Reklama

pátek 2. dubna 2021

Oligarcha nebo debil

Petr Sak

2. 4. 2021
Politický komentátor a žurnalista Petr Holec na kanálu Xaver Live kritizuje poslankyni Olgu Richterovou za její reakci na náhlé úmrtí miliardáře Petra Kellnera. Podle jejího názoru prý peníze nejsou všechno, ba někdy naopak. Její slova označil za pirátské „komoušství“. „V souvislosti se smrtí Petra Kellnera, schopného a talentovaného člověka, nejbohatšího Čecha, který vybudoval neuvěřitelné impérium, pirátská poslankyně Olga Richterová si prostě nemohla pomoct, aby pustila uzdu tomu svýmu komouštví, který v těch pirátech je.“

To bylo asi to nejobludnější, co se objevilo ze všech reakcí politiků na smrt Petra Kellnera. Olga Richterová trumfla všechny. Já jí musím poděkovat, neboť v politice je upřímnosti stále méně.“

Doposud jsem neměl sebemenší potřebu se ke smrti Petra Kellnera vyjadřovat a nemám jí ani nyní. Co však považuji za hodné komentáře je vyjádření komentátora Petra Holce, protože dle mého názoru názorně ukazuje na jaké dno se česká žurnalistika a česká společnost dostala. Smutné je, že i žurnalisté, které bychom mohli nepřesně označit jako alternativní, to je kritické k mainstreamovým médiím a jejich obsahu, píší stejně hloupě jako novináři hlavního proudu. Jejich působení a produkty mají stále více podobu primitivních skalních fotbalových fanoušků. Tvůrčí a intelektuální impotenci nahrazují primitivními emocionálnimi štěky, které vytěsnily analýzy postavené na faktech.

Z reakce Petra Holce logicky imlicité vyplývá, že pro něho jsou peníze všechno a v jeho hodnotovém žebříčku jsou na prvním místě. Nejen pro něho. Někdo by řekl, jedna vlaštovička jaro nedělá. Ovšem podobná vyjádření nejsou ojedinělá a vypovídají o naší společnosti a jejím hodnotovém systému.

Jednoduchým indikátorem pokleslosti novináře, hojně využívaným, je opření se o vyčpělý antikomunizmus. Analýzu, faktografii, informace nahradit vvyprázdněnými slovy, za komunizmu (žádný nebyl) a v tomto případě komoušství Olgy Richterové. Možná pan Holec ví, co znamená komoušství Olgy Richterové, já jako čtenář to nevím a také nevím, proč se mám v článku s tímto souslovím potkat.

Hodnotový vztah k majetku Olgy Richterové Petr Holec vnímá jako něco obludného a extrémního. Já vnímám jako patologický hodnotový vztah k majetku Petra Holce. Současně jeho vyjádření je také výpovědí o jeho vzdělanostní úrovni, protože vzdělaný člověk ví, že křesťané v celé historii a na celé planetě mají obdobný vztah k majetku jako Olga Richterová. Vycházejí tak z poselství Ježíše Krista, který se k majetku vyjádřil jednoznačně.

Nikdo nemůže sloužit dvěma pánům. Neboť jednoho bude nenávidět a druhého milovat, k jednomu se přidá a druhým potom pohrdne. Nemůžete sloužit Bohu i majetku. (Matouš 6,24)

„…. jdi, prodej svůj majetek, rozdej ho chudým, a budeš mít poklad v nebi. Pak se vrať a staň se mým učedníkem.“ Když to ten mladík uslyšel, smutně odešel. Měl totiž mnoho majetku. (Matouš 19:21)

Podobný vztah k majetku mají buddhisté. Buddha dokonce opustil bohatství a luxus prince, aby našel skutečný život. Stejně se k majetku staví hinduisté.

