Reklama

neděle 4. dubna 2021

Lavrov: Moskva bude reagovat na jakékoli nepřátelské akce EU

4. 4. 2021 tass
Ministr zdůraznil, že „nejde o hrozbu“, a dodal, že Rusko reaguje na omezení podobným způsobem jako Čína. Rusko bude reagovat na jakékoli nepřátelské akce ze strany EU a reakce nemusí být nutně symetrická, uvedl ve čtvrtek v rozhovoru ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Vždy jsme varovali, že jsme připraveni reagovat. Budeme reagovat na všechny nepřátelské akce proti nám - ne nutně symetricky,“ řekl ministr.

V komentáři k poznámce novináře, že Evropa pravděpodobně jednoduše zapomněla na schopnost Moskvy reagovat na tlak, Lavrov poznamenal: „Obrazně říkáte, že buď nečetli, nebo spíše zapomněli na příběh Ilji Muromce, který spal na peci a nikdo si toho nevšiml? “

Ministr zdůraznil, že „nejde o hrozbu“, a dodal, že Rusko reaguje na omezení podobným způsobem jako Čína.

"Nezapomeňte, že Čína nereagovala přerušením ekonomické aktivity. Jednoduše sankcionovala osoby a společnosti, které hovořily z protičínských pozic příliš hlasitě. Jednáme přibližně podobně," řekl Lavrov.

42 komentářů :

 1. ZÁPAD PROPADÁ ŠÍLENSTVÍ A ZKÁZE – BESTIÁLNÍ PLÁNY GLOBALISTŮ, JAK SE ZACHRÁNIT

  Zkusme se, prosím, společně zamyslet nad tím, jakou budoucnost před sebou vlastně má Česko a Slovensko, pokud budeme pokračovat dál po současné cestě. Vím, že spousta lidí je v takovém stavu mysli, že už jen UVAŽOVAT o čemkoli jiném, než totálním rozplynutí se v EU (pod taktovkou USA), v nich vyvolává záchvaty naprosté zuřivosti a touhu zničit toho, kdo je “ideologickým kacířem” a “pro-kremelským trollem”. Ať už kacíř prezentuje svoje úvahy jakkoli, má smůlu – je povolen jen jediný možný názor. Protože tu ale nejsme ani v hlavních médiích, ani v meeting roomu nadnárodního korporátu, zkusme prosím zauvažovat o dlouhodobém plánu, jak se vybabrat z toho už naprosto nesnesitelného a dekadentního stylu života. Bez předsudků, chladnokrevně, racionálně – jak připravit naši zemi tak, aby naši potomci přebrali hezkou, svobodnou zemi, ve které budou šťastně žít a ne totalitní peklo, kde budou jen očíslovanými otroky bez jakékoli naděje na harmonický život?
  Plány globalistů
  Nejprve si dejme dohromady, jaké plány mají s celou civilizací západní oligarchové. Ti už své plány ani netají a naopak svou představu o budoucí utopii po “Great Reset” kolapsu hrdě prezentují. Problém je, že jejich vize je utopická jen pro několik set vyvolených, kteří vše budou ovládat plus pro několik desítek tisíc jejich nejvěrnějších otroků. Zbytek lidstva v Evropě, severní Americe a Austrálii se v této “utopii” promění jen v něco jako autonomní stroje a pečlivě řízené konzumenty. Jinými slovy – míříme k modernímu otroctví, které je samozřejmě prezentováno jako cesta k rovnosti, univerzálnímu příjmu a všeobecnému blahobytu.
  Gigantická akce s novým koronavirem pomáhá globálním oligarchům celý reset výrazně akcelerovat a ti se s tím už ani netají – lidé jako Klaus Schwab, Eric Schmidt nebo Bill Gates to hrdě přiznávají. Jejich cílem je:
  • V podstatě zrušení soukromého vlastnictví pro běžné občany – a to VEŠKERÉHO vlastnictví. V budoucí utopii bychom si měli od korporací pronajímat nejen bydlení a možnost volného pohybu, ale třeba i oblečení.
  • Masivní de-populace planety – pomocí různých technik má být sražena populace planety na necelou miliardu lidí. Začíná se samozřejmě u bělochů v Evropě a severní Americe, proces má být postupný a trvat několik dekád. (Pozor, tohle opět už není jen konspirační teorie, ale veřejně prezentovaný plán.)
  • Absolutní kontrola pohybu a chování populace – pomocí všudypřítomných kamerových systémů a automatického rozpoznávání tváří pomocí AI (na mnoha místech už to běží, např. v Londýně), konstantní sledování vaší pozice přes mobilní telefony, sledování fyziologických procesů ve vašem vlastním těle pomocí “smart” technologií, neustálých kontrolních hlášení atd. budou úřady i korporáty vždy vědět, kde přesně jste, co děláte, co jíte a hlavně – co říkáte.
  • Zdravotnická totalita – budeme neustále testováni na aktuální “epidemiologickou hrozbu” a nepovinně-povinné očkováni vybranou západní vakcínou jednou až dvakrát ročně. Bez očkování nebudeme mít “covid pas” a bez něj nás nepustí nejen přes hranice, ale ani do divadla, bazénu, většiny obchodů atd. Mít aktuální “covid pas” bude nutné i pro přijetí do mnoha povolání (státních a korporátních, později zřejmě i do menších firem). Jediná možnost bude podvolit se nebo se stát bezdomovcem.
  • Zrušení možnosti jíst maso – plánem je mít pro běžný plebs jen maso syntetické a bílkoviny získávat z hmyzu pěstovaného na hmyzích farmách.

