Reklama

pondělí 26. dubna 2021

Největší nadnárodní korporace světa chtějí, aby EU legalizovala pančování potravin

 
Ivan David
26. 4. 2021
 
V nařízení 1308/2013 o organizaci společného trhu jsou stanoveny definice řady potravin. Mimo jiné mléčných výrobků, jako jsou sýry nebo jogurty. Právo EU zakazuje označovat jako „sýr“ výrobek, který není z mléka. Ať již kravského, kozího nebo ovčího. Podle v současné době platné úpravy je označování výrobků, které nejsou vyrobeny z mléka názvem sýr, klamáním spotřebitele. Evropská komise se tuto ochranu spotřebitelů před prodejem pančovaných výrobků pokusila v rámci reformy společné zemědělské politiky prolomit a umožnit používání doposud chráněných názvů potravin i jejich napodobeninám.

Návrh na zrušení ochrany tradičních potravin v Zemědělském výboru Evropského parlamentu tvrdě narazil. Skupina poslanců napříč frakcemi – s výjimkou Zelených – předložila společně pozměňovací návrh, který do nařízení o organizaci společného trhu opětovně vrátil ochranu spotřebiteli oblíbených potravin proti padělání. Jsem hrdý na to, že jsem byl jedním z těch, kteří v hlasování na výboru i později na plénu EP podpořili udržení ochrany tradičních názvů pro potraviny, na něž jsou spotřebitelé zvyklí. V plénu europarlamentu pozměňovací návrh prošel dost vysokou většinou 34 hlasů.

Už tehdy mi připadalo podezřelé, proč Komise vlastně navrhla zrušení ochrany tradičních názvů. Podezíral jsem nadnárodní korporace, že zmanipulovaly Komisi, aby jim touto cestou umožnila do EU dovážet pančované potraviny. I když tím poškodí evropské zemědělce. Pokud by novela nařízení prošla v původní podobě, umožnilo by to prodávat jako sýr výrobky, které vůbec neobsahují mléko, ale jsou třeba z palmového oleje. Kvůli jeho pěstování jsou v zemích tropického pásma ve velkém vypalovány deštné pralesy. Palmový olej je však levnější než mléko. A o to nadnárodním korporacím jde. Na zemědělce i přírodu kašlou. I když tvrdí, že podporují zásady udržitelného hospodaření. A sponzorují podivné pseudoekologické akce.

Minulý týden se mi do ruky dostal důkaz, že za pokusem o vyškrtnutí právní ochrany názvů tradičních potravin stojí lobbing nadnárodních korporací. Spolek České sdružení pro značkové výrobky se na mě jako člena Zemědělského výboru obrátil dopisem, v němž jménem svých členů žádá, abychom v trialogu potopili pozměňovací návrh na ochranu tradičních názvů. Zajímavý je už výčet firem, jejichž jménem byl dopis odeslán. Jde o největší nadnárodní korporace světa jako Nestlé, Coca Cola, Danone, Dr. Oetker, Emco, Unilever nebo Orkla Foods. Prostě samé známé firmy.

V příloze zaslali i prohlášení známých neziskovek, které se rovněž přimlouvají za zrušení pozměňovacího návrhu na ochranu tradičních potravin. Jsou mezi nimi celebrity z oblasti boje za ochranu životního prostředí jako Greenpeace nebo nejznámější záškolačka Greta Thunbergová. Kdopak asi sponzoruje jejich veřejné aktivity?

Tyto firmy se v další příloze otevřeně hlásí k podpoře tzv. „zdravého životního stylu“, který má podobu veganského fanatismu. Fakt, že člověk k dobré funkci svalů i mozku potřebuje maso a mléčné výrobky firmy zamlčují i když je vědecky prokázán.

Ve společném prohlášení se firmy dovolávají zásad udržitelného zemědělství, které podle nich a jimi podporovaných neziskovek má mít podobu redukce až zrušení živočišné výroby v EU. Podle mého názoru je to pravý opak udržitelného zemědělství. Bez živočišné výroby není hnoje a močůvky. Na jejich místo musí nastoupit umělá hnojiva a chemie. Nebo dovoz potravin přes polovinu planety.