Podle Petra Holce trpí lidstvo již několik tisíciletí komoušstvím Olgy Richterové. V příštím článku by Petr Holec mohl čtenářům vysvětlit jak Olga Richterová učila Buddhu, Ježíše, Marxe komoušství. A také by mohl navrhnout, aby se místo marxismu říkalo richterizmus.

Hodnotovou prioritu Petra Holce sdílejí nejspíše především oligarchové a debilové po celém světě. Nechám na Petru Holcovi, aby si vybral skupinu do které patří.

23 komentářů :

 1. Pan "novinář" Holec je dle mého názoru naprotý i..t.
  který nechápe vůbec co je komunismus a marasmus. On patří do skupiny demagogů, kteří se sanaží zavděčit všem a nikomu. Ale nemá ani vzdělání ani ponětí do je kapitalismus a komunismus.

  OdpovědětSmazat
 2. Nechápu, jak se někdy dokážou věci zbytečně nafukovat natož pak ještě dotyčnému nadávat do idiotů apod. Pokud dobře znáte Petra Holce, tak by nikdy nemohl vzniknout tento článek natož ty vulgární reakce. Petr Holec bere svůj pořad jako politickou satiru a tak k tomu musíte přistupovat. Ani já s ním nesouhlasím ve 100% (spíš tak v 95% :-)) a myslím si, že to co napsala Richterová, tak není nic tak strašného, ale po etické stránce si to mohla odpustit. Nicméně je to trochu rekace na to, co Piráti předvádějí v politice. Myšlenka, že by vyhráli volby, tak ta vyloženě děsí a to nejen Petra a mě. Jinak XTV považuji za jednu z nejlepších TV, co lze díky jejich objektivnosti a satiře aktuálně sledovat. Dejte si někdy celý pořad a hned na začátek Holec Live ať zjistíte, že jste vedle jak ta jedla, prootže se u toho parádně nasmějete ... Holec Live je naúprostý relax nad tím marastem, co se kolem politiky děje.

  OdpovědětSmazat
 3. Uroneň kanálu Xavier je závislá na pozvaném hostu a pan Xavier se docela šikovně přizpůsobuje situaci.

  OdpovědětSmazat
 4. Na Xavera se občas dívám a jde o vysloveně neutrálního komentátora a redaktora a to jak u sebe v XTV, tak v rádiu! Také se mu občas říkalo, že je to "držák" na mikrofon a prakticky jeho názor není znát!!

  OdpovědětSmazat
 5. Petr Holec dělá Xaverovi sledovanost, a to je tak asi všechno co mají společného ..
  Ale článek Petra Saka je o něčem jiném, je o zblbnutí antikomunismem ..

  OdpovědětSmazat
 6. Vekslák Keller miloval adrenalin. Český covid horror asi neměl ty grady, tak to řešil ledovec. Kolikrát si debil udělá selficko na kraji mrakodrapu, než se ucho utrhne? Nějak jsem nepobral celé to slepiceni kolem osudu jednoho českého oligarchy. S čím kdo zachází atd.
  Dostal jen to, oč si covidoval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Váš vhled TheOrinoko 2. dubna 2021 21:26 je vskutku hluboký. A vypovídající. Jako to The u vašeho nicku. Jih

   Smazat
  2. Je pravidlem, že idiot, který vůbec netuší, co a proč je tak, jak je, tak má vždycky pravidelné puzení dávat najevo svou nevědomost. Nebo spíše pitomost.
   Ale ANO, mám tam chybu. Psal jsem o Kellnerovi. Ale dneska už je vlastně jedno, jestli je "n" přítomno nebo není.
   Konkrétní problémy vhledu nezjištěny, problém je prostě jinde.
   Kellner evidentně dojel na svůj chtíč po adrenalinu. To je obecně dostupná informace. Kvůli tomu musel až na Aljašku. Jakoby totéž a úplně celé nešlo zrealizovat u Mont Blancu.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. Pfizer jasně vede, má dobrý piár ..
  A teď jaká je skutečnost ..

