Reklama

sobota 10. dubna 2021

Nové boje o zítřek: Dnes už nebojujeme o lepší zítřky, dnes jde o bránění podstaty sebe sama


Marek Adam

10. 4. 2021

Jaro pro každého člověka symbolizuje příchod nové naděje. V duchu křesťanských tradic se jedná o zmrtvýchvstání Ježíše Krista a vykoupení lidstva z dědičného hříchu. Jarní zvěstování tak možná vnese trochu naděje i do našich životů.

V současném systému se nám však vládnoucí elity snaží ukrást i tu naději. Kradou nám identitu a chtějí nám brát duši i naši vlastní podstatu.

Žijeme tak paradoxně v zemi, která nám chce zítra ukrást i náš včerejšek.

Potřebujeme nové národní obrození!

Revizionistické tendence v otázce Dekretů prezidenta republiky (zjednodušeně tzv. Benešových dekretů) postupují útočně vpřed a za pomoci „páté kolony“ už si připravují půdu pro přepsání naší národní minulosti.

Dekrety prezidenta republiky znamenají potvrzení a legitimitu výsledků druhé světové války. Jejich zpochybnění by vedlo až ke zpochybnění Jaltské i Postupimské konference. Z čeho vycházejí odpůrci těchto Dekretů? A co tím sledují?

Německá pangermanistická koncepce integrace Evropy zřejmě bude usilovat o reinterpretaci dějin v tom smyslu, že „autonomní protektorát“ byl podle jejich paradigmatu „prvním krokem integračního procesu“. Předobraz „nové Evropy“. Bez Slovanů, pochopitelně… Pátá kolona plní své zadání „s prušáckou precizností“.

Na základě konceptuální analýzy současného politického marasmu si proto dovolím „vypálit“ pár odvetných formulací. Dnes se musí věci nazývat pravými jmény, protože politická korektnost už nemá za cíl nic jiného než naše (sebe)zničení.

Úvodem vypálím první pecku a nebudu si brát servítky: Naše drahé elity (a „drahé“ skutečně jste)! – přestaňte nám záměrně „kurvit“ naše děti a vnoučata!!!

Lidé už mají dost tradiční polistopadové politiky. Všechna její pozlátka se změnila už jen v laciné cetky. Pravdoláska se proměnila v kýč a zástěrku loupeže tisíciletí. Teprve až dnes jsme pochopili, jak jsme měli žít včera. Není ostudou si to přiznat. Ostudné je naopak nekriticky chválit císařovy nové šaty, když je císař úplně nahý.

Vy, kteří máte pracovat pro tento národ!!!

Přestaňte nám hanobit naši historii! My nechceme, aby bylo pohrdáno naší minulostí! Proč útočíte na světlé body našich dějin?! Komu a čemu tím sloužíte?!!

Přestaňte nám vnucovat pocit národní malosti. Nevytvářejme si umělé a záměrné komplexy! Nejsme nic míň než naši sousedé…

Chceme si své „kamarády“ určovat sami. Přestaňte nám říkat, kdo má být náš přítel, a kdo nikoli! Získali jsme vlastní historické zkušenosti… Kašleme na rady a diktáty ze zcela jiných končin. Nikdy jsme nikoho nekolonizovali a odmítáme hrát roli otloukánka imperiálních mocností.

Přestaňte útočit na naše rodiny a rozeštvávat mezigenerační soužití českého národa! Přestaňte nám „debilizovat“ děti ve školách! Rodina a škola mají koexistovat na principu kooperace a komplementarity, nikoli na válečném a permanentně konfliktním vztahu.

Moc je dnes fašizována až do té míry, že dochází k otevřenému útoku na samotný základ státu – na rodinu jako celek. Sjednoťme se proto v občanském odporu – občanskoprávním, celonárodním, celospolečenským.

Neuznávejme nehumánní předpisy. Nepřijímejme je dobrovolně. Ani z donucení. Přečtěme si znovu Sofoklovu Antigonu. Dnešní Antigonou není Markéta Samsová z Kafkovy Proměny. Antigona se už nedočkala omilostnění. A přece morálně zvítězila! My musíme žít! Každá doba vytváří své hrdiny i antihrdiny. Musíme dnes bojovat i za ty, kteří své hrdinství ještě neprobudili.