  OdpovědětSmazat
 2. • Naprostá cenzura názorů – ve velkých korporátech jako je Google, YouTube, Facebook, Twitter, PayPal apod. už tvrdá cenzura probíhá a nepohodlní lidé jsou v digitálním světě měněni v “ne-osoby”. I jakákoli zmínka o ne-osobách je mazána a nezachrání vás ani to, že jste bývalý prezident Spojených Států. Za nepohodlné názory už byly milionům lidí bez odvolání smazány účty (včetně soukromých konverzací, stovek nahraných videí atd.). Informace se už nyní volně šíří jen díky “digitálnímu samizdatu”, kdy si lidé sami zakládají blogy, vlastní maličké noviny dělané ve volném čase po práci apod. I tyto samizdatové snahy ale budou postupně zlikvidovány – už teď hostingové služby na Amazon serverech nebo GoDaddy mažou lidem bez odvolání jejich data, pokud se ideologicky proviní. V Česku a Slovensku nás zatím částečně chrání náš komplikovaný jazyk, takže rozsah cenzury zatím nevnímáme tak silně – ale přichází to.
  • Likvidace klasického školství – už nyní se školy více a více podobají převýchovným táborům než místům pro získávání znalostí. Místo matematiky se vyučuje o bělošském zlu, místo biologie o 72 genderech atd. Místo racionálního rozdělení dětí do tříd podle schopností se mezi nadané žáky míchají opoždění a výuka pak samozřejmě musí běžet podle nejpomalejších dětí. Naše středoevropské země jsou v tom opět trochu pozadu, ale ten trend vidí každý člověk s fungujícím myšlením.
  • Postupná výměna obyvatelstva – původní evropská populace je postupně a řízeně nahrazována populací africkou a blízkovýchodní. Zatím se zdá, že cílem je vzdorné bělochy během následujícího staletí v podstatě vymazat. Tento (protibělošský) rasismus je v médiích a politice prezentován jako boj proti rasismu a varovné proti-rasistické hlasy jsou v převrácené realitě mazány jako “rasistické” a “white-supremacist”.
  • Epidemie depresí a užívání psychofarmak – podle tabulek žijeme v těch nejšťastnějších zemích na planetě. Je proto docela zvláštní, jak v západním světě děsivě roste počet depresí, psychických problémů a užívání drog, antidepresiv a léků na úzkosti. Psychofarmaka se dokonce už masivně podávají i dětem (!!!). A protože masivní nárůst prodeje psychofarmak už od dětského věku farmaceutickým gigantům rozhodně nevadí, můžeme předpokládat, že to půjde dál a dál. Vakcíny, tabletky štěstí, tabletky proti úzkostem, tabletky na spaní, tabletky proti zažívacím potížím, syntetické “maso”, testovací sety na pravidelné výtěry sliznic na přítomnst virů…farmaceutický průmysl nad námi bude mít větší a větší moc a my budeme víc a víc otupělí.
  • Zrušení klasické rodiny – v naší civilizaci byla nukleární rodina (táta, máma a děti) hlavní jednotkou společnosti kam až naše paměť sahá. I vztahy v širší rodině (prarodiče, tety apod.) byly vždy považovány za nesmírně důležité – nejen společensky, ale i právně. Plánem je tohle zrušit – klasická rodina, manželství, rodičovství nebo právo vychovávat vlastní děti podle vlastního uvážení jsou brány jako přežitek a jsou systematicky likvidovány. Cílem je něco jako “každý s každým” bez závazků, dítě je majetkem státu.
  • Zrušení hotovostních peněz – hotovostní peníze jsou anonymní a dávají určitou svobodu. Plánem je mít jen měnu digitální, pod dokonalou kontrolou bank a státu. Úředníci i korporáty budou přesně vědět kdo, co, kdy a kde kupuje. Účty a platební karty vám budou moci být za ideologickou neposlušnost kdykoli zablokovány (to už se v menší míře na Západě děje) a vy si pak nekoupíte ani rohlíky. S digitální měnou se také mnohem snáze manipuluje, takže se může stát, že vašich těžce našetřených 300 000,- Kč na auto bude mít najednou hodnotu bochníku chleba (na auto už si ale stejně běžný člověk nikdy nenašetří).

