Reklama

úterý 6. dubna 2021

Kdo mrkne první? Přípravy na válku skončily... situace je horší, než v době karibské krize

Rostislav Iščenko

6. 4. 2021      ukraina
Situace na silně strádající Ukrajině (bez jakékoliv ironie k zemi a jejímu lidu) se vyvíjí tak, že lze konstatovat - strany zainteresované na konfliktu, možná ozbrojeném, dokončily předválečné přípravné akce minimálně v diplomatické sféře. Dále buď někdo musí ustoupit, nebo následující krok dopředu znamená válku.
 
Přitom u Ruska nemůže nastat "rozsáhlá" válka s Ukrajinou - jsou to různé váhové kategorie. Ukrajina není s to dobýt dokonce ani Donbas. Účast Kyjeva v přímém vojenském střetu s Moskvou, dokonce ve struktuře skupiny států, bude znamenat pro Ukrajinu prakticky okamžité její zničení, jako politické podstaty.

Přitom Ukrajina vystupuje pouze jako provokatér pro první srážku. Jejím úkolem je nějak ukázat světovému společenství účast Ruska ve válce.

Dále mají USA v úmyslu rozpoutat evropskou válku za účasti alespoň několika východoevropských zemí - členů NATO a EU. To jim umožní působit na své západoevropské spojence, kteří nechtějí konflikt s Ruskem, a požadovat od nich, aby se vyhranili: jsou s Moskvou nebo s NATO.

Pro západní Evropu to není jednoduchý výběr. Zvolit NATO znamená zvolit válku, která se v takovém případě těsně přiblíží svým rozsahem světové. Zvolit Rusko znamená vzdát se století budovaného systému spojenectví, v němž si západní Evropa zvykla cítit se pohodlně. Je velmi vysoké riziko, že Evropané zvolí USA a NATO v naději, že to nějak dopadne a bojovat nebudou muset. Ale to je naděje na zázrak, a zázraky Bůh posílá pouze těm, kteří si to zaslouží.

A proto, rýsující se silové řešení krize na linii dotyku na Donbasu nelze nazvat ukrajinsko-ruskou válkou. Je to mnohem horší.

Připomenu, že povolaný ke konzultacím ruský velvyslanec se do USA nevrátil. Přičemž to nebylo nutno oznamovat. Nikdo přece neví, na jak dlouho byl odvolaný, ale informace byla zveřejněna prostřednictvím oficiálních ruských médií. Moskva ukázala v informačním prostoru, a potom potvrdila ústy ministra zahraničních věcí, že vztahy s USA jsou na bodu mrazu, dialog neprobíhá. To znamená, že situace je horší, než v době karibské krize. Tehdy SSSR a USA vedly velmi aktivní dialog za účelem zabránění válce.

Evropská média rozšířila informaci o tom, že USA uvedly své armády v Evropě na maximální stupeň bojové pohotovosti. Současně byla v Itálii provedena anketa na téma: "Jste připraveni bojovat s Ruskem za Ukrajinu". Přičemž mnozí účastníci ankety (většina z nichž nechce žádnou válku) zdůraznili, že ve skutečnosti nejde o válku za jakousi pro většinu Italů neznámou Ukrajinu, ale o válku za zájmy Washingtonu.

Takže Evropané vše dobře chápou. Italové dokonce vyjádřili naději, že když rozsáhlá válka bude zahájena, tak Putin dodrží svůj slib a zasadí úder na centra přijetí rozhodnutí, nedovolí Američanům uvrtat jiné do konfliktu a tradičně si to odsedět za oceánem.

Nějaký polský generál se rozrušil a prohlásil, že je nutno urychleně vybudovat baltický svaz (ve struktuře Polska, Pobaltí a skandinávských zemí) pro válku s Ruskem. NATO se mu nejeví dostatečně spolehlivým.

Generálů marazmatiků je dost v kterékoliv armádě, ale když se taková prohlášení začínají aktivně projednávat v národním a mezinárodním tisku, znamená to, že příslušná společnost (polská, pobaltská) je morálně připravena na válku, zadržující centra jsou, včetně pudu sebezáchovy, blokujících v běžných podmínkách přijetí riskantních rozhodnutí, odpojena.

