Reklama

středa 21. dubna 2021

Ještě jednou Vrbětice

Ladislav Petráš

21. 4. 2021
V souvislosti s koronavirovou pandemií se naší společností šíří neuvěřitelné množství konspiračních teorií. Část společnosti těmto konspiračním teoriím věří. Důvodem je zejména nedůvěryhodné a chaotické řízení protipandemických opatření na straně jedné (vládní koalice) a zjevně zneužívané postavení opozičních politických stran k "okopávání kotníků" vládě na straně druhé. Značná část občanské společnosti vypověděla poslušnost politickým reprezentacím napříč politickým spektrem. A ejhle tu se objevila sedm let stará aféra zvaná Vrbětice.

To, co sděloval premiér Babiš a vicepremiér Hamáček národu znělo podobně, jako v roce 1914. To na plakátech vylepených na všech plochách stálo "Mým národům". Následovala válka. Prostě švejkovské: "Zabili jste mi strejčka, tady máte přes držku".

Kdyby to byl román od Jaroslava Haška, bylo by to k smíchu. Jenže to pronesl premiér ČR a odvolával se na informace od naší BIS. To, co následovalo a následovat ještě bude ovšem k smíchu není. Snažme se na události před sedmi lety podívat bez emocí. Ve svém článku Poslední válka (novarepublika) jsem uvedl jen některé důvody, proč nevěřím vládní verzi tohoto případu. Zde jsou další.

Především se operuje tím, že BIS a další bezpečnostní složky v roce 2014 informovaly tehdejší vládu (a A. Babiš v té vládě byl) že jsou určitá bezpečnostní rizika spojená se skladováním a prodejem vojenského materiálu. Co bylo reálným obsahem těchto informací se asi nedozvíme. Dozvídáme se však množství "zaručených informací" o tom, že se v inkriminované době, kdy došlo k výbuchům v muničních skladech ve Vrběticích, producírovalo na území ČR množství elitních členů ruských zpravodajských služeb. Konkrétně jich mělo být okolo 6 příslušníků elitní jednotky, včetně těch "čučkařů" (kteří nedokázali otrávit svého bývalého kolegu - agenta Skripala ani tou nejúčinnější otravnou látkou novičokem). Dokonce tady na ně měl dohlížet a jejich činnost řídit sám zástupce velitele elitní jednotky GRU 29155.

Pokud je to pravda (zatím to nikdo nevyvrátil a naše média a politici to berou jako hotovou věc), tak je nutné položit důležitou otázku. Co dělala naše BIS v té době? Nevěděla, že tady má "na výletě" 6 agentů cizí rozvědky? Avšak vzhledem k tomu, že se před několika dny objevila v tisku žádost Policie ČR o pomoc občanů při hledání občanů RF v souvislosti s podezřením o jejich účasti na výbuchu ve Vrběticích v roce 2014 je zřejmé, že to vědět musela. Navíc je, alespoň podle našich věrohodných médií, zmapována cesta těchto agentů GRU po našem území včetně toho, kde byli ubytováni (hotel Corrado v Moravské Ostravě).

Jiná varianta je ta, že se naše BIS tuto informaci dozvěděla v nedávné době od některé spřátelené zpravodajské služby. V každém případě je zřejmé fatální selhání naší BIS. Jinou otázkou je, proč cizí zpravodajská služba tuto informaci předala až s několikaletým zpožděním a nepomohla nám zabránit teroristickému činu v roce 2014. Navíc by naše BIS selhala v tomto případu i podruhé, protože vůbec nemá ponětí o tom, že na našem území působí i zpravodajské služby spřátelených států, a to podstatně efektivněji, než naše zpravodajské služby. Tolik jen ve stručnosti o některých pochybnostech o informacích, které naše vláda sděluje nám občanům a případně nedementuje falešné informace, které zvyšují již tak vysoký stupeň nedůvěry občanů v politickou reprezentaci ČR. Je to o to závažnější, že naše vláda přikročila jen na základě "důvodného podezření" (jak sdělil premiér A. Babiš) k opatřením, která zpravidla předchází válečným konfliktům. K hromadnému vyhoštění členů diplomatického sboru.

