Reklama

pátek 30. dubna 2021

Mezinárodní rozměr Vrbětic

Jiří Jírovec

30. 4. 2021
President Zeman prý selhal, protože ve svém projevu (25. dubna 2021) nepodpořil naše zpravodajské služby, čímž vnesl pochybnost do vrbětického výbuchu a nahrál ruské propagandě. Daniel Takáč mohl v nedělním speciálu ČT24 položit jednoduchou otázku „Co si myslíte o nedělním projevu presidenta republiky?“ Neudělal to. Oslovených politiků se ptal jinak: „Byl to projev hlavy státu, která se postavila za vlastní stát?“ Odpověď na návodnou otázku byla předem jasná. Stačilo opakovat zadání.

Zeman prý profláknul tajné informace ze živého spisu a tím ohrozil další vyšetřování. „Které informace to byly?“ ptal se Daniel Takáč politiků, kteří jednotlivě komentovali Zemanův zločin. Všichni se vykrucovali, že to nemohou říct, protože by tím prozradili, co mělo být utajeno. Nesmějí ani naznačovat.

Z politiků, které jsem slyšel, jediný Radim Fiala z SPD odpověděl střízlivě: Nemůže si udělat definitivní závěr, protože nemá dost informací. Jiří Dolejš (KSČM) zašumloval odpověď stylem „Já neříkám tak ani tak, kdo se ve mně vyzná.“

Tím se vše posunulo na úroveň Švejkovy historky o nunvářovi z Vodňan. Když ho věšeli, řekl něco hodně ošklivého o císaři pánovi. „A nevíte, co o něm řekl?” otázal se hlasem plným naděje Bretschneider. „To vám říct nemohu,“ odpověděl Švejk „poněvadž se to nikdo neodvážil opakovat. Ale bylo to prý tak něco strašlivýho a hroznýho, že jeden rada od soudu, který byl při tom, se z toho zbláznil a ještě dodnes ho drží v izolaci, aby to nevyšlo najevo.“

Vrbětice zapadají ke Skripalovi a letu MH-17 tím, že sledují stejný propagandistický scénář: Rusko je okamžitě obviněno a Západ se solidárně scukne. Jen Zeman se tehdy optal na Novičok. Došlo k vyhoštění diplomatů, ale s tím se musí opatrně, protože nikdo nechce rozmetat vlastní zpravodajskou síť.

Skripalův případ se bortil hned od začátku. Vysvětlení, co se stalo, byla vyvrácena rychleji než je britská strana stačila nahrazovat novými. Skripal nakonec sešel z očí a tudíž i z mysli. Možná to byla jen zpravodajská hra.

Američané okamžitě po sestřelení letu MH-17 (v roce 2014) oznámili, že mají důkazy, že to udělali Rusové. Přivezli baterii Buku na ukrajinské území, odpálili jednu střelu a zbývající tři odvezli do Ruska, jen tak bez plachty, aby si je mohl každý vyfotografovat.

USA svoje důkazy nikdy nepředložily. Po šesti letech se nic nevyšetřilo. Zůstalo jen důvodné podezření a solidarita s Holandskem.

Zajímavé je, že Rusko bylo z vyšetřování vyloučeno. Podle dohody z devadesátých let mělo být hlavním vyšetřovatelem všech leteckých nehod, k nimž v budoucnu dojde nad územím bývalého SSSR.

Vrbětice se dostaly do popředí v době, kdy se Biden snaží nabourat vztahy s Ruskem. Dříve nosná lidská práva byla nahrazena obavou o bezpečnost. Jenže Německo a Francie mají svoje vlastní zájmy. Proto vnímají Nord Stream 2 a vztahy s Ruskem jinak.

Naši nezávislí, a sebevědomě ztopoření politici si nesmějí troufnout narušit geopolitické zájmy mocných. I Vystrčil odjel na Tchaj-wan až když dostal požehnání od Pompea.

