Reklama

pondělí 5. dubna 2021

Kyjev přiznal, že se s NATO společně připravuje na válku

-rp-
5. 4. 2021 RIA a PrvníZprávy

Cvičení NATO Defender Europe 2021 jsou nezbytná k procvičování války s Ruskem, uvedl zástupce Ukrajiny v Trilaterální kontaktní skupině pro Donbas Oleksij Arestovič ve vysílání UKRLife.TV .

„Defender Europe 2021 znamená„ bránit Evropu. Jejich význam je ten, že ve vodách od Baltského až po Černé moře probíhá válka s Ruskem - řekněme to na rovinu - téma ozbrojené konfrontace s Ruskem,“ řekl diplomat.

Aliance podle něj již začala přesouvat techniku a jednotky síly, stejně organizuje logistické záležitosti.

„Hlavním cílem je Balkán a Krym a vše na sever od Krymu. Jedná se o otevřené zdroje, nikdo se tím netají," dodal Arestovič.

Spojené státy přivedly vojáky v Evropě k maximální bojové pohotovosti kvůli Rusku

V květnu až červnu uspořádá NATO největší manévry Defender Europe 2021, od dob studené války. Cvičení jsou plánována na vypracování obranných a útočných akcí ve východní Evropě a Pobaltí. Z partnerských zemí se aktivně účastní Gruzie, Moldavsko a Ukrajina.

Den předtím ukrajinské ministerstvo obrany oznámilo, že Washington podpoří Kyjev „v případě eskalace ruské agrese“. Jak je uvedeno ve zprávě, příslib Pentagonu se vztahuje i na situaci na Krymu. Americká strana rovněž připomněla, že od roku 2015 Spojené státy přidělily Kyjevu bezpečnostní pomoc ve výši více než 2 miliard USD.

V reakci na to ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že diskuse o potenciálním konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou je další fikcí Kyjeva . Moskva nemá zájem o konfrontaci s ukrajinskou stranou, zejména vojenskou, zdůraznil zástupce vedoucího oddělení Andrej Rudenko .

Minulé úterý navíc hlavní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Ruslan Chomčak obvinil Rusko z dislokace jednotek poblíž hranic s Ukrajinou, což představuje hrozbu pro vojenskou bezpečnost. Podle něj má Kyjev v reakci na to v úmyslu posílit seskupení vojsk na Donbasu a ve směru Krymu. Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov v reakci na to uvedl, že by se nikdo neměl starat o pohyb ruských vojsk uvnitř země. Jak vysvětlil mluvčí Kremlu, Moskva přijímá opatření k zajištění bezpečnosti svých hranic, podél kterých je zaznamenána činnost NATO .


40 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. taky ten dest nevidim

   Smazat
  2. Re (12:51):
   ... ale mraky mohou přinášet i ten "déšť". To dnes nevyloučíte!
   Zejména to platí na aktuální klima v banderistánu, o kterém se ti záp. plánovači světlých zítřků patrně domnívají, že je stále málo úrodným a plodonosným. A že by jeho půdám jistě prospěla další prolitá krev.
   ---
   A že by - samosebou - také doplnila bezedné kapsy voj.-prům. komplexu Západu.

   Smazat
  3. Ferenc,

   chces se vsadit, pokud ano nejmin o 5 litru at to stoji za to.

   ale pratelske varovani, nezapomen ze "El Presidente" od Ukru je z Levanty a pobolsnim bavic, takze bych se bejt tebou nrvzazel, mimo toho Rusaci maji zaa zadkem Cinu a ted i dokonce Iran, sice Iran moc neznamena, ale je to indikace ze Cinani a Rusaci se NEBOJI

   Smazat
  4. Re (14:47):
   ... nechci, nemám potřebu dělat z naší debaty horáčkovskou Fortunu. A velice rád se budu mýlit.

   Smazat
  5. Nebyl bych si jistý ničím. Vojska NATO se valí na Ukrajinu, internet přináší denně fotografie či videa transportů tanků, děl a vojenské techniky. Navíc Ukrajina je podporována USA a EU k vojenské akci a všestranně ujišťována, že se za ni postavíme. Může to tedy lehce skončit podobně hloupou akcí, kterou svého času provedla Gruzie. Také Saakašvilli byl ujišťován, že má perfektní zbraně a podporu Západu. Víme jak to dopadlo. V každém případě s útokem na Donbas nebo Ukrajinu Rusko počítá a je připraveno. Konflikt by pomohl USA vyvinout větší tlak na Německo, aby okamžitě ukončilo North Stream 2 a to může být hlavním cílem akce. Vždy se dívám na věci přes otázku Komu to svědčí. Tady je to jasné a nějaká tisícovka mrtvých Ukrajinců pro je USA přijatelnou daní. Myslím, že by uvítali i obsazení části Ukrajiny Ruskem nebo opolčenci. Vždyť propaganda potřebuje argumenty jako sůl...