Nyní ještě několik poznámek k praktické činnosti teroristů, kteří podle naší BIS způsobili exploze ve Vrběticích. Především si kladu otázku, jak a proč si tito agenti vytipovali právě tento sklad ve Vrběticích. Vždyť takových muničních skladů bylo v té době na našem území velké množství. Také firem, které legálně i nelegálně obchodovaly s vojenským materiálem byla celá řada. A mimo jiné, v té době proudily zbraně a výbušniny na Ukrajinu, do Sýrie a do míst dalších konfliktů z celé řady zemí a v mnohem větším množství, než od nás. A mnohdy i s tichým souhlasem vlády.

Zkušenost jasně říká, že pokud se chci dostat do střeženého objektu, musím zjistit systém ochrany, slabá místa ve střeženém objektu a teprve potom mohu přistoupit k vlastní akci. Nebo musím mít komplice, který mě tyto informace předá. V tomto případu by tento spolupracovník ruské zpravodajské služby GRU musel být přímo ve firmě Imex Group, jíž daný sklad patřil. Jestliže ruští agenti přijeli do ČR teprve 13. 10. 2014 a již 16. 10. došlo k výbuchu ve skladu č. 16, je to poněkud nereálné. Ale budiž, agent 007 by to asi také dokázal, a zřejmě lépe.

Jinou záhadou je, jak se tito agenti mohli dozvědět, který materiál a kdy má být převezen do Bulharska. To opět musí mít souvislost s teorií spolupracovníka ve firmě Imex Group. Jiná možnost prakticky neexistuje. Vždyť podle verze BIS mělo k výbuchu dojít až v Bulharsku. To znamená, že ruští agenti museli mít informace nejen o tom, kde je tento vojenský materiál uložen, ale také kdy bude nakládán, museli znát harmonogram přepravy a čas doručení do Bulharska (tak mě napadá, zda sami tuto činnost neorganizovali, ale potom nemuseli cpát roznětky s trhavinou ve Vrběticích, ale mohli to v klidu udělat až v Bulharsku).

Z výše uvedeného vyplývá, že našim vyšetřovacím orgánům chybí rozhodující svědek v celé této kauze - český spolupracovník zahraniční rozvědky. Jak je to možné? To naší BIS nenapadlo? Nebo je to utajený svědek? Cožpak vlastizrádce může být utajen? Opět se jedná o to, zda našim politikům jde o důvěru občanů, nebo si tady hrají jen svoji hru na politiky a jde jim o úplně něco jiného.

Další okolností, která zpochybňuje moji důvěru v oficiální vládní i opoziční informace je praktické provedení destrukce. Když připustím, že ruští agenti věděli kde je vojenský materiál uskladněn, kdy bude nakládán, znaly harmonogram přepravy a další porobnosti manipulace s tímto materiálem, kladu si otázku, proč předpokládali, že kupec nebude přejímat a fyzicky kontrolovat počet a stav zbraní a výbušnin. Vždyť každý hospodský, když přebírá například pivo od dodavatele, počítá sudy s tímto lahodným mokem. A obchodník se zbraněmi - tam se to snad nepředpokládá? Vždyť ten kdo byl na vojně a chodil do služby dozorčího roty ví, že když se přebíral sklad zbraní tak se počítal každý samopal. A tam nešlo o žádný obchod.

Jsou zde dvě možnosti. Buď obchodník se zbraněmi, který u firmy Imex Group zbraně a další materiál nakupoval měl již zásilku převzatou, nebo ji teprve měl převzít. V prvním případě musely být bedny se zbraněmi zabezpečeny takzvanou cyklopáskou (ocelová páska, která na několika místech těsně obepíná bedny a je viditelné, pokud se poškodí). Pokud vojenský materiál ještě nebyl kupcem převzat, musel kupec otevřít každou bednu a prověřit, zda souhlasí počet a druh deklarovaného materiálu. S tím museli agenti počítat. Jak je tedy možné, že na to nepřišla ani prodávající firma, ani naše bezpečnostní služba? Proč ještě nebyla zveřejněna výpověď tajného spolupracovníka ruské zpravodajské služby?

Místo teroristického činu to spíše vypadá na nečistou zpravodajskou hru. Tak, jak je tato zpravodajská hra rozehrána naší BIS, vládními i opozičními politiky znamená, že opět budeme platit tučný cizí účet. Jen vzpomeňme na devadesátá léta. V té době jsme "humanisticky" masově rušili zbrojní výrobu a celé odvětví s touto výrobou související. Jaké potom bylo překvapení, že ti, kteří nám nejhlasitěji tleskali, převzali naše zahraniční trhy. Mnozí z nich jsou spolu s námi v NATO.

