Reklama

pondělí 5. dubna 2021

O rozpojeném světě

Petr Hampl

5. 4. 2021 Dubnová esej

Ve španělském filmu Divoké příběhy se odvíjí děj jedné z epizod tak, že řidič zakřičí na jiného řidiče při předjíždění „blbče!“, vypukne konflikt, a ten se stupňuje až k finále, kdy automobily hoří a muži se rvou, zaklesnuti jeden do druhého. Ani jeden z nich nepovolí a oba uhoří.

Je to výstižná metafora naší současné covidové situace. Když má být jakýkoliv problém řešen v zemi, která je ostře rozdělena, jsou výsledky horší. Nesrovnatelně horší. Co mohlo být vyřešeno relativně snadno, to končí pohromou. Možná není náhoda, že mezi nejhoršími jsou v covidu v Evropě Česká republika a Polsko. Dvě nejrozdělenější země. Mnohem lépe si poradilo Švédsko, kde mají skoro všichni stejně vymyté mozky, a Maďarsko, kde lidi zase spojuje národovectví a odpor ke globálním neziskovkám. A to i když švédská a maďarská vláda zvolily výrazně jiné strategie.

Když virus škodí i automobilovým součástkám

Zatím to vypadá, že v té skupině, která sama sebe označuje za „kosmopolitní elitu“ (a které ostatní říkají „kavárna“) si to uvědomuje o něco více lidí. Roky pro ně bylo samozřejmostí, že dolní tři čtvrtiny společnosti jsou něčím jako bahnem na podrážce. Že si ti lidé nezaslouží slušné zacházení, a že zbývá jenom počkat, až vymřou. Že na ně nemusí být brány žádné ohledy. A teď najednou zjišťují, že to bez spolupráce s nimi nepůjde. Že když se budou příslušníci nižších vrstev chovat iracionálně a když budou zhoršovat epidemii, postihne to všechny. V první fázi snad mohli doufat, že umírat budou jenom staří a nemocní, ale teď umírají zdraví padesátníci a post-covidovým syndromem trpí všechny věkové kategorie, včetně dětí.

A nejde jen o zdraví. Vláda sice nechává fabriky běžet s minimálními omezeními, ale ony se nakonec i ty fabriky zastaví. Povede k tomu nedostatek lidí, ale také to, že odběratelé odmítnou brát komponenty ze země promořené virem. Těm, kdo tomu nevěří, doporučuji rozhovor s předsedou představenstva ČKD Kutná Hora. Pan předseda doporučuje falšovat čísla, aby se v zahraničí o české epidemii nedozvěděli (což je poněkud problematické řešení), ale o ztrátě trhů mluví zcela jasně. To neohrožuje jenom montovny, ale taky personální agentury, auditory, dodavatele IT, reklamní agentury, školící agentury… tedy ty skupiny, které mají blíže ke kavárně než k Zemanovým voličům.

Ano, hlavní odpovědnost nese vláda. Vybrala katastrofální strategii, a dokonce ani podle té neumí postupovat. Po celou dobu vršila chybu za chybou. Nedokázala ani nakoupit roušky, aby v tom nebyl korupční skandál. Absolutně podcenila přípravu na další vlny. Nedokáže zavést ani jednoduché opatření, aby zároveň věděla, jak ho vymáhat. Nedokáže komunikovat s lidmi. Dokonce i jmenování projektového manažera pro projekt očkování se ukázalo nad jejich síly! Momentálně se nachází ve stavu rezignace. Provádí jakési kroky, které už nemají jiný význam než snaha ukázat činnost. Mechanicky prováděné rituály a čekání na volby, aby je toho břemene někdo zbavil.

Místo lidu zmatená veřejnost

To není problém osoby Andreje Babiše. To je standard vládnutí v zemích EU, s několika málo výjimkami. Přesto vidíme obrovský rozdíl proti migrační politice. Tam se lidé dokázali sami domluvit, co vlastně chtějí. Vznikl jasný konsensus, že masová migrace z islámských zemí je nepřijatelná. Ten konsensus nikdo neorganizoval. Vznikl sám od sebe – v hospodách, na sociálních sítích, na nezávislých přednáškách. Vznikl navzdory médiím. Vláda cítila z jedné strany tento jednoznačný lidový tlak, z druhé strany tlak evropské vrchnosti a výsledkem byl kompromis. Nepřistoupila na centrální přidělování migrantů, ale nezavedla ani ostrahu hranic.

Jenže u covidu žádný takový tlak není. Společnost je zoufale rozdělená. Jedni chtějí zpřísňovat, druzí rozvolňovat, další skupiny prosazují nejrůznější zázračné léky. Jedni chtějí rychlé očkování, druzí by očkování nejraději zakázali. Potíž je i tom, že jak je která skupina agresivní a viditelná, to vůbec nesouvisí s tím, jak je početná. Nelze tedy mluvit o něčem jako lidový tlak. Zato existuje jasný tlak z EU a zejména ze svazu průmyslu, tedy ze sdružení zahraničních korporací působících na českém území.

Vracíme se tak k tomu, že když chybí shoda na řešení, nedokážou lidé přimět vládu k ničemu rozumnému. A shody je nemožné dosáhnout v ostře rozdělené společnosti.