  OdpovědětSmazat
 3. • “Zelený úděl” – zruší se výroba nových vozů se spalovacími motory a k dispozici budou jen 2x-3x dražší “ekologické” elektromobily. Na nové auto tedy bude mít peníze už opravdu málokdo. Zbývající atomové i uhelné elektrárny se zruší a zůstanou jen “ekologické” větrné, solární a možná i vodní. Elektřina EXTRÉMNĚ podraží, což jen dál znemožní snadnost volného pohybu (protože budou jen elektromobily). Sítě budou ještě několik dekád nestabilní a elektřina se bude “škrtit” kde to jen půjde (proces už běží – viz snižování výkonu vysavačů apod.).
  • Centrálně plánované zemědělství – už v podstatě běží skrz EU dotace a rozpínání naprosto gigantických korporátů jako je Mondelez. Ale centralizace dál rychle pokračuje – chemií posedlý Bill Gates například kupuje zemědělskou půdu jak smyslů zbavený, takže je aktuálně největším vlastníkem půdy v USA. Malí biofarmáři jsou mnoha postupy naprosto likvidováni (např. patentovými zákony – pokud třeba ekologicky pěstujete v USA nějakou plodinu a vítr vám nafouká na pole pyl od pozemků Mondelez, kde mají své patentované, geneticky modifikované kultivary, tak buď zaplatíte obří licenční poplatky nebo končíte).
  • Odebrání jakýchkoli legálních zbraní – sebevědomý občan vybavený zbraní je pro nový světový řád pořád určitou hrozbou. Proto je právo legálně vlastnit zbraň systematicky likvidováno. V některých zemích (Británie) jdou tak daleko, že zabavují i středověké meče, kuchyňské nože a šroubováky. Česko se tomu zatím plusmínus brání, ale skrz různé triky (např. zákaz olova) se nakonec podaří všechny kompletně odzbrojit. Zbraně tedy zůstanou jen státu a zločincům, kteří vlastní zbraně ilegální.
  • Vězení a koncentrační tábory pro neposlušné – už nyní běží startovní projekty pro “odmítače covidových opatření”. Za pár fakticky neškodných slov na sociálních sítích můžete už i u nás jít sedět natvrdo do vězení na několik let – tedy trest tvrdší, než třeba za brutální znásilnění.
  • Války, války, války… – NATO/USA potřebuje neustálou expanzi a vysávání prostředků ze zatím ne úplně vydrancovaných zemí, protože západní ekonomika už dvě dekády neustále balancuje na pokraji totálního krachu. Vlastně je docela dobře možné, že celý ten výčet výše je úplně zbytečný, protože aktuálně připravuje Bidenova administrativa válku na Ukrajině a tím i v podstatě s Ruskem. Jediné, v co můžeme doufat, je to, že to “strašlivě zlý” Putin zase nějak dokáže uhrát a neskončíme v globálním konfliktu, který by nás všechny prostě vymazal z povrchu planety…
  Znovu upozorňuji, že vše napsané výše rozhodně NEJSOU konspirační teorie. Vše zmíněné už běží, případně nám to sdělují jako plán následujících let “filantropové” jako je Bill Gates nebo miliardáři ze Světového Ekonomického Fóra, kteří se pravidelně scházejí ve švýcarském Davosu.
  Jak se zachránit
  Představa, že ve volbách srazíme na kolena ANO a zachrání nás nově marxisté z Pirátů, je velmi naivní. Piráti patří k hnutí západních oligarchů ještě víc než Babišův “spolek pro těžbu dotací”. Jako jednou z mála možností, jak se zachránit před moderním digitálním otroctvím, se zdá být odtržení od EU a nastavení vlastních pravidel. Česko i Slovensko jsou absurdně malé zemičky a samostatně nemají sebemenší šanci se ubránit bilionům dolarů oligarchů, armádě USA ani zkorumpovaným mediálním domům. Jedinou možností je tedy odejít z EU, ale rovnou s tím se připojit k nějakému jinému spolku. Jakýkoli nový spolek samozřejmě bude postupně znovu zkorumpován, ale my musíme akutně vyřešit nejbližší dvě tři dekády – budoucí korupce je problém pro další generaci, my musíme hlavně vyřešit korupci a šílenství aktuální.

