Reklama

pátek 23. dubna 2021

Komentář k americkému procesu s policistou, při jehož zákroku zemřel černý narkoman a kriminálník

Branislav Michalka

23. 4. 2021 PROTIPROUD

Revoluční tribunály: kam směřuje náš vzor demokracie? Ještě stále to v USA sice nevypadá jako ve filmu Manželé z roku 2, v němž obhájce hlavního hrdiny, představovaného vynikajícím J. P. Belmondem, pronesl obhajovací řeč následujícího znění: "Neznám trest, který by dostatečně potrestal ohavný skutek, jehož se dopustil můj klient," ale momentální situace začíná k této předloze podezřele přibližovat.

Ve filmu totiž soudci, poté co údajného kontrarevolucionáře odsoudili na smrt, s uznáním ohodnotili obhájce: "Díky občane, splnil jsi svou povinnost." A právě to již v USA nyní mají. I když se to stále netýká obhájce, ale "jen" poroty.

Jednoznačný názor

Porota složená ze šesti bělochů a šesti barevných, včera uznala bývalého policistu Dereka Chauvina, který zabil George Floyda, vinným ve všech bodech obžaloby. Hrozí mu nyní trest až ve výši 40 let a pokud si všichni splní svou občanskou povinnost, tak je možné, že ho i dostane. Celá kauza se totiž překlasifikuje v průběhu minulého roku nejen ze zabití na vraždu, ale také z případu kriminálního na politický. Nová vlna levicově-neomarxistického běsnění, která se přehnala Spojenými státy v podobě hnutí BLM, se v lednu spojila s stejně naladěnou novou administrativou a exemplární odsouzení Dereka Chauvina se stalo otázkou občanské odpovědnosti a politické správnosti.

Aby o tom nikdo nepochyboval, tak prezident Joe Biden - den před vynesením verdiktu poroty - pronesl věty, které svědčí o všeličem, jen ne o tom, že tento proces a americké soudnictví jsou nestranné. Veřejně uvedl, že celý případ je zcela jasný a "důkazy jsou podle mě zcela přesvědčivé". Následně dodal: "Modlím se, aby byl verdikt, který bude vynesen, tím správným verdiktem.

Jelikož byl pro něj případ jasný a měl na něj jednoznačný názor, tak netřeba dlouho přemýšlet o tom, jaký verdikt považoval za správný. Nota bene, když v pondělí večer telefonoval s rodinou George Floyda, aby jí vyjádřil své sympatie, jak to celému světu oznámila jeho mluvčí Jen Psakiová. 

Rozsudek bez soudu

Shrňme to: prezident, který nemá co zasahovat do činnosti nezávislých soudů, tedy už dopředu ví, jaký by měl být ten " správný verdikt ". Vzápětí, po vyslovení své úvahy a touhy se na chvíli vzpamatoval, když si uvědomil, že by jeho výroky mohly být vnímány jako ovlivňování poroty, a dodal, že takto jednoznačně se mohl vyjádřit jedině proto, že ho již nemohou slyšet členové soudní poroty. Zda jej však porotci nikdy neslyšeli předtím a zda celé měsíce soud a porota nepracovaly pod tlakem mediální a politické hysterie, za asistence revolučního nasazení BLM a levicově liberálních politiků, to v záplavě oficiálního nadšení po ohlášení rozsudku samozřejmě nikdo neřeší. 

Tlak, který pociťovala porota byl nepochybně enormní a vize výbuchu občanských nepokojů, pokud by rozsudek zněl jinak, krajně nepříjemná. Tomu odpovídalo i bleskové vypořádání se porotců s dilematem rozsudku. Jejich porada trvala jen devět hodin, přičemž běžně se porotci motají kolem rozsudku dny, někdy i týdny. Hlas pokroku však zavelel a bylo zřejmě třeba splnit povinnost. 