Rozpojená zkušenost

A mezi tím se různí jednotlivci a skupiny snaží vnést do diskuze aspoň trochu racionality. Že to má ale limity, to je nejlépe vidět na sdružení vědců a aktivistů Sníh. Představují asi to nejlepší, co může česk věda nabídnout, dokázali soustředit spolehlivé poznatky, definovat jasnou strategii… ale zároveň to jsou jen lidé a příslušníci své společenské vrstvy. A pokud by snad někdo chtěl z takového omezení vyjít, ostatní mu rychle připomenou.

Sdružení vědců a aktivistů Sníh nedávno publikovalo vynikající text Dva oddělené světy je třeba spojit. Dva světy, to je brilantní postřeh. Na jedné straně přeplněné nemocnice, lékaři a sestry na hranici zhroucení, stovky umírajících denně, tisíce a tisíce dalších s dlouhodobými následky, a úleva v nedohlednu. Na druhé straně lidé, kteří kolem sebe vidí jen normální život, nikdo z jejich okolí se nedusí a absolutně nechápou, proč je vláda omezuje. Cítí se bezdůvodně šikanováni. Nemohou zajít do hospody, nemohou cestovat, nemohou se vídat s přáteli. Často nemohou ani dělat svou práci, se všemi důsledky.

Zmíněný článek tvrdí, že za to rozdělení může Andrej Babiš (jak jinak), ale to je v téhle sociální vrstvě povinnou součástí výstroje. Základnímu postřehu to nijak neubírá na hodnotě. Tato oddělenost světů je totiž něco jiného než to, že různí lidé vidí svět různým způsobem. Třeba v letech po únorovém převratu bylo běžné, že sedlák, kterého vyhnali ze statku při násilné kolektivizaci, vidí svět naprosto jinak než čeledín. Pro pochopení tehdejší doby potřebujeme rozumět oběma. Ale oba žili ve stejném světě. Reakcionář věděl o komunistovi a naopak.

Dnes jsou světy rozděleny. Jako by reakcionář vůbec nevěděl o existenci komunisty a naopak. Samotnou zprávu o existenci toho druhého by pokládali za „hoax“. Pochopitelně, že to musí mít katastrofální následky pro život společnosti.

Oběti neexistují

Jenže moment? Rozdělily se světy až s covidem? Co třeba migrace. Na jedné straně tu jsou oběti násilí migrantů, a nemusí se jednat přímo o velké atentáty. Statisíce a miliony lidí, kteří se „jen“ bojí vyjít ven ze svého domu. Francouzští dělníci, kteří museli utéct z předměstí, kde předtím žili po generace, když tato předměstí převzali islamisté. Židé, kteří se museli vystěhovat z Franci, Německa nebo jiných zemí, protože se báli o život. Německé děti, které jsou každý den mláceny a jinak šikanovány svými spolužáky ze Sýrie, Afghánistánu či jiných zemí. Britské puberťačky unesené pákistánskými gangy a prodané jako sexuální otrokyně. Další, kdo byli „jen“ vyhozeni z práce nebo vyhnáni z domů za domnělou urážku islámu. A nemylme se, každý z těch jevů už máme i v České republice.

Jenže tihle lidé tvoří jeden svět. Vedle toho je druhý svět, ve kterém migrace vůbec není problémem. Jen pár zubožených lidí se přišlo na čas schovat. Je to svět, ve kterém neexistuje masové násilí, vraždy, znásilňování, vyhrožování, vyhánění nemuslimského obyvatelstva a každodenní šikana. Pokud se o něčem takovém mluví, musí to být vylhaná propaganda. Existují dokonce celé „protidezinfomační“ servery, které se snaží problém zakrýt. „Kde jsou ti vaši muslimové?,“ ptají se posměšně. Nebo šíří fotomontáž, kde stojí předseda SPD na prázdném poli a titulek říká „Okamura vyhlíží uprchlíky.“

Jaký je rozdíl mezi bájemi o tom, že se umírá „s covidem, nikoliv na covid“ a že „násilí migrantů nijak nesouvisí s islámem“? Paradoxní je, že ti, kdo jsou rozhořčeni jedním, nadšeně šíří to druhé (a naopak).

Nejde jen o to, že v různých vrstvách převažuje různý pohled. Jde o tu rozdělenost. Ve společném světě by elitářský názor mohl znít třeba následovně: Přichází sem muslimská komunita, z určitých důvodů ji tu chceme, na životy některých lidí to bude mít výrazný negativní dopad. Ten dopad zmírníme nebo dospějeme k názoru, že ti lidé mají povinnost to snášet (podobně, jako se neřešily dopady na život kulaků). Ale víme o sobě, že existujeme. Pro dnešní zastánce migrace ti druzí lidé neexistují. Samotná existence obětí migrace je označována za „hoax“. Světy jsou rozpojeny.

Třídní konflikt na prvním místě

Totéž platí o vyklizení ruského trhu (také to má nějaké oběti), různých evropských regulacích, obětech genderového šílenství (kolik životů už bylo zničeno ve jménu změn pohlaví?) a mnoha dalších oblastech. Světy jsou rozpojeny.