A co ti, kteří jej sami vzdali? Největším současným nepřítelem je náš vlastní strach.

Bojíme se smrti, a proto přestáváme usilovat o život. Přestáváme žít v míru se svým vlastním životem. Kult mládí, povrchní krásy a úspěchu v nás vytváří pocit strachu. Bojujeme tak vlastně nejvíc sami se sebou a proti sobě… Ocitli jsme se v systému, který nás staví proti sobě navzájem. Prožíváme a zažíváme konflikty interpersonální, navíc umocněné konflikty intrapersonálními. Válka kolem nás projektuje válku v nás a naopak.

Hodnota slušnosti byla nahrazena hodnotou úspěšnosti.

Neopravujeme staré – boříme, demolujeme, vyhazujeme a pořizujeme nové.

Společenské kolektivní ideály jsme vyměnili za osobní kariérní plány.

Zvykli jsme si žít v „náhražkovém světě“ a uctívat „náhražkového Boha“.

Připomínáme společnost, která požírá sebe samu. Proto se bojíme zítřka. Vnitřně cítíme, že duchovně chudneme. Materiální pseudo-dostatek překrývá duchovní vyprázdněnost světa jen jako průhledná lesklá fólie, za kterou ale nic nenajdeme. Systém nás vrací do tzv. předmorálního stavu, v němž se lidský život stává krutým a (z hlediska opravdovosti prožitků) jen velmi krátkým a velmi netrpělivým. Ve světě otrockých hypoték dnes žijeme jen jakoby „nanečisto“.

Místo toho, abychom důstojně žili a bohatě prožívali, tak pracujeme nedůstojně, válčíme o věci, žijeme rádoby bohatě navenek, ale uvnitř citově strádáme. Tak vypadá dnešní „obraz morální bídy“ v pozlátkové zfetišizované společnosti.

Rodiče, prarodiče, mladí lidé, děti – ti všichni dnes musí bojovat o 3 entity – o fyzickou materiální existenci, o naději do budoucna a v neposlední řadě o svou vlastní duši a ontologickou podstatu svého duchovního bytí.

Každý člověk v sobě nosí tři rozměry svého života – rozměr biologický, rozměr psychosociální a rozměr duchovní. Není přitom až tak podstatné, v koho či v co přesně člověk věří…

Ale v každém z nás hoří oheň, plane jiskra. Nenechme si tuto jiskru duchovního bytí ukrást!!! Jinak naše životní hvězda vyhasne…

Nenechme si ukrást vlastní podstatu! Toto je největší boj o zítřek, který probíhá právě teď…

Bez životadárné a očistné naděje se nedá žít. A jarní vody se nesmějí proměnit v potoky krve!

Můj Bůh nesídlí v katedrálách, můj Bůh žije tam, kde vládne mír.

Smrt nepředstavuje vzkříšení, vzkříšením je mi světlo a život. Dokud dýchám, s pokorou doufám.

Máme vlast jednu jedinou a v dědictví nám danou.

Naše pravá vlast je jen jedna.

Nezapomeň nikdy na zemi, z které jsi vzešel. Jinak budeš sám zapomenut. 

 

Mgr. Marek Adam, Aliance národních sil
48 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. 11:28 Pan Povolný.
   Co je vylekalo ?
   Pravda ?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Je demagogií ohánět se procenty hlasů ve volbách.
   Pokud nebude stanovena povinná volební účast, je to vždy velmi zkreslené.
   A přitom by to bylo fakt jednoduché, udělat jediný volební den, vyhlásit tento den dnem pracovního klidu, volební komisař by po odvolení dal voliči pětikilo, a prostě pak by mohla ta která strana- nebo její podporovatelé cosi vykřikovat o procentech resp. většině či vítězi.Prostě selským rozumem by tohle bylo nejdemokratičtější. Nikomu přece nebrání vhodit do urny neplatný hlas, ale ta účast, ta je pro konstatování demokratických voleb klíčová.

   Vymazat
  4. Bezejmenní piráti byli pro svůj odporný slovník smazáni.

   Vymazat
  5. To je tak když někdo věří zmanipulovaným průzkumům z práglu.

   Vymazat
 2. Výstižný článek, nejhorší je, že i naši potomci jsou semleti současnou společností, obávám se, že až prohlédnou, bude to velmi bolestivé. Vlastní zkušenost je , bohužel, nepřenosná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji paní Lenko, vidím to bohužel také tak.