Udělal jsem samozřejmě pravý opak toho, co nadnárodní korporace požadují. Jako koordinátor frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení v ČR za SPD, jsem se dohodl se stínovou zpravodajkou naší frakce, že v trialogu budeme ze všech sil bojovat o zachování pozměňovacího návrhu na právní ochranu názvů klasických potravin.

49 komentářů :

 1. Co má vakcína co dělat ochranou kvality potravin ty volotrku věčně se třema v žíle?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na koho míří vaše vítka? Kdo je tím volotrkem?

   Smazat
  2. 19,47
   Na toho,kterého mažete a právem!

   Smazat
  3. Volotrk je pro tu osobu až příliš lichotivý titul.

   Smazat
 2. Díky za ochranu tradičních potravin, palec nahoru!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 13,02
   A vítr v lebeni!

   Smazat
  3. Všichni smazaní v této diskuzi nediskutovali, ale nadávali a uráželi.

   Smazat
  4. Pane doktore Davide, myslím, že by bylo dobré, abyste zveřejnil i onen dopis, aby bylo jasné, o co tady jde a kdo se pod něj podepsal. Stejně tak i přílohu, o které hovoříte. Nebo to dát na nějakou platformu, kde si to může každý stáhnout, napadá mne třeba uložto. I když je to možná v angličtině, každý, kdo bude chtít, si to rád stáhne a přeloží překladačem. Vzpomínám při této příležitosti na T. Spencerovou, která v každém článku poctivě vyzdrojovala své informace a těžko ji pak mohl někdo obvinit, že šíří nepravdy. Děkuji.

   Smazat
 3. To je hnus co se děje bohužel vedení EU je v područí globalistů a korporací. Je dobře že jste proti nim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také děkuji panu MUDr. Davidovi, za jeho nepodplatitelnost.

   Smazat
  2. 13:34 Ano. Proto je placeny z EU v Eurech:-)

   Smazat
  3. 13,37
   A čím ty Blbsteine platí tebe?Vodkou jako Wenzla flašku?

   Smazat
 4. Pane doktore ,dík za zprávu.Tradice se v potravinách dodržuje , ale cizí hegemon se snaží do řeťezců protlačit svoje zákony.Nakupuji v Albertu a pozoruji ten fujtajbl, který je nám prodáván.Zlaté časy ČSN ,ochrany spotřebitele v ČSSR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13,41
   Záchytka ústy alkoholika promluvila.-)

   Smazat
  2. 13:41 bezejmenný, patrně jste hlupák, jako někteří politici. M. Zeman je vrchní velitel branné moci, zastoupený generálním štábem. Policie není tedy pod jeho pravomocí?

   Smazat
  3. 13:41 To je houby proti tomu, když tu údajně střízliví vypráví báchorky o ruských špiónech.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 15:42 bezejmenný, Váš pravopis mi cosi říká, kde udělal 14:37 chybu?

   Smazat
  6. 15:42 Dyslektiku, takhle se tě zřejmě naposledy ptali u psychotestů a oprávněně.

   Smazat
 6. Chtel bych videt ten vyzraly bochnik palmoveho syra :)) Nastesti je pravdepodobne, ze by jim to plebs nezral. Ale u Eurosojuzu me neprekvapi nic. Kdyz uz musime pridavat bioslozku do paliv, tak proc nenaridit pridavat rostlinnou slozku do mlecnych vyrobku, ze? Proste to naridi a hotovo. A komu se to nelibi, ten bude moct leda kupovat ilegalni 100% mleko a syr pod pultem od farmare. Pokud si to pri likvidacni pokute lajzne.

  OdpovědětSmazat
 7. Němečtí Piráti vyzvali vládu kancléřky Angely Merkelové, aby se v kauze česko-ruské diplomatické roztržky jasně postavila za Prahu. V pondělním prohlášení to řekl šéf Pirátů Sebastian Alscher, který zároveň vyzval k jednotnému celoevropskému postupu vůči Moskvě. "Útok na český muniční sklad provedený ruskými agenty byl útokem na Evropskou unii," řekl Alscher. "Žádáme proto spolkovou vládu, aby český postoj podpořila, což již učinily pobaltské země," uvedl s odkazem na vyhoštění čtyř ruských diplomatů z Pobaltí. Alscher rovněž žádá společný evropský postup.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:37 Němečtí piráti, čeští piráti, stačí napsat práskači, udavači a zhulenci.