Dnes se jedná opět o obchod. Obchod s dostavbou JE Dukovany. Bohužel, s odlišnou technologií, než jsou stávající bloky, s odlišným palivem, odlišným systémem řízení a bezpečnostního systému. Jedná se také o dodávky plynu, ropy a dalších produktů. Jedná se o náš obchod s RF, o existenci našich firem. Kdopak na tom asi vydělá? Naše republika, náš občan určitě ne.

Navíc a to je to nejzávažnější, přiléváme olej do již plápolajícího ohně možného válečného konfliktu. Až tam jsme to dopracovali. Prostě, opět jsme za užitečné idioty.

Pokud nebudou vládou uspokojivě zodpovězeny otázky (nejen ty, které jsem zde nastínil) související s kauzou Vrbětice, můžeme očekávat nejen mezinárodní ostudu, ztrátu důvěryhodnosti u našich spojenců, ale především další prohlubování deziluze našich občanů a důvěry v parlamentní politické strany napříč politickým spektrem.

Pokud bych byl v roli šéfa ruské zpravodajské služby, zadal bych této službě úplně jiné úkoly, než je výbuch ve Vrběticích. Nařídil bych, aby agenti GRU infiltrovali naší BIS a dávali takové analytické výstupy, které by tuto naší zpravodajskou službu zesměšnily. Zpravodajská služba, která je lidem pro smích, ztrácí jakoukoliv hodnověrnost a je nutné ji urychleně rozpustit. To jen tak na odlehčenou tohoto chmurného komentáře. Nebo že by to bylo vážně k zamyšlení?

58 komentářů :

 1. zadal bych této službě úplně jiné úkoly, než je výbuch ve Vrběticích. Nařídil bych, aby agenti GRU infiltrovali naší BIS a dávali takové analytické výstupy, které by tuto naší zpravodajskou službu zesměšnily.
  AUTORE PROČ JE TAM KONDICIONÁL???
  To se již přece zjevně stalo!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. klid 15:53
   No ano, to chtěl autor říct! To byla poenta celého článku.

   Vymazat
 2. Babiš se odkopal...
  ANO by mělo jít pod 20%

  OdpovědětVymazat
 3. Frašku Vrbětice vyplodil Bulhar a podle toho to vypadá. Ani se nenamáhal zjistit co se k tomu případu v ČR všechno událo. Papriku ani rajčata jim tam nedovolí pěstovat a tak se se musí snažit. Podobně to dopadlo i z plynovodem. Teď jim přijde od starého přítele Turecka.

  OdpovědětVymazat
 4. Hamáček chtěl letět do Ruska a to byla poslední kapka pro demo fašisty , aby se stala akce kulový demokratický.Tak se podařilo zničit Andreje i Janáčka během pár hodin.

  OdpovědětVymazat
 5. Bohužel úpravový šotek změnil Hamáčka za Janáčka.

  OdpovědětVymazat
 6. Správně US zadlužení nýmandi vymýšlí pohádky pro veřejnost ale nic je nezachrání. Na válku nemají technologie a do té žumpy spadnou sami. Heil bidet.

  OdpovědětVymazat
 7. Pane unknown to je ale sólo...VIP 🤪

  OdpovědětVymazat
 8. Tohle Unknown nepřežije,takhle mu zkazit den.
  Pan Petráš ,velice dobře a správně popisuje okolnosti kolem Vrbětíc.Je to podobný úmysl,jako s Topolánkem Nečasem,odstranit Babiše a Hamáčka,bohužel,ono jim to nedošlo.

  OdpovědětVymazat
 9. Autor velice správně hodnotí výsledek celé akce. Odmítáme výhodné ruské nabídky a nechceme vidět, že tím ubližujeme sami sobě. Jinými slovy - mlátíme se do vlastního palce, v domnění, že to bude Rusy bolet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (16:26):
   Ano, snad jen učiněný idiot či beznadějný lokaj se střílí do vlastního kolena jen proto, aby se zavděčil. A příležitostně dostal placku na hruď k uložení do vitrínky.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Zřejmě nejlépe a po pravdě zhodnotil tuto rusofobní šaškárnu Judr.Filip v posl.sněmovně-viz Parlamentní listy!

