Reklama

pondělí 5. dubna 2021

Neprůstřelné orgány, bezbranní občané

Zdeněk Jemelík

5. 4. 2021

Občas je slyšet nářky na obtížnou vymahatelnost práva, kterou ovšem příslušní představitelé státu popírají. Pravda je taková, že za předpokladu přísného a nestranného dodržování právních předpisů by naplnění práva mělo být samozřejmostí a mocní se tváří, že vše se samozřejmě dodržuje a občané si stěžují bezdůvodně. Obrana proti bezpráví by sice podle nich mohla být někdy zdlouhavá, ale s vysokým stupněm pravděpodobnosti zaručená.

Pojem „mocní“ vymezuji v tomto případě velmi široce. Zahrnuji do něj vrcholné představitele ozbrojených sborů, státního zastupitelství, justice, ale i vedoucí úředníky civilní správy, vybavené pravomocí zasahovat do lidských osudů. Příkladem tupé víry ve fungování světa podle byrokratických pravidel může být například vyjádření vedoucího sociálního pracovníka, že matka přece nevodí do školky své dítě, když úředně je má v péči pěstoun.

Mocní ovšem nechtějí nic vědět o tom, že formální nastavení pravidel je jedna věc, zatímco jejich dodržování v praxi něco jiného. Do soustavy pravidel vstupuje rozkladný prvek: člověk. Kde jsou lidé, tam vznikají vztahy, rozpory a společenství, která si vytvářejí vlastní pravidla a postupy, jež se s těmi oficiálními vůbec neslučují.

Vytvoří-li se účelové neformální společenství vykonavatelů moci, občan, jenž se u nich čehokoli dožaduje, nemá naději na úspěch, pokud se dotkne jejich skupinových zájmů.

Příkladem může být postup státního zástupce Nejvyššího státního zastupitelství, který použije k ochraně kolegy nepravdivé tvrzení. Stížnost na hříšníka nejvyšší státní zástupce ignoruje, stížnost na něj pak vyřídí ministryně spravedlnosti pouhým konstatováním, že k vyřízení stížnosti je příslušný nejvyšší státní zástupce. A život jde dál, nic se neděje. Marie Benešová si je prokazatelně vědoma toho, že „falešná stavovská solidarita“ působí na úkor výkonu spravedlnosti, ale nic proti ní nepodniká.

Neformální struktury a vazby v orgánech vymáhání práva mohou být účinným nástrojem ochrany zločinců, stane-li se, že se pachateli podaří vytvořit si ochranné vazby k příslušníkům příslušných orgánů. Občan si pak může stěžovat na neochotu řádně prověřit podezření úplně kdekoliv: u státního zastupitelství, odboru vnitřní kontroly policie, může na liknavé policisty podat oznámení Generální inspekci bezpečnostních sborů. Vše je k ničemu, protože místně příslušné orgány jsou vzájemně propojené kolegiálními, příbuzenskými či korupčními vazbami a kryjí si navzájem záda. V případě policejních orgánů je vtipným ospravedlněním nevyřízení stížnosti opomenutí sdělení stěžovatele, že si přeje být vyrozuměn o způsobu využití jeho podání. Pikantní situace může nastat u Generální inspekce: než se začne věcí zabývat, může se stát, že do jejích řad mezitím přejdou policisté, zapletení do nezákonných akcí, jimž se pak dostane cti vyšetřovat sami sebe s předvídatelným výsledkem.

Stížnosti na místně příslušné složky k jejich nadřízeným jsou většinou neúspěšné, protože nejčastějším způsobem řešení je postoupení věci zpět místně příslušnému úřadu, jenž sám proti sobě nezakročí. Naděje na úspěch trestního oznámení vzroste, pokud se podaří

zákopy místní příslušnosti obejít. Pokud policisté nejsou ovlivněni nepatřičnými vztahy, chovají se jako profesionálové a snaží se učinit spravedlnosti zadost.