   Smazat
 2. Anglosasové se vždy nejvíce obávali sblížení evropských států s Ruskem. Zejména Německa. Velkým odpůrcem války s Ruskem byl Bismarck ("Chceš-li dlouho žít, nezačínej válku s Ruskem"). Po smrti císaře Viléma I. nastoupil jeho syn Fridrich III., ale vládl pouhé tři měsíce a také zemřel. Pak nastoupil na trůn Vilém II.(r. 1888 je v Německu znám jako "rok tří císařů"), který měl jiné plány. Bismarcka stál jeho postoj místo. Po nástupu Viléma II. byl vypracován známý "Schliefenův plán". Velkým odpůrcem války s Ruskem byl i Ferdinand d'Este, následník rakouského trůnu. Předpověděl, že bude znamenat zánik obou monarchií. Ten skončil v Sarajevu. Jak to všechno dopadlo víme. Nyní je situace podobná, jen taktovku drží USA. proto se snaží ze všech sil zabránit dokončení SP II. Vůbec nejde o samotný plynovod jako takový. Do Evropy a do Německa vede více plynovodů. Ingolstadt, SP I. další přes Ukrajinu z bývalého CCCP, dále Turecký proud z jihu. Dováží se LPG z Kataru i Ruska (nejvíce ho kupují Američani). Takže jedna roura navíc nic nerozhodne. Ale v případě SP II. by dostalo Německo do rukou hlavní kohout od rozhodující energie příštích desetiletí. A to pro celou Evropu. To by znamenalo posílení jeho pozice jako evropské mocnosti. navíc by to vyřadilo ze hry hlavní spojence USA na evropském kontinentě - Polsko a Ukrajinu (ty trosky co z ní zbyly). Tomu chtějí Američani zabránit za jakoukoliv cenu. Proto ta zuřivost. Proto se snaží rozpoutávat napětí okolo ruských hranic. Sami bojovat nepůjdou. K tomu mají jiné. Vyzbrojují Poláky a ukrajinské fašisty. Zkusili to z Gruzínci a Armény. Ale s těmi si Rusové rychle a rázně poradili. Američani neuspěli ani v Bělorusku. A i tam se viděli jako jasní vítězové. I prezidentku už měli. nyní sází na to, že Rusové si s Ukrajinou rychle poradí (nejsou to blázni a umějí si spočítat poměr sil). Ale spoléhají na to, že Rusko bude vyhlášeno za agresora a zabředne do dlouhé války (Zelenský už připravuje obyvatelstvo na "partyzánskou válku"), bude mít neustálé napětí na hranicích, což ho bude vysilovat a evropské země USA donutí více zbrojit = nakupovat americké zbraně a budou tak více připoutány ke káře politiky USA. Tak USA zabijí mnoho much jednou ranou a zaplatí to jiní. V první řadě Ukrajinci svojí krví a zemí. Zbytek pak penězi a nezávislostí. Zřejmě o tom byla i řeč mezi Macronerm, Merkelovou a Putinem. A proto nebyl pozván Zelenský.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono by bylo nejlepší aby EU poslala USA do háje a navázala normální vztahy s Ruskem.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Danny velmi dobře. Jenže Poláci hrají dvojí hru a předpokládají rozpad Okrajiny a tím získání bývalých území. V tom případě se mají banderovci na co těšit. Budou vzpomínat na Džugašviliho jako na ochránce. Ten je poslal na Sibiř a jen ho Nikita zlikvidoval, tak jim dal amnestii a různé brebendy. Poláci je prověří do pátého kolena. Mají připravenou perfektní evidenci co tam vlastnily a kdo se postaral o jejich likvidaci. Chazarů je mezi nimi také dost.

   Smazat
  4. Danny, máme opravdu proč se bát válčiště v Evropě. Snad si to uvědomí velké země mezi sebou. Bude to trochu rasistické, ale pokud v USA neporazí svůj Deep State, čeká nás pohroma. USA ztratí vedoucí roli ale zachrání stamilióny obětí. I sebe!