  OdpovědětSmazat
 4. Možnost č. 1 – V4+
  Jako asi nejracionálnější varianta se jeví zformování “Středoevropské unie”. Tedy spolek Polsko + Česko + Slovensko + Maďarsko, ideálně posílené Rakouskem, Slovinskem a možná i Chorvatskem. Máme podobnou mentalitu a už jsme spolu v podobném a poměrně úspěšném spolku byli. V tomhle novém spolku s možná až 80 miliony obyvatel (tj. jako Německo) bychom měli větší sílu odolat nevyhnutelnému kolapsu západní civilizace a bránit se agresi mocností kolem nás – aktuálně nejagresivnějšímu USA, ale i Německu, Rusku nebo Číně. Ekonomicky by se nám trochu uvolnily ruce a tak bychom mohli volněji obchodovat nejen se zeměmi na západ od nás, ale i s většími trhy směrem na východ. Problémem je, že země V4+ aktuálně nejsou tak jednotné, jak někteří z nás doufají. Ale hlavně – není tu žádná jasná síla, která by tohle řešení jasně a srozumitelně tlačila. Takže i přesto, že jako nové uspořádání by to asi dávalo největší smysl a přineslo by to největší pozitiva, nevidím to jako příliš reálné řešení v aktuálním světě.
  Možnost č. 2 – pokračovat s EU a doufat…
  Pokud budeme pokračovat v cestě do propasti s EU, tak do té propasti společně s EU spadneme. Vše popsané výše se přes nás převalí v katastrofické vlně a semele to hlavně střední a nižší třídu. Jediné, v co bychom při této cestě mohli doufat, je to, že revoluci včas provedou rozumní lidé ve velkých evropských státech (tj. v Itálii, Německu a Francii) a my se s nimi tak nějak svezeme. Ve jmenovaných zemích mají k revolucím poměrně solidně našlápnuto, ale cesta je to velmi nejistá a i kdyby se to během následující dekády povedlo, přineslo by nám to i tak docela solidní vlnu zmaru a chaosu. Protože ať to dopadne jakkoli, pro západní země jsme vždy byli a budeme jen kolonie, která se má vytěžit. Přesto – cestou podvolení se a doufání v zázrak asi půjdeme. Je to nejpravděpodobnější cesta, kterou Česko i Slovensko půjdou…
  Možnost č. 3 – zpět pod vliv Ruska
  Zatímco v EU se soustředíme hlavně na to, jak vše co nejvíc zregulovat, jak obyvatele co nejvíc svázat totalitními pravidly a jak ještě jednou o kousíček posunout neodvratný ekonomický i společenský kolaps, tak Ruská federace byla konstantními sankcemi a šikanou donucena k fascinujícímu procesu osamostatnění, zesoběstačnění a zdánlivě paradoxnímu ekonomickému růstu. Mají samozřejmě svoje vlastní velké problémy – stále zaostalý venkov (nezapomeňme ale, jak pro nás nepředstavitelné vzdálenosti mezi jejich obydlenými oblastmi jsou), obrovská závislost na Putinovi (po jeho smrti nebo odstoupení může nastat totální chaos), jejich vlastní verze cenzury a neustálá hrozba Konečné války se Spojenými Státy, které se neustále plíží kolem ruských hranic a chřestí zbraněmi. Ruská federace je ale silnější než kdy dřív a má dobré vztahy se sice totalitní, ale ekonomicky silnou Čínou. Jinými slovy – zatímco Západ jede po mazlavé skluzavce přímo do septiku (to snad nikdo nezpochybňuje), Rusko spíše sílí. Pokud ho Západ nezničí válkou, má před sebou relativně optimistickou budoucnost. Česko má štěstí, že Rusové ho z nějakého důvodu pořád ještě mají rádi – přestože tu při našem osvobozování v roce 1945 cedilo vlastní krev a zemřelo neskutečných 140 000+ jejich synků a my jim teď z vděčnosti flušeme nadávky do xichtu a bouráme sochy generálů, bez kterých by tu půlka z nás vůbec nebyla (a zbytek by byl germanizovaný a žil v nacistické totalitě), tak nás pořád mají rádi. To, že jsme tak trochu Germáni a tak trochu Slovani má krom nevýhody v naší naprosté nerozhodnosti i výhodu v tom, že nás obě strany tak trochu považují za “svoje”.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechápu, proč se máme spojovat se státy s rozdílnými a mnohdy i protichůdnými zájmy, než my. Habsburská monarchie měla své jakési oprávnění jako hráz proti turecké expanzi. Pak už to byl jen pangermánský žalář národů.

