Reklama

pondělí 12. dubna 2021

O co jde na Ukrajině?

Jan Schneider

12. 4. 2021    PRVNÍZPRÁVY
Od doby po roce 1990, kdy se Západ na chvilku zdál být civilizovaným prostorem, kde slovo (například o nerozšiřování NATO na Východ) platí, ukazuje Západ stále jasněji svoji tvář. Výstižněji to nemohl nikdo vyjádřit, než slovem „hamižnost“, které použil britský premiér Boris Johnson na popis britského způsobu získávání protikovidových vakcín.

Vraťme se ještě více zpět, k jedné významné historické lekci. Stalo se to v roce 1983, kdy NATO uskutečnilo vojenské cvičení Able Archer, které bylo tak rozsáhlé a obsahovalo tolik nových a agresivních prvků, že se Moskva začala docela důvodně domnívat, že jde o zástěrku před skutečným jaderným úderem.

V té době pracoval v sovětské rozvědce Oleg Gordijevskij, který však již desátým okem prohazoval informace rozvědce britské. Dlouhodobou spoluprací si získal jejich důvěru, takže vzali velmi vážně jeho varování, že budou-li stejně agresivně pokračovat v tomto cvičení, je možné, že rozpoutají jadernou válku. Zpětně viděno, tato krize byla skutečně ještě horší, než ona kubánská v roce 1962.

NATO nakonec své aktivity zbrzdilo, a Oleg Gordijevskij po svém útěku ze SSSR byl britskou královnou vyznamenán Řádem svatého Michala a svatého Jiří.

Nyní se hodně zvažuje, nakolik by Defender Europe, největší cvičení NATO od konce studené války, mohlo navodit podobnou situaci. K hranicím Ruska se od března přesunuje ke třem desítkám tisíc vojáků z 27 členských zemí NATO, tedy i z těch vzdálených. K tomu jsou aktivizovány všechny desinformační a propagandistické kanály, včetně všech prodejných a/nebo blbých novinářů, ke spuštění kampaně, osočující Rusko z nějakých agresivních plánů, když soustřeďuje vojska na své straně hranic. Jinými slovy – zatímco většina členských států vyslala své vojáky mimo své hranice, směrem k těm ruským, je tento pohyb popisován div ne jako mírotvorný, zatímco pohybu ruských sil na ruském území jsou podsouvány agresivní úmysly.

Zde je třeba varovně zdvihnout prst. V roce 1983 měl Západ v SSSR svého špióna, kterému důvodně důvěřoval, a na jeho radu „zbrzdil koně“ a přestal eskalovat hrozivé napětí, a tím možná zachránil svět před jadernou válkou.

Otázkou je, zda Západ v současné době má v Rusku svého agenta formátu a důvěryhodnosti Gordijevského? Jestli pracuje ruská kontrarozvědka lépe, než tehdy, je možné, že Západ nemá nikoho, kdo by ho věrohodně varoval, že se blíží ke kritickému bodu, a že napětí kulminuje tak, že by mohlo dojít k nějakému zkratu. Tím by mohl započít konflikt, o němž by nebylo jasné, zda a jak by skončil.

Přitom situace je z analytického hlediska celkem jasná. Rusko chce obchodovat, například chce dostavět Nord Stream II, a proto nedává smysl, aby připravovalo agresi.

Západ přes všechny silácké řeči přitom vidí, že protiruské sankce byly pro Rusko vlastně jenom dobrou masáží, které v něm rozproudilo krev a dodalo mu motivace. V mnoha oblastech měly sankce přímo kontraproduktivní výsledky. Zchoulostivělý Západ, který si nyní navíc není jist ani svým pohlavím, má-li vůbec jaké, vůbec nechápe účinky ruské sauny. Metličky, kopřivy, sankce – velká, bujará a sjednocující radost.

USA chtějí zvyšováním napětí znemožnit evropským státům obchod s Ruskem, přičemž samy ho nesnižují, protože právě o toto jde: o rozšiřování trhů, o vytěsnění konkurentů z volné soutěže (tedy řízenou destrukcí proklamovaných základů svobodného Západního světa). Nejde jen tradičně o vojenský průmysl, ale nyní jde zejména o energetiku, a nově i o farmaceutický průmysl.