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 16:06- bezejmenný, Deep State je obecný význam pro lidi v pozadí, bez jména, tedy i Vy, ač poslední kolo u vozu!

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Oni polaci maji dva problemy Rusko, a Nemecko, tak jsou tak trosku paranoidni, a pro Amiky snad to ujload old scrap,,,,,,,,,, inkurant

   Smazat
 3. Tak kulový nemají šanci zaútočit na Krym situace je daná a fašouni by dostali pořádně přes držku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ponižoval nadávkami a podsouvání diskutujícího. Byl smazán.

   Smazat
  3. To je sice chválihodné, ale ty blitky sem píše pořád dokola. To toho psychopata neumíte bloknout nafurt?

   Smazat
  4. Rosťa Tem pravdoláskařský psychopat tu je s námi roky a nechtějí se podívat realitě do očí. Stačí jim jak si USA tahá triko jak jsou nejlepší na světě. Prý ho nejde v stávajícím systému zablokovat.

   Smazat
  5. cablik 13:24 13:22 16:16 souhlas

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Vsechno jenom v USA nesmi byt valka.
   Jde o velke penize, kdy ztrati Ukrajina a Polsko transitni poplatky a USA a EU budou je zivit a zivit bez konce..
   Jde mozna o umysl vyse uvedenych se Ukrajiny vubec a nadobro ted zbavit, pomoci svych sluhu,vojenskych instruktoru, tam umistenych..
   Kdo by je zivil, zvlaste kdyz neni za co..
   Navic tam maji velkou epidemii...
   Ma snad nekdo jinej napad co s nima ?
   Kdyz Putin naleti ,dostane darek rozvracenou Ukrajinu a celej zapad na krku s pokrikem ,jak s nima spatne zachazi..

   Smazat
 4. Všude blokují tyhle kolaborantské svině napořád, jen tady furt otravuje ta špína z neziskovky diskuse denně!

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Díky Aliaci SVĚTLA k tomu už nedojde....
  https://zpravy.dt24.cz/zahranicni/odtajneni-zapadnich-dokumentu-pokud-vam-to-neotevre-oci-tak-potom-uz-nic/?fbclid=IwAR3NXB5fSpyZPMUiMiEPay_Gx0rfioBOqbFuXxZHCWOvH5zxUjC94vu-MvE „Ukrajina si bude myslet, že bojuje proti Rusku za svoji nezávislost. bude si myslet že má konečně svobodu, zatím co se dostává do plné závislosti na nás.To samé si budou myslet i Rusové, že brání své národní zájmy, vracejí zpět svoje teritoria atd. Záminkou z naší strany bude hájení suverenity a boj za své národní ideály. Přitom nedáme ani jedné ze stran možnost k sebeurčení na základě národních hodnot a tradic. V této válce bláznů slovanský dobytek bude ztrácet své síly a posilovat naše pozice. Hlavní dirigent potichu, ze strany bude sledovat krvavé události.“ Ale to není ještě všechno. Čteme dál. Cituji: „Slované, mezi nimi Rusové, Bělorusové, Ukrajinci jsou nejvíce neovladatelné národy na světě. Vzpurné díky svým přirozeným fyzickým a intelektuálním schopnostem které geneticky zdědili po svých předcích a které není možné změnit. Slovana, Rusa, Ukrajince, Bělorusa je možné jen zničit, ale ne podmanit. To je důvod proč všichni podléhají likvidaci a zpočátku výraznému snížení jejich populace. Na celé planetě dochází k výrazným klimatickým změnám. Poušť směřuje směrem na sever rychlostí 10 kilometrů za rok. Dehydratace zemí – 25 metrů za rok. To je za 20 – 30 let problém přesídlení obrovské masy civilizovaných národů severněji od jejich současných míst. Do té doby na Kubani, v Rostově na Ukrajině bude ideální subtropické podnebí a na místě úrodných oblastí na severní Ukrajině bude klima dnešního Kavkazu. Slované bude jsou dočasnými hosty a podléhají přesídlení. Poženeme je dál na sever mimo Moskvu kde bude malé severní území, rezervace, hustě obydlená obyvateli podobné indiánům v Americe

  OdpovědětSmazat
 7. Myslýte, že by tady šel někdo válčit proti Rusům?

  Dobře položená otázka neznámé autorky:


  Pane poslanče,
  ministr obrany chce mapovat počty mužů a žen schopných a ochotných podílet
  se na ochraně vlasti.