   Smazat
  2. Já bych vynechal Polsko a Chorvatsko. Naopak bych počítal se Saskem a možná Srbskem. Kolem zachudu je třeba vytvořit cordon saniter.

   Smazat
  3. Já bych bral ještě Bavorsko, je nám blízké, bližší než Sasko. A měli bychom Alpy. Jo a Skotsko, tam je dobrá whisky.

   Smazat
  4. Duro troubo,
   necetl jsem ty tve zpravy, ale prosim tebe vezmi si par tabletek neurolu, a panaka, a pak se di prospat, protoze jsi uz fakt hysterickej.

   Takze jen kratce, opakuji to zde et nauseam.... zadna preshranicni valka mezi kymkoliv (mozna UKR) nebude, lide totiz vi, ze i kdyz se sestreli 95% ruskych raket, stejne kdyz se rozpadnou ve vzduchu uvolni se z nich tolik radioaktivniho sajrajtu, ze to asi nikdo dlouhodobe neprezije, a to nemluvim o tech 5% co se musi trefit... dale jeste k tomu pridej Amerorakety, mozna i Cinske a anglicke, Izrael taky neco odpali, takze zanik lidstva je zaruceny at vyhraje kdo chce... takze neblbni

   Smazat
  5. Basosi!

   Proč se domníváte, že blbnu já?? Copak mám velké červené tlačítko? Copak Bidet ví co dělá? A když to udělá a nevyjde to, dopadne jako hitler, ale světu to bude prd platné! Ti co vodí bideta na špagátech již nemají jinou možnost, protože při krachu juesej budou odhaleni a ušlapáni davem, takže raději lidstvo vymažou z povrchu světa.

   Klidně se dál uklidňujte, že vládci světa si nezničí hračku!

   Smazat
  6. Víte, já jsem (narodil jsem se jako Čechoslovák)pro Československo a obchodovat a kamarádit se se všemi, kteří o to stojí. Ale musí to být jako rovný s rovným.

   Smazat
  7. At si ty sracky vezme nekam jinam..
   Vsecky zachraneny potraty lezou sem..