Babiš a Hamáček jsou moc malí páni na to, aby směli konat bez povelu. Tisková konference prý byla svolána, protože prý nešlo, aby se náš čacký lid dozvěděl cosi z medií. Kupodivu nevypukl skandál, že zjevně unikají informace z BISky. Buď s vědomím Koudelky nebo prostřednictvím tolerovaného informátora.

Občan by očekával, že mu politici, když už si zkazili sobotní večer, alespoň něco řeknou. Místo toho slyšel „máme důvodné podezření“ a „nenecháme si to líbit, protože jsme suverénní stát.“

V ČT měl raději vystoupit Pavel Zeman s tím, že díky zpravodajským službám víme jak a proč k výbuchu došlo a že mám sprosté podezřelé a tak se vše požene přes ožalobu k soudu.

Místo toho jsme se stali svědky použití Cimrmanovy teorie poznání v moderní praxi. Ta je založena na postupném vyvracení omylu, který je na počátku procesu zcela přesný. Nakonec je omyl zcela vyvrácen, nevíme nic, ale víme to správně. Výsledek se přenese na občana. Tak je to správně, tak to má být.

V Česku kdysi platilo: „Je nebezpečné domnívat se cokoli“ (bonmot Jiřího Suchého). Ten lze po Vrběticích inovovat slovesem pochybovat.

38 komentářů :

 1. Sputnik? NASRAT!
  Dukovany? NASRAT!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uknovn? N....T! VIP 🖕

   Vymazat
  2. 14,43
   Když jsi zase zlitej jako Havel nepiš,projeví se to!.-)
   Hezký víkend megaidiote!

   Vymazat
  3. 14:57 Konci ti vychazky a pan primar te na cely vikend prikurtuje?-)

   Vymazat
 2. 14 /43
  SOUHLASÍM.!!!
  CO TAKY JINÉHO MŮŽE NABÍDNOUT RUSKÝ ŠMEJD NIC!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:48 Á, už zase chválíme sami sebe. "Indický běžec" v tvé makovici má zřejmě dovolenou. Jinak by sis připrc přes něj.

   Vymazat
  2. Obávám se, můj nešťastný příteli, že své frustrace z toho, že vás zde kdysi zplodil ruský okupant, se takto nezbavíte. Jen si takhle zbytečně ubližujete.

   Jděte na to jinak, otevřete svou mysl a opakujte si, že vy se nemáte zač stydět. Hakuna matata.

   Vymazat
  3. To nic, příteli, na nás to takhle neobratně hrát nemusíte. My přece soucítíme s vaším krutým tajemstvím. Vypovídej se z toho, brachu, postav se k tomu už jednou jako chlap.

   Vymazat
  4. Pepku, tvé psychické problémy již přesahují únosnou mez. Zřejmě ti chybí šikanování slabších a mučí tě pomyšlení na to, že nejsi hoden se zařadit mezi inteligentní bytosti. Možná tě i trápí, že tě pro blbost nevzali k STB, tak jsi skončil jen jako příslušník PS VB. V každém případě potřebuješ odbornou pomoc. Myslím to s tebou dobře. A teď vyskoč!

   Vymazat
 3. Rusky nocni vlk stahnul ocas a posral si tlapy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:48 Dyslektiku. Hoď tam něco hodnotného, třeba tu o té vakcíně v Brazílii.

   Vymazat
 4. Zatim nevime ktere dalsi firmy ve Vrbeticich "obchodovaly". Bylo jich dle udaju min. vnitra 5. Pokud nektera z nich odesilala zbrane Palestincum, nabizi se Izraelsky Mosad,s jejich tradici vrazd, sabotazi ci bombardovani v zahranici jako prirozena varianta. Ovsem tahle stopa cuckarum urcite nevoni. Ani Amikum.