Když chvíli posloucháte cvrkot ve facebookových skupinách podporovatelů aktivity Sníh, rychle si všimnete, že to jsou často ti stejní lidé, kteří horlivě pracovali na rozpojení světa. A začalo to fungovat už i na druhé straně. Mnoho normálních slušných lidí dnes zahodí pravdivou informaci o epidemii, protože pochází ze zdroje, který se zkompromitoval lhaním o migraci, Evropské unii a dalších tématech. Mnohdy to dokonce dostává statusovou podobu. Když nepatříš ke globalistům, máš přece povinnost věřit, že virus covidu nezabíjí, opatření jsou výsledkem spiknutí a očkování škodlivé. Vědci mohou sebelépe argumentovat, ale těch, kdo to bez čtení zamítnou, je tolik, aby to stačilo k pokračování epidemie. Lidsky jsou ty reakce naprosto pochopitelné, i když jsou hloupé a sebedestruktivní.

Už tohle by bylo samo o sobě dost špatné. Kdybychom si teď dokázali společně sednout a říci si: potřebujeme propojit naše světy, i kdyby jenom na čas. Jenže toho není schopna ani jedna strana. Ano, mnozí vzdělaní příslušníci městských elit by chtěli zastavit epidemii. Jenže i v té chvíli jsou jejich priority jinde. Důležitější je podpořit válku proti Rusku, zlikvidovat zbytky národní samostatnosti a zničit nepřátele v třídním boji. Nikdy neudělají to, že by třeba Okamurovi pořádně vysvětlili, jak fungují epidemie a jaké jsou vlastnosti tohoto konkrétního viru. Protože chtějí, aby SPD prosazovalo nesmysly. To je pro ně důležitější než potlačení epidemie.

A ti, kdo to snad vidí jinak, se bojí rozvášněného intelektuálského davu. Proto se Flégr nikdy neobjeví na videu s Konvičkou, i když ví, že by tím oslovil úplně nové skupiny lidí. A když napíše jasný strukturovaný text s prognózou o dalším vývoji, servilně tam dodá povinný odstavec o tom, že než se očkovat ruskou vakcínou, to raději umřít. Texty s cenným a pravdivým pohledem na epidemii jsou znehodnocovány přídavkem politické propagandy soustavně. Vedle solidní vědy najdete odkazy na odporné fašizující projekty typu Demogog.cz a Manipulátoři.cz. Jejich mladší bratříček, IluminatorCz, si s nimi nezadá. Pravidelně publikuje správné statistické informace o průběhu epidemie, uvádí na pravou míru omyly… a pak to zazdí servilním politickým vyhlášením, že „americké volby proběhly čistě, férově a legitimně.“ To netvrdí ani Bidenovi přívrženci. Náš Iluminátor k tomu dospěl tím, že vzal několik nejhloupějších prohlášení Jany Peterkové a vyvrátil je. O vlastních amerických volbách ani zmínka. Ani zmínka o důkazech volebních nesrovnalostí, které byly shromážděny. Ani slovo o videozáznamech manipulace s hlasy. Ani slovo o stovkách svědectví. Ani slovo o tom, že americké soudy se odmítly celým případem zabývat (takže nikdy nedošlo k posouzení důkazů). Když dojde na politiku, není žádný rozdíl mezi Iluminátorem a Aeronetem.

Když někomu z aktivních příznivců Sníh připomenete konkrétní lži, které tyto servery šíří, reaguje hysterickým výpadem. A když se zeptáte na detaily šíření viru, nejdřív zkontroluje vaše politické postoje. Aby se pravdu náhodou nezvěděl nějaký xenofob. Třídní konflikt na prvním místě.

A zase jsme u těch Divokých historek. Dva rváči se pevně drží a společně uhoří. Ale pozor!

Na prvním ročníku Vlasteneckého setkání v Příčovech jsem mluvil o nepsané společenské smlouvě. O tom, že by ve velmi emotivních konfliktech by měla existovat pravidla respektovaná oběma stranami. Studentští aktivisté dovezení z Prahy mezitím cosi hulákali a dožadovali se zákazů. Kdo ví, možná mezi nimi byl i nějaký doktorand, který dnes bojuje s „dezinformacemi o epidemii.“

Na jejich vymyté mozky doplácíme všichni. A nemylme se, vrátí se to při každém dalším problému, kterému bude česká společnost čelit.


51 komentářů :

 1. No je to hezky popsane, dokonce pravdive, ale reseni tu zrejme neni, takze takovych pravdivych popisu bez reseni???

  takze co s tim budeme delat, kdyz nas kotlik se pomalu imigranty plni, ale my meleme o Ukrajine, Covidu a resime problemy na Krymu a vztahy Ciny s USA?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Hampl ani nešpitl o tom, kdy to dělení začalo a v čem spočívají kořeny zla. Tají to, aby vinu mohl hodit na kohokoliv. Do převratu vládla racionalita a šlo diskutovat. Po převratu udělali ze dne na den z pracovitých lidí zločince, které je třeba z jejich odpracovaných pozic vyhánět. Mám dojem, že i Hampl přilévá oleje do ohně.

