukáže a Rusové budou tááááákle malincí. Ale to jsou důkazy jako ta jitrnice v pohádce "Obušku z pytle ven!" Co ji svět neviděl. Ale já už jsem trochu velký na pohádky. Hamáček zase blekotá cosi o indiciích. Tak ž ne důkazy, a už vůbec ne "nezvratné". Ale pouhé indicie. Nějak se jim to hochům zamotává. Všimnul sis ty knechte, že každý tady mele něco jiného. Od samého začátku? Hamáček s Babišem o "nezvratných důkazech" které se dozvěděli před pár hodinami, do toho Petříček, že už to ví několik dní a s ním i novináři, tak Hamáček otočil, a zase nezvratné důkazy, ale vrchní státní zástupce, že to nestačí ani na vznesení obvinění a to potvrdil i policejní prezident, premiér - nebyl to terorismus, Hamáček - byl to terorismus, tak Andy že to tedy terorismus byl... A teď ta indicie.. Rusové každý žvást okamžitě vyvracejí. Navíc jsme se zamotali do černoty v exportu zbraní, o jejich střežení ani nemluvě. prostě ostuda světová. Taky od nás "spojenci" dali ruce pryč. Zkus trochu myslet, osle. Pokud máš čím.

   Vymazat
 30. Inu už to nevidím jinak, než že pokud nejsou argumenty, tak nastupuje sprostota a jinak nic. Velké NIC. Nula. ZERO...

  OdpovědětVymazat
 31. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dávej si bacha, aby ti neprdla žilka. Byl by z tebe ještě větší kretén, než jsi nyní.

   Vymazat
 32. Unknownhovne, neměl by jsi se zamyslet, zda by jsi neměl změnit povolání profesionálního trolla debilbloku. Většinu tvých příspěvků ti pro blbost smažou. Ono to je těžké, nic neumíš a tak by tě stejně nikdo nezaměstnal. Tak se sebou něco dělej ty havlozmrde.

  OdpovědětVymazat
 33. Jan Schneider velmi konkrétně, stručně a jasně popsal vystoupení prezidenta Zemana současné MAXI KAUZY. Bude zajímavé sledovat komu zůstane Černý Petr. Tohle snad VYŠUMĚT nelze. Ale Česko snese FŠECKO ???!!!
  Přestaňte polemizovat a podívejte se na jasné důkazy o naprosté nefunkčnosti našeho státu. Prodáme cokoli. komukoliv jen když to hodí balík. Na místo inventury se udělá BUM BUM.

  Svobodná syrská armáda | Promoce třetího zasedání táborů Knights of Glory používá naše samopaly pocházející z Vrbětic...."Kdo opravdu rozezná Sa 58 od AK, může se pokochat a zjistit, kam jde naše pomoc od Stropnického na tomto videu ze školy,sloužící tzv."umírněným" ko....rdům, jako výcvikové středisko....:"
  https://www.youtube.com/watch?v=od1woiBqLcM#t=460

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.