   Vymazat
 3. Správně pane autore to jsem pochopil už dávno dnes se jedná už jen o přežití. A proto by se měli pro národní síly spojit.

  OdpovědětVymazat
 4. Naše rodina v boji se SVĚTOVÝM FAŠIZMEM přišla o dva mužské členy a přes to, že měla při kolektivizaci zemědělství, problémy pochopit co je pro ně z hlediska otrocké práce v kapitalistickém systému, osvobozením, to po pár letech pochopila. Postavení všech občanů, přes všechny vyděračské praktiky mírumilovných kapitalistických států, se stále zlepšovalo. To všechno nemohlo uspokojit lidi s vrozeným parazitizmem. Každý morální člověk ví co je to, když se parazité přemnoží a proto dbá aby se tak nestalo. No v našem státě jsme to dopustily a teď bude velký problém je omezit na přijatelnou míru. Za těch třicet let si vybudovaly celý systém ochrany parazitování od zákonů, přes bezpečnostní orgány, státní správu až po volební systém, ve kterém stačí méně jak 50% procentní účast k regulérnosti. Ty co nepřijdou k volbám, protože jsou z té frašky zhnusený, ještě arogantně vydávají za spokojené s tímhle shnilým systémem. Katastrofálně zprasily celý vzdělávací systém až po vysoké školy, kterých je u nás na počet obyvatel, snad nejvíce na světě a pokud platíš, máš titul zaručený. V současnosti neexistuje žádná pravicová nebo levicová strana, jen PARAZITICKÁ MAFIE A MODERNÍ OTROCI.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědo dnes už dávno neplatí, že se svět dělí na státy kapitalistické socialistické rozvojové. Pojem stát už se přežil.Dnes by globus měl vypadat podle sféry vlivu těch kterých firem. Tuhle má vodu francouzská firma, tuhle trh se zbraněmi ovládají tyto firmy tuhle si léčiva rozdělily tyhle.Stát, jako nejvyšší zřízení už dlouho tahá za kratší konec lana. viz. možnosti daňových rájů, viz třeba odstřihnutí Trumpa od možnosti veřejně sdělovat své názory.Prostě toho nejmocnějšího muže planety, jak se této pozici s oblibou a setrvačností říká, umlčíme.Jak to, že stát nemá takovou moc jak si s takovou svévůlí poradit?

   Vymazat
  2. Pradědo, oplácím slova chvály, výborně jste tu dnešní naší situci popsal ..

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tak to by se FP neztratila ani Česká Republika. Například naše firma má až 100% podíly ve firmách na Slovensku, v Holandsku, v baltických zemích, na Pyrenejském poloostrově. A to nejsme ani Anofert ani PPF, tam by to bylo teprve zajímavé. Hlavu vzhůru, Češi si ve světě vůbec nestojí špatně. Pokud tedy Bureše budu pokládat za Čecha.

   Vymazat
  5. Češi si špatně stojí. Jsme typickou kolonií, víc od nás odchází než přibývá. Máme rozvrácenou strukturu hospodářství, zemědělství na hraně bankrotu, platy vůči našim sousedům zlomkové. To, že se někomu daří je nepodstatné, protože jde o výjimky. Je před námi hodně práce na nápravě věcí veřejných.

   Vymazat
  6. Martine, je to o tom jak je kdo zvrhlý parazit, aby se dokázal mezi svými prosadit. V žádném případě se u takových lidí nejedná o prosazování zájmů v prospěch vlasti. Vána k vráně sedá, parazit parazita hledá. Celá ta komedie kolem Bbiše je jen potrava pro pitomce, aby nevnímaly jak ostatní paraziti kradou. Babiš to určitě i tak vnímá a tu komedii s níma hraje. Zásadou musí být: Co je dobré pro většinu spoluobčanů je dobré i pro mě.

   Vymazat
  7. Kde žiješ, proboha. Odkud jsi spadnul? To jako myslíš ty montovny, postavené na orné půdě a zaměstnávající cizince? Dříve jsme vyváželi celé investiční celky - cementárny, pivovary, elektrárny atd. Dnes vyvážíme leda prd. Škodovka není naše. A když tady házíš miliardami z EU víš, kolik jsme tam předali my? včetně dividend cizích vlastníků?

