Reklama

pátek 16. dubna 2021

Moskva a Peking zasadily Washingtonu koordinovaný úder

Alexandr Vladimirov

16. 4. 2021 RusStrat, překlad Zvědavec

Nedávno, konkrétně 8. dubna 2021, začalo být jasné, jakým způsobem bude Rusko reagovat na celou vlnu neopodstatněných obvinění a sankcí, které z Washingtonu vycházejí prakticky denně. Nástroj byl uveden v rozhovoru tajemníka Rady bezpečnosti Ruské federace Nikolaje Patruševa pro noviny Kommersant.


Tajemník ruské rady bezpečnosti fakticky obvinil Washington z vývoje biologických zbraní, což je přímým porušením Úmluvy o zákazu vývoje, výroby a hromadění bakteriologických (biologických) a toxických zbraní a o jejich ničení (BTWC). .

BTWC vstoupila v platnost 25. března 1975 a v tehdy ji ratifikovala většina států světa, včetně Spojených států. Washington však v roce 2001 odmítl přijmout protokol k této úmluvě, který stanoví mechanismy vzájemné kontroly. V tuto chvíli proto neexistuje způsob, jak ověřit, jak Spojené státy splňují BTWC.

Vraťme se k článku v Kommersantu a uveďme několik citací, abychom přesně popsali situaci. Korespondent položil Nikolaji Patruševovi následující otázku: „Mise Světové zdravotnické organizace (WHO) nenašla stopy po umělém původu viru. Přesto je stále rozšířená verze, že Čína úmyslně vyvolala pandemii. “

Patrušev však svou odpověď na tuto otázku zcela zaměřil na Spojené státy:

„Navrhuji, abyste věnovali pozornost skutečnosti, že ve světě rostou nové biologické laboratoře pod kontrolou USA jako houby po dešti. A podivnou náhodou - hlavně na ruských a čínských hranicích. Ubezpečují nás, že se jedná o výzkumná centra, kde Američané pomáhají místním vědcům vyvíjet nové způsoby boje s nebezpečnými nemocemi. Je ale pravda, že úřady těch zemí, kde se tyto objekty nacházejí, nemají absolutně žádnou představu o tom, co se v jejich zdech děje.

Takže my i naši čínští partneři máme samozřejmě otázky. Bylo nám řečeno, že poblíž našich hranic jsou mírové sanitární a epidemiologické stanice, ale z nějakého důvodu více připomínají Fort Detrick v Marylandu, kde Američané po desetiletí pracují v oblasti vojenské biologie. Mimochodem, je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že v přilehlých oblastech jsou zaznamenána ohniska nemocí netypických pro tyto regiony. “

Na doplňující otázku korespondenta „Chcete říct, že tam Američané vyvíjejí biologické zbraně?“ Nikolaj Patrušev odpověděl: „Máme pádný důvod se domnívat, že je to přesně tak.“

Důležitým detailem odpovědi je, že Čína a Rusko se ptají společně jako země, proti nimž jsou americké biologické zbraně namířeny. Patruševova odpověď zmiňuje americkou biologickou laboratoř Fort Detrick. To také není náhoda.

Dříve, 31. března 2021, mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying řekla, že WHO by měla prozkoumat verzi úniku koronaviru z americké vojenské laboratoře ve Fort Detrick a podobných institucí v jiných zemích.

Hua Chunying poznamenala: „Pokud jde o pravděpodobnost úniku viru z laboratorního incidentu, členové expertní skupiny uvedli, že v případě potřeby provedou výzkum v laboratořích po celém světě. Jak víte, takové studie již proběhly v laboratořích ve Wuchanu. Kdy se však otevře odborníkům Fort Detrick? Chtěla bych se vás zeptat, proč zahraniční média neinformují o laboratoři Fort Detrick. V červnu 2019 se o ní objevily zprávy, a pak najednou přestaly ... Proč mlčíte? “

Čína reagovala rovněž v den zveřejnění rozhovoru Nikolaje Patruševa - 8. dubna. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian uvedl, že Spojené státy by měly poskytnout informace o experimentech prováděných v amerických vojenských biologických laboratořích na Ukrajině a ve Fort Detrick. Připomenul, že jen na Ukrajině USA vytvořily 16 biologických laboratoří.