Pro tato tvrzení mám ojedinělý důkaz z praxe: upozornění nejvyššího státního zastupitelství na případ vydírání, spojený s přípravou podplacení soudců, skončilo v koši místně příslušného státního zastupitelství. Ale přijetí oznámení policejním útvarem z jiného regionu vyústilo ve vazební stíhání pachatelů.

Dostat věc do rukou orgánu, který není ovlivněn místními vazbami, je nesmírně obtížné. Je pošetilé domáhat se práva stížností do nadoblačných výšin k nejvyšším šéfům orgánů vymáhání práva, například k policejnímu prezidentovi, řediteli GIBS či BIS, nejvyššímu státnímu zástupci. Jsou chráněni hradbou bdělých úředníků, kteří k nim nepropustí znepokojivé zprávy a podněty a rovnou je odešlou těm, proti nimž směřují. Bohužel jsem nabyl dojem, že jim tento stav vyhovuje, že o znepokojivé zprávy ani nestojí. Netýká se to jen orgánů činných v trestním řízení, ale i dalších nositelů státní moci, jako např. některých civilních útvarů Ministerstva vnitra, jež si přisvojují právo spotřebovat na vyřízení věci šestinásobek zákonem stanovené lhůty. Případnou stížnost na nešvary v klidu odmítne vedoucí napadeného útvaru. Zaslepen divadelní rolí zachránce národa v boji proti coronaviru ministr nepozoruje, že některé složky jeho úřadu pracují úděsným způsobem. V oblasti působnosti místních samospráv se můžeme setkat s ochranou před postihem chybujících strážníků nebo pracovníků sociálně-právní ochrany dětí a mládeže.

V chování vedoucích činitelů orgánů, vybavených pravomocí zasahovat do lidských osudů, přibývá projevů papalášství. Vyrostli do podoby polobohů. Jako pamětník soudím, že vývoj v tomto směru se zrychlil od památné „realizace“ z 13. června 2013, jež vedla k pádu vlády Petra Nečase. Tím se dala do pohybu lavina, kterou dosud nikdo nezastavil, a za její spuštění nebyl nikdo volán k odpovědnosti.

==================================================================================

Již vyšla „papírová“ verze knihy Zdeňka Jemelíka ŠKŮDCI V TALÁRU. Autor knihu zasvětil památce JUDr. Pavla Kučery. Předmluvu napsala Alena Vitásková. Její obsah je trestí zkušeností a poznatků, postupně získávaných téměř 20 let v půtkách s orgány činnými v trestním řízení, které nekorektním vedením řízení poškozují obviněné. Zvlášť zajímavé „škůdce“ autor uvádí s plnými jmény, jejich oběti až na výjimky pouze s iniciálami. Kniha je dostupná v knihkupectvích nebo přímo u vydavatele OLYMPIA na adrese sklad@iolympia.cz nebo info@iolympia.cz

20 komentářů :

 1. Nedovolal jsem se práva, proti té mafii sám člověk bez milionů, nezmůže nic! Jsme v totalitě, jaká tady ještě nikdy nebyla!

  OdpovědětSmazat
 2. Zákony vždy složí vládnoucímu režimu a proto co můžeme očekávat od zákonů, které si udělaly k obrazu svému parazité a mamonáři. I tyto zákony slouží k rozděl a panuj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dedku neknuc,

   co jsi chtel tak mas

   Smazat
  2. Basosi, už by si mě měl troch znát. Kňučení není to co bych kdy v životě dělal. V 89 jsem věděl kam to dojde a tak jsem se na to zajistil. Do dnes pracuji pro ty co mám rád, s bezva lidmi a snad mi to vydrží do hrobu.