Bleskovost celého jednání vzbudila podezření dokonce i v takovém liberálním a pokroku nakloněném periodiku jakým je The Washington Post. Komentátor Keith Alexander se s údivem pozastavil nad tím, že bylo zajímavé, jak si porota nevyžádala od soudu další dodatečné informace, ani neměla doplňující otázky: "To je přinejmenším velmi neobvyklé." Samotné rozhodnutí označil za "velmi rychlé. Až překvapivě. Běžně trvá rozhodování dva či tři dny, nebo týden." A pak přichází klíčová věta: "Z mého pohledu je jasné, že porotci byli rozhodnuti už minulý týden."

Jistě, o tom nelze pochybovat. 

Dav se raduje

Po vynesení rozsudku proletěla údajně celými Spojenými státy vlna radosti a nadšení. Tak to alespoň formulovala ve stalinistickém duchu liberální média. Ve vykreslování atmosféry radosti lidu nad moudrým a bdělým rozhodnutím poroty popisovala troubící auta, slzy dojetí a jiné projevy masové hysterie. 

Zároveň se celé USA třesou před možnými protesty, protože s jídlem roste chuť, jak říká ošoupané ale pravdivé rčení, a navíc se americkým policistům mezitím podařilo v Minneapolis zranit s následkem smrti dalšího černošského kriminálníka - a ještě i v den rozsudku zastřelit šestnáctiletou černošku, která napadla nožem kolemjdoucí. Bude tedy i tak proti čemu a za co demonstrovat. 

Proto kolem budovy soudu v Minneapolis policie rozmístila ochranné bariéry a ostnatý drát, kolem kterých postavila 3.500 po zuby ozbrojených příslušníků Národní gardy. To však demonstranty neodradilo a dokonce si na dva členy gardy zastříleli. 

Spravedlnost vyžaduje více

Že je proces dokonale zpolitizovaný a připomíná spíše příslovečné monsterprocesy z 50. let než nezávislé vyšetřování, to jasně dává najevo sám současný hlavní strážce pokroku v USA Joe Biden. Ten přivítal "správný verdikt" poroty s nadšením a označil ho za "obrovský krok vpřed, při pochodu za spravedlnost v Americe". Zdá se tedy, že podle Bidena dosud spravedlnost v americkém soudnictví absentovala a až dnes začíná její vítězné tažení. Zašel však ještě dál a mluvil o tom, že Floydova smrt byla vraždou za bílého dne a "odkryla před celým světem systémový rasismus". 

Vidíme a slyšíme dobře? Americký prezident veřejně označuje americký systém za rasistický! Tato rétorika připomíná staré dobré časy komunistické propagandy, v níž se téměř každá poéma o úspěších budování socialismu končila poukázáním na všudypřítomný rasismus v USA. 

Ozval se i bývalý prezident Barack Obama. Rovněž i on je sice spokojený, ale ne zcela: "Porota dnes udělala správnou věc, ale skutečná spravedlnost vyžaduje více." Co ještě?

Ne, stále nejsme ani podle Joea Bidena na konci budování krásného nového světa: "To ale nestačí. Nemůžeme zde skončit. Zajistíme skutečnou změnu a reformu. Můžeme a musíme udělat více, abychom snížili pravděpodobnost, že se takové to tragédie budou opakovat."

Jak to chce zajistit, když podle oficiálních statistik představuje černošská populace nadprůměrně zastoupených abonentů státního vězeňského systému v USA, a když jen během soudního jednání policie při zákrocích proti kriminálním živlům černošského původu vyrobila další dva polotovary na následující revoluční procesy? 

Co policisté?

Další a pro normální život v zemi ještě závažnější otázka zní: jak chtějí policisty donutit, aby zasahovali proti kriminálníkům, když jim je už nyní jasné, že jejich snaha o zneškodnění zákonem dlouhodobě hledaných nebo momentálně aktivních porušovatelů zákona, jim může vynést až čtyřicetletý (fakticky doživotní) trest vězení? Protože, ať už se to někomu líbí nebo ne, Derek Chauvin použil metody, které ho naučili na policejní akademii, metody a postupy, které jsou zákonné a doporučené. 