   Smazat
  2. Němečtí piráti svůj politický vliv už dávno ztratili.

   Smazat
  3. ....."Nieder mitt Russen" to uz tady bylo dvakrat, a Nemecko se zmensilo na polovinu od te doby....

   Ale necham toho kecani, a vite ze ceho se boji USA vic nez Ciny? spojeni Nemecka a Ruska, takze u Nordstreamu Amikum nejde o zavislosti Nemecka - potazmo EU na Rusech, ale o sbratrovani Ruska a Nemecka

   Smazat
 8. Jednotky SHAEF jsou už blízko; proto ta panika... Kdo ví jaké volby nakonec na podzim budou...

  OdpovědětSmazat
 9. Možná... Ale největší hňup je zcela jistě pan "U", který se za všech okolností snaží být viděn a trpěn. Žalostný to zjev!

  OdpovědětSmazat
 10. Panu Dr. Davidovi díky za zprávy z dění v EU parlamentu. Na co tam ti ostatní naši budižkničemové sedí? Na to, aby v čele s Jourovou škodili naší zemi?

  OdpovědětSmazat
 11. Prosím o hygienickou očistu zdejší stránky. Uni už smrdí.

  OdpovědětSmazat
 12. Poslouchal jsem nyní již memoárový rozhovor B. Tachecí s Ivanem Havlem. Když už jsme sáhli do hovna jeho rodiny, mohli jsme vybrat lépe. Nezaťatým doporučuji si to stáhnout z podkástu. "demokracie jsou různé", vztahy s bratrem, volební způsobilost atd. Nechám na vás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 18:35-bezejmenný, máte něco k názoru I. Havla, že většina voličů jsou političtí analfabeti? Myslím, že mluvil i o Vás. Jinak díky za upozornění na 24 Čtv., ještě jsem to stihl a nedivím se Vaši reakci, píchlé svini.

   Smazat
 13. ČR by měla očkování zvládnout schválenými vakcínami, dodávky postupně rostou. Nebude tedy nutné hledat alternativy jako Sputnik V, řekl Hamáček.

  OdpovědětSmazat
 14. :-)))))

  Děkuji panu Davidovi za krásnou ukázku toho, jak EU funguje. Tvrdím už x let (a nejsem sám), že EU je korporačně fašistická (=liberální) a že všechny ty rádoby LEVICOVÉ nebo levicově se tvářící hesla a aktivity jsou jenom PR žvásty. Ve skutečnosti jde zas a znova o pokusy korporačních šmejdů NAMASTIT SI KAPSU Na ÚKOR VĚTŠINY občanů.

  Omluví se konečně ti, kteří ustrnuli v době před 20 lety a stále melou nesmysly, jak je EU levicová nebo dokonce komunistická, když ve skutečnosti neustále koná PROTI většině lidí a pro dobro skupinky vyvolených? A že to není konání proti trhu, ale důsledek toho, když má někdo na trhu větší moc a větší možnosti ji posilovat?

  A nejlepší způsob, jak dnes vydělat, je rozkrást národní státy, ale nikoliv přes jednotlivé vlády. Tam by všude neuspěli a je to pracné. Nejjednodušší je to udělat přes EU, kde na to mají přímo zařízenou svoji lobbystickou nevolenou Komisi. To je jednodušší, než to řešit přes desítky států a stran. Navíc Komise je namířená obecně proti státům a chce co nejvíc moci pro sebe. Což je pro fašistické šmejdy výborné. Z EU se stává totalita, takže vývoj je ideální. A lidi pak budou nadávat EU (po právu), a na korporační hovada se zapomene, protože oni si udělají nějaké hezké PR, že oni za problémy nemohou. Opět ideální stav.

  Probudí se konečně vymyté mozky občanů?

  A pokud je někdo idiot, že mu to pořád nedochází, protože "prachy od státu přece nejsou jeho prachy", tak na to odpovím stručně: místo toho, aby ty peníze šly třeba do nemocnic nebo silnic nebo do rozpočtů měst, takže je využije více či méně každý občan, tak budou pomocí EU rozkradeny (vytunelovány) do kapes různých korporací a neziskovek, které pro ně dělají špinavou práci.