Toto spočítat není složité - proto se ze škol vytěsňuje matematika a logické uvažování, a kdoví, možná se uvažuje o povinném zavedení výuky dogmatického náboženství, protože to je ideální kariérní průprava. Člověka naučí osvojit si způsob myšlení, který je krásně charakterizován výrokem: „Vážená paní, přece byste nevěřila více svým očím, než mně?“ (autorem výroku je komik Groucho Marx, který na rozdíl od tragického ukrajinského prezidenta-komika Volodymyra Zelenského byl opravdu vtipný).

O co tedy na Ukrajině jde? O bezohlednou obchodní válku, kdy Spojené státy odstavují od kšeftů i země, kterým jindy vyznávají lásku – ovšemže platonickou. A pokračovat v tom budou, jak se říká, až do posledního Ukrajince. Protože – jak prozradil geoanalytik George Friedman – Spojené státy vyvážejí destabilizaci. A Ukrajina coby zhroucený stát plně zaměstná jak Rusko, tak i státy Evropské unie. A Spojené státy budou mezitím obchodovat.

Pokud to ovšem s tím vojenským cvičením nepřeženou. Protože – opět slovy George Friedmana – je velký rozdíl mezi geopolitickou realitou a americkou psychikou, která je bizarní směsicí nadměrného sebevědomí a hluboké skleslosti. To přesně odpovídá charakteristice adolescentní mysli, avšak přetrvávají-li tyto příznaky v dospělosti, můžeme hovořit o maniodepresivní psychóze, která nemívá dobrou prognózu. Takže osud světa hodně závisí na tom, v jaké fázi se ta chorá americká psychika zrovna nachází.

Je fakt, že těžko můžeme sami zachránit celý svět. Ten ale zachráněn nebude, když si toto budou říkat všichni. Proto nebude zbytí, a – doufejme vbrzku nový – český ministr zahraničí bude muset zvednout standardu důstojnosti a trvat na tom, že jako členský stát NATO jsme Washingtonskou smlouvou zavázáni urovnávat veškeré mezinárodní spory mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN.

Odchýlí-li se však v praxi NATO od svého základního principu, pak v něm nemáme co pohledávat.

49 komentářů :

 1. Je to od nich naprosté šílenství co předvádí USA jak doma tak v zahraniční politice. Pokud by opravdu k něčemu došlo tak dotanou přes hubu a nikdy už to nerozchodí. Bohužel naše malá země tomu zabránit nemůže maximálně se můžeme ozvat jsem zvědav jestli na to někdo má. Kdyby byla EU k něčemu tak se s Ruskem domluví a pošle USA domu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepošle je domů, jelikož okupace US army v Evropě trvá od roku 1945 a dále je velký tlak okupovat i Východní Evropu.
   M

   M

   Vymazat
  2. Pane Schnejder,SPD ma v planu pozadovat rasantni zmenu rezimu

   v jeho Programu nr.10 a pritom uplne znicena OS obcanska spolecnost,oblbena GR TV a jeho kamarilou,tvorici mensiunu,ktera by chtela spolu se zlodeji a spatne zvolenymi ostatnimi polit.skupinami zase ukrast obcanum hlasy a demo
   lici demokracie postupne vyhubit obcany nemoci C19 nebot odmitaji vitezstvi SPUTNIKU "V"!
   Ten ty bacily zabiji na potkani.

   Proto dochazi nyni k transformaci nacisto leve OS laxni a odevzdane prihlizejici svemu neblahemu udelu, na cilevedomou ČSV svéži Ceskou spolecnost volicu.
   Ta pochopitelne uz tvori vzorovy Narodni program,kde sepisuje co by volici vlastne chteli,pricemz jsou hotovy 4 primo pekelne body,ktere pry si do svych bobkovych listu pry mohu osvojit ty polit.subjekty,ktere by chtely byt zvoleny!
   Tady se navrhuje neco naprosto nevidaneho.

   ZACNEME ZACHRANOVAT NATO PRED ROZPADEM!

   Vytvorme jako obcane volici ARMADU podobnou SWIISS ARMy a hned se muzeme zacit theoreticky pripravovat tim,ze tady dame odkazy a clanky lidovych komentatoru na organizaci teto uz stavajici armady (zacatek)!