Neexistuje soudce, kromě toho Nejvyššího, který by mu byl schopen prokázat, zda se při použití těchto metod ve svém nitru rozplýval rozkoší, nebo jen trnul, jestli ho nechce o hlavu vyšší Floyd oklamat, a po uvolnění mu uprchnout, přičemž by na něj pak musel střílet. Jelikož však stejné chvaty používají policisté na celém světě, včetně těch evropských, můžeme se domnívat, že tento postup není výjimečný. Dohadovat se můžeme o míře empatie a soucitu, čímž se však přesouváme z oblasti prokazatelných faktů do oblasti dojmů a emocí. Rasistický motiv v případě Chauvina, jehož žena není běloška ale Asiatka, zřejmě také nebude prokazatelný. 

Navíc rozhořčení nad postupem Dereka Chouvina, jakož i uspokojení z jeho potenciálního čtyři desítky let dlouhého trestu, projevované středoevropskými a východoevropskými liberály s nádechem bojové hysterie, podezřele ostře kontrastuje s benevolentnosti, s jakou se po roce 1990 postupovalo vůči skutečným maniakální sadistům, dozorcům a policistům z komunistických lágrů a vězení, kteří mučili politické vězně (muže i ženy) s ohavnou brutálnosti a zvrhlostí. Vše tehdy bylo promlčeno, v duchu obecného odpuštění. Není zajisté náhoda, že současní liberálové jsou převážně potomky bývalých aktivních komunistů. 

Zájem pokroku

Případ bratra slavného polského liberála Adam Michnika, Stefana Michnika (už jejich otec Samuel Rosenbusch byl aktivní komunista) mluví za všechny. Podílel se jako komunistický soudce na polských politických monsterprocesech, odsoudil na smrt množství nevinných lidí, byl důstojníkem tajné policie. V roce 1969 uprchl do Švédska a začal příhodně podporovat demokratickou opozici (!), jejíž členy předtím posílal na smrt. Když polská vláda a soudy žádaly po roce 1990 jeho vydání, Švédsko odmítlo. Spokojeně si žije ve Švédsku dodnes. Kde byla světová revoluční liberální bdělost tehdy? 

Můžeme porovnat Dereka Chauvina konajícího zákrok před kamerami s takovými sadisty, kteří běhají i po roce 1990 klidně mezi námi? 

A další otázka: budou účastníci demonstrací BLM, při kterých docházelo k rabování, žhářství, ale i vraždám, souzeni stejně razantně, rychle - a s uspokojením soudruha prezidenta Bidena?

Nad odpovědí zřejmě nemusíme dlouho přemýšlet. Takové kroky evidentně nejsou v zájmu pokroku. Pochopili to politici, pochopili to porotci a je načase, aby to pochopili i běžní obyvatelé v USA i v Evropě.

U nás právě sledujeme podobnou hrůzostrašnou frašku jako vystřiženou z padesátých let. A dav bouří proti imperialistům na zá... pardon, na východě. Protože, jak nás již před časem instruovala bývalá sekernice-komunistka, největší Havlova kamarádka Jiřina Šiklová: Raději se mýlit s Washingtonem, než mít pravdu s Moskvou...

 

 

32 komentářů :

 1. Pokud polcistu odsoudí, špatně, pokud neodsoudi, taky špatně.
  Darebàk,policista, který na chodníku zabije člověka, kterému klečí na krku, zavřít na doživotí. Jediné správné řešení.

  OdpovědětVymazat
 2. A jé je nic jen politický proces ten kriminálník měl v sobě drogy co omezují dýchání. Policista dělal jen svojí práci a že černoši páchají nejvíce trestnou činnost s tím nic neudělají.