Ukrajinské vedení, nehledě na provokační ostřelování Donbasu, se zjevně bálo vyprovokovat Rusko k reálným bojovým akcím při paměti na to, co se stalo v roce 2008 s gruzínské armádou, a v letech 2014-15 s OSU. Američané, kteří se do posledního okamžiku tvářili, že s tím nemají nic společného, museli dokonce veřejně osvětlit svou účast při provokaci konfliktu. Během 24 hodin 1.-2. dubna se konaly telefonické rozhovory mezi ministry obrany a prezidenty Ukrajiny a USA. V obou případech američtí partneři postrkovali Kyjev ke konfliktu s Moskvou a slibovali, že nenechají Ukrajinu tváří v tvář s Ruskem.

Hned nato si Kyjev vyžádal společné manévry s NATO (zatím není rozhodnutí o jejich provedení přijato, ale myslím, že USA se vynasnaží ho protlačit). Ukrajina také informovala Radu bezpečnosti OSN o eskalaci na linii dotyku na Donbasu. To bylo provedeno proto, aby se přesunula vina za zahájení konfliktu na Rusko, aby bylo možné říct "my jsme přece upozorňovali, dokonce jsme se obrátili na Radu bezpečnosti".

Nejvyšší Rada Ukrajiny změnila legislativu, upravující povolávání do vojenské služby, a zabezpečila Zelenskému formální možnost povolat během 24 hodin milion osob, které sloužily v armádě, minimálně polovina z nich má zkušenosti z bojových operací na Donbasu. Jelikož takový počet lidí Ukrajina není schopna ošatit, nakrmit, ozbrojit a utvořit z nich nové jednotky a svazky, znamená to, že OSU je zajištěno přesně tolik potravy pro děla, kolik budou schopna strávit.

Ukrajina také trvale demonstrativně přesouvá vojska k linii rozhraničení a na hranici s Ruskem. V některých případech se jedná o plánovanou rotaci formací v zóně konfliktu na Donbasu, ale příznačné je to, že Kyjev se neobtěžoval dementovat informace svých vlastních médií o jeho zesílení seskupení vojsk na hranici s Ruskem.

Moskva odpověděla neméně demonstrativním přesunem vojsk v okolí ukrajinské hranice. Přičemž Ministerstvo obrany Ruska celý týden mlčelo, než oznámilo, že vojska se přemísťují v rámci plánovaných cvičení. Putin uskutečnil video konferenci s Macronem a Merkelovou, během níž byl ruský postoj ohledně současné krize oznámen Francii a Německu. Z jejich dalšího chování vyplývá, že dostali důraznou radu, aby se necukali a nepokoušeli se vmísit se do tohoto konfliktu.

Ruský ministr zahraničních věcí uskutečnil rozsáhlé a úspěšné jednání s Čínou i ohledně koordinací akcí Moskvy a Pekingu v rámci reakce na provokace Washingtonu, načež Rusko a Čína v souběhu uskutečnily řadu nepříjemných opatření pro boj s americkou cenzurou v globální síti internet, a také způsobily nenápadné, ale citelné údery americkým obchodně-ekonomickým zájmům.

Současně vysoce postavení zástupci Ministerstva obrany Ruska navštívili řadu zemí Jihovýchodní Asie spojeneckých vůči Moskvě a Pekingu a provedli konzultace s čínskými kolegy, jejichž obsah se neodhaluje. Mimochodem, Číňané si dávno chtějí navrátit Tchaj-wan a nevylučují provedení proti spojeneckým vůči Američanům ostrovním kuomintangovcům vojenské operace.

Tři ruské ponorky se najednou vynořily v Arktidě, prolomily led, a uskutečnily úspěšné cvičné raketové střelby. Není to nic jiného, než demonstrování možností zasazení masivního atomového úderu z nejzranitelnějšího směru Americe. Z posledního, na Sibiři byly zpozorovány vlakové soupravy s vojsky a technikou, pohybující se směrem k evropskému Rusku (fotografie byly vyloženy na internet lidmi, kteří se stali náhodnými svědky přesunu vojsk).

V Doněcku a Lugansku byly vydány výnosy o prvním povolávání do vojenské služby v historii lidových republik. Zatím bylo povoláno čtyři sta osob na obě republiky. Je to spíše demonstrace, než reálné posílení sboru republik. Ale výnosy umožňují zároveň povolat hned deset ročníků, což umožní v případě nutnosti zvýšit četnost ozbrojených sil republik dva-tři krát. Jelikož se DLR/LLR opírají o podporu Ruska, tak s výzbrojí a ošacením takového množství lidí by problémy vzniknout neměly. Ruské sklady umožňují ozbrojit a ošatit miliony.