   Smazat
  3. Basos
   naprosto nesmyslně někoho dehonestujete. Já sám mám dvě zkušenosti tedy z pracovního práva.
   l. Sice po hadráku ale ještě v nerozváceném soudnictví jsem naprosto hladce vyhrál s pomocí právníka na jedno stání odchod z firmy.
   2. Těsně přeed důchodem jsem byl státní firmou propuštěn. Díky pomoci advokáta (přijetí žádosti o zastoupení 5tisíc Kč, sepsaní asi 500Kč. První stání cca za devět měsíců, celkem asi tři stání celkem cca sedm měsíců. Vyhraný soud po dohodě se zaměstnavatelem. Vráceny soudní výlohy. Následovalo odvolání zaměstnavatele - prohraný soud během cca půlhodinového jdnání. KONEČNÁ.
   Protože jsem během prvního soudního procesu byl zařazen do rekvalifikačního kursu a absolvoval jsem dva stupně ccca dva měsíce. Mněl jsem hodně obavy o zaplacení kursu. Naštěstí se to nestalo.
   Takže vyhozené peníze státu za naprosto zbytečnou rekvlifikaci (rok jsem žil z úspor a částečného iv. důchodu(5000 Kč.)
   Prostě naprosto nepředpokladatelné rozhodnutí soudu. Původně můj právník tvrdil, že pokud tento soud nevyhrajeme tak snad opustí tuto republiku protože soudy stojí za h..no. Neodešel.
   Takže na závěr:soudy jsou naprosto na ho..no. A státní zaměstnavatel (protože se jdená o spec. zaměstnavatele - stojí za dvě hovna. Nakonec to potvrdil i president).

   Smazat
  4. venco,
   je videt ze jsi jeden z neuznanych lepsolidi, placu s tebou nad Tvym osudem, ale vyplakat se mas na hrobe a ne tady, uz tak je zde spousta narikatelu, a karatelu nad pravopisem, zatimco vazne veci pro vas Cechy opomijite. takze je smutne kdo s tebou a jak "zametl" a co advokat rek ci nerek ci co udelal a neudelal.sice s tebou sympatizuji ale ja zde taky neventiluju svinarnu kterou na mne usili soudce na Zizkove a advokatka z druhe strany, ale dobre mi tak ... jinak s tim peskovanim jdi do hajzlicku a hlavne tim "dehonestovanim" nevim kterej blbec tu DEHONESTACI do cestiny zavedl, jako by nestacila stara dobra POMLUVA, ale neeeee proste pro bejvale ouredniky je lepsi nahrazovat cestinu jinymy slovy a to jak zde placas o tom co ti tendle rezim udelal, ja bych jen rekl "dobre ti tak, to mas za to cinkani" a ver mi kamo bude to jeste horsi

   zaverem: to jak okopavam, ci peskuji Pradedka je moje vec a pradedkova, a neznamena to ze kazdej ukrivdenej sasek se do toho ma michat s jeho narky

   takze "praci cest"

   Smazat
 3. Pane Jemelíku píšete o tom co jest pravá skutečnost. Práva se člověk dnes nedovolá. Je to tím, že ani policie, ani justice a ani politici nejsou nezávislí. Zákony , resp právní řád existuje v každém státním zřízení, jak v demokratickém tak i autoritářském a jak víme zákony omezují svobodu a lidská práva. Ovšem existují právníci resp. advokáti, kteří vás vysekají z jakéhokoliv průseru (viz bývalý premier se svou sekretářkou byli osvobození, ačkoliv jednali v rozporu se zákonem) a advokát Sokol je z toho "vysekal" a na druhé straně příklad paní Aleny Vitáskové, která klepla na prsty oligarchům a tak byla odsouzena, až po zásahu prezidenta Zemana byla osvobozena. Prostě rozhodují peníze. Ani Sokol Vás z průseru nevyseká, pokud nedostane pořádně zaplaceno a cena za jeho služby je nestandardní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane, tuším, že nemáte správné informace o osvobození Alenky Vitáskové. Do řízení zasáhl v její neprospěch Pavel Zeman, Vyvolal tím řetěz řízení, který sice vedl k jejímu definitivnímu zproštění, ale byl tak složitý, že by do něj prezident nemohl zasáhnout. Ostatně jeho autorita u soudců je mizivá. Připommínám, že vůči její spoluobžalované Michaele Schneidrové se zachoval hanebně. Z basy ji pak vytáhl Nejvyšší soud.