"Zaznamenal jsem, že se Rusko nedávno znovu zeptalo USA na jejich vojenské a biologické aktivity ve Fort Detrick a na Ukrajině." Podobné obavy vyjádřily i další země, “uvedl Zhao Lijian. Ve svém projevu rovněž zdůraznil skutečnost, že USA jsou jedinou zemí, která stále blokuje ověřovací mechanismus podle Úmluvy o zákazu vývoje, výroby a hromadění bakteriologických (biologických) a toxických zbraní a jejich zničení.

Oficiální zástupce ministerstva zahraničí ČLR šel ještě dále a vyzval USA, aby zaujaly odpovědný postoj a poskytly komplexní vysvětlení toho, co dělají v těchto laboratořích, a reagovaly na žádosti o vytvoření ověřovacího mechanismu pro tyto činnosti.

Je zřejmé, že pokud země, v tomto případě USA, nevyvíjí biologické zbraně, pak nemá smysl, aby bránila vytváření mechanismů vzájemné kontroly. Pokud některá země (USA) brání vzniku ověřovacího mechanismu BTWC, vyvíjí biologické zbraně.

Jsme tedy svědky koordinovaného útoku Ruska a Číny v informační oblasti na USA. Objevila se dvě obvinění: první (obecné) - vývoj biologických zbraní, druhé (konkrétní) - neúmyslný nebo úmyslný únik koronaviru mohl pocházet z americké biologické laboratoře, pravděpodobně z laboratoře ve Fort Detrick.

Mimochodem, odborníci mise WHO na základě výsledků své cesty do Číny označili verzi incidentu v čínské laboratoři, která by mohla způsobit šíření COVID-19, za „extrémně nepravděpodobnou“.

Samozřejmě, pokud se Rusku a Číně podaří předložit přesvědčivé důkazy nebo dokonce zasít do veřejného veřejného mínění myšlenku, že to byly Spojené státy, které vyvinuly a uvolnily z laboratoře COVID-19 (i když náhodou), bude to vážná rána americké hegemonii, autorita Spojených států klesne téměř na nulu.

Malá poznámka. Důkazy o vývoji biologických zbraní Američany na Ukrajině by mohly být potenciálně získány v průběhu ruské mírové operace, pokud Kyjev zahájí ozbrojenou agresi proti LDNR.

Podle sdělení Johns Hopkins University z 11. dubna 2021 zemřelo na světě více než 2,93 milionu lidí na onemocnění způsobené koronavirem a jeho následky, přičemž ve Spojených státech to bylo asi 562 tisíc lidí. MMF označil rok 2020 za nejhorší rok pro globální ekonomiku za celé století a od doby velké hospodářské krize ve 30. letech nebyl zaznamenán tak obrovský a globální hospodářský pokles.

Praktiky podněcování strachu z pandemie COVID-19 a související požadavky na dodržování přísných, málo odůvodněných omezujících opatření v této situaci, vyvolávají odpor. Světové společenství reaguje extrémně negativně a pandemii koronaviru vyhodnocuje jako pouhou úmyslnou manipulaci.

Vzhledem k tomu, že kolektivní Západ už nemá mnoho možností a nechce platit příliš vysokou cenu za vojenské řešení problémů globální konkurence s Ruskem a Čínou, zaměřil se na duševní agresi - na přeformátování populace těchto zemí, zejména mládeže.

V takové situaci se skandál s americkým původem koronaviru COVID-19 bude rovnat prohře v globální duševní válce, a poté v konečném výsledku - absolutní prohře v globální konkurenci velmocí.42 komentářů :

 1. Však on tomu čučkař Koudelka přijde na kloub. Teď nemá čas. Děti od Pirátů mu uvědoměle hlásili, že v Putimi se nám po nádraží potloukají individua s ruským přízvukem. Po výslechu na Putimské expozitůře se Koudelka, určitě se vší rozhodností, vrhne na Fort Detrick.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naopak, Koudelka se nejdříve půjde zeptat na emerické velvysranectví koho má vlastně vyšetřovat, aby tady nevznikl zmatek a nevrazil nechtěně klín nedůvěry mezi naše kolaboranty !!

   Vymazat
  2. Nejprve poděkuji panu Dvořákovi za mazání nějakéh běžícího blázna - asi utíká z Bohnic. Jinak časová osa objevení se Covidu vytváří uzavřený kruh s tím, že je jasná Amerika, která vypustila Covid na svět, aby zničila lidi. Pfizer už tvrdí, že 3. dávka je nutná a pak i přeočkování každý rok ! Sputnik V je nejlepší skutečnou vakcínou proti COvid-19, bohužel se u nás nedostane, kvůli blbosti našich nesvéprávných politiků.