Moskva otevřeně řekla a ukázala, že ustupovat nehodlá. Ještě jednou zdůrazním, že na obou stranách byly provedeny prakticky všechny předběžné diplomatické a politické operace. Možnosti pro další houstnutí napjatosti bez přechodu k otevřenému konfliktu prakticky nezůstaly. Ty manévry, které je ještě možné učinit, nijak neoslabí napjatost, navíc bude jejich potenciál rovněž vyčerpán během nejbližších týdnů.

Strany (a nejsou to Ukrajina a Donbas, ale Rusko a USA) jsou v situaci "kdo mrkne první". De facto marazmatická administrativa Bidena realizovala Hillary Clintonovou deklarovaný, během její prezidentské volební kampaně v roce 2016, plán jaderného vydírání Ruska. Tehdy Hillary prohlašovala, že bude žádat od Ruska ústupky pod hrozbou rozsáhlé atomové války. Nyní USA demonstrují svou připravenost v několika krocích dovést krizi na Donbasu na úroveň přímé vojenské konfrontace Ruska a USA.

Proč to dělají? Protože jim nezůstaly jiné možnosti jak ubránit svou globální hegemonii, bez níž se USA v jednom mžiku mění na slabý a nuzný regionální stát, vnitřně nestabilní a náchylný k rozpadu (horší, než Rusko v 90tých). Podle vlastních amerických propočtů musí během nejbližších tří-čtyř let definitivně prohrát s Ruskem a Čínou ekonomické a politické závody a ztratí dokonce teoretickou možnost zvítězit ve válce. Před Washingtonem je dilema: teď, nebo nikdy.

Znamená to tedy, že válka je nevyhnutelná? Ne. Její nebezpečí je velmi vysoké. Nejen to, je velké riziko, že se události vymknou kontrole, zejména vzhledem k neadekvátnosti americké administrativy. Ale, jak už bylo řečeno výše, politika nepředpokládá nevyhnutelně fatální vývoj. Variant vývoje situace je vždy spousta. Pro naši existují tři základní, umožňující vyhnout se nejhoršímu:

1. Někdo ustoupí bez války. Pro toho, kdo ustoupí, to bude znamenat politickou katastrofu, ale odloženou. Hned se to nebude projevovat.

2. Vojenská krize bude zahájena a skončí příliš rychle na to, aby USA stihly rozvinout svůj plán na její rozvinutí do evropské války. Přibližně řečeno, Ukrajina bude zničena natolik rychle, že Poláci, Pobalťané a další sebevrazi za americké zájmy, stejně jako i samotné USA nestihnou zareagovat, a potom bude pozdě.

3. Na určité etapě nastane přerušení v rozdmýchávání situace. Ukrajinské vedení se tak nemusí odhodlat překročit poslední hranici. Vždyť při jakémkoliv konci konfliktu prakticky nemají šanci se zachránit. Dokonce ani když jim USA pošlou letadlo (což sotva), to jednoduše nedoletí do Borispolu nebo neopustí vzdušný prostor Ukrajiny. Zavřít nebe nad ní může Rusko kdykoliv. Nemusí riskovat vtažení do konfliktu Východoevropané. Jedna věc je "vypovědět válku Rusku" ve vlastních médiích, úplně něco jiného je udělat to v praxi. Je možné nestihnout dostat se do protileteckého krytu. No dobře, když přiletí výsadkáři zajímat, mohou však přiletět rakety, které zajatce neberou, proto, že to neumí. Může zaujmout tvrdý postoj západní Evropa. USA si sotva troufnou dovést konflikt do konce, pokud je evropští spojenci odmítnou podporovat, a také zakážou Američanům provádět podvratnou činnost proti Rusku ze svého území. V západní Evropě dobře znají ten nepříjemný pocit, kdy tvé město, tvá malá upravená země je cílem pro bezduché bojové hlavice, schopné ji třikrát rozdrtit na radioaktivní prach. Chtějí dobře žít, nikoli hrdinně zemřít za americkou hegemonii. Strach smrti v nich může probudit statečnost, potřebnou proto, aby se otevřeně postavili proti USA.

