Reklama

sobota 10. dubna 2021

Německý ministr zdravotnictví plánuje bilaterální smlouvu o nákupu vakciny Sputnik V

-vlkp-

10. 4. 2021  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Zatímco slovo SputnikV se v českých politických a mediálních kruzích stalo v lepším případě prohibitivním, v tom horším a bohužel běžnějším- sprostým a něž si ti jedině a vždycky správní otírají svoje zahnojené holinky a jímž vysvětlují jakékoliv pohnutí i toho nejmenšího lístku na domácím politickém stromě, u našich sousedů na jih a na západ od českých hranic je všechno zdá se – úplně jinak. 

Maďaři Sputnikem očkují, rakouský Kurz je – zdá se před podpisem dohody o nákupu vakcíny, bavorský premier Söder na vlastní pěst uzavřel smlouvu o dodávce 2,5 milionu Sputniků do zemských očkovacích center, farmaceutická továrna v bavorské lokaci Illertissen, jenž dříve patřila Pfizeru, prý začne co nevidět produkovat Sputnik V v Německu, aby začala masovou dodávat nejpozději v červenci.

Bavorský ministr zdravotnictví s ryze německým jménem Holetschek konstatoval, že se jedná o vysoce účinnou látku a že cituji: přeji si, abychom vakcínu měli co nejrychleji k dispozici.

Politická konkurence bavorské CSU, v osobě místopředsedy Svobodných demokratů Kubickiho, to komentovala slovy, že otevřeně demaskoval politováníhodnou a zarážející neschopnost spolkové vlády opatřit dostatek očkovací látky a stejně tak, že Bavorsko už nehodlá spoléhat na packalství a neumětelství Ursuly v. d. Leyenové v téhle kauze a nehodlá se řídit jejími doporučeními.

Vrchol všeho představuje čerstvé prohlášení spolkového ministra zdravotnictví Jense Spahna, že Berlín uzavře s Moskvou bilaterální smlouvu, mimo procesy Evropské unie, jen co zjistí, jaká množství vakcíny jsou Rusové efektivně schopni dodat.

Reagoval tak na výsledek jednání ministrů zdravotnictví zemí EU, kde bruselská centrála jednoznačně deklarovala, že není ochotna uzavřít s Ruskem tzv. předsmlouvu o dodávce ruského proti covidového séra. Na rozdíl s předsmlouvami, které zavírala jak na běžícím pásu loni v létě a na podzim s tehdejšími potencionálními dodavateli – klasicky Pfizerem, Modernou, Astrou Zenecou, Johnson and Johnson, kteří už mají předběžný certifikát od EMA a nějak do EU, ale především nespolehlivě, dodávají. Ale stejné předsmlouvy má Brusel uzavřeny například s Curewacem, Sanoffi a asi třemi dalšími firmami, které si zatím o kompletní vakcíně mohou nechat jen zdát.

Ne u Sputniku setrvale platí, že muž s koženou brašnou nesmí projet, a co představovalo běžnou praxi u západních dodavatelů není vedení EU ochotno praktikovat u ruského výrobce. Tam žádná předsmlouva o dodávkách s Bruselem nebude!

Jenže v Německu se blíží parlamentní volby. Očkování vázne, rostou epidemická čísla (jakkoliv měřítku, kdy v Česku by se bezbřeze rozvolňovalo - stačí porovnat počty covid mrtvých - ČR 27 000 vers. Německo 78 000, ačkoliv Němců je 8x více), nicméně popularita CDU/CSU se sune k historicky malým hodnotám a hrozí, že příští vláda už bude bez obou Unií (Bože chraň nás od všeho zlého zeleného!!!!)

Je potřeba něco rychle změnit a udělat. Takže Sputnik-V! Ovšem je tu pořád ta EMA. Co nám prý garantuje bezpečnost preparátu. Jak názorně vidíme na kauze AstraZeneca. Bez EMA ani ránu. Zatím platí jak v Česku, tak Německu. Jsem zvědav jak dlouho u našich sousedů.