  Ráda bych se dozvěděla, co konkrétního chtějí politici abychom bránili. Zda
  cizí kapitál, cizí banky, cizí média, cizí šachty, cizí pozemky?

  Majetky zbohatlíků, korupčníků a tunelářů? Majetky politiků a jejich rodin?
  Proč bychom měli pokládat životy za zemi, která nám byla ukradena, za cizí
  firmy, pro něž dřeme za 1/3 německých výplat, za obchodní řetězce, které
  zlikvidovaly naše drobné podnikatele a prodávají nám zdravotně závadný
  odpad? Za ukradenou vodu?

  Proč bychom měli umírat za politiky, kteří celou tuto mašinérii od roku 1989
  umožnili a kteří nám pravidelně nadávají do komunistů, šíří mezi lidmi
  nenávist a podporují světového agresora č. 1 - USA?

  Děkuji za odpověď.

  PS: Není bez zajímavosti, že armádu, kterou zničil Václav Havel a individua
  mu podobná už asi nikdo neobnoví. Zmizela rozsáhlá technika, závody na
  výrobu a opravy techniky všeho druhu, zanikli specialisté a z půlmilionové
  armády máme jakousi četu, co jezdí po světě jak cirkus Humberto, hradní
  stráž, dvě kapely a tři pronajaté stíhačky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naše armáda -- to je opravdu síla .....
   Doufám jen, že jsou všichni ochotni položit své životy za vlast ☹To by člověka nenapadlo, že tohle národ financuje... Výzbroj je u nás asi ten nejmenší problém, stačí se podívat na strukturu naší armády. Máme 20.864 vojáků (mužů a žen) z toho je 21 generálů, 1.942 vyšších důstojníků (plukovníci a majoři), 3.377 nižších důstojníků, ti velí 5.944 praporčíkům, 6.963 poddůstojníků a 709 členů mužstva (zbytek vojáků tedy cca 1.908 vojáků je ve školách). Tedy na jednoho důstojníka (bez ohledu na to zda jde o vyššího či nižšího) připadá cca 2,5 vojáka (poddůstojníků, praporčíků a členů mužstva).
   Když to převedeme do praxe tak v jednom Pandurovi by mělo jet cca 14 vojáků (posádka a výsadek) tedy při poměrech v naší armádě jeden plukovník, jeden major, dva kapitáni a čtyři praporčíci, pět poddůstojníků a jeden vojín...
   Skutečně úžasné složení armády
   S pozdravem, Milan Šíma mailto:sima.milan@post.cz
   Proč prosazuje 75% poslanců naší slavné PS vrácení 10 miliard armádě, koho do těch "nových" strojů a vrtulníků posadí??? Asi je to tím, že chyběli v matematice při vyučování. A proto také máme v naší armádě tolik generálů. Jeden z nich by chtěl být i našim prezidentem.

   Smazat
  2. Stejne jako v novem vzoru USA pro pokracujici vlady puppets v CR -bude se lepe a radostneji krast a to naprosto legalne, zbrojeni je nejlepsi nikdo se neodvazi kritisovat, vse je legalni .Asi se moc nepamatujete kdyz pablb Rumsfeld min obrany USA zjistil, ze chybi v kase Pentagonu ohromne penize tusim 2 biliony $ a je pry je treba najit .A tim to take skoncilo jen pocet bilionaru se zvysil .A to je porad dokola se vsim a vsude v tomto svete zlodeju lharu bezcharakternich zrud na vsech urovnich ,vzdyt se rozhlednete doma ,ona becka na min financi mekta ze na penize na "na obranu" ji nikdo sahat nebude .

   Smazat
  3. Nejsou nahodou 4 a kolem10 L39? a ty prepracovane T2 docela ujdou,,,totiz jak to vypada jestli chce Babis zusttat ve vlade, tak musi vratit tech 10 mld

   \

   Smazat
  4. typo u tanku ma bejt T72

   Smazat
 8. No ta paní má kuráž a komu že to poslala.

  OdpovědětSmazat
 9. Tak jsem zvědav, zda ukrouši požádali o deportaci svých občanů na Okrajinu - protože potřebují doplnit stavy.Myslím, že po Evropě by nastala zajímavá honička asi i srandovnější než honění řidičů pro překračování hranic okresů.

  OdpovědětSmazat
 10. Indiáne ty PAKO co se najednou bojíš stále vožralých hladových mužiků v láptích s lepenkovými ARMATAMI. Co se ti přihodilo ty vole, že se ti svírají půlky. Zalez do amiřiti, tam se uklidníš.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.