   Vymazat
  3. Co byste od politiků očekával, vždyť je to chráněná dílna ta PS!!!

   Vymazat
  4. Zli pirati mi tu nedovoli odhalit kdo vymyslel nemoc C19

   kolik na neho umrelo obyvatel planety a kolik pobili gatesovci nasich AMI pratel pry uz 562 000.

   Clanek o tom vydal tradicni vysoce odborny casopis

   NATURE dne 9.11.2015!
   Podrobne sdeleni bylo piraty a jejich policejnim statem CSSD tady na fleku okamzite smazano,ackoli uz tady jednou nepozorovane vyslo s nadpisem

   SARS SKUPINA netopyrich koronaviru demonstruje potencial prechodu na cloveka!

   https://www.nature.com/articles/nm.3985

   kde to stoji vsecko englisch i kdo to zaplatil,tak pirati to ale pry neumi tady prelozit a boji se ze by pak vyhrali volby!

   Vymazat
  5. To je urážka chráněných dílen!
   Že se nestydíš.

   Vymazat
  6. Zdejsi CHATSCHERISTE dobre vi,ze cinsky pan president XI

   ten clanek prilepeny lepici paskou na dverich WC,aby mu to pripominalo jak nemel WUCHAN pod kontrolou a tak se stydi.
   Proto obsah toho mordyrskeho clanku radsi taji a dela se blby..

   Rusaci ho tez znaji videl jsem ho na jejich webech,ale asi nemohou verit svym ocim.
   Migranc Putin(boze cara chran) vymyslel,ze PRY PRONAJME kus neobydleneho flaku Sibire na 50 let Činanum,ktri tam chteji postavit obrovske prekladiste tovaru na kterem vydela Rusko majlant a cast dopravi do EU,kde se o ty prozatim nekvalitni vyrobky co se rozsypavaji na to tata, budou prodavat mohutne tak,ze si koupite radsi 10 kusu a 5 z nich bude razem hyn,ostatni vydrzi a budou tak mit i nahradni dily!

   Vymazat
 2. I méně chápajícímu je dnes jasné, že epidemie a následná celosvětová devastace ekonomik je s největší pravděpodobností záměrem zločinců, kteří užijí jakéhokoli zvěrstva v touze za udržení hegemonie světa, tentokrát bohužel za použití podlostí nikoli tak, jak tomu bylo v dávné minulosti, bez potřeby použití hrubé síly

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co očekávat, když lidstvo pustí k řízení psychopaty a netuší, kdo řídí, a kdo je loutka vyvolávajízí zdání, že řídí ona. Je na nás, lidech, abychom se sami chopili odpovědnosti za řízení našich osobních i společných věcí.

   Vymazat
 3. Tak jsem se dnes ráno upřímně zasmál nad výlevy toho tro(t)la, který si říká Indický běžec. Je chudák na nervy z toho, že je mazán. Asi nedostane zaplaceno, že se tak čílí :-). Pane Dvořák, chtěl bych Vám za odpovědnou práci poděkovat.

  OdpovědětVymazat
 4. Pravdu ne ale tebe jo! Když se Američani ztrapní s loděma tak to je najednou skákání na špek? Ale škoda slov.

  OdpovědětVymazat
 5. USA v loňském roce koupilo od Ruska nejvíce ropy v historii vzájemného obchodování...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musíte znát podstatu tohoto obchodu. USA těží ropu z břidlic. Tato ropa je velmi lehká je problém z ní udělat mimo jiné naftu a letecký petrolej. Z toho důvodu USA, jeden z největších vývozců ropy na světě, kupuje tzv. těžkou ropu u Kanady a ve Venezuele. Na Venezuelu však USA uvalili sankce, včetně sankcí na dovoz venezuelské ropy. Těžební zařízení ve Venezuele tak zakoupily ruské firmy, které tam těží venezuelskou těžkou ropu (mimochodem, velmi těžce se samotná zpracovává) a jako ruskou ji dodávají do USA. Toť podstata dodávek "ruské" ropy do USA.

   Vymazat
  2. Opomenul jsem dodat. že pro další zpracování se v určitých poměrech lehká ropa z USA a těžká ropa z "Ruska" vzájemně míchají.

   Vymazat
  3. To na tom Američan musí být hodně zle, když ji za dolary od svého protivníka kupuje a tak mu pomáhá se vyzbrojit. Američani byli vždy geniové...