  OdpovědětVymazat
 5. 14,48
  Pravil amiokupantský KING PLONK!!!!.D

  OdpovědětVymazat
 6. Podle různých událostí lze vyvodit, že se asi budou rušit soudy, neboť postrádají podle našich politiků význam, politici a zájmové skupiny v jakékoli věci určí viníka a jak řekl Zaorálek důkazů netřeba, dochází vůbec někomu z aktérů nejen ve věci Vrbětic jak nebezpečný byl "vypuštěn z láhve džin"

  OdpovědětVymazat
 7. Kdo u nás zná dánského, holandského, italského premiéra, nebo islandského prezidenta? A kdo od nich zná našeho prezidenta nebo premiéra? Buďme v klidu. Západní veřejnosti jsme tak nějak jedno. Nejsme pupkem Evropy natož světa. A Vrbětice koho to tam zajímá? Oni tam mají svých starostí dost, vždyť jim tam taky občas něco bouchne a není to prokazatelně od Rusa, vis londýnské metro a 150 mrtvých ...VIP ��

  OdpovědětVymazat
 8. Mezinárodní rozměr tomu dodá zdejší dyslektik a grafoman, jehož nelze ignorovat. Pokud nějaký cizinec shlédne jeho "dílo", tak ztratí poslední pochyby. Miguláš Peksa a kolektiv,zahulili a pro obsah THC nic neviděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:59 Dyslektiku, tohle by si vůči tobě neměl zdravotnický personál dovolovat.

   Vymazat
  2. @Kostěj Nesmrtelný - Lze ho ignorovat velice snadno, stejně jako přeskakuji komentáře s chybějící diakritikou. Nečiní mi nejmenší problém ignorovat blby.

   Vymazat
  3. Unknowne, ty určitě při čtení Nové republiky onanuješ. Ty tvoje výplody určitě nejdou z hlavy

   Vymazat
  4. JK.16:19. Souhlasim s nazorem na unknowna.

   To u vas bydli jen rodili Češi? Jasne, to je ta evropa, hodnoty, atd. Informace se vyhodnocuje dle pravopisu? Kdo platil ten vas pravopis po Berlinskem kongresu?
   Jungmana a Strosmajera platil kdo? Kdo vam tiskne a schvaluje učebnice.
   Diakritika je pro cizince ktery nerozumi rozdil mezi, On tvrdí a On tvrdy.
   Slovanski jazik nepotrebuje diakritiku. Driv se treba ani nezapisovalo AEIOU.
   Proto jsme si rikali Slovane, ted ani to nejsme.

   Nema diakritiku, nectu?
   To nemam pravo se vyjadrovat, nebo je to lez kdyz neumim vas pravopis?

   Pisu a ctu 6-7 slovanskych tzv."jaziku". Diakritika je my upr..le.Kdyz se zitra osamostatni Krušna Hora, tak si vymisli Kutnohorsky jazik. To jste to vymeslely pro Karla IV, aby to pochopil? Češko-slovensky a srbo-chorvatsky jazyk jsou jedno a to same, jen to "nekdo" naschval "obrodil".

   Maly, mali, malí,... to snad jenom němej Nèmec nepochopi o co jde.

   Misto spojovani, uz nas i "slovení" rozdeluje.

   Vymazat
  5. 15:50 Dyslektiku. Nezvládnout jednoduchý proces a ještě to slaboduše odůvodňovat. Na to musí být myslivna.

   Vymazat
 9. Stali jsme se tak strašlivě nedůstojným "státem", že to snad ani nemá obdoby. Ale nelze se vymlouvat, ten těžce podřadný póvl, jaký nás reprezentuje navenek a sere nám na hlavu zevnitř, si zvolil tento národ zcela svobodně a bez nátlaku. Já to nebyl, ale s těmito "lidmi" dýchám stejný vzduch a to mi nikdo neodpáře.

  OdpovědětVymazat
 10. Je zajímavé jak všichni šmejdi z Pražských kaváren Stohoven chtějí být důstojní ,ale s kaděním na palici i uvnitř to nejde. Vypadají prostě blbě. Jejich osobní život musí být zajímavý při při preferencích jako má krysa Vasilisa.