   Tady by se mohlo projevit vlastenectvi,kdyby kazdy mel v almare kulomet a umel s nim manipulovat na obranu NATO.
   S tim by urcite i souhlasili pirati a jejich AFRIKACORPS tuplovane!

   Co vy na to pane Schneider a ostatni,kdyby se to dalo do toho vlasteneckeho NPV,jako konkretni bod?

   Vymazat
  3. 13:41
   Nikdo ze státu NATO nepřepadl své spojence, což se nedá říct o ruském parchantovy!!

   Vymazat
  4. 139
   Jen naprosté zničení RUSKA, zase nastolí ve světě pohodu. Rusák si dnes koleduje o velký nářez !!
   Nemá žádného spojence, možná tak maďara a srba chiiii, celý svět ví co je rus za zmrda!!ČABRÍKU

   Vymazat

  5. Svatá slova Alaine Delona, která nepotřebují komentář
   TENTO SVĚT OPUSTÍM BEZ LÍTOSTI, tvrdí Alain DELON. Především ale nenávidím tuto dobu, je mi z ní na zvracení,“ řekl dvaaosmdesátiletý herec na konci rozhovoru. Předluženým USA vládnou deprivanti, Ilumináti, židozednáři a další spiklenci proti lidstvu. Zkrátka gauneři. Jediná možnost udržet moc je něco uloupit. Vždyť vše, co USA mají bylo uloupeno. Počínaje územím. A tak USA rozvrátily mnoho zemí a povraždily mnoho nevinných lidí. Dnes je na řadě Evropa. Oslabit Evropu islamizací. Zničit evropské národní státy a evropské národy. Evropské bílé národy nahradit masou prokřížených bastardů.Vyvolat na evropské půdě lokální války a válku s Ruskem. Oslabit Rusko a zmocnit se jeho zdrojů Tomu napomáhají lokajové v čele EU. Tito krátkozrací politici a poskoci US gaunerů jdou proti vlastním zemím a proti vlastnímu lidu. Pokud se Evropa nevymaní z vlivu US gaunerů, nemá budoucnost.
   Alain Delon

   Vymazat
  6. Re (14:08):
   Krátká paměť!
   A čím byly např. tři tzv. Tresčí války? (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Tres%C4%8D%C3%AD_v%C3%A1lky)
   O momentálním vztahu Řecka s Tureckem asi také nelze hovořit jako o příkladně harmonickém. Může to i bouchnout, protože Turek má pro vůni plynu v řeckých pobř. vodách nezvladatelnou slabost ...

   Vymazat
  7. Pro studenta 14:11
   A co vám ještě na desetiminutovce říkali klucí od pravdolásky ? Omlouvám se studentíku, ale jsem opravdu zvědavej, co ještě ví ten váš svět. Pište a rozbalte to bez zábran. To i ta Langšádlová se pochlapila bojem atomovými zbraněmi za štěstí našich dětí. Do toho studente. Nenechte se zahanbit.

   Vymazat
  8. Indický běžeč - koukej si dát nejdříve do pucu gramatiku ze svého rodného jazyka, potom vyšvihni nějakou moudrou úvahu. Jinak radši nepiš.

   Vymazat
 2. Ukrajině o nic, jen aby fašistické rusko, dalo od nich ruce pryč,ty proruský darebáku Šnaidere!
  Dříve disident, agent STB, dnes parchant a zmrd, ruský kolaborant !!Co šnaidere

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Indicka kachna panu Scneiderovi zavidi a jmenuje jeho predchozi zkusenosti

   Tady CATSCHERE je zz davno kazdemu jasne,ze by mohll pro nas zase delat vyzvedace.
   A co ty budes taky spolecne s nami vlastenci bojovat za zachranu rozpadavajiciho se NATA,kterou vyvolala pani LEYNO ponicenim,kdyz jeste velela Bundeswehrmachtu.
   Tam totiz jeji elitni jednotky rozkradly patrony a ted to bylo i v televizi!
   No ma obrovske zkusenosti,nyni je vyuziva pri rozvalu nami velmi oblibeneho Eurosojuzu.
   Kachno mohl by jsi byt pak i nasim STURMBANDFÜHREREM,co ty nato a ne,aby jsi se zase schoval a zmizel!
   To nam preci neudelas!?i

   Vymazat
  2. 14:21
   Magor krtek, zustane vždy magorem !!
   Dva podobné krtky jsem už zabil, utopil, ty jseš další na řadě, jen parchanti škodíte na golfovém hřišti!!