  OdpovědětVymazat
 12. To bude srandy kopec, Rusku stačí zakázat dovoz českého piva a i ta paní ve Vrbéticích, co chce za nemožnost využití pozemku milion,zkrachuje, jako ostatní zemédélci, co prodávají brambory za 3 kč za kilo. Moc se netěš ,neználku.
  ,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S napadem na zakaz dovozu ceskeho piva prisli rusti muslimove.

   Vymazat
  2. Neználku, nečteš ruský tisk, s omezením alkoholických nápojů přicházejí vždy lékaři a mají pravdu ,na rozdíl od tebe, který jsi informován pouze vašimi svodkami.

   Vymazat
 13. Studente 15:41
  Píšete "Je dobre, ze pan premier Babis..." do včerejška vás havloidi instruovali psát estébák Bureš. Co tak najednou ? A Koudelku určitě povýší. Hodnost Vachmajstr a služebna v Putimi mu bude náramě slušet.

  OdpovědětVymazat
 14. Muniční sklad nejprve začal hořet,potom teprve došlo k výbuchu.Že by byli mezi hasiči špioni? A požárem se vypařilo cca 15000 samopalů,nebo je špioni odnesli v baťohu?Hamáček zítra bude muvit o Karkulce, že babička s lahví v ruce byla zežraná a vlk tam ještě nebyl.

  OdpovědětVymazat
 15. Takže naši zahraniční politiku bude opět řídit amatér. Jeho hlavní (a pode mně i jedinou) kvalifikací je oddanost šéfovi ČSSD. Jako Zaorálek a vůbec celá tato banda. Jak může někdo takový komunikovat s lidmi typu Kurze, Lavrova apod. aniž by ztrapnil sebe i naši republiku? Putin jasně řekl: na každou provokaci odpovíme asimetricky a tvrdě. Takže čekám na tu podporu spojenců NATO. Protože vypovězení diplomatů bude mít za následek ruskou odpověď ovšem neví se jakou. Je jasné, že ne reciproční, tedy tvrdší. Kauza Vrbětice je naprosto neudržitelná. Čím déle bude na očích tím více bude jasnější, že jde o naprostou frašku a výmysl. O provokaci. Proto ta snaha rychle vycouvat a zamést vše pod koberec. Jinak Rakousku koupilo 1 milión dávek Sputniku V. Naši lidi klidně mohou chcípat dál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,ano-trapná rusofobní šaškárna a fraška,které jsou schopni jen slouhovské politické kreatury typu Babiše a Hamáčka!!

   Vymazat
  2. Václave, nejsložitější diplomatickou kauzu v historii samostatné ČR řeší amatér, který je ve funkci MZV ČTYŘI (4) hodiny!!! není to zlý sen?!!

   Vymazat
  3. Danny souhlasím,
   jen podle posledních reakcí mám pocit, že celý "challenge cup" se zrodil v hlavičkách našeho Demobloku. Původně jsem si myslel, že se hraje podle doručených not. Celkem rozpačitá odezva Západu a zítřejší koberec Kulhánka u náčelníků, jakoby odhalovala chaos, který vnesla zbytečně neřízená, údernická aktivita našich zahraničních vztahů. Vždyť i redaktor v ČT24 se zeptal - "Dál bude co?". Kromě Okamury, byla jednoznačná odpověď = eskalace =. Tak nevím, asi místo ambasád zbydou dva prázdné domy a jak si představují další stupeň nelze odhadnout. Tentokrát doufám, že Evropa zchladí horké hlavy. Co nám zbyde, ještě rozhádanější společnost, saldo v naftě, plynu ... a ve vývozu do RF. Naopak náš podíl v jejich dovozu je marginální. To jsou fakta a s důsledkem musíme počítat, když jsme vládu věcí svých dali do takových rukou.

   Vymazat
 16. My máme nějakou tajnou službu? Pokud vím, tak BIS je jen rezidenturou CIA a o ÚZSI je slyšet jen když tam vyhodí ředitele, který se striktně nedržel notiček z US embassy.

  OdpovědětVymazat
 17. 16:55 bezejmenný, to přece byl účel Vrbětic a zahlazení stop obchodu se zbraněmi.