   Vymazat
  4. Rusko nikoho nenazývá svým nepřítelem ale převážně partnerem...Jen my mu chceme vyhlásit válku. VIP 🥴

   Vymazat
  5. Ty už máš válku v gatích od rána(blato na hřišti)... indiánský howne.

   Vymazat
  6. Laco, možná i proto se Venezuela zachránila od přímé agrese z USA.

   Vymazat
 6. I v tomto roce Rusové Amíkům zatopili, když jim, na torpédoborci Donald Cook v Černém moři, vypnuli zbraně. Jinak tyhle kocábky by byly v tomto bazénu potopeny do několika minut. Ukrofašounům vypnuli radary a GPS pro drony.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové své možnosti REB jen decentně naznačují a současně tím varují ty, kteří neumí nic než krást a zabíjet. O usilovné snaze Putina a jeho týmu udržet mír a současně nedopustit zkřivení vlásku jediného Rusa je třeba nepochybovat, protože taková je mozaika informací. S kaleidoskopem si nikdo entropii nesníží...

   Vymazat
 7. Kačere tebe to dneska ale bere...

  OdpovědětVymazat
 8. Bože ty hovado,kolik ti je let? Nebo spíš za kterou neziskovku tlučeš do počítače!

  OdpovědětVymazat
 9. Ve vztahu k Indickému běžci se mírněte. Doporučuji všem diskutujícím respektovat slova Jakova Kedmi, bývalého šéfa izraelské vojenské speciální služby NATIV: „ Na vyjádření se idiota má právo reagovat pouze psychiatr nebo psycholog."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakov Kedmi neni zadny sef izraelske vojenske sluzby, ty rudy buliku. Ten tvuj hrdina ma rusky a izraelsky pas, ale potom, co napsal par takovych blabolu na internet, se radeji prestehoval zpatky do ruske prdele, protoze by ho Izraelci nechali shnit v Negevu.

   Vymazat
  2. 13:26, bezejmenný, Negev je Izraelský koncentrační tábor?

   Vymazat
  3. 13:26, do podzimu si svým pohádkám věřte jak chcete, pak skončíte v Negevu vy. Prázdná hlava do prázdné krajiny, jak případné...

   Vymazat
  4. Buffere, bezejmenný si myslí, že zadrátované území v Negevu bude hlídat "negevem".

   Vymazat
 10. Už je načase aby je někdo pořádně zmáčkl je doba že si nebudou moci dělat co chtějí krást , zabíjet a vraždit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad nechcete, aby Amíky zmáčkli Rusové. Dovede si představit, jak by to dopadlo? Před pár lety Amíky hnali sviňským krokem z Vietnamu kluci z Vietkongu, a to měli ve výzbroji pouze kalašnikovy a bambusové tyče. V současné době vyhání US army ze své země partyzáni afghánského Tálibánu, a je pravdou, že ve výzbroji již mají kalašnikovy a kameny. A vy chcete, aby Rusové zmáčkli Amíky, dovedete si představit ta jatka? Amíci válčí vždy tam, kde ví, že mají sto a vícenásobnou přesilu jak v lidech, tak i ve zbraních. Zářným příkladem toho je válka v Grenadě, kdy grenadskou hradní stráž, která čítala šest vojáků a jednoho maršála, přemohlo více než šest tisíc vojáků USA včetně dalších spojenců. Tento výsadek vojáků byl navíc podporován z moře pěti bitevními loděmi. Tam vojáci USA zvítězili a svrhli stávající režim.

   Vymazat
  2. Laco To jsou fakta co jste napsal z Vietnamu jako odešli neporaženi ale realita dopadla jinak. Porazila je lehká pěchota bez těžkých zbraní. Já nechci aby byla válka ale aby byly nuceni dodržovat mezinárodní právo a svoje okupační jednotky stáhli domu z celého světa.

   Vymazat
  3. Amíci měli a mají od WWII obrovskou vojenskou sílu.
   Zajímavé je,že jim ale k vítězství nad partizány ve
   Vietnamu nestačila. US-Army měla totiž takové ztráty,že vyjádřeno v dolarech šlo o jasnou porážku.
   Už si prostě další válku nemohli dovolit. Navíc je zastavili jejich vlastní občané. To se může opakovat budou -li provokovat další velkou válku.Ale byla to i hnusná porážka.To proto že použili i kobercové bombardování džungle chemickým jedem Agent
   orange. Ten způsobil největší škody a hrůzy zejména civilistům. Systém bohatých USA nemá problém s využitím a vyzkoušením jakéhokoliv svinstva, včetně jedů a Atomových bomb ,které jejich magoři v laboratořích vymyslí. Už jen tato ohavnost by měla sloužit k zamyšlení - co je to za všehoschopná unknown hovada.