   Vymazat
  3. !14/30 ptas se kdo jsem a domnivas se co jsem za male zvire

   pry me chces utopit!!!Tady priteli se mylis,ja jsem Krtecek statotvorny a jak jiste vis tim padem nesmrtelny navic filmovy hrdina!
   Dej si do hledacku "Krtecek a televize" a uvidis jeden z mych filmu,pro vetsi a dospelejsi jsou tam na boku i americke filmy na pr TOM a JERRY.
   Tak zavolej ostatni piraty at se pokochaji,no a mohou si pritom utirat nudliky budliky u nosu.
   Tak co nechces mi pomahat v me ruske zemljance delat zitra delat okna?

   Vymazat
  4. Pařát patří do stejné inteligenční kategorie jako Řeporyjec a je nabíledni, že stejně jako Řeporyjec padne na hubu i pařát.

   Vymazat
  5. krteček, nemá zmysel diskutovať s biorobotom indický bežec
   nauč sa nový pojem:
   BIOROBOT.
   Ty nediskutuješ so zaplatenými ľuďmi, ktorých platia preto, aby vymývali mozgy "správnym smerom".
   Ty diskutuješ s robotickým programom, ktorý sa nachádza v ľudskom tele.
   Poznáš nasledovné? Chodí to ako kačica, kváka to ako kačica, vypadá to ako kačica, tak je to kačica.
   Táto múdrosť ale u týchto BIORobotov neplatí.
   BIORobot vypadá ako človek, ale nemá vlastnú osobnosť, nemá vlastné myslenie, má len ľudské telo, ale nie je to človek.
   Hádaš sa doma s počítačom? Nadávaš Windowsu? Nie.
   Aj Indický bežec je windows, biorobot v ľudskom tele.
   Nestrácaj čas na presvedčovanie biorobota, nemá to zmysel,nie je to človek.

   Vymazat
  6. Běžec narozen z bolševických rodičů, rozhodně byli v milicích, aktivní svazáčci toužící po pěkné kariéře. Tohle tupé hovado vystudovalo Filosofickou fakultu se zaměřením na gender, LBTG, trans/všeho možného i nemožného. DOufám, že půjdeš do "první linie" a že se o to zasadíš! Pak něco napiš, pokud to dopadne.

   Vymazat
  7. Neznamy 15/ 35,pirati jsou desni zmrdi,ale jsou to nasi zmrdit zv CHATSCHERISTI

   Napiste prosim,co se deje u vas na Slovensku,pry jste dostali od pana Putina( Boze cara chran)vakcinu proti gejcove nakaze C19,ktery dostal od svych kamosu,kapitalistickych majitelu velkych penez,ukol vas vyhubit nebot je vas malo a proto se ani se neumite branit.
   Je pravda,ze jste na prikaz vasi 5% vladni carodejnice zavreli jeho prima SPUTNIK "v"do chlivku a ted tam ockujete jeho obyvatele na znameni,ze ho chcete smolit ,jako ukrajina?
   Pry vam uz nic neposle,takze 2 davka odpada.

   CO SE VAM BRATRI SLOVACISKA STALO?

   Uz mate vlastni navrh NPV,aby jsme sli stereo?

   At zije Slovensko ,nebo si myslite,ze radsi ne.

   Vymazat
  8. Indický běžec dostane přes držku.

   Vymazat
 3. Takže nový ministr zahraničí" zvedne standartu důstojnosti"-to jako ta politická kreatura Zaorálek,který vyrazil v r.2014 na majdan podpořit ukrajinské fašisty a zároveň ohnout hřbet před páníčkem v USA-no to snad nemyslíte vážně pane Schneidere? S Váma tedy musí naivita vskutku cloumat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:17 Zaorálek tam nebude, nechce se mu z vyhřátého pelechu. Bude jím Hamtáček.