   Smazat
  2. Pane Jemelíku, problém je, že my "dole" jsme závislí v hodnocení soudců jen emočně. Neumíme odlišit nejen právo psané a verdikt spravedlivých soudců od těch poplatných. Je to náš problém, důvěry?

   Smazat
 4. Jako v nepovedené pohádce, podhradí pracuje pro vrchnost. Vrchnost určuje pravidla i tresty a vše je zabaleno s mašličkou pro "blaho lidu". To už tu bylo, ale občané neradi dělají blbce.

  OdpovědětSmazat
 5. Že samotné vakcíny môžu byť zdrojom problému, zdrojom demografického posunu, zdrojom nových prípadov, zdrojom nových hospitalizácií a zdrojom nových úmrtí.Stojí za zmienku, že máme dočinenia so stopercentne syntetickým kokteilom, ktorý je navrhnutý tak, aby robil presne to, čo teraz robí v Izraeli, Veľkej Británii, Portugalsku, Spojených arabských emirátoch a všetkých ďalších krajinách, ktoré v súčasnosti injekčne podávajú toxickú látku veľkej časti svojho obyvateľstva.

  https://disq.us/url?url=https%3A%2F%2Fwww.unz.com%2Fmwhitney%2Foperation-vaxx-all-deplorables-codename-satans-poker%2F%3A12brJeZwO6eGHmb1c10FfuJsHaU&cuid=2911865

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promiňte, jsem člověk možná méně chápavý. Můžete mně objasnit jak váš příspěvek souvisí s článkem?

   Smazat
 6. Zákony, soudy, policie, armáda, vláda byly, jsou a budou nástroji otrokářů proti otrokům.
  Dokud lidé těmto nástrojům důvěřují budou klamáni, ponižováni, týráni a zabíjeni, protože to tyto uznávané nástroje satanským zrůdám (vládcům a parazitům) prostě umožní a naopak jakoukoliv obranu gojima znemožní!!

  Aby si lidé této skutečnosti nevšimli existuje kultura (lhostejno zda pokleslá či ušlechtilá, vždy zavádějící nebo navádějící). Navíc kultura umožňuje prozradit záměry vládců (bez souvislosti) a tím si vyčistit karmu (vždyť jsme vám to sdělili ve fimu 9 let předem). Lidé na filmy čumí, baví se a neasociují, takže nechápou, že se jedná o popis blízké budoucnosti a když jim to někdo sdělí tak neuvěří (přece by byli blbí, kdyby nám to ve filmu ukázali předem).

  A co Farma zvířat od Orvela??
  Níže uvádím stručný výpis filmů či seriálů, které něco sdělují a pozorný divák si je schopen to uvědomit, ikdyž ne vždy na první dobrou. Všechny jsou ke stažení na vebech (Ulož to) a jiných (zatím).

  Seznam filmů stigmatizujících budoucnost lidstva

  Země slepých o útlaku jedince a diktátu jedince
  Balkánská hranice o Kosovu a UČK a ruském KFOR Košturica
  Zardoz o Brutálech a věčně živých Šon Konery
  Léčba šokem o užití lidských buněk a orgánů zabíjených lidí Alan Delon
  Sexmise o invazi mužů do světa bez mužů
  Obchod na korze o arizaci židovského obchůdku Kroner
  Rekviem za rytierov o sitňanských rytierov a satanovi
  Brancaleonova armáda o invazi křesťanů do jeruzaléma - vesele
  Zakón vreměni o boji na 1. prioritě řízení – animace, mystifikace
  Oni žijí o cizí rase z kosmu, ničící naši rasu
  Avatar o invazi pozemšťanů na planetu Pandora
  Kladivo na čarodějnice o inkvizičních soudech a upalování čarodějnic
  Markéta Lazarová o lapkovi a jeho rodu Kemr
  Stopařův průvodce galaxií o likvisdaci a obnově planetky Země
  Rudá kápě o vendetě dvou královských rodů
  Faraon