  OdpovědětVymazat
 18. Rusko prý eskaluje napětí s Českem. Pokud já vím, Rusové jen reagují na naše provokace a na ty Rusko prý tvrdě odpoví, řekl Putin, který se už nebude jako politik velmoci k situaci s Českem vyjadřovat. Opět mravenec kope do nohy slona a od ,,přátel" se domáhá o vyzdvižení aby ho mohl kopnout alespoň pod kotník. Velmoci se urážet a ponižovat nenechají zvláště od banánových republik, jako je ta naše. A k těm Vrběticím to bylo jasné. Jedno z prvních prohlášení po výbuchu bylo: Rusko nyní prokazatelně naše hrozba, atomová elektrárna od nich nebude!!! A a vo to šlo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono ani nejde o at.elekrárnu, to je jen záminka,jde o US základnu u nás,která "bude dohlížet na bezpečnost výstavby".

   Vymazat
 19. 15:19 Kde všude tenhle tvůj blábol ještě najdeme, velmi slabá invence, ostatně jako všechno.

  OdpovědětVymazat
 20. Juro, pokud Zeman nepodlehne novému nátlaku na povýšení Koudelky, bude muset mu hodnost generála udělit USA za zásluhy. Jedno vyznamenání již dostal od CIA!

  OdpovědětVymazat
 21. 15:41 bezejmenný.Z historie jsou známé i degradace generálů, nejen.

  OdpovědětVymazat
 22. Trochu z jiného úhlu pohledu."Demokratické" strany hrají vabank.Zřejmě došlo k poklesu prefencí,bylo nutnéo je podpořit.Ta "demokratická" habaďůra s vytvořením před-volebních koalic asi nenesla tolik ovoce k volebnímu vítězství.Má to svou logiku : Starostové,Lidovci,TROP 09 nejistých 5%,tudíž ani vstup do parlamentu.Začaly drobné(zatím) spory.Zahraniční pán usoudil že je nutné zasáhnout,tak poslal materiál.Můj závěr:za této situace by bylo potřeba založit novou stranu,spíše levicovou.Z ČSSD,kde jsou nespokojení,Z KSČM kteří nevidí perspektivu v komunistickém názvu,z různých svobodných,zelených a Trikolory.Ještě není pozdě,je dost lidí kteří nemají koho volit.

  OdpovědětVymazat
 23. Kdo nám vládne? Ministr Petříček věděl o akci Vrbětice předem, Hamáček ne, proto si naplánoval cestu do Ruska. Babiš věděl, nevěděl? Zemanovi to tajili! No nejsme my to skutečný protektorát?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:38- Zeman, jako vrchní velitel by to měl vědět! Pokud namítnete jeho zaujatost i senilní Biden má denní svodky od všech jejich tajných služeb. Zeman je tedy v roli Háchy v protektorátu?

   Vymazat
  2. Miroslave Povolný 21. dubna 2021 17:53, prezident ČR má zřejmě lepší, nejméně stejně dobré služby, jaké měl Donald Trump, svého času prezident USA. Nemyslíte? JiH

   Vymazat
  3. JiH, v to doufám a těším se na neděli. Je bohužel v našem politickém prostoru osamocen.

   Vymazat
  4. PS, teď už ne, T.O. se jasně vyjádřil.

   Vymazat
  5. Zajímavý byl Randák a Devátý na Čt. "Kdo umožnil (Rusům?) nastražit případný systém?" Rusové to nebyli zaznělo od obou! Takže krytí prodeje zbraní a střeliva se jeví v reálnějším světle. Kdo má z našich v tom prsty?

   Vymazat
  6. Miroslave Povolný 21. dubna 2021 21:27 s tím Trumpem jsem to myslel ironicky. Tuším, že ho všelijaké ty "služby", kde mohly, tak podrážely. JiH