  OdpovědětVymazat
 11. Autor nas informuje jaky je dychtivy divak CT.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vazeni spolukecalkove,
   je to vlastne dobre, ze mame se kde vykecat, a dokonce i ten Unk 1 je k necemu dobrej, ale kecat o Vrbeticich vztazmo k Rusum, vzpomente si tedy vy starsi na Gulf of Tonkin, a ti mladsi na Saddamovy chemicke a nuklearni zbrane, a ti nejmadsi si jeste jednou prectete projev toho encefalitika, zrejme jeste upusteneho porodnikem, a vse vam dojde

   Vymazat
 12. Zdravotní stav občana je chráněná informace a již pouhým dotazem neoprávněné osoby / kadeřnice / na můj zdravotní stav a zdravotní test , tato osoba překračuje zákon, protože i dotaz je nepřípustný!!

  OdpovědětVymazat
 13. Neco mi prislo Emailem

  "Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom
  Hodnocení uživatelů: / 20
  NejhoršíNejlepší
  Z DOMOVA / EKONOMIKA |19. PROSINEC 2020 |CHN |
  Tweet
  Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Euro státu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím, že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku, prý přímo škodí. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už v lednu, nyní nicméně v Česku jeho překlad začal obíhat po sociálních sítích.
  cesi-jsou-porazenym-narodem-na-clenstvi-v-eu-prodelali-nejvic-rika-jasne-svetoznamy-ekonom
  cesi-jsou-porazenym-narodem-na-clenstvi-v-eu-prodelali-nejvic-rika-jasne-svetoznamy-ekonom

  „V Paříži, Berlíně a Bruselu lidé nerozumějí nedostatku vděčnosti za obrovské sumy veřejných peněz, které ze svých daní posílají na východ. Ale v Praze a Varšavě se věci interpretují o dost jinak. Lidé tam zdůrazňují, že návratnost západních investic tady byla obrovská a že sumy, které si odtud západní investoři stahují, výrazně převyšují částky, které sem z Evropské unie přišly. Ve skutečnosti, když se podíváme na čísla, mají ti Češi a Poláci pravdu. Po kolapsu komunismu se postupně západní investoři (především Němci) stali majiteli významné části kapitálu v postkomunistické Evropě. Když vezmeme celkový objem fixního kapitálu (včetně budov), patří jim čtvrtina“ napsal v lednu letošního roku na svůj blog známý francouzský ekonom Thomas Piketty, který se zabývá otázkami příjmové nerovnosti. Jako nejvíce poražený stát z tohoto srovnání vychází jednoznačně Česká republika, což dokládá i přiložený graf.

  (viz. fotogalerie)
  Piketty přitom cituje data svého spolupracovníka Filipa Novokmeta. Výstižné je srovnání, kolik peněz ze střední Evropy v letech 2010 až 2016 odešlo na dividendách, tedy rozděleném zisku. A kolik sem naopak přišlo na evropských dotacích. Podle oficiálních statistik Euro státu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. "V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun. Česká republika je tedy v minusu 1 689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky to dělá minus 5,7 procenta HDP," jak uvedla analytička Lenka Zlámalová v březnu na serveru Echo24.cz v článku ,,Z Česka se stal krmelec Evropy„ , kde rovněž označuje Česko za, nejvíce poražený stát", pokud jde o poměr přílivu euro dotací a odlivu dividend.

  „Evropa bude muset překonat mnohé výzvy. Tou hlavní je obecný přesun celého světa směrem k příjmové nerovnosti. Evropa své občany neuklidní vysvětlením, že jsou na tom lépe než ve Spojených státech nebo v Brazílii. Nerovnost roste ve všech zemích a je podpořena fiskální soutěživostí, která odměňuje ty nejmobilnější. Evropa jen přikládá pod kotel. Nebezpečí kulturního izolacionismu a hledání obětního beránka může být s úspěchem odvráceno pouze tehdy, pokud dokážeme dělnické třídě a mladším generacím nabídnout skutečné strategie ke snížení nerovnosti a k investování do budoucnosti,“ píše dále Piketty.

