Reklama

středa 14. dubna 2021

Kdo nás táhne na východ? Rozhovor Parlamentních listů z chartistou Otto Černým

14. 4. 2021    parlamentnilisty (velmi podstatně kráceno)
Jste svědkem doby, kdy Sovětský svaz určoval směřování Československa. Jak se s těmito zážitky díváte, současným pohledem, na Ruskou federaci? Ať už se jedná o vakcínu Sputnik V a politickou bouři kolem toho, o různé protesty regionálních politiků odstraněním soch, na přejmenovávání náměstí, na otravy agentů, z nichž je viněno Rusko... A nesmíme zapomenout ani na dostavbu Dukovan. I kvůli tomu měl podle některých názorů skončit ministr zahraničí Tomáš Petříček. Jsou obavy z Ruska namístě? Nebo je zbytečně démonizováno?

Především, Ruská federace není Sovětský svaz – tak jako současné Německo není Velkoněmecká říše. Druhý fakt, jenž se rovněž vztahuje k době minulé, je to, že oficiální média se snaží vytvářet z Ruské federace nepřítele stejným způsobem, jak vytvářela nepřítele propaganda minulého režimu z tehdejšího Západu. Tehdy to mohlo mít alespoň vnějškové opodstatnění, protože se vzájemně chrastilo zbraněmi – oproti dnešní propagandě, která staví na primitivních fabulacích generovaných nepříliš chytrými exponenty mediální války. Účelovost z toho kouká na první pohled. Americké hospodářství už dávno přeorientované na výrobu zbraní přece musí mít odbyt.

Výplody druhu, že účast Rusů na dostavbě Dukovan nás zatáhne na východ, tím by se soudný člověk ani nezabýval, kdyby se nejednalo o výroky politiků určité části politického spektra. Znějí stejně jako slovník těch, kteří sice zmizeli v propadlišti dějin, ale proti kterým ti politici stále bojují, jako kdyby jim dýchali za krkem, jen ty světové strany vyměnili.

Podle té propagandistické rétoriky např. předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS), bychom na tom proklínaném Východě museli být už od roku 2010, kdy jsme nekvalitní americké palivo do našich elektráren museli vyměnit za ruské. To by Finsko muselo být už dávno na Východě někde za Uralem, protože vlastní jednu sovětskou jaderku z roku 1970, průběžně modernizovanou zrovna Rusy, a další se připravuje ke stavbě, mimochodem za dozoru bývalého ředitele Dukovan Ivo Kouklíka. Druhou stavějí Rusové v Maďarsku a třetí se bude stavět v Británii.

Podle posledních zpráv bude Biden zvyšovat počty amerických vojáků v Německu, americké vojenské lodě se šinou do Černého moře, na Ukrajinu se valí vlaky s výzbrojí – zatímco Jens Stoltenberg, generální tajemník NATO, s logikou pana Vystrčila nabádá Rusko, aby přestalo s manévry na svém území u svých hranic. Takže na ten Východ nás netáhne ruská ropa nebo jaderné palivo, ale přátelé pana Vystrčila. Do války.

26 komentářů :

 1. Bohužel, Amerika bude bojovat s Ruskem do posledního Evropana. Už Obama se v r.2012 divil, že se v Evropě nebojuje !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan GR TV nam vtlouka ve sve pry verejnopravni tv,ktera je jeho soukroma,