   Smazat
  2. Pan HAmpl,je fakt cislo,publikuje na webu obcanske prime demokracie

   kde co pet minut je navrhovano reseni ve forme NPV a on to chce zasklit.
   Pry nevi vo co de,clovek se muze domnivat,ze mu to dokonce rezim zakazal.
   No a ani ton o tom,ze hlavni bod OK SPD nejsou migranti,ale bod c.10 v Programu SPD!
   At se neboji tu mezi nami lidovymi komentatory objevit a my mu tu ukazeme,kdyz se dela,ze to nevi,kde opravdu hraje muzika a pak se uvidi,zda opravdu umi neco jako vec do pranice napsat!!

   Smazat
  3. No hlavně že si Hampl kopl do SPD a pana Okamury. Jo poličtí stratégové typu Hapmla ty nám byl čert dlužný. Vždy v pravou chvíli vystrčí své jedovaté zoubky. Tu polichotí tu poplivou. Ale vše v zájmu jednoty.

   Smazat
  4. Chceš řešení? Zapni hlavu (svojí).

   Smazat
  5. incognito 5. dubna 2021 23:45, co všechno byste chtěl, aby jediný článek obsáhnul? Vypracujte alespoň takovou tu svou osnovu. Jsem zvědav, jak se s tím poperete. Já bych si netroufnul. JiH
   PS pan Hampl, podle mého, výborně. S nejednou hvězdičkou!

   Smazat
  6. václave z plzně 6. dubna 2021 6:14, pan Hampl si do pana Okamury nekopnul, pan Hampl není politikem a o strategii nemluví. Dává k dispozici svou analýzu současné skutečnosti. Podle mého svým způsobem objevnou a inspirující. Bohužel, to Vám uniká. Možná jen proto, že kdesi hledáte spásu a nevidíte stíny na svém Guru. Uniká Vám, jak nalehko rozkřikuje, ten Váš Guru, své odborně nijak podložené požadavky na řešení Covidu? A že takových, co se na téhle vlně vezou, že je nepřeberně? Je to laciné a je to škodlivé. Je to ale vlastní panu Okamurovi. Škoda, žádná SPD za takovou cenu. JiH

   Smazat
  7. Pane JIhu reseni se za mozne ucasti VSECH sil volicu tvori

   Je to legendarni tzv NPV.
   Ten zkracene bude davat odpoved jakou novou republiku budeme muset jako obcane prosazovat,co je to obcanska prima demokracie IHNED bez peripetii dnes spatne zvoleneho prdlamentu,ktery se asi za vedeni piratu bude snazit udelat z republiky obrovsky koncntracni tabor,dukazem je schvaleni obdoby SS vytetovanych cisel ve forme odebrani otisku vsem obcanum s cilem je nemuset transportovat v eichmanovych dobytcacich,ale vyhubit je ne plynem,ale C19 a body tohoto progamu pokracuji odstranenim 31 let trvajiciho embarga na zakon o referendu a vytvorenim doposud nevidaneho mechanizmu,ktere tento tezkopadny zakon ucini NEPOTREBNYM!
   Ctvrty bod bude vyzadovat rozdeleni koncesionarskych poplatku,ktere nyni vykrada GR TV za dokazaneho porusovani zakona do svych kapes nestydate vysokym platem na FIFTY,FIFTY tj 50% pro vytvoreni nove informacni internetove site TV informaci,ktere budou skutecne verejnopravni a bude muset byt tak znemozneno neskutecne ohlupovani zbedovane OS obcanske spolecnosti,ktera je hnana na jatka valky nami vadne zvolenymi pry "zastupci",kteri se nestydeli takovou gigantckou obdobu SS koncentracionslageru schvalit za zady obcanu volicu,kterym uz se nestydeli nakredencovat i POLICEJNI STAT!

   Smazat
  8. Vzpominate si jak se stalo,ze sami zide neverili,ze je SS rezim chce vyhladit?

   Mezi sebou se ujistovali,ze preci jsou potrebni na praci atd.
   Neverili ani existenci jejich vyvrazdovani a existenci koncentraku.

   Veci se nezmenily jen transformovaly na jinou rovinu,nebot nenazrani majitele penez uz je maji,ale VZDY ZNOVU budou touzit po moci jako v řisi,kterou za jejich pomoci vytvorili fasisti.

   Nyni i kdyz to vsicni vidi pred sebou,ze dochazi dokonce primo k jejich vyvrazdovani jinymi zpusoby nez plynem je tu stejne ohlupovaci svinstvo pepy goeblse s cilem hnat do valky uz dnes s miliony mrtvych ted prostrednictvim C19,ktery pry poslal na globus "lidumil" GATES s cilem lidi vyhubit.
   Je jedina cesta.
   Zabavit bohacum pomoci nejmin 90% zdadeni jejich penize,aby se zaplatily giganticke skody jimi zpusobene a zastaveni snahy,ktere se dari vyvrazdit brzy nejmene 7 miliard obyvatel zemekoule a ti zmrdi chteji utect nejlepe k zniceni jine planety,protoze tato jimi bude radioaktivni a po jejich vire tzv satanisticky k zivotu uz nikdy nepouzitelna.

   TO VYPADA NA PRVNI POHLED NEMOZNE,ALE KDEZE TO ZLO TU UZ JE!

   nepretrzie jimi pouzivane taktiky CHUCPE tj po "zlocinecko satanisticky" pod sebou a jinymi lidmi podrezavat vetev na ktere vsichni sedi,je tu ocividne!