  OdpovědětVymazat
 3. Bývalý rektor Pána: Zapálený Petříček dělal jen ostudu. Státem prorostl plevel. Protičeské živly a past na voliče

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Byvaly-rektor-Pana-Zapaleny-Petricek-delal-jen-ostudu-Statem-prorostl-plevel-Proticeske-zivly-a-past-na-volice-661081

  OdpovědětVymazat
 4. Kaspar Biden je jen dosazena loutka ktera zvani co mu napisi na telepromter Byl to vzdy oportunista a bezcharakterni hadr ktery se vsemi hlasoval pro vsechny valky a pro vse co se lidem momentalne u moci hodilo.Ted kdyz je senilni j epouzivan jako sasek obecny Byl jim ale vzdy dobre si ho pamatuji kdyz lhal v politice 50 let .Byl dokonce i pro buzeranty kdyz dekoval zidovskm vudcum za zavedeni homosexuality .(dal jsem to sem nekolikrat a "zem&vek" slovensky web to dokonce vymazal z pameti.To co se dnes deje je neuveritelne at jde o holotu z jizni ameriky ci lidojedy z Afriky odkud je vozi dokonce v letadlech .Vse je tajne a musi se hledat na internetu.Vsude kraluje lidojed buzerant a ruzne zivly .Prostituce se legalizuje kriminalnici-volici se propousteji z basy .Transsexualove cili shimalels maji zelenou(napiste si do googlu at vidite co delaji) dti se od skolky uci jak jsou cerni hodni a belosi spatni nekteri bili idioti verejne rikaji ze se stydi ze nejsou cernosi.Davaji na vybranou detem aby si vybrali pohlavi zda jsou holcicky ci chlapeckove a starsim plati hormony a operace na zmenu pohlavi .Tak to tu jeste nebylo co je dnes k videni.Take jsem prave dnes videl jak negri strileji policisty jako skodnou pri zastaveni auta uplne bez duvodu .Rvou se ,nemaji vubec respect absolutne k nicemu nici vrazdi a hlavne porad nekde rvou -udajne mirove demonstrace .Tento system nemuze vydrzet dlouho ,neco se musi stat je to pred vybuchem

  OdpovědětVymazat
 5. Já u toho nebyl, ale zkuste si doma lehnout na koberec a ať vám někdo klekne na krk a jsem zvědav, co budete říkat po minutě a on mu klečel na krku 9,5 minuty !! O vině a trestu pro policistu nechci spekulovat, protože to je politika, ale že ho zabil, o tom vůbec nechci diskutovat!! Ten policajt je zcela zjevně násilné prase a bohužel takových je dnes u policajtů hodně a nikoliv jenom v USA! Ta "práce" tyhle násilné typy přitahuje!! Nedokáži posoudit kolik procent je u policie hajzlů a kolik je tam "normálních" lidí, ale to procenta těch násilných nebude tak úplně malé! Je to u nás patrné také a často se to projevuje na demonstracích , kdy se tam vždy najdou týpkové, co se jenom klepou a těší, až budou do někoho "bušit"!! Nejsem nijak proti policii zaujatý , ale tohle, co zde píši, je čistá pravda , již několikrát na demonstracích odpozorovaná a nebyl jsem to já, kdo dostal "nakládačku"! Máme sice zákon o policii, ale ten je nedokonalý a přesně nespecifikuje, co je přiměřené jednání policisty a co je už násilí, za které by měl být potrestán! A ať mně nikdo neříká, že to nelze zkontrolovat a že hájím nějaké kriminálníky! To je hloupost a jde i do budoucna o veliký problém, který také u nás může přerůst v násilí obecné povahy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Videl pan to video od zacatku do konce ? Jestli ne tedy bych mlcel Videl pan ty videa kdy policajt zastavi slusne auto pozada o doklady a negr mu streli do ksichtu?
   ON totiz ten chudak nadrogovany a ohromnych rozmeru byl ctyrmi policajty postupne nacpan do pol. auta a v mziku jim utekl protejsimi dvermi v aute .Oni ho po starsnem zapoleni dostali na zem a dle predpisu ho drzeli nezli prijede posila a sanitka On rval od zacatku ze nemuze dychat a dle expertu mel v sobe tolik narkotik ze by to normalniho cloveka zabilo okamzite.On zemrel na zastavu srdce ,a hlavne ,o jednoho mene a to je celkem aspon mala zaplata