   Vymazat
  8. vidlaku

   mas pravdu, ale prizivnikum a humano-inzinyrum se zatim vede dobre, ale obroda nezavisi na nas, a pokud se neco nestane ve svete, tak to bude pokracovat dolu

   Vymazat
  9. Jsme dokonalou kolonii.Znasich měst zmizely stavební jeraby.Za posledních 30let nejsme schopni dostavět dálnice,Praha není schopna dostavět vnější a vnitřní okruh,natož rychle spojení z centr města na letiště.Jsme schopni tak prejmenova letiště či náměstí.

   Vymazat
  10. Kde je moc kapitalu,bank, tam je vzdy imperialismus vytoceny do nepricetneho fasismu, samozrejmy rasismus a totalni zotroceni na podlidi a take potreba nepritele na Vychode vetsinou a jeho socialsmus.
   Proc potom nynejsi zmena zapadu do socialismu ???
   Kdyz se vychod lstive otoci do demokratickych kapitalismu, musi se zapad stocit do socialismu, jinak by zapad prisel o nepritele..!!
   /Poznamka. Socialismus,zapadu ovsem universalne agresivni ,celemu svetu nebezpecny, na rozdil od toho nepovedenyho,stupidniho vychodniho/.
   Aby se dostalo take na vylozene spatne socialistickou Cinu !

   Vymazat
 5. Zvejkacka ,asi stokrat prezvejkana.
  Horouci,ba utocny slova ,co by jsme, co musime,co nemuzeme atd. A o ty dalsi musi prestat delat.
  Az usi zalehaji a oci prechazeji..
  ....Kolektivizace stalinska byla a je velka zbran zvejkackove propagandy zapadu, ale kdo by pomyslel na zavislost SSSR a Rude Armady a vsech pracujicich na nejakych statkarich.Behem valky.I predtim.
  A vo tom to prave bylo.
  A povedlo se.
  A kdo by pomyslel ,kdyz osvobozovani mest,vesnic a koncentracnich taboru Rudou Armadou se neobeslo bez zajisteni zakladnich potravin pro miliony populaci a kupodivu nemeckou tez./Oplyvajici take dnes nenavisti/.
  Prave temi proklatymi kolchozy.
  A kdo by se divil, kdyz 40 kg vezen,co nemel poradny jidlo 6 let,dostal najist a prohlasil, ze Stalin je Buh.
  Protoze Stalin musel neco rikat,ale daleko vice udelat.
  A potom SSSR prezili.
  Zatraceny kolchozy i u nas je museli zrusit.
  .....Pan autor je aspon clenem Aliance a uvital bych nejake informace o jejich cinnosti ,za posledni roky,aby ty nescetny slova meli tak nejakou vahu.
  Krava ma v naplni prace a povinnost zachovat se na svete,to prezvykovani, ale co s tou zvejkackou bez stopy chuti nejakeho individualniho a praktickeho usili..
  V te atmosfere ,epidemie lasky slovnich pru..mu,abych nebyl taky verbalne vulgarni..
  Kde je nekdo, kdo tu potravu obstara,aby aspon ten prujem tady byl a z neceho.
  Copak uz se vsichni docista zblaznili...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí si zadat www.aliancenarodnichsil.cz a je to ...

   Vymazat
  2. Dal bych prednost konkretnim informacim, pred dnes inflacne lacinymi a stale opakovanymi a tak prazdnymi projevy.

   Vymazat
 6. Kollára, Dobrovského, Palackého, Jungmanna, K.H.Borovského asi už nenajdeme. Národ musí vést respektované a uznávané autority u většiny národa! Koho kdo dnes na tomto postu vidí? Zeman, slepý mezi jednookými králem? Babiš, Fiala,blbka Pekanová, ještě větší blbka Němcová, nebo Fiala, nedej bože Bartoš? Ve sféře akademické snad Drahouš? Ve sféře kulturní Hrušínský,Basiková, Geislerová? Ve sféře aristokratické Schwarzengberg? Jsem skeptik. Jsou tu lidé, kterým bych svěřil svoji důvěru. Hampl, Koller, Procházková,Zbořil, Žantovský,Obrtel, Blažko, David... možná s podporou Okamury a spol. Myslím, že dlouho nám respektovaná a uznávaná osobnost nevyroste. No, Havel se tak jevil a pak se časem odhalilo co to bylo za šmejda...