   Smazat
 5. Dobré je i to, že úzké partnerství by bylo pro Ruskou federaci velmi výhodné i ekonomicky a vojensky, protože Česko (se Slovenskem) je dokonalý “klín” vražený doprostřed Evropy. Jinými slovy – pokud bychom dali velmi jasný signál, že z drásajících spárů amerického/eurounijního orla bychom chtěli zpět do drtivé náruče ruského medvěda, Rusko by podle mého názoru nebylo principielně proti a v cestě by stála “jen” hrozba toho, že NATO kvůli tomu vyvolá válku (i kdybychom odešli z EU v referendu s 90% hlasů pro a pak se svobodně přidali k Ruské federaci po referendu s 90% hlasů, stejně by se nám NATO snažilo přinést pomocí bomb jejich demokracii – už jsou s tím reálné zkušenosti, že ano). Pro Česko by tohle partnerství také bylo spíš výhodné – nesrovnatelně jednodušší přístup na nejen ruský, ale i na čínský a indický trh. Také větší samostatnost, nezávislost a aktuálně i překvapivě víc svobody. Problém je, že tento scénář asi není moc pravděpodobný. Přestože by pro nás byl nesrovnatelně výhodnější, než se potopit do šílenství a rozkladu společně s EU/USA, je tahle cesta pro českou “elitu” něčím naprosto nepředstavitelným. Stačí se podívat do českých médií – když odmyslíme hysterickou covidovou propagandu, tak zbytek zpráv tvoří hysterická protiruská propaganda. A lidé, kteří nekriticky polykají lži o covidu, hltají stejně nekriticky i lži o Putinovi, který podle nich z notebooku ve své pracovně hackuje americké volby, na rozdíl západních zemí totalitně potlačuje demonstrace (na rozdíl od Francie, Španělska apod., kde policajti demonstranty gumovými projektily a obušky jen káskyplně hladí), který z okna hází plechovky se super-jedovatým plynem až do Londýna (který pak angličtí holubi v parku spokojeně a bez následků vdechují) atd.
  Shrnutí
  Naprosto upřímně přiznávám – nejsem politolog. Trochu rozumím IT, designu herních systémů a snad i té medicíně. Ale politika a společenské systémy jsou natolik složitá a dynamická oblast, že i kdybych strávila jejich studováním každý den 23 hodin, stejně budu nesrovnatelně víc nevědět než vědět. Možná jsem úplně mimo. Klidně se mi za předlouhé úvahy výše vysmějte, pokud vám přijdou směšné – je super, že to ještě jde a že na něco takového můžete reagovat. Za pár let už možná za podobnou úvahu půjdu před soud a vy se mi už nebudete moct smát, protože takové úvahy už nikde neuvidíte. Budete sedět přikovaní k obrazovce, číst jediné zbývající noviny (i když pod logy různých televizí a novin), jíst syntetické amarouny a doufat, že příští výtěr řitního otvoru v práci vás neuvrhne do měsíční karantény a povinnosti nosit elektronický náramek. Já sama neustále tápu a nevím, jak s tou nelidskou globalistickou hydrou bojovat. Západní, svobodomyslný styl života je mi přirozenější než kolektivistický styl života východního. Mluvím plynně anglicky, ale při čtení azbuky si musím ukazovat prstíčkem a číst si slova nahlas. Jenže když se nad tím pořádně zamyslím – ten svobodomyslný styl života, který jsme na Západě všichni tak obdivovali, byl za prvné docela dost přikrášlen a za druhé i to dobré pod pozlátkem platilo tak do osmdesátých, možná devadesátých let. Poslední dvě dekády ale vše rychle kolabuje a poslední rok už se tenhle civilizační okruh dostal do absolutní křeče, dekadence, debilizace a totalitních praktik. Západní svět se víc a víc podobá stalinskému Sovětskému Svazu, zatímco naopak Rusko leze z hnoje a staví se na mnohem racionálnější, stabilnější nohy. Ale vím, že nic nevím…
  Jako nejjistější řešení, které má člověk aspoň maličko v rukách, vidím hlavně to, soustředit se na svoje nejbližší okolí – na svoji rodinu, své přátele. S jejich pomocí se snažit co nejvíce osamostatnit od šíleného systému, který prostě dříve nebo později zkolabuje a vezme s sebou do pekla všechno, co k němu bude příliš pevně přivázáno. Takže vlastní zahrádka, chaloupka, stýkání se s blízkými tak aby o tom systém nevěděl, vzájemná výpomoc mimo systémy EET, mít hmotné zásoby atd.
  Autor: tlamiczka

  Zdroj: https://voxpopuliblog.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. trulo.

   kousek jsem cetl, ale prestal jsem protoze jen hypoteticky se odloucit od EU je za dnesni situace nemozne, nemozne, a neproveditelne. Ale pokud bude skutecne horka valka, tak to bude jedno kdo je kdo, a kam nas kotlik bude smerovat

   Smazat
  2. Basosi, já předpokládám, že EU vytvoří takovou situaci, že se rozpadne. Mají stoupající nároky a zároveň stoupá neschopnost mladší populace to zajišťovat. Jedině to můžou zachránit makáči z afriky. Nebo urychlit.

   Smazat
  3. dedp,
   je to fakt jako mlaceni prazdne slamy, zadne zrno nedostanes, ale kdyz se v tom EU hnoji mame hrabat, tak jedem:

   Merklova to uz asi vzdava, a mimo toho jde mazane od valu, a tak mozna Nemecko se s Ruskem tak nejak "dohodne" ale je v tom problem a to je Francie a EU, totiz myslim ty dalsi hovnostatecky jako Brusel, Norsko, Holandsko a par dalsich prcku, kteri diky tomu ze EU stale existuje maji z toho hafo penez, podivej se na Belgii, neco jako my, ovsem mazanejsi, jsou dnes strediskem EU, takze ti budou stale propagovat EU

   Ale je mozne, ze diky Anglii ktera se vybalila z EU a take diky neposednym Polakum a Gombosum (Madarum) neco prihodi, ale ne druhe strane ty reci o kovidu, a Ukrajinskem pruseru jsou jen mozna zasterkou na pumpovani Levantu, a Africanu do Evropy, takxe se na to musis divat ze vsech stran, osobne, tedy kdyz se prenesu do role ceskeho Cecha, bych se nejvice bal tech pristehovalcu, Ukrove, a mozna i kovid jsou zasterka

   Smazat
  4. vsem

   sem tam mam preklepy a ty laskave omluvte, protoze mam blby brejle, (oci take)

   Smazat
 6. Omlouvám se adminovi, že tapetuji cizí článek, ale tahle TLAMIČKA mluví otevřeně, upřímně Lidsky a hlavně srozumitelně a PRAVDIVĚ!!!
  AŤ se unkhovnové třeba vyprázdní a kačerou opečou.
  Za mne 1+****
  Ďuro Trulo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ďuro, je to od Tlamiczky hodně pesimistické, ja to asi tak, jak to degenerátům v Davosu řekl Xi Jimping podle čínské moudrosti, že po temnotě noci vždy přijde svítání a nový den ..
   Ty fantasmnagorie degenerátů nemají šanci na úspěch, je to vše založeno hlavně na otroctví peněz, a ty se jednoho krásného dne rozplynou ..