Slabina všech těchto verzí spočívá v jednom, jsme nuceni se spoléhat na to, že správné rozhodnutí přijme někdo jiný, jelikož sami ustoupit už nemůžeme. Ale, jak vidíme, je hodně verzí při nichž se fatální vývoj událostí ukončí.

Nicméně, musím s lítostí konstatovat, že za padesát pět let, která jsem prožil, svět nikdy nestál tak blízko válce. Nejblíže (po karibské krizi, která byla ještě před mým narozením) jsme byli ke třetí světové v době evropské raketové krize na začátku 80tých, kdy USA rozvinuly v Evropě své rakety středního doletu, a sovětské systémy RSD-10 Pioner (SS-20 podle klasifikace NATO) se vysunuly až do NDR. Poziční oblasti atomových raket se nacházely několik desítek kilometrů od sebe (v NDR a NSR), a tedy každý konflikt s použitím běžných zbraní hrozil, že hned bude mít za následek výměnu atomových úderů, jelikož v případě průlomu by byl protivník schopný vyjít k pozicím raket za den-dva.

Tak tedy, dokonce tehdy byla situace lepší, jelikož Američané i když byli nakaženi kovbojstvím, ale celkově byli příčetní, válku nechtěli a probíhal dialog. Nyní však máme (a také celý svět) co do činění s neadekváty ve Washingtonu, pro něž je příští mír horší než válka. Ba co víc, domnívají se, že válku je ještě možné vyhrát a s nikým nejsou ochotni mluvit o kompromisu, a požadují jednostranné ústupky.

Ale přece jen naději máme. Většina lidí (Američané nejsou výjimka) chce žít. A marazmatická bidenovská chunta, která obsadila Bílý dům, přece není všemocná. Ji je také možno zastavit společnými silami.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. No to by bylo naprosto nejlepší řešení vykašlat se na USA a domluvit se s Ruskem. A budou vyřízený a co si nadrobili to si sní samy. V opačném případě Evropu zničí buď válkou nebo globalizací.

  OdpovědětSmazat
 2. Odpovědi
  1. Nejpříhodnější čas budou pravoslavné Velikonoce. Počítám že tehdy ukrové zaútočí. Bude to mít ten pravý ideový náboj!

   Smazat
  2. Těžko, Danny. Odhaduji, že 80% ukrů má Velikonoce 2.5., stejně jako moskalové.

   Smazat
  3. Iščenko má opravdu v jedné zásadní věci. Pokud někdo poručí naší vládě, aby poslala veškeré vojáky do války proti Ukrajině, udělají to. Bez nadšení, ale poslechnou. Podobně i další Evropané. Záleží na tom, zda budou USA ochotny riskovat zničení značné části svého území kvůli Ukrajině. Jejich sázka na to, že za ně vybojuje válku Evropa na území svém a ruském asi nevyjde. Putin to řekl jasně. Pokud někdo napadne Rusko, bude v odvetě trpět sám. "Agresor musí vědět, že my jako mučedníci skončíme v ráji, ale agresor prostě chcípne..." vyhlásil v souvislosti s použitím jaderných zbraní. Doufejme, že USA nebudou tak nerozumné, že by zkoušely pravdivost Putinova výroku.

   Smazat
 3. Zelenského stvořil a řídí Kolomojský, to je moc špatné. Ta banda kolem něj je z těch dodávek zbraní tak zpitomělá, že si je jistá vítězstvím. Navíc ty kecy Bideta je nadopovaly.