   Vymazat
 4. 14:17
  Jen hlupák jako ty, bude neustále blábolit něco o UKRAJINSKÉM fašismu, který prakticky žáádný není. V dnešním Rusku, u Putina hledej tvuj fašismus, blbe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajatci trpěli především u výslechů. Bití bylo pravidlem. Často byli mučeni elektrickým proudem (za použití polních telefonů) na pohlavních orgánech. Tímto způsobem bylo mučeno i mnoho žen, nespočet jich bylo znásilněno, bez rozdílu-starých, těhotných, mladých děvčat, mnohé z nich byly mladší 15 let. V některých provinciích zemřela pětina znásilněných potom, co je vojáci hromadně zneužili. Obětem byly pod nehty zapichovány bambusové třísky. Byly též umučeny na smrt. Byly vyhazovány z letících vrtulníků…
   Hitlerova SS zničila Lidice-ve Vietnamu byly vyhlazeny celé dědiny. Jakýsi mi československými Lidicemi se stala vesnice My Lai. Americký poručík William L. Calley vyvraždil podle rozkazu se svojí soldateskou obyvatele úplně mírumilovné vesnice: 347 civilistů, z toho mnoho dětí a dívek, které američtí hrdinové nejprve znásilnili…

   K. Deschner: Utajované dějiny USA, Eko konzult, 2016 str. 265 a 266.

   Vymazat
  2. Kachna: Jen hlupák jako ty, bude neustále blábolit něco o UKRAJINSKÉM fašismu, který prakticky žáádný není.

   Ne, není ani nikdy nebylo. V Nemecku taky žádný nacismus nebyl, ten byl přece v Rusku. Na Ukrajině ani ten obří Adolf nikdy na náměstí Nezávislosti nikdy nevisel, až do té doby, kdy ho museli při první žádosti o půjčku z MMF dát dolu, protože to už bylo i na USA moc.

   Vymazat
 5. Už se zdá, že to na Ukrajině polevuje. "Sluha lidu" má už stažené půlky, protože mu asi dochází, že přes "veškerou a neochvějnou podporu Ukrajině" ze strany nelegitimního, dementního prezidenta v Bílém domě, který zahrnuje prezidenty Ruska a Číny nadávkami a hrozbami, USA se na něj vyse..., jako vždy. Ty jenom potřebují, aby ten klaun tu válku vyprovokoval, aby pak USA "válčily" do posledního Ukrajince. No a slavné americké NATO, které se tam houfuje? To se na nějaké přímé zapojení do války může taky akorát tak vy.... ve strachu, co by z NATO zemí zbylo. No a přiznejme si, kteří vojáci z NATO by tam bojovali, a když tak s jakým odhodláním? Češi? Slováci? Němci? Bulhaři? Američani s jejich transsexuální a v zájmu rozmanitosti rtěnkami a koňskými ohony zkrášlenou a napomádovanou armádou, která v pozemních válkách, které rozhodují o konečném vítězi válek, dostala vždy na pr.del? Ukrajinci - mimo nácky z Azova - kteří už teď utíkají ze země aby nemuseli do armády? Snad jedině přiblblí Poláci? A kam by ten Zelenskij a jeho kohorta po tom výprasku utíkali? Do Izraele nebo do USA? Kdo by o ně stál? Takže volba toho sluhy lidu není fakt jednoduchá. Když válčit nezačne, končí jak u chlebodárců v zámořském kaganátu tak i u domácích nácků. A když začne tak skončí taky. A včil mudruj.

  OdpovědětVymazat
 6. Tenhle článek vystihuje situaci a reálné nebezpečí války. Je to apel na lidi,že jim hrozí válka kvůli vyššímu zisku. Ten příklad s vojenským cvičením je brilantní. Rusko cvičí na svém teritoriu a NATO s USA podél celé hranice s RF. Nevím zda ČT si konečně nebezpečí na Ukrajině všimne a bude tu situaci konečně hodnotit i s využitím stanovisek Ukrajiny a Ruska, z veřejných zdrojů denně v jejich televizích. Bohužel je ČT přežraná - ale nikde nic důležitého neřeší. S takovou tu válku asi zaspíme.
  Děkuji panu autorovi článku - má zásluhu na varování lidí,
  což se o panu Petříčkovi nebo pološílených senátorech ČR
  říci nedá.