  zdroj: https://chrudimskenoviny.cz/kategorie/z-medii/cesi-jsou-porazenym-narodem-na-clenstvi-v-eu-prodelali-nejvic-rika-jasne-svetoznam

  OdpovědětVymazat
 14. Včera se ruský prezident Putin prostřednictvím videokonference sešel s 18 význačnými francouzskými podnikateli. Předmětem jednání byly investice francouzských firem v Rusku a prohlubování vzájemného obchodu mezi Ruskem a Francií. Je z tohoto faktu vidět, že Francie plně stojí za Českou republikou ve věci vyhošťování diplomatů a rušení hospodářských vztahů. Jak je nám dobře, že nás Francouzi podporují.

  OdpovědětVymazat
 15. rusove pisou

  é
  Co se stalo v českém muničním skladu
  Bulharská zbrojní společnost EMCO vlastněná podnikatelem Yemelyanem Gebrevem zveřejnila prostřednictvím Bellingcat dokumenty, které nepřímo potvrdily vinu české strany při výbuchech Vrbetice v roce 2014.
  EMCO zareagovalo poté, co český prezident Miloš Zeman potvrdil přítomnost bulharské stezky při vrbetických explozích. České zpravodajské služby dospěly k závěru, že ve skladech byla munice EMCO. Gebrev potvrdil, a to i pro The New York Times, že jeho zbraně byly skutečně ve skladišti, ale to neznamená, že explodovaly Gebrevovy zbraně.
  EMCO také v dopise bulharské prokuratuře objasnilo, že neměla žádné znalosti o dalších zbraních ve skladech české společnosti Imex, ani nevěděla, kdo „ruské agenty“ do skladů pustil a co tam „kontrolují“.
  Dokumenty poskytnuté společnosti Belingcat dokládají, že v dopise společnosti EMCO ze dne 3. října 2014, 13 dní před výbuchem, trvali čeští partneři z Imexu na plánu odstranění Gebrevových zbraní ze skladu kvůli dluhu. Jinak hrozili, že je prodají svým anonymním klientům (možná Ukrajině).

  Seznam zbraní jasně naznačuje, že jde o granáty pro 152 mm houfnice sovětské výroby a minometné granáty ráže 122.
  Dne 7. října dopis v reakci na Imex uvedl, že společnost EMCO nehodlá prodat svůj majetek.
  „Pokud společnost Imex nebude schopna nadále skladovat náš majetek, dodáme tuto službu jiné české společnosti,“ uvádí se v dokumentu.
  O žádném splátkovém dluhu nebylo nic řečeno. Stává se, že vztahy mezi oběma stranami byly nezákonné.
  Lze předpokládat, že Češi přesto munici prodali a poté provedli explozi, aby ji nesdíleli s Gebrevem. Docela v duchu dobrého vojáka Švejka.
  Zde je další možnost: české orgány (samozřejmě ne nejvyšší správa) zakryly „nedbalost“, protože podle českého zákona by měl stát sledovat konečné místo přepravy zbraní. Obchod se zbraněmi navíc nemůže být anonymní.
  Německá publikace Světová ekonomika naznačuje, že podle jejích zdrojů explodovaly ve skladu v důsledku nesprávného skladování protipěchotní miny (zakázané mezinárodní úmluvou). Je to Rusko, kdo by za to všechno měl nést odpovědnost?
  Má Rusko zisk z českých výbuchů?
  Pokud jde o roli Rusů, v roce 2014, kdy byly vyšetřovány výbuchy, bylo konstatováno, že sklad munice byl vlastně skladištěm skládajícím se z deseti až 100 samostatných budov - „kasáren“, které byly umístěny na značném vzájemná vzdálenost z bezpečnostních důvodů.
  Vyšetřováním bylo zjištěno, že u jednoho z nich vypukl požár a asi o dvě hodiny později došlo k výbuchu. Oheň byl rychle uhasen. Všechna ostatní skladovací zařízení zůstala nedotčena.
  To vše vyvolává mnoho otázek:
  Riskovali Petrov a Boshirov své životy, aby místo toho, aby to vyhodili do vzduchu, zapálili jedno z kasáren?
  Jednali tak, aby oheň rychle uhasili?
  Jaký byl smysl činu? Stálo to vůbec za to?
  Tento temný příběh naznačuje, že Češi při manipulaci s těmito zbraněmi v těchto skladech neudrželi nos. Také to naznačuje, že prodávali tyto zbraně obcházením svých vlastních a mezinárodních zákonů.
  Bulhaři nebyli lepší.
  Bulharsko také nelegálně prodává zbraně
  Bulharská novinářka Dilyana Gaytandzhieva o tom mluvila v roce 2016. Ve skladišti teroristické skupiny al-Nusra v Aleppu (organizace je v Rusku zakázána) našla krabice s 122 mm raketami Grad. Tyto krabice dorazily do Aleppa z Bulharska.
  Gaytandzhieva byla zmatená lhostejností, kterou bulharské orgány projevily k výsledkům jejího vyšetřování. Zaměstnanci bulharských speciálních služeb s ní hovořili, a to bylo vše, co udělali. To bylo porušení evropského moratoria na obchod se „rebely“ se zbraněmi v Sýrii, což bylo dost a nezbytné k tomu, aby se odpovědné osoby dostaly před soud. Nic z toho se nestalo.
  Dá se snadno vysvětlit „lhostejnost“ bulharských úřadů - věděly o špinavých obchodech Gebrev a kryly je. Pouze líní by nemluvili o korupci bulharských politiků. Proto Bulharsko následovalo cestu svých českých „kolegů“ a našlo „ruskou stopu“ při explozích ve svých skladech v letech 2011–202.
  Vydavatel: Dmitrij Sudakov