   Nedejte se mylit pirati,stan a dalsi jejich podpindostnici vedou zase v dalsi periode lidi na jatka a lidem nepomuze upokojovat se,ze to nemuze byt preci skutecnost,ackoli je to pred nasimi nosy uz jasne patrne!


   Smazat
  9. Hlavně neopomenout "povinnou frázi" o chudákovi sedlákovi a kolektivizaci, v rámci všudy přítomné dehonestace minulého režimu.Ale že za většinu problémů,které jste velice dobře popsal může systém,a to je český lumpenkapitalismus,o tom ani slovo-toho pojmu se bojíte jako čert kříže,že p.Hample?

   Smazat
  10. 12:56
   Hlavně , že mne znáš. Já si osobně myslím, že Hampl
   Je pisálek, nikdy nic nedělal a o jeho výtvorech rozhodnou až další generace. Pokud
   Unknown6. dubna 2021 12:56
   Nemá cenu se přít. Můj názor jsem napsal a nehodlám na něm nic měnit. Ukaž mi politika který vydržel jasně pojmenovat problémy a neměnit názory. Zatím takovým je jen p. Okamura a Hamplovy bláboly po pár létech nebude nikdo číst. A pravděpodobně on bude první (něco jako Rychtský) že popře to co napsal. Je vtíravěj jako Pitralon- ale pitralon oprotí němu je desinfekční
   Smazat
  11. Pánové, jste na Petra Hampla nepřiměřeně tvrdí ..
   Vykládáte po svém co napsal a přehlížíte jeho činy a co skutečně dělá pro vlasteneckou ideu. Zatím je P.Hampl dost "romantik", ale to je každý v mladším věku ..

   Smazat
  12. Milý neznámý 6. dubna 2021 12:26, aspoň v jediné publikaci by se měl Hampl zmínit, jak se na tu vinu dívá. On mlčí a neprozradí, kým je. I když nás, kterým na tom záleží, ubývá, ale na druhé straně mohu lépe než on ovládat přinejmenším svoji rodinu, aby se naučila nedůvěřovat všem, kteří dostali příležitost a v životě selhali. Podepsali se na neštěstí, které nás potkalo. Vždyť ti, co od nás chtějí důvěru (volební hlasy), nepokládají za důležité se za svoje chyby omluvit. Vy si pravděpodobně necháte štípat dříví na zádech anebo se zase chystáte lidi podvést.

   Smazat
 2. No tak já mám svůj názor korák tady je ale místo toho aby se řešil tak se dělají jen neúčinná plošná opatření. Vakcínu západní ani náhodou protože je nespolehlivá a umírají lidé. Až bude Sputnik tak jo ale místo toho jistí idioti z kavárny dělají globální politiku. A co nabízejí globalisté tak to ani náhodou chudobu,migraci a bídu plus celkovou totalitu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Kačere si kabrňák. Nevěděl, že je sbírka na Bečvu. Zřejmě jen místní.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Indiáne ty PAKO a kdo to má na svědomí? Parazitický kapitalizmus co jde za mamonem přes mrtvoly. Takže co chceš? Aby jsme to sanovaly z motrockých mezd.

   Smazat
  6. kutnohorsky praděda Já se vám divím že na toho transatlantického fanatika reagujete. On má svoji pravdu a jiný názor se nepřipouští je to kovaný „demokrat".

   Smazat
  7. „Vakcinace nepomáhá, virus se neustále vrací! Izraelský premiér odpálil večer (5.4.2021) v televizním vystoupení šokující zprávu, že Izraelci se mají připravit na černý scénář opakovaného celoplošného očkování každých 6 měsíců! Benjamin Netanyahu přitom před týdnem sliboval Izraelcům v reklamním šotu návrat k normálu a utahoval si z konspirátorů, teď ho přešel humor! A izraelskou kampaň Česká republika hodlá kopírovat.“

   Tak to tak vypadá, že nás každoročně čekají dvě očkování po dvou dávkách, a to rok co rok. Máme se nač těšit, farmaceutické koncerny taky.

   P.S. Budu jen rád, kdyby kdokoliv zveřejnil informaci, že byla vynalezena vakcína na covid s použitím obdobně jako u tetanovky, tj. jedno očkování jednou za patnáct let, u lidí nad 65 let jednou za deset let. To by bylo na Nobelovku.

   Smazat
 3. Profesor: Bohatí se vyšlechtí v novou kastu. Čas pro lidové hnutí. Piráti? Znuděná mládež

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Bohati-se-vyslechti-v-novou-kastu-Cas-pro-lidove-hnuti-Pirati-Znudena-mladez-659512

  OdpovědětSmazat
 4. Unknowne,opakuj si.Muj Piratsstsky AFRIKAKORPS nejsou zadni Česi

  a tudis nemohou posilat nikoho,kdo jim chce pomoci do prdele!
  Domorodci uz vi,ze jedina mozna a spravna je vakcina,ktera zabiji ty viry C19 a to je SPUTNIK V.
  Muzes tady 23/47 psat co chces,ale i kdyby na tom bylo i zbla pravdy NIKDO ti uz nic verit nebude protoze jsi lzivy neomarxista a trockista a koledujes si o ranu do palice cepinem jak to pan Stalin delal rad trockistum!.
  Uz jsi v ramci sveho zeleneho udelu zasypal do hromadneho hrobu nejakeho sveho dedecka a babicku,aby jsi na nich jak ti to narizuje ten zeleny SCHWAB usetril?
  Kdy budou pirati stavet tovarnu na vyrobu ponrav z jimi zabitych obyvatel republiky,obeti koronaviru,nebot kazdy vidi jak stale a nepretrzite brani nasemu caru Putinovi(boze cara chran), dodavat opravdovou vakcinu,aby meli duvod uplatnit pry svuj zeleny "udrzitelny" vyvoj,vyrobou cervu z jimi zabitch neboztiku,ktere pry budou dodavat Babisovi do vurtu,az s nimi,po ukradeni hlasu volicu budou v koalici.