   Vymazat
  2. některé zprávy říkají, že mu klečel na hrudi, nikoliv na krku, že se na úmrtí podílelo i něco jiného než ten tlak. samozřejmě zprávy říkají a říkají to i někteří barevní občané USA, že když v noci za sebou zaslechnou kroky, pokud je to černoch, mají strach, pokud běloch, nebojí se.

   Takže asi pověst barevných spoluobčanů není výborná. Na druhé straně policista by se tím zmást neměl nechat. počet barevných (nepíšu černých,protože mnozí jsou v podstatě bílí jen z barevných rodičů) vězňů a odsozených násilníků je vyšší než by k poměru zastoupení ve společnosti být měl, možná skutečně páchají více špatného, možná ale, že při stejných důkazech jsou častji odsouzeni než jiní, nebo se na to podílí obě věci...

   Vymazat
  3. Kdyby Floyd nebyl zdrogovaný kriminálník recidivista, ale šlušný občan, uposlechl by příkazů policie. Nikdo by mu neklekal ani na krk ani na záda.
   Na všem mi nejvíc vadí to pokrytectví a špína amerického a západního pseudohumanismu. Kvůli jednomu protřelému feťáckému kriminálníkovi tolik rozruchu a tolik péče o lidská práva. Ale humanitární bombardování, tj. masové vraždění, při kterém umírají a jsou mrzačeni nevinní civilisté vč. žen, dětí, starců je, podle západních demokratů (správně: fašistů) zcela v pořádku. Ano, dnešní Západ je pokrytectví, lež a špína.

   Vymazat
  4. absolutne ,logicky ,kdyz nekdo nema respect k policii nemuze cekat slusne zachazeni Ja osobne jsem mel nekolik dotyku s policii na udani silenych sousedu a podobne, ale vzdy byli velice korektni a slusni a vzdy jsme se rozesli jako pratele . Barevna luza jen tezi z proti Trumpovska hysterie tech ktere on naivne protezoval vybiral si je za poradce a tlacil jim karu i mezinarodne .Holt az se ucho utrhne..

   Vymazat
 6. Tak fajn. Pan Branislav Michalka s odzbrojující logikou dovodil, že za vnitřní situaci a snad i za celou politiku USA, mohou komunisti. Protože otec pánů Michniků (Rosenbaum?) si komunistickou aktivitu sice před víc než padesáti lety rozmyslel a emigroval ... a ta kdysi "komunistická fena" Šiklová taky, aby se stala disidentkou, jenže ... Takže tento svět je špatný a nutno ho změnit kvůli komunistům ... To jsou mi paradoxy. Pan Branislav Michalka je natolik limitován, že v rozpoznávání příčin problému lidského světa dál nedofuněl? Strach pomyslet. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Re (01:20):
   Dalo by se to říci i jinak. Totiž, že vše, co není dost fašistické (viz např. ten bezohledný policejní zákrok proti jednomu recidivistovi), autor nálepkuje za (neo)marxistické či levicové.
   To však odhaluje prvoplánovost jeho vidění světa. Protože to, co on vnímá jako levicové alias (neo)marxistické, je ve skutečnosti fašizoidní (neo)liberální elitářství.
   ---
   US společnost je nemocná a poslední dobou více a více zatěžována postupným úpadkem, společenskou i ekonomickou krizí. Roste kriminalita, a tak i tamní policejní sbor je zatěžován nad únosnou míru, což vede k frustracím. Ty v jednotlivostech mohou vytrysknout i do té podoby, jak ji ukázal ten násilnický policista, který si své frustrace vylil na jednom delikventovi. A to až v takové míře, že svým zákrokem delikventa zabil. Patrně i vědomě, tj. nenáhodně. To je ovšem trestuhodné, a nemělo by mu to projít. Trest by měl být vynesen po střízlivém uvážení všech okolností, a už vůbec ne na společensko-politickou objednávku! Jinak se ten policista stává stejnou obětí, jak ten zabitý delikvent.
   ---
   Autor to jistě ví také, jen si při svém psaní potřeboval kopnout do levice a domnělých (neo)marxistů, kteří nemají s US polit. mocí a jejich DeepState zhola nic společného. Ani ideologicky ani personálně! ...