Zatímco co čeští političtí nedouci zabetonovaní v geopolitice – co by tomu řekli naši spojeni, nasazením Sputniku bychom potvrdili, že Západ jako takový v koroně selhal, atd. unionističtí političtí matadoři dávno pochopili, že na covidu se bude lámat příští volební výsledek. Že se na něm buď udělají nebo oddělají, jak řekl jistý český politikářský podpantoflák a co prokázal Trump. Proto Sputnik v Germánii, proto Sputnik v Rakousku, proto ve Slovinsku.

Jen Fiala, Jurečka, Pekarová Adamová a další podobní a stádo jejich kývačů zatím nechápou, která uhodila a ostentativně Sputnik bojkotují a dehonestují. Za obrovské podpory těch jedině správných médií.

Dovolím si použít klasické hlášky – kdyby blbost nadnášela, tak Česká republika by vzlétla nikoliv jak holubička, ale nejspíš rovnou jako raketa do vesmíru!

Němci jsou odhodláni uzavřít s Ruskem smlouvu o dodávkách, Česko žvaní. Němci soudí, že s očkováním musí pohnout, my jsme s čísly spokojeni. Ačkoliv jsou na tom obě země v podstatě stejně. Holt každý má jinou představu o tom, co je úspěch a neúspěch.

My zůstaneme věrni „evropským hodnotám“, za mne perfektně definovanými v případě očkovacích vakcin proti covidu, už míněným Wolfgangem Kubickim z FDP až do smrti smrťoucí. Doslova a do písmene!.

Zdroje: zde, zde


22 komentářů :

 1. Konečně vidíme jak se dělá politika. Obchodovat s Čínou Čecháček nesmí a pro Německo je to největší obchodní partner na světě. Nedej Bože, aby to u nás někoho napadlo. Okamžitě nastoupí brigáda slouhů a zaprodanců, viďte Fendrichu, Fischere, Fisteine, Vystrčile, Bartoši, pohůnci z ČT, Romancove ... a začne plnit úkoly zadané z reichstagu. Kdepak koupit vakcínu od Rusa, nebo ji dokonce ve spolupráci vyrábět ! Jmenovaný ksindl už nám vysvětlí, že by nás takové počínání mohlo zatáhnout až někam k Jekatěrinburgu. Proto je pro Čecha výhodné nakupovat Ruskou vakcínu z Německa, pravda krapet dráž. Oni nám naši milí krajané za tu poslušnost pošlou zdarma AstruZenecu. To bude všude dost. Očkování tím sajrajtem už nechce ani Bulhar. Pro nás dobrá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown 9:11
   Svatá pravda. A ty který jsou po vakcinaci studený, tak ty už v podstatě problémy nemají. A Covid19 v ŽÁDNÉM případě nedostanou! Stoprocentní účinnost!

   Vymazat
  2. Jo jo a USA vesele obchoduje s Ruskem a Čínou. Jsem zvědav jestli sem nový ministr nechá Sputnik dovézt.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Liberální blok (blokuj co se dá) ví co dělá, volby se blíží takže pod pláštíkem jakýchsi závazků vůči Rusku bojkotují Sputnik V, ježí se jim vlasy s vousy dohromady při pomyšlení, že by současná vláda stihla naočkovat převážnou část populace a nedejbože ohrozila tak rýsující se vládu budoucí, naše spasitele, vládce náše, slunce naše jasná.

   Vymazat
  5. Kachna: Na 27 milionu očkovaných lidí, má nějaký problém 160, opravdu "" obrovské "" číslo...

   1) chtěl jsi snad říct 160 tisíc, ne? Celkový počet lidí vážně poškodených vakcínami Astra-Zeneca, Comirnaty-Pfizer a té mRNA vakcíny od Moderny je 162610 očkovaných k 13.3.2021 z nichž 5531 zemřelo. K tomu je potřeba dodat, že suverénně nejvíc je od Comirnaty-Pfizer, která ty dvě ostatní prevyšuje o jeden a půl řádu. Ale je taky pravda, že Pfizer má nejvyšší proočkovanost. Zároveň se prokázala poměrně vysoká účinnost proti infekci SARS2 u Moderny a Pfizeru, ale u Astry zas nižší než deklarovaná, která ani tak nebyla příliš excelentní.