   ze by bylo zahodno pry jt do valky proti nasemu caru PUTNOVI,ktery pry uspesne zmanipuloval volby v AMERU ,rozbiji eurosojuz zevnitr,kdyz nasadil do jeho vedeni pani Lejno,ktera tak uz predtim zmordovala Bundeswehrmacht,ze ji jeji elitni jednotky rozkradly patrony coz vedel pan puttler a proto ji vetsinou 7 hlasu ji sveril pod komando EU,kteryzto utvar ted uspesne vede k rozpadu.
   Co tam to vedeni EU dela je neuveritelne.
   Namisto,aby nam dali dluzne reparace ve vysi 3,6 bilionu,abychom se mohli proti jakekoli agresi ozbrojit az po zuby tak naridila Babisovi,at nas vyhubi C19 a co nikdo u ubohych domorodcu nevi je,ze na testovacich tycinkach se nasly paraziti zvani morgelony,coz se nevi a GR TV to totiz taji!
   Tak to je hruza, nesmime ani zachranovat rozpadavajici se nato a musime zemrit na nemoc C19 toho zmrda gejce,aby bohaci usetrili penize na social,ktere jeho kapitalisti pokladaji za svoje a chteji je zabijenim obyvatel planety ukrast pro sebe a zabunkrovat v tresorech
   svych bank?


   a jak rppoti tomu bojovat,kdyz nam nechteji dat ani pusky pravdy natoz dela!j

   Vymazat
  2. Nekteri rodice uz vi jak zni 6 tajnych priorit k rizeni sveta

   pricemz prvni prioritou je ovladnout jejich deti,aby je mohli policejnimu statu,daneho do zakona al hamajdou CSSD udat,uz prisli na to,ze detem budou dany pry do nosu na spejlich ty paraziti tzv morgelony,ktere ovladnou jejich mozek a tak z nich maji byt nepratele vlastnich rodicu.
   Proto si rodice zacali kupovat mikroskopy a morgelony zacali jimi hledat!
   Strasne je,ze pry i neco nasli,nebot to co strkaji detem do nosu neni otestovano certifikovanymi llaboratoremi EU,ktere se zabyvaji ted tim,jak ze vsech sil vypustit Šputnik,nebot pry je to sssssšputnik diversant!
   Rodice morgelony pry pod mikroskopy nasli a zkusili na ne dychnout a ti paraziti se pry zacali pohybovat.
   Co to zase ten gejc vymyslel a proc nase ohlupovadla o tom nic nechteji napsat,ze to jako neni pravda ,tak to panecku znamo neni!

   Vymazat
  3. Autor má rozumné názory, ale trochu mě irituje zmínka o "Chátře 77" , která hájila návrat ke zločineckému kapitalizmu ! Co se týče dnešního Ruska, tak je potřeba jejich kapitalizmus brát s rezervou, protože jej za pomocí zbraní inscenovali vrcholné nomenklaturní špičky ÚV KSSS !! Dnes podle průzkumů je nejpopulárnější politik J.V. Stalin !!

   Vymazat
  4. Pujde li to tak dal,ze nas domorodce budou terorizovat tim gejcem

   tak nam nezbude nic jineho,nez pozadovat po nami zvolenych zastupcich,aby majitele velkych penez typu gejc zdanili nejmene 90% s cilem,aby ti se nahradili ekomicke skody,ktere napachali a dali odskodneni mrtvolam,ktere chteji dal zabijet,aby odlidnili planetu,kdyz ty valky moc neleti!

   Vymazat
  5. To co pise Tonda o panu Stalinovi,je svata pravda.Dodnes to vre

   zejmena v AMERU,kde trockisti nemohou zapomenout jak pan Stalin udelal trockistum pred casem diru do palice cepinem a proto zalozili jeho odbocku trockistu ve forme ideologie neomarxismu,kterou ted u nas prosazuje piratstvo a jeho podpindostnici nebot jen oni chteji aktivovat tabory FEMA tj nova nazev pro jejich koncentracionslager SS,kde by asi chteli byt podle toho,jak nejdou s nami obcany zase dozorci a tam by cenzura neexistovala a moli bychom si tam svobodne brblat do piva!

   Tak to pannove pirati a hloupe vase matrony hopla!
   Vydavate se v nebezpeci,ze vam krteckova mladez v noci prijde ukousnout leve ucho,aby na verejnosti bylo poznat,ze jste neomarxisti coz je pry novy kryci nazev pro fasisty zacatecniky.