   Vymazat
 24. Dovolil jsem si napsat malou a stručnou úvahu o výbuchu ve Vrběticích .Nemám žádných tajemných vedlejších zdrojů informací, pouze si dovolím zauvažovat , jak se nejspíš celá událost odehrála.
  https://www.idnes.cz/…afi?
  https://www.parlamentnilisty.cz/…414
  Vycházím ze dvou zdrojů, kde je i na fotkách, že nejdřív muničák hořel a to dost dlouho , cca 2 hodiny a až potom došlo k explozi. Druhý muničák explodoval po prvním , v době , kdy již byl celý areál hlídaný policií a těžko by do něj nějaká "rozvědka" GRU vnikla !
  Moje úvaha je docela prostá , první výbuch byl nějaký čistě český bordel , protože muničák , který chci zničit, nepodpálím , ale přivedu k explozi rovnou!! Druhý "výbuch" už bude nějaké zametání stop, protože jasně přišla kontrola a ta by mohla zjistit nějaké nepovolané a nepovolené čachry se zbraněmi a municí a proto to muselo jít do vzduchu!! S kráteru už se těžko něco zjistí!! Také v roce 2016 proběhl soud , kdy bylo několik osob obžalováno, ale výsledkem bylo osvobození obžalovaných!! Tu kauzu bych si rád přečetl, ale nevím zda je volně přístupná, když došlo ke zproštění!
  Proč vůbec celou úvahu píši? Když budu opravdu poctivý a uvažuji se všemi možnostmi, tak mně tam nějaký "zásah" od ruských agentů nezapadá!!! Co by měli údajní agenti vlastně způsobit? Zapálit první objekt, to nedává vůbec žádný smysl! A způsobit druhý výbuch, když už byl celý areál hlídán přísně policií? To také nedává moc smyslu!!
  Dovolil jsem si takto jednoduše zauvažovat a myslím, že nebudu daleko od pravdy!! Do areálu, který byl původně jako vojenský muničák ostře hlídán, ale v době požáru a exploze, už měl plot kolem areálu mnoho děr a místní chodili do areálu na houby, takže není vyloučené, že tam také pronikli nějací nenechavci a ti mohli požár způsobit a těch možností je mnoho!!
  Tak se necháme překvapit, co se ještě dozvíme kolem explozí ve Vrtběticích, ale obecně obchod se zbraněmi a municí je často "lemován" různými mrtvolami a vůbec to nemusí být "státní" záležitosti , ale konkurenční boj , kde se točí tak veliké peníze, že se nelze vůbec divit, že zde operuje mnoho "zločinců", kteří to mají jako povolání! To také může být tento případ!

  OdpovědětVymazat
 25. Pane Petráši, mohl jste si ušetřit tolikeré přemítání, je to lež podsunutá od CIA na BIS a ten Bakšiš to přece dobře ví od samého počátku, že je to lež. Že si tu lidé zvolili lháře a k tomu ještě příslušníka národa, který za války kolaboroval s fašisty, tak co se tomu divíte? Táta byl jako voják základní služby v 1938 na Slovensku a Podkarpatské Rusi a povídá, že český voják tam nemohl po setmění ven z kasáren, že by mu místní ufikli hlavu a s podobnou protičeskou nenávistí jste si tu zvolili Slováka, sympatizanta s Banderovci. Já kolem svého baráku neslyším nic jiného než Ukrajinštinu. At´ ulhaný Bakšiš táhne, odkud přišel a vezme si sebou i ty Ukrajince, než to tu bude vypadat tak, jak to vypadalo u nich v 1938.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nasralahu 21. dubna 2021 17:43, jste na scestí. A hloupě. To, jestli je Babiš Slovák, Moravan, Slezan, nebo Hotentot, nemá s věcí pranic společného. Tak hloupý úsudek, jaký jste vyprodukoval se hodí právě těm, kteří to všechno o čem je řeč, ve svůj prospěch organizují. JiH

   Vymazat
 26. 17:47 bezejmenný, Putin jasně řekl, že se bude nyní více zajímat o domácí problémy. Lukašenko asi také! Turci si to již vyřešili. Těším se, až to bude u nás.

  OdpovědětVymazat
 27. 5 milionů Ukrajinců si na životní úroveň V RF nestěžuje!! Hlavně ,že mohou pracovat a posílat peníze domů, kde být v důchodu, znamená boj o holé přežití, kam "demokraté" Ukrajinu po Majdanu dostali!!