   Vymazat
  3. Pravičáci už si patrně uvědomili, že to, co tady celých 30 let horlivě prosazovali a oslavovali jako absolutní dobro(a jako vzor toho dobra předkládali SSA a VB), už je natolik zkompromitované a nadále neobhajitelné, že ze selhání tohoto "dobra" je třeba obvinit protistranu - komunisty a levici jako takovou. Totiž kdyby těch nebylo, dotyčné dobro by už dávno bylo tak dobré, že bychom se tu z toho všichni do jednoho posrali.

   Vymazat
 7. povinné otření se o komunisty a socialismus nechybí... pro ne to popřelo celý článek.

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud policie v USA zabije ročně cca 1000 lidí - cca 2-3 KAŽDÝ den, není tam něco v pořádku! A nejen to. Počet vězňů je tam vyšší, než byl v SSSR v době nejhorších Stalinových represí. Z toho cca 10% v soukromých věznicích, které často jedou v symbióze s uplacenými soudci, aby jim dodávali "materiál". Není to normální země. A to, že je někdo narkoman a kriminálník nedává policajtovi právo ho zabít.
  Nechápu, proč pan David, kterého si jinak celkem vážím, uveřejní takový hnus..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jane, až si porovnáte, kolik je ročně v USA zabito policistů, možná pochopíte, že USA je nemocná země a být policistou rizikové zaměstnání! Rasová diskriminace je jen jeden z dílů historie USA. Jak už to bývá s "kyvadlem", přešlo do opačného extrému. Názorně je to možné pozorovat i v JAR. Tak co s tím, koho omlouvat?

   Vymazat
  2. 08:05 Pokud tam má každý zbraň, pak se logicky ti policajti musí cítit jako ve válce a tam platí jistá pravidla. Pokud nedáš včas ruce nahoru, tak máš smůlu.

   Vymazat
 9. Mám jeden dotaz když nazvu černocha opicí je to rasistické. Když mě černoch nazve prasetem je to taky rasistické? Prasata mají většinou světlou pleť...Blbý dotaz. Zřejmě budu v očích mnohých za vola popř. dobytka...! VIP 🥴 Jo a smajlíci by měli být také černí kvůli rovnoprávnosti.

  OdpovědětVymazat
 10. Spravedlivý proces to nebyl a idealizovat si kriminálníka se hodí leda do pohádek. Je to stejné jako když ČT vyšle pana Godlu do pořadu "Když hvězdy tančí" a on jí dluží pár tisíc za koncesionářské poplatky, tedy za několik let. Ovšem z hlediska multi kulti v cajku, akorát mě překvapuje, že si jako tančící hvězdu nemohou najít někoho netrestaného a bez dluhů, dokonce i vůči tomu, v jehož pořadu hopsá. Paní Lipovská budíček, v ČT už zase blbnou.