   2) máš pravdu, že to představuje necelé procento očkovaných, ale nikdo se nechce stát tím procentem, že?

   Navíc jsou ty vakcíny drahé a dosud NEDOSTUPNÉ. A to navzdory tomu, že EU vydala z peněz daňových poplatníků hromadu prachů na jejich vývoj a když prišlo na lámání chleba, ukázali Angličané a Američané Evropě zdvižený prostředník. USA už prohlásili, že naprostou prioritu má očkování v USA a pak v Kanadě a Mexiku. Pak zvýší ceny a budou prodávat do EU.

   Ale my s tím souhlasíme a budeme v předklonu čekat. Už nás předběhla Asie, Blízký východ a část Jižní Ameriky, smějí se nám v Africe, máme nejvíc mrtvých, ale Evropa si počká. Pak bude očkovat ty hlavní státy a my východní póvl budeme doufat, že snad na nás pár dávek po expiraci zůstane.

   Vymazat
  6. Všechny rozumné státy nakupují Sputnik, až bude schválen tak začnou očkovat. Díky hlasům Dbilobloku a Pirátů se z toho dělá jen politikum a nekupujeme nic. Po schválení Sputniku budou zase obviňovat vládu, že Sputnik nekoupila a že nemáme čím očkovat. Je to banda hovad a zločinců. To, že ohrožují zdraví lidí v ČR by se jim mělo vrátit jako bumerang u podzimních voleb. Volte ANO a SPD. Je ostuda, že Japonec je největší vlastenec, styďte se demokrati na baterky.

   Vymazat
  7. Nevím, kdo přišel na to, že s Čínou nelze obchodovat. Mohu Vám povědět, že to zase tak složité není. Optimální je zajet do Číny, vybrat zboží, dohodnout ceny a začít. Samozřejmě je zde jazyková bariéra, ale není nepřekonatelná. Problém je, že Číňan chce peníze dopředu a dodávka trvá asi 2-3 měsíce. Dalším problémem jsou cla, ale kdo chce obchodovat, spočítá si vše dopředu a ví, kde vydělá. Takže největší potíž je asi v množství peněz, které musíte na začátku mít. Statisíce bohužel nestačí, jsou třeba miliony. Pokud ale obchod rozběhnete, jen tak se nezastaví (tedy pokud nepřijde pandemie). Jisté je, že se v Číně dá nakoupit téměř vše, co Vás napadne a zpravidla je to levnější než u nás. S kvalitou je to už mnohem lepší, než před několika desítkami let. Jo, a nesmíte padnout na podvodníka... :-), je třeba jednat s výrobci nebo se alespoň pokusit prověřit překupníka.

   Vymazat
 2. Ano Ze Západu je nám jako pomoc nabízeno 750 tisíc várek Astra Zeneci, které Babiš zatím odmítl. Ale přijde befel...Tam se toho šmejdu zbavují a nám to sem posílají. V Německu tím byli očkováni lidé nad 60 let a pod na vlastní nebezpečí. Proč to upřednostnění starých? Dnes už je to zakázané snad po celém Německu. Tak šup s ním sem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, mám z toho stejný pocit, vzpomínám si, že z počátku u AstraZenecy varovali právě před očkováním u seniorů, ať už se jednalo o neúčinnost očkovací látky či trombózy. Upřednostnění právě u této věkové kategorie se mi jeví též silně podezřelé.

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. indický unknowne ty blbče! Rus nám a ani nikomu jinému nic necpe! Jeho vakcínou se očkuje v 57 zemích světa na čtyřech kontinentech. Jen Indie a Pákistán znamenají trh se dvěma miliardami obyvatel. Rusko nabízí a říká - berte nebo klidně nechte být. Sám nestíhá. A už má tři vakcíny a vyvíjí další, komplexnější. Je sáhodlouze vpředu před konkurenty, kteří musejí používat špinavé obchodní praktiky, aby mu bránili přijít na trh. A spoléhají na takové primitivy, jako jsi ty. Ale trh je trh. A jeho zákony se nakonec prosadí. Jako Američani nadávají vyhrožují, bojují, zadržují, ale kupují ruské raketové motory, vyrábějí v Rusku auta a to samé VW a jiní. O Číně je zbytečné mluvit. Když řekneš kouzlo "ať je vše čínské pryč" tak zůstaneš stát nahatý v prázdném bytě. Vole.