  fuj,fuj,fuj ti pirati jsou hnuj!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Ha ty sraci,indicka kachni nebo noho,pocem dam te do trouby

   Vsechno co napises je pro me rajska hudba a moc me to tady v podzemi opravdu,ale opravdu bavi a tesi.
   Rad ctu tvoje cagloviny a je videt,ze nasi valecnici alternativy ti cpou do zobaku kameny,aby jsi dostal skvely kaceni zaludek!
   Napis jak se ti libi NPV obcansko volicsky antineomarxisticky program!
   Uznej,ze to bude tomu tvemu CHTSCHERISMU v zaludku sedet.
   Bylo by na miste,aby jste vy piratsti zlodeji a zlocinci cely program NPV co nejrychleji prevzali.
   Vam uz nepomuze ani GR TV ,ktery s vami jedna ruka rozbiji zubozenou OS (obcanskou spolecnost),ktere zvoni v usich jeste jeji klice,se kterymi se snazi hybat pirati a vas AFRIKAKORPS!
   To,ze jste se prejmenovali z fasistu na neomarxisty je odhaleno a ze chcete delat z republiky SS koncentracionslager,kdy jste porucili prdlamentu,aby misto vytetovanych cisel na ruku odebral VSEM domorodcum otisky prstu a dal je do cipu v obcance s cilem neorganizovat eicnamovy transportni dobytcaky tak to se vam opravdu povedlo.
   Vas program jak vidim, pokracuje "zelenym udelem",kdy chcete gejcovym C19 povrazdit vsechny svoje volice a dat je shnit do tovarny na cervy,aby se z nich dally dally vyrobily ti cervi,ktere porucite susene v ramci "udrzitelneho rozvoje" sypat Babisovi do vurtu,hned jak se ujmete vlady.
   Poslouchej kandidate na upeceni,kdy zalezes radsi sam do trouby,aby z tebe byly aspon pecene kytky.
   Uz jsi dnes zatah do spolecneho hrobu tvoji babicku a dedecka a budes tam i nahrnovat buldozerem dalsi GR TV ohlupene volice,kteri se dnes tesi,ze je davas pobit tim tvym virem C19,nebot branis panu carovi Putnovi nas vsechny zas zachranit jeho vakcinou a chce nas udusit rouskami,ktere jsou fakt na tvoji vyliz prdel a ti pirati jsou celi zhavi zas cinkat klici,aby te zmetku zvolili k tomu tvemu fasistickemu programu zla a zkazy!

   Smazat
  3. Amen, ale tento hnuj by mel poslouzit k obnove, ale potom nebudou lidi, kde seberes Krtecku nekoho slusneho a nebojacneho (jako Orban)?

   Pirati - doufam ze vyhraji volby - a vesecko to dukladne pohnoji, ale kdo po nich? treba starej Klaus, a pak zacneme po zhasnuti znova?

   Smazat
  4. Basosi,domnivam se prozatim,ze nepotrebujeme primo vudce

   Vudce muze byt totiz kazdy kdo prije s napadem nejlepe dobrym.
   Predevsim tu musi byt plan,jinymi slovy NARODNI PROGRAM VOLICU,musime nejprve vedet co vlastne v te informacni revoluci jako obcane vlastne chceme.
   Basosi vy sam jste valecnik alternativy a vidite,ze se dalsi k vam pridavaji, jsou tu mezi nami a nova info politika je bude dale sama generovat.
   V informacni revoluci to pujde vse tezko zastavovat,zkuste se pridat k realizaci a propagaci uz legendarniho NPV o jehoz prvnich 4 bodech se pise na zacatku tohoto clanku a nyni uz potrebne diskuse,coz je vlastne instalace opravdove,ale opravdove zive demokracie!

   Smazat
  5. Unknowne 15/08 tak ty se mnou chces prat,ze pry jsem howado

   no je videt,ze moje sipy pravdy te zasahly primo do tveho cerneho srdce a umiras chces jeste dostat v
   jednu do prdele,kde ti tvoje zle srdce strachem prede mnou spadlo.
   Tak se utesuj a na tu svoji prdel si pripni trikoloru,aby vsichni videli jaky jsi uplne GR TV ohlupovacem dodupany vlastenec.
   Hled se napravit nebo te tvoji kamosi od "zeleneho udelu" strci do hromadneho hrobu pro podpindostniky nebo budes slouzit jako jejich material pro vyrobu cervu!