  OdpovědětVymazat
 16. Už teď je jisté, že oficiální verze, kterou před pár dny předložila česká vláda, a na základě které zahájila studenou válku proti Rusku, je nepravdivá. Za takovou práci platíme 2 až 4 miliardy korun ročně.
  https://tadesco.org/…ku/

  OdpovědětVymazat
 17. Rusko bude tak dlouho nepřítelem, dokud budou lidé podporovat fašisty.

  OdpovědětVymazat
 18. Nechápu, proč si tento jeden z nejkvalitnějších a nejpravdivějších webů oblíbili tito diskutéři. Navrhuji vám, odmlčte se a neobtěžujte slušné spoluobčany.

  OdpovědětVymazat
 19. Nechápu, proč si tento jeden z nejkvalitnějších a nejpravdivějších webů oblíbili tito diskutéři. Navrhuji vám, odmlčte se a neobtěžujte slušné spoluobčany.

  OdpovědětVymazat
 20. Je to škoda, napočítal jsem cca 30 diskuzních příspěvků a cca 17 z nich byly reakce na nesmyslné i sprosté příspěvky. Byly to reakce na něco úplně jiného něž je předmět toho článku p.Jírovce. Pan Schnaider (bývalý analytik naší tajné služby) se vyslovil velmi zajímavě, že dnes máme k dispozici tísíce informací,jsme jimi zahlceni, ale v tom balastu si najít "informaci", která mě něco řekne je velmi obtížná. Proto při případném čtení diskuzí na NR, když si je chci přečít, tak je rychle prolistuji, abych se případně dostal k něčemu, co mě dá třeba podnět a není to jen žvanění o ničem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to taky prolétám očima a kde uvidím Unknovna (najmě v začátku vlákna), přeskakuju. Admin si svého času vynucoval zaregistrování, aby mohl dotyčný přispívat do diskuse. Dnes může opět přispívat kdejaký Unknovn. A já už se nenamáhám rozlišovat, zda je rozumný nebo debil. A tak náš nefalšovaný Unknovn dosahuje svého - drolí diskusi.

   Vymazat
 21. President to řekl i za mě a bez pravdivých důkazů nelze vinit nikoho.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.