  OdpovědětSmazat
 4. Obyvatelstvo Polska a Pobaltí je na vílku připraveno morálně. Ale co to znamená? Je připraveno dívat se na to, jak Američani ničí Rusko a pak, až bude po všem si jít pro nějaké drobty, které spadnou pánovi ze stolu. Třeba dělat dozorce v připravovaných koncentrácích, jako jejich předkové v SS, nebo poklasné na polích jak o tom snili Germáni ve svém šílenství ve 30. letech. Ale rozhodně nejsou připraveni na zničená města, odklízení trosek a pohřbívání tisíců mrtvých. To ve filmech neviděli a v jejich médiích o tom jejich vůdci nemluvili. A to je nutné jim připomenout. Že právě to bude jejich osudem. Že jestliže jsou nyní chudáci, pak budou jejich dnešní žebráci považováni za boháče. A že jim nikdo nepomůže. Američani pak už vůbec ne. A Němci by si měli pustit pár filmů z dubna a května. Ale ne z r. 1940. Ale z r. 1945. Asi jim už zase otrnulo. A my bychom měli od nás vykopat pány Mitrofanova, Jefištu, Rozumceva a podobná individua. A dá tjasně najevo našim "rusobijcům", že armáda Ukrajiny, zejména pan Porošenko mají mezi se svými hrdlořezy otevřenou náruč. Mohou se jít okamžitě zapojit a natřít to Rusům osobně. Ale ať do toho netahají ostatní. K tomu mandát nemají. I pan Novotný může. A měl by vyrazit ihned. Ono to na multikáře docela trvá. Alby nedojel s křížkem po funise.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha o cem to mluvite??? "Az bude po vsem si jit pro drobty" Jste si vubec vedom ze se nejedna o play-stejsn ktery ovladate joystickem,ale ze pak uz nebude nic krom nuklearni zimy??? Jste pri smyslexh???

   Smazat
  2. unknowne já při smyslech jsem. Ale občané Polska a Pobaltí asi ne. Protože válku jako play-station si představují oni. I s tím, že je vše jako a že se mohou vrátit o level níž. O tom píšu.

   Smazat
  3. Ale jsou, jen Polaci meji strach jak z Nemecka a tak i z Ruska, podivejte se jak se v 45 zmenily hranice Nemecko, Polsko, Rusko... Ohledne pobaltskych statecku, bejvalych carskych provinciich, tyto statecky jsou posrane hruzou taky.

   Nic bouchat nebude, Elity ci svetovlada vi ze by to odsrala kdyz ne pri prvni vlne, tak i potom az by jim doslo zradlo v bunkrech a museli vylezt, a pak by litovali ze prezili

   Smazat
  4. Polské hranice po roce 1945 se změnily tak, že na tom Polsko vydělalo. Před válkou bylo téměř bez pobřeží, dnes má stovky kilometrů moře, kde bylo původně Německo. Přesto se Polsko a Pobaltí staly naprosto rusofobními. Přitom jedinou možnosatí, jak se vyhnout válkám, je maximální spolupráce, obchod, provázání kultur a odstraňování hranic a rozdílů. Evropa zvolila cestu konfrontace, sankcí, hrozeb a přípravy na válku. Pokud to začne, můžeme si za to sami.

   Smazat
 5. Myslím, že jedním z úkolů zadaných USA je vyprovokovat RF k nějaké odvetné akci, která se pak využije jako důvod ke zrušení projektu Nord Stream II. Pak už bude muset i Německo souhlasit.

  OdpovědětSmazat
 6. Jak říkal Pjakin. Nyní je jen potřeba vše protáhnout v čase. Čím déle vydržíme v klidu, tím jistější je naše vítězství a jejich prohra. Dojdou jim zdroje a nebude mít kdo a jak bojovat. A tomu já věřím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (11:34):
   Na webu !Argument je k poslechu rozhovor s prof. Krejčím, který za zostřováním situace vidí US snahu zabránit dokončení plynovodu NordStream2. A tak do doby, než se podaří jej dostavět a uvést do provozu, lze podle něj očekávat stálé provokace, které mají vyostřit vztahy DEU-Rusko až tak, že od projektu "plynovod" Němci odstoupí. K nemalé radosti USA a též i jejich evr. vazalských a tranzitních států (Polska, Pobaltí, banderistán aj.).