   Smazat
  6. Krtecku neboj se bude to rychle tak max 3 dny a pak klidek no klidek moc ne ale jak Bible rika "Plac a skripeni zubu"

   Smazat
 5. Rozdeleny svet: jedni jsou pro buzeraci lidi (kdysi to bylo za svetle komunisticke zitrky, dnes je to za svetle bezcovidove zitrky) a druzi jsou proti buzeraci lidi. Tak babo rad. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Re (02:40):
   Mám tomu rozumět tak, že preventivní opatření (roušky, sociální odstup, hygiena) považujete za buzeraci? Uvážlivá prevence a nabádání k jejímu uplatňování přece není buzerací!! Budete-li manipulovat s žíravinou, také to nebudete dělat holýma rukama (tedy, pokud nejste slaboduchou) ...
   Jakkoliv ta opatření (první volby) jistěže nejsou 100% účinná, tak alespoň pomáhají udržet nákazu v mezích, v nichž zde nevidíme apoklaypsu, jakou si loni na jaře zažívali v italských či španělských špitálech. Takového obrazu by se vám zachtělo? ...

   Smazat
  3. Pokusím se to trochu přehnat problém ad absurdním. Je štěstí, že obhájci, Ústavou dané svobody, nepřišli na to, že jsou omezení ve svém právu jezdit vlevo, jako v demokratické VB.

   Smazat
  4. Oprava .. ad absurdum,. Omlouvám se.
   Můj počítač žertuje a vymýšlí si vlastní slova.

   Smazat
  5. Pane Frantisku, ve Spanelsku prave nakazali rousky i pri plavani v mori. Uvazliva prevence?! Zamyslete se nad tim, co se deje.

   Smazat
  6. Re (18:00):
   Paní Věro, nechejme Španělům, co je jejich, žijeme zde.
   I vy jistě vnímáte, že mnozí spoluobčané na ta tři triviální patření kašlou, spíše dávají najevo, že jejich dodržování je útokem na jejich (domnělou) svobodu.
   To, co mě zneklidňuje, je nedostatek vědomého respektu ke zdraví jiných (i toho jejich osobního), zato (nedospělý) přebytek snahy nebýt nikým a ničím omezován. A vědomé nedodržování vládních doporučení či nařízení.
   Bohužel se k podpoře takového jednání propůjčují i různé autority, a často i z lékařských specializací. I to je pak jedna z řady příčin, proč se v CoViDové olympiádě (v poměrném počtu nemocných a zemřelých) umisťujeme tak vysoko.
   Neříkám, že všechna vládní opatření jsou odůvodněná. Ale rozhodně je nevnímám jako buzeraci. Ani vláda a ani jejich poradci se na takovou epidemii nemohli dost dobře připravit a tak jsou jejich reakce často dost uspěchané či prvoplánové. Jsou však vedeny zájmem jak jen tu epidemii utlumit, když už musíme čekat na vakcíny či léčiva (antivirotika) ze záp. zahraničí.

   Smazat
  7. 21:30
   -- Vsichni musi poslouchat. At uz je narizeni smyslplne nebo ne.
   -- Tlouct lidi na ulici za to, ze nemaji rousku, taky v poradku.
   -- Lhani o statistikach a vedome straseni lidi, no, proc si stezovat?
   -- Opusteni a izolovani stari lide, kaslem na ne.
   -- Deti vydesene, s ukradenym detstvim, no co si stezujete.
   -- Zakaz cestovat z okresu do okresu. Jak v Sovetskem Svazu. Rousky i v lese, ty tam s tema roupama!
   -- Politici a byrokrati prece vzdy rikaji pravdu, ze jo?
   -- Davy v korporatnich velkoobchdech, zavrene male obchudky s paru zakaznikama... komu by se to nelibilo?! Vse za zdravi!

   Smazat
  8. Re (23:57):
   Ani já nesouhlasím se vším (často i nesmyslným), co vláda nařizuje. Viz třeba uzavírka malých obchodů, škol aj.
   Ale!! Souhlasím s vaší poslední (byť vámi ironicky psanou) myšlenkou.
   Zdraví a život jsou totiž cennosti, které za prachy nekoupíte.
   A proto v mé optice stojí vysoko i nad cestováním z okresu do okresu.
   Zajímavé by mohlo být i vyjádření toho pražského taxikáře, kterého se podařilo Remdesivirem sebrat té zubaté zpoza kosy. Možná by se na adresu vašich názorů vyjádřil i jadrněji ...

   Smazat
  9. A kde mate potvrzeni, ze zakaz cestovani z okresu do okresu je neco vic, nez buzerace? V Texasu otevreli, a infekce sly prudce dolu. V Michiganu pritvrdli, a infekce sly nahoru. V Jizni Dakote nedelali nic, a neni to tam on nic horsi nez jinde s velkyma "opatrenima".

   Kdyz vam jde o zdravi, tak proc nemluvit o posileni imunity? Zavirani lidi doma, izolace, nedostatek pohybu a vitaminu D, strach, ekonomicka nejistota, a chaos blaznivych narizeni zdravi neskodi?

   A co cenzura doktoru, kteri s nesmyslnymi narizenimi nesouhlasi? To si myslite je dobra vec do budoucnosti?

   A nemam nic proti remdesviru, clovece, co to plkate?