  OdpovědětVymazat
 7. Nečeká nás nejspíš nic dobrého,národ je rozerván,s příchodem "svobody a demokracie" převážily nízké pudy-touha po mamonu,a značné množství proamerických,proněmeckých živlů způsobylo nesoudržnost společnosti,to nás jako stát umrtvuje.Co věští hlasy(i zde),že národy jsou zbytečné?

  OdpovědětVymazat
 8. Souhlasím s autorem článku. To, co se zdálo na začátku jen jako jen blbství jedinců, někteří naši vlastizrádní politici ještě podporují. Mám strach o zemi krásnou, zemi milovanou, kolébku mou i hrob můj, matkou mou, vlast jedinou i v dědictví mi danou, širokou tu zemi, zemi jedinou! Vždy budu stát na straně vlastenců.

  OdpovědětVymazat
 9. Článek je poněkud patetický, ale doba vymknuta z kloubů šílí - jak by řekl Jan Werich.
  Lze reagovat na celek anebo dílčí části.
  Já osobně bych neviděl dnešní mládež až tak tragicky. Více jak roční existence corona inkvizice mnohde zatřásla základy kdejaké rodiny. A bohužel se ukázalo, že hodně starších a starých je jen podělanou částí společnosti, která je ochotná v rámci stanného práva klidně přivést celou zemi k bankrotu a děti a mladou generaci k životu v živoření. I mladí jsou rozděleni zhruba na třetiny jako dospělí, ale oč běží v covid fašismu vidí všechny třetiny zcela jasně - likvidace celých odvětví funkčního hospodářství v zájmu korporací a zelených šejdířů zvíci dědská kurvička Greta.
  Okolnost, že potrefen byl i Izrael trochu bourá vžité představy, nicméně je jasné, že neběží jen o Českou republiku. V té se jen domáhá svého i proslulý banán, který nám ovšem notně zhnědnul.
  To, co my staří pitomci můžeme dělat, je mluvit s mladými co nejvíce. Po mnohých problémech v rodině leckdy potřebují konzultovat i s jinými dospělými.
  Mají pramalou představu o tom, jak čelit současným tlakům na vše možné tak, aby to dávalo nějaký smysl.

  OdpovědětVymazat
 10. Podívejme se pozorněji na naše "elity". Co je to za lidi ti naši současní akademici,herci,umělci,prestituti nebo bývalí budovatele Národní fronty Lidovci včetně Kalouska ? Komu a čemu slouží dnes? Jak je možné,že jsou v ČT prezentování jako nosiči morálky ? Soudím,že tyto "elity" jsou příčinou začátku zkázy národa po roce 1989. Podívejte se jen na to jak ti pacholci obraceli kabáty , podepisovali anticharty a chovali se jako prasata, kvůli rolím v televizi nebo kvůli tučným zakázkám v předvolební agitaci atd. Tohle je základ úpadku morálky v ČR.
  Nemusíme se v 21.století zabíjet, ale je dobré ujasnit si motivaci našich "elit" prezentovaných jako "elity" v televizích , mainstremu a "neziskovkách". Je to často stejně odporné jako drzé chování Hrušínského,Němcové, Lidofců,TOPičů,ODS, Chlívku Mináře atd.To je základ zkažení mravů a šíleného úpadku národa.

  OdpovědětVymazat
 11. Ano státnost Československa byla a úž není. V roce 1989 se podařilo zničit vše a blahobyt je výrazem zničení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ubohý mazale, kdybys neměl elektriku z elektráren, které vybudovaly předchozí generace, kdybys neměl dálnice, postavené před 89' atd mohl bych pokračovat...

   Vymazat
  2. Nemohu být pamětníkem, vynechal mne pionýr a podobné organizace, přesto si dovoluji upozornit, že nadávat na výsledky práce našich předků není fér. Generace našich dědů stavěla dostupné byty, dálnice, elektrárny, vltavskou kaskádu. Že to nemohlo být ještě lepší za to mohla tehdejší elita. Stačí jen sledovat dnešní média : prasklo potrubí ve Vodičkově oči staré 70 let, výměna vozů hasičů stáří 30 let, opravuje se D1 stará cca 40 let, bourá se most u tahu na Ostravu a generálkují se její úseky vybudované za posttotàče. Máme na chalupě babiččin mixér starý cca 50 let a funguje. V naší kuchyni máme už třetí postotáčový. Proto smekám a děkuji za solidní práci předchozí generace a soudit lze jen politiky. My možná dopadnem hůř.