  OdpovědětVymazat
 28. VRBĚTICE, DNE 16.9. 2014, DOKUMENT Z TISKU,…..V ONEN OSUDNÝ DEN,BYLI V JEDNÉ Z BUDOV,…2 ZAMĚSTNANCI FY IMEX A 3 BRIGÁDNÍCI,….DVA ZAMĚSTNANCI ŠLI DO BUDOVY 16 KDE VZNIKL POŽÁR,BRIGÁDNÍCI TAM ZŮSTALI SAMI,…VOLALI NA BRÁNU,…A DOSTALI INSTRUKCE,….AŤ UTÍKAJÍ,…SMĚR HALUZICE,….KDE JE ZADRŽELA POLICIE,…A PŘEDALA JE VOJENSKÉ POLICII,…KTERÁ JE VYSLÝCHALA AŽ DO DRUHÉHO DNE,……PAK MUSELI PODEPSAT MLČENLIVOST,…TEN DOKUMENT MÁ DVĚ STRANY, HUSTĚ POPSANÉ….TAK UVAŽUJTE,…KDE JSOU TI AGENTI RUSKA,….tak si to čisté víno nalejme 20.4.2021 04:23:55 Odpovědět KDE JSOU TI AGENTI,…KDE JSOU TI VRAZI,…..MOHL BYCH DÁL CITOVAT,….ŽE NAVÁŽENÍ MUNICE ŘÍDIL STAROSTA BLÍZKÉ OBCE,…..PODPLUKOVNÍK,…KTERÝ SI MUSEL BÝT VĚDOM,…ŽE VŠECHNY LIMITY PRO USKLADNĚNÍ MUNICE,….JSOU 3 – 5 X PŘEKROČENY,….BRIGÁDNÍCI BYLI PŘEVÁŽNĚ STUDENTI,….KDE SE VZALI AGENTI RUSKA,…DOKUMENT Z ONOHO DNE,…NIC NEŘÍKÁ,….TA FRAŠKA,….JE JEŠTĚ V TOM,…ŽE ZAMĚSTNANCI SI ODJELI NA MENÍČKO A ŠTUDÁCI TAM ZŮSTALI SAMI,TI DVA ZAMĚSTNANCI,…KTEŘÍ BYLI TENKRÁT V BUDOVĚ,…KDE VZNIKL POŽÁR,…UŽ NÁM NIC NEŘEKNOU,……..UŽ NEPROMLUVÍ,…ČUČKAŘI PRÝ NACVAKALI SPOUSTU FOTEK,…
  KDE VŠUDE V ČESKU TI AGENTI BYLI,….
  PROČ JE NEZATKLI,…..NEVÍM,…VY ANO,…????

  OdpovědětVymazat
 29. Současný stav naší země je zbytečné složitě popisovat, jednoduše vyjádřeno jsme to dopracovali ke společnosti vedené pitomci a šašky s ideologií havlismu v absurdním dramatu dnešního pomateného světa ..

  Důležité pro nastoupení cesty k nápravě je vždy pochopení příčiny .., a tou příčinou našeho dnešního marasmu je už zmíněný pomatený havlismus s primitivním antikomunismem ..

  Z psycho analytického pohledu Samet, Havel a spol, a pomatený Havlismus povznesl sebevědomí pitomců, (které socialismus zcela správně deklasoval) kteří uvěřili ve svoji roli nositelů spásy komunismem utlačeného národa.
  Celé to divadlo západních dobrodinců s glorifikací Havla, havlistů a zblblých havlo čechů vytvořilo ve společnosti kastu namyšlených pitomců a šašků -lepších západními ideály osvícených lidí.

  Jestli se chce naše zblblá společnost uzdravit, musí se v první řadě zbavit havlismu a uctívání jeho absurdního prozápadního šaškovství ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to napsáno k tématu předchozího článku p.Vavrušky, ale nechám to tady bez smazání po překopírování pod zmíněný článek ..

   Vymazat
 30. Tak nový pan MZV (amatér, samozřejmě) dal Rusku ultimátu: Do zítra 12:00 se musí všichni vyhoštění diplomaté vrátit do Ruska jinak vyhostí tolik ruských diplomatů, aby situace byla paritní. Prý Rusko jednalo neadekvátně. Bez důkazů napadneme velmoc chceme, aby držela jako beran. Rusové to jistě předpokládali a jsou připraveni odejít všichni. Ovšem vyletíme i my. A jsem zvědav, jestli i my jsme připraveni na přerušení diplomatických vztahů s Ruskem. Nejsme totiž stejná váhová kategorie. Putin právě dneska jasně řekl, že na každou provokaci odpoví Rusko asymetricky a tvrději. A my jsme se dopustili provokace. Nepředložili jsme žádné důkazy. A hlavně jsem zvědav na tu podporu spojenců. jenže i tady Lavrov řekl, že Rusko je připraveno přerušit diplomatické styky s EU. A to už tady bylo. PACE velkopansky odňala Rusku práva na hlasování, ti přestali platit a pohrozili úplným odchodem a hned je ty manýry přešly. Takže uvidíme. Ale nevím na co ten nýmand spoléhá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19/09
   Na co asi. Na spojence a solidaritu; nemlich stejně jako Ben Ešeda před Mnichovem. A stejně to také dopadne.