   Vymazat
 2. Krysínek Vystrčka by měl sbalit kufr a odcestovat za Čankajškem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jezatej zkrachovalej ucitel poctu ci neceho jineho se dostal do Senatu, jako jeho fuehrer a taky se tak chova, no mel v tom vlastne vzor, neboztika "Chuderu" ze severu Cech ktery docela mazane usidlil nase druhe levantske bratrance v mesitach,

   Tazkze zneuznanej Vystrcil, ve sve ucitelske tradici valci se svymi zaky v parlamentu, proste ten hajzlik si uziva moc na kterou nema rozum

   ale takovejch blbcu a parchantiku je zde plno

   Vymazat
 3. Irituje mě, když čtu, že „RF přece není SSSR“. Je to obvyklý, povinný obolus současné (i minulé) euroatlantické kultuře, který je třeba vyjevit, abychom se „odstřihli“ od sovětské dekadentní společnosti, nebyli snad spojováni s úspěchy SSSR založenými na vězních v gulazích, i s naší vlastní „dekadentní“ socialistickou minulosti (solidnější než ta dnešní).
  Je to zavrženíhodný, schizofrenní přístup, protože na druhé straně jsme pyšni na výdobytky euroatlantického ekonomického systému spočívajícím na globálním parazitizmu, jeho milionech mrtvých i dnešním ekonomickém, kulturním marasmu. Nechme Rusy ať si po svém vzpomínají a organizují svou minulost a my bychom si měli vážit té naší, i když mnohdy s rozličnými přešlapy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu vás iritovat, protože

   dnešní Ruská federace Sovětským svazem opravdu není.

   Jiný politický a hospodářský systém (tržní hospodářství, jiný Ústava, jiná funkce volených zástupců, jiná funkce prezidenta atd.), podstatně menší území, žádný svaz s dalšími republikami. Je to stejné, jako že Česká republika není Československá socialistická republika. Nebo snad je?

   Jste dost vyiritován?

   Vymazat
  2. Pane Dvořáku,
   to že zločinci Gorbačov a Jelcin rozdělili území SSSR v rozporu s výsledkem celostátního referenda bych za pozitivum neoznačoval navíc, když území Ukradiny bylo kolébkou Ruské státnosti již v 10. století !! Nakonec určitě nebylo demokratické rozhodnutí Jelcina nechat střílet na demokratický parlament v Moskvě tankovou divizi a to jen proto, že většina komunistických poslanců tu kreaturu chtěla odvolat !

   Vymazat
  3. Re (06:08):
   Pane Dvořáku!, pisateli zn. "vvenc" lze ale rozumět i tak, že na rozdíl od mnohých zdejších přičinlivců Rusové nemají potřebu apriorně odmítat vše, co za století od dob Sovětského Ruska a SSSR prožili, jaké postavení ve světě si vydobyli, čeho (i za cenu nepředstavitelných obětí) dosáhli.
   Alespoň z ČR se zdá, že jejich polit. představitelé nelítají ode zdi ke zdi (podle toho, co jim našeptávají z US ambasády či EK) a nemusejí ze sebe dělat trapně loutkové šašky typu senátního tchajwance či humanitárního Havla.
   Se svou minulostí nezúčtovali stylem zdejšího zákona o zločinnosti režimu ..., ale střízlivě z ní berou to, co je pro jejich další rozvoj užitečné a nebojí se v klidu pojmenovat přehmaty i dobové zločinné rysy někdejších vlád, stejně jako jejich úspěšná rozhodnutí.
   ---
   O tom, že nejsme ČSSR snad ani není nutno debatovat, ale o tom, co a proč se i v těch dobách dělalo dobře (a dnes nedělá) je pak vedení takové debaty docela na místě.

   Vymazat
  4. Ale vy píšete o něčem jiném. Vvenc se vyjádřil jak se vyjádřil a dostal odpověď.