   Smazat
  2. Moc pěkně zhrnuto, úplně klid do duše to nepřináší, hlavně myšlenka jak se to mohlo stát, že to došlo až sem. Je třeba hledá cestu ven, snad je velká naděje v revoluce velkých zemích EU. Tím pádem vystoupení všech z NATO a začít nový vztah z Ruskem. Jen myšlenka.

   Smazat
  3. Proč, dopiči, "dobrovolně pod ruskou federaci"?
   Proč ne vztah dvou suverénních zemí posichrovaný smlouvami?
   Vím, autorka to uváděla "jako možnost", ale i tak...
   Za sebe - už mám toho "dobrovolného přidávání se", jinak řečeno dobrovolného zarážení se do něčí "ochranitelské" řiti, plné zuby!
   Ať už je to prdel strejdy Sama, či Eurounijní, či ta Ruská.
   Jinak souhlas s autorkou a dík, že jste to sem hodil.
   A dál. Tím slovanským klínem v germánském těle jsme po celou svou patnáctisetletou existenci, s Ruskem jako bez něj. A stačili jsme si na to sami. Nikdo nám nepomohl - když tedy pominu germánského kupce Sáma a později (protože místo boje packy hore a vemte si nás i se zbraněmi ať máte čím ten svět dobývat - a tohle konkrétně mám Benešovi za zlé víc, než ty packy hore a proto je mi z toho všeho tak stydno a proto mám Beneše tak nerad) nás ze sraček, do kterých nás zbabělec protiústavně dostal, z těchto vytáhl Sovětský svaz, ovšem s podmínkou, že něco za něco.
   (Jaká je cena za cca 140 000 padlých při osvobozování cizího národa? Kdo to stanoví? Jen se tak ptám... ... Podotýkám, že na téma Beneš zde nyní odmítám diskutovat, pokud na mou poznámku k němu někdo naskočí, protože jiné téma.)
   Ovšem tato věta ruského zamini nutí k zamyšlení:

   „Vždy jsme varovali, že jsme připraveni reagovat. Budeme reagovat na všechny nepřátelské akce proti nám - ne nutně symetricky,“ řekl ministr.

   Lze jen doufat, že ne všichni jestřábi jsou idioti a že si v ní skryté poselství "ne nutně symertricky" pochopí. Jinak...

   Smazat
  4. milan 23:50
   Zdá se, že jste toho mnoho nepochopil a patrně ani neprožil.Ruský způsob života je, žít a nechat žít. Tenzápaďácký, všechno ukrást a všechny pozabíjet. Takže za mně jednoznačně, raději ten ruský život, nežli americký.

   Smazat
  5. Milane, vždyť vše co říká a dělá Putin, je aby státy byly svéprávné, ale aby to tak mohlo být, musí k tomu být vytvořeny morální mezinárodní vztahy. Rozpory mezi státy se musí řešit jednáním, a ne agresí. Institucí je k tomu plno, jen je respektovat. Za současného stavu se to zdá neuskutečnitelné, ale pokud se o to nebude usilovat, tak to nebude.

   Smazat
  6. 9/51 + 10/01

   Mám z mnoha důvodů námitky proti federaci v jakémkoli soustátí, nic víc, nic míň.

   A zda jsem to či ono pochopil či nepochopil a prožil či neprožil, navíc v případě, že o oponentovi víme lautr hovno, je subjektivní hodnocení vyznačující se značným potenciálem nafoukanosti s prvky fanatismu.
   Jinak byste, dámo, nemohla pominout že zároveň mluvím o provázanosti smlouvami - ovšem z pozice suverénního, ne (opět) závislého státu.
   Tečka

   Smazat
  7. Milane!