   Vymazat
 31. na webu koluje clanek proc ten vlastne ty dva francouzske vrtulniky spadly prvni s Dassaultem a druhej s Kellnerem.

  a v kontextu s Vrbeticemi, a vyhostovanim to ma smysl. Hledejte a naleznete

  OdpovědětVymazat
 32. Pane Petráš, rezidentura CIA v ČR (kuš, chtěl jsem říct BIS) nepotřebuje, aby ji zesměšnil nějaký agent GRU, ona si na to stačí sama.

  OdpovědětVymazat
 33. Spousta úvah a informací. Nechápu ale, proč tady nikomu (krom snad Basose) nevrtá valně hlavou, co donutilo Hamáčka s Babišem, nakonec i další, z hodiny na hodinu, přistoupit na tak mizerně odůvodněnou a trapnou hru. Opravdu chcete věřit tomu, že Hamáček, Babiš a řada dalších jsou takoví pitomci? Je to proti vší mé zkušenosti. I proti rozumu. JiH

  OdpovědětVymazat
 34. Věc je jednodušší než se zdá...sklad odpálili čeští pyrotechnici. False flag. Gliwice....atd..

  OdpovědětVymazat
 35. Peskov okamžitě odmítl ultimátu. Zacharovová prohlásila, že takovým jazykem nikdo s Ruskem mluvit nebude a právě nyní je na koberečku na MZV Ruska náš velvyslanec. Mám dojem, je už má spakován i zbytek ambasády. A jsem moc zvědav, jak se za nás naši spojenci postaví. Rusové to měli připravené dopředu a jsou na nás nachystáni. A jestli si nějací blbečci myslí, že nám 2% obratu zahraničního obchodu nestojí za to, tak jde o 100 miliard korun, které by se dneska sakra hodily. Kolik % z těch 84 %, které jdou do zemí EU je určené pro ruský trh? Jenže smetánku slíznou jiní. Zejména Němci. Rusové to jistě spočítané mají a mohou říci, to s českým si nechte! Takže půjde o velké rachy všem. A všichni mají plné brejle problémů s koronavirem a otáčejí každý centík. A jak půjde o peníze, máme šmytec. "Velmoc se urážet nenech. A Rusko je velmoc": To řekl v roce 1968 americký velvyslanec u OSN našemu tehdejšímu MZV Jiřímu Hájkovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ono to tehdy byl SSSR,nikoli Rusko.Ale co bychom chteli po americkem vzdelani.Dnes je tu Rusko a velmoc je to ješté silnejsi.Bagoun

   Vymazat
 36. Vrbětice a Dukovany. Rosatom a Nordstream.
  https://www.youtube.com/watch?v=xD43ZDS4PGg

  Agent Bureš vypovídá 7.12. 2014 v pořadu na ČT, že jako poslení před požárem a následným výbuchem navštívil sklad ve Vrběticích sám majitel firmy….
  https://www.facebook.com/jaroslav.gruska.3/videos/484098939590006

  OdpovědětVymazat
 37. Zde je důkaz, že je celá kauza vymyšlená!!


  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/22/otazky-kolem-vrbetic-ii/

  OdpovědětVymazat
 38. Zde je popsáno a hlavně doloženo, co se dělo ve Vrběticích a je vidět, že vláda lže, ani se nečervená!!!


  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/22/otazky-kolem-vrbetic-ii/
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/21/otazky-kolem-vrbetic-i/

  Už jsou to dva díly, ale budou další a tady je jasně doloženo, co se v tom muničáku stalo a hlavně, že tam žádní agenti z Ruska nebyli!! Ten bordel tam jsme si zavinili sami a to je přesně popsáno!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.