   Vymazat
  4. Pro pár všehoschopných hovad, ale nezavrhuji celou
   společnost USA. Ta vznikla národní revolucí a porážkou mocné a zvrhlé koloniální Británie. USA pomohly po WW1 evropským koloniím Německa a Rakouska se osamostatnit.Pomohly zásadně i vzniku Československa. Ve WWII s SSSR pomohly porazit ujetého vůdce a jeho fanatiky. Takže nejde jen o kritiku ale i o to uznat co udělaly USA pro svět,Evropu a ČR dobře. USA není jen pár miliardářů co se nudí a chtějí inženýrsky organizovat svět podle svého vkusu. Většina Amíků jsou slušní lidé jako my - vtipní a šikovní kluci Čeští.

   Vymazat
  5. Tomasi, tak jako emigrovali frustrovaní Evropané do Ameriky a jiné deportovali do Austrálie se v obou kontinentech vyvinula kultura svobodomyslnosti, to je klad. Jiná úvaha je, kdo šel za nimi. Bankéři a společenský póvl. Tak vypadá dnešní svět. Tomu póvlu se teď bráníme všude!

   Vymazat
  6. 17:57 bezejmenný, také frustrován v té americké?

   Vymazat
  7. To je následek vzdělanosti.
   Jednoduchý člověk vždy přijme lež dříve než ten se vzděláním.
   A v té základní verzi americké vzdělanosti je ta obyčejná.
   Číst a psát.
   To se pak manipuluje, to je potom každý Buba a Forest.
   A ta západní Evropa, není daleko od Bubů a Forestů. Spíše už má náskok.
   A toto se dnes už promítá i do naší mládeže. Naše školství ovládají devianti v závislosti na neziskovém sektoru. Bohatě dotovaném Chorošovými nadacemi a státním rozpočtem.
   Náš statečný vojenský, v počtu možná pluk, chrabře ubrání cizí zájmy v cizí zemi, za naší svobodu. A u nás potopa!

   Vymazat
 11. 9:47 Jj, pařátovi už zvoní pomalu ale jistě umíráček, tak se musí ještě vyronit. Kdyby nebyl k smíchu s tou svojí snahou o chvalozpěvy na ušáky, byl by k srdceryvnému pláči. Jak je možné, žečeská matička mohla porodit takového duševního impotenta, vážně nechápu.

  OdpovědětVymazat
 12. To uz nam tady pisete dlouhe roky, ze jste zasadily smrdici ranu a ze budete mit zlaty rubl. Zatim je ale pouze citit ten smrad z Rusaka:-)

  OdpovědětVymazat
 13. Měl by se někdo podívat na našem území, co dělá bývalý Vojenský výzkumný ústav 010, část ho sídlila ve Vyškově. Je totiž na našem území, ale naprosto nepřístupný pro naše a i mezinárodní kontroly. A proti USA nasadí Vavka ten nejtvrdší úder - viz video.
  https://www.youtube.com/watch?v=twqUBci2rPo&list=PLwsxIjCka_fXY3JUL-ZlclokQGS8VnRwL

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NESARA / GESARA přichází - hodně vyřeší!
   https://inteldinarchronicles.blogspot.com/…tml

   Vymazat
 14. Svět musí začít konat. Ukazuje se, že nejen "hlava" USA je nemocná, dementní a mentálně snížena její schopnost reálně uvažovat. Bohužel i USA jako celek jsou nemocné. Denně čteme v médiích informace o vraždách a střílení na ulicích v obchodech, bídu lidí, kteří bydlí ve slumech po obvodu velkých měst a dokonce i ve městech, kde se rozhořívají každý den protesty, násilnosti a rabování., Pandemie tuto situaci ještě zhoršuje. No a nejhorší co se může stát je, že v samotném hnízdě vlády v Capitolu se střílí a jsou i mrtví. O podvodech ve volbách (které shazuje dementní hlava USA na Rusko) v USA, a k tomu atomové zbraně v rukou šílenců je pro svět velice nebezpečné. Je skutečně nejvyšší čas svolat světové fórum a pacifikovat "vládu" USA, která je kriticky nebezpečná pro svět, který chce za každou cenu ovládat. OSN musí co nejrychleji sjednat pořádek a zabránit šílencům přístup k atomovým a kosmickým zbraním!!!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.