   Vymazat
  2. Danny, Rusko usiluje o certifikaci EMA zřejmě i z jiného důvodu než čistě kvůli prodeji.

   Vymazat
  3. Celá historie exportu vakcíny Sputnik ukazuje strategii Ruska. Má 146 miliónů obyvatel. Když zjistili Rusové, že jde o průšvih a ne o nějako formu běžné chřipky, vrhli se na vývoj vakcíny. Vyvinuli ji odzkoušeli doma. bylo jim jasné, že Západ je na své trhy nepustí. Nebo ne hned. A začne také vyvíjet svoje vakcíny. Proto se nezdržovali nějakými žádostmi a dali se do práce. Byli rychlejší a nabídli je svým spojencům a zemím, se kterými mají dobré vztahy. Tak obsadili trh v Indii a Pákistánu, Střední východ - Arabské emíráty a Egypt, v Africe JAR, Keňa a Guinea, Jižní a Střední Amerika Argentina Uruguay, a tradičně Venezuela a další. V Evropě Srbsko, Maďarsko a Slovensko. Naprosto perfektní tah byla pomoc italskému Bergamu v obě, kdy tam lidé padali na ulicích docela jako za středověké rány morové. Ta jim ukázal, že si mohou být jisti totální neschopnosti EU. Ta se projevila a trvá dodnes. A tak EU je mimo a jednotlivé země se snaží vymknout se chomout Bruselu a zajistit si zcela zjevně nejspolehlivější a nejlevnější vakcínu samy. Brusel a jeho nohsledi tomu brání seč mohou, ale přeživší voliči jim to spočítají za ty mrtvé voliče. A těch je čím dál více. takže Rusové nemají kam a proč spěchat. Očkují jako o život doma a ve světě se staví fabriky na jejich vakcíny.

   Vymazat
 6. Nechte IB žít, jinak bude nezaměstnaný.
  Asi by byla legrace, kdyby Německo převzalo Sputnik, rusofobové by, pro radost rusofilů, ztratili hlavní téma. V záloze je ještě uhájení ohrožené demokracie na Ukrajině. Jak to vypadá, téma plynu je už ze strany kancléřsky vyřešené.

  OdpovědětVymazat
 7. Smutné. Zachytil jsem zprávu o zájmu Soedera hned druhý den ráno při zapnutí počitače. Na stránkách msn, které mi nějak automaticky naskakují. Naše noviny sice nečtu,když se v podstatě vše co potřebuji, dozvím na internetu. Ale očekával jsem, že se ta zpráva objeví takém ve zprávách ČT. Do dneška ani ťuk. A nakonec se nejvíce, včetně podkladů dozvím na webu, který je seznamen označován jako "pozor, web se podílí na šíření konspiračních teorií". Jsem tedy zmaten, asi se zeptám Jandy. Ten je tady vod toho.

  OdpovědětVymazat
 8. Už jsem to napsal dávno, že naši parazité řeší důchodovou reformu a teď k tomu ještě volby. Staří jako já nedají hlas podvodníkům světového kalibru spojených v PARAZITICKÝCH MAFIÍCH, takže vakacina bude až vychcípáte.

  OdpovědětVymazat
 9. Instrukce z Bruselu jsou jasne: Nikdo Sputnik nekupujte ...dokud si dostatek nenakoupi Nemecko a spol.

  OdpovědětVymazat
 10. Pracuji v Německu, a firma všem zaměstnancům kteří mají zájem zajistí vakcíny.(cirka 90% lidí) A to není jediná firma která to dělá.
  Akorát se neví kterou vakcínou, ale hodně se tam mluví o Sputniku V.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.