  OdpovědětVymazat
 11. Nechápu co tu ten článek chce říct.
  I kdyby ten černoch byl kriminálním,drogový dealer a nevím co ještě, nikdo nemá právo někomu klečet na krku tak dlouho než zemře! Je to vražda nic víc nic míň!Snad je tu policie od toho aby chránila lidi a ne vrazdila, on se ani nebránil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Grantsi, pokud je to podle manuálu z výcviku, musíte si jít stěžovat výš! Pokud to bylo v souladu s výcvikem, mohlo jít jen o neúmyslné zabití, pokud mu není dokázán úmysl nebo porušení postupu. Nemám rád policajty obecně ale zdá se mi, že jde více o politiku, než zhodnocení jeho vinny.

   Vymazat
  2. Grantsi 1 24. dubna 2021 12:46, vy zřejmě přemýšlet nepotřebujete. Co a jak vám řekli, je vám pohodlnou pravdou. Vám onen recidivista zrovna nic neukradnul, vás nepřepadnul. Po poškozených vám nic není.
   Nedošlo vám, že pokud by onen recidivující narkoman nekladl při oprávněném policejním zákroku odpor, nemusel být znehybňován. A taky, highly likely, nebýt zfetován, byl by přežil.
   Tak jak je dáno příčinnými souvislostmi, stojím při onom policistovi. Vás Grantsi 1, mám za omezence, co si na špičku nosu nevidí. JiH

   Vymazat
  3. 12:46 Chránit někoho, kdo mi klade odpor je mimo veškerou logiku. Ovšem zcela v souladu s myšlením lidskoprávních aktivistů, včetně BLM.

   Vymazat
 12. Zásah policisty byl dle videa naprosto neadekvátní a myslím, že trest je na USA "normální". Údájně ten Floyd přišel kvůli Covidu o zaměstnání a byl pravděpodobně v dosti zoufalé situaci. Takovým lidem si kleknout na krk je možné jedině v této zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. R.P.24. dubna 2021 15:22, zřejmě oplýváte zkušenostmi, jak při vynuceném fysickém zásahu obstát aniž byste byl ohrožen, nebo byl nucen zadržovaného pronásledovat. Zřejmě ovládáte některé, nebo řadu bojových umění a soudíte podle své, na skvělou kondici onoho policisty. Pak, samozřejmě, vám záběr videa spolehlivě k úsudku stačí. Soudím o vás stejně, jako o Grantsim. JiH

   Vymazat
  2. 15:22 Ano, před zákrokem měli udělat anketu, zda pan Floyd nemá trauma z dětství, případně kdy si naposledy šlehl a pak mu vyjít ve všech ohledech vstříc.

   Vymazat
 13. Jen pro upresneni ,mnoho lidi si neumi predstavit dnesni situaci kdy v Americe radi a ridi vse horda lotru stylem mafie a pouziva rasovou nesnasenlivost negru mexikanu belochu asiatu a dalsich Mluvi se 180 jazyky a vsicni nechteji delat a zit z davek podpory
  DENNE je 28 strileni z toho zemre DENNE !!! 108 lidi . 22 veteranu se zasebevrazdi a dalsi lahudky Trestnou cinnost delaji opet mexosi a negri ,jen procentne malo belosi .Proste jsou to lini primitivove a ted tezi z politicke sprostoty demopartaje kteri se asi hodne naucili z prirucek Klementa Gottwalda o likvidaci tridniho nepritele

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jozine z bazin 24. dubna 2021 20:20, v příručkách z dob Klementa Gottwalda najdete, že třídnímu nepříteli má být znemožněno, aby žil z majetku, aby byl donucen pracovat jako každý jiný. O to usiluje US demo partaj? Vážně? JiH

   Vymazat
  2. Je to jeste horsi v dusledcich

   Vymazat
  3. Hm jozine z bazin 25. dubna 2021 3:01, jestli tak, tak si nerozumíme. Tahle "demokracie", ať s ní děláte co děláte, nikam než do hlubší a hlubší krize nevede. Pozitivní složka jejího rozvojového impulzu je vyčerpána, zbývá ta negativní. Možná vám to uniká. JiH

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.