   Smazat
 6. Mně se ten pohled na roztříštěnou společnost zamlouvá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AHA tak ty pirate chces jak pises rozflakanou OS ohlupovatelem GR TV

   no netes se moc,ten GR je kandidat na postaveni pred soud za DOKAZANE porusovani zákonatim se drzi jeste prilepeny v kresle!.
   Mel by vcas utikat co mu sily staci,krade v platu,ktery si nezaslouzi koncesionarske poplatky a neskodilo by mu jeho milony,ktere si porusovanim zakonu nakrad zabavit soudnimi exekucemi vadnnym zakonem,ktery nam vsem pry prave on NAKREDENCOVAL!! !

   Smazat
  2. 15/24 unknowne tak ja jsem blbe hovado pises a usilujes mi o zivot

   S tim co vy pirati mate v programu si hodte radsi uz ted masli,vypada to,ze tvuj sen je, byt ve vasem brzy po volbach instalovanem koncentraku dozorcem a zabijet male bezmocne zviratka a svoje pepou goeblsem z TV ohlupene volice.

   No no no copak za to mohu,ze chces rozbit SVOBODU a PRIMOU DEMOKRACII zlodejskymi bandity zlych piratu,kteri rozumu moc nepobrali a nanucuji se svym chlebodarcum i do prdele?
   Dej si pauzu,nebo v noci prijdu k tobe do pelechu a ukousnu ti ucho!

   Smazat
 7. Proboha jen ne zase společnost sjednotit pod jeden prapor, jedno jaké barvy. Vždyť kvůli tomu jsme stáli v89 na barikádách! Pryč s tím, kdo není s námi je proti nám! VIP ♥️

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VIP z 6. dubna 2021 10:24, vy jste stál v 89 na barikádách? Kdepak to prosím bylo? A když už tedy na barikádách, byli jste tam, v tom 89, nejednotní? To jsou mi ale věci. JiH

   Smazat
 8. Poznámka na okraj: Ten zmíněný film v úvodu se jmenuje Divoké historky a je to film argentinský (v koprodukci se Španělskem) - mimochodem, naprosto vynikající!

  OdpovědětSmazat
 9. V Lotyšsku začalo cvičení NATO

  https://cz.sputniknews.com/svet/2021040513441383-v-lotyssku-zacalo-cviceni-nato/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cabliku 6. dubna 2021 11:09 to, že NATO zahájilo v Lotyšsku cvičení, to nám v ČTv neřekli. Zato zopakovali, jak Ruská federace, na svém území přesunuje svoje vojska. Kam bysme přišli, nemít ČTv? JiH

   Smazat
  2. JiH A to je právě ono je třeba vědět co se děje transatlantická ČT se může jít vycpat.

   Smazat
 10. Proč je svět rozpojený ???
  Protože svět rozpojuje Mamon a lidská blbost a řevnivost s ním spojená (Marx se o bohu Mamonu zmiňuje jako o žárlivém bohu Izraele, který se rozhodl pohltit celý svět)..
  A bůh Mamon to jsou peníze (které se v blízké době rozplynou jako vzduch z prasklé bubliny) a vlastnictví hmotných statků. A o to vlastnictví hmotných statků jde vždy po celé dosavadní lidské dějiny ..

  Karel Marx nalezl řešení otázky vlastnictví, které boha Mamona poslalo na smetiště dějin a dokázalo spojit na nějaký čas lidi práce a sirotků mamonu v jednotný socialistický svět v Rusku a dalších socialistických a rozvojových zemích ..
  To zapomenuté řešení otázky vlastnictví spočívalo v marxistické právní nové kodifikaci hmotného občanského a hospodářského práva socialistického státu ..

  Už jsem dříve uváděl, že socialistický stát má ekonomický systém státního kapitalismu, s dominantním státním vlastnictvím. Primitivní mamonem ovládaný kapitalistický stát má jednotné soukromé vlastnictví žebráků i boháčů, chtáněné nejvyšším přikázáním boha mamona o nedotknutelnosti soukromého vlastnictví ..

  Socialistický stát uznával pouze nedotknutelnost osobního vlastnictví občanů, určeného pro jejich osobní potřebu, je to oproti kapitalismu skutečná nedotknutelnost a ochrana bez výjimek exekuce, lichvářství a dalších fint kapitalismu k okrádání občanů. Vlastnictví, které svým rozsahem přesahovalo osobní potřeby občana a jeho rodiny bylo už soukromým vlastnictvím, které mohlo být v zájmu socialistické společnosti v něčem omezeno ..

  Další formy vlastnictví kombinované s právy užívání státního vlastnictví podniky, národními výbory obcí a měst, společenskými organizacemi atd. tady nebudu vykládat ..
  Je to složité a pro primitivní názory příznivců kapitalismu o jediném bohem Mamoném "posvěceném" "nedotkmutelném" soukromém vlastnictví (pouze ale pro největší "boháče" chudé duchem), je to zbytečné ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chytřejším lidem už by mohlo začít být jasné, že to co se na dnešním Západě děje, ten dovoský reset, pirátské sdílení a další chujoviny jsou pouhým plagiátorstvím -opičím napodobováním Marxova díla opicemi boha Mamona ..

   Smazat
 11. https://www.euportal.cz/Articles/43481-evropska-unie-globaliste-a-nadnarodni-korporace-znicili-ceske-zemedelstvi-fakta-jsou-desiva.aspx

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.