   Smlouvy ať sousedské nebo mezistátní jsou pouze formalizované a mnohdy nesmyslné závazky, které se často obcházejí nebo plní formálně.
   Příkladem může být mnichov, kdy jsme s frantíky a anglány měli velmi kvalitní smlouvy o vzájemné pomoci v případě napadení a právě proto nás tito spojenci prodali Ádovi se vším všudy.
   Já, coby valašský staříček upřednostňuji podání ruky, chlapský stisk, při pohledu z očí do očí. To bývá smlouva na věky nebo na život. A z těch očí opravdu vyčtete jak bude naplněna.

   Smazat
  8. No, fakt je, že tou provázaností smlouvami jsem měl na mysli výhradně provázanost s RF, protože západním demokraciím v tomto směru (viz vámi zmiňované smlouvy) nevěřím, ale Rusku ano. Ostatně ani SSSR své smlouvy neporušovala - na jakém základě vznikly je jiná věc.

   Smazat
 7. Už by bylo na čase, aby EU konečně někde narazila. A ať to stojí za to! Nedokážeme to ani my, ani státy V4, dokáže to Rusko a Čína.

  OdpovědětSmazat
 8. Tlamiczka přečetla moje myšlenky, děkuji.

  OdpovědětSmazat
 9. zatim sputnik pouziva 58 zemi!je stejne "neoveren" jako jine vakciny!
  lide maji nekdy zdravitni potize i u jinych vakcin! astra zeneca pod jinym jmenem zastavena v nemecku a holadsku!
  nevidim proc by nemohl byt sputnik i u nas! andrej jiz pry objednal 300000ks

  OdpovědětSmazat


 10. Vaxzevria?=Nové označení, více lékařské, ale zároveň takové, které není jen směs kódů, v tomto kontextu dává smysl. Přesto se objevily pochybnosti, zda za tím není víc, a to snaha firmy uhasit pro ni nepříliš příznivou situaci, kdy některé země přestávají s její vakcínou očkovat kvůli obavám z údajných krevních sraženin. Česko vakcínu stále používá, ale částečnou stopku již vydaly Německo, Španělsko, Slovinsko, Portugalsko, Kypr a Lucembursku. Odpor k „vakcíně Vaxzevria“ teoreticky nemusí být tak velký jako k „vakcíně AstraZeneca“, která již má mírně pošramocené jméno.

  OdpovědětSmazat
 11. unkhovno!!

  Odcestuj urgentně do normálního světa a tam poklekni před bandou černochů a pro jistotu jim všem olízej nohy (od jisté doby to po bílých vyžadují), nebo se poctivě naglobínuj!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. Ten článek od pana Ďulo Trula (či paní Tlamičky) se hodně vymyká... Kromě nářků jsou v něm i návrhy řešení. To je pro vás mladší dobře. My staříci spolehlivě utečeme do bezpečí na Onen svět, ale bylo by dobře pro vnoučata, aby to nedopadla tak katastrofálně. Taky si myslím, že ti co celý svět komandují j takovým hrozným koncům nejsou hloupí! Oni to dělají schválně, z rozmyslem a velice zlým úmyslem. Dělejte něco, mládeži! Ve volbách nezmůžete nic, zvláště pokud je zfalšují tím korespondenčním hlasováním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vlastiku,

   moje rec, ale to se nam to keca, kdy to mame "za par"

   Smazat
 14. Ďulo Trulo - výborně, v podstatě souhlas se vším...

  OdpovědětSmazat
 15. Cvičení NATO Defender Europe 2021 jsou nezbytná k procvičování války s Ruskem, uvedl zástupce Ukrajiny v Trilaterální kontaktní skupině pro Donbas Oleksij Arestovič ve vysílání UKRLife.TV.

  „Defender Europe 2021 znamená„ bránit Evropu. Jejich význam je ten, že ve vodách od Baltského až po Černé moře probíhá válka s Ruskem – řekněme to na rovinu – téma ozbrojené konfrontace s Ruskem,“ řekl diplomat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. forku,

   doufam ze to cviceni NATO neberes vazne, podivej, jedina utocna cesta na Rusko je pres Polsko, a mozna i Madarsko ale Madari asi ne.

   takze chrabri polsti Andelsti husari tentokrat na to budou sami, no mozna by se do toho pustili Ukkrove, ale to jen zcela kratce, takze Nemecka armada by si pak zase mohla vzit tedy s dovoenim Rusaku to co jim Polaci vzali na vychode (ovem s povolenim Ruska)

   jenom mne skutecne sere, ze u toho diky veku uz mozna nebudu

   Smazat
 16. Čtu odezvy a vidím, že jsme všichni (i torlíci) potřebovali ten ždibec Lidského projevu jako prase drbání!

  Paní Tlamičko! Obdiv a díky Vám!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.