   Smazat
 7. https://zpravy.dt24.cz/zahranicni/odtajneni-zapadnich-dokumentu-pokud-vam-to-neotevre-oci-tak-potom-uz-nic/?fbclid=IwAR3NXB5fSpyZPMUiMiEPay_Gx0rfioBOqbFuXxZHCWOvH5zxUjC94vu-MvE „Ukrajina si bude myslet, že bojuje proti Rusku za svoji nezávislost. bude si myslet že má konečně svobodu, zatím co se dostává do plné závislosti na nás.To samé si budou myslet i Rusové, že brání své národní zájmy, vracejí zpět svoje teritoria atd. Záminkou z naší strany bude hájení suverenity a boj za své národní ideály. Přitom nedáme ani jedné ze stran možnost k sebeurčení na základě národních hodnot a tradic. V této válce bláznů slovanský dobytek bude ztrácet své síly a posilovat naše pozice. Hlavní dirigent potichu, ze strany bude sledovat krvavé události.“ Ale to není ještě všechno. Čteme dál. Cituji: „Slované, mezi nimi Rusové, Bělorusové, Ukrajinci jsou nejvíce neovladatelné národy na světě. Vzpurné díky svým přirozeným fyzickým a intelektuálním schopnostem které geneticky zdědili po svých předcích a které není možné změnit. Slovana, Rusa, Ukrajince, Bělorusa je možné jen zničit, ale ne podmanit. To je důvod proč všichni podléhají likvidaci a zpočátku výraznému snížení jejich populace. Na celé planetě dochází k výrazným klimatickým změnám. Poušť směřuje směrem na sever rychlostí 10 kilometrů za rok. Dehydratace zemí – 25 metrů za rok. To je za 20 – 30 let problém přesídlení obrovské masy civilizovaných národů severněji od jejich současných míst. Do té doby na Kubani, v Rostově na Ukrajině bude ideální subtropické podnebí a na místě úrodných oblastí na severní Ukrajině bude klima dnešního Kavkazu. Slované bude jsou dočasnými hosty a podléhají přesídlení. Poženeme je dál na sever mimo Moskvu kde bude malé severní území, rezervace, hustě obydlená obyvateli podobné indiánům v Americe

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anaku,

   tak ty zde tvrdis ze Ukrove budou myslet, ze?

   doufam ze znas stare dobre Ceske prislovi ze
   "Myslet znamena hovno vedet"

   Smazat
 8. Bez ohledu na zdejší vždy atagonní skupiny si dovolím podotknout, že jsou opět mimo mísu. To co hrozí, není podobné II.sv. válce, ani jejímu závěru s Hirošimou. Tak jako II. se lišila od I.sv. války by se lišila III. Protože vítězové si nebudou ničit infrastrukturu dobytého prostoru a budou potřebovat mladé, zdatné, zdravé a pracovité jedince, kteří mají dobrou imunitu. Možná vám to něco připomene.  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ado,

   nechci se s tebou ve vsi ucte k tve osobe dohadovat ci te peskovat, jen bych si rad dovolil poznamenat, ze..... po Nagasaki Amerika nemela uz zadnou atomovku a nemohla ji v dohledne dobe vyrobit,

   druha vec je ze hlavni Japonska domaci Armada kolem 1 milionu vojaku byla v dobyte casti Ciny a kterou po placi Amiku aby jim Rusaci pomohli a ze to Amikum slibili. Dobyl ji Konev asi za tyden, a teprve potom kdyz Japonci ztratili svou armadu, tak se vzdali, takze

   helevole neni to z me hlavy ale cetl jsem to asi v 72 roce v Americkem popisu valky s Japonskem, v te dobe jeste mluvili pravdu