   Vymazat
 4. Necht zije s Tubera ,ma dnes svatek Mohamedan

  OdpovědětVymazat
 5. Blbost a zaprodanost našich vystrčilů je jak rozjetyý vlak
  s železem který nelze zastavit. Takže asi zajede celou ČR.
  Vystrčile víš ty vůbec,že ekonomika USA je postavena na vývoji,výrobě a prodeji zbraní ? Není válka není hrozba - není kšeft ty jeden Tchajwanský vole. A ty v tom jedeš...

  OdpovědětVymazat
 6. USA přesouvají vojáky a techniku do Německa za účelem ochrany před škodlivými důsledky NS2 a vyhradili si právo použít i krajní prostředky, tedy zbraně. Myslím, že předtím dojde k "pokusu Ruska o útok na podmořské kabely" v Atlantiku, který následně vyprovokuje útok na potrubí. Anebo studie klimatické komisie OSN naprosto přesně vypočítá škodlivý vliv potrubí a plynu dodávaného tímto způsobem. Už se objevují výzvy k zastavení i ten již fungující větve NS(1).

  Mimochodem byla stanovena škoda zpusobená Rusy tranzitu plynu přez Ukrajinu a celkové škody způsobené útoky na tuto zemí a ta škoda činí několik stovek miliard $. Rusko bude v nejbližší době vyzváno, aby sanovalo zničenou infrastrukturu přez ukrajinské území a nadále do ní vkládalo prostředky bez jakékoliv účasti na zisku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. J.J. Specializace těch 500 odborníků napovídá mnohé. Příprava na "oslepnutí" soupeře? Souvislost s Ukrajinou zjevná.

   Vymazat
  2. PS. zajímavé je i stažení vojáků z Afganistanu. Nezajímavá enkláva ke střetu?

   Vymazat
  3. Pan nebo paní J.J. má zajímavé vidění světa. Výzvy k Rusku budou mít asi stejný vliv jako bych já vyzval USA k úhradě škod způsobených USA v Koreji, Vietnamu, Srbsku, Afghanistánu, Iráku, Sýrii, Libyi a dalších desítkách zemí světa. I když USA nesporně ty škody způsobily, nezaplatí ani cent a už vůbec se nebudou podílet na vkladech financí do uvedených zemí bez jakéhokoliv zisku. Je to chiméra, kterou zřejmě způsobuje nějaká psychická nemoc. Ale po poradě s lékařem je to možné utlumit prášky.

   Vymazat
 7. Až se najde politická strana či hnutí s vizí, že na prvním místě bude vždy a pouze naše vlast bez ohledu na to co pochází ze západu či východu, že vše bude prosazovat v zájmu občanů této země a nikoli podle vyděračských zájmů jedné či druhé strany...........

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po 31 lete zkusenosti,kdy stavajici polit.subjekty

   uvalily embargo na zakon o referendu a obcane volici museli vymyslet ve svem navrhu Narodniho Programu Volicu(NPV),jak to embargo nejen obejit,ale i zajistit misto neho, jiny mechanizmus daleko levnejsi a ucinnejsi nez zakon o referendu,cimz ho prakticky ucinili nepotrebnym(stejne by ho prdlament zmrvil),tak tyto zkusenosti prokazuji,ze vsechny stavajici polit.subjekty zpupne se nafukujici svou ukradenou moci se stavaji den ode dne NEPOTREBNYMI!

   Brzy budeme muset hledat jako volici, zcela nove strany a politiky,kteri by chteli ve volbach monumentalne zvitezit a to tim,ze do svych programu si osvoji(UKRADNOU) PROGRAM VOLICU(NPV),prvni 4 body jsou uz znamy a bude hotovo!