  Seriály vypovídající o minulosti a budoucnosti země

  Hvězdná brána (boje s goaudy) 1. serie o dění v naší galaxii
  Hvězdná brána (válka s vrajty) 2. serie o dění v Andromédě
  Hvězdná brána (hluboký vesmír) 3. serie o dění na konci světa
  Já Claudius o rodech a vraždách římských imperátorů
  LOST (Ztraceni) o ztrátě země v jiné dimenzi

  OdpovědětSmazat
 7. Názvy jsou první slovo či dvě slova a za spojkou "o" již stručný popis heslem, bohužel tabulky NR nebere.

  OdpovědětSmazat
 8. Nelze však paušalizovat. Proto je tak důležité označovat ty špatné (soudce, státní zástupce, vysoké ale i obecní neprůstřelné úředníky a pod.) Léta jsem chodil za svého zaměstnavatele k různým soudům. Myslím, že více než 95 % soudců je skvělých, pracovitých a spravedlivých. Ovšem když se některý nepovede, tak to stojí zato. Jsem z odcházející generace, ale musel jsem uznat, že ti mladí patřili obvykle mezi nejpracovitější a nejslušnější. Naopak mezi těmi špatnými byli především věkem nejstarší, kteří zjevně byli v důchodovém věku. Možná že to bude tak i u ústavního. Kde demence a samolibost přebije zkušenosti a moudrost, je to pro občana velmi zlé.

  OdpovědětSmazat
 9. Cha cha cha, prý rovnost před zákonem. Ano, soudci jsou nezávislí, ale bohužel na zákonech a o kašparech z Plzeňských rychlopráv raději nemluvit. Páni právníci, co takhle šaškárna kolem šíbra Janouška? Neschopnost dořešit Čapí hnízdo, divadlo nejvyššího spravedlivého Zemana ve frašce kolem majetků jakéhosi majitele rekreačních radovánek páně Zemanovic. No, snad by to mohlo stačit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21;37 a ted nam onemocnel i navaleny podobne jako janousek! chtel nastoupit hladovku ale zapal plic vyjde asi lepe! a "pilotka" savcenko mela tak dlouho hladovku az pribrala na vaze! co to ma spolecneho? jen "justice for all" po madarsky "stejne pravo pro vsechny stejne" jen pro nekoho "stejneji"!!!🤑🤑🤑🤑🤑

   Smazat
 10. Janek Ledecký nesouhlasí s „nálepkou“ dezinformátora. Chce se bránit a podat žalobu na Evropské hodnoty Jakuba Jandy

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021040513439311-janek-ledecky-nesouhlasi-s-nalepkou-dezinformatora-chce-se-branit-a-podat-zalobu-na-evropske/

  Rusko reagovalo na obvinění z přesunu vojsk k hranici s Ukrajinou

  „Provádíme na svém území, zdůrazňuji, na ruském území, ta opatření, která považujeme za nezbytná. A nějaké americké signály s tím nemají nic společného. Můžeme říci, že tyto signály zcela ignorujeme,“ řekl Rjabkov novinářům.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021040513439996-rusko-reagovalo-na-obvineni-z-presunu-vojsk-k-hranici-s-ukrajinou/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Můžeme říci, že tyto signály zcela ignorujeme"
   he,he,he... to si musím pamatovat. Když jsem byl rozhněvaný, tož jsem někdy neslušně řekl:" Se.u na tebe", nebo "s.ru na to".... ale teď budu říkat to o tom ignorování! Je to totéž, ale zní to DIPLOMATICKY!

   Smazat
  2. Jen si pockejte do Moskvy prinde Jouda s klackem a natluce Putinovi, a pak nam vykokta jak to udelal

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.