   Vymazat
  3. Shakespeare a Hamlet ,tusim vo ty silici dobe, ktera vlastne nikdy nekonci, ani snad nezacina..
   Pamatuju se jako dneska bylo mi 5-6 a stal jsme v Dejvicich pred barakem, Na Cvicisti a svet kolem byl plnej neustaly antifasisticky propagandy a komunisti nahrazovali nenavist fasistu ,nenavisti proti fasistum.. Pomyslel jsem si, zabijeli deti /fasisti/,kdyz tohle je,/valka v Koreji/ a bylo tohle mozny, tenhle svet je spatnej.
   To jsem nemel delat,ale nemel jsem jako dnes, ani spetku rozumu a porad se to vod ty doby potvrzovalo..
   Uz to opet neni vo mamonu, je to vo nasledcich ,ktery rostou z mamonu /a z tech co to maji vrozeny/,a Shakespear to rekl spatne,protoze, neni to ani doba ,ktera sili, je to ta nenavist z kloubu vytrzena, vyrvana, vyterorizovana nenavist, opakovane zas a zas na nas a na svet postvana ..
   Z toho pak pozdeji vykvetly uvahy ,zase byly tam ty Lidice , Lezaky , Heydrich,nekonecne obeti a dalsi potom Slansky a jeho "komunisti" a nekonecne obeti, a prichazely ty veci, ze ta silici doba nenavisti bez konce a na pokracovani, az k logickym uvaham ,ze udelat a porodit dite na takovej svet, co se da delat, neni jen nic moc, ale velmi spatnej skutek, vskutku..

   Vymazat
 12. Je výborné, že zde zazněo slovo morálka. Jinak než jako společnost nepřežijeme. No a aby společnost zůstala společností, je nutno, abychom všichni - a zvlášť ti "v moci postavení" - upřednostňovali to, co prospívá všem, nejen někomu. To se nedá sebesložitějšími zákony vynutit, to musí lidé vzít za své.

  OdpovědětVymazat
 13. Kutnohorský, co je to za šmejda se vědělo dávno, jenže právě pro to ho ti kapitalističtí komunisté prosadily do funkce prezidenta. Už někdy kolem 70 let byl v spojených státech přijat prezidentem a celý čas zpracovávám Serešem. Takový Štětináč musel podle toho jaký měl přístup k tajným oběktům v CCCP, nejméně agent KGB a dnes nemá problém jako Babiš. Proč nemáme Ústav vyšetřování zločinů fašizmu, který by poukazoval na bývalé fašisty, kteří se účastnily a možná i účastní, činnosti v prospěch Německa. Co se stalo s fašisty, kteří utekly do spojených států. Jak se bez potrestání těchto výkonných účastníků genocidy lidstva vyrovnat s historii. Nebo tím, že se z nich staly kapitalisté se očistily?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknowne ty parazite, tak mi vyjmenuj jednoho fašistu kterého našly Němci a odsoudily po 48. Netahej sem fašisty z Norimberského soudu a fašisty které vyhledaly Izraelci. Jo jednoho nedávno našly, ale než ho stačily zatknout tak zemřel přirozenou smrtí. Podle tebe ovšem není fašista, ten kdo celou válku fašisty podporoval dodávkami a finančně. To se neodvážil nikdo na světě. SRÁČI.

   Vymazat
  2. Pradědo nenechte prchlivost cloumat svým majestátem. Pravdou je že po roce 48 ještě v Německu soudilo 2/3 soudců co pracovalo pro Hitlera...VIP 🥴

   Vymazat
 14. Pro celý svět? Stačí , aby dal po drzce emi bukanyrum a svět bude vypadat jako v době, kdy na prérií honili Komančové stáda buvolů.

  OdpovědětVymazat
 15. Unknovne ty DEBILE, co je divného na tom že přemístňují vojáky na svém území. Naši žoldáci lítají sem tam aby ochránily parazitické hodnoty a všichni na ně serou.