   Vymazat
 8. No jasně,v Rusku(a SSSR) gulag jestále připomínán,o válečných hrůzách všude šířenými USA(Korea,Vietnam,Jugoslávie,Irák) ticho po pěšině.Nebezpečí jde nyní ze západu-přes migranty,vytvořené agresemi USA na Blízkém východě a v Africe.

  OdpovědětVymazat
 9. Oni si ti hloupí sluhové opravdu hrají s ohněm pokud by se stala nehoda tak to odskáče celá republika.

  OdpovědětVymazat
 10. Proboha - otázka nezní "proč měl skončit" soudruch Pochvíček tajný člen TOP09, ale - "jak je možné že ho Poche dostal do vlády Babiše vydíráním". To už mohou rovnou dělat ministry Pepkové Vyskočové - ne? Boží bylo jak potroublý Zaorálek vyžvanil ve svém slovním průjmu o důvodech proč chce být kulturministrem a nwechce na "zamini" - jak funguje zamini za Petříčka - že nemá pravomoci
  nic nedělá a je k ničemu. To bylo - opakuji - "boží".

  OdpovědětVymazat
 11. Nechci se bavit na téma horká válka, pro naši civilizaci v Evropě by to byl konec (skutečný, protože se nehraje na PC). Chci se bavit o tom, kam až zasahuje politika u nás v Čechách. Marně přemýšlím kam nezasahuje, krom zájmových spolků jako rybáři, zahradníci, včelaři zbylo jen pohřebnictví. Ostatní obory jsou politikou značně promořeny. Je to náš národní úděl. Totéž se asi událo za Rakouska, za Protektorátu B&M i za totáče. Historii nemohu posoudit, ale jako dítě si pamatuji rozdíl nakupů v Maďarsku (CocaCola, LPéčka, texasky), tam prožili taky totáč, ale méně ponížený ke Kremlu. Totéž bylo možné i v Jugošce. Myslím si, že vystrčilování máme v krvi, jen souřadnice se mění. Dnes to došlo tak daleko, že jedni z pojmu Sputník šílí a trestali by el.křeslem, zatím ti druzí mají záchvaty z Astry a za ní stavěli ke zdi Komunardů a obojí je jenom ubohé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žiadna vojna tu nebude .Americké a ruské speciální jednotky nastoupili na palubu Ever Given. Plavidla s jeřáby připlouvají k Ever Given….víte, co to znamená….ANO!!! Vyložení. Na palubě byla atomovka, která měla vybuchnout, pokud by byla loď ohrožena. Vesmírné síly zablokovaly signál a najely na mělčinu. Atomovka byla deaktivována. BÍLÉ KLOBOUKY TO MAJÍ OPRAVDU POD KONTROLOU. Předpokládá se, že někdo na palubě Ever Given nám pomohl. Kontejnery Evergreenu přepravovaly druhou technologickou zbraň! Ano, to bylo druhé dějství tohoto divadla! (První je Covid-19). Zbraň pro změnu klimatu, ano, tyto kontejnery nesly látky (zbraně), které by urychlily změnu klimatu!!! Aniž bych zacházel do (příliš mnoha) detailů, dovolte mi, abych vám to řekl několika slovy:
   Má v tom prsty pan Bill Gates. Je to vlastně velmi jednoduché! Jak všichni víme, léta pracoval na vakcínách. V poslední době je blázen do nákupu pozemků, právě koupil 56 000 decarůs, což je 56 milionů m2 půdy právě v Turecku. Dnes bylo oznámeno, že koupil přes 1 milion decarů v Arizoně. Nakupoval obrovské množství půdy a důvod byl následující… Tohle byl ten Projekt! Ve stylu pana Billa Gatese plánoval vlastnit: potraviny a zemědělství! Protože ti, kteří vlastní zdroje potravy, vlastní svět, ok? (…)
   NIKDY by se nemělo zapomínat, že desítky milionů lidí nemají ani tušení o tom, co nás čeká. Zdroj : https://celostnivzdelavani.cz/prosim-pripravte-se

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.