  OdpovědětVymazat
 7. Proslýchá se, že staronovým ministrem zahraničních věcí bude Zadolárek. Tak že mi nezbývá, než se zeptat, zda pan Schneider neočekává něco, co se nedá splnit. zejména když vezmeme v úvahu, že jmenovaný je absolventem Aspen institutu.

  OdpovědětVymazat
 8. Když tak letmo prohlížím příspěvky některých "diskutérů" nezbývá mi jenom doufat, že jim antiruská rétorika vydrží i v době, až je sežehne atomový výbuch.
  Je skutečně s podivem, kam až může dosáhnout lidská blbost. Je jedno, zda vedou takto idiotské výroky z přesvědčení, nebo za úplatu. Obojí se vytrácí ve stejném konci. Postrádají základní lidský pud. Pud sebezáchovy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Některých? Zdá se mi, že v diskuzi je pouze jedno pako.

   Vymazat
  2. nauč sa nový pojem:
   BIOROBOT.
   Ty nediskutuješ s o zaplatenými ľuďmi, ktorých platia preto, aby vymývali mozgy "správnym smerom".
   Ty diskutuješ s robotickým programom, ktorý sa nachádza v ľudskom tele.
   Poznáš nasledovné? Chodí to ako kačica, kváka to ako kačica, vypadá to ako kačica, tak je to kačica.
   Táto múdrosť ale u týchto BIORobotov neplatí.
   BIORobot vypadá ako človek, ale nemá vlastnú osobnosť, nemá vlastné myslenie, má len ľudské telo, ale nie je to človek.
   Hádač sa doma s počítačom? Nadávaš Windowsu? Nie.
   Aj Indický bežec je windows, biorobot v ľudskom tele.
   Nestrácaj čas na presvedčovanie biorobota, nemá to zmysel,nie je to človek.

   Vymazat
  3. Hlavně jim nejde o diskuzi, ale o rozbití diskuze.

   Vymazat
 9. Docela přesně popsaná realita. Je jen škoda, že ČR je zase na špatné straně barikády. Na spojence z teroristické organizace NATO, totiž není absolutně žádné spolehnutí, obětují nás bez mrknutí oka. Jako vždy. Rus je dnes záruka stability a mocenských choutek cvoků z ušácka a bolševíků z EU. Svět se přepóloval.....

  OdpovědětVymazat
 10. Článek jako vždy velmi dobrý. Vystihuje i mé pocity z řinčení zbraněmi. Doufám, že to ale skončí bez maléru a doporučuji jakom doplňkovou četbu:https://nationalinterest.org/feature/standoff-why-russia-and-ukraine-each-do-not-want-strike-first-182512., kde je, v prestižním US časopisu článek:Proč Rusko a Ukrajina nechtějí udeřit jako první. který dává trochu optimizmu.

  OdpovědětVymazat
 11. https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajinci-vyzdobily-predni-linii-valecnym-praporem-treti-rise/
  „Na všech pozicích, které navštívil nejvyšší vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny, visí uvítací slogany a vlajky," uvádí se ve zprávě.
  Zprávy o „hromadění“ ruských vojsk poblíž Ukrajiny míjí hranici: válka mezi Ruskem a Ukrajinou je možná, ale pouze pokud Ukrajina udeří jako první
  https://www.rt.com/russia/520127-ukraine-donbass-open-war/ 6.4.2021

  OdpovědětVymazat
 12. Johnson&Johnson je známá svými aférami s nekvalitními výrobky zejména v oblasti kosmetiky. VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
 13. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se zastala vědeckých institucí na Slovensku, které se při posuzování ruské vakcíny Sputnik V proti nemoci covid-19 staly terčem kritiky ministra financí a bývalého premiéra Igora Matoviče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čaputová kope za Progresivce, kteří jsou něco podobného jako Piráti. Stejně orientovaná je i ředitelka SÚKL a její manžel.