  OdpovědětSmazat
 15. Zadne mozky obcanu se rudy skorpione probudit nemohou,jsou ohlupeny GR TV

  a uz ste si zapsal prvni 4 body navrhu programu volicu NPV,nebo jste proti bodu 10 Programu SPD,tak co znate ho a jak mu rozumite valecniku co tak napsat to tady na NR?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Občane věříš v jednu vyšetřovací verzi ? Odpověz jen ANO nebo NE.
   Už si případám, že podobně se ptaly husákovy komise otázkou :
   Občane schvaluješ internacionální pomoc? Odpověz ANO nebo NE.
   Něco podobného se odehrálo i kdysi dávno v Kostnici...

   Smazat
  3. adonisi 26. dubna 2021 19:48, jen tak pro legraci, Vás se soudruzi za Husáka zrovna takhle ptali? Co vím, tak každý takovou otázku nedostal. Možná znělo sborem, co soudíš, soudruhu, o bratrské pomoci poskytnuté Sovětským svazem? A podle počtu naslouchajících se dalo soudit na žádoucí odpověď. JiH

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. ...
  Aktuální zprávy z domova - v Praze praskla kanalizace a vyplavalo hovno přezdívané UnkHowno či Nacistický indický běžec. Tento parazit s náchylností k nacistické ideologii je poměrně neškodný, chvíli páchne, ale nemá žádnou inteligenci a dá se zahnat běžnými spreji proti parazitům.

  Vláda doporučuje občanům opatrnost na chodnících, zejména u rizikových míst, jakou jsou sídla neziskovek, Senátu a několika politických stran jako Pirátů, Top09, KDU a ODS, kde je hlášen zvýšený výskyt podobných hoven.
  A nyní zprávy ze světa.
  ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 19. Už nestačí bramborový škrob v jogurtech a tvarohu. Doporučuji číst malá písmenka.

  OdpovědětSmazat
 20. Německý chemický průmysl je nepřekonatelný. Sortiment pěkně obarvených, ochucených, navoněných a pěkně zabalených náhražek téměř všeho si kupujeme v jejich obchoďácích. Kde jsou ty časy, kdy platily normy ČSN. Je to OBOHACENÍ po majdanu 1989. Fuj EU a všechny dosavadní vlády.
  Podívejte se, jak paraziti křečí ze surového vepřového masa, když se na něj vylije Pepsi !! https://www.brighteon.com/313797de-91fa-4dc9-b021-080651a7f58f
  Pozor na etikety i u ovoce a zeleniny 22.3.2021 https://knava.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=327164
  Patrick Linhart, BSc. - Podvod chemo-ovocie a chemo-zelenina. https://www.youtube.com/watch?v=bh2KN8P4ctU

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 22. Málokdo si uvědomuje, že rozhodující odvětví v Evropské unii ovládá jen malá skupina lidí, kteří ovládají nadnárodní korporace. Když jsme vstupovali do EU, věděl jsem např.že společnost Nestlé, které jsme prodali naše čokoládovny a která prodává na celém světě, je jen jednou ze společností skupiny Danone. Skupina Danone tedy vlastnila více společností a to tedy znamená, že vlastníci Danone ovládali mnoho dalších společností. Takto úzká skupina lidí ovládá potravinářský a možná i jiný průmysl. Dokud jsme neprodali naše cementárny, vyvážel se od nás po krátkou dobu cement a vápno do Evropy. Ale protože výrobu cementu a vápna má na světě rozděleno asi 5 společností, jakmile zjistili že to vyvážíme, zažalovali naše cementárny v EU za dampingové ceny a zákaz vývozu. EU náš vývoz zakázala (jednoduše konkurence pro nadnárodní korporace je nepřípustná) a Heidelberg Cement pak koupil všechny naše cementárny a jen asi 2 přes nastrčené jiné společnosti (aby to nevypadalo že to kupuje jen jedna společnost která bude mít monopol), od kterých později koupila ten zbytek. Když jsem to sledoval, nemohl jsem v referendu o vstupu do EU hlasovat pro vstup.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.