  OdpovědětVymazat
 16. Diskutovat s pitomcem je pro mně ztráta času.

  OdpovědětVymazat
 17. Evergreen je závěrečné probuzení. https://eraoflight.com/2021/04/05/evergreen-is-the-final-wake-up-call/ 5.4.2021
  Vždyzelený strom v Suezském průplavu nesl děti a zbraně! 2.4.2021
  https://ilquotidianoditalia.it/boom-levergreen-nel-canale-di-suez-trasportava-bambini-ed-armi
  http://svobodnenoviny.eu/myanmarska-armada-zabavila-bankovni-ucty-george-sorose-vydala-zatykace/
  Na závěr se zdá být jisté, že Biden je mentálně postižený. MSM a jeho obsluha se snaží chránit Bidena před vnímavou veřejností. Je však jen otázkou času, kdy si i jeho nejzanícenější příznivci uvědomí, že muž, kterému říkají prezident, je mentálně neschopný - nebo alespoň doufáme, že to dokážou rozpoznat a přiznat. https://realrawnews.com/2021/03/biden-loses-his-mind-thinks-its-1986-and-killer-bees-are-invading-usa/
  Lodní doprava Evergreen je s největší pravděpodobností zástěrkou pro obchodování s lidmi a sexem. Celý příběh si přečtěte zde: https://www.newsweek.com/qanon-ship-suez-canal-hillary-clinton-1578428 QAnon tvrdí, že uvízlá loď v Suezském průplavu používala Hillary Clintonová k přepravě dětí https://pbs.twimg.com/media/ExPIhjYWQAAg9Ge?format=jpg&name=900×900

  OdpovědětVymazat
 18. ČR se zkaženou justicí,médii a ČT nemůže vychovávat národ ke slušnosti. Po roce 1998 začala místo soudů řešit otázku viny přeci média. Kdo měl přístup do ČT a televizí,popřípadě do mainstrému - určoval kdo bude označen za zločince,StBáka a zloděje a kdo nikdy ne. Takový systém vede k zprasení státu,státní správy i občanů - protože si na to zvyknou. Zviknou si i na umělce co podepsali Husákovi Antichartu - a z televize útočí na jiné, aniž by se zastyděli. To je ta mravně nejpokleslejší sebranka. A je nalezlá i do vedení hlavních politických stran.
  Položte si otázku - proč je periodicky v ČT a médiích napadán oligarcha-premier Babiš, ale jiní ne. Proč na něho
  ČT vytahuje obvinění a ne rozsudek. Proč honí Babiše ale
  knížecího Tatrmana který zneužil dotace a jeho stranický kolega Kalousek mu prominul dluhy ne ?- ale ČT to nezajímá.
  Taková je bohužel naše situace. Jádro problému je z hlediska váhy především v ČT,která manipuluje s pravdou a nepravdou nejvíce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělá analýza!!! Děkuji.

   Vymazat
  2. Reakce na komunistictejsiho ,nez komunisti a komunismus a fanatika Husaka, byla nova strategie CIA rozvratit system zevnitr.
   A videli celkem dobre,co ty husakove a jakej antikumunismus vlastne ty husakove pachali !!
   Zhruba od 1976 a miliony dolaru pak /CIA ma tajnej rozpocet bez omezeni/ putovaly do Polska do CSSR atd.Na ty Charty atd.

   Vymazat
 19. K boji o "lepší zítřek" možná patří důsledek sjezdu ČSSD. Moc tomu nerozumím, ale je to asi pokus o spásu v záchranném člunu. Začíná postsjezdový úklid. Ministr Petříček se na schůzce s předsedou Hamáčkem dozvěděl, že bude odvolán z vlády. Tolik žlutá lajna v ČT24.

  OdpovědětVymazat
 20. Následkem sjezdu ČSSD odcházejí příznivci TOP z vedení ČSSD a Pochvíček - taktéž velmi oblíbený v TOP - kdysi dosazený do vlády vydíráním Babiše, konečně snad dostane kop do zadnice. Není to zlé.

  OdpovědětVymazat
 21. Jakýpak lepší zejtřky. Budeme rádi, když se vrátíme k včerejškům. Třeba v soběstačnosti, že.

  OdpovědětVymazat
 22. Tabula rasa, zná někdo Kulhánka ?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.