   Smazat
 9. Snad dnesni vlady spojenych idiotismu,vzajemne laskou propojenych, jeden bez druheho nemuze existovat jak jinak to nazvat ,jsou asi reakci na stolety premrsteny dogmaticky ,vedecky, vsevedouci, pedagogicky, inteligentismus..
  Milardy blabolu zatim bez konce se vyznacuji tim ,ze se cituji hojne jine osoby tez vysoce prechytrale a ty zase cituji jine osoby a vede to az tisiciletych minulosti..
  Nic konkretniho a jine cesty nejsou schopni..
  Ani inteligenti ani idioti,kdyz se napadaji navzajem nechteji priznat a casto ani netusi ze ,oboji dlazdi cestu primitivniho siriciho se nasili...
  Oboji splyva do vzajemnych reakci,silnych poucujicich, nekonecne verbalnich ,ale jako vzdy sterilnich ,treba kniznich ,kritickych utoku..atd. Idioti sem tam neco udelaji a miliony pokriku jsou vysledkem a nic jineho..
  Neni nic positivniho a nikdo nehleda ani nejaky kousek pevniny pod nohama, jsou jen "rvacky" v bazine.
  Realitu nenajdeme,ani schopnost neco uplne jednoducheho udelat. Vsichni hojne mluvi za tamty jine o tom jak jini neco udelaji, jak jini budou reagovat, jak jini budou souhlasit nebo protirecit,vitezit a prohravat, vsichni jsou jako vozraly,nebo na drogach,horecnych zvastu.
  Jako drbny na pavlaci si povidaji o tom co kdo a kde nekdy rekl a nerekl..Zamotaji se do toho vsechny odrudy marxliberalismu az vzajemnym hazenim bahna potlaci skutecnost a cokoliv jednoduse zdraveho,trochu aspon normalniho..
  Jako v dzungli vyskakuji ruzne,stinove "prisery" ze vsech stran..
  A maluji na zed verejnosti, vsechny moznosti a nemoznosti spletene do stale horsich strasidel schopnych vsech straslivosti a vysledkem je bujici dzungle nad mocaly, kde neni moznost se ani trochu vyznat..
  Ani svindle s vakcinami neprimeji nektere aspon k jednotnemu postupu. Opak a Babylonismus kvete.
  Vsechno se sjednocuje do diveho krepceni opakovanych prognoz co kdo udela a musi udelat a kdyz neudela tak do hysterii jekotu, a tak kdyz nekdo neco rekne. A nebo nerekne.
  Z obojiho se vytezi "zlate valouny" argumentu,protiargumentu zarucenych pravda tazenych rovnou ..nechci bejt vulgarni..
  A z toho nikdo neustoupi a za zadnou cenu..
  Az kdyz dojde k veci. Zmizi..
  A nechaji nas na pospas kde komu.

  OdpovědětSmazat
 10. Dat nejake oblasti pomyslny stat a vladu neznamena nic jineho nez zniceni nesmyslu stale inteligenty poslusne zvaneho Ukrajina.
  Rychle se rozpadli od 2014. Vyhnanim aspon nejake vlady.
  Vyhrozovani krvelacnych expertu jako ten nahore valkami neberou konce.
  Zniceni jiz zniceneho,vlastnim usilim, pak prej prijde.
  Lakani lacnych na zapade pod dozorem zbrojnich korporaci pak muze prilakat dokonce NATO do vylozeneho nestesti.
  Slepa agresivita zapadu pak nemuze byt slepejsi.
  Mimo Afg. a Irak, stale jeste nemaji dost.
  Vyhrozovani medii,kriceni generalicku, ktera ztratily a ztraceji nejakou pudu pod nohama a zanikaji,taky neberou konce. Jsou ted fakta.
  A musi jinak by nemeli co psat..Snusky krvelacnych blabolu.
  Mlati kolem sebe,zapad jako silenec ve vypolstrovane cele vrozene agresivity blazince.
  A experti neunavne hledaji u Bidena nejaky smysl a zamer.
  Poslusne dle vzoru "Ukrajiny",ted pokracuje nova vlada v USA. Dokoncuje hospodarsky chaos zapocaty uz davno v duchu agresivity na vsechny strany, ktera se ted vraci i s uroky.
  Atomizace propagandy s nasilim uvnitr je snad jeste horsi, nez na Ukrajine.
  Kdyz nekdejsi i nynejsi "pratele" USA /ted i ti vnitrni,co jeste zbyvaji/,jdou jako obvykle na popravu nejdriv..
  Stupne pripravenosti a ankety jdou ruku v ruce.
  Zadni spojenci nejsou, jen penize a kancelare.
  Kdyz vychod se nedomlouva se zapadem expert strasi a vyhrozuje do nekonecna tim uplne nejhorsim.
  Kdyz neni duvod se domlouvat.
  Pak prej uz jsou na rade pouze zazraky a Buh.
  A Evropane vse dobre chapou. "Zlaty voci",ktery to videli , rikavala moje babicka.
  Cviceni jsou dobry aby udrzovaly Rusko ve strehu..
  Cviceny armady pak nemaji ani poradnou vystroj a vyzbroj..
  Ponorky az z Arktidy jsou hrobovym nebezpecim pro USA vyhrozuje expert.Nikoliv ty v blizkosti brehu USA.
  Rozplizlosti jako obvykle jsou nejdulezitejsi, italove tohle, Kyjev tamhleto, USA umysly, nektera media v EU,kasovite houstnuti napjatosti, potencial taky bude vycerpan..
  Jak dlouho jeste tohle nekdo hodla cist a uverejnovat..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.