   Vymazat
  2. Slováci Sputnik dehonestuji protože ho nechtějí zaplatit. Rus jim velkoryse nabízí vraceni rádi ji koupí jiní. VIP 🥴.

   Vymazat
  3. Unku,
   jeden narod na zemekouli je jeste patetictejsi nez naz pupek sveta -alias cesky kotlik, jsou Slovaci, takze se o tom vic bavit nemusime, jen muzeme hadat kdo bude co drive:

   Bud my jako Protektorat, nebo Slovaci jako Horni Uhry

   Vymazat
  4. Je to smutné, ale vidím to podobně.

   Vymazat
 14. Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům

  Poté co 11 lidí utrpělo nežádoucí účinky, byla v Coloradu uzavřena vakcinační síť, která očkovala vakcínami proti Covid-19 firmy Johnson & Johnson.

  600 lidem, kteří byli objednáni na vakcinaci, byly schůzky zrušeny.

  Nežádoucí účinky nebyly blíže specifikovány.

  Státní úředníci však prohlásili, že "nežádoucí účinky odpovídaly očekávání".

  J&J vakcína je geneticky modifikovaná vektorová vakcína - stejně jako Astra Zeneca a Sputnik.

  Obsahuje spike protein SARS-CoV-2, monohydrát kyseliny citronové, dihydrát citrátu trisodného, ​​ethanol, 2-hydroxypropyl--cyklodextrin (HBCD), polysorbát 80, chlorid sodný, hydroxid sodný a kyselinu chlorovodíkovou.

  Kultivuje se na živých buňkách potraceného dítěte tzv. PER.C6®.

  FDA zjistila, že vakcína je účinná na 66-67%.

  J&J vakcína dostala " Emergency Use Authorization" (Autorizaci pro nouzové použití) 27. 2. 2021. Distribuje ji firma Jenssen.

  V americkém systému pro nežádoucí účinky vakcín VAERS bylo do 26.3. zaznamenáno 50.861 nežádoucích účinků pro Modernu, Pfizer a J&J. Z toho se J&J týkalo 2.797 nežádoucích účinků včetně 29 úmrtí.

  https://childrenshealthdefense.org/defender/johnson-johnson-covid-vaccine-reactions-hospitalized/?itm_term=home

  OdpovědětVymazat
 15. Tak si přečti na Parlamentních listech vyjádření lékařky co byla u očkování Babaiše. Řekla, že JJ je nejhorší vakacina a že by se sní nedala očkovat. Snad ti jí píchnou a bude pokoj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dedku,

   kecas a do huby si nevidis, ja uz ji mam v sobe dva mesice a furt sem zivej

   Vymazat
  2. Pane Basos. Ale Johnson tu u nás snad ještě není...!? VIP 🥴

   Vymazat
 16. Vtipně a výstižně napsaný článek. Díky!

  OdpovědětVymazat
 17. Pane Inde H.Č. to vzal za mne. Jinak naposledy měl Johnson v USA aféru s mastickou, která rozežirala ženám vpleť. VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
 18. 16:54, úplně neznámá asi nebude, když je její složení známé i širší veřejnosti a J&J je z jakéhosi "neznámého" důvodu téměř identická vakcína, jen o třičtvtě roku mladší. Sputnik nebyl a nebude schválený, K&J už je v rekordně krátkém řízení.

  OdpovědětVymazat
 19. Dle mého názoru NATO jenom prudí a vlastně jim jde o to zjistit jak funguje Ruská elektronická obrana. Něco podobného bylo i daleko dříve kdy Amíci vlastně úmyslně navedli Korejské letadlo do střežené zony aby zjistilo radiokomunikační zabezpečení. Vlastně tak zavinili sestřelení civilního letadla a smrt civilistů.
  Stejně ta se stalo v provokaci US fregaty v Černém moři. Rusové nejsou magoři, aby na hloupé provokace naletěli. A pokud se situace vyostři a náhodou nějaký ami idiot vypustí raketu směrem na území RF bude pravděpodobně odveta velice krutá.

  OdpovědětVymazat
 20. Děkuji tě idiote. Konečně jsi vyplodil něco dobrého pro ty co tě zajistili bezstarotný život.Ale uvědom si , že dnešní idioti tuto zem a i tebe zahubí.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.