  Astra i Johnson, které mají podle piárových médií velké problémy, jsou v podstatě "generika Sputniku" ..
  A Pfizer? a Moderna?, ty mají stále mediálně čistý štít, reálně je to ale jinak ..

  Už se nebudu opakovat jak je to s tím fantazírováním a bludy o mRNA, Pfizer a Moderna jsou prostě "covidové placebo" s překvapením, které pří špatné aplikaci souvisící s rozmrazením způsobuje nečekané účinky, o kterých se v mainstreamu nepíše ..

  Ty nečekané účinky si může každý vygooglit, ale nejsou na prvních místech vyhledávání a postupně mizí z mediálního prostoru ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je odpověď na Unknownovu statistiku v EU aplikovaných vakcín s totálním vitězstvím Pfizeru nad ostatními vakcínami.
   Ale Unknown byl smazán ..

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Na stránkách NR diskutér kompletně a neodolatelné zcela vyhřezl.

  OdpovědětSmazat
 11. Ty vole, unkrowty. To musí hodně bolet. Taková esoterika.

  OdpovědětSmazat
 12. Unknowne neumíš číst, googluj, googluj ..
  Není potřeba přehánět, i blbý po přečtení skutečných lidských příběhů pochopí ..

  OdpovědětSmazat
 13. Unknowne co jsem chtěl napsat, to jsem napsal, je na každém jak to přijme a zjistí si podrobnosti ..
  Pomatený piárem zůstane ale stále blbým, je na tobě kam se zařadíš ..

  OdpovědětSmazat
 14. Jak Richterová, tak Holec jsou dvě strany jedné mince! Tím, nechci hodnotit jejich kvality ale upozornit, že oba (vlastně i autor) zvýrazňují jednu anomálii v lidském vývoji. Krásná citace sv. Matouše a další slova Ježíše jsou jen slova na oblbovací schůzi. Realita byla, je a ještě dlouho bude jiná - ten církevní kánon neziskovosti je naprasto falešný - v minulosti patřily církve mezi největší vyděrače (prosím nezaměnit víru a církev, neboť to není to samé). A to prosím i tzv. východní (lze ukázat na Tibetský budhismus), kdy byly největšími feudály a tvrdě trestaly. To, že pirátská pipka(formálně vzdělaná- skutečně nevzdělaná) něco vyblebtne, je jedna věc. Skutečnost je, že určující DNA k mamonu mají jak církve, tak i kapitalismus. Ale do toho se nekope.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakare, článek je o antikomunismu (Holcově antikomoušství), náboženství autor článku zmiňuje pouze ilustrativně s jeho vztahem k bohatství shodným s komunismem ..
   Richterová je antikapitalistka k věci, a Holec s Jakarem jsou antikomunista a antiklerikál, mimo téma týkající se bohatství kapitalistických oligarchů ..

   Smazat
  2. Maxime, pokud by ta dama na stupinku byla skutecne antikapitalistka tak by davala velkou cast sve politicke apanaze na chude, treba na Cerveny Kriz, nebo Klokankovi, ale ta antikapitalistka (podle tebe) jim dava lejno... to same o lidumilech Bartosovi, Fernajzovi, a dalsim lidumilum od Piratu....Jinak mam sve mineni o malych lidech, mel jsem totiz za morem dva sefy kteri byli jako Richtrova, a to byli nejvetsi zlomyslni hajzlove

   Smazat
  3. Basosi, máme stejný názor, to slovo "antikapitalistka" mělo samozřejmě být v uvozovkách, ve smyslu pseudo antikapitalistka ..

   Smazat
 15. Jednání Číny a U.S.A. v Anchorage minulý týden ...

  /Kellner tam byl taky, že? ... Určitě lyžovat.

  OdpovědětSmazat
 16. Na kanálu Xaver Live je